Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) Borzoló válasza Gubek-Einste (#47837) üzenetére


Borzoló
senior tag

Udv
Meg nem volt idom foglalkozni a dologgal, de kepzeld lett egy win8.1 tabom es az se megy fel. A rampage v konfig is win 8.1 volt.
Android es win7 fel tud menni.
Esetleg valami ötlet mielott a router beallitasokba matatnèk hozza nem èrtő kezeimmel?
:)

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#47852) Gubek-Einste válasza Borzoló (#47851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47853) Elemental válasza mezis (#47850) üzenetére


Elemental
addikt

2,4g-n ment mindkettő, különböző channel volt beállítva, ugyanaz az ssid/jelszó.
Lehet az volt a baj, hogy elég közel voltak egymáshoz, kb 15 méteren belül.

(#47854) And válasza Elemental (#47853) üzenetére


And
veterán

A fizikai közelségnek ilyen szinten nem kellene problémát okoznia. Viszont önmagában az, hogy különböző csatornákon voltak, még nem feltétlenül volt elegendő: minimum öt csatornányi távolságot illik tartani a lakáson belüli hálózatok között, különben átfedésbe kerülnek. Az átfedés pedig - mivel a jelszintjük között nincs akkora különbség, mint mondjuk a saját / szomszéd hálózatok térereje közt - okozhat kellemetlen mellékhatásokat. Ha azt tapasztalod, hogy külön-külön, a 'másik' routert mindig kikapcsolva az adott példány által létrehozott hálózat megfelelő minőségű, de a kettő együtt már közel sem tökéletes, és a csatornaszámuk között nincs meg a kellő különbség, akkor lehetséges, hogy ez a probléma forrása.

(#47855) Elemental válasza And (#47854) üzenetére


Elemental
addikt

Volt köztük annyi különbség, wifi analyzerrel teszteltem. Még a szomszédok sem kavarhatnak be, mivel az én routeremen kívül egy router wifijét látom.
Valahogy olyan volt, mintha az eszközök nem tudták volna eltalálni, hogy melyikre csatlakozzanak. Ott ültem par méterre az egyik routertő, de alig volt wifi, mintha a távolabbira akart volna csatlakozni. Átsétáltam egyik szobából a masikba, és átváltott mobilnetre. Folyamatosan küszködtek a telók.
Most, egy routerrel még nem láttam, hogy mobilnetre váltott volna.
Mindegy, ezt nem is megoldandó kérdésként vetettem fel, csak leírtam, hogy mik a tapasztalataim.

(#47856) farkas-j válasza Elemental (#47855) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálam két TP-Link C5 van így beüzemelve. Az egyik routerként a másik AP-ként. Különböző SSID-vel es egymástól távoli csatornákon. Nincs velük gond. Zökkenőmentes automata rouming persze nincs, mert erre ez a rendszer nem alkalmas. Az eszközeim mindig arra csatlakoznak fel, amit utoljára használtak. Ha gyengének vélem az aktuálist, manuálisan átcsatlakozom a másikra. Ez a kompromisszum elviselhető (nekem).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47857) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Adott egy Tp-link 1043ND v2.1 változat és ehhez hozzácsatlakoztatva egy Tp-link WA850RE Repater vagy jel frissítő.
A Tp-link router a saját szobámba van
A Repeater a másik szobában

A mellékelt ábrán levő diagram baloldali mutatója a Routeré míg a jobb oldali a Repeater közelébe mérve.

Kérdésem? A router wifi szórása ennyivel gyengébb közvetlen mellette vagy ha be van iktatva egy frissítő akkor ő maga lesz Wifi szóró?

[ Szerkesztve ]

(#47859) And válasza Csabi1984 (#47857) üzenetére


And
veterán

A kérdésedre: ha mindkettőt teljesen közelről 'mérted', akkor valami gond volt a 'méréssel': ez a 40 dBm (vagy különbségként egyszerű dB) eltérés ugyanis olyan óriási, hogy ezt más nem igazán magyarázhatja. Konkrétan 4 nagyságrendnyi, azaz lineáris teljesítményben tízezerszeres eltérés mutatkozik a vételi szintek között. Ez még úgy is hatalmas különbség, hogy a jelszintet indikáló szoftverek által mutatott értékeknek általában nincs igazán sok közük a valósághoz.
Attól, hogy a repeater jelen van, az eredeti router teljesítménye természetesen nem lesz kisebb.

(#47860) Csabi1984 válasza And (#47859) üzenetére


Csabi1984
addikt

Akkor mit próbáljak ki? :)

(#47861) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv Mindenkinek !

Segítséget kérek, (mert nemhogy a WiFi hálózatokhoz nem (nagyon) értek, de még a problémát is nehezen tudom megfogalmazni... )

Van egy digi-től mint szolgáltatótól kapott netem, amit routerrel osztok meg az asztali PC (kábelcsatlakozással) és a tabletem ill. okostelom és néha a notebookom (WiFi-s kapcsolat) között Jól is ment minden, de mostanában a tablet folyton "elveszti" a routerem WiFi jelét, és helyette a (közelben lévő ?) Telekom Fon-t ajánlgatja, ami nyílt hálózatnak látszik - sőt, néha magától fel is lép rá.
Ilyenkor a saját routeremre néha még fel sem tudok csatlakozni "erőszakkal" sem, hanem a tablet "megzavarodik" (?) és újraindul...
Nemrég lettem T-mobilos - csakhogy én NEM kértem, nem is kaptam semmilyen Telekom Fon-os hozzáférést, sőt az ehhez szükséges applikációt sem töltöttem le a tabletre. A Telekom Fon jelerőssége - a WiFi manager alkalmazás szerint - elég erős, majdnem olyan, mint a routerem "digi"-s jele.
A routert úgy konfiguráltam, hogy eszközönként kipipálva kell engedélyezni a belépést és elég bonyolult és hosszú jelszavam van....
Kérdéseim :

1. ez a be-bezavaró Telekom-Fon Wifi jel valakié a lakásunk közelében _ vagy a Telekom "kéretlenül" is adja-ajánlgatja nekem ha kell, ha nem ? Netán valaki a Telekom-Fon-on keresztül lopja a digis WiFi-met ? - avagy :

2. a tabletem (szoftver v. hardver)hibás - azaz "nem szabadna" elveszteni a routerem jelét, és jelszó, minden nélkül fellépni a Telekom Fon-ra ?

Mit csináljak ? (A router Zyxel, a tablet Lenovo A5500)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#47862) ArthurShelby válasza And (#47859) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"a jelszintet indikáló szoftverek által mutatott értékeknek általában nincs igazán sok közük a valósághoz"

Tudsz mutatni egy összehasonlító videót, mikor egy rendes műszeres mérést összehasonlítanak egy ilyen szoftveressel? Kb mekkora az eltérés a 2 között (milyen hibahatára van a szoftveresnek)?
Kb mekkora az eltérés a szoftveresnél? Ennyire nem lehet komolyan venni a szoftverest?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47863) jasonka válasza jasonka (#47861) üzenetére


jasonka
aktív tag

További új fejlemény :

NEM TUDTAM BEMENNI A ROUTEREM MENŰJÉBE !!! (192.168.1.1- nél ez fogadott :

Ilyen eleddig még nem történt ! Eszerint valaki lopja a netemet ???

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#47864) Gubek-Einste válasza jasonka (#47861) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router?
Nem lenne szabad így viselkednie, más helyen rendesen működik?
Csináljál egy reset + manuális újra beállítást a router-en.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47865) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#47862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen alkalmazások arra jók, hogy megnézd milyen a helyi viszonyok, ki milyen csatornán nyomul, ezáltal beállítva a saját router-edet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47866) jasonka válasza Gubek-Einste (#47864) üzenetére


jasonka
aktív tag

A router Zyxel NBG-418N - 1 vezetékes és 4 db WiFi-s csatlakozással, két "szarvantennával"..
Ez a jelenség korábban még sosem fordult elő. Stabil helyen van, a számítógép asztal alján, másutt még nem volt soha.
Eléggé ijesztő volt számomra, hogy nem tudtam belépni... :D
Pár perces áramcsatlakozás megszüntetése után már helyreállt, és be is léptem - de elképzelésem sincs, mi lehetett ez, és mi okozhatta...

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#47867) Gubek-Einste válasza jasonka (#47866) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon rossz helyen van a router, tedd szabad levegőre.
Ha rövid időn belül nem jelentkezik újra ez a jelenség akkor nem kell vele foglalkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47868) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#47865) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Magyarán jelerősségben (dBm) nem mondananak értékelhetőt.
A router kezelőfelületén megjelenő jelszintek (általában CFW-ben) ugyanígy rosszak?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47869) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#47868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47870) And válasza ArthurShelby (#47868) üzenetére


And
veterán

Igen, de ez nyilván nem a szoftver hibája. Egy kliensből akármilyen szoftver olvassa is ki a térerősségre vonatkozó adatot, az ugyanonnan származik: a chipset-ből. Ráadásul elég vacak a térerőre vonatkozó adat felbontása, lásd: [link]. Nem a szoftver végzi a 'mérést'. El kell fogadni, hogy ezek a néhány ezer forintos kliensek, vagy akár a drágább routerek sehogy nem tekinthetők mérőeszközöknek, nem ez a feladatuk. A 'mérés' brutális hibájára több egyszerű teszt is rávilágíthat. Például ugyanazon a helyen több klienssel is elvégezve ugyanannak a hálózatnak a jelszintmérését, elég eltérő eredményeket kaphatunk (zárt térben, kézben tartott eszközökkel ez egyébként az eszköz pontosságától függetlenül sem csoda). De még nyílt térben, valós, ismert nyereségértékkel rendelkező antennákról származó jelszintek különbsége sem nagyon szokott arányos lenni a nyereségértékük különbségével (pedig ugye illene, mert ez a lényege a nyereségnek). Ezért vicces látni, mikor valaki ilyen kliensek / programok segítségével kapott adatokból akarja levezetni egy ismeretlen antenna nyereségét.
A gyakorlati mérés pedig megfelelő analizátor hiányában nagyon problémás wifi esetén, mert nem egy folyamatos vivőről van szó: a jel spektruma szórt, nagyon széles, ráadásul időegység alatt sok tranzakció zajlik, az adás impulzusszerű. A szintmérés mérés abszolút pontosságát még ezeknek az egyébként sok száz USD ill. EUR árú eszközöknek az adatlapja is jótékony homályban hagyja, csak a felbontásról (ami nem egyenlő a pontossággal) és a mérési tartományról ad tájékoztatást: Wi-Spy. A mikrohullámú sávokon működő rendes spektrumanalizátorok sem nagyon tudnak ±1 dBm abszolút pontosság alá menni, esetleg differenciális (jelszintek különbsége) mérése esetén.

(#47871) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hol tegyem fel a kérdésem, talán itt a legrelevánsabb.

1-2 hete nézegetem az USB WiFi adaptereket, de még mindig tanácstalan vagoyk kicsit.
Vettem használat egy régi TP-link WN422G-est, mert ocsó volt, de a TP-Linkek híresek az instabilitásukról meg a sebesség ingadozásukról, és hát nem vagyok megelégedve vele (10mbps-t tud, úgy tűnik).

Nézegettem gyűjtő review-okat, talán ez, ha nem is tűnik túl professional-nek, de legalább "noname" cuccokat is behoz.
Az a baj azonbam, hogy pl. a Glam Hobby meg az Anewkodi-ról nagyon ígéretesek a review-ok, ebayen mindegyik 6+6posta, ez meg nekem nagyon drága...

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mondjuk 6k-val bezárólag (akár használtan, vagy márka is érdekel, hogy mit keressek) tudtok-e stabil adaptert, ami mondjuk 10m-ről vékony ajtón keresztül ki tud maxolni egy 30/3-mas netcsomagot stabilan?

Köszi előre is!

(#47872) woodworm válasza raven12 (#47871) üzenetére


woodworm
veterán

Én fórumos ajánlásra vettem meg az EDUP EP-AC1605 usb kábeles adaptert. Banggoodról rendelve pontokkal le tudtam vinni 5800-ra az árát. Bár nincs feltüntetve sehol, de tudja 2,4 GHz-en a turboqam-ot, kb. az általad megadott feltételekkel teszteltem és 2,4 GHzen ~200Mbites, 5 GHz-en pedig ~300 Mbites gyakorlati sebességet mértem.
Ha ez a kábeles kivitel nem megfelelő, láttam stickes kivitelben is, de arról nincs információm.

(#47873) raven12 válasza woodworm (#47872) üzenetére


raven12
senior tag

Köszönöm szépen a választ, jókat olvastam róla, megrendelve :DDD

(#47874) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok,olyan wifi routert keresek ami kepes wifin venni a jelet és kábelen megisztani (pl. Telefonom wifi hotspotara kepes legyen csatlakozni és azt megosztani kábelen) erős antanneval vagy cserélhetővel .

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#47875) Gubek-Einste válasza bivalyos (#47874) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami neked kell az a kliens módú működés, gyári firmware-rel kevés eszköz ismeri így CFW használata szinte biztosan szükséges lesz.
Milyen hitelesítési eljárást használ a kiszemelt hotspot mert a komolyabbat nem vagy csak körülményesebben lehet router-en keresztüli kapcsolódáskor használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47876) farkas-j válasza bivalyos (#47874) üzenetére


farkas-j
őstag

A TP-Link TL-WR743ND és a TP-LINK TL-WR843ND tudja ezt. Én egy 743ND-t használok ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47877) bivalyos válasza farkas-j (#47876) üzenetére


bivalyos
tag

Köszöm megnézem rendelek valamelyiket.

Üdvözlettel: bivaly

(#47878) bivalyos


bivalyos
tag

Olyat tudtok ajánlani amit tudok is venni? Az ajánlott két tipust nem forgalmazzák már és h.a. sincs sajnos.
Ammenyire jol sejtem acces pointos router kellene nekem.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#47879) farkas-j válasza bivalyos (#47878) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha letudsz mondani a levehető antennáról, akkor még kapható. Akkor ne az ND-s verziót, csak a sima N-es végű verziót keresd. Pl. itt van raktáron 843-as.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47880) bivalyos válasza farkas-j (#47879) üzenetére


bivalyos
tag

Köszönöm szépen a segítséget rendelek 1er ;)

Üdvözlettel: bivaly

(#47881) ArthurShelby válasza farkas-j (#47876) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Illetve asus n12 (a sima, nem a plusz) (tomatoval), 741n(d), 841n(d) ..openwrt-vel.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47882) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Milyen routert tudnátok ajánlani ami gyári firmware-rel tud kliens módot? Mert eredetileg egy Asus RT-N12 D1-t ajánlottak itt, ami gyárival nem tudja, de nem tudom, hogy CFW mennyire bonyolult.

De most olvasom, hogy kevés eszköz tud ilyet. Lehet egy helyi embert kéne kerítenem, aki majd megcsinálja ezt a CFW beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#47883) Intruder2k5 válasza Kal-El (#47882) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Feltöltéshez segítség itt (1, 2, 3/2, 4-es pontok sorrendben), használni pedig már semmivel sem nehezebb, mint a gyári fw-t. Ha elolvasod a leírást, láthatod, hogy a legbonyolultabb része az, hogy be kell állítanod egy fix ip címet a gépeden erre az időre. Fontos tudni, hogy nem tudod tönkretenni a routert, mivel a recovery mód elérhető akkor is ha sikertelen a csere, így korlátlan számban próbálkozhatsz újra.

[ Szerkesztve ]

(#47884) Kal-El válasza Intruder2k5 (#47883) üzenetére


Kal-El
senior tag

Pont most beszéltem ismerőssel ő azt mondta nem tanácsos olyat vennem, ami csak custom firware-el tudja a kliens módot. Azt mondja ha mindenképp cfw-set akarok, akkor olyat kell nézni, amihez van DDWRTvagy openwrt. Ez nekem kínai :)

(#47885) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok!

Viszonylag régi problémára keresem a megoldást. Pár éve, amikor csomagot váltottam a UPC-nél, elvitték a Cisco modemet, és helyette Technicolor márkájút kaptam.

A saját wifijével nincs baj, de mivel hozzám nem ér el, ezért egy TP-Link Extender-t használok, ami nagyon hektikusan működik. iOS és Android is csatlakozik rá, néha csak az egyiken működik, néha a másikon, mindkét eszközön statikus IP-vel (dinamikusnál még rosszabb). Csak kihúzás/visszadugás segít rajta, van, hogy óránként van szükség rá, máskor elmegy napokig gond nélkül. Láttam, hogy több helyen szidják a TP-Link ilyen megoldásait, gondolkodtam, hogy kipróbálom egy másik gyártó termékét, de ha esetleg a modem beállításaiban kell valamit változtatni, akkor feleslegesen nem kezdenék bele. Köszi bármi tippet előre is!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#47886) Gubek-Einste válasza Kal-El (#47884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó a Tomato és más CFW-k is, elég sokféle van mert nem mindegyik CFW támogatja az összes router típust.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47887) Gubek-Einste válasza LilProphet90 (#47885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább általánosságban szokás szidni az ilyen konnektoros típusokat mert eleve a repeater üzemmód felezik az elérhető link sebességet.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47888) farkas-j válasza Kal-El (#47882) üzenetére


farkas-j
őstag

Kicsit korábban írtam már. A TP-Link TL-WR743 és a TP-LINK TL-WR843 tudja ezt gyári frimware-rel. Én egy 743ND-t használok ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47889) LilProphet90 válasza Gubek-Einste (#47887) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Mobilról tudtam csinálni, remélem erre gondoltál: [kép] - a dlink a modem wifije, habár nem D-Link, megszokás miatt ezt a nevet adtam neki.

A modemtől kb. 20 méterre vagyok, két fal választ el, a szobámban nagyon ritkán látni csak. Az extender a szobámon túli falba van dugva (circa 6 méterre), a jelerőssége mindig maximális.

Az SSID 24 karakteres, 23 darab szám és egy kisbetű. A modem egy Technicolor TC-7200-as, az extender pedig TL-WA850RE. A wifi csatorna 6.

Köszönöm segítséged!

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#47891) krealon válasza Kal-El (#47882) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Milyen routert tudnátok ajánlani ami gyári firmware-rel tud kliens módot? Mert eredetileg egy Asus RT-N12 D1-t ajánlottak itt, ami gyárival nem tudja,"

Ha a repeater altal letrehozott AccessPoint-ot nem hasznalod, akkor egy kliens modu eszkozt kapsz.
Tehat tudja a gyari, csak nincs kulon nevesitve.

WIFI uzemmodok

(#47892) LilProphet90 válasza LilProphet90 (#47889) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Közben a router oldalán megnéztem, elvileg jó minden beállítás, de néha nem csatlakozik az internethez, van, hogy hosszabb ideig, van amikor pedig csak frissítenem kell telefonon a Chrome-ot, és másodjára már betölti. Akkor nagy valószínűséggel az Extender a ludas?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#47894) Gubek-Einste válasza LilProphet90 (#47889) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahol a repeater van, ott milyen a szolgáltatói eszköz vétele?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47895) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Ilyen (az alsó vonalak).

Esélyes, hogy ez lehet a gond (ugye?), ebben az esetben viszont nagyon gyenge a modem jelerőssége, mert nincs olyan nagy távolságra tőle, egy fal választja el. Közelebbi konnektor már nagyon közel lenne hozzá, de majd lehet megpróbálom. Egyelőre újra beállítottam az extendert, jelenleg nincs vele gond. Köszi a segítséget!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#47896) Gubek-Einste válasza LilProphet90 (#47895) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez még belefér.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47897) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Gyorsult az internetem. :) 30 - > 120 mbit.
WA801ND eszközre csatlakozva telefonnal (Honor 8) 30-40 mbps-nél jobbat nem mérek közvetlenül az AP mellett sem. Ugyanerre csatlakoztatott laptop hozza a 80-90 mbps-t.
Telefonra nyilván elég a 30 is, csak érdekelne, hogy miért van. A fő router egy Archer C5, annak az 5GHz-es wifijén jön a 120/10 az említett telefonnal.
Amiket eddig próbáltam: csatorna váltás, AP mozgatása, kábel csere.
Ja és az Archer 2,4GHz-es hálózatán is "csak" 40-60 között van a sebesség.

Ötlet?

Köszi.

Üdv.

(#47898) krealon válasza n1nja (#47897) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Telefonra nyilván elég a 30 is, csak érdekelne, hogy miért van."

Mert a telefonokra csak 1 antennat szokas szerelni. Azzal pedig ennyi a max.
Az 5 GHz-es frekvenciasavban nagyobb csatornaszelesseggel szokas dolgozni, ezert gyorsabb ott a telefon.

(#47899) n1nja válasza krealon (#47898) üzenetére


n1nja
tag

Ahaaa, cégnél 2,4GHz-en 60-at mérek... :)

(#47900) krealon válasza n1nja (#47899) üzenetére


krealon
Topikgazda

"cégnél 2,4GHz-en 60-at mérek..."

De ugye azon te sem csodalkozol, hogy kulonbozo helyszineken, kulonbozo eszkozokkel, teljesen mas-mas eredmenyeket kapsz? :F

A vezeteknelkuli kommunikacio alapjaul szolgalo radiohullamok terjedeset es minoseget rendkivuli mertekben befolyasolja a kornyezet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.