Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) vakondka válasza Soma01 (#63700) üzenetére


vakondka
őstag

Köszönöm szépen a választ! Pont erre tippeltem én is, ezért venném meg :)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#63702) Soma01 válasza vakondka (#63701) üzenetére


Soma01
veterán

Vannak olyan routerek is, amik tudnak WiFi hálózatra csatlakozni kliensként. Majd kábelen netet/hálózati elérést biztosítani.

(#63703) hobizoli válasza Soma01 (#63702) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Range Extenderek is tudnak ilyet

több drón kell ;P

(#63704) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Egy L alakú kb. 110 nm-es tégla ház egyik sarkából szeretném a wifi jelet "elvinni" jól a másik sarkába (kb. 15 méterre).
Jelenleg egy yetteles Soyealink b628-350 [link] biztosítja az internetelérést a házban.
A gond az, hogy a távolabbi helyiségekben már a cirka 120/50 Mbps sebességet nem tudja, hanem csak a negyedét, harmadát és a kapcsolat is gyakran akadozik.
Szerintetek érdemes lehet valahova fél úton berakni egy range extendert vagy cseréljem le a modemet valami combosabb routerra?
LAN hálózat kiépítése még idő kérdése, illetve wifin, telefonon utána is szeretnénk értelmezhető sebességet elérni.

Tudtok pár konkrét típust ajánlani?
Normál mezei felhasználás, böngészés, streaming, youtube.

Köszi szépen. :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#63705) Dr.NX válasza QwErTy42 (#63704) üzenetére


Dr.NX
addikt

Range extender helyett két eszközből álló mesh rendszer javasolható, többek között a szakadásmentes, azonos nevű SSID kapcsolat miatt.
Ha vannak vagy lesznek a közeljövőben WiFi 6-ot tudó eszközeid, akkor célszerű ax-est venni egyből.
Összeget nem írtál, a milyen routert vegyek topik összefoglalójában találsz több modellt is.
A legolcsóbb AX mesh megoldás 2 darab Asus AX1800U vagy AX53U vagy Xiaomi Mi AX1800.

Elfogadom a sütiket.

(#63706) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni, bár nem a legmegfelelőbb topic, de szerintem itt is kapok megfelelő választ. :B

Új szobába költözött a gépem és mindenképp továbbra is vezetékkel használnám az internetet. Viszont kellene nekem ehhez egy új legalább 6 méteres kábel.

Mint teljesen nem hozzáértő ember azt vettem észre, hogy már 2.000 Ft-ért is lehet kapni, és árban általában ezek okozzák az eltérést:

Egyéb tulajdonság CAT5E
Egyéb tulajdonság CAT6

Segítsetek légy szíves, hogy néha játékhoz (szóval jó lenne, ha stabil lenne a net) milyen kábelt válasszak? Az ár igazából nem lényeges, mert ahogy elnéztem túl nagy differenciák nincsenek, csak nem akarok mellélőni a dologgal.

[link] Egy ilyen esetleg már megfelelő lehet?

Köszönöm!

(#63707) mezis válasza rwin5 (#63706) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Cat5e tökéletesen megfelel.

mezis

(#63708) mezis válasza vakondka (#63699) üzenetére


mezis
nagyúr

Ki-Be menet. Különben hogy jutna el a "lekérésed" az internetre ?

mezis

(#63709) QwErTy42 válasza Dr.NX (#63705) üzenetére


QwErTy42
addikt

Kiderült közben, hogy a láma üzletkötő a NetPro helyett az Net csomagot kötötte meg.
Ezért is csak 150 az elérhető max elméleti, másrészt az eszköz is gyengébben szórja házon belül.
Ha valamikor sikerül lecserélnem egy 5G képes modemre, akkor megnézem, hogy mennyire gyász a vétel továbbra is.
Szükség esetén bevásárolok.

Köszi szépen!

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#63710) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok
Nem szokványos igénybevételre keresek AP-t
Általában maximum 500m-es távolságra egyenes irányú max 30 fokos nyitással emberek feje felett kellene sugározni 2,4/5Ghz tartományban.
A nehezítő körülmények, a magas páratartalom, glicerines permet,
Nagy sávszél nem kell, inkább teljesítmény, illetve interferencia tűrés :) Ha van rajta 2 port vagy 3, hogy tovább lehessen fűzni, így kiküszöbölni egy swich használatát az szuper lenne, illetve POE képesség.
Egyértelműen kültéri kivitel, minnél kissebb méret, árban oylan 30K körül gondolkodom, de bármilyen stabilabb rendszer érdekel, még ha drágább is.
A 2 sáv nagyon fontos, mert folyamatosan változó helyen van használva így sose tudni, hogy épp mi a zajosabb.
2-3db kliens egy remote programot használna róla. 100Mbit eddig elég volt mindenre IS.
Eddig 5400CPE teljesített de már lehal, akkora a zaj.

előre is köszi :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#63711) Soma01 válasza Tamás9x (#63710) üzenetére


Soma01
veterán

Ha nagyon zajos a környezet akkor az más eszköznek is az lesz. Van esély rá, hogy szabványt váltva jobb lesz a helyzet. Vagy frekvencia váltás. Ahol sok ember van, telefonnal a zsebükben, ott nem kellene WiFi-zni, a stratégiai fontosságú eszközökkel.
Amit a másik témában válaszoltál, az után meg nem is nagyon értem már a helyzetet... :)
Nem elvetendő a kábel sem. :) De 500 méteren...?
Én is Ubiquiti eszközt akartam ajánlani. Nanobeam 5 AC Gen2 vagy a NBE M5-16 eszközt.
Csak 1db eszközre van lehetőség, ennyi erővel le is tudnám kábelezni, és a helyszínen egy olcsó router megold bármit. Rálátással ezt 50mW is tudta, 5400CPE oldotta meg még régebben ezt a feladatot, a shufni időkben, jelenleg is 1db eszköz szolgáltat mindenhol valami CPE vagy EAP Unifi, de sajnos lehetőség nincs szétbontani a konkurencia cuccát így nem tudok belenézni mi van a vízálló búra alatt egy koncert alatt. Próbálgatni pedig se kedvem se időm, nem ismerem a jelenlegi teljes palettát, csak ezért kértem segítséget.
Nem akarok és nem is fogok változtatni a hardveres kialakításon , ezért mrad 1db eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#63712) Tamás9x válasza Soma01 (#63711) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem akarok megbántani senkit, de ezeket edig is tudtuk, nem beszélgetni jöttem, csak az elmondottak alapján, és nem hozzágondolva agy átgondolva a rendszert 1-2 típust kapni aminek utánnanézek, és az általam jobbat vagy annak a körében jobbat választva indulhat a munka. 500 méter pedig rálátással a maximum ennél csak rövidebb távok, és a tapasztalataim alapján 50mW eddig kiszolgálta, de most már szakadozik, egy 1043-as TP-kink automata csatornaválasztással, ami a régiben nem volt.... már nem szakadozott stabilan tartotta de az otthoni eszköz nem munkára való.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#63713) mezis válasza Tamás9x (#63712) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen az étered? [link]

És úgy általában? [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63714) Tamás9x válasza mezis (#63713) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem meghatározható, minden egyes alkalommal másik helyszínen van használva az eszköz.
A stageboxos cuccokban gyárilag benne van az analizer, de azok ára brutális, és féelesleges is.
Elég sokan sima dualbandes routereket használnak, ami tökéletesen kiszolgál, DE se IP védelem, se POE, túl nagy, és elég shufnituning. Régebben WH5400CPE-ESD eszközöket használtunk de ezek "buták" és kell egy swich, és plusz router, attól függően mit szeretnénk.

Tehát amit keresek az egy DualBand AP POE támogatással, router móddal,ami kikapcsolható, legyen benne automatikus csatornakiosztás, Outdoor, és 2 max3 port, hogy az egyetlen ETH-t ha bedugom a pulton, vagy gépen, vagy laptopon, akkor még 1 eszközt rá tudjak dugni.
Rögzítési mód igazából mindegy.
Fix helyre nem lenen gond betennék valamit egy ételesbe, és élete végéig ottmaradhatna :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#63715) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Néhány hónapja vettem egy Xiaomi AX1800 routert, egy Mi R3G-t váltott. Az új talán picivel gyengébb, R3G kínai piacra készült. Namost, a gyereknek eddig is, most is és ezután is ( a héten jön a digi beköti a gyorsabb netet ) a routerből kábelen kapja a netet. Arra gondoltam, hogy ( gondolom R3G nemigen használható ) vennék még egy AX1800-ast a Mesh miatt, a kábel megmaradna, az egyik a fiam szobájában lenne, és abból szintén kábellel tovább a gépbe. A digi eszköz nem funkcionálna routerként. Ez így működhet, és nem kell agysebészinformatikus diploma hozzá? Köszi

(#63716) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok !

A routerem egy Asus RT-Ac65P.
Nincs vele gond, de felkerült egy SAJ inverter, ami két szobával odébb van (az inverter és a router között van egy lakás) kábelt nem szeretnék húzni, de ott már nincs wifi és azon keresztül kommunikálna.
A szerelő egy wifi jelerősítőt javasol.
Mit ajánlotok, amit egyszerű üzembe helyezni?

(#63717) Borisz76 válasza mjani1172 (#63716) üzenetére


Borisz76
veterán

Működhet a dolog csak a jelerősítőt...ja olyan nem létezik.....szóval a jelismétlőt olyan helyre kell tenni, ahol a te saját routered wifi térereje még használható....ott bedugod egy konnektorba és beállítod.

Ezt követően lehet imádkozni , hogy jó legyen.
Ha nem jó , akkor elállsz a vásárlástól.
Neten vett cuccokra 14 nap vonatkozik.

Biztosabb a kábelezés.
Ha nem is az inverterig de amíg lehet ....kihúzol egy utp kábelt és a végére akasztasz egy saját routert AP módban.

De így is kétséges mert nem tudni, hogy az " idegen " lakás mennyire árnyékol , van e benne router, ami megint csak zavaró wifi-t sugároz...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63718) Tamás9x válasza Borisz76 (#63717) üzenetére


Tamás9x
őstag

De létezik 2 irányú jelerősítő. [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#63719) Alex91 válasza Tamás9x (#63718) üzenetére


Alex91
félisten

Azt az ara mennyi… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63720) mezis válasza Tamás9x (#63714) üzenetére


mezis
nagyúr

"...kikapcsolható, legyen benne automatikus csatornakiosztás..."
Az 5GHz-es sávban vannak DFS csatornák, melyeket pl a meteorológiai radarok is használhatnak.
A mostanában gyártott eszközökben ha ilyen csatornát állítasz be, akkor marad az automatikus csatorna választás. [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63721) Tamás9x válasza Alex91 (#63719) üzenetére


Tamás9x
őstag

Az ára tökmindegy, nem arra reagáltam, nekem is van, beágyazott rendszerbe olcsóbb, mint komplett hardver cserélni :) Más esetekre repeater, vagy másik router, evidens, de ettől még létezik :)
mezis:
Volt benne egy vessző,
Tehát amit keresek az egy DualBand AP POE támogatással, router móddal,ami kikapcsolható, legyen benne automatikus csatornakiosztás,

Közben találtam egy Edimax-ot, ami talán.. de iylenem sosem volt még. [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#63722) mezis válasza Tamás9x (#63721) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, a vessző t elnéztem. :o

mezis

(#63723) Gubek-Einste válasza z123456z (#63715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez így működhet, és nem kell agysebészinformatikus diploma hozzá?
Igen és nem, nem kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63724) z123456z válasza Gubek-Einste (#63723) üzenetére


z123456z
senior tag

:R

(#63725) FattyDove


FattyDove
őstag

Adott 1 tp-link router (lakásban), ami mesh képes és egy tp-link jelerősítő (udvar) ami szintén mesh képes. Össze vannak párosítva, de az eszközök marha nehezen állnak át automatikusan a jelismétlőre (sokszor azt írják nincs net meg ilyenek), mert ahol az ismétlő van, ott logikusan látni a router hálózatát is.

Van erre valami megoldás, hogy az eszközök (telefon vagy laptop) automatikusan átváltson a nagyobb jelerősségű hálózatra (tehát az ismétlőre, ha meg bemegyek a házba, akkor a router-re)? A két eszköz közt olyan 10 méter lehet, meg 2 fal.

[ Szerkesztve ]

(#63726) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A mostani a wifi repeaterek tudják azt hogy a madzagon LAN on kapott netet
tovább szórják wifin ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63727) Dr.NX válasza FattyDove (#63725) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mik a pontos típusok és verziószámok?

Elfogadom a sütiket.

(#63728) FattyDove válasza Dr.NX (#63727) üzenetére


FattyDove
őstag

A router egy Archer AX1500 V1 az ismétlő pedig egy RE305 V3

(#63729) Soma01 válasza DonThomasino (#63726) üzenetére


Soma01
veterán

Általában igen.
Plusz fordítva is tudják. Fogják a WiFi jelet és Lan-on továbbítják.

[ Szerkesztve ]

(#63730) Dr.NX válasza FattyDove (#63728) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez az AX1500 V1 biztosan tud OneMesh-t?
Van a menüjében ilyen?

Elfogadom a sütiket.

(#63731) rin33 válasza FattyDove (#63725) üzenetére


rin33
senior tag

A telefonon a MAC randomizációt kapcsold ki (a Wifi beállításokban vagy a fejlesztői beállításokban)
Ahogy kikapcsoltam a Mesh + Smart Connect rendszer hibátlanul és pontosan vált. Előtte ragaszkodott a telefonom a 2.4Ghz-hez, megszakadt időnként a kapcsolat stb...

(#63732) FattyDove válasza Dr.NX (#63730) üzenetére


FattyDove
őstag

Aha, tudja.

#63731rin33: Köszi, ránézek, bár laptopon is jelentkezik, ott meg ki van kapcsolva alapból.

[ Szerkesztve ]

(#63733) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van valakinek tapasztalata konkrétan a 2.4GHz AX-al? Van egy társasházon belül egy garázs meg egy lakás (sajnos nem egymás felett, hanem a szomszédos lakás alatt található a garázs), melyek között 2.4GHz kapcsolat van, bár nem a legstabilabb, naponta többször megszakad de legalább gyorsan újracsatlakozik. Netes rádiózáshoz meg laptophoz használom a garázsban, meg ha lenne majd elektromos autó, az fw frissítésekhez ;] :DDD (kéz a biliben). Most látom, hogy az Asus-nak van elég olcsón OpenWRT képes 2.4GHz AX-et is(!) támogató routere.
Szerintetek érdemes lehet cserélni? Mindkét oldalon az az AX-es router lenne.
Most egy AC képes ASUS és egy hAP mini tartja egymással a kapcsolatot (OpenWRT+RouterOS)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63734) mezis válasza E.Kaufmann (#63733) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

Először próbálj meg kisebb forgalmú csatornát és jobb helyet keresni a jelenlegi eszközöknek. Esetleg valamivel nagyobb nyereségű antennákat. [link]

mezis

(#63735) E.Kaufmann válasza mezis (#63734) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen, az Asuson még tudnék is, mert pigtail-es, de a kis eszközön már kevésbé. Elég sok a háló, mert társasház, stabilan üres csatornák nincsennek 2.4 GHz-n, csak 5 GHz-n. Külön van az óra, ezért Powerline se nagyon játszik. Persze nagyobb antenna biztos segítene, de akkor már kérdés, hogy érdemes-e AX-re is beruházni ilyen esetben, amikor 2.4 GHz járható.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63736) mezis válasza E.Kaufmann (#63735) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobb hely: néha pár cm is sokat jelenthet. A 2,4Hz hullámhossza kb. 12cm.
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63737) mjani1172 válasza Borisz76 (#63717) üzenetére


mjani1172
addikt

Köszönöm, átgondolom.

(#63738) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. A router antennáinak hogy kell állnia? Jelenleg szekrényen van normál, vízszintes, az antennák nagyjából függőleges helyzetben. Mindjárt átkerül az új helyére, falon fog lógni, az antennák a fallal párhuzamosan vagy attól elálló szögben álljanak? Van egyáltalán jelentősége? A mostani helyénél egy picit rosszabb ( távolabb az eszközöktől ) helyre megy, ezért is kérdés. Köszi.

(#63739) mezis válasza z123456z (#63738) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Lehet jelentősége. Környezet függ, csak kísérletezéssel türelemmel lehet javítani egy keveset.
[link]

mezis

(#63740) z123456z válasza mezis (#63739) üzenetére


z123456z
senior tag

Már fent van. Így marad, majd lesz mesh. Köszönöm azért.

(#63741) flash-


flash-
veterán

Üdv

Megosztottam a PC-n lévő filmeket és vezetékes routeren kersztül utp- kábelen Android okostv-n nézem a megosztott tartalmat (SMB2)

néha be be akad, mit lehet csinálni hogy gyorsabb legyen az átvitel? (a Windowsban van erre vonatkozó beállítás?,TV-n nincsen)

A telekom routerből egy asus rtn12d1 routerbe megy a net (utp-n) és a tv abból kapja megint csak utp-n a netet.
(ebben az ASUS routerben 10/100 a lan és a wan)

megérné venni egy hosszú utp kábelt (25m kéne) és akkor a telekom eszköből(amiben 1000-es a lan) közvetlen menne a net a tv-be? vagy pedig SMB2 úgysem használná ezt a sebességet ki?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#63742) Borisz76 válasza flash- (#63741) üzenetére


Borisz76
veterán

A TV-ben is csak 10/100-s lan van...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63743) E.Kaufmann válasza Borisz76 (#63742) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért a vezetékes kapcsolat kisebb késleltetése jól tud jönni, arra azért érzékeny az SMB, valamint a 100Mbit az 100Mbit lesz, akármit csinálnak a szomszédok, vagy akármit csinálunk a mikrosütővel.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63744) flash- válasza Borisz76 (#63742) üzenetére


flash-
veterán

óh akkor valamit félreolvashattam.
hát akkor mindegy is.
(na aztán meg most nézem rossz topicba írtam véletlen :(

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#63745) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Wifi 6e eszközöket miért nem találok, és miért nincs az árukeresőn se ilyen kategória? Nem engedélyezett a 6GHz itthon, vagy csak már nem jutott a "balkánra"?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63746) Gubek-Einste válasza E.Kaufmann (#63745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még alig van ezt támogató eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63747) Soma01 válasza E.Kaufmann (#63745) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen kliens van már hozzá? Úgy tudom, elég kevés.

(#63748) woodworm válasza E.Kaufmann (#63745) üzenetére


woodworm
veterán

Az intel ax211 kapható szinte mindenhol, az új laptopok egy része már ezzel vagy a testvérével érkezik. Egyébként az EU-ban a mobilos lobby erősen kiherélte az elérhető frekvenciák listáját, tehát ne a pár éve beharangozott blokkokat várd tőle.

(#63749) E.Kaufmann válasza Soma01 (#63747) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Intelnek van m2 kártyája. Rendeltem is egy 210-est bár lehet, nem hozzák ki :) b450-es lapon cserélem az AC-s modult, ha lesz.
Woodworm: nekem egy blokk is elég, ha nem használja senki itt a társasházban :DDD, de ha még is, max AX-al, úgy meg talán kevésbé vészes.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63750) Dr.NX válasza E.Kaufmann (#63745) üzenetére


Dr.NX
addikt

Asus GT-AXE11000
Erről az egyről tudok.

Elfogadom a sütiket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.