Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Ideiglenesen egy panelba kellett költöznünk.
Van egy Huawei HG8245H wifi router, szeretném egy kicsit többet kihozni mint a gyári beállítások.
Találtam egy energia takarékos módot, azt kikapcsoltam, melyik csatornára lenne érdemes beállítani?
Milyen beállításokat tudnátok javasolni, itt még pirossal jelölt T-EBE840 volt a neve.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#63802) Doky586 válasza BenQhunria (#63801) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mindenki az 1-5-9-13 as csatornát használná (20MHz sávszélességgel) akkor harmadával kevesebb zavar lenne.

(#63803) BenQhunria válasza Doky586 (#63802) üzenetére


BenQhunria
tag

Tehát akkor az én esetemben, melyik csatorna beállítások lenne jó?
Vagy érdemesebb lenne 5Ghz-re átállni?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#63804) BenQhunria


BenQhunria
tag


Lemaradt.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#63805) Doky586 válasza BenQhunria (#63804) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor inkább 5GHz-et használj.

(#63806) z123456z válasza zsiga68 (#63800) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi, bekapcsoltam. Nem észlelek változást, de gondolom ártani nem árt.

(#63807) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Hali!

Telekom felajánlotta, hogy ingyenesen kicseréli az Wifi 5 routert Wifi 6-ra. Rábólintsak? 2 gbit-es net van itthon.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#63808) zsiga68 válasza ImACeltic (#63807) üzenetére


zsiga68
senior tag

Van olyan kliensed ami támogatja?

(#63809) chrome11


chrome11
kezdő

Osszefoglaloban nem talaltam, tudna valaki segiteni, hogyan kell routerben wifi beallitasokat ertelmezni?

(#63810) mezis válasza chrome11 (#63809) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobb lenne konkrétabban.
Pontos típus, szimulátor vagy képernyő mentések.

mezis

(#63811) ImACeltic válasza zsiga68 (#63808) üzenetére


ImACeltic
őstag

Mit értesz kliens alatt? Bocsi, ebben a témában annyira nem vagyok képben.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#63812) Borisz76 válasza ImACeltic (#63807) üzenetére


Borisz76
veterán

Wifi5....AC-s wifi
Wifi6...AX-s wifi.

Van olyan telefonod , tableted , laptopod ( KLIENS ) , ami támogatja az AX-et azaz a Wifi6-ot ?

Ha ingyen adják....akarom mondani díjmentesen cserélik , akkor nem gond...persze ha az előfizetői díj nem változik.

AX szabvánnyal pár évig "jó" vagy !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63813) ImACeltic válasza Borisz76 (#63812) üzenetére


ImACeltic
őstag

Meg kell nézzem, hogy a laptop meg a telefonok támogatják-e. A laptop 3-4 éves, a telefonok kb 2.

Igazából a jelenlegi is tökéletesen üzemel, néha a routertől távolabb megáll néha egy stream mondjuk pár mp-t tölteni, de ezen kívül semmi gond vele.

Olvastam, hogy a Wifi 6-nak kisebb a hatótávja, viszont jobban átmegy a jel akadályokon. Ez igaz?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#63814) Borisz76 válasza ImACeltic (#63813) üzenetére


Borisz76
veterán

Minél nagyobb a frekvencia annál kisebb a lefedett terület mert a magasabb GHz-s wifit jobban megfogják az akadályok...falak,födém.
2.4 GHz , nagyobb területet tud lefedni de alacsonyabb az adatátviteli sebesség.
5 GHz,gyorsabb de kisebb területet sugároz be.
6 GHz, még gyorsabb , még kisebb terület.

Kb....ennyi a lényeg.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63815) E.Kaufmann válasza Borisz76 (#63814) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De azaonos frekvncián van különbség egyik vagy másik javára? Nekem a 2.4GHz lenne fontos épületen belül.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63816) Dr.NX válasza E.Kaufmann (#63815) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem nincs. A hullámhossz az hullámhossz. :)

Elfogadom a sütiket.

(#63817) E.Kaufmann válasza Dr.NX (#63816) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, hogy a hullámhossz behatárolja a felső határt, mert ha már nem megy át a jel, akkor nem megy át, de azon belül meg csak sokat jelentenek a különféle modulációk/kódolások/hibajavító eljárások. Nekem az lenne a lényeg, ott ahol még van jel de nem stabil a kapcsolat, ott esetleg segíthet-e az AX az N-hez képest.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63818) ImACeltic válasza Borisz76 (#63814) üzenetére


ImACeltic
őstag

Köszi az infókat!

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#63819) E.Kaufmann válasza Soma01 (#63797) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Rendeltem IPEX4-et, de nem jó.
Szerintem ez, amit küldtek, hagyományos UFL, mert rácuppan az LtAP mini LTE kártyájára és szépen passzol :W , csak én ugye az AX210-hez rendeltem. Írtam nekik, küldtem pár fotót, majd látjuk, mit mondanak, de szerintem a te infód volt a jó, mert azt írják (IPEX/MHF 4-es méret) a legkisebbnek több helyen is.

Rendeltem egy PCIe Asus-t, azon, ahogy nézem AX200 lehet, max, majd ha lesz rendes csipeszem, meg mikroszkópom ;] , kicserélem rajta (vagy nem, mert úgy sincs most 6e routerem csak sima 6-os). :(

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63820) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#63819) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Úgy néz ki, küldenek jókat :R , azért nem mondom le a másikat sem, mert hétvégére össze akarom már rakni a gépem, vagy így vagy úgy. Max kis veszteséggel eladom a kártyát.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63821) chrome11 válasza ImACeltic (#63811) üzenetére


chrome11
kezdő

Osszefoglaloban irtak se segitettek?
Alig egy honapos, szepen osszeszedett iras, jo alap webes keresesekhez is, gratula a szerzonek. :R

[ Szerkesztve ]

(#63822) E.Kaufmann válasza ImACeltic (#63811) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A kliens az összes wifi eszköz, ami nem a router :) (ne menjünk bele a bonyolultabb esetekbe, nálad úgy se lesz) . Hiába tud újmagyarul is a köbüki a gyorsabb kommunikáció miatt, ha csak ómagyarul tudó rokonokkal tud épp beszélni. Lassul a kommunikáció :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63823) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok.
Lehet most butaságot csináltam, 2.4 GHz-ről szerettem volna 5 GHz át állni, mert sok a 2.4Ghz wifi a közelben. Vásároltam egy ASUS RT-AX1800U routert azonban most néztem, hogy ez már wifi 6 ami 802.11ax ,azonban nem biztos hogy támogatják az eszközeim. Így is tudom majd az előnyeit élvezni? :F

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#63824) E.Kaufmann válasza BenQhunria (#63823) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Visszafele kompatibilis, AC és N mód is müxik vele, mondjuk azokban a módokban nem feltétlen a legerősebb router, egy AC65p vagy 85p (ha épp akciós és nem 30-ért adják, csak 20-ért) jobb választás lett volna, de gond ezzel se lesz.

Én most 53U-t vettem (ami elvileg majdnem ugyanez, mint a tied, gyakorlatilag viszont az 53U-támogatott 100% biztosan OpenWRT alatt, ami nekem fontos)
Én lecserélgetem majd a klienseket vagy a rádióikat otthon, aminek lehet, de most az AC képes laptop gond nélkül csatlakozott, ahogy az N-es mobilom is.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63825) woodworm válasza E.Kaufmann (#63824) üzenetére


woodworm
veterán

Mellékszál, de ha a két készülék megegyezik, akkor az 1800u is támogatott.

(#63826) E.Kaufmann válasza woodworm (#63825) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mellékszál, az OpenWRT támogatott eszközök listáján nem volt rajta, nekem meg se tudásom, se kedvem a kódot átnézni, hol kell egy konstans értékét megváltoztatni, mert épp pont az a szög nem stimmel és emiatt az AX53U fw-je épp téglásítaná az AX1800-at.

Nekem doszt elég, hogy WinSCP-vel feltoltam az fw-t, és SSH-n meg elindítottam az mtd-write parancsot a megfelelő paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63827) woodworm válasza E.Kaufmann (#63826) üzenetére


woodworm
veterán

Az 1800u-ra minden változtatás nélkül feltehető az openwrt image, mert mind hardveresen, mind szoftveresen megegyezik a két router. Az egyetlen különbség az nvramban bejegyzett készüléktipus.

(#63828) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
A routerben(tplink deco) meg tudom nézni valahol,hogy eddig milyen eszközök csatlakoztak a wifimhez?

(#63829) kchris78 válasza woodworm (#63827) üzenetére


kchris78
veterán

RT-AX58U támogatott? a hivatalos listán nincs fenn...

(#63830) E.Kaufmann válasza woodworm (#63827) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor veszek is mindjárt a zemagról (kell a garázsba is rípíternek), de elküldöm neked postán, hogy javítsd meg, ha tégla lesz az ax53u fw-jével ;] :P

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63831) belgast


belgast
csendes tag

Üdv!
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Van egy D-Link DIR-825 router amihez bridge módban kellene jeltovábbítóként csatlakoztatni egy tp link 841N v10-et.

Wireless settingnél engedélyeztem a wds brigging-et, kikerestem a dire 825 megadtam a wifi jelszavát sikeresen csatlakozott de a tp linken továbbra sincs net.
Mi a teendő?

(#63832) Doky586 válasza belgast (#63831) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

841 en kell a bridge mód, a 825 maradhat szokásos ap/router módban.

(#63833) belgast válasza Doky586 (#63832) üzenetére


belgast
csendes tag

Igen-igen úgy van csak rosszul fejeztem ki magam, de sajnos nincs net.

(#63834) tutis


tutis
őstag

sziasztok!

router csere lesz, viszont rengeteg eszköz működik nekem wifiről, és valahogy szeretném megúszni az újbóli beállításokat. Ha ugyanazt a SSiD nevet és jelszót adom meg az új routernek mint a régi volt, akkor az eszközök érzékelik-e a hogy új eszköz lett betéve és újra kell csatlakozni, vagy a cseréből nem vesznek észre semmit mert a csatorna és a jelszó megegyezik?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#63835) woodworm válasza E.Kaufmann (#63830) üzenetére


woodworm
veterán

Tönkre biztosan nem teszed vele. Ha meg nem működik, akkor a gyári recovery tool segítségével hamar vissza lehet tenni az eredeti fw-t.

(#63836) mezis válasza tutis (#63834) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A klienseknél (pl Win10) szükség lehet a korábbi WiFi-s kapcsolat törlésére, esetleg a hálózati kapcsolatoknak az alaphelyzetbe való visszaállítására.
Az ok: a BSSID változott. Talán a routerben is cserélni lehetne a régi routerére, de én inkább a klienseken újítanék.

mezis

(#63837) tutis válasza mezis (#63836) üzenetére


tutis
őstag

wifis kapcsoló, wifis klima, riasztó, kamera, jellemzően a 2.4ghet használó eszközökről van szó, ezek a kliensek.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#63838) mezis válasza tutis (#63837) üzenetére


mezis
nagyúr

Ebben az esetben én is megnézném a BSSID-nek is a régi WiFi-s routerére való cseréjét.

mezis

(#63839) Alex91 válasza tutis (#63837) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam ezek felmentek az azonos ssid eseten. Szoval ugyanazt adtam nevnek, jelszonak, mint az elozo routernek volt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63840) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Összefoglaltam az eszközeim sebességét.
A net digi 1000/300.
Van egy router a földszinten és egy másik az emeleten.
A mért sebességek:

Lenti router TP-LINK 1043ND:
2.4GHz
Laptop: Le 126 Mbit/s, Fel 98 MBit/s
Telefon: Le 33 MBit/s. Fel 37 MBit/s

Fenti router Mikrotik hAP AC2
2.4GHz
Laptop: Le 66 MBit/s, Fel 58 MBit/s
Telefon: Le 20 MBit/s, Fel 18 MBit/s
5GHz
Laptop: Le 55 MBit/s, Fel 48 MBit/s
Telefon: Le 72 MBit/s, Fel 139 MBit/s

Mérés helye: Lenti routertől 3 méterre.

Azt még valahogy értem, hogy miért mérek lent a laptopon nagyobb sebességet mint a telefonon, gondolom a laptopba nagyobb wifi antenna van.

Azt nem értem, hogy a fenti routeren, 5GHz-n miért fordított a dolog, miért nagyobb a telefonon mért sebesség, mint a laptopon.

Van valakinek erre magyarázata?

(#63841) Gubek-Einste válasza belgast (#63833) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kölcsönösen meg kell adni egymásnak a másik MAC címét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63842) E.Kaufmann válasza Kenderice (#63840) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem csak az antennanyereség számít, hanem a számuk is, a laptopba nagyobb nyereségű antennák lehetnek, a mobilban viszont lehet, több kicsi antenna van.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63843) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Régi TPLINK801 AP-t szeretnék lecserélni valamilyen gyorsabb modernebbre. Csak AP funkció kell, router külön van a hálózatban.
2 szintes családi házban kell a belső WIFI-t megoldani, telefonokat/tabletet használunk rajta jellemzően és néha laptop homeoffice. Márka mindegy lenne, nem ragaszkodom egyikhez sem. Milyet javasolnátok?

köszi

(#63844) E.Kaufmann válasza Lipton (#63843) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha van épp 20e alatt, akkor Asus AC65P, AC85P,AX53u, amelyik van akcióban. Felmegy rájuk az openWRT (elég jó a webes felület is alapbeállításokhoz), és az azért elég hosszútávú támogatást jelenthet, de a gyári sw kapásból tud egy kattintásra AP módot. Mondjuk neked az AX53u jobb lehet, ha van még olcsón az MM-ben, azért, mert falra szerelhető, nem kell bohóckodni polcvasakkal és kábelkötegelővel, mint nekem az AC65P-nél.
Az hogy router vagy AP, meg nem gond, ahogy írtam, gyári programban 1 katt, openWRT alatt meg le kell lőni a DHCP-t és az IPv6 RA-t valamint olyan címet kell adni, ami nem ütközik mással a LAN-on, és kész az AP. Ha jobban belemélyedsz, még a WAN portból is lehet egy extra LAN portot faragni, és akkor tényleg olyan mint egy AP

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63845) Lipton válasza E.Kaufmann (#63844) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi!
Tudom, hogy a router funkció kikapcsolható, azt akartam jelezni, hogy valódi AP is elég nekem. Minden ilyen eszközt gyári sw használok, nem szeretem piszkálgatni. Egy polcon van, a szerelés nem szempont (jelenleg). Minden eszközöm ami lehet fix IP itthon (hálózati eszközök, PC, TV, AP, stb.)

(#63846) tutis válasza Alex91 (#63839) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm, nálam is sikeres az azonos SSID és jelszó, sikeresen felismerte minden készülék az újat régiként :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#63847) tutis válasza E.Kaufmann (#63844) üzenetére


tutis
őstag

az RT-AX1800U most az emagon akciós (15.990)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#63848) Lipton válasza tutis (#63847) üzenetére


Lipton
őstag

Ez akkor mehet, vagy a fentebb írtak "lényegesen jobbak" lehetnek nekem?

(#63849) E.Kaufmann válasza Lipton (#63845) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én úgy láttam, hogy egy AP általában drágább, mint egy router, és ha nem kell központi management, mint pl egy Unifi esetén, jobb egy routert fogni. Ha jó a gyári szoftver is, akkor az az akciós router is jó lesz neked, pláne a tp-link helyére. Első indításnál a webes varázslóban kiválasztod az üzemmódot, és kész is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63850) tutis válasza Lipton (#63848) üzenetére


tutis
őstag

Az AX53U = AX1800U-val

átnevezve van csak.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.