Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) E.Kaufmann válasza tutis (#63850) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ahhoz képest azért külön oldala van és külön fw-je (azonos verziók, de 1-2 kb különbség). Amíg nincs egy bátor, aki rádobja az AX53U-hoz való openWRT fw-t, én passzolnám :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63852) woodworm válasza E.Kaufmann (#63851) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs 1-2kB különbség!

(#63853) Lipton


Lipton
őstag

Koszonom mindenkinek!
emag akcios 16k asus berendelve.

a bellitasokkal tisztaban vagyok, nem kell varazslo meg ilyesmi csak annyi marka/modell van, hogy aki nem ezzel foglalkozik annak teljesen kovethetetlen, hogy melyiket erdemes megvenni

(#63854) E.Kaufmann válasza woodworm (#63852) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A guglival kerestem a termékoldalakra, ott láttam méretbeli különbségeket, igaz nem sokat. Esetleg valami régiós fw-t találtam az egyikhez? Már ha szórakoznak ilyennel. Mindenesetre láttam már elég galádságot mindenféle gyártók típusainak revízióikkal kapcsolatban, hogy óvatos legyek.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63855) woodworm válasza E.Kaufmann (#63854) üzenetére


woodworm
veterán

A terméktámogatási aloldalakról zip-ben tömörített fájlokat tölthetsz le. Az összehasonlításhoz a tartalmat kell nézned.

(#63856) tutis válasza Lipton (#63853) üzenetére


tutis
őstag

nalam tegnap óta üzemel, szuper kis cucc

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#63857) imref


imref
csendes tag

Üdv.
Connect Box-ot használok. Csak csöndbe jegyzem meg, hogy mióta a hálózatot "rendbe rakták" nincs különösebb gondom.
Néha lementem az adatokat, de a CH7465LG szoftver változásával a lehetőségek is változnak (nem biztos, hogy pozitív irányba)?
Az utolsó mentésemnél (május nem most volt) csak kijelöltem a pl. letöltési táblázatot és tudtam másolni. Most nem lehet kijelölni! A szoftver verziószáma szerint frissítették.
Vagy én csinálok valamit másként-rosszul?

(#63858) Soma01 válasza imref (#63857) üzenetére


Soma01
veterán

Ez inkább a szolgáltató témájába tartozik. Nem ide.

(#63859) imref válasza Soma01 (#63858) üzenetére


imref
csendes tag

Mert úgy gondoltam, hogy a wlan, +routeren futó prg. a problémám.

(#63860) Lakov86


Lakov86
újonc

Jó estét mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, hogy merre induljak el!
A probléma következő:
Van egy telekomos modem/router (sagemcom), 500-as nettel!
Na most összesen 3 notit + okostv-ét használok. 2 notit stabilan megy a kb. 450-470 Mbps.
Viszont itt jön a probléma, hogy a 3. gépen max (ha semmi nem megy - gondolok tv+gépek+adatforgalmat generáló program /torrent) 70Mbps-el megy a net! A sztorihoz hozzátartozik hogy ez egy régi asus x58l noti(most szereztem, mert a régi kipurcant), és ezzel szoktam torrentezni, csak feltűnt, hogy 2 megánál többel nem tölt!
Előre is köszönöm a válaszokat, remélem nem hagytam ki semmilyen infót!
:R

[ Szerkesztve ]

(#63861) zsiga68 válasza Lakov86 (#63860) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nézd meg a kapcsolódás sebesség értékét [kép]

(#63862) mezis válasza Lakov86 (#63860) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Hány éves a lapos?
Mi a WiFi modemjének a típusa? (Mire képes: b,g,n ?)

mezis

(#63863) Multibit válasza Lakov86 (#63860) üzenetére


Multibit
veterán

Ha minden igaz, ilyen wifi kártya van benne, tehát a mért sebesség korrekt. Mondanám, hogy vegyél bele modernebb wifi adaptert, de felesleges pénzégetés lenne.
A legolcsóbb megoldás számodra az volna, ha kábelen torrenteznél :K

[ Szerkesztve ]

(#63864) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok,

Kissé láma kérdésem lenne, adott egy TP-Link c2300 v1 router, elégedett vagyok vele, de sajnos az egyik teló folyton bénázik és a router melletti helyiség sarkában random eldobálja a kapcsolatot.

Megoldás lehet, hogy bekötök a két helyiség között egy villásdugóba dugott repeatert? Vajon átáll majd a teló automatikusan repeater jelére? Vagy semmi értelme?

(#63865) Borisz76 válasza Rider74 (#63864) üzenetére


Borisz76
veterán

Megoldás lehet de :
- Nem áll át magától.
- Kapásból feleződik az elérhető sebesség.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63866) Lakov86 válasza zsiga68 (#63861) üzenetére


Lakov86
újonc

Elnézést, hogy csak most írok, egy másik posztoló tanácsára elkezdtem használni egy tp-link wireless nano usb adaptert. Ime a képen kapcsolódás sebessége! Azonban a sebességmérés továbbra sem nőtt sokkal!
Köszönöm azért a segítséget!

(#63867) Lakov86 válasza mezis (#63862) üzenetére


Lakov86
újonc

Üdv!

Nagyon régi, de eddig nem érzékeltem a lassúságát!
Azóta tapasztalom mióta, az eddig tökéletesen futó utorrent helyett át kellett állnom másik kliens programra (qbittorrentet javasolták), illetve emeledett az 300-as ról 500-asra a netem!
Multibit javaslatára beszereztem egy külső wifi adaptert, más gépen hozza amit kell, de az asuson viszont nem!

(#63868) Rider74 válasza Borisz76 (#63865) üzenetére


Rider74
tag

Köszönöm a választ, kifejted kicsit bővebben?
Hogyan kellene jól csinálnom? Nem a repeater a megoldás az ilyen WIFI lyukak javítására?
Javasolható valami megvalósítható megoldás? A nagyobb nyereségű antennán túl vagyok, kb. semmit sem ér.

[ Szerkesztve ]

(#63869) Borisz76 válasza Rider74 (#63868) üzenetére


Borisz76
veterán

Második megoldás, ha az adott helyre...ahol már gyenge vagy nincs wifi....elhúzol egy gigabites ( Cat5e vagy Cat6 ) kábelt és a végére akasztasz egy Acces Point-ot vagy egy routert AP módban.

Ekkor a szolgáltató eszköze és az új eszköz is sugároz wifit.
Érdemes külön-külön SSID-t és jelszót állítani a 2 wifi-nek, hogy tudd mikor melyikre csatlakozol.

Harmadik megoldás :
Ha szeretnél " egy nagy WIFI " hálózatot , akkor pedig 2-3 darabos MESH rendszert érdemes nézni.
Ekkor a 2-3 db wifi-t sugárzó eszköz egy hálózatként fog megjelenni a klienseken és automatikusan , felhasználó számára észrevétlenül fog a kliens váltani egyik AP-ről a másikra.

Nálam jelenleg a Digi eszköze működik a ház sarkában.
A wifi részét lelőttem mert csak 2.4 GHz-t tud....
Erre van kötve egy mennyezeti AP , amit kábellel kötöttem be.
Ez már tudja az 5GHz-s AC-s és a még újabb AX szabványt is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63870) Rider74 válasza Borisz76 (#63869) üzenetére


Rider74
tag

:R

(#63871) Dr.NX válasza Lakov86 (#63866) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem linkelted be a képet.

Elfogadom a sütiket.

(#63872) kchris78 válasza Borisz76 (#63869) üzenetére


kchris78
veterán

Ezek a MESH hálózatok mit tudnak mostanság? Régebben próbálkoztunk ilyenekkel (10 éve kb...) de akkor ugyanazt a frekit használták adásra-vételre és amit emelkedett a sávszélesség a stabilitás katasztrofális mértékben esett össze (packet loss stb... hiszen a szatelit először fog egy adag csomagot aztán megfordítja és továbbítja a fő routernek de közben a kliens is tolná az adatot tovább). Mostmár megy a párhuzamos adásvétel?

[ Szerkesztve ]

(#63873) 0021666


0021666
tag

Sziasztok,
picit laikus vagyok a témában. Szeretnék egy konténertől egy irodába átlőni wifit, körülbelül 100 méter távolságra. Erre a CPE210 önmagában elegendő? Irányítva lőném rá az irodára, de a vevő oldalon ezt a wifit a laptopok tudják közvetlenül venni, vagy kell egy másik CPE210-es ami veszi a jelet és onnan egy routerrel kell tovább osztani?

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#63874) dudika10 válasza kchris78 (#63872) üzenetére


dudika10
veterán

A dragabbaknal talalni dedikalt band-es rendszereket. De vezetekes backhaul ajanlott tovabbra is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63875) mezis válasza 0021666 (#63873) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Pontosan úgy, ahogy írtad. Már ha a közvetlen optikai rálátás biztosítható a két CPE... között.
" kell egy másik CPE210-es ami veszi a jelet és onnan egy routerrel kell tovább osztani"

mezis

(#63876) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok, nem feltétlenül a topokba tartózó, de gondolom itt van némi tapasztalat az ügyben.

Mivel pár napja kaptam infót, hogy csak kábellel lehet jól megoldani az otthoni hálózatom WIFI hiba foltját, gondolkodtam a másik (mesh) javaslat megvalósításán...
Gondoltam vennék egy ilyet kezdetnek Asus ZEN ct8 és kicsit később kiegészíteném egy AImesh routerrel, vagy akár még egy CT8 al.
A kérdésem, vajon egymagában is tud hagyományos routerként is működni? Működne a portforward?
Mert párban elképesztően drága, fura, hogy egyenként valahogyan olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#63877) mezis válasza Rider74 (#63876) üzenetére


mezis
nagyúr

Költekezés előtt szkenneld az éteredet: [link]

mezis

(#63878) Rider74 válasza mezis (#63877) üzenetére


Rider74
tag

Már körbemértem a lakást WIFI Analyzerrel, van egy rész a hálószobában, ahol sokkal kisebb a jelerősség. Pedig nem is nagy ház, 70 m2 az egész. Talán azért, mert egy vastag (bár tégla) fal + egy üveg-fém keretes előlapú gardróbszekrény is van a fal előtt amin át kellene lőni. A routerre vettem nagyobb antennákat, de semmi változás...
Az még hozzátartozik a történethez, hogy csak az egyik telefon vacakol folyton és az kié? Hát pont az enyém. A feleségem és a gyerek telója is simán megy a -62dbm-el.

(#63879) mezis válasza Rider74 (#63878) üzenetére


mezis
nagyúr

Olcsóbb lenne csak a telefont cserélni. A nejeddel. ;]
Ebben az esetben 40eFt támogatást nem tudom hogyan tudnád igénybe venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63880) newline610


newline610
csendes tag

Ha nem probléma itt is felteszem a kérdésem:
A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Teclast M40 tabletem, amivel egy frissen beüzemelt ASUS RP-N12-N300 range extenderre szerettem volna csatlakozni. Beütöm a jelszót a tableten, próbál csatlakozni majd csatlakozás nélkül kikapcsol a wifi és ha éppen be van kapcsolva a bluetooth akkor az is. Ameddig nem törlöm a "mentett hálózatok" közül az extender-t, addig ki-be kapcsol mind a két funkció. Több eszközzel (androidos box, konzol, telefonok) is próbáltam a csatlakozást és mind megfelelően működik. A buildszám a tableten: V.1.04-20210624.
Szerintetek mi lehet a probléma?

(#63881) mezis válasza newline610 (#63880) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos vagy abban, hogy a range extender-re csatlakozik a tablet és nem a WiFi AP-re ?
menj "távolabb" a WiFi AP-től.
Ha nincs szükséged a BT-re azt kapcsold ki, a WiFi AP-n extenderen meg próbálkozz másik csatornákkal. [link]

mezis

(#63882) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Megfogalmazódott bennem az igény arra (év végi gőzkiengedés :D ) , hogy a magam szórakoztatására csináljak egy olyan távirányítós autót, amit netről (böngészőből, appból) tudok real time irányítani.
Kapásból a legelső probléma ami megakasztott, az a lag. Mert tegyük fel, adott az autó, adott rajta egy webkamera, kész a vezérlő, hogy nyilakkal irányítsam. Na de mire hozzám eljut a webkamera képe, látom, hogy jön a kanyar, kanyarodni kellene, megnyomom az iránygombot, az mire visszaér az autó vezérlőjére, az azért bőven sok, addigra talán már rég falban van.

Hogyan lehet megoldani, hogy a lehető legkisebb laggal működjön a rendszer, és kvázi élőben kapjam a képet és irányíthassam az autót? (Semmi nincs még kész belőle, mert a hálózati lag problémája volt az első, ami megfogott.)
Megoldható egyáltalán? Hogy a világ akármelyik pontján vagyok, real time irányíthassam az autót? Példaként egyből a GTA Online jutott eszembe, ahol világszerte vannak játékosok, egy-egy lobbyban akár 30 körül is, és gond nélkül látják valós időben, hogy mit csinál a másik. Szóval megoldani biztosan meg lehet. De a kérdésem az lenne, hogy (a megfelelő felkészülés, utánajárás, tanulás stb. után) egy ilyen hobby projekthez is megoldható belátható időn és erőforráson belül?

Köszönöm.

(#63883) Doky586 válasza Taci (#63882) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

GTA Online-ban nincs wekamera.

(#63884) Taci válasza Doky586 (#63883) üzenetére


Taci
addikt

Ez lenne a problémás rész akkor? A képet (30 fps-t azért tartva) valós időben továbbítani?
Itt akkor az 5G jut eszembe, ahol elvileg már olyan alacsony a lag, hogy távolról műteni is lehet. Ott meg ugye van kép is (kamera), és nagyon nem jó, ha akár egy pici késés is van. De az ugye 5G.

(#63885) mezis válasza Taci (#63882) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"...megoldható belátható időn és erőforráson belül?"

Mennyi a belátható időd év mennyi a büdzsé ? [link]

mezis

(#63886) Taci válasza mezis (#63885) üzenetére


Taci
addikt

:DDD Azért ennyire nem fontos.

(#63887) Multibit válasza Taci (#63886) üzenetére


Multibit
veterán

Mé'? Drága? ;]

(#63888) don gatto


don gatto
csendes tag

Sziasztok. A következő problémával kapcsolatban keresnék segítséget.
Van 1 Vodafone TG3442DE - s eszközöm aminek a wifije 5-10 percenként ledobja a telefonom majd újra csatlakozik, a laptopom kábelesen csatlakozik hozzá ott nem tapasztaltam ilyet, a telómon már próbáltam mindent (forced restart, hálózati reset) de semmi eredmény ezért gondolom, hogy a Vodafone-os modemnél van a hiba. Az event logban a következőt találtam:
12/07/202209:00:27WG-MAC=2C:00:AB:72:71:E8; STA-MAC=52:3e:4b:8f:c0:9e; IF=wlan1_0; SSID=MeowHome5G; ConnectionState=connected; WirelessMode=802.11ac; LastTxPhyRate=468Mbps; LastRxPhyRate=6Mbps; MaxSupportedRate:866Mbps; EncryptMode=AES; AuthMode=WpaPsk; RSSI=-51dBm; Channel=5500MHz; Radio=5G; Bandwidth=80M; TxFailPkts=0; RetransPkts=0Wi-Fi12/07/202209:00:27MAC 52:3e:4b:8f:c0:9e associated to MeowHome5G; WG-MAC=2C:00:AB:72:71:E8; IF=wlan1_0Wi-Fi12/07/202209:00:27MAC 52:3e:4b:8f:c0:9e authentication with MeowHome5G; WG-MAC=2C:00:AB:72:71:E8; IF=wlan1_0Wi-Fi12/07/202209:00:24DISASSOC - MAC=52:3e:4b:8f:c0:9e, Reason=34; WG-MAC=2C:00:AB:72:71:E8; IF=wlan1_0Wi-Fi12/07/202209:00:24Configuration Changed : Set Device.WiFi.AccessPoint.1.X_CISCO_COM_KickAssocDevices to true from CLIENTTOOL,old value is : false,result: Set successfully.Wi-Fi12/07/202209:00:24Configuration Changed : Set Device.WiFi.AccessPoint.2.X_CISCO_COM_KickAssocDevices to true from CLIENTTOOL,old value is : false,result: Set successfully.Wi-Fi12/07/202209:00:24REASON-CODE-DESCR=PREV_AUTH_NOT_VALID;REASON-CODE=2; WG-MAC=2C:00:AB:72:71:E8; STA-MAC=52:3e:4b:8f:c0:9e; IF=wlan1_0; SSID=MeowHome5G; ConnectionState=forcedDisassociatedAuth; WirelessMode=802.11ac; LastTxPhyRate=702Mbps; LastRxPhyRate=866Mbps; MaxSupportedRate:866Mbps; EncryptMode=AES; AuthMode=WpaPsk; RSSI=-47dBm; Channel=5500MHz; Radio=5G; Bandwidth=80M; TxFailPkts=0; RetransPkts=3664
Az SSIDs spiltet már én csináltam kínomban előtte és utánna is ledobál majd újra csatlakozik.
Valaki tudna segíteni ez ügyben?

(#63889) mezis válasza don gatto (#63888) üzenetére


mezis
nagyúr

5GHz vagy 2,4GHz ?
Hogy néz ki az étered? [link]

mezis

(#63890) don gatto válasza mezis (#63889) üzenetére


don gatto
csendes tag

Mind2 opciónál fennáll(2,4 ill. 5Ghz-nél is)
Ezeket Net Analyzer appal csináltam a telon:

[ Szerkesztve ]

(#63891) mezis válasza don gatto (#63890) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédok WiFi AP-i ?
BT-s eszköz működik az okosod közelében?
Okoson kapcsold ki az IPv6-ot.
5GHz-en is szakadozik?
Az 5GHz-es csatorna lehetne 36 közelében (szomszédok ?) ?

mezis

(#63892) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Kérdésem lenne ha van egy olyan router amelyben nincsen wps funkció D-Link DIR-635 akkor hogyan tudnám megoldani, hogy a TP Link AC750 WiFi jel erősítő működjen. Mivel legegyszerűbb, hogy a routeren WPS és a TP Link AC750 WiFi WPS össze lövöm. DE itt nincsen a routeren wps?

(#63893) zsiga68 válasza qwertly (#63892) üzenetére


zsiga68
senior tag

Belépsz a menüjébe és végigviszed a beállításokat.. 😃

(#63894) qwertly válasza zsiga68 (#63893) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, köszönöm a válaszodat.
De úgy látom van egy elég jó felhasználó barát.. :DDD app is hozzá.
[TP-Link Tether]
Evvel csak fogok boldogulni... :B

[ Szerkesztve ]

(#63895) human374


human374
tag

Sziasztok!

Vettem 2 Ezviz C8C Wi-Fi IP CCTV Kamerát, amit ha bevállik szeretném bővíteni 5-re.
Viszont a beltéri Telekomos router WiFi jele nem elég erős ezért szeretnék egy jelerősítőt tenni a kéményre (router és jelerősítő között UTP).

Nem igazán vagyok jártas vezetéknélküli hálózatokban. Tudnátok javasolni egy készüléket?

(#63896) mezis válasza human374 (#63895) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gömb vagy szektorsugárzóra van szükséged?
A kémény oldala: jelentősen csökkentheti a jelszintet a kémény árnyékolása.
A kémény teteje: kiáramló gázok -> gyors korrózió.

mezis

(#63897) human374 válasza mezis (#63896) üzenetére


human374
tag

Inkább gömbre gondolnék, mert a ház körül több helyre kerülnének a kamerák.

(#63898) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó topikban járok-e, szeretnék segítséget kérni, előre is köszönöm szépen.
Egy régi gyárépületben szeretnénk a netet elvinni a földszintről az emeletre.
A router(nem mondta meg a főnök ennek pontos típusát) az egyik bejáratnál van, tehát nem középen valahol. Kb 30-50 cm vastag a fal. Felfelé kb 3 méter a belmagasság. A földszinti terület 323m2, a felső is hasonló nagysággal bír. Költséghatékonyan kellene a net eljuttatását az emeletre megoldani. Pár emberre kell csak, 40mbit/-es, fb marketplace és irodai munkára.
Én jelismétlőre gondoltam, de nem tudom abból milyen kellene és hány db.
Egyáltalán jó ez a megoldás? Van jobb? Fúrni nem fog falat, hogy vezetékesen megoldjuk.

[ Szerkesztve ]

(#63899) Dr.NX válasza tipuka (#63898) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem felejtsd el a jelismétlőt.
Kábelt kell felvezetni és ott elhelyezni egy access pointot (vagy routert).

Elfogadom a sütiket.

(#63900) tipuka válasza Dr.NX (#63899) üzenetére


tipuka
addikt

Szolgáltatóval beszéltem, fúrnának, elvezetnék vezetékesen a végpontok között a netet, stb.
De 30-50ezer ft nem fér bele a költségvetésébe most neki.
Én csak a "Postás" vagyok, próbálok megoldást találni. :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.