Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) Lali-213 válasza bodrede (#63199) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Pont az AX58U-t néztem ki fő routernek és egy AX56U-t node-nak. Az 58U v1 és v2 között lehet tudni a különbség?

(#63202) Gubek-Einste válasza Lali-213 (#63201) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, V1 vs V2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63203) Gubek-Einste válasza lumpy92 (#63200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használt wifi csatorna nincs fixre állítva.
Arra kellene tenni.

Broadcom 802.11n hálózati adapter (10 éves lenovo laptop). Remélem jóra válaszoltam.
Ez semmit sem mond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63204) Lali-213 válasza Gubek-Einste (#63202) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszi! Úgy látom leginkább a processzor és a wan sebességben vót leginkább előrelépés.

(#63205) zsiga68 válasza lumpy92 (#63200) üzenetére


zsiga68
senior tag

Legyen külön SSID-je a router két wifi frekvenciájának. Ha mégse csatlakozna akkor a 2.4 GHz résznél kapcsold be a 802.11b/g/n mixed módot. Néha gondot okoz az ékezetes vagy különleges karakterű jelszó, esetleg a titkosítás módja.

[ Szerkesztve ]

(#63206) drdoom


drdoom
csendes tag

Üdv!
1,2 km-re lévő tanyára szeretnék internetet varázsolni mégpedig az otthonit osztanám meg valami kinti antennával. Mi a legolcsóbb módja ennek?

Ezt néztem jó? Sebesség mindegy 10mbit is elegendő
Ubiquiti airMAX LiteBeam AC 5 ebből 1db itthon másik a tanyán, gondolom minél magasabbra kellene tenni és egymás felé kellene nézniük :D

vagy esetleg Ubiquiti NanoStation Loco M5 ?

vagy tudtok jobbat :)

[ Szerkesztve ]

(#63207) mezis válasza drdoom (#63206) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem elég az egymás felé nézés, LÁTNIUK is kell egymást.
Más szavakkal: A közvetlen rálátás meg van?

mezis

(#63208) nrg_52 válasza drdoom (#63206) üzenetére


nrg_52
addikt

En litebeam ac-t vennek, de elotte mindenkeppen megbizonyosodnek rola, hogy nincs-e komolyabb akadaly a ket pont kozott, mondjuk erdosav, stb., mert sajnos egy rossz helyen levo nagyobb fa is okozhat gondot. Ha idealisak a korulmenyek, akkor ilyen tavon 10Mbit-nel jelentosen nagyobb savszelesseget is at fog tudni vinni.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63209) belgast válasza nrg_52 (#63208) üzenetére


belgast
csendes tag

Ez a téma engem is érdekelne nálam viszont max akkor lenne rálátás ha feltennék egy 5m csövet a háztetőre :D van olyan aminek nem kell közvetlen rálátás hanem xy irányba szórja a jelet és csak kb arra kell néznie a másik eszköznek?

(#63210) rekop válasza drdoom (#63206) üzenetére


rekop
senior tag

Jó a LiteBeam 5AC, ezért az összegért "jobb" nem lesz. Ezen az oldalon meg tudod tervezni a linket, és a domborzat alapján nagyjából be tudod lőni nagyjából a magasságokat is. A közvetlen rálátás -ahogyan írták előttem- is szükséges feltétel.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#63211) dudika10 válasza mezis (#63207) üzenetére


dudika10
veterán

Es emlitsuk meg a kerdezoknek meg a Fresnel zonat it.

#63209belgast : Ez itt neked is szol. Meg a kozvetlen ralatas is csak a fele a temanak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63212) drdoom


drdoom
csendes tag


Vélemény ?

(#63213) SP4C3 válasza drdoom (#63212) üzenetére


SP4C3
veterán

Expected signal-nál választ kapsz, litebeam kell neked.
rögzítés is fontos, hogy stabilak legyenek az antennák, ezáltat a jelszint is.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63214) FireShadow


FireShadow
senior tag

Lehet hogy gyökér kérdés de van olyan wifi jelerősítő vagy bárminek is hívják, ami nem a meglévő jelre csatlakozik és azt adja frissen körbe, hanem lanon csatlakozik a hálózathoz és abból csinál új wireless jelet? Tehát mintha csak egy antenna lenne egy lankábel végén. :) A két terület amit fednék lehet alig van átfedésben, de ugyanannak a hálózatnak kéne látszódjon (mert az is).

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#63215) Multibit válasza FireShadow (#63214) üzenetére


Multibit
veterán

Úgy hívják Access Point.

(#63216) FireShadow válasza Multibit (#63215) üzenetére


FireShadow
senior tag

És ha tökugyanúgy konfigurálom be mint amit ki szeretnék terjeszteni, a kettő határán nem kergülnek meg az eszközök? Vagy ilyent használnak az intézmények is, ne aggódjak?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#63217) Multibit válasza FireShadow (#63216) üzenetére


Multibit
veterán

A két AP-t nem konfigurálhatod ugyanolyanra. Eleve az IP címüknek különbözni kell. Ha vezérelt wifi hálózatot alakítasz ki, legyen azonos az SSID-jük. Egyébként ajánlott az eltérő SSID. A kliensek nem kergülnek meg, bár nem tudom, hogy pontosan mit értesz ez alatt :)
Kérdés, akarod-e, hogy a kliensek automatikusan váltsanak a két AP között működés közben? Ha igen, ahhoz kontrolleres (vezérelt) hálózat kell, ami drágább és okosan be kell állítani.

(#63218) Doky586 válasza FireShadow (#63216) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a két terület amit fednék lehet alig van átfedésben"
Nyugodtan lehet azonos ssid, azonos jelszó. [kép] nem kergülnek meg, leszakad a távoliról és felcuppan a közelire.

[ Szerkesztve ]

(#63219) dudika10 válasza FireShadow (#63216) üzenetére


dudika10
veterán

Multibit bevisz itt teged az erdobe. :)
A mezei routereknek is van AP modja rendszerint, nem kell egybol managed networkrol beszelgetni.

Mirol lenne szo, otthon a garazsban is szeretnel wifit?
Ket Asus AIMesh kepes routerrel is mukodik mar az elkepzeles, es ott mar a kliens halozatok kozti valtasa sem gond.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63220) Multibit válasza Doky586 (#63218) üzenetére


Multibit
veterán

leszakad a távoliról és felcuppan a közelire
Vagy igen, vagy nem. Független AP-k esetén erre nincs garancia.

(#63221) FireShadow válasza Doky586 (#63218) üzenetére


FireShadow
senior tag

Köszi a képet igen pont így képzeltem.

Kerti wifi örökzöld probléma (ha kintre rakom az erősítőt az már rég rossz és lehet az időjárást se nagyon szereti, ha bentre akkor meg a vastag fal miatt alapból szerencsétlen a jel indulása de ablak az egyetlen esély, padlás szar). Illetve rokon szomszéd, akivel egy nagy családi hálózat lenne a cél csak 2 ház között van 2 kert is (kábel az van).

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#63222) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo laptopom, amivel nem tudok a Samsung Tabletem 5GHz wifi hotspotra felcsatlakozni, csak ha át állítom 2,4GHz-re.
A probléma szerintem az, hogy a Lenovo laptopnak nem tetszik a 149-es csatorna, sajnos a tabon ezt nem lehet állítani csak a 2,4gHz -en, valamint más samsung készülékek szuperül futnak ezen a frekvencián.
A Lenovo wifi kártyája RTL8822CE típusú.
Próbáltam már több driverrel is a wifi kártyát, néha látja de csatlakozásnál az írja nem tudott csatlakozni.
Sajnos sok újabb Samsung készülék 5GHz hotspotjáról olvasok ilyesmiket, esetleg nincs ötletetek a megoldásra?
Mindenképp vezeték nélkül szeretném a kettőt csatlakoztatni
köszi előre is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63223) Multibit válasza Bacusuz (#63222) üzenetére


Multibit
veterán

Már leírtad a megoldást. 2.4 GHz.

(#63224) mezis válasza Bacusuz (#63222) üzenetére


mezis
nagyúr

"... Lenovo laptopnak nem tetszik a 149-es csatorna, sajnos a tabon ezt nem lehet állítani..."

A WiFi csatornát (frekvenciát) nem a kliensen, hanem az AP-n, illetve továbbosztásnál Mobilinterneten kell beállítani. A kliens meg találja meg. Inkább a magasabb frekvenciákkal szokott gond lenni.

Térerő rendben ? (Az 5GHz nagyon el tud fogyni falakon, cserép virágokon,...)

mezis

(#63225) Bacusuz válasza mezis (#63224) üzenetére


Bacusuz
őstag

Kedves Mezis!
A tablet sim kártyás, arról osztanám a mobilinternetet napközben szinte minden nap.
Nem kell falakon átsugároznia, mert pár méteres körön belül szoktak lenni de külön is használva vannak egy téren belül(ezért nem megoldható a vezetéken osztott net).
A gondom az, hogy míg a Tableten 2,4GHz sávon be tudom állítani a csatornát(1-11) addig az 5GHz sávon erre nincs lehetőség és sajnos a kliens eszköz(Lenovo noti) nem is látja.
Meg tudnék én békélni ha nincs más megoldás a 2,4 GHz-vel is csak hát nem szívesen.
Térerő rendben, hisz egymás meéllett próbálom őket együtt dolgozni..
inkább vennék a notiba egy erősebb Wifi kártyát ami kompatibilis a jelenlegi RTL8822CE-vel, mert nem nagy tétel, itthon úgyis gyors AX routereim vannak.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63226) mezis válasza Bacusuz (#63225) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, kimaradt a HotSpot üzem. :o
Samsungék talán a DSF csatornák miatt tették az egész 5GHz-es sávot automatikusra.
Esetleg fejlesztői üzemmódban megenged fix csatornákat is... :F

mezis

(#63227) Doky586 válasza mezis (#63226) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel a szabályok ezt írják elő. Kötelező az automata csatornaválasztás. Mindössze 1db fix (80MHz) csatorna van 5GHz-en.

(#63228) tlac


tlac
nagyúr

egy darab dual band-es wifi kártyával lehet egyszerre 2,4Ghz-en és 5Ghz-en is access pointot üzemeltetni?

(#63229) Bacusuz válasza mezis (#63226) üzenetére


Bacusuz
őstag

mivel ez egy új garis Tablet ebbe nem igazán mennék bele viszont egy wifi kártyát szívesen cserélnék a laptopon már csak azért is mert elég jó kis AX-es hálózatom van idehaza, volna kedvem kimaxolni.
Szóval ha ért itt valaki nálam jobban a témához ami nem nehéz megkérdezném, hogy a jelenlegi RTL8822CE kártyát mire érdemes cserélni szerintetek?
Esetleg ezek közül valamelyik kompatibilis lehet a realtekkel a notimba?

sokat segítenétek vele ha ránéznétek

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63230) Gubek-Einste válasza tlac (#63228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mert egyszerre csak egy sávon tud működni mivel csak egy wifi chip van rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63231) Xpod válasza Bacusuz (#63229) üzenetére


Xpod
addikt

A Lenovo suppot oldalán nézz szét, hogy milyen kártyákat támogat a laptop hivatalosan. https://psref.lenovo.com/

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63232) tlac válasza Gubek-Einste (#63230) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi, közben én is utánanézegettem és alapvetően igazad van

viszont van még egy ilyen tulajdonság, amit bizonyos atheros és mediatek chipek támogatnak
DBDC: DualBand-DualConcurrent

(#63233) Bacusuz válasza Xpod (#63231) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ez nagy segítség volt, írt a weboldal kompatibilis cserét melyben benn volt az intel ax201
köszi szépen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63234) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy viszonylag jó minőségű wifi jelerősítőt. Egyelőre csak 2,4Ghz-es jelet továbbítana a hálószoba felé, hogy ott is elérjem a wifi-t, viszont nem bánnám ha tudna kezelni 5Ghz-et is illetve hálózati kábelre is csatlakoztatható lenne a jövőre gondolván.
Árban 10-15e Ft körül gondoltam.

(#63235) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :)
Mi a különbség a Wifi Repeater és Wifi Range Extender között?

(#63236) mezis válasza Csabi1984 (#63235) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán csak annyi mint a krumpli és a burgonya között...

mezis

(#63237) Csabi1984 válasza mezis (#63236) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :D

(#63238) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Miért van az, hogy ha WR940-es eszközömet Wifi rage extender módba használom az kihat az előtte levő másik szobában lévő vezetékes hálózatra. Belassult minden, a Synology nasom belépéséhez is perc(ek
) kellettek mert csak pörgött az oldaltöltés. Kihúztam a Wifi extenderd és minden helyreállt.0

(#63239) zsiga68 válasza Csabi1984 (#63238) üzenetére


zsiga68
senior tag

A WR940-nek 100Mb/s a portja. Lehet hogy az zavar be..

(#63240) Csabi1984 válasza zsiga68 (#63239) üzenetére


Csabi1984
addikt

Elméletileg lehetne de az érdekesség, hogy router módba nincs ez a jelenség. De annyira lelassitott mindent, hogy a Dune lejatszóba se tudtam a hálózati smb tartalmat megjeleníteni :D

(#63241) mezis válasza Csabi1984 (#63240) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi a hw. verzió és milyen fw.-el használod?

mezis

(#63242) Csabi1984 válasza mezis (#63241) üzenetére


Csabi1984
addikt

3.20.1 Build 211111 Rel.32795n (4555) (Gyári Tp firmware)
verzió: V6

(#63243) mezis válasza Csabi1984 (#63242) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem kellene fw.-t frissítened?

mezis

(#63244) Csabi1984 válasza mezis (#63243) üzenetére


Csabi1984
addikt

legfrissebb van ezek szerint fent.

(#63245) mezis válasza Csabi1984 (#63244) üzenetére


mezis
nagyúr

Így néz ki a menü?

mezis

(#63246) Csabi1984 válasza mezis (#63245) üzenetére


Csabi1984
addikt

igen ez az új fajta felület van :)

(#63247) mezis válasza Csabi1984 (#63246) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad mindhárom verziót (Auto, WDS1, WDS2)?

Amikor megjelentek az első jelismétlők, akkor a WDS csak azonos gyár azonos chip-jével
működött (router, jelismétlő).
Mi a router pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63248) Csabi1984 válasza mezis (#63247) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ha arra gondolsz ami a szobámba van az egy szintén Tp link C7 1750 (v5) router.
Nem nagyon néztem, hogy Auto vagy WDS1 vagy WDS2 volt) alapértelmezettként használtam.

[ Szerkesztve ]

(#63249) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Van egy digi 1000es netem, illetve tp-link deco x60 mesh hálózat.
A problémám hogy wifin keresztül elég karcsú szinten jön a net konkrétan 100 mb/s körül néha alatta. Vezetékesen meg 900 körül ami teljesen OK. Van egy fő deco, illetve 4 kiszolgáló ami által szépen le van fedve jel erősség szinten a házunk. Wifi6ot tudja a deco és 5ghz re van állítva a sima 2,5ghz ki is kapcsoltam. Hiába nézem a speedtestel a tableteket , telefonokat de nem nagyon présel nagyobb sebességet ki magából. Van valakinek ötlete mit lehetne megpróbálni? Köszi

U.i. még azt elfelejtettem mondani ugye a fő deco egy tp-link archer ax3000(összes portja gigabites) van összekötve amit a digitől kaptam az pedig egy ONT eszközzel.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#63250) Alex91 válasza Sn00k (#63249) üzenetére


Alex91
félisten

Megneznem, hogy jo-e a kabel amivel a deco a halozatba van kotve…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.