Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) nrg_52 válasza Lali-213 (#63350) üzenetére


nrg_52
addikt

Igen a kliensnek is tudnia kell.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63352) skippper


skippper
senior tag

Arra van esetleg valami jó alkalmazás (Android), ami megmondja, hogy pontosan milyen HW van az eszközömben és milyen sebességet várhatok el tőle maximálisan?

(#63353) undercover válasza Dr.NX (#63347) üzenetére


undercover
senior tag

Igen S22-vel ilyen 500 mbps jön Wifin, míg vezetékesen 900.

Nem tudom belehet-e állítani rosszul, mert igazából mióta megvan ilyen. Vagy a router nem lenne jó?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#63354) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok
Ti mit gondoltok van haszna/értelme mesh hálózatot kiépíteni (2 eszközzel) ha nem AX-es, csak AC-s?

(#63355) Gubek-Einste válasza Lali-213 (#63354) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63356) Az-X


Az-X
őstag

Sziasztok!

Az otthoni wifi hálózatomat 3db Linksys Velop AC1300-assal oldottam meg. Minden kifogástalanul működik. Viszont tegnap beleütköztem egy problémába... Az akváriumomhoz vettem egy komplett smart rendszert, ami vezérli a világítást, áramoltató szivattyúkat, tápanyag adagolást... A világért nem akart csatlakozni... A kapcsolódás folyamata a következő:
- A vezérlőt tanuló üzemmódba teszem.
- Telefonon egy saját appban rácsatlakozok, kiválasztom a wifi hálózatot, megadom a jelszót és csatlakozna a wifi-hez.
- Ezután pedig már minden felhőn keresztül történne.
Csakhogy nem csatlakozik. Addig eljutottam, hogy az akvárium vezérlő csak 2,4G-s wifire képes csatlakozni. A Velop szolgáltat 5 és 2,4G-t is, de sehogy sem tudom rávenni a telefonomat, hogy 2,4G-n csatlakozzon. A Velop pedig csak az idióta saját appjával managelhető, amiben szintén nem találtam megoldást erre a problémára.

Ha visszakapcsolom a Digi-s router beépített wifijét egy külön SSID-n, 2,4G-n, akkor azzal szépen működik.

Van esetleg valakinek tippje, hogy merre induljak tovább? Az nem opció, hogy csak ezért kapcsoljam be a Digi routeren a wifit :))

:)

(#63357) FattyDove


FattyDove
őstag

Melyik jelenleg a legjobb ár-érték arányú AX-es Wifi kártya? B450 Tomahawk alaplapba tenném be.

(#63358) Multibit válasza Az-X (#63356) üzenetére


Multibit
veterán

Az akvárium vezérlő a Veloppal kommunikál, nem? A telefonnal csak a Velopot vezérled, jól értem? Akkor miért kell hogy a telefon 2.4 GHz-en működjön?

(#63359) Dr.NX válasza Az-X (#63356) üzenetére


Dr.NX
addikt

Kapcsolt ki a Velopon a Smart wifi vagy One Wi-Fi Network vagy valami ilyesmi néven futó okosságot, ami egy SSID-t ad a két különböző frekvenciának. Be szokott kavarni.

Elfogadom a sütiket.

(#63360) [w] válasza Az-X (#63356) üzenetére


[w]
őstag

az 5G-s és 2,4G-s hálózatokat egyenként is ki lehet kapcsolni, arra az időre amíg beállítod célszerű lenne az 5G-set kikapcsolni

cmdr PETER W. VOLKOV

(#63361) Az-X válasza Multibit (#63358) üzenetére


Az-X
őstag

Sajnos nem tudom pontosan hogyan működik... nekem valami olyan érzésem van, mintha a vezérlő az appon keresztül a telefon wifi beállításait szeretné átvenni. Aztán lehet rosszul gondolom. De ahogy nézem nem én vagyok az egyetlen aki küzd ezzel. :(((

[link]

:)

(#63362) Az-X válasza Dr.NX (#63359) üzenetére


Az-X
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

:)

(#63363) Az-X válasza [w] (#63360) üzenetére


Az-X
őstag

Ezt szeretném... remélem Dr.NX alábbi hozzászólása alapján megtalálom a megoldást.

:)

(#63364) [w] válasza Az-X (#63363) üzenetére


[w]
őstag

nem értem, nem tudod a saját routeredben hogy kell a hálózatokat kezelni vagy ezek után mi a probléma?

hint: a Linksys appban a band steering szekcióban, az advanced wifi settingsnél lehet egyenként kapcsolgatni a 3 frekvenciamódot (nálam legalábbis)

így sem megy?

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#63365) Az-X válasza [w] (#63364) üzenetére


Az-X
őstag

Megvallom őszintén elég nagy csalódás nekem ez a Velop. Lehet laikusoknak jó ez, hogy úgy kell telepíteni egy eszközt, hogy képeken végig visz, hogy most menj közelebb, menj távolabb , most vidd a helyére... De az, hogy nem tudom egy IP címen elérni az eszközt... A szó szoros értelmében undorító.

Az app annyira korlátozott, hogy szinte semmi nincs benne.

[ Szerkesztve ]

:)

(#63366) Multibit válasza Az-X (#63365) üzenetére


Multibit
veterán

Korábban is volt alternatíva a divatos mesh mellett: vezérelt AP-k hálózata. Nem gagyi, sokat tud, nem trendi, csak okos :K Ja, meg kell fizetni az árát ;)

(#63367) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. Vettem egy nedis füst és gáz érzékelőt wifis.
Párosítás ok működik is de a hálózatra ezt írja.
[kép]

Teloval is azon a routeren voltam és egy méterre volt az eszköz a routertol. Any idea :) ?

(#63368) zsiga68 válasza pruzsi (#63367) üzenetére


zsiga68
senior tag

Honnan lehet tudni hogy a füstérzélelő a routerre csatlakozott?
Idea? : Nézd meg az érzékelő kézikönyvét.

[ Szerkesztve ]

(#63369) pruzsi válasza zsiga68 (#63368) üzenetére


pruzsi
őstag

Ha nem csatlakozott volna akkor idáig se jutottam volna el. Riasztás érkezik tehát nincs gond ,az erdekelne hogy, miért gyenge neki a kapcsolat ?
Amikor itt van a router mellett :) .
Portot kellene neki nyitni ?

(#63370) undercover válasza undercover (#63346) üzenetére


undercover
senior tag

Erre valamilyen válasz?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#63371) Lali-213 válasza undercover (#63346) üzenetére


Lali-213
senior tag

A telefonod milyen wifi szabványt tud? Ha csak AC-t akkor az 500 mbit körüli sebesség teljesen elfogadható.

(#63372) zsiga68 válasza undercover (#63370) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nézd meg WifiAnalyzer programmal hogy a környező wifik milyen sávon adnak. Ne legyen átfedés. Ha kevés a zavaró wifi akkor emeld meg a sávszélességet a routerben. A kliensek is támogatnak valamilyen sebességet. Nézd meg mennyivel csatlakoznak a router wifijéhez. Praktikus lenne a router lan portját használlva is megnézni a sebességet.[kép]

[ Szerkesztve ]

(#63373) Csabi1984 válasza zsiga68 (#63372) üzenetére


Csabi1984
addikt

Én próbáltam értelmezni ezeket a grafikonokat csak sajnos nem tudtam :) Engem is érdekel, hogy mit nézzek a grafikon görbéken.

(#63374) mezis válasza Csabi1984 (#63373) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez itt ideális "laza beépítés": Nincs átfedés, "Azenwifim" térereje nagy, szomszédé meg nagyon kicsi:

Ez meg itt alant egy lakótelepi katyvasz (ahogy egy villamos megállóból "látszik"). Kevésbé zavarnák egymást, ha csupán az 1,5,9,13-as csatornákat használnák, 20MHz-es sávszélességgel:

Ez meg egy "élhető" hely, van ugyan zavarás, de a "PR-TELEKOM FREE 1" jelszintje elegendően nagy.

mezis

(#63375) mezis válasza pruzsi (#63367) üzenetére


mezis
nagyúr

Okosra egy WiFi Analyzer app-ot, mérj a füstérzékelő helyén, aztán majd meglátjuk.
(A 2,4GHz-es rádióhullámok hullámhossza kb 12cm, már pár cm-en belül is sokat változhat a térerő. Az interferencia meg még így is "láthatatlan".)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63376) Csabi1984 válasza mezis (#63374) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :)
Az első képen legalább látom a lényeget de a másodikon pl ki nem tudnám venni, hogy mitől lenne jobb az 1.5.9.13 mivel lenne jobb :D

(#63377) pruzsi válasza mezis (#63375) üzenetére


pruzsi
őstag

(#63378) mezis válasza Csabi1984 (#63376) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt írják, hogy a digitális adatcsomagok továbbításánál sokkal jobban zavar az "áthallásos" zavarás, mint az azonos frekvencián való "bekiabálás".
(Nem folyamatos az adás, kis csomagok mennek, jönnek, és akár úgy is működhet, hogy adás előtt "belehallgat az éterbe az adni készülő, és ha más ad, akkor kicsit vár és újra próbálkozik elkapni egy adásszünetet. Ez csak egy elképzelésem a koax Ethernet alapján.)

mezis

(#63379) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért jó a wifis füst/monoxid érzékelő mert riasztáskor nem visong, hanem csak egy emailt küld a lakásban alvó tulajnak..? :DD

(#63380) mezis válasza pruzsi (#63377) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyikhez kapcsolódik a füstös Asus vagy GodO?

A képek a füstös HELYÉN készültek?

mezis

(#63381) pruzsi válasza mezis (#63380) üzenetére


pruzsi
őstag

GodO kapcsolódik, asus a padláson van, igen pont ott mellette.

(#63382) mezis válasza pruzsi (#63381) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi köze az Asus-nak GodO-hoz?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63383) undercover válasza Lali-213 (#63371) üzenetére


undercover
senior tag

Az S22-ő tudja az AX szabványt is.

Egy szobában van a Wifi és 2 méterre vagyok tőle nincs zavaró dolog vagy ilyesmi. Meg tőlem vagy 5 métere van egy másik wifi.

Úgy működne, hogy van egy telekomos router amiről megy a tv is és ahhoz csatlakozik az AX50-es.

Router lan portjából is jön az 1 gigás internet csak wifivel nem kapok annyit.

[kép] [kép] [kép] [kép]

Mit kéne állítanom?

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#63384) pruzsi válasza mezis (#63382) üzenetére


pruzsi
őstag

Semmi

(#63385) mezis válasza pruzsi (#63384) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyenge lehet a "füstösöd" antennája. Próbálj neki alkalmasabb helyet keresni vagy a GodO-t közelebb vinni.

mezis

(#63386) pruzsi válasza mezis (#63385) üzenetére


pruzsi
őstag

Hát ugyanazt írja ha közvetlen mellé rakom is mintha 10 méterre lenne.

(#63387) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Gyereknek kéne az asztali gépéhez külső, usb-s wifi adapter. Leginkább játékra használná (sajnos a kábeles összekötés a routerrel nem megoldható). Milyet érdemes venni, esetleg konkrét javaslat?

(#63388) Gubek-Einste válasza Hauptmann (#63387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63389) Hauptmann válasza Gubek-Einste (#63388) üzenetére


Hauptmann
addikt

Megnézetem vele, aztán ha megvan, megírom.

(#63390) mezis válasza pruzsi (#63386) üzenetére


mezis
nagyúr

Asus-t a 13-asra, a GodO-val meg próbálkozz a 2,3,4,5,6-os csatornákon.

mezis

(#63391) FattyDove


FattyDove
őstag

B450 Tomahawk alaplaphoz kellen egy Wifi 6-os kártya. Van valami BB ax-es kártya?

(#63392) mezis válasza FattyDove (#63391) üzenetére


mezis
nagyúr

USB-s nem jó?

mezis

(#63393) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Pár napja a TP-Link AC600 és Xiaomi 1500-as routerem nem nagyon akar együttműködni főleg 5GHz hálózaton. Az esetek többségében a WOT-ban ilyenkor elkezd emelkedni a ping (a szerverek mellett nem is ír ping értéket csak egy felkiáltójegyet akkor is ha minden rendben), majd vagy minden rendbejön vagy megszakad a kapcsolat. Ilyenkor a böngészőből sem érek el semmit a neten és az 5G hálózatra nem lehet csatlakozni. Ha manuálisan átmegyek 2.4-re ott működik.
Win11 pro, frissítve és az usb adapter drivere is a legújabb. Kb. 5 hónapig semmi probléma nem volt, néhány napja csinálja ezt.

Mi lehet a gond?

Köszönöm

(#63394) Doky586 válasza hitman77 (#63393) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A szomszéd is vett egy 5GHz routert és mindketten az egyetlen fix csatornára állítottátok. Így amikor ő elkezd letölteni, akkor te elkezdel laggolni....

(#63395) mezis válasza hitman77 (#63393) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A gond az, hogy sötétben tapogatózunk. [link]

mezis

(#63396) hitman77


hitman77
senior tag

Jogos, nem láttam pedig néztem az első hozzászólást. :R
Két lakásos társasház. Tégla falak, vasbeton födém. Szomszádok kb. 20-50m-re.
Már megnéztem volna Wifi analyzer-el, de sajnos iPhone-ra nincs.
Megnézem a programokat, amit írtatok.

https://mobilarena.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/hsz_63394-63394.html

logikus lenne, de az egyetlen közeli szomszéd, kb. azóta nincs is itthon mióta fennáll a probléma. Ráadásul nem tudna beüzemelni egy routert.

Most nézem, hogy ezek a programok nincsenek iPhonera. (InSSIDer, LinSSID, Acrylic WiFi scanner, WiFi Analyzer.), akkor keresek egy Android telefont.

[ Szerkesztve ]

(#63397) hitman77


hitman77
senior tag

Közben sikerült. :)

(#63398) Doky586 válasza hitman77 (#63397) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy megjósoltam :B
Mindenki ott tobzódik az első 80MHz-es csatornán... :((

(#63400) hitman77 válasza Doky586 (#63398) üzenetére


hitman77
senior tag

De a router azt mondja, hogy nem vált csatornát, mert ott a legjobb. :( Kézzel meg nem tudom állítani. Utána nézek milyen megoldás van rá.

Ja most nézem ax1800 a router. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.