Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63101) Doky586 válasza zseko (#63098) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a környékbeli szomszédok nem wifiznek még működni is fog.. ;)

(#63102) zseko válasza rekop (#63100) üzenetére


zseko
veterán

Köszi. Néztük még a TP-Link CPE710-et, mint lehetőség gigabites lan résszel, gondolom az is jó.

HR24.hu

(#63103) zseko válasza Doky586 (#63101) üzenetére


zseko
veterán

Ha a házon lévő kamerákból az utcafront felé lévő kettő simán elérhető a szobámban lévő wifiről (oké, kis sávszélt használ), akkor két kültéri direktbe erre célzott wifin csak átmegy egy használható mennyiség :)

HR24.hu

(#63104) rekop válasza zseko (#63102) üzenetére


rekop
senior tag

Megoldható azzal is. Viszont a CPE710 helyett akkor már a LiteBeam AC-t választanám.
PtP kapcsolathoz nem feltétlen vennék Tp-link eszközt, ha hasonló áron van Ubiquiti is.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#63105) Dr.NX válasza zseko (#63092) üzenetére


Dr.NX
addikt

Arról azért tudjál, hogy ez szinte biztosan ÁSZF-be ütközik.
Diginél biztosan, de meglepődnék, ha bármelyik másik ISP engedné.

Elfogadom a sütiket.

(#63106) zseko válasza Dr.NX (#63105) üzenetére


zseko
veterán

Mi, az hogy a családdal megosztom a netet? Vagy hogy wifin is lehet használni, nem csak lan kábellel? :)
Ami biztosan aszf-be ütközik az az, hogy pénzért továbbosztom másnak :)
Hivatalosan azt sem lehetett volna amit 2005-ben csináltunk haverokkal, hogy közösen fizettük az akkori legnagyobb 4, később 8Mbps-es csomag 14e-es árát (részben ezért (is) csináltunk lan-t évekig, mert a ktsg T baszott fejleszteni idénig[!], így nem volt szabad felhasználható fővonal a kis központ miatt), viszont az önként, térítésmentesen megosztott netről akkor olyasmi volt, hogy az előfizető felelőssége volt a rajta átfolyó tartalom. Vagy valami ilyesmi. Szürke zóna volt, de nem volt illegális ;)

HR24.hu

(#63107) Dr.NX válasza zseko (#63106) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem a családdal megosztás a baj, hanem az, hogy másik ingatlanba szolgáltatsz.
Az irreleváns, hogy a tesód, a sógorod vagy a nagymamád lakik ott.
Telken belül azt csinálsz, amit akarsz, meg ha "átlóg" a wifijel a szomszédba, az is beleférhet.
Digis topikban pont pár napja volt téma.
ÁSZF C. MELLÉKLET Az internet szolgáltatásra vonatkozó speciális szabályok
"2. AZ INTERNET SZOLGÁLTATÁS IGÉNYBEVÉTELÉNEK ESETLEGES KORLÁTAI
2.1 Technikai korlátok
...
Nem rendeltetésszerű használatnak minősül különösen:
...
− a hálózati hozzáférés saját ingatlanon kívül más felhasználóval történő megosztása a Szolgáltató előzetes hozzájárulása nélkül.. "

Elfogadom a sütiket.

(#63108) zseko válasza Dr.NX (#63107) üzenetére


zseko
veterán

Ahham, így már értem. Köszi. Akkor a wifijel fog átlógni tesómékhoz...

Vagy megveszem a házat és saját ingatlan lesz az is ;]

HR24.hu

(#63109) Borisz76 válasza Dr.NX (#63107) üzenetére


Borisz76
veterán

− a hálózati hozzáférés saját ingatlanon kívül más felhasználóval történő megosztása a Szolgáltató előzetes hozzájárulása nélkül.. "

És volt már vajon példa arra, hogy valaki kérte és megkapta a hozzájárulást ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63110) MaCS_70 válasza Borisz76 (#63109) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerinted? :)

Mellesleg (bár nem vagyok barátja az efféle ügyeskedésnek) kíváncsi lennék arra, hogy hogyan jönnek rá, és különösen, hogy hogyan bizonyítják, hogy az a másik háztartás nem a lakáson belül van...

Még az ADSL hőskorában volt egy faluban egy utca, amit következetesen kihagytak minden fejlesztésből (zártkert...). Na, ott volt szinte mindenki az alsó szomszédhoz bekötve. Aztán valami okostojásnak feltűnk, hogy Gipsz Jakabéknak hogyan lehet internetük és az utcát bajárva feltűnt neki a sok kihúzott légkábel, amit lelkesen be is jelentett. Volt is pár fenyegető levél, de nyilvánvaló volt, hogy ez házkutatás nélkül bizonyíthatatlan, és házkutatás esetén sincs sok félnivaló, mert bűncselekmény ugye nem történt, azt meg semmi nem tiltja, hogy a szomszéddal közös hálózatunk legyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63111) Borisz76 válasza MaCS_70 (#63110) üzenetére


Borisz76
veterán

Költői kérdés volt.

Itthon a keresetekhez képest olcsó a gyors optikai net előfizetés.

Külföldön ( német tapasztalat ) drága az internet.
Ott édesanyámnak volt net + telefon előfizetése és havi 40-70 eurókat fizetett attól függően, hogy mennyit telefonált a vezetékesen haza Magyarországra ( anyukáját...mamámat hívta minden nap. )

Szóval ott lakott egy nagyobb házban az első emeleten...én meg másik albérletben a földszinten. És az emeleti router-ből húztam egy szál UTP kábelt le a földszintre....a tulaj tudtával és beleeggyezésével.

Így amit letöltöttem ( torrent ) filmet azt édesanyám is meg tudta nézni mivel egy hálózat volt.

Hülye lettem volna még 1X 50 euróért előfizetni a sz@r ADSL 10-20 Mbit-es csomagra ....

Pont a kutya lassú internet miatt vettem nagy NAS-t ....12*4 Tb HDD-vel, hogy amit 2-3-4 nap alatt letöltöttem azt tudjam tárolni és később bármikor megnézni.

Itthon ez már kevésbé gond mert T-s és Digi-s optikai előfizetésem is van ....mind a kettő 1000-s letöltéssel.

Sebaj ez most olcsó,gyors....cserébe télen megfagyunk :W

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63112) MaCS_70 válasza Borisz76 (#63111) üzenetére


MaCS_70
félisten

A németek egy nagyon más világban élnek.

6-7 éve járt itt egy német család, és szóba került, hogy mennyiért milyen netet kapunk. Mondtam, hogy tévével együtt fizetek kb. 25 eurót a 480 Mbps-os netért.

A fickó szó szerint fel volt háborodva: "Es geht so nicht!"

Mint kiderült, ő az észak-német kisvárosában kétszer ennyit fizetett 20 Mbps-ért. A publikus IP-cím külön díjért. Ohne téfau...

Aszonta, "Es darf nicht so billig sein." Mert ha náluk úgy van, akkor az a helyes.

De barátaim, igaz egy hegyi faluban, tavaly még 100 eurót fizettek 5 Mbps-ért, ami jellemzően 2 Mbps környékén ment, amikor épen ment, mert valami time-slotos terheléselosztás volt üzemben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63113) Doky586 válasza MaCS_70 (#63112) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért itthon se mindenhol kolbászból van a kerítés..

Csak a belvárosi (lakótelepi) részeken vagy vidéken ahol könnyű feldobálni a villanyoszlopokra a kábelt.
Többieknek (még a fővárosban is) marad a drága 6ezer ftos adsl konkurencia nélkül.

(#63114) Borisz76 válasza Doky586 (#63113) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez is igaz....
Nekem szerencsém van , akkor mert a bérházi lakásomban ( T ) és a családi házamban ( Digi ) is optika van. 7-7 EFt / hó-ért.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63115) MaCS_70 válasza Doky586 (#63113) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, tudom én azt, nagyon jól, miután a vidéki házunkban a T mint egyetlen szolgáltató 2-3 Mbps-ot szolgáltat több száz ms-is pinggel, és a fülbe súgott eligazításuk szerint ezen nem is akarnak módosítani, mivel szar helyen van és rövid az utcánk és nem éri meg egy közbenső eszköz (DSLAM?) telepítése. A jelenlegi kábelhosszunk messze a technikailag megengedett felett van, ha emelik a jelszintet, akkor a falu többi része lesz túlvezérelt.

Ezért használok ott mobilnetet, amivel érdekes módon nincs gond.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63116) Soma01 válasza zseko (#63103) üzenetére


Soma01
veterán

Így van. Itt az elérni kívánt sebesség a kérdés. A link meglesz. 400 Mbps ha elég, akkor amik eddig (a vége fele) szóba kerültek azok jók lesznek. Pl. Ubiquiti

[ Szerkesztve ]

(#63117) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Ismerősömék családi házába szeretnénk Wifi jelerősítőt venni. Fent van a fenti lakásban a router és a földszinten használhatatlanul gyenge a jel sajnos.
Tudtok javasolni jó ár/érték arányú eszközt, amit nem kell ethernet kábellel a routerre csatlakoztatni (tehát teljesen vezetéknélküli) ?

Előre is köszönöm!

This is the way

(#63118) Gubek-Einste válasza RaZroX (#63117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fent van a fenti lakásban a router és a földszinten használhatatlanul gyenge a jel sajnos.
Ilyen környezetbe kábelen csatlakoztatott másodlagos eszköz lesz a megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63119) RaZroX válasza Gubek-Einste (#63118) üzenetére


RaZroX
addikt

Áh értem. Olyan esetben ha lakáson belül szeretnénk nagyobb területet lefedni szintén vezeték nélkül, arra van javaslatod, hogy mit érdemes kipróbálni?

This is the way

(#63120) Soma01 válasza RaZroX (#63117) üzenetére


Soma01
veterán

Használhatatlan... Mire szeretnéd használni? Milyen sebességet szeretnél elérni WiFi-n?

(#63121) Gubek-Einste válasza RaZroX (#63119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem megfelelő a lefedettség/sebesség, a legoptimálisabb megoldás mindig a kábelen csatlakoztatott másodlagos eszköz beüzemelése. Lehet próbálkozni repeater-ekkel de az eredmény nem garantált és mindig kompromisszumos lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63122) MaCS_70 válasza RaZroX (#63117) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozva a többiekhez:

Egyáltalán mik az igények / lehetőségek? Ha nagyon minimálisak az elvárások, akkor akár elég is lehet egy repeater.

Közepes szinthez valami igényesebb wifis rendszer, de az igazi megoldás a drót.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63123) zseko válasza RaZroX (#63119) üzenetére


zseko
veterán

A repeater csak azt tudja továbbadni amit kap. Ha rossz a jel, akkor azt a kevés rossz jelet fogja adni. Ráadásul, repeatertől függően, még az is lehat hogy akár meg is felezheti. Próbálkozni lehet, a felső router máshová helyezésével is, de rossz jelből jó nem lesz, csak kábellel.
Nálunk például négy router van. A Telekomos a földszinten, kettő az emeleten, természetesen kábellel, a negyedik meg egy kakukktojás az udvaron, mert az repeater módban van, nincs tán 30 méterre se, de jó ha 20-25Mbps megvan az 1000/1000-es netből.

HR24.hu

(#63124) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!

200 méterre lévő tanyasi házhoz kellene netet varázsolni, mivel ott telefonoszlop nincs, műhold drága lassú,mobilnet csak 3g fog így egy wifi rendszer kellene mi erre a legolcsóbb megoldás, teljesen jó a rálátás se fa se más nincs az útban.
ebben abszolút nem vagyok otthon
ezek kombózva működne?

[link] + [link]

v.

[link] + [link]

(#63125) Gubek-Einste válasza pruzsi (#63124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen linket mindkét oldalon ugyan olyan eszközzel oldunk meg!
A második és a negyedik legyen inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63126) Soma01 válasza pruzsi (#63124) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen sebességet szeretnél elérni?
Az árkategóriát kb. látom... max. 80.000 Ft. Ettől szerintem ki fogsz jönni olcsóbban is, ha párszáz Mbps is elég. Ha kell a gigabit, akkor meg kicsit több lesz.

(#63127) pruzsi válasza Soma01 (#63126) üzenetére


pruzsi
őstag

100mbit is elég lenne

(#63128) vasii


vasii
senior tag

Hello,
68nmes tégla lakás egyik végében van vodás cbn modem/router, a másik végében lévő konyhában már gyakorlatilag nincs net.
Vettem egy Mi range extender prot, de a 250mbit 20mbitre csökkent még akkor is, ha a modem mellet dugtam be, így visszavittem.
Mi lenne a megoldás? Másfajta repeater? Erősebb router a modem mellé?
Köszi

(#63129) Alex91 válasza vasii (#63128) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , mondjuk…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63130) Soma01 válasza pruzsi (#63127) üzenetére


Soma01
veterán

Ebből vegyél kettőt és 3-400 Mbps-ig jó vagy és meg olcsóbb is mint az eddigiek.
Ja. A link lemaradt. LiteBeam 5AC Gen2 

[ Szerkesztve ]

(#63131) Doky586 válasza vasii (#63128) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fúrógép + utp kábel + mégegy router.. [kép]

(#63132) 0021666


0021666
tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm megkért hogy segítsek neki internetet juttatni a napeleméhez. A házban van wifi, ami kiér a teraszra, ahonnan közvetlen rálátással 50 méter a naperőmű. Erre az 50 méterre keresnék olyan wifi jelerősítést, ami stabilan tudná fogni a ház wifijét és szórná tovább abba az irányba. Merre lenne érdemes elindulni? Sajnos nem olyan könnyű próbálgatni mert 350km-re van tőlem, így szeretném előre beszerezni a szereléshez szükséges eszközöket.

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#63133) Gubek-Einste válasza 0021666 (#63132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ilyen rendszer kiépítése a szükséges, természetesen csak tiszta/zavar mentes rálátás mellett. Az AP1 és AP2 lehet antennával egybe épített kültéri eszköz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63134) Alex91 válasza Gubek-Einste (#63133) üzenetére


Alex91
félisten

Ha tud kabelezni, de ha nem tud… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63135) 0021666 válasza Alex91 (#63134) üzenetére


0021666
tag

Nem nagyon szeretnék kabelezni és ez elég komplikált megoldásnak tűnik

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#63136) zsiga68 válasza 0021666 (#63135) üzenetére


zsiga68
senior tag

Pedig lehet hogy 50méter kábel egyszerübb lenne...

(#63137) Alex91 válasza 0021666 (#63135) üzenetére


Alex91
félisten

Kirakhatsz a hazra egy kulteri AP-t, de a benti routertol azt is kabelezni kellene. Ha szerencsed van, es az ellenoldal tud ra csatlakozni, akkor ennyibol megusztad, de ha nem…
Ha bent se akarsz kabelezni, akkor kellene egy repeater modot is tudo kulteri AP, vagy egy belteri, de az meg kehet, hogy kifele lesz keves.
Igazandibol amit linkeltek neked, az a megoldas.Annyi kiegeszitessel, hogy az antenna cserelgetes helyett eleg ha kulteri AP-t hasznalsz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63138) Soma01 válasza 0021666 (#63132) üzenetére


Soma01
veterán

CP210 jó lenne, csak azt nem tudom, hogy egy vagy kettő kell majd belőle.
Amúgy ahol a napelem (WiFi modul) van, ott van fedett hely ahova el lehet helyezni egy beltéri eszközt?

(#63139) 0021666


0021666
tag

Köszi mindenkinek. Van egy TPLINK Archer C6-osom, fákon keresztül 110 méterről még 5 mbit átment rajta mosolyogva, stabilan, napelemnek meg bőven nem kell több, szóval meg is oldódott a problémám, mert itt még fák sem fognak belelógni

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#63140) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv , van egy régi nanostation loco m5 sajnos a tapja nincs meg , jól gondolom hogy a tenda sg 108 Poe switch nem ad neki elég naftát hogy bekapcsoljon, mert nem kapcsolt be :) muszáj vennem egy tápot neki hogy kipróbáljam jó e egyáltalán .

(#63141) dudika10 válasza pruzsi (#63140) üzenetére


dudika10
veterán

Az internet szerint az SG108 nem tud PoE-t.
Szoval nem, nem ad neki eleg naftat.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63142) pruzsi válasza dudika10 (#63141) üzenetére


pruzsi
őstag

Bocsi rosszat másoltan
Tenda TEF1109P-8-63W
Ez van ,2 Poe kamera van rajta, radugtam a loco M5 de semmi

(#63143) Multibit válasza pruzsi (#63142) üzenetére


Multibit
veterán

Ne csodálkozz. A switched IEEE 802.3at és IEEE 802.3af szabványokat támogat, a Nanostation locoM5 meg a passzív PoE-t szereti. A feszültség is eltér, meg a használt érintkezők is.

(#63144) pruzsi válasza Multibit (#63143) üzenetére


pruzsi
őstag

Értem köszi az infót akkor veszek egy tápot neki :)

(#63145) Multibit válasza pruzsi (#63144) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Ilyen kell hozzá.

(#63146) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

A következő a gondom:

Ha wifi ikonnál rámegyek a tulajdonságok menüpontra, akkor a gépházban azt látom hogy hol 2.4, hol 5 gHZ-re állítja magát a hálózati sáv. Ezzel együtt a sebesség van hogy 144/144 mbps, de van hogy 866/866 de láttam már 650/650-et is. Úgy veszem észre, hogy a rendszer aszerint próbálja magát állítani, hogy mikor mekkora sebességre van szükség, csak ezzel az a gond, hogy nem mindig találja el. Ezt hogy lehet orvosolni?

Az eszköz egy Asus TUF FX505DU laptop a legfrissebb driverrel és Win10 home-al.

Köszönöm!

(#63147) Gubek-Einste válasza matyi012345 (#63146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd más SSID-ra a használt wifi sávokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63148) Sukta 95


Sukta 95
tag

Sziasztok!

Van egy fő routerem, ami egy ASUS RT-AC66U b1. Erre van közvetlenül kötve a TV és az Xbox. A ház másik végében ehhez a routerhez csatlakozik aimesh-hel egy ASUS RT-AC57U v3.

Bővíteni szeretném a hálózatot, a garázsba is kellene internet. Akkor viszont már bekábelezném az egészet, mert jó ez az aimesh, de azért napi néhány alkalommal, ha nagy a mozgás a házban, akkor megszakad.

A kábelezést úgy gondoltam, hogy a fő routerből, az ac66-ból egy utp kábelen elvinném a netet a ház másik végében lévő ac57u-ba. Valamint, veszek még egy ilyen ac57u routert, kiteszem a garázsba és a fő routerből oda is utp-n kiviszem a netet.

Működik ez a megoldás? Vagy teljesen rosszul gondolkodom?

150 megás stabil netről van szó, ami a szolgáltató routeréből csatlakozik az én ac66u routerembe.

Köszönöm szépen a segítséget.

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#63149) Soma01 válasza Sukta 95 (#63148) üzenetére


Soma01
veterán

Itt biztosabb
Amúgy, amiket eddig én olvasgattam erről, igen.

(#63150) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok.

Baratnomeknel van 1 TP Link WR450-es router illetve a kozepso szinten 1 TP link jelerosito.
A problema a kovetkezo, hogy csomoszor nincs net.
az eszkozok latjak a jelet, de vagy nem tudnak ra csatlakozni(tv-k) vagy, ha ramegy akkor iszonyat lassu(pl telefonoknal)

Ilyenkor mindig ujrainditom a routert. Ez megoldja. Neha par napig jo, maskor par oraig jo.
Egy ideig okes volt igy, de most mar nagyon unalmas. :DDD

Mit tudok tenni ezzel?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.