Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) hitman77 válasza Doky586 (#63398) üzenetére


hitman77
senior tag

Most néztem, hogy a PC-s felületről lehet állítani csatornát, de csak 36 és 48 között, ami képen is látszik. Itt viszont nincs más csak az inet_5G és egy rejtett verziója, ami elvileg az enyém. Szerintem itt nincs más aki használná a hálózatot.

(#63402) zsiga68 válasza hitman77 (#63400) üzenetére


zsiga68
senior tag

" Kézzel meg nem tudom állítani." Erre van az "advanced" opció :)

(#63403) hitman77 válasza zsiga68 (#63402) üzenetére


hitman77
senior tag

Közben megvan és próbálgattam is, de úgy néz ki, hogy csak a géphez csatlakoztatott TP link adapternek van baja az 5GHz hálózattal. Ugyan ott egy iPhone vígan csatlakozik 400Mbps sebességgel tölt le, stb...
Ráadásul most már a PC nem is tud csatlakozni a hálózathoz, csak a 2,4GHz-eshez. Lehet, hogy így ment tönkre az adapter? :Y

(#63404) Doky586 válasza hitman77 (#63401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#63405) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, miért csökkenhetett 5G-n a Wifi sebesség 450-470 Mbps-ről 230-250 körülire? Semmilyen változtatásra nem emlékszem. A nagyobb sebességet júniusig mértem.
A router: Asus AC-65P, a telefonom, amin mérek: Mi9, az app Wifiman.
Köszi, ha tudtok rá magyarázatot adni.

(#63406) zsiga68 válasza egykori (#63405) üzenetére


zsiga68
senior tag

Pl: #63394 és utána lévő posztok....

(#63407) nrg_52 válasza egykori (#63405) üzenetére


nrg_52
addikt

Wifimannal en is annyit merek, speedtestel antenna hungaria szerverere meg 600 felett. A wifiman nem sebessegmeresben jo.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63408) egykori válasza zsiga68 (#63406) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, azokat olvastam.
Nálunk a közelében sincs a 48-as csatornának egyik szomszéd sem, én erre állítottam be már elég rég óta.
A 2,4 GHz-nek gondolom, nincs köze a problémámhoz, de itt is fixen a 6-oson vagyok, egyedül. A legközelebbiek a 3-ast és a 9-est használják.

(#63409) egykori válasza nrg_52 (#63407) üzenetére


egykori
őstag

A wifimant csak tetszésre választottam, nem ragaszkodom hozzá. Tudsz esetleg jobb appot ajánlani?

A Speedtesttel, csak vezetékest mértem eddig. Wifit hogyan lehet vele mérni?

(#63410) nrg_52 válasza egykori (#63409) üzenetére


nrg_52
addikt

Fenn van play aruhazban az app. Persze nem biztos, hogy nalad is ez a gond, de egy probat meger.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63411) egykori válasza nrg_52 (#63410) üzenetére


egykori
őstag

Ó, köszi, eddig nem tűnt fel.
Megnéztem ezzel is, és maradt a 240 körüli sebesség.

(#63412) mezis válasza hitman77 (#63401) üzenetére


mezis
nagyúr

Mire való az inet_5G rejtett verziója?
A WiFi adapter nincs eldugva?

zsiga68: A DFS csatornák nem választhatók fixre.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63413) hitman77 válasza mezis (#63412) üzenetére


hitman77
senior tag

Nem tudom. Nem én állítottam így be. Eddig nem is tudtam hogy van. :(

A gép hátuljában van, kb. 5 méterre a routertől. Közben egy fal, de igazából egy állandóan nyitott ajtón keresztül majdnem rálát. A lényeg hogy eddig tökéletes volt és nem változott semmi csak egyre többször szakadozik, le kapcsolódik és sokszor órákig vissza sem tud csatlakozni. Utána megjavul és jó egy ideig aztán ismét kezdődik.

(#63414) krealon válasza hitman77 (#63413) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A gép hátuljában van"

Az nagy baj. A sok kábel a gép hátuljánál brutális interferenciát ( = zaj ) okoz.
Egy USB hosszabbítóval vidd el legalább 40 cm távolságra. Fontos, hogy jó minőségű, kis ellenállású (vastag kábellel rendelkező) USB hosszabbítót használj, aminek a hossza 50-200 cm pl USB2-es 1m-es vagy USB3-as 1m-es. (A méter feletti hosszúságú, jó kábelek, elég drágák.)

(#63415) mezis válasza hitman77 (#63413) üzenetére


mezis
nagyúr

Kapcsold le az a sötétben bujkáló (hidden) WiFi AP-t.

mezis

(#63416) hitman77 válasza mezis (#63415) üzenetére


hitman77
senior tag

Szerintem a MESH gyerekszobában lévő második routere. Mivel mást én nem kapcsoltam be, szerintem csak ez lehet.

(#63417) FattyDove válasza mezis (#63392) üzenetére


FattyDove
őstag

A sebesség miatt mindenképp PCI-E kell

(#63418) dudika10 válasza FattyDove (#63417) üzenetére


dudika10
veterán

Keresd meg nekem kerlek, hogy mekkora az USB 3.0 sebessege. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63419) FattyDove válasza dudika10 (#63418) üzenetére


FattyDove
őstag

Szívesen:

The theoretical transfer speed of USB 3.0 is 4.8 Gbit/s (600MBps). Ez elméleti sebesség, tehát sosem lesz ilyen gyors. Ez az elméleti sebesség már egy 500Mbps-es netet sem szolgál ki. Arról nem is beszélve, hogy nem fogja tudni a vezérlő az alaplapon.

Az ax pedig 2Gbps körül van a való életben. Az elméleti meg valami 10 Gbps.

[ Szerkesztve ]

(#63420) Doky586 válasza FattyDove (#63419) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csakhogy az internet 500Mbps, addig az USB3 500MBps..
Kis különbség, de jelentős. :))

(#63421) dudika10 válasza FattyDove (#63419) üzenetére


dudika10
veterán

600 MBps = 4.8 Gbps = 4800 Mbps
250 MBps = 2 Gbps = 2000 Mbps

Ha egyel tobbszor osztasz 8-cal mint kene, valoban nem lesz eleg gyors az USB. ;)
100MBps-t nagyon vigan tud az USB 3.0 gyakorlatban is, ami kiszolgalja a ma jellemzo 1Gbps net csomagokat.
Csak megjegyzem, hogy 2Gbps-t nem nagyon lattam meg AX-en sem. Szomszedok, falak, stb... Mind a sebesseg ellen dolgoznak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63422) mezis válasza hitman77 (#63416) üzenetére


mezis
nagyúr

mióta van MESH?

mezis

(#63423) hitman77 válasza mezis (#63422) üzenetére


hitman77
senior tag

Mióta a router. Egyben vettem a kettőt.

(#63424) hitman77 válasza krealon (#63414) üzenetére


hitman77
senior tag

Ez volt a gond. Az áthelyezés megoldotta. Most tökéletes. Köszönöm. Bár eddig is ott volt, nem tudom mi változott. :R

(#63425) mezis válasza hitman77 (#63424) üzenetére


mezis
nagyúr

Az 5GHz-es hullámhossz kb 6cm. Semmi nem lett odébb helyezve akár csak pár cm-el?
Kábelek sem mozdultak?

mezis

(#63426) hitman77


hitman77
senior tag

Ez lehet, végülis nincs rögzítve minden. Hihetetlen, hogy ilyenek okozhatnak problémát. Ma is tanultam valamit. :)

(#63427) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Adott egy 112 nm-es családi ház, mely falai tégla és ytong, nagy terasz, nagy kert, garázs. Szeretnék egy designes, plafon routert cat.6 PoE táplálású, mely központi helyen lenne, kb 15 méteres hatókörrel. A net nem lenne komoly rajt 30/6-as adsl.

Eszköz kb 10-15 lenne rácsatlakoztatva, laptopok, telefonok, termosztátok, klímák, mosógép, stb stb…

Ár olyan 60-80e
Amiben gondolkodom:
- TP-Link EAP620 HD AX1800
- Ubiquiti UniFi AP 6 Lite

Vélemények, javaslatok? Más esetleg? Pro és kontra
Nagyon köszönöm!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#63428) MaCS_70 válasza Newyorker (#63427) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek szerintem nem routerek, hanem access pointok. Persze lehetnek jók, ha van routered.

Az, hogy TP-Link vagy Ubi-Unifi, nem csak minőségi kérdés, hanem az egész rendszer által meghatározott választás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63429) Newyorker válasza MaCS_70 (#63428) üzenetére


Newyorker
addikt

Routert elviekben ugye a szolgáltató ad, szval azzal nem kell foglalkoznom. Router lenne a padláson, és az lenne pl egy Ubiquiti UniFi AP 6 LR-re kötve.

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#63430) Multibit válasza Newyorker (#63429) üzenetére


Multibit
veterán

Unifi AP-król ITT tájékozódhatsz, kérdezhetsz.
A hatótáv, jelerősség adott környezetben nem garantálható. Senki nem fog neked ezzel kapcsolatban biztos tippet adni. Vásárlás, próba. Ezután derül ki, hogy elég-e egy access point, vagy több kell.

(#63431) mezis válasza Newyorker (#63429) üzenetére


mezis
nagyúr

Padláson nem lesz melege?
UPC STB-je nem bírta 43°C-ot.

mezis

(#63432) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Telekomos router (300mb) a lakásban. Asztali pc, (online fps játék is lenne)
Mit ajánlotok vezeték nélküli megoldásként?

(#63433) MaCS_70 válasza redingitell (#63432) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapvetően vezetéket, de azért kéne némi segítség a wifis tanácsadáshoz is.

Tudod, falak száma, anyaga, környezet, stb.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63434) bmarton88


bmarton88
lelkes újonc

Sziasztok!
A digi-től kapott ONT-t bridge-be kértem és rákötöttem egy router-t (TP-LINK Archer C1200). Azóta az egyik telefonon folytan szaggat az internet, pedig a többi eszközön jó (valamint a digi-s router-el előtte is jó volt a net ugyanezen a telefonon). Sebességmérő jó eredményt mutat rajta, de kb. percenként leáll a net néhány másodpercre. Mind a 2.5GHz és az 5GHz -es wifin is ugyanez a helyzet.
Hogyan jöhetnék rá hogy mi a probléma?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#63435) redingitell válasza MaCS_70 (#63433) üzenetére


redingitell
senior tag

Csak vezeték nélküli megoldás jöhet szóba.kb 6m a távolság a routertől, és 2db 12cm-es válaszfal (tégla) van a gép és a router közt.

(#63436) MaCS_70 válasza redingitell (#63435) üzenetére


MaCS_70
félisten

A két falon átwifizés sajnos nem garantálja a gondtalan játékélményt, különösen nem, ha a szolgáltatói HGW az AP. Eleve: milyen wifi szabványt ismer? Az igények alapján erősen indokoltnak tűnik az AX használata.

Eleve milyen környezet? Mennyire telített? A 2,4 GHz jobban kel át a falon, de ennek ára van a sebességi oldalon.

Én mindenek előtt mobiltelefonnal mérném fel a helyzetet a tervezett felhasználási helyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63437) undercover válasza undercover (#63383) üzenetére


undercover
senior tag

Erre valami tipp?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#63438) Lali-213 válasza undercover (#63437) üzenetére


Lali-213
senior tag

A wifi jelet ugye nem gyengíti tévé vagy hasonló eszköz, jól gondolom?

(#63439) hobizoli válasza redingitell (#63435) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ket falat szerintem felejtsd el hogy normalisan atviszi


a Wifi nem erre van kitalalva, hanem elsosorban kisebb, mobil kezi eszkozok adatkommunikaciojara... tablet, mobiltelo

meg ahova nem kell savszelesseg, pl okosotthonban, ahol nem szamit a ping se, meg eleg par kbps is, hogy a wifi-s klimat vezerelje, meg a ablakredony mozgast vezerelje

több drón kell ;P

(#63440) mezis válasza Lali-213 (#63438) üzenetére


mezis
nagyúr

Távolságtól, elhelyezkedéstől függ.
Ha közel van, az elektroszmog zavarhatja, főként vételi üzemmódban (feltöltés).
A TV-kben nagy felületű fémek is vannak, ezek jelentősen gyengítik a rajtuk áthaladó elektromágneses hullámokat, amit meg nem nyeltek el, azt tükrözik, ami meg interferenciát okozhat.

De vannak erre mérő programok.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63441) mezis válasza bmarton88 (#63434) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Talán hiba csúszott a "frekvencia pályázatba". [link]
Vagy azonos néven működnek az AP-k.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63442) redingitell


redingitell
senior tag

Köszi mindenkinek a választ, úgy néz ki megoldódik. (engedélyezik a vezetékest)

(#63443) #72806656


#72806656
törölt tag

Udv!
LTE router jelerosseget szeretnem javitani. Elvileg a Teton kivul sokkal erosebb a jel. Milyen antennat erdemes venni? Hangosan gondolkodva kicsavarnam a ket antennat es a tetore helyezettel, levezetekelve dugnam a ket regi helyere. Ez igy mukodhet? Koszonom

(#63444) bmarton88 válasza mezis (#63441) üzenetére


bmarton88
lelkes újonc

Letöltöttem a LinSSID-t (ubuntu-t használok), mire kéne figyelnem? A Napfeny és Napfeny_5G az SSID amit a TP-Link router ad. Egyébként a telefon wifi kapcsolata a szakadáskor úgy tűnik megmarad, csak a net megy el (wifi szimbólum és ! jel).

(#63445) bmarton88 válasza bmarton88 (#63444) üzenetére


bmarton88
lelkes újonc

Találtam egy tök jó internet stabilitás tesztelő oldalt: https://test.vsee.com/network/index.html

Az eredményét itt láthatjátok [kép] . A lényeg amit jól lehet látni, hogy szépen oszcillál a packet loss ~0-100% között, majd a végén behal az egész 100%-al. Ilyenkor egy wifi ki-be kapcsolással újraindul ugyanez a viselkedés. Van bármi ötletetek? A telefonnal lehet a baj? (Másik telefon, szintén android ugyanazon a wifi-n tökéletesen működik)

[ Szerkesztve ]

(#63446) bmarton88 válasza bmarton88 (#63445) üzenetére


bmarton88
lelkes újonc

Update: biztos nem DNS szerver a hiba, mert IP címet használva elvégezve ugyanezen tesztet hasonlóan rossz az eredmény. (google ezt is javasolta lehetséges hibaforrásnak)

(#63447) MaCS_70 válasza #72806656 (#63443) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az antennakábel meghosszabbítása jelentős csillapítással jár -- meg úgy általában sem ajánlott az analóg jelet továbbító kábeleket toldani-hosszabbítani.

Persze kiszámolhatod, hogy elvben nyersz-e az ügyön, de sajnos az is tényező, hogy a gyári antennák méretezve-illesztve vannak, és az utólagos, nem szakszerű belenyúlás, pláne nem pont megfelelő eszközre, általában durván rontani szokott a helyzeten.

A megoldás a kültéri egység használata (pl. Mikrotik SXT, LHG), amiben van kb. 10 cm antennakábel, és onnan már Etherneten jön a digitális jel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63448) mezis válasza bmarton88 (#63444) üzenetére


mezis
nagyúr

- A Channels grafikonokat is.
- DIGI-t vissza router-nek, a sajátot meg switch üzemmódba.
- 2,4GHz-en lehetőleg csak az 1,5,9,13-as csatornákat használd.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63449) bmarton88 válasza mezis (#63448) üzenetére


bmarton88
lelkes újonc

- Channels grafikon laikus szememnek sok újdonságot nem mutat (ahhoz képest mint ami látszódott az egyszerű táblázatban is) Lentebb a képek (2.4GHz már 5ös csatornán)
"- DIGI-t vissza router-nek, a sajátot meg switch üzemmódba." -> Ezt miért? Persze le lehetne tesztelni, hogy ha a telón újra működik a net digi router-el, akkor biztos a TP Link a ludas. De nem véletlen iktattam ki a digis router-t, szükségem van a TP Link bővebb beállítási lehetőségeire
- Átraktam 2.4GHz -et 5ös csatornába. Így is fennál a probléma (egyébként miért azokat a csatornákat érdemes használni?)

[ Szerkesztve ]

(#63450) krealon válasza bmarton88 (#63449) üzenetére


krealon
Topikgazda

Wifi hibajavitas 1x1

Ugye nincs a lapos TV mögött a router?
Ugye a gépben lévő Wifi adapter anténnája közelében nincs vezeték vagy fém tárgy?

A képen, jól látható, hogy nagyon erős a jel, ezért a visszaverődések okozta zaj is nagy lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.