Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) Birki válasza Gyurka6 (#47400) üzenetére


Birki
tag

Ez most az osx elérése az internet felé (ha jól értem), a router 192.168.0.1 címe az upc-routeré?
Igen és igen.

A másodikon lenne a továbbítás? (nagynak látom a maszkot). Én úgy értem, itt is bemenetre van beállítva, nem tovább osztásra.
A megosztás menüben engedélyezni kell az ethernetnek a wifi-hez a hozzáférést. Ez nélkül nem továbbítja a netet az ASUS-nak. 192.168.2.5 most az ASUS IP-je.

... hogy még bonyolítsam a dolgot: semmit nem állítottam át és újra működik mindenhol minden! :)

Szerintem...

(#47402) Gyurka6 válasza Birki (#47401) üzenetére


Gyurka6
őstag

Jó kör volt, valószínű a megosztás nem ment valamiért...

Gyurka

(#47403) Birki válasza Gyurka6 (#47402) üzenetére


Birki
tag

Az a baj, hogy nem lehet tudni, mikor történik ez meg újra.
Csak adni kéne valkinek fix IP-t, nem?

Szerintem...

(#47404) Gyurka6 válasza Birki (#47403) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amikor nem megy a megosztás teljesen mindegy, hogy van fix ip-d vagy nincs.
Magától nem-igen változik meg, egy laza csatlakozás is elég hozzá (erre tippelek most is).
Át kellene rendezni a hálózatot úgy, hogy ne a gépen keresztül legyen net (szerintem).

Gyurka

(#47406) handbrake


handbrake
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni, olyan emberektől akik jártasak Ubiquiti Nanostation beállításban.Az lenne a kérdésem, hogy be lehet-e állítani olyat, hogy ha van A-B-C egységem, A-ból B-be kellene továbbítani a jelet ( ha lehet itt kivenni a netet belőle, de ha nem az se gond), és továbbítani C-be. Hogyan lehetne ezt beállítani?
Régebbi fajta Nanostation M5. Köszönöm A-B közvetlen rálátás, B-C közvetlen rálátás, csak ugya valahogy azt kellene belőni, hogy a B- eszköz A-t vegye és C-be is továbbítsa.

[ Szerkesztve ]

(#47407) Gyurka6 válasza handbrake (#47406) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A-C station wds, B Acces Point wds, a net is levehető kábelen.

Gyurka

(#47408) handbrake válasza Gyurka6 (#47407) üzenetére


handbrake
csendes tag

A-ban van a netforrás. Akkor is ez a setup?

(#47409) scope2007


scope2007
addikt

Üdv

Segítséget szeretnék kérni
Lehetséges a PC külön szobába költözik a routertől, így wifi kártyát szeretnék vásárolni

Sabertooth z170 s lapba
5-7ezer Ft
A két szoba egymás mellett van
Internet sebessége: 20/1 (sztem évekig nem lesz nagyobb, ez a max)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47410) Gyurka6 válasza handbrake (#47408) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igen, így működik.
A szoft jelenleg:XS5.ar2313.v4.0.4.5074.150724.1344, régebben (eszköz is másik):XS5.ar2313.v3.6.4703.101129.1111
B szoft.XS5.ar2313.v3.3.2.4257.090214.1458
C most nincs bekapcsolva, az egy loco5

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#47411) Gubek-Einste válasza scope2007 (#47409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ekkel van használva?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47412) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Egy 2 szintes családi házban lakok, ahol van egy TPlink WR841ND típusú wifis router. A wifi megfelelő, a baj az, hogy a router az emeleten van, és a ház egyik sarkában, illetve sok vastag téglafal is. A ház másik sarkában illetve az alsó szinten gyenge, vagy nincs is jel. Nem akarok routert költöztetni, mert a vezetékek a padlásról jönnek le.

Hogyan tudnák megerősíteni a jelet, vagy minél kevesebb vezetékkel megoldani, hogy nagyjából jó legyen a "vétel" az egész házban. Néha még az utca túl oldal is jobb a jel erőssége, mint a kb. 5 méterre lévő szomszédos helyiségben.
Erre lennének ezek az eszközök? Illetve láttam LAN bemenetes kivitelben is, az rálehet kötni gépre, tv-re?

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#47413) Gubek-Einste válasza Unteroff (#47412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

A LAN csatlakozó használhatóság típustól függ, lehetőség:
- Csak konfigurálási lehetőség (minden adott)
- AP mód (szinte minden esetben adott)
- Kliens mód (neked ez kellene de nem túl gyakori)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47414) gebro


gebro
aktív tag

Sziasztok.

Egy ZTE Speedport Entry 2i mögé szeretnék tenni kábelen egy routert a lakás másik pontjába.
Egy pc lenne rá kötve, illetve a wifi hatótávját szeretném kiterjeszteni vele telefon és laptop számára, mert a Speedport wifije elég gyér szokott lenni.
Idővel egy NAS is rá lenne kötve.
Egy ASUS RT-N12 D1-et néztem ki erre a célra. Ez megfelelne?

Aprón láttam egy használtat úgy félárban. Érdemes vele foglalkozni? Mennyire szokott ezekkel gond lenni?

(#47415) Unteroff válasza Gubek-Einste (#47413) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Nem hiszem, hogy megoldható vezetékkel, túl sok a macera.

De akkor a jól értem, egy Asus N12 D1-val (vagy hasonló routerrel, amely képes hatótávkiterjesztésre) elég is lenne, amelyet elhelyezek a ház ellentétes pontján?

Illetve a mostani routerre raknék erősebb antennákat? A gyári alap van rajta, illetve láttam "vezetékes" kivitelben is, amely 1-2-5 m-re el lehet vinni. Talán még házilag is barkácsolható.

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#47416) Gubek-Einste válasza gebro (#47414) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, jó lesz, van benne dedikált AP mód így a beállításai könnyű lesz másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47417) Gubek-Einste válasza Unteroff (#47415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még jól vehető.
Az antenna csere nem minden esetben jelent előrelépést, inkább az újabb eszköznek a beüzemelése ajánlott.
Antennát max 3 méter kábellel lehet megtoldani, inkább szerelt kábelt vegyél mert könnyen nagy csillapítást tudsz elérni a saját magad által készítettel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47418) Tulku


Tulku
veterán

Egy abszolút kezdő teszi fel a kérdést...reméli hogy jó helyen:

Van egy telekomos DCM704 D-Link ami wi-fin akadozik...tehát egy idő után a wi-fi sebesség leesik 350 kbit/s környékére, mikmor ki-bekapcs, akkor újra helyreáll (akár 5 mbit/s...) na már most van itthon egy régi routerem, egy tp-link TL-WR542G, amit ha ráteszek akkor a sebesség ugyan állandó, de csak fél sebességre képes a D-Linkhez képest (2,5-2,7 mbit/s max)....persze csak egyszerűen összekötöttem őket egy lan kábellel...

Mi lehet e bibi?
(kérem ha lehet minél kevesebb szuahéli szakszóval)

Előre is nagyon köszönöm! :R

(#47419) Gubek-Einste válasza Tulku (#47418) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47420) Tulku válasza Gubek-Einste (#47419) üzenetére


Tulku
veterán

MSI notebook...de a feleződés szerintem a router régi mivolta miatt van...illetve lehet, hogy meg kellene szüntetnem a D-Link wi-fi jelét, de nem tuidom hogy kell ezt csinálni, milyen módon léphetek be a D-Link menürendszerébe....

Itt a képernyőmentés 2,4 gHz-ről, 5 gHz-en semmi sincs...
Az alatta lévő a telekomos wi-fi jel...de néha háttrébb kerül....

[ Szerkesztve ]

(#47421) Gubek-Einste válasza Tulku (#47420) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszonylag szennyezett a környezet de még nem nagyon.
192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 címen kellene elérned a D-Link-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47422) Tulku válasza Gubek-Einste (#47421) üzenetére


Tulku
veterán

Username-nek beírom a wifi nevét (T-7C5AF8) jelszónak pedig a megadott wifi jelszót...de nem fogadja el...

(#47423) scope2007 válasza Gubek-Einste (#47411) üzenetére


scope2007
addikt

Sajnos mivel nincsen wifi eszköz csatlakoztatva a géphez, így nem tudok mérni sem :D
nekem tökéletes a belső kártya

egy fal van csak a kettő szoba között, tégla
szomszédok nem zavarnak be, csak balról van egy net, de az is alig fogható.
kertes családi ház

Android telefonnal van csak mérés, az jó? :D

a kettő eszköz, ami van:
egy telekomos ZTE SPEEDPORT ENTRY 2i
[link]

TENDA Wireless N300 RangeMax Router
[link]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47424) handbrake válasza Gyurka6 (#47410) üzenetére


handbrake
csendes tag

Köszönöm a segítséget, sikerült beállítanom. Már csak a sebességgel vannak fenntartásaim. Egyenlőre minden tető mögött van a jelerősségek jónak mondhatóak. Mindent úgy állítottam be ahogy javasoltad.

A-ban 60 Mbit van
B-ben 11 fal mögül veszi
C-ben 6-8 Mbit körüli a sebesség.

Gondolom , ha még az ember fokonként tologatná az antennát, akkor lehetne némi gyorsulást elérni. Azon gondolkodtam még, hogy a B-ben lévőt kiteszem a fal mögül, hátha akkor gyorsabb lesz, vagy a WDS beállítás miatt ne reménykedjek ettől gyorsabb sebességben?

Viszont van egy dilemmám. Ugye jelenleg 5 Ghz AP-kkel dolgozom. Lehetséges szerintetek, hogy ha 2.4 ghz-re váltanék, akkor várható lenne javulás sebességben is?

Mindenhol ki van kábelezve már minden, így csak az eszközöket kellene cserélnem.

Köszönöm

(#47425) gebro válasza Gubek-Einste (#47416) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszönöm a választ. :R

(#47426) handbrake válasza handbrake (#47424) üzenetére


handbrake
csendes tag

Valamint lehetséges, hogy a LOCO helyett inkább egy normál nanostation-t kellene betenni?

(#47427) Gyurka6 válasza handbrake (#47426) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A wds (jelenleg ismétlő B) felezi a sebességet (ameddig vesz, ugyanannyi az adás idő is).
A c-be csak loco jutott nálam.
A fal mögöttit nem igazán értem, mind két irányba szabad legyen (nekem egy oszlopon van).
Nekem 2,4-en éppen hogy, volt sebesség.
A polarizácót próbáld cserélni (ha nem loco lesz).

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#47428) Boborján válasza Tulku (#47422) üzenetére


Boborján
tag

Mert oda nem a wifi sd meg jelszó kell.A készülék alján ott a felhasználó név meg a jelszó a konfig felületre lépéshez.

(#47429) Gubek-Einste válasza scope2007 (#47423) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át az 1-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47430) Tulku válasza Boborján (#47428) üzenetére


Tulku
veterán

No ott van : S/N, CM MAC ID, EMTA MAC ID, WPS PIN , WPA PSK KEY és SSID
Ezek közül elsőre az SSID volt a felhasználónév és jelszóként a WPA PSK KEY (ezeket adták meg usernévnek és jelszónak)
Most eljátszottam minden lehetséges variációt de nem történt semmi...most akkor melyik a felhasználó név és melyik a jelszó....nekem ez kissé bonyolult.

Köszönöm a választ!

(#47431) Gubek-Einste válasza Tulku (#47430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezzél rá a T topikban, hogy mi a user/pass páros.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47432) scope2007 válasza Gubek-Einste (#47429) üzenetére


scope2007
addikt

Ez alatt mit kell érteni? :)

És azt nem lehet, hogy ahol van a telefonvonal, ott marad a ZTE modem, és másik szobába wifin fogná a jelet a tenda router és abból meg menne LANkabellal a gépbe a net
Ilyet lehet?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47433) Gubek-Einste válasza scope2007 (#47432) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetne de ez a Tenda nem képes rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47434) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok, meglévő router wifi jelét szeretném a kertben 20 méterrel kibővíteni. Mit vegyek, mi az ami jó és megbízható...?
Köszönöm!

(#47435) mezis válasza Gulyopapa (#47434) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv. ! Sok méter UTP kábel és egy újabb WiFi router vagy AP az eresz alá.

mezis

(#47436) Birki válasza Gyurka6 (#47404) üzenetére


Birki
tag

Köszönöm a segítséget!

Igen, jó lenne ha az ASUS-al foghatnám a UPC router jelét, de ez egyelőre nem jött össze.

Üdv
Zoli

Szerintem...

(#47437) Sunyista


Sunyista
tag

Sziasztok!

Adott egy WiFi hálózat, amelyre csak 1 eszközzel tudok csatlakozni már, mivel korlátos, hány eszköz csatlakozhat, de a jel az utóbbi időszakban nagyon lecsökkent.
https://edigital.hu/jelerosito/d-link-dap-1320-n300-vezetek-nelkuli-hatotavnovelo-range-extender-p247931
Egy ilyen eszközzel, ha csatlakozok ehhez a hálózathoz és ez felerősíti a jelerősségét és csatlakozom a hálózathoz, akkor fogok tudni csatlakozni, vagy nem. Tehát ez 2 hálózathoz csatlakozott eszköznek számítana, vagy csak egynek. A válaszokat előre is köszönöm. (igen, WiFree-ről van szó és nem, sajnos nem tudtam szebben megfogalmazni, de remélem azért érthető és tudtok segíteni)

Néma gyereknek, anyja se látja az erdőt!

(#47438) Intruder2k5 válasza Sunyista (#47437) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez az eszköz nem támogatja az MSCHAPv2 hitelesítési módot, amit a Wi-Free használ, így nem fogsz tudni csatlakozni rá. SOHO eszközökben ilyet nem is nagyon fogsz találni, esetleg OpenWrt-vel lehet megoldani, de az melóval jár, amit neked kell megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#47439) Sunyista válasza Intruder2k5 (#47438) üzenetére


Sunyista
tag

Értem, köszi! Tudnátok javasolni olyan routert, amin lehetne Openwrt-zni?
Ha minden igaz a scripteket megtaláltam hozzá.

[ Szerkesztve ]

Néma gyereknek, anyja se látja az erdőt!

(#47440) Intruder2k5 válasza Sunyista (#47439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha olcsóbb kell akkor TL-WR841ND, ha korszerűbb akkor TL-WR1043ND. OpenWrt támogatás eldöntéséhez viszont ismerni kell a pontos hardver verziót is. [link] és [link] Magában a WiFree sebességéhez bőségesen elég az első is.

(#47441) krealon válasza Sunyista (#47439) üzenetére


krealon
Topikgazda

OpenWRT-zni - a magyar boltokbol - en a TL-WR842ND-t ajanlom alapnak, mert a benne levo 8 MB flash es az USB port rengeteg dolgot lehetove tesz.
Kinabol rendelve, 15 USD kornyeken hozza lehet jutni a NEXX WT3020F vagy WT3020H -hoz, ami szinten 8 MB flash-el bir.

(#47442) PonPon


PonPon
senior tag

Hello!

Van egy Asus RT-N16 Wireless-N 300 -as routerem, 3 antennával.
kérdésem, hogy mi történik ha csak csak egyik helyére teszek egy irányított antennát?

van egy távolabbi pont ahová át szeretném lőni a hálózatot, de jelenlegi helyén is szükség van a wifi-re.
hogy tudnám ezt kivitelezni, ebből így lesz valami?

ha nagyon rossz a terv, akkor szerzek egy 1db antennás n150-es routert (asus rt-n10), amit access point-ként állítok be és arra teszem az irányított antennát....

előre is köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#47443) Gubek-Einste válasza PonPon (#47442) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Antenna csere nem ajánlott, [link]
A másodlagos eszköz használata már jó megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47444) Sunyista válasza krealon (#47441) üzenetére


Sunyista
tag

Ezer hála, köszönöm Nektek!

[ Szerkesztve ]

Néma gyereknek, anyja se látja az erdőt!

(#47445) MaCS_70 válasza Sunyista (#47444) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudnátok ajánlani eszközt (gondolom, repeatert) a következő célra:

Kb. 25 méterre kéne átvinni kb. 20 Mbps sávszélességet -- kültéren. Gyakorlatilag kanyarban kéne átvinni a jelet két ház között, mivel van köztük egy fémkupac. Az eszköz az egyik ház teraszán, esőtől védve, de kültéren lenne lehelyezve, ahol kényelmesen látja a bent levő router wifijét és a másik házon működő AP-ot.

Jó lenne minél költséghatékonyabb megoldást találni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47446) handbrake válasza MaCS_70 (#47445) üzenetére


handbrake
csendes tag

25 métert egy nagyobb nyereségű wifi botantenna is áthidal szerintem. Vagy a router most beltéren van? A másik oldalon router fogja osztani, vagy közvetlen felhasználásra kell? Mert akkor kültéri AP WDS-ben akár....

[ Szerkesztve ]

(#47447) ArthurShelby válasza Sunyista (#47437) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szia, én már megcsináltam (tp link 841nd v8, 4mb flash). Egy 8mb flash-es (openwrt-s) router tényleg ajánlottabb, de ezzel is meg lehet csinálni. Openwrt kell hozzá, és egy wpa-supplicant csomag. Nekem ez a a videó nagyon sokat segített. Ezen kívül még meg kellett az openwrt-t tanulnom kezelni (nekem szokatlan volt, más mint a többi router kezelő felülete).

A hozzászólásom a témában.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47448) scope2007 válasza Gubek-Einste (#47433) üzenetére


scope2007
addikt

Akkor továbbra is a kérdés, hogy milyen belső wlan kártya kellhet nekem? :)
A gép nem a földön van, hanem az asztalon, ha számít

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47449) MaCS_70 válasza handbrake (#47446) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eddig az A házban egy Asus N18 szolgált a tetőtérben, vele állt kapcsolatban egy a B házra szerelt kültéri AP. Csakhogy a két ház közé települt egy nagy adag vas, minek hatására az eddigi tartós és stabil 20 mbps sebességű kapcsolatból az lett, hogy már nem is látják egymás SSID-jét.
Ha viszont kiviszem az A ház routerét a teraszra, máris helyreáll minden. Adja magát tehát az, hogy az A jelforrást a teraszra kell tenni, amihez éppen csak egy megfelelő eszköz kell, amihez egy repeater sajnos adja magát. Csakhogy ez ugye kültéri használatot jelent, amihez az kell, hogy legalább egy műanyag dobozban megfelelően működjön valami.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47450) Gyurka6 válasza MaCS_70 (#47449) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Egy bármilyen wifis router, utp-vel azN18-hoz.

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.