Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) zsiga68 válasza IntelKiller7 (#63150) üzenetére


zsiga68
senior tag

Valószínúleg messze van a repeater a routertől és nem kap megfelelő jelet. Vagy a szomszéd wifik zavarják az eszközöket. Meg kell nézni a jelerösséget és a szomszéd wifik sugárzási csatornáit.

(#63152) mezis válasza IntelKiller7 (#63150) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán túl sok a BT-os eszköz (füles, okos, egér,...).

mezis

(#63153) IntelKiller7 válasza zsiga68 (#63151) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Az a baj, hogy a sima router jel is ilyen szar. Nem csak az erositoe.

Van 1 Dlink routerem, Asus szoftverrel.
Azzal ossze tudom hozni ezt a TP link erositot?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#63154) Doky586 válasza IntelKiller7 (#63150) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"kozepso szinten ... jelerosito"
Egy 3 szintes családi házba csak egy nyamvadt repeater futotta kábelezés helyett..? :(((

(#63155) Soma01 válasza IntelKiller7 (#63153) üzenetére


Soma01
veterán

Persze.
De lélekben érdemes felkészülni új router(ek) vásárlására.

(#63156) IntelKiller7 válasza Doky586 (#63154) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Lassan 30 eves haz.
Anno nem hiszem, hogy elore lattak a jovobe. :DDD

A ceg aki a netet szolgaltatja pedig 1 nagy picsa. Naluk minden rendben. Kozben a TV nezhetetlen(M1-4, TV2, RTL stb.)

mar hivtak oket a falubol, de le se szarjak.
A varosban anno nalunk is ez a szolgaltato volt, de amikor megjott a Telekom a gigabites nettel, egybol valtottam is. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#63157) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv ,vettem a qbiquiti nano station M5 hoz Poe tápot. Sikeresen világít is de Ip alapján nem érem el .
192.168.1.20
Reseteltem is már .
Valami tipp esetleg ?

(#63158) nrg_52 válasza pruzsi (#63157) üzenetére


nrg_52
addikt

Bocs, ha bagatel a kerdes, de fix ip-t allitottal a gepem hozza?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63159) pruzsi válasza nrg_52 (#63158) üzenetére


pruzsi
őstag

Nem , :) nem is ismerem ezt az eljárást .

Egy y videó alapján most megdobáltam
Azt írja hogy nem támogatott protokolt használ .
NOD32 kikapcsoltam mindent .

(#63160) Soma01 válasza pruzsi (#63159) üzenetére


Soma01
veterán

Kábellel van a gépedre kötve közvetlenül? Mi most a géped lan ip címe? 192.168.... mi?

(#63161) pruzsi válasza Soma01 (#63160) üzenetére


pruzsi
őstag

Közvetlen a géppel igen .

(#63162) nrg_52 válasza pruzsi (#63159) üzenetére


nrg_52
addikt

Beallitassz a gepen egy fix ip cimet a tartomanybol pl. 192.168.1.2, es el fogod erni 192.168.1.20-on.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63163) pruzsi válasza nrg_52 (#63162) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen sikerült ,a Firefoxba meg a tls le kellett vinni 1 és már jó köszönöm

(#63164) pruzsi


pruzsi
őstag

Újabb kérdés mobillal szeretnék hozzá csatlakozni látja is a eszközt de Ip cím lekeresnel elakad.

( Célom nincs az egésszel csak próbálgatom )

[ Szerkesztve ]

(#63165) pruzsi


pruzsi
őstag

Közben sikerült :D

(#63166) legendz


legendz
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ház jó vastag vályogfalakkal, bekötötték az optikait (Sagemcom 5670), persze a ház egyik felében van elhelyezve, a ház végébe viszont már nem ér el a jel. Itt max pár eszköz csatlakozna, nem kellene semmi extra nagy sebesség sem. Tudnátok ajánlani megoldást? Veszek egy sima range extendert és ennyi? Csak vezetéknélküli jön szóba jelenleg.
Köszi

(#63167) Doky586 válasza legendz (#63166) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Barátkozz meg vele hogy vezetéknélküli nem jöhet szóba. :U

(#63168) Borisz76 válasza legendz (#63166) üzenetére


Borisz76
veterán

Legolcsóbb , legstabilabb és leggyorsabb megoldás :

A szolgáltató eszközétől elvezetsz egy Cat5e vagy Cat6 kábelt oda hátra és ráakasztasz az saját routert AP módba állítva vagy egy dedikált AP-t.

Két külön wifi hálózat lesz ezért érdemes különböző neveket és jelszót adni nekik.

AP mód beállítása....olyan régebbi routerten amiben nincs AP mód.

Doky586 képe is beszédes.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63169) Soma01


Soma01
veterán

... itt is az AP mód... :N
A szokásos 2db Xiaomival Mesh is lesz! Minek kínlódni és magunkat szivatni, manapság az "AP" móddal WiFi hatótáv növelés céljából?

(#63170) Gubek-Einste válasza Soma01 (#63169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minek kínlódni és magunkat szivatni, manapság az "AP" móddal WiFi hatótáv növelés céljából?
Legegyszerűbb/gyorsabb/olcsóbb módja a sebesség/lefedettségi gondok megoldására.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63171) woodworm válasza Soma01 (#63169) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomi hazabeszél, amúgy meg két mesh node nem szokott olcsó lenni. Mert amikor az árakat meghalják, akkor ez szokott lenni a következő igény.

(#63172) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Remélem jó topik!
A laptopom nem csatlakozik az itthoni wifire (upc, upc-s router), miközben minden más eszköz simán.
Ha újraindítom a routert, akkor utána a laptopom is tud csatlakozni. A windows hibaelhárító útátjáró hibát ír és ,hogy indítsam újra a routert.
Van erre esetleg megoldási ötlet?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#63173) Gubek-Einste válasza lumpy92 (#63172) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használt wifi csatorna fix-re van állítva?
Milyen wifi adapter van a laptopban?
Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63174) Alex91 válasza woodworm (#63171) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk nem ertem, hogy egy olyan eszkozon mi ertelme garasoskodni amelyiktol mas eszkozok hasznalata fugg?
Most mitol lesz olcso az, ha cserelgetjuk az olcso routereket,, hatha jobb lesz az egyik a masiktol, es kozben csak nyeljuk az ideget, mert meg mindig xar a wifink?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63175) nrg_52 válasza Alex91 (#63174) üzenetére


nrg_52
addikt

Akkor csak azt ertds meg, hogy nem mindenki tud/akar 50 ezreket kiadni eszkozokre, illetve nincs mindenkinek tobbszaz Mbit savszelessegre igenye.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63176) dudika10 válasza nrg_52 (#63175) üzenetére


dudika10
veterán

De ugyanezek az emberek akarnak lefedni egy 200nm-es, 3 szintes hazat 1 eszkozzel. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63177) nrg_52 válasza dudika10 (#63176) üzenetére


nrg_52
addikt

En speciel nem rajuk gondoltam, de ilyen is biztos akad nem keves.:DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#63178) Lali-213


Lali-213
senior tag

Egy láma kérdésem lenne hozzátok: az AX routerek elvben nagyobb hatótávval rendelkeznek mint egy AC-s. Hogy ezt ki tudjuk használni a kliensnek is AX képesnek kell lennie vagy egy AC-s kliensnél is lehet jobb a vétel nagyobb távolságban?
Köszi.

(#63179) Borisz76 válasza Lali-213 (#63178) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem nem lesz nagyobb a hatótáv....

A 2.4 Ghz-s wifi lassú de nagy területet le tud fedni.
Jobban átmegy a jel a falakon, födémen stb...

Az AC-s wifi azaz az 5 GHz-s gyorsabb tempót tud de a jelet jobban blokkolják a falak a födém....tehát kisebb területet képes lefedni.

Az AX-s routerek is 5 GHz-s sávot használják.
Azaz kb ugyanannyi a hatótávuk mint a "sima" AC-s verziónak.

[https://hu.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63180) Doky586 válasza Lali-213 (#63178) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem mivel az ax 2,4GHz-en is működik ezért nagyobb a hatótávja minr a 5GHz only ac-nek.

De hogy a ax milyen sávszélességű 2,4-en azt nem tudom (20/40/80)

[ Szerkesztve ]

(#63181) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Outdoor AP-val kapcsolatosan.
2.4 amire főként szükségem lenne. (lehalt a jelenlegi TP-link CPE210)

Amiket néztem:
- UBIQUITI NanoStation M2
- Ubiquiti ac mesh pro

esetleg:
TP-LINK EAP225

Legfőképp az AC Mesh Pro-ra hajaznék..
Jelenlegi ASUS környezetbe pakolnám be, ideiglenesen..
(2x AX82U, 2x AC86U, 1x AX55U)

- későbbiekben szeretnék átállni Ubiquitire teljesen.

előre is köszönöm válaszotokat!

markbellus.hu 

(#63182) Multibit válasza TBMC (#63181) üzenetére


Multibit
veterán

későbbiekben szeretnék átállni Ubiquitire teljesen
Miért?
Mire akarsz áttérni? Ubiquiti rádiós eszközökre, vagy Unifire? Nem mindegy. A vezérlésük is más. Pl. az airMAX nem kezelhető Unifi kontrollerrel.

(#63183) TBMC válasza Multibit (#63182) üzenetére


TBMC
addikt

- A homekit sokkal jobban szereti, stabilabb, nem dobal hibakat, nincsenek kesesek statusz frissiteskor
- Tobb ismerosom allt at teljesen, nagyon pozitivak a visszajelzeseik, mint stabilitas mind lefedettseg teren.

UniFi-re, bocsanat. :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#63184) Multibit válasza TBMC (#63183) üzenetére


Multibit
veterán

Az általad felsoroltak közül csak az UAP AC Mesh Pro felel meg a jövőbeli elképzeléseidnek. Persze csak akkor, ha nem zavar, hogy ez csak wave 1 AC.

(#63185) Lali-213 válasza Doky586 (#63180) üzenetére


Lali-213
senior tag

Egy Asus AX58U-val szemezek, de csak egy Wi-fi5-öt tudó iPhone XS-em van (egyelőre). Kiváncsi lennék jobb lenne-e vele a hatótávolság. Elvileg 160mhz-t is tud a router.

(#63186) mezis válasza Lali-213 (#63185) üzenetére


mezis
nagyúr

A hatótáv a kisugározható teljesítménytől függ. Azt meg törvény korlátozza.

mezis

(#63187) Lali-213 válasza mezis (#63186) üzenetére


Lali-213
senior tag

Erről egyáltalán nem tudtam. Köszönöm a hasznos infót. :R

(#63188) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok,

TP-link 1043nd v3-at cseréltem Asus rt-ac1200-ra (ac85p,65p). Openwrt volt eddig is és most is az ASUS-szal.
Van 2 range extender tp-link tl-wa860re (v2 és v6). Amióta beüzemeltem az új routert azóta a v2 elérhetetlenné válik időnként. Először azt hittem zavarja az 5GHz, de letiltottam onnan és akkor is. v6 teljesen jól megy mióta nem engedem 5GHz-re (nem tudja, de a rajta lévő kamerákat azóta elérem (szintén letiltottam, ők mennének 5GHz-en)). Ez utóbbinak van értelme, vagy hülyeség?
Mikor még a range extendereket vettem olvasta, hogy jobb márkában passzolót venni, mert érzékenyek. Le kellene cserélnem őket Asus típusra, vagy legalább ac-ra képesre? Ki tudom ezt valahogy tesztelni? Most annyit csinálok, hogy pingetem, eltűnik, rangextender ki, vár, be, működik. Majd kb 20 perc után kezdem előlről :)

[ Szerkesztve ]

(#63189) Alex91 válasza douggutaby (#63188) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem gyengebb 2,4 GHz-en az Asus. Probaltad mar kozelebb tenni a routerhez a tp-linket?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63190) douggutaby válasza Alex91 (#63189) üzenetére


douggutaby
tag

v6 RE messzebb van, amivel nincs gond. Meg a v3 is elérhető 20-30 percig, ha nem látná, akkor nem menne semeddig sem nem?
Most megvártam még teljesen lehűl (meleg is van, lehet az a baja és nem is az asus), kíváncsi vagyok meddig megy, most épp jó.

Megnéztem a GUIján a kis grafikus wifi scannerje milyen jelerősséget mutat az asus-ra, és fullt mindkettő range extenderben nézve.

[ Szerkesztve ]

(#63191) mezis válasza douggutaby (#63190) üzenetére


mezis
nagyúr

"...messzebb van..."
Lássuk mennyire van "messzebb"?
Nem csak a távolság csökkenti az elektromágneses hullámokat, hanem minden ami a két antenna között van (falak, szekrény, családtag,...).
Továbbá jelentős elektroszmogot tud kelteni pl. egy BT-os eszköz (füles, egér,...), ami meg zavarhatja a WiFi-s készülékek működését.

mezis

(#63192) douggutaby válasza mezis (#63191) üzenetére


douggutaby
tag

Egyszerűbb volt a messzebb szóval megfogalmazni azt, hogy légvonalban kb egyforma távolságra vannak, de a működő és a router között 2 fal és jó pár szekrény van, a nem működő felé pedig 1 fal. Megérteném ha ez lenne a gond, de telinek jelzi mindkettő a router elérését es az egyikkel egész nap nem volt gond, másik pár perc után elveszik.

(#63193) Alex91 válasza douggutaby (#63192) üzenetére


Alex91
félisten

Csereld meg a kettot…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63194) douggutaby válasza Alex91 (#63193) üzenetére


douggutaby
tag

Meg még nem cseréltem, majd lehet munka után, de reggel újra bedugtam a rosszat és most 7 óta jó. Nem értem mi más. Max lejárt a dhcp lease time :D , de semmi más nem változott.

(#63195) mezis válasza douggutaby (#63194) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédok közel/távol ?

mezis

(#63196) douggutaby válasza mezis (#63195) üzenetére


douggutaby
tag

Változni nem változtak, és ugyanarra a csatornára állítottam a 2,4GHz-et mint eddig is volt a régi routernél. Azon nincs senki a környéken.

(#63197) mezis válasza douggutaby (#63196) üzenetére


mezis
nagyúr

2,4GHz-en a hullámhossz kb 12cm. Zárt térben a visszaverődések miatt (mert van olyan is) lehetnek jelentős interferenciák. A jelszint rendben, csak éppen "saját zavarás" esete is előfordulhat. Lehet keresgélni alkalmasabb helyet a router-nek, repeater-nek. 5 - 10cm is hozhat jelentős változást.

mezis

(#63198) MaCS_70 válasza mezis (#63197) üzenetére


MaCS_70
félisten

Régi kedvenc történetem, amikor egy cifra fém dísztárgy odébb rakása oldotta meg egy lakásban a wifiproblémát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63199) bodrede válasza Lali-213 (#63187) üzenetére


bodrede
csendes tag

Ezeknél az otthoni routereknél a teljesítményt növelése nem hatékony eszköz, mivel körsugárzó antennák vannak és jelentős teljesítmény növekedés is csak korlátozott eredménnyel jár. Hack-elni meg végképp nem érdemes, mert akkor a rádió adó modul nyiffan ki idő előtt.
Viszont többet érnek a MU-MIMO és Beamforming technológiák: a MU-MIMO főleg több eszköz (kliens) egyidőben való kiszolgálásakor szuper (nem kell annyit várakozni a klienseknek), a beamforming meg megpróbálja a 2 vagy több antennája jelét úgy szabályozni, hogy az egy adott irányba erősebb legyen (megpróbálja a kliens irányába "fókuszálni" a jelet). Szóval 1-2 eszköz esetén már a Beamforming is elég jól növeli a "hasznos" hatótávolságot.
Az Asus AX58U elég modern, gyors hardverrel, a specifikációja szerint szinte mindent tud: később jól jön a WPA3 támogatás, és ha bővítenéd a lefedettséget, akkor MeSH is megy.

(#63200) lumpy92 válasza Gubek-Einste (#63173) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Bocsánat, kissé eltűntem.
A használt wifi csatorna nincs fixre állítva.
Broadcom 802.11n hálózati adapter (10 éves lenovo laptop). Remélem jóra válaszoltam.
A szolgáltatói eszköz egy "fehér UPC-s" router, CH7465LG-LC feliratot találtam rajta.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.