Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) Soma01 válasza krealon (#63450) üzenetére


Soma01
veterán

"1, 6, 11-es csatornak valamelyike"? Szerintem frissíteni kellene ezt az 1x1-et. Európában vagyunk. ;) Mondjuk 2017-es az a hsz. ..

(#63452) mezis válasza bmarton88 (#63449) üzenetére


mezis
nagyúr

"... szükségem van a TP Link bővebb beállítási lehetőségeire."
Mik azok a bővebb lehetőségek?
Maradhat router üzemmódban a TP-Link ha annyira kellenek a TP-Link router beállítási lehetőségei.

mezis

(#63453) undercover válasza Lali-213 (#63438) üzenetére


undercover
senior tag

Van mellette TV. De ha ki van kapcsolva akkor is szívja a wifi jelet?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#63454) mezis válasza undercover (#63453) üzenetére


mezis
nagyúr

Mint ahogy a falak, a TV is el tud nyelni rádió hullámokat, kikapcsolt állapotban is.
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63455) bmarton88 válasza krealon (#63450) üzenetére


bmarton88
lelkes újonc

Nem a wifi jellel van a gond.. Olvasd vissza a hozzászólásaimat.
1. Másik telefon/laptopon tökéletesen jól lehet wifin keresztül netezni
2. A problémás telefonon csak az internet szakad meg, maga a wifi kapcsolat él szakadáskor (közben a többi eszközön nem szakad meg az internet! tehát nincs teljes internet leállás)
(3. A probléma az eredeti digis ONT router üzemmódban használatakor nem állt fönt)

(#63456) bmarton88 válasza mezis (#63452) üzenetére


bmarton88
lelkes újonc

A fő ok: szeretném hogy helyi hálózaton belül tudjanak kommunikálni egymással vezetékes és Wifi eszközök. Ez sajnos lehetetlen a digis ONT-vel... (lásd itt)

(#63457) #72806656


#72806656
törölt tag

Koszonom MaCS_70

[ Szerkesztve ]

(#63458) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hali!
Van egy Intel Wifi 6 AX200-as modul a gépben. Ezt szeretném lecserélni vmi másra, mivel a bugos Intel driverek miatt folyamatosan eldobálja a wifi kapcsolatot. Van, hogy órákig jó; van, hogy ennek az üzenetnek a megírása közben háromszor is szétkapcsol. Ilyenkor manuálisan kell újra csatlakoztatni. Próbáltam én már mindent: az összes fellelhető driver verziót kipróbáltam, mindenféle eszköztulajdonságot buzeráltam, de semmi.

M.2 NGFF foglalatban foglalna helyet elvileg (de még várom a support megerősítését).
Kérdésem pedig, hogy mit ajánlanátok helyette, ami nem Intel?
Az elsődleges szempontom a maximális megbízhatóság és kompatibilitás minden eszközzel, valamint betonstabil Win10 64-es driver. Nem szeretnék wifi-vel baszkurálni ha nem muszáj. Install it & forget it működést várnék, mint egy telefonon. Másodlagosan pedig minél aktuálisabb annál jobb: minél újabb wifi és bt verziók, stb. De ha közismerten szar mondjuk az AX-es modulok támogatása, akkor nem sértődök meg ha csak AC-s wifi-t tud, stb. Valamint nyilván legyen kisker forgalomban Nyugat-Európában, Amazon-on, Ebay-en, egyéb nemzetközi webshopokban.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#63459) mezis válasza Teasüti (#63458) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]
[link]

mezis

(#63460) Teasüti válasza mezis (#63459) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha, szóval még túráztatnál egy kicsit előtte? :D
Én már túl vagyok a kutatómunkán. Ismert hibáról van szó, tele vannak a fórumok ilyen beszámolókkal. Vagy 6 sztori jön veled szembe Redditen meg az Intel fórumán, ha rákeresel. Több évre visszamenőleg. Mindenféle tanácsokkal, de többnyire biztos megoldás nélkül.

A környezeti érvelést én ott szoktam elengedni, amikor konkrétan minden más eszközöm hibátlanul megy ott, ahol az AX200 eldobálja a kapcsolatot. 99%-ban meg vagyok győződve, hogy driver probléma.

Szóval most inkább kidobnám az AX200-at és vennék vmi mást.
Laptopban a Killer 1535 pl még nem okozott csalódást. De arra rákeresve is találni ilyen sztorit, meg azt se tudtam kideríteni miért látok Qualcomm nevet az Eszközkezelőben, mikor az Intel sajátjaként jegyzi a Killer márkanevet. Illetve még más 3rd party neve alatt is találni "Killer" modulokat. :U
Szóval vmi vásárlási ajánlat egy jól bevált típusra? :R

[ Szerkesztve ]

(#63461) Bacusuz válasza Teasüti (#63458) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem ilyenem volt:
RTL8822CE hát ezt ne.
ezt cseréltem egy ax201 re ami nálam eddig jól működik.
Nem rábeszélni akarlak de hátha segítség ez az infó is.
A realtek amúgy nem akart magasabb ac-s csatornákra csatlakozni még úgy sem hogy látta.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63462) Zeki


Zeki
nagyúr

Xiaomi Mesh System AX3000 (2-Pack)

Sziasztok!
Ez elég jó áron van 35-ért ingyen szállítással. Valaki tudja hogy a TP-Link M4-hez képest milyen a lefedettsége?

(#63463) MaCS_70 válasza Zeki (#63462) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem nézz rá a vonatkozó xiaomis topicra, hogy megalapozott döntés alapján költsd el a pénzed.

Nincs tapasztalataim a jelenlegi hálózati eszközeikkel, de a topicban olvasottak alapján nem is vágyom rá.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63464) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

adott egy Asus RT-AC1300G Plus V3 router meg egy Asus USB-N14 adapter, ami az utóbbi időben elkezdte eldobálni a netet.

Kb. 6-7 méter és 3 db 10-es fal van a router és az adapter között.

Tudtok ajánlani stabilabb, jobb usb-s adaptert 2.4GHz-en? :F

(#63465) mezis válasza scott_free (#63464) üzenetére


mezis
nagyúr

Kicsi a jelszint, interferencia,...
Nincs eldugva az USB adapter?
Nem kezdtél el használni újabb BT-os eszközt (füles, egér,...) ?
Keress a routernek, adapternek "jobb" helyet. Ennél a két antennás adapternél aligha találsz érzékenyebbet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63466) undercover válasza mezis (#63454) üzenetére


undercover
senior tag

Rendben, köszönöm a választ :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#63467) Zeki


Zeki
nagyúr

TP Link M4/E4 mesh 2+2 db-os MESH hálózat, vs Xiaomi Mesh System AX3000 (2-Pack)

Térerőben fej-fej mellett.
Telekom IPTV ezen is átmegy.
A TP LInknél van beamforming meg gyors roaming bekapcsolható, a 2 szintes lakásban nincs szakadás mászkálás közben.
Jellemzően 5GHz-t nyom inkább, ha arra alkalmas a készülék.

Xiaominál a 2 készülék közt a váltás nyögvenyelősebb, előbb megszakad nagy sokára és utána vált a másikra.
Jellemzően 2,4GHz-t nyom inkább, így a sebesség gáz.

(#63468) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok
Beköltöztem egy nagypolgári lakás szobájába. Sajnos vezetékes megoldás lehetetlen szóval maradt a TP-Link TL-WN722N adapter asztali pc-mhez. Jel erősség maximumon mindig. A baj az h telefonon 150 Mbps mérek addig a pc-n 10-20 Mbps ha van. És vannak weboldalak amik csak a 10. F5 után hajlandóak betölteni. (asrock H97, i5-4460, 16 Gb).
Mit lehet tenni? Frissítsek de mit? Vagy az adapterrel van a baj ?(sajnos másik eszközön nem tudom tesztelni).

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#63469) Dr.NX válasza BorsóKorsodi (#63468) üzenetére


Dr.NX
addikt

Vegyél egy rendes, antennás ac-s adaptert, pl. TP-Link T4U Plus.
Mi a routered?

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#63470) BorsóKorsodi válasza Dr.NX (#63469) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

upc connect box :D

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#63471) Petiapó


Petiapó
tag

Sziasztok!

Egy komolyabb problémával szembesültem a munkám során. Szakterület lényegtelen.
A gondom az, hogy nevezzük bázisnak a kiindulási pontot, ahol lefedettség nem kell, de itt található a központi egység, amihez elsőnek egy 400 méterre található területen kéne, kb. 400 méter átmérőjű kört lefedni, illetve kb. 1400 méterre egy második területen szintén 400 méteres területet lefedni. A bázistól a két végpont közötti szögeltérés szerencsére kb. 5-7°. Majdnem vonalban vannak.
Szabadtér, a távon jármű forgalom, tó, és erdő, ezért a kábelezést kizártam.
Szóval laikusként úgy gondolom, hogy a 7° miatt elég lenne a kiindulási ponton egy irányított wifi adóvevő, ami be tudja fogni mindkettő végpontot. A gond inkább az, hogy a végpontokon elég nagy területet kéne lefogni, illetve az, hogy időjárás állónak kell lenni mindennek amit használunk. (Nyáron akár 80-90 fok felületi hőmérséklet, télen mínusz akármennyi, és a kettő között az eső, meg ilyenek)
Nem tudom van-e olyan kombinált wifi eszköz, amely rendelkezik nagy hatótávolságú antennával, és emellett képes lefedni ekkora területet lokálisan. Vagy ezt csak területenként 2 eszközből lehet megoldani (nagy hatótávú+erősebb wifi router)?
Sávszélesség, ping nem számít. Sőt! Nem kell 5G, meg 1TB/s. Percenként 100-200 Kbyte az össz adatmennyiség. Tudom furán hangzik, de tényleg. Zárt hálózat lenne, internet nélkül, eszközök közötti kommunikációra.

Ha valakinek van esetleg ebben tapasztalata, nagyon hálás lennék, ha hozzászólna.

Előre is köszi! Üdv: petiapo

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#63472) Gubek-Einste válasza Petiapó (#63471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak olyan eszközök amelyekben két wifi egység van és használható ilyen célra is de általánosságban ezt a helyzetet két eszközzel szokás megoldani.
Természetesen léteznek kültéri használatra szánt eszközök de a távolsági kommunikációnál feltétlenül szükséges a tiszta, zavarmentes rálátás a két pont között mert különben nem fog és/vagy bizonytalanul fog működni az összeköttetés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63473) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
UPC-s netünk van, a hozzá kapott modem-wifirouter eszközt használjuk, viszont sokszor nagyon gyenge a jel, sokszor eldobják a jelet a készülékek (telefon sokkal inkább, laptopokra nem jellemző). Nagy házunk van, így érthető, ha az egészet nem tudja rendesen besugározni.
Próbáltam korábban egy fiókban meglévő Asus routert is betenni a rendszerbe a wifi kibővítésére, de ott meg problémás volt a váltás a kettő közt.
Olyan eszközt szeretnék, ami csak a meglévő wifi hálózatot bővíti ki, azzal egy rendszert képez, így nem kell váltogatnia az eszközöknek köztük. Létezik ilyesmi?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63474) Dr.NX válasza Dorian (#63473) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, mesh-nek hívják.
Az Asus AiMesh-képes routereit nézegesd meg.

Elfogadom a sütiket.

(#63475) Dorian válasza Dr.NX (#63474) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi! Tehát ezeket a meglévő UPC-s hálózatra lehet bekötni és azt terjesztik ki?
Nem tudom a kérdéseimből feltűnt-e, h mennyire értek hozzá: semennyire :DDD Szóval beírtam ezt a gugliba és szembe jött 70ezertől 10ezerig mindenféle eszköz.
Gondolom olyan kell amit a meglévő vezetékes végpontokra lehet kötni, hiszen ha antennával fogja a gyenge wifi jelet h kiterjessze, azzal is lehet gond ha nem tudja stabilan venni a jelet.
Tudsz esetleg konkrét eszközt linkelni ami jó nekem?
Pl. ez megfelelő számomra? [link]
2 helyen van vezetékes végpontom, így 2 helyre tudom elhelyezni (nem biztos, h szükséges, lehet, h egy is elég) így 2 egységes csomag is szóba jöhet. [link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63476) Alex91 válasza Dorian (#63475) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ebbol 2 db, de inkabb 3. Ha Mesh-t szeretnel, akkor a szolgaltatoi eszkoz esetleg maradhat a router, de a WiFi-jet ki kell kapcsolni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63477) Dorian válasza Alex91 (#63476) üzenetére


Dorian
félisten

a szolgaltatoi eszkoz esetleg maradhat a router, de a WiFi-jet ki kell kapcsolni

Na ez is egy új infó, köszi!
Szóval hibrid megoldás nem jó, hanem a UPC-s eszközön kikapcsolom a wifit, és a vezetékes végpontokra rádugok ilyen routereket, gondolom van rajtuk "wifi kiterjesztés üzemmód" v ilyesmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63478) mezis válasza BorsóKorsodi (#63468) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen az étered? [link]

mezis

(#63479) Alex91 válasza Dorian (#63477) üzenetére


Alex91
félisten

Az egyik Asus-t Mesh AP modba uzemeled, a tobbit meg node-nak.

[link] , scenario 3 kell neked, ha szolgaltatoi eszkoz marad a router.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63480) Dorian válasza Alex91 (#63479) üzenetére


Dorian
félisten

Kénytelen vagyok megtartani a szolgáltatói cuccot modemként, mert koaxon jön a net, abba dugom a bejövő kábelt.
Tehát ebben az esetben a modemre dugott "Asus main router" nem biztosít önmaga is wifi jelet, csak azok, amiket "mesh módba" állítottam?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63481) Alex91 válasza Dorian (#63480) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegyik fog wifit adni, csak kell egy fo egyseg, ami kvazi vezerli a tobbit. Az Asuseknal lehet router vagy AP modban.
1. Vagy hagyod a szolgaltatoi eszkozt router modban, akkor annak kikapcsolod a WiFi-jet, mert csak zavart okozna az eroben, es AP modba teszel egy Asust.
2. Vagy modem modba kapcsoltatod a szolgaltatoval a jelenlegi szolgaltatoi routered (ha lehet), es akkor az egyik Asus lesz a router.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63482) Dorian válasza Alex91 (#63481) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát akkor elég lehet nekem 2 db ilyen Asus is, nem?

Jelenleg bejön a tetőtérben a koax kábel, erre csatlakozik ott a szolgáltatói modem/router/wifi-doboz, amiből megy le a fsz-re, kb a ház másik felébe egy CAT6-os kábel, ami egy switch-csel ellátja a nappaliban az eszközöket (+ másik kábellel a szolgáltatói dobozból pedig egy NAS csatlakozik egy tetőtéri szekrényben, de ez itt sztem mindegy)

A terv: Szolgáltatói eszköz wifi nélkül modemként -> Erre csatlakozik egy Asus router módban és biztosítja az emeleti wifit is -> erre csatlakozik egy kábellel a NAS egy másik kábel pedig ebből megy le a fsz-re a switch-hez, amire rá van dugva egy másik Asus AP wifiszórós módban, ami a fsz-i wifit biztosítja.

Ez így jó lehet, vagy nem vagyok képben?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63483) Alex91 válasza Dorian (#63482) üzenetére


Alex91
félisten

Ha atrakatod modemkent a szolgaltatoit, akkor igen. Lesz egy Asus router modban a tetoterben, egy pedig a foldszinten AiMesh node modban. Aztan majd kiderul, hogy eleg lesz-e ennyi, vagy nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63484) Borisz76 válasza Alex91 (#63483) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a szolgáltatói eszköz modem módba lesz állítva, akkor a NAS-t az új routerre kell majd kötni.

Ha marad router módnan ,akkor maradhat a nas ott.
Ekkor viszont az új Asust AP módban kell használni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63485) Zeki válasza Dorian (#63473) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálam Telekom net van.
De a garázsban. Sikerült felhúzatnom 3 kábelt a lakásba, így összesen 4db TP-Link Deco egység szórja be a 2 szintes lakást, tökéletes roamingban. A 4. az a Telekom dobozánál van, a telekom-os wifit meg csak 5GHz-re engedélyeztem, ott nem zavar a szórása, de mivel magasan van a falon a garázsban, jobb ha így férek hozzá.

Próbából vettem 2db Xiaomi mesh routert, azok sajnos nem tudják szépen a mesh hálót, addig ragaszkodik , amíg meg nem szakad, utána áll át az erősebb jelre a telefon.
A TP-Linkek szépen átadják egymásnak. Bármerre menve videotelefonálhatok, nem szakad meg.

[ Szerkesztve ]

(#63486) Soma01 válasza Zeki (#63485) üzenetére


Soma01
veterán

addig ragaszkodik , amíg meg nem szakad, utána áll át az erősebb jelre a telefon
Akkor ott nem jött össze a Mesh. Nem hiszem, hogy ilyen lenne a Xiaomi Mesh. Ez, így, ahogy leírtad csak simán 2 AP. Még csak nem is roaming...

(#63487) Soma01 válasza Petiapó (#63471) üzenetére


Soma01
veterán

Ez tényleg komolyabb probléma.
400 méter átmérőjű kört lefedni Erre:
Kell majd minimum 2db EAP225. Ha nem elég, akkor (2x2) 4db. Ha minden jól megy. Amúgy a tápellátás megoldható?
A pont pont összeköttetéshez egyszerűbb lesz, de oda is kell majd még plusz 3db eszköz. 1 bázis, plusz 1-1 vevő.

(#63488) Zeki válasza Soma01 (#63486) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sokat szenvedtem vele, ennyi jött össze.

(#63489) Zeki válasza Soma01 (#63486) üzenetére


Zeki
nagyúr

F

És megszakad, pedig ez egy háló. És akkor is megszakad, ha a másik egységbe is megy hálókábel. Szóval szar a xiaomi mesh.

(#63490) Petiapó válasza Soma01 (#63487) üzenetére


Petiapó
tag

Köszönöm a választ.
Áram van mindenhol, azzal nincs baj.
Egyelőre még próbálkozunk rs232-n rádiósan. Sokkal egyszerűbb lenne, de az egyik eszköz nem nagyon akarja. Ezért gondolkodtam a wifi rendszerben. Azzal működik.

...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

(#63491) Dorian válasza Alex91 (#63483) üzenetére


Dorian
félisten

Ha 1. verziónál (szolgaltatoi eszkozt router modban) maradok, akkor a szolgáltatói eszköz lehet egyben maga a switch is? Tehát annak az egyik lan portjába bedugom az AP módú Asust, egy másikba pedig a földszintre futó utp kábelt, aminek a végén egy switchbe dugom a másik Asust (és persze a vezetéken csatlakozó többi eszközt)?
Vagy pedig az AP módú Asusról kell továbbfűzni a földszintre menő utp kábelt?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63492) BorsóKorsodi válasza mezis (#63478) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Szia.
-51 dBM. (ha erre voltál kíváncsi :F )

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#63493) Zeki válasza Dorian (#63491) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálam a szolgáltatói eszközbe megy az összes kábel, volt amiket a tv boxok miatt húztak ki, ide is közbe lett iktatva AP módban 1-1 TP Link Deco M4 és E4, és ezekből megy tovább lanon keresztül a tv-boxba a kábel.

A Telekom DHCP, a TP Link is, meg a Xiaomi is tudta továbbítani az IPTV jelet, csak a TP Link alapból értelmesebb appal és magyarul teszi, a Xiaomi Mesh nem DHCP-vel indít , ahhoz laptop+ kábel csatlakozás kell, mert amúgy nincs wifi hálózat, az IPTV-t is be kell állítani, hogy menjen.

(#63494) Alex91 válasza Dorian (#63491) üzenetére


Alex91
félisten

Elviekben igen, de mar volt olyan szolgaltatoi eszkoz, amelynek lanjai kulon halon voltak, vagy nem volt mind gigabites…
A node mehet esetleg az AP-nak konfigolt Asusba is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63495) Dorian válasza Alex91 (#63494) üzenetére


Dorian
félisten

Igaz, akkor a földszinti Asust akár switchnek is tudom használni az ottani vezetékes eszközökhöz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63496) mezis válasza BorsóKorsodi (#63492) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédoké?

mezis

(#63497) BorsóKorsodi válasza mezis (#63496) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#63498) Dorian


Dorian
félisten

Amúgy az normális dolog, hogy laptopokkal mindenhol stabilan fogható a wifi és csakis a telefonokkal (de abból vagy 4 fajtával is, nem legolcsógazdaságos típussal) van térerő probléma? Egyszerűen mert egy laptop antennája nagyobb teljesítményű?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63499) Doky586 válasza Dorian (#63498) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsi telefon = kicsi antenna. Majd ha 15" méretű telefont veszel jobb lesz. ;]

(#63500) mezis válasza BorsóKorsodi (#63497) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálkozz az 1-es, 6-os csatornákkal és keresgélj még jobb helyet az USB-s adapternek, Connect Box-nak.
Ha nem sikerül elfogadható sebességet elérned, akkor vagy UTP kábel vagy 5GHz.
Az 5GHz-et a falak is jobban szeretik. Elnyelni.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.