Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) Gyuffa válasza mezis (#63050) üzenetére


Gyuffa
tag

amit láttál 2 üres csatlakozó arra megy a wifi antenna vége , csak épp szét volt kapva a gép, és azért nincs rajta az antenna
de amúgy [kép]
(tegnap óta, eddig a percig 1x sem dobta le a wifit , kopp - kopp)

Úgy gondolod , hogy elég lenne csak 1-et használni? én rákötöttem mind a kettőt kezdetek óta, ha jól sejtem emiatt dobtad be a tavaly irást.

[ Szerkesztve ]

(#63052) adlersson


adlersson
aktív tag

Sziasztok! Egy 3 emeletes házban szeretném korszerűsíteni a WiFi-t, viszont az épület kialakítása elég sok problémát vet fel: Az egész épület vasbeton, egy szabályos bunker, a földszint és az első emelet között a födém 80, az első és a második emelt között 50 centi vastag, a falak is mindenhol 20-30 centi vastagok, így korábban már a routertől távolabb eső szobában is szinte használhatatlan volt a WiFi.

Gondolkodtam hát, hogy vegyek pl. egy ilyet, csak itt pl. azt nem tudom, hogy megéri-e ez a 90k forintos pakk, vagy jobban járok szintenként egy "hagyományos" routerrel? Vagy válasszak inkább valami powerline megoldást? Értékelésekben gyakran olvastam, hogy a Deco routereknél a távolsággal együtt rohamosan romlik az átvitel minősége is, pláne ha még fal(ak) is vannak az útban.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#63053) Doky586 válasza adlersson (#63052) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

jobban jársz szintenként egy "hagyományos" routerrel és egy fúrógéppel. :B

[ Szerkesztve ]

(#63054) mezis válasza Gyuffa (#63051) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van 2 antenna, akkor mind a kettőt használni kell.

2,4GHz? 5GHz?

mezis

(#63055) adlersson válasza Doky586 (#63053) üzenetére


adlersson
aktív tag

Fúrni nem nagyon akartam, azért gondoltam, hogy vagy vezeték nélkül vagy powerline-nal összekötni az eszközöket. Mondjuk a powerline is egyre kevésbé opció, mert kiderült, hogy a földszint és a lakás többi része külön villanyórán van.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#63056) Doky586 válasza adlersson (#63055) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fúrni még mindig jobb, de robbanthatsz is ha beszerzel ukrajnából 1-2 faldöntő használt aknát.. :D
De építéskor biztos gondoltak már arra hogy a kábelek át kell hogy menjenek a falon. :B

(#63057) MaCS_70 válasza adlersson (#63055) üzenetére


MaCS_70
félisten

Doky +1

Hidd el, a számítógépes hálózatok első számú fizikai közege (L1) a vezeték. Lehetnek egyre jobb vezeték nélküli megoldások, de a fizika alapvető törvényei miatt mindig jobb lesz a kábeles jelátvitel, és belátható időn belül a normál felhasználók többsége is bőven érezni fogja a különbséget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63058) aradebil2 válasza aradebil2 (#63046) üzenetére


aradebil2
senior tag

sziasztok, erre valaki? :R

(#63059) Xpod válasza aradebil2 (#63058) üzenetére


Xpod
addikt

Van lehetőséged másik WIFI stick-et kipróbálni a gépben? A leírásod alapján szerintem a gépeden lesz a probléma.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63060) mezis válasza aradebil2 (#63058) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#63061) aradebil2 válasza mezis (#63060) üzenetére


aradebil2
senior tag

inSSIDer fent van, mit mutassak abból? Egyébként amikor éppen megszakad ezzel a DNS problmával az inSSIDer azt mutatja hogy minden fain.
Dashboardon potenciális problémaként non standard 2.4 GHz channel, illetve 2 és 5GHz Configuration Mismatchet mutat.

(#63062) mezis válasza aradebil2 (#63061) üzenetére


mezis
nagyúr

Hány AP nyomul, mekkora térerővel ugyanazon a csatornán, amelyikhez éppen kapcsolódsz?

Valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63063) Doky586 válasza aradebil2 (#63061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#63064) aradebil2 válasza Doky586 (#63063) üzenetére


aradebil2
senior tag


Ugyanez a hálózat telón és laptopon akadálytalanul megy amikor a másik éppen az 1 órás lehalásán van. Másik adapterem sajnos nincs.

(#63065) Gubek-Einste válasza aradebil2 (#63064) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért van két wifi hálózat is ugyan azon a néven?
Tedd a különböző sávokat/hálózatokat más névre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63066) mezis válasza aradebil2 (#63064) üzenetére


mezis
nagyúr

Ahány AP, annyi KÜLÖNBÖZŐ név (SSID)!
Az 5GHz-es AP-t vedd vissza 42-es csatornára (meteorológiai radarok miatt) és ugye a neve is különbözzön.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63067) aradebil2 válasza mezis (#63066) üzenetére


aradebil2
senior tag

Split SSID és akkor vegye külön a 2.4 és az 5 Ghz-t?

(#63068) zsiga68 válasza aradebil2 (#63067) üzenetére


zsiga68
senior tag

Igen...

(#63069) mezis válasza aradebil2 (#63067) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak újabb WiFi-s routerek, amik a 2,4GHz-es és 5GHz-es sávon párhuzamosan nyomják, fogadják az adatcsomagokat a nagyobb sebesség érdekében. Ezt a csatlakozó PC-nek, okosnak is "tudnia" kell.
Azt hiszem ebben az esetben (egyszer egyik szomszédhoz csatlakozom, egyszer másikhoz,...) csak zavart és bizonytalanságot okoz az azonos SSID (név).

mezis

(#63070) MaCS_70 válasza mezis (#63069) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azonos SSID-t szerintem, és minden általam ismert szakember szerint ne használjunk, mert előnye nincs, ellenben potenciális zavarforrás.

A Smart Connect és társai, amikor maga a rendszer fűzi össze az egyes AP-okat egészen más tészta, hiszen ilyenkor nem arról van szó, hogy ketten versenyeznek, hanem arról, hogy közös felügyelet alatt összedolgoznak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63071) woodworm válasza MaCS_70 (#63070) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom, hogy melyik hazai box a megfelelője a kérdéses hgw-nek, de ez pont smart connect (vagy annak megfelelő) opció és a rendszer adja az ssid-t.

(#63069) mezis
Pár éve már minden router simultaneous dual band. Szinte csak szolgáltatói készülék kerülhet szóba, ahol ez nem megy. A smart connect viszont inkább csak készüléken belüli roaming, mint bonding. Főleg, hogy a kliens oldal viszont legtöbbször selectable dual band. Hirtelen nem is tudok olyan eszközről, amivel összehozható.

(#63072) eihwaz


eihwaz
junior tag

Sziasztok!

Szüleimnél kellene durván egy 300 négyzetméteres házat, illetve egy 100 négyzetméteres melléképületet lefedni WIFI-vel. Jelenleg ezt egy Asus RT-AC68U router és ennél gyengébb routerek szolgálnak ki AP-ként beállítva.
Sajnos az a probléma, hogy ha mozognak az eszközökkel akkor vannak internet szakadások amíg az egyik hálózatról a másikra csatlakozik az eszköz, mindemellett más a hálózatok neve is.

Tudtok valami megoldást ennek megszüntetésére? MESH hálózatot kellene kiépíteni vagy valami más megoldás felé kellene néznem?

Kb. 100 ezer forintból ha meg tudnák úszni, az jó lenne.

Egyébként gigabites net van nekik.

Köszönöm szépen!

(#63073) Gyuffa válasza mezis (#63054) üzenetére


Gyuffa
tag

néha ezt néha azt írja ha megnézem a hálózati sávot.
most 2,4ghz-et ír, de láttam már ott 5ghz-et is, pedig nem állítgatok semmit se.

(#63074) Alex91 válasza eihwaz (#63072) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rt-ax58u vagy asus zenwifi xd6 AiMesh-ben, es ha az AC68U is kepes AiMesh-hez csatlakozni, akkor azt is megtartanam node-nak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63075) aradebil2 válasza woodworm (#63071) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ugyanaz a "Vodafone station" mint amit a Voda mostmár Mo-n is használ. Laikuskent azért is furcsa hogy ez gond lehet mert ezzel futnak alapból. Mindenesetre szétszedtem, valamint turtam egy adapterhez való chipset drivert is, egyelőre jobbnak tűnik a helyzet, köszönöm a tippeket!

(#63076) woodworm válasza aradebil2 (#63075) üzenetére


woodworm
veterán

Típust írjál már légy szíves, mert vagy 3 hgw-t biztosan adhat mostanában és nálunk a Connect Box a használatos név.

(#63077) tpeter77 válasza Xpod (#63006) üzenetére


tpeter77
addikt

WAN portba, és DHCP-n 192.168.0.1/254 címet oszt.

(#63078) aradebil2 válasza woodworm (#63076) üzenetére


aradebil2
senior tag

Sercomm rhg3006

(#63079) woodworm válasza aradebil2 (#63078) üzenetére


woodworm
veterán

Nem nagyon adnak ilyet nálunk, ez ugyanis egy ont. Optika hálózatot egyelőre kísérleti jelleggel telepítenek, oda pedig nokia ont megy.

(#63080) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy kis nyaraló a Balatonnál, benne Wi-fi modullal rendelkező klíma.
A szomszéd - aki megengedte az internetjét használni - routerére kapcsolódva sikerült a klímát távolról a telefonnal ki-be kapcsolni ill. hőfokot is állítani, tehát mint egy ip kamara elérhető lett.
A következőben kérek segítséget: a szomszéd csak fél évre kérte a net szolgáltatást, természetesen a nyári időszakra. A klíma elérhetőségét meg lehetne e oldani valahogyan a nyaralóban elhelyezett mobiltelefonnal, benne egy SIM kártyával, amin net előfizetés van?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#63081) zsiga68 válasza eax1650 (#63080) üzenetére


zsiga68
senior tag

Próbáld ki. De nem hiszem hogy nem működne.. A külső ip-n múlik minden.

[ Szerkesztve ]

(#63082) MaCS_70 válasza eax1650 (#63080) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem látom akadályát, több ilyen kész megoldást is láttam, ami routert csinál a telefonból.

Persze azért nem mindegy, hogy milyen eszközről van szó, de szerintem megoldható.

Az már más kérdés, hogy a telefon mennyire fogja bírni. Nem erre tervezték, úgyhogy ez így azért erősen buherálás. Nem hülyeség beruházni egy rendes eszközre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63083) zsiga68 válasza eax1650 (#63080) üzenetére


zsiga68
senior tag

Mondjuk jobban átgondolva nem értem minek állítgatni a klimát ha nincs ott senki a lakásban. Ha meg van akkor elintézi a távírányítóval...

(#63084) eax1650 válasza zsiga68 (#63083) üzenetére


eax1650
aktív tag

Azért, mert elő lehet pl. fűteni, mert minden baromi hideg, például az ágynemű.
A szekrényből dől a hideg.
Vagy fordítva. Elő lehet készíteni.
A fokozatos temperálás olcsóbb, mint emelt szinten meglódítani.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#63085) eax1650 válasza MaCS_70 (#63082) üzenetére


eax1650
aktív tag

Lenne ott töltőn egy mobiltelefon, nincs másra szükség, mint néhány impulzusra.
Itthon egy autós transzmitterre tolja egy görbe Galaxy ( i7090) az internetes rádiókat évek óta.
De ezt a sémát konkrétan nem tudom, hogyan kéne összehozni!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#63086) paolinho


paolinho
őstag

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.
Történt ugyanis, hogy új helyre költöztünk, ahol két szinten 90nm a lakterület (ez egy téglaépítésű sorházi lakás). A két szint nagyjából egyforma méretű. A Digi FiberHome-ja egy TP-Link AX1500 Archer AX10-es routerén keresztül adja mind a Net-, mind a TV-s szolgáltatásait. A modem, és a router a bejárati ajtó fölé lett elhelyezve, gondolván így nem fog gondot okozni a WiFi-jelszórás. Ez annyiban igaz, hogy az alsó szinten fullos a térerő, azonban a felső szint két szobájában rettentő gyenge. Gondolom a beton födém miatt.
Okay, semmi gond, gondoltam létrehozok egy access point kapcsolatot, lévén volt egy elfekvő Linksys routerem. Igaz, nem mai darab, de sikerült vezetékes csatlakozással (minden szobába be van húzva kábelen is a Net) kialakítani az Access Point-ot. Igaz önálló WiFi kapcsolati módon.
Azt szeretném kérdezni, hogy az megoldható lehetne-e, hogy ne 2 WiFi csatlakozási pont legyen kezelve így, hanem egy egységként lehessen kezelni azokat?
Köszi szépen előre is a segítséget!

(#63087) zsiga68 válasza paolinho (#63086) üzenetére


zsiga68
senior tag

Erre találták ki a Mesh hálózatot.

(#63088) paolinho válasza zsiga68 (#63087) üzenetére


paolinho
őstag

Olvastam róla, és valószínűleg ez lesz a jövő, ha nincs más válasz a kérdésemre.

(#63089) MaCS_70 válasza paolinho (#63088) üzenetére


MaCS_70
félisten

Itt is olvashatsz, a topic jelentős része erről szól, nem is beszélve a routeres és az Asus routeres listáról -- és még jó néhányról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63090) paolinho válasza MaCS_70 (#63089) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, olvasgatok vissza már rendesen, köszi! :)

(#63091) krealon válasza paolinho (#63086) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha nem okoz gondot az angol nyelv és kedved van barkácsolni, akkor MESH nélül is lehet egységes, otthoni wifi rendszert készíteni.
Ehhez OpenWrt és Fast-roaming képes hardver, valamint kábeles kapcsolat szükséges az Acces Point-ok között.

CHEAP WI-FI MESH ALTERNATIVE with fast roaming OpenWrt Wi-Fi Access points

(#63092) zseko


zseko
veterán

Üdv, tesómék átköltöznek az utcán a (majdnem) szemben lévő házba, oda szeretnénk átküldeni a netet. Tudom hogy léteznek erre direkt külső antennák a net átküldéshez amiket célszerűbb használni mint egy routert, csak nem jegyeztem meg a típusát, és most nem találom azt a hsz-t... Tudnátok írni pár egyszerűbb típust? Max. 100 méter lenne a távolság, nálam is és náluk is az erkélyre lenne majd téve.
1000-es netem van.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#63093) Soma01 válasza zseko (#63092) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen sebességet szeretnétek elérni?

(#63094) zseko válasza Soma01 (#63093) üzenetére


zseko
veterán

Igen, most láttam hogy azt kihagytam, 1000/1000-es netem van. Szerintem ha 2-300 átmegy belőle már lehet jó, nem nagy stream felhasználók, bár ha átköltöznek lehet az lesz, mert tévé csak műholdon tudna jönni, nincs kiépítve semmi más, de ez végülis nem az én gondom lesz, nem használok tévét, én elvagyok a stream szolgáltatókkal, így hozzáférést tudok nekik adni ha akarják.

HR24.hu

(#63095) Doky586 válasza zseko (#63092) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Átfeszítesz egy utp kábelt fejmagasságban.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63096) zseko válasza Doky586 (#63095) üzenetére


zseko
veterán

Sajnos az út felett engedélyköteles lenne tudomásom szerint, de amúgy volt tervben :D és haverokkal így csináltunk lan hálózatot még 2005-2016 években a házaink között :DDD persze egy oldalon lakunk mind.
86 méter volt a leghosszabb táv, két köztes szomszéd engedélyével a tetőikhez rögzítéshez :D
És a wifin (legalábbis feltételezem) nem kíváncsiskodik be a villám, mint megtette a kábelen... :DDD

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#63097) mezis válasza zseko (#63096) üzenetére


mezis
nagyúr

Kültéri AP a kulcsszó. Én ezek között válogatnék: [link]
Az ígért sebességnek jó ha a fele meg lesz...

Közvetlen, optikai rálátás ugye meg lesz?

Az optikai kábelen nem szokott a villám feszültséget indukálni...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63098) zseko válasza mezis (#63097) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, ez volt az, CPE210 amit régebben néztünk. Ahogy látom az ethernet rész úgyse tud többet 100Mbps-nél, így majdnem mindegy mennyit hazudnak a wifire...

Persze, simán rálátni a teljes házra, sőt, kiállunk az erkélyre, tudunk beszélgetni. Mind írtam, szinte majdnem szemben. A velünk szemben lévő melletti ház.

Nem is optikain mászott be, azt nehezen húztunk volna ki házilag 2005-ben :)

HR24.hu

(#63099) paolinho válasza krealon (#63091) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, megnéztem a videót, de azt hiszem ez nekem egy kicsit (nagyon) magas szint, és félek, hogy elrontanám a jelenlegi állapotot. Azt hiszem a két router AP-ként történő összehangolása egyelőre tökéletes megoldás, és végül is nem kelt semilyen zavart a használatuk, ugyanis amikor felmegyek a ház felső szintjére, átvált a teló az erősebb jelt adó AP-ra. Így végül is így csak egyszer kell beírni mind a két WiFi-ponthoz tartozó jelszót.

(#63100) rekop válasza zseko (#63094) üzenetére


rekop
senior tag

2-300Mbps-re pl. NanoStation 5AC Loco. Low-cost megoldásnak, és ha megelégszel 100Mbps alatti sebességgel, akkor használtan NanoStation LocoM5. Ez olyan 5-8k/db szokott lenni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.