Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Tenda FH456 típusú router, ami a Telekomos modem után van kötve, a wifi szolgáltatást ez nyújtja, a modemen - ZTE H368N -ki van kapcsolva, meg egyébként sem működik jól egy ideje. Van 5 db Gree gyártmányú wifis klímám, amit szeretnék a GREE+ applikációval távolról vezérelni. A gondom a következő: hozzáadok 2 db klímát és többet nem ismer fel az app. Sőt a két darab hozzáadása után a mobilom sem tud wifin csatlakozni a routerhez. Folyamatosan próbál csatlakozni, 1-2 mp-re felcsatlakozik majd le és ez így ismétlődik. A két klímából kitörlök egyet az app-ból, a mobilom csak utána tud csatlakozni ismét. Mi lehet a gond szerintetek?

(#63552) humigabi válasza rekop (#63550) üzenetére


humigabi
aktív tag

"A roaming mindig kliens oldali döntés az RSSI alapján, érzékeli-e ugyanazt az SSID-t jobb minőségben egy másik csatornán, mint amire csatlakoztatva van." Ezen mondatod után kérdezem nagy tisztelettel, hogy mi az a plusz információ a kliens számára egy roaming képes rendszerben, amitől a kliens ezt tudja, viszont ezen információ hiányában nem tudja a fórumon itt sokak által leírt, "több router azonos SSID-vel AP-ként működtetve" "hálózatban"?

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#63553) Soma01 válasza humigabi (#63552) üzenetére


Soma01
veterán

Mert azok az AP-k nem tudnak egymásról. Nem kommunikálnak roaming ügyben. Nem tekintik egymást egy hálózatban (bss) lévőnek. Nincs meg bennük ez a szabvány. Nem erre lettek gyártva.

(#63554) rekop válasza humigabi (#63552) üzenetére


rekop
senior tag

Jó, hogy ezt a mondatot emelted ki, így akartam megfogalmazni: "...kliens oldali döntés jellemzően az RSSI alapján..." :B
Nincsen plusz informácó, a roaming nem az infrastruktúra (hozáférési pontok, vezérlők) képessége. A 802.11 szabvány a roaming döntéseket a wifi kliensre bízza, és nem határoz meg semmilyen kritériumot, hogy milyen esetben kell roamingolni. Egy wifi klienst több tényező is befolyásolhat a roaming folyamat elindításához, a legtöbbjük figyelembe veszi a jelerőséget, az adatátviteli sebességet, SNR-t a roaming algoritmusában.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#63555) humigabi


humigabi
aktív tag

Soma01, rekop

Köszönöm a válaszokat.

humigabi

(#63556) woodworm válasza rekop (#63554) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a roaming kapcsán a k/v/r szabványokat emlegetik és bizony azért nem mindegyikről mondható el, hogy nincs plusz információ az AP felől a kliens számára.

Most, hogy ki lett vesézve, hogy a mesh≠roaming és a kliens döntése a váltás. Akkor mivel magyarázható, hogy mégsem működik két azonos hálózatban lévő AP között és mesh rendszerben pedig igen?

(#63557) humigabi válasza woodworm (#63556) üzenetére


humigabi
aktív tag

Kicsit kacifántos, de jó kérdés :K

humigabi

(#63558) humigabi válasza woodworm (#63556) üzenetére


humigabi
aktív tag

Egy kérdés: te hogy definiálnád az általad említett mesh rendszert?

humigabi

(#63559) Teasüti válasza rekop (#63554) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nálam egyszerűen nem ment a roaming ilyen buta hálózatban, amikor csak wifi-t klónoztam (azonos ssid és jelszó, különböző eszközök: a modem/router a DHCP szerverrel és egy wifi router bridge módban, illetve a fent említett TP-Link 240-es Ethernet adapter klónozó funkciója is lényegében ezt tudja). Ezek szerint az Android-nak kéne megoldania a roaming-ot a telefonon? Mert az csak akkor volt hajlandó váltani, ha ki/bekapcsoltam a wifi-t. Előbb dobta el az emeleten lévő AP jelét, mint hogy rácsatlakozzék a mellette lévő másikra. :U

[ Szerkesztve ]

(#63560) rekop válasza woodworm (#63556) üzenetére


rekop
senior tag

A kérdés arra vonatkozott, hogy van-e olyan plusz információ az infrastruktúra részéről egy "roaming képes rendszerben", ami alapján a kliens elindítja a roaming folyamatot.
A klienst a rádiós környezet minősége érdekli. A fenti iphone-os példánál maradva, amig a jelszint nem esik -70dBm alá, azon a hozzáférési ponton fog maradni, amihez csatlakoztatva /hitelesítve lett. Ha a jelszint -70dBm alá csökken, akkor elkezdődik ez a folymat, és itt jöhetnek képbe az említett protokollok, amik elősegíthetik a gyorsabb a váltást, amennyiben mindkét oldalról támogatva vannak. Nagyon leegyszerűsítve például 802.11k esetén a kliens megkapja a szomszédos cellainformációkat az AP-től, így nem kell végigszkennelnie az összes csatornát, elég csak azt a néhány darabot ami a listában volt, ezáltal gyorsulhat a folymat egy megfelelően megtervezett és megvalósított hálózatban.
A gyengén vagy egyáltalán nem működő roaming okait leggyakrabban a Layer1-ben, azaz a fizikai rétegben kell keresni. Egy nem optimálisan kialakított rádiós körnnyezetben -ideértve például a nem megfelelő adóteljesítmény beállítást, nem elegendő cellaátfedést, helytelen csatornaválasztást- nem is fog megfelelően működni.
A témával kapcsolatban ajánlom megtekinésre az alábbi webinárt: Tech Talk: Mesh and Roaming

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#63561) viktorhu válasza rekop (#63554) üzenetére


viktorhu
veterán

De létezik egyáltalán roaming, ha nem egy hálózatról beszélünk, hanem x darab külön wifi ap-ról, amiben vagy semmi közös nincsen, vagy esetleg az ssid?

(#63562) Teasüti válasza viktorhu (#63561) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hálózat alatt a LAN-t kell érteni?

(#63563) Soma01 válasza Teasüti (#63562) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem a VLAN-t.

Ha meg nincs közös háló, nem látják egymást az AP-k, nem közös az SSID, a titkosítási beállítások, rossz az elhelyezés akkor nincs roaming sem, csak sima váltás 2 AP között. Tehát az egyikről leszakad ha gyenge lesz a jel, a másikra meg felmegy ha van elég jel.

(#63564) MaCS_70 válasza Soma01 (#63563) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Tehát az egyikről leszakad ha gyenge lesz a jel, a másikra meg felmegy ha van elég jel."

Ez speciel azonos SSID esetén is így van, ha nincs mögötte valamilyen szolgáltatás (pl. mest, Smart Connect)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63565) Soma01 válasza MaCS_70 (#63564) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. Leírtam a nem roaming, nem mesh működését, amit az előtte lévő mondatban említettem.
Nem vagyok szakember, de az eddigi ismereteim alapján, szerintem így működik.

Amúgy ebben a nagy, kifejtős roaming témában elég fontos szerepet kapnak a kliensek és a gyártóik is. Sokszor van, hogy azok hibájából nem megfelelő a roaming. Ezért is alakulhattak ki a vezerlős rendszerek, mint pl. az Omada és a x Mesh is. Ezek a rendszerek "belehazudnak" olyan adatokat a kliensek "arcába" (wifi vezérlőjébe) aminek hatására azok váltani fognak remélhetően. A Mesh meg Omada rendszer meg saját magával eléggé kompatibilis, így megértik egymást. Mivel a kliensek sokszor rosszul vannak konfigurálva a gyártóik által (nem fektetnek energiát a roamingba), ezért olyan adatokat kell adni a klienseknek, hogy mégis működjön a dolog. Tehát ezt a szerepet a hálózati eszközök gyártói átvették. Persze az Apple, Samsung, stb. nagyobb gyártók foglalkozik ezzel a roaming optimalizálással rendesebben a telefonokon, tableteken, egyéb klienseken, de a kisebb gyártók nem. Sokszor nem teljes a roaming és az azt segítő szabványok támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#63566) Soma01


Soma01
veterán

Ja! Plusz úgy látom, hogy a soho WiFi-s routerek nem támogatják a roamingot. Szerintem tiltva is van. Még a végén őket veszik elő, hogy nem megy. OpenWRT alatt persze mehet, megy de a gyári fw alatt tiltva van. Ezért nem megy a roaming 2 külön AP-ként beállított soho WiFi routerrel. Így aztán eladható a Mesh és nincs reklamálás. Plusz egy routernél nem elvárás a roaming. Eddig legalábbis nem volt az. Egy router, az egy önálló eszköz. Nem több. Akinek több kell, rendszert akar, annak megint ott a Mesh. Plusz a "r=1" user a rendszer kiépítkiépítéséhez sem fog érteni, erre is jó megoldás a Mesh. Így meg van oldva minden. Plusz több darab eszköz adható el, mert a user rendszert akar építeni.
Az Asus azért csinálhatna plafoni és kültéri AP-kat is. Vinnék mint a (hatósági áras :) ) cukrot.

[ Szerkesztve ]

(#63567) Teasüti válasza rekop (#63560) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez egy 1 órás videó. Inkább olvasnék egy cikket Logout-on. :B

(#63568) MaCS_70 válasza Soma01 (#63565) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A Mesh meg Omada rendszer meg saját magával eléggé kompatibilis, így megértik egymást."

Én ezt nem egészen így látom.

Az Omada a TP-Link saját kontrolleres megoldása.

A mesh viszont egy szervezési elv, nem konkrét megoldás. Ezért aztán az egyes gyártók megoldásai szóba se állnak egymással, sőt, a TP-Linken belül is vannak elszigetelt vonalak.

"A Mesh meg Omada rendszer meg saját magával eléggé kompatibilis, így megértik egymást. Mivel a kliensek sokszor rosszul vannak konfigurálva a gyártóik által (nem fektetnek energiát a roamingba), ezért olyan adatokat kell adni a klienseknek, hogy mégis működjön a dolog."

Ez olyannyira igaz, hogy az egészen közeli múltig semmilyen energiát nem fektettek abba, hogy a roaming kliensoldalon is kezelve legyen. A felhasználó szintjén erre nemigen volt igény, ráadásul érdekellentét állt fenn a komolyabb rendszerek méregdrága menedzselt hálózataival. Ezért születtek a hálózati logikát megerőszakoló megkerülős megoldások. Pedig egyáltalán nem lenne kvantumfizika egy alapszintű, márkafüggetlenül egységes, hálózat-kliens együttműködésre épülő megoldás létrehozása otthoni szinten reális számú hoszt dinamikus kezelésére.

A szükséges számítási teljesítmény és felhasználási tapasztalat már régen rendelkezésre áll ehhez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63569) Teasüti válasza Soma01 (#63563) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, de ha egyikról leszakad, akkor bármilyen másik elmentett hálózatra felmegy, függetlenül attól, hogy egy ISP mögött vannak-e a hálózatok vagy azok miként vannak konfigurálva. Ehhez nem kell roaming. Roaming-ot én úgy képzelem, hogy már leszakadás előtt is agresszíven váltogat. Nekem az is mindegy, hogy két független wifi hálózat között váltogat, vagy ugyanaz az SSID és jelszó. Csak az az elvárás, hogy ha az emeleti router nem lát el a földszintre, akkor álljon át a földszinti router-re anélkül, hogy nekem megszakadna a videóhívásom az Android telefonon.
Ehhez mire volna szükség?

(#63570) Soma01 válasza Teasüti (#63569) üzenetére


Soma01
veterán

Jó, de ha egyikról leszakad, akkor bármilyen másik elmentett hálózatra felmegy, függetlenül attól, hogy egy ISP mögött vannak-e a hálózatok vagy azok miként vannak konfigurálva. Ehhez nem kell roaming.
Igen, ez igaz.

Roaming-ot én úgy képzelem, hogy már leszakadás előtt is agresszíven váltogat. Nekem az is mindegy, hogy két független wifi hálózat között váltogat, vagy ugyanaz az SSID és jelszó.
A kliens egy hálózaton akar maradni. 2 külön hálózat (BSS) között nincs roaming, csak sima AP váltás.

Csak az az elvárás, hogy ha az emeleti router nem lát el a földszintre, akkor álljon át a földszinti router-re anélkül, hogy nekem megszakadna a videóhívásom az Android telefonon.
Ez megoldható, ha egy hálózat a kettő. Csak megfelelő eszközök kellenek hozzá. Nem a meglevőektől kell ezt indenáron elvárni. Persze összejöhet, de akkor az az eszköz már most is alkalmasm csak be kell állítani.

Ehhez mire volna szükség?
A legegyszerűbb és legolcsóbb egy x gyártó Mesh rendszere. Vagy mókolással, OpenWRT. Plusz a hely adottságainak ismerete. (kábelezhetőség, topológia, elvárt sebesség)

[ Szerkesztve ]

(#63571) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok! Egy telekomos routerhez (Sagemcom CS 5001) szeretnék egy TP-Link TL-WA850RE típusú wifi extendert beállítani.
A két készüléken a WPS gombokat megnyomva egymásra találnak, létre is jön az extender hálozata (név_EXT), viszont a jelerősítő hálózatán nincs internetelérés.
Próbáltam a bonyolultabb módszerrel is beállítani az extendert (ip címén belépve és azon a felületen beállítani), de ugyan ez lett az eredmény. Ott is mutatta az ellenőrző process, hogy nincs internetkapcsolat.
A forrás routerbe is beléptem gépről, ott engedélyezve van látszólag minden, ami kellhetne ehhez a történethez.
Kérdésem, hogy szerintetek mit tudnék még ellenőrizni, beállítani?
Nem vagyok IT végzettségű, így ha bonyolult a válasz, kérlek fogalmazzatok laikusul.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#63572) Soma01 válasza lumpy92 (#63571) üzenetére


Soma01
veterán

Ugyanabban a hálózatban kapsz IP-t, mint az eredeti hálózatod? Ez az új erősítő nem kapcsolja be véletlenül a saját DHCP szerverét?
Az régi routeredet el tudod érni az erősítőn keresztül? 192.168.x.y? Az x is változik? Az y az nem baj ha változik.

(#63573) lumpy92 válasza Soma01 (#63572) üzenetére


lumpy92
aktív tag

A régi routert el tudom érni az új, erősített hálózaton keresztül.
A forrás router ip címe 192.168.0.1, a jelerősítőé 192.168.0.254.
A DHCP-t nem tudom micsoda, de ilyen lehetőséget nem láttam a beállításokban, mikor belemásztam.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#63574) Soma01 válasza lumpy92 (#63573) üzenetére


Soma01
veterán

Eddig jónak tűnik. A DHCP-vel ne foglalkozz akkor. Illetve az átjárót és a DNS-t meg kellene nézni. Milyen klienssel kapcsolódsz? Csak, hogy tudjuk elmondani, hogy hol nézheted meg ezeket ha te nem tudnád.

(#63575) MaCS_70 válasza Soma01 (#63570) üzenetére


MaCS_70
félisten

"2 külön hálózat (BSS) között nincs roaming, csak sima AP váltás."

De, pontosan ez a roaming! Azonos LAN-on belül, de különböző wifi-hálózatok (BSS) között vált. (Éppen ennek a nevezéktanáról diskuráltunk a minap.)

Tehát ha két BSS között váltasz, az éppen AP-váltást jelent.

A nem mesh-be kötött AP-ok esetén pedig a leszakadó kliens simán csatlakozhat a meshen kívüli AP-hoz is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63576) lumpy92 válasza Soma01 (#63574) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Teszek screen shotot, remélem ebben benne van a válasz.
A "milyen klienssel" kérdést nem értem, laptoppa csatlakozva vagyok a forrás routerre, a korábban beírt ip címeket böngésző címsorba beírva tudtam "benézni" a forrás, illtve a jelerősítő beállításaiba.
Ezek a "forrás" router (telekom) adatai.
[kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#63577) Soma01 válasza MaCS_70 (#63575) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor valamit félreértettem azzal az BSS dologgal kapcsolatban? :F
szerk.
Akkor az az ESS, amire gondoltam ott a #63570-ben a BSS helyett. :)
Na ezeket az elnevezéseket szoknom kell. :))

[ Szerkesztve ]

(#63578) MaCS_70 válasza Soma01 (#63577) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, igen, több BSS kiadhat egy ESS-t.

Ahhoz sajnos nincs elég tudásom, hogy azt tudjam, hogy két sima AP ESS-t alkot-e. Valami olyasmi rémlik, hogy az ESS-en belül definíció szerint "seamless" átjárás kell. Mesh esetén ez teljesül, sima AP-knél nemtom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63579) lumpy92 válasza lumpy92 (#63576) üzenetére


lumpy92
aktív tag

elkiabáltam. törlendő. köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#63580) Zeki válasza lumpy92 (#63573) üzenetére


Zeki
nagyúr

A hülye xiomi mesh a telekom hálózathoz PPPOE módban akart csatlakozni, nem is volt net, emiatt kábellel kellett belelépjek és ott DHCP-re kellett állítani , hogy legyen net.

(#63581) Soma01 válasza lumpy92 (#63576) üzenetére


Soma01
veterán

Nos! Ezekre az adatokra pont nincs szükség. Sőt! Jobb ha le is veszed innen őket. :)
A klienseket úgy értettem, hogy milyen oprendszer? Android, Windows...?
Azt próbáltam volna kitalált, hogy milyen adatokat kap a géped. Szóval laptopod van. Próbáld törölni ezt az elmentett WiFi hálózatot a mentettek közül és próbáld újra beállítani. Csak a gépeden a csatlakozást ehhez az új kiterjesztett WiFi-hez. Ezt az új kütyüt ne állítsd be újra.

(#63582) bmarton88 válasza bmarton88 (#63434) üzenetére


bmarton88
lelkes újonc

Ha valaki véletlen érdeklődne a probléma megoldására: telefon volt a hibás.
Volt egy android frissítés (kb. egy időben azzal hogy router-t cseréltem), ami után be lett állítva hogy automatikusan keresse Hotspot 2.0-t. Amint ezt a beállítást kikapcsoltam megszűnt a probléma...

(#63583) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok, korábbi ajánlásotokra (köszönöm) megrendeltem 2db ASUS RT-AX1800U-t a házi mesh hálóhoz. Úgyh nemsokára érkeznek a beállítási kérdéseim :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63584) Soma01 válasza Dorian (#63583) üzenetére


Soma01
veterán

... az Asus témába. Ugye? :) (ASUS routerek)

[ Szerkesztve ]

(#63585) Dorian válasza Soma01 (#63584) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, akkor majd oda :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63586) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Nem nagyon boldogoluk az itthoni hálózattal. Tudnátok segíteni?

Van egy HUAWEI B818 4G (mobilnetes) routerem. Ez van az emeleten. Ezt összekötöttem UTP-vel a földszinten található HUAWEI WiFi AX3 routerrel amit pedig szintén UTP-vel összekötöttem egy NAS-al.

A problémám az, hogy a NAS-t csak akkor látom ha a HUAWEI WiFi AX3-ra vagyok csatlakozva. Azt szeretném, hogy ha a HUAWEI B818-ra vagyok csatlakozvan, akkor is lássam a NAS-t.

Első blikkre szerintem az a gond, hogy a HUAWEI WiFi AX3 routeren valami beállítást be vagy ki kell kapcsolni. A kérdés, hogy mi lehet ez?

(#63587) Soma01 válasza spyduck (#63586) üzenetére


Soma01
veterán

Mesh rendszerben van egymással a két eszköz?

(#63588) spyduck válasza Soma01 (#63587) üzenetére


spyduck
nagyúr

Második routert AP módba raktam és megoldódott.

(#63589) Soma01 válasza spyduck (#63588) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. Ez az általános megoldás. Ha két, egymással Mesh hálózatot kialakítani nem tudó routert szeretnénk összekötni..

(#63590) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Ennél a vezetéknélküli belső pcie kártyánál számomra nem egyértelmű, hogy csak ax-t tud, vagy tud n/ac-t is? Asus PCE-AX1800

(#63591) woodworm válasza Scale (#63590) üzenetére


woodworm
veterán

Visszafele kompatibilis (a/b/g/n/ac/ax).

(#63593) Scale válasza woodworm (#63591) üzenetére


Scale
őstag

Akkor jól sejtettem, meg a manuálban is ezt írták csak a webes adatlapja meg megtévesztő kicsit. Köszi! :R

(#63594) woodworm válasza Scale (#63593) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a kártya van egy pcie adapterre szerelve.

(#63595) Scale válasza woodworm (#63594) üzenetére


Scale
őstag

Rendben köszi, márcsak akkor az a kérdés, hogy ez a kártya miért ennyivel olcsóbb mint pl ez: [link]
Értem, hogy ennek ilyen kivezehtető antennája de ennyivel magasabb az ára? Az Asus amit írtam korábban az 10k.

(#63596) woodworm válasza Scale (#63595) üzenetére


woodworm
veterán

Mert ax1800 helyett ax3000 az összevont linksebessége, megfelelő routerrel nagyobb sebességre képes. Ebben intel ax200-as kártya van.

(#63597) mezis válasza Scale (#63595) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában a PC háza nagyon sokat elnyel, visszaver az elektromágneses hullámokból, ezért az antennákat 1/2 - 1m-rel távolabbra (magasabbra) kell elhelyezni.

USB-s adapterrel ez egyszerűbb és az USB kábelen nincs jelszint csökkenés.

mezis

(#63598) Scale


Scale
őstag

Értem, mondjuk én pont azért akartam pcie-ost mert mintha azt olvastam volna hogy az usb-s kevésbé effektív.
De akkor esetleg tudtok ajánlást tenni, hogy milyen adapterrel járnék jól? Igazából nem kell, hogy AX-es legyen, fontosabb inkább hogy jobban vegye a jelet a routertől, még azt mondom az AC/5ghz se fontos mivel nem jön jel töretlen légvonalban, van téglafal a router és gép helye között. Jó lenne így 10k körül megúszni.

(#63599) Scale válasza Scale (#63598) üzenetére


Scale
őstag

Vajon egy ilyen Asus AC-58 (AC1300) usb-sel obban járnék mint a másik pcie-os ax-essel? Ezt ugye ki tudnám vezetni az asztalra/gépház tetejére.

(#63600) mezis válasza Scale (#63599) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha csak Win10-hez kell, akkor igen.

Win11-el csak a reklámban dicsekednek, az AC58-nál is!

Vagy a Win10-em miatt okoskodnak? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.