Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) Sn00k válasza Alex91 (#63250) üzenetére


Sn00k
veterán

A deco-hoz kapott gyári kábel van használva.

3njoy the Lif3

(#63252) Alex91 válasza Sn00k (#63251) üzenetére


Alex91
félisten

A deco-n keresztul tudsz merni vezetekes sebesseget?

(Attol meg lehet selejt, ha gyari is…)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63253) Sn00k válasza Alex91 (#63252) üzenetére


Sn00k
veterán

Sajna nem találok ilyen lehetőséget. A rá kötött kliensek sebességet mutatja.

3njoy the Lif3

(#63254) Alex91 válasza Sn00k (#63253) üzenetére


Alex91
félisten

A fo deco-n van lan port, emire tudsz csatlakozni egy geppel? Meg kellene nezni, hogy azon keresztul mennyi az annyi a rakotott gepen…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63255) Sn00k válasza Alex91 (#63254) üzenetére


Sn00k
veterán

Köszi. Holnap tesztelem sajna laptop nincs amivel megtudnam nézni de egy kábel cserét próbálok. Max ha nem lesz jó kerítek laptopot. Köszi

3njoy the Lif3

(#63256) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok! Laptop helyett asztali gépre váltottam ebben ugye nincs wifi.
Jelenleg egy TP-Link usb wifi egységet használok hozzá.
Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
- Érdemes -e wifi helyett Lan kabelre váltani?
- Vagy érdemes -e PCI expressz wifi egységet tenni bele?
-Vagy hagyjam így, az se plusz költséggel , se plusz kábelekkel nem jár együtt?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#63257) hobizoli válasza stellaz (#63256) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az UTP kabelnel nincs jobb Wifi....

több drón kell ;P

(#63258) stellaz válasza hobizoli (#63257) üzenetére


stellaz
addikt

Értem, köszi. Akkor holnap elbattyogok 10 M UTP kabelert.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#63259) hobizoli válasza stellaz (#63258) üzenetére


hobizoli
nagyúr

CAT6 vagy CAT5E minositesut vegyel
ilyet amugy lehet venni szerelve keszen is

több drón kell ;P

(#63260) stellaz válasza hobizoli (#63259) üzenetére


stellaz
addikt

Ok, köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#63261) MaCS_70 válasza stellaz (#63258) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt azért gondold végig, hogy hosszú távon mennyire fontos a kábel esztétikus elvezetése. Ha ad-hoc el tudod dugdosni, akkor teljesen jó az előre szerelt sodrott kábel. Ha be akarod húzni valahová, akkor fali tömör kábel kell, ami szerelős. Ezt csak Te tudod eldönteni, a szerelés egyébként nem igényel komoly erőfeszítést, de több kelléket, anyagot igényel. Amúgy nem hülyeség megtanulni, ami gyakorlattal kb. negyed óra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63262) Sn00k válasza Alex91 (#63254) üzenetére


Sn00k
veterán

kicseréltem a kábelt de nincs változás. a fő deco az ugye a ház közepén van ahogy megyünk a garázsba a folyosón a mennyezetben egy szerelő nyílás mögött, szóval eléggé el van dugva. Ha a közelében vagyok és az adott eszköz rá van csatlakozva ott 300-400 -al jön a net az teljesen OK, de amint a házban valamelyik kiszolgálóra csatlakozik ott már 100-150 körül mozog. Most azt próbáltam ami a dolgozóban van deco abba bedugtam UTP kábelen keresztül a falból a netet, hát ha változik valami de nem lett jobb... :O

u.i: Nem tudom egyáltalán van értelme egy dolgozóban lévő kiszolgálóba vezetékes netet dugni javulhat tőli a wifi sebesség ? :U

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#63263) Alex91 válasza Sn00k (#63262) üzenetére


Alex91
félisten

Ha wifi-n vannak a deco egysegek osszekotve, akkor az ennyi lesz… Kozelebb teszed egymashoz a deco egysegeket, vagy kabellel kotod ossze oket.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63264) Sn00k válasza Alex91 (#63263) üzenetére


Sn00k
veterán

Tehát annyit tudok max csinálni, hogy a kiszolgáló egységeket megtámogatom a falból jövő vezetékes nettel ... ?

Most itt a dolgozóba bedugtam a vezetékes netet a decóba: 220 al jön, de még mindig nem a 300-400 as kategória, amit nem értek miért nem tudja, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#63265) zsiga68 válasza lacka1111 (#50) üzenetére


zsiga68
senior tag

Na, nem frissítettam az oldalt... :W

[ Szerkesztve ]

(#63266) zsiga68 válasza Sn00k (#63264) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nézd meg a kliensnél a kapcsolódásnál milyen sebességet ír ki. Hogy mennyivel jön az a net terhelésétől is függ.

(#63267) dudika10 válasza Sn00k (#63264) üzenetére


dudika10
veterán

Itt a Q2-nel mutatott abra szerint kellene kabelezni oket: [link]

Ha wifivel csatlakoznak a deco egysegek egymashoz, akkor ott sebesseget buksz, pont ahogy tapasztaltad.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63268) stellaz válasza MaCS_70 (#63261) üzenetére


stellaz
addikt

Már meg is oldottam, sikerült úgy elvezetni a kábeleket, hogy alig 10-15 centi látszódik az egészből. Csak egy ajtó tokot kellett átfúrni, aztán a lambéria és a szekrény mögött el tudtam vezetni az egészet.
A netem az a 150-200 Mbit letöltésről felugrott 520 környékére, a feltöltés 200-ről 300-ra (500-as digi).Érdekes, hogy a böngészés is gyorsabb lett, pedig azt hittem, a sebesség növekedés ebben a tartományban már nem oszt nem szoroz.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#63269) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

HP Z240 Workstation PC-be keresnék Wi-Fi kártyát. Milyen javasoltok bele ami nomrálisan is működik? Fontos lenne, hogy kezelje az 5GHz-es hálózatot és stabil legyen.

(#63270) Doky586 válasza spyduck (#63269) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A ház nincs elméretezve a laphoz képest..?

(#63271) spyduck válasza Doky586 (#63270) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Z240-et 2 fajta házzal is szerelik, gondolom ugyanazt a lapot rakják bele.

[ Szerkesztve ]

(#63272) woodworm válasza spyduck (#63269) üzenetére


woodworm
veterán

Valamelyik ax200-as pcie kártya. A belsejük ugyanaz, csak a neves gyártók jelentős felárat tesznek rá. Ha a ház háta rálát a routerre, akkor a sima fix antennás is jó, ha nem, akkor kell a drágább, mobil antennás.

(#63273) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami normális USB-s wifi sticket, mert a mostani TP-Link T4U (V3) folyamat ledobja magát a gépről, és úgy olvastam nem egyedi a probléma.

Albérlet miatt nem állnék az UTP-nek vésegetni, még talán ami szóba jöhetne az a villamos hálózaton lévő adatátvitel, de arról csak hallottam és nem tudom mennyire megbízható.

https://tinyurl.com/phnas

(#63274) spyduck válasza woodworm (#63272) üzenetére


spyduck
nagyúr

Tudsz nekem küldeni pár linket?

(#63275) Gubek-Einste válasza spyduck (#63274) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68/AX56, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC58BT/AC66/AC68/AC88/AX58BT/AX1800/AX3000/AXE58BT, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E/TX50E/TX55E/TX3000E/TXE72E/TXE75E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63276) Gubek-Einste válasza N_A_S (#63273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?

Ajánlottak: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68/AX56

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63277) N_A_S válasza Gubek-Einste (#63276) üzenetére


N_A_S
veterán

USB stick: TP-Link Archer T4U V3
Router: Asus RT-AC57U V2

1 fal választ el a Routertől, és 10m-en belül van. Tárasas ház, vannak szomszédok is nettel.

Remélem ezek a képek kellenek:

5GHz:

2.4GHz:

:R

https://tinyurl.com/phnas

(#63278) N_A_S válasza N_A_S (#63277) üzenetére


N_A_S
veterán

Bocs, csak annyi hogy az én problémám az hogy az USB kapcsolat szakad meg az adapterrel

https://tinyurl.com/phnas

(#63279) mezis válasza N_A_S (#63278) üzenetére


mezis
nagyúr

2,4GHz-en vagy 5GHz-en kapcsolódsz az ASUS-hoz?
2,4GHz-en a 13-as csatorna kevésbé zavartnak tűnik.
5GHz-en meg próbálkozz magasabb csatornákkal.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63280) N_A_S válasza mezis (#63279) üzenetére


N_A_S
veterán

5G-n vagyok, de egyik eszközömmel sincs amúgy baj az asztalin kívül. A TV miatt meg muszáj 40 körül maradnom.

https://tinyurl.com/phnas

(#63281) mezis válasza N_A_S (#63280) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért nem 2,4GHz-es sávban kapcsolódsz?

mezis

(#63282) nrg_52 válasza N_A_S (#63278) üzenetére


nrg_52
addikt

Driverek ujratelepitese megvolt mar (usb/adapter)?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63283) hobizoli válasza stellaz (#63268) üzenetére


hobizoli
nagyúr

naugye... :DDD ;]

több drón kell ;P

(#63284) stellaz válasza hobizoli (#63283) üzenetére


stellaz
addikt

Ezért kérek itt tanácsot :)
A laptop fórumban pedig arra jöttem rá, hogy nekem inkább asztali gép kell :DD

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#63285) zsiga68 válasza N_A_S (#63278) üzenetére


zsiga68
senior tag

Kapcsold ki az usb és a wifi energiamegtakarítási módját..

(#63286) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Szeretnék venni egy WiFi kártyát az asztali gépembe (alaplapon nincs WiFi).
Érdeklődni szeretnék, hogy ti mit ajánlotok ilyen esetben? Minimum 1Gbps sebességet eresszen át, és ne USB-s legyen hanem PCI. Keret: 60 EUR.

Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen tettem fel a kérdést, amennyiben nem azért elnézést, nem találtam más topickot.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#63287) woodworm válasza Ra's al Ghul (#63286) üzenetére


woodworm
veterán

Pár hozzászólással lentebb írtam, hogy gyakorlatilag ugyanazt kínálja mindenki. Egy m2-es adapter és rajta az intel ax200, ax210 lapkája. Itthon a tp-link és az asus kapható fix vagy mobil antennával. Utóbbi drágább, de jobban pozícionálható.

(#63288) dudika10 válasza Ra's al Ghul (#63286) üzenetére


dudika10
veterán

1Gbps, haha. Remelem kozel vagy a felsokategorias routerhez, nincsenek szomszedok, nincs semmi bluetoothos, nincsenek falak. :))
6-700Mbps meg akar realis is lehet, de korulmenyektol fuggoen ez lehet 2-300Mbps is. A wifi ilyen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63289) Ra's al Ghul válasza dudika10 (#63288) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

#63287 woodworm: Köszi szépen! Feljebb meg is találtam mindent, sorry nem voltam elég alapos.

#63288 dudika10: A gép és a router egy szobában van, falak nem válasszák el, a gond csak az, hogy a szoba két végén van az egyik meg a másik.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#63290) hobizoli válasza Ra's al Ghul (#63289) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en a fal toveben korbevinnek egy UTP kabelt neki... :U

a wifi mobiltelo, tablet es okosotthon eszkozoknek van kialmodva elsosorban, nem PC-nek
meg foleg nem gigabit-re, meg ha elvileg(!) tudja is azt

mondjuk az smartTV-t is inkabb bekotnem UTP-n, minthogy a Wifi-vel keccsoljon az is

több drón kell ;P

(#63291) stellaz válasza hobizoli (#63290) üzenetére


stellaz
addikt

Pont fentebb írtam, hogy az asztali gépet én is így kötöttem be, azonnal dupla- tripla sebesség lett, hiába volt maximális a jelerősség. És csak azért ennyi, mert 500-as netem van, az ki is van maxolva.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#63292) N_A_S válasza nrg_52 (#63282) üzenetére


N_A_S
veterán

Végül letöröltem a TP-Link drivert és jó lett.

Ezt itt hagyom hátha valakinek lesz hasonló baja a T4U-val:

Archer T4U V2 keep disconnecting - Home Network Community (tp-link.com)

https://tinyurl.com/phnas

(#63293) Alex91


Alex91
félisten

Tudtok ajanlani valami PoE-s Wifi AP-t? Eleg a 100 mbit/n-es wifi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63294) gergo36


gergo36
csendes tag

Hali!
A szolgáltatótól kapott routerünk egy Zyxel AX7501-B0.Ez tudja már a WIFI 6-ot, és van is néhány készülékünk, ami szintén tudja.
Társasházban élünk, és elég sok a beton is, emiatt szeretném a jelet egy kicsit felerősíteni. Az albérlet (100 m2) néhány részén elég gyenge a jel. Kábelt sajnos nem tudok behúzni ezekre a helyekre.
1 vagy 2 Wi-Fi-repeaterre, extender-re gondoltam. Vagy jobb lenne esetleg egy mesh Wi-Fi-megoldás?
Átlagos felhasználás, semmi játék.
Tudnátok esetleg pár típust ajánlani?
Köszönöm!

(#63295) Alex91 válasza gergo36 (#63294) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , egy ilyen kellene hozza… De ilyet itthon nem igazan fogsz kapni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63296) humigabi válasza Alex91 (#63293) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Tp-Link EAP225 (ez 2.4-5 Ghz)
Tp-Link EAP110 (passzív PoE)

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#63297) Alex91 válasza humigabi (#63296) üzenetére


Alex91
félisten

EAP110-hez adnak tapfeladot? Es milyen tavolsagig kapja meg az aramot :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63298) SP4C3 válasza Alex91 (#63297) üzenetére


SP4C3
veterán

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63299) Alex91 válasza SP4C3 (#63298) üzenetére


Alex91
félisten

Ez az outdoor… :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63300) N_A_S


N_A_S
veterán

Mégsem tökéletes a cucc.. Erről az adapterről mi a véleményetek?

ASUS USB-AC58 Dual Band AC1300 USB WiFi Adapter

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.