Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) mrgreen


mrgreen
csendes tag

Sziasztok, problémámat leszűkítve titeket kérdezlek:
Adott egy Telekomos Sagemcom F@st 3686AC router és az én gépemben egy TP-LINK Archer T4U AC1200 wifi adapter, valamint egy 120/10es kábelnettel Budapest 2.kerületében. Gondom a következő, a router wifin nagyon ingadozó pinggel bír, itt vagy egy -két bizonyíték arra hogy mennyire ugrál. Nyilván nem befolyásolna semmit ha szabadidőmben nem olyan játékokkal játszanék ahol jó lenne egy folyamatos, nem ugráló ping. Kábelen keresztül másik gépen tökéletes a helyzet, sosincs gond és konstans 6-7ms-t hoz ugyanerre a címre pingelve. Sajnos utp kábel nem opció mert nem tudom hol elvezetni vagy nagyon tönkretenné a lakást képét, most az adapter közvetlen rálát a routerre olyan 6-7m távolságból. Következőket próbáltam meg, mindegyik után (ha nem sokkal rosszabb lett) ugyanaz lett a végeredmény:
- routeren WMM ki/be
- ipv6 ki/be
- egyéb wifi stickek (nem volt különbség)
Két dologra jutottam, vagy veszek egy új routert vagy megpróbálok egy powerline párost hátha az segít bármit is.
Bármilyen ötletet szívesen várok hogyan tudnám megoldani ezt a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#47802) george6109


george6109
csendes újonc

Tisztelt fórumosok!
Adott az alábbi hálózat:
1.Wifi -router( TP-link)
2.ehhez csatlakozik vezeték nélkül egy AP szintént TP -link, AP üzemmódban
3.Az AP -hez client üzemmódban vezetékkel egy újabb AP ( TP -link) kapcsolódik ami szórja a jelet tovább.
Ehhez a 3.sz alatti AP-hez további 2 db AP csatlakozik fel vezeték nélkül, client üzemmódban . Ezekhez az AP -khez csatlakoznak vezetékesen a kamerák.
A kérdés : lehet -e valamennyi eszköznek ugyanaz az SSID -je. ( pld: geza 01).. Nem okoz ez gondot ?
Jelenleg így van és a probléma az, hogy néha, a kamerákhoz kapcsolódó AP -k"eldobják " a netet .Lehet ez azért ,mert mindenütt ua. az SSID? Mit tanácsoltok ezügyben, hogy épüljön fel a hálózat ?
A választ előre is köszönöm.

(#47803) Gubek-Einste válasza mrgreen (#47801) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Az Asus AC1200G+ nem ajánlott router mert folyamatosan újra indulgat.
A Powerline-nal tehetsz egy próbát de erősen függ az áram kábelezés minőségétől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47804) Gubek-Einste válasza george6109 (#47802) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen eszközök vannak használatban és milyen beállításokkal (rajzos formában ha lehetne)?
Elvileg nem kellene, hogy gondot okozzon az azonos SSID/jelszó használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47805) george6109 válasza Gubek-Einste (#47804) üzenetére


george6109
csendes újonc

Küldöm csatoltan a hálózat rajzát.
A választ előre is köszönöm

(#47806) george6109 válasza Gubek-Einste (#47804) üzenetére


george6109
csendes újonc

Ja még annyit . Az okostelefon , amint a rendszer beélesítésre kerül ,hitelesítési hibát ír ki. SSID és a jelszavak minden hardver-eszközben megegyeznek.

(#47807) mrgreen válasza Gubek-Einste (#47803) üzenetére


mrgreen
csendes tag

Egy légtérben van a router és az adapter is, köztük olyan 6m lehet légvonalban és semmi sem blokkolja őket. Íme az inSSIDer kép, ssid a gyári Telekom által generált Telekom-f29410 ahogy a képen is látszódik, a jelszó csak betű és szám. Az adapterhez gyártói driver van feltéve.
A routerről sok információm nem volt, két ismerősnél is bevált eddig és ezért mertem linkelni. A powerline-nal úgy vagyok hogy egy próbát megérne ha biztosabb jelet tud adni (akár lassabb sebességet is, az nem különösebben zavarna) mint a vezeték nélküli megoldás.

(#47808) Gubek-Einste válasza mrgreen (#47807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át a 6-os csatornára mert ott nincsen senki sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47809) george6109 válasza Gubek-Einste (#47804) üzenetére


george6109
csendes újonc

Hali! Valami miatt nem megy át a kép, úgyhogy még egyszer pontosítva leírom a készülékeket.
Földszint:
Wifi router: TP-Link WRL 841szórja a jeleket
Emelet:AP1 : TP-Link 701 ND ( régebbi gyártmányú)client módban vezeték nélkül veszi a fsz-i router jeleit . Ehhez az AP -hez vezetékkel csatlakozik az
AP 2 : TP -Link 701 ND ( újabb lekerekített élű) AP üzemmódban..Vezeték nélkül szórja a kert végébe a jeleket.
Kert:2 db TP-Link WN 702 N nanoruter csatlakozik vezeték nélkül AP 2 -re ( client üzemmódban)
Ezekről vezetékkel 1- 1 kamera csatlakozik a belső hálózatra( azaz áttételesen a wifi-routerre)
SSID minden készülékben ugyanaz.
jelszó: minden készülékben ugyanaz.
Csatornák különbözőek.
Hibajelenség: Kamerák telepítés után egy ideig működnek, majd "eldobják" /leakadnak a hálózatot./ról Áramtalanítás után sem látszanak a kamerák belső hálózatban ( IP -címük).
Köszi előre a választ.

(#47810) mrgreen válasza Gubek-Einste (#47808) üzenetére


mrgreen
csendes tag

Átraktam a 6os csatornára de nem változott a helyzet, sőt tegnap este olyan szinten ment mélyrepülésbe a hálózat amit eddig még nem láttam. Ezeket a kilengéseket nagy százalékban akkor csinálja ha valamilyen netes játék fut. Sima böngészés közben is van napi 1-2x ilyesmi de az csak egy pillanatra felugrik 200-300ms-re és utána visszaáll 9-12re.
Csak gyanítom hogy a Sagemcom wifi kezelésével lehet a hiba mert közben kábelen teljesen tökéletes és nincsenek ilyen kilengések.

(#47811) Gubek-Einste válasza mrgreen (#47810) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebbe az esetben használjál egy rendes router-t a wifi-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47812) mn72


mn72
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretném kérni a lenti készülék telepítéséhez!Mindent a megadott módon csináltam,de a művelet végén elindult egy visszaszámlálás, miután eltűnt a készülék
a hálózatról.Mostmár az oldalt sem tudom elérni...Wps gombot is próbáltam azzal sem sikerül.
Erről lenne szó:http://tenda.co.hu/termekek/6/85/a300_n300_universal_range_extender

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47814) Gubek-Einste válasza mn72 (#47812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan, hogy állítottad be?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47815) mn72 válasza Gubek-Einste (#47814) üzenetére


mn72
csendes tag

ahogy a használati útmutatóban le írták..re.tendacn.com oldalon,de már ide nem tudok belépni!

(#47817) UTP


UTP
újonc

Sziasztok!

A következő dologban szeretném kikérni a segítségeteket:
Rendelkezem egy TP-LINK Archer C7 AC1750 típusú routerrel, amelyhez egy Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7265 hálózati kártyával rendelkező laptoppal kapcsolódok. A laptopon Windows 10 operációs rendszer fut, melynek a hálózat kezelője a csatlakozás után maximális jelminőség mellett 866,7 Mbit/s-os kapcsolati sebességet jelez.
A kérdésem az volna, hogy ez a sebesség érték mennyire elméleti, tehát az effektív használható sávszélesség az mennyi lehet? Ugyanis a problémám az-az, hogy az internet sebesség tesztnél a leggyorsabb érték is "csak" 90/120 Mbit/s körüli érték a !feltöltés javára! annak ellenére, hogy az internet (le/fel) 500/200 Mbit/s sebességű, amit minden további nélkül tudok is mérni ha vezetékkel csatlakozik a gép a routerhez. Tehát miként tudnám Wi-Fi-n is kihasználni az internet csomag teljes sávszélességét, mi korlátozhatja a sebességet erre az értékre? Telefonnal mértem 120/160 Mbit/s-os értéket és számomra furcsa módon itt is a letöltés volt lassabb de a gépen mért sebességhez képest még mindig nagyobb értékű.
Ha ezzel kapcsolatosan van bárminemű információtok amivel tudnátok segíteni azt megköszönöm!

Üdv!

(#47818) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Asztali PC-hez szeretnék venni egy wi-fi modult, PCI-E 1X verziót, max 10 ezerig. Nem nagyon értek hozzá, nyilván a minél jobb kapcsolat lenne a cél (kábel sajnos nem kivitelezhető)

Tudnátok valami jót ajánlani?

(#47819) Gubek-Einste válasza UTP (#47817) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Sok minden befolyásolja, hogy mennyi is lesz a mérhető sebesség, előbb a körülményeket kellene megismerni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47820) Gubek-Einste válasza wanted5 (#47818) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.
Természetesen csal akkor érdemes ilyen adapter venni ha rendelkezel dual band router-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47821) Multibit válasza UTP (#47817) üzenetére


Multibit
veterán

kérdésem az volna, hogy ez a sebesség érték mennyire elméleti
Nagyon.

effektív használható sávszélesség az mennyi lehet?
Ez az, amit itt senki nem fog tudni megmondani neked. Sokszor visszatérő téma, a wifi hasznos sebessége megjósolhatatlan és sok mindentől függ.

miként tudnám Wi-Fi-n is kihasználni az internet csomag teljes sávszélességét
:N
A hozzászólásod alapján nálad vagy a környezet dolgozik nagyon a wifi ellen, vagy a beállításokkal van valami baj. De ha össze is jönne valami csoda folytán az 500/200, a full duplex hiánya miatt akkor is jóval lassabb lenne a gyakorlati sebesség, mint kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#47822) Elemental


Elemental
addikt

Adjatok légyszi tanácsot.
Ti hogyan oldjátok meg otthon a vendégeknek a wifit?
Simán felengeditek a saját hálóra?
Én a vendég wifivel kínlódok egy ideje. A sima wifin használok mac filtert. Viszont hogy valaki csatlakozzon a vendég wifihez, engedélyezni kell a mac címet (ezt elég nagy ökörsegnek tartom). És miután csatlakozik a vendég wifihez, teljesen instabil az egész. Hol van wifi, hol nincs, a viber pl nem is működött vendég wifin. (Archer c7 és wr1043).

[ Szerkesztve ]

(#47823) Gubek-Einste válasza Elemental (#47822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy másodlagos eszköznek a beüzemelése a vendégek számára nem lehetőség?
Az elsődleges eszköz wifi jelszavát nem tudják, a másodlagosé pedig lehet nyitott is akár, gondolom nem folyamatosan és hosszú ideig vannak ott a vendégek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47824) Multibit válasza Elemental (#47822) üzenetére


Multibit
veterán

Az a két TP-Link nem biztosít wendég wifi szolgáltatást? Gyári sw van rajtuk?
Openwrt-t nem akarsz használni? Abban lehetőség van korrekt vendég wifi definiálására. Nem kell MAC szűréssel bohóckodni.

(#47825) Tim82 válasza Multibit (#47824) üzenetére


Tim82
nagyúr

A két említett TPLink router közül az Archer C7 - ha a gyári firmware kb. ugyanaz, mint a C5-nél (v1.2) - kell, hogy tudjon guest wifi hálózatot, akár 2,4 GHz-en, akár 5 GHz-en. (Nem is nagyon értem ezt a MAC filteres bajlódást, simán jelszóval meg lehet oldani, amit meg lehet adni a vendégnek, igaz, én saját hálózatnál sem használom a MAC filtert.)

(Bocs, a 2,4 GHz-es beállításokat nem véletlenül nem mutatom az admin felületről, a vendégeknek van fenntartva. :B )

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47826) Elemental


Elemental
addikt

Köszi!
Van egy másik router, amit szoktam néha használni pont ezért, csak elegánsabb lenne, ha nem kéne elővenni :)
Gyári fw. Egyelőre nem tervezem, hogy másikkal használjam, de lehet, hogy teszek egy próbát.
Ugyanez a felület, még a 1043 is szinte teljesen ugyanez, csak ott nincs 5g. Ha nem használsz mac filtert, akkor nálad nem ugyanaz van, mint nálam. Viszont az én 2.4g-t használom​, és azt is adnám a vendégeknek. Mint írtam tök instabil volt két külön telón is, azért gondolom​, hogy a routerrel volt valami gebasz.

(#47827) UTP válasza Gubek-Einste (#47819) üzenetére


UTP
újonc

Parancsolj itt a kért képernyőkép a Wi-Fi hálózatokról. 2.4 GHz-en több hálózat is szokott lenni de az 5 GHz-es frekvencián még nem találtam senkit sem a környéken.

A méréseket és a sebesség tesztet a próba kedvéért a router közvetlen közelében végeztem az összes alkalommal a zavaró hatások kizárása végett.

Az SSID-t és a jelszót is megváltoztattam a leírtakra, továbbá eddig a Microsoft driver-ét használta a gép, de most a gyártóéra cseréltem. A "hibajelenség" továbbra is fenntáll.

A képernyőképen látszik, hogy a program amivel a mérést végeztem jelzi, hogy váltsak a 40-es csatornára a jelerősség javulásáért (ami program szerint így is maximum) azt is megtettem.
Amit nem igazán értek az-az, hogy az inSSIDer miért 54 Mbit/s-nak látja a maximális sebességet? Ennél jóval nagyobb a sebesség.

(#47828) UTP válasza Multibit (#47821) üzenetére


UTP
újonc

A mérések alapján úgy gondolom nem a környezetben keresendő a hiba hanem a beállításokban. Esetleg van valami javaslat, hogy miket kellene ellenőrizni?

(#47829) Tim82 válasza Elemental (#47826) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is 2,4 GHz-re állítottam be a vendéghálózatot, de mint írtam, érthető okokból nem arról a részről lőttem a képernyőmentést. Amúgy mind 2,4 GHz-en, mind 5 GHz-en ugyanazok az opciók jelennek meg nálam az Archer C5 gyári felületén a vendéghálózat beállításainál.

Gondolom, valóban a MAC filter kavar be a Te esetedben, nálam anélkül problémamentesen működik, a filtert meg nem használom.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47830) Elemental


Elemental
addikt

Közben lehet, h sikerült téglásítani az openwrt-vel a 1043-at :)

(#47831) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv
Problema akadt, pls help me.

Rampage V alaplap 5ghz wifi

Zte szutyok router 2,4ghz wifi

Nem tudok csatlakozni.
The network security key isn't correct(nem ertem miert)

wifi problem not fix

Fail 0x00048005

Thx előre!

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#47833) Gubek-Einste válasza Borzoló (#47831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47834) Borzoló válasza Gubek-Einste (#47833) üzenetére


Borzoló
senior tag

Udv
9 karakter, ebből egy szàm.

"Wifi csatorna 1-11 közötti"<---watdazitmíín? :D

Az alaplaphoz mellèkelt driverel is ezt csinàlja(elotte is probaltam mielőtt telepítettem a drivereket, ugyanez)

:R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#47835) Gubek-Einste válasza Borzoló (#47834) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"Wifi csatorna 1-11 közötti"<---watdazitmíín? :D
Milyen csatornára van beállítva a ZTE?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47836) Borzoló válasza Gubek-Einste (#47835) üzenetére


Borzoló
senior tag

No ezt nem tudom. Kideritem. Remelem itr a döglött kutya elhantolva...

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#47837) Gubek-Einste válasza Borzoló (#47836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lépj be a szolgáltatói eszközbe és ott a wifi beállítások között van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47838) wanted5 válasza Gubek-Einste (#47820) üzenetére


wanted5
őstag

Köszönöm szépen a részletes választ! :R Ennyire nem is gondoltam bele. Megpróbálkozok egy 2.4 GHz-s TP Link-kel aztán ha esetleg nagyon rossz lenne, akkor valami drágábbal.

(#47839) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Van egy ilyen TL-WR1043ND router-em itthon. Emeletes családi házban lakom, az emeleten van a router. Az udvaron elég gyenge a jel, ha egy kicsit erősebb lenne, már örülnék. Kellene egy jelismétlő. Az egyik boltban ez a legnépszerűbb jelismétlő. Jó lehet ez? Hozzászólásban dicsérik. Van valakinek ilyen, vagy bármi ehhez hasonló jelismétlője? Mi a tapasztalat? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#47840) Gubek-Einste válasza Anubis_9 (#47839) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47841) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#47840) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ahova dugnám a repeater-t, az az aljzat 1,5 m magasan van. Amúgy csak mobiltelefonok miatt kellene egy ilyen, hogy az udvaron lehessen wifizni még. Semmi komoly elvárás nem lenne ezzel szemben. Ez a Asus N12 D1 router hogy működne repeater-ként? Bedugom a 230V-ba a földszinten mindenféle UTP kábel nélkül, ez veszi WIFI-n a jelet és felerősítve szórja tovább? Mert csak 2000 Ft-tal lenne drágább annál, mint amit én linkeltem az előbb. Amúgy maga a kábeles internet az emeleten van belevezetve a modembe, szóval onnan eleve nem tudnám lehozni kábelen a földszintre, hacsak nem átfúrom a plafont, de ezt nem akarom.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#47842) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#47840) üzenetére


Anubis_9
őstag

Meggyőztél, megrendeltem az ASUS RT-N12 D1-et. :R Csak jót olvastam róla.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#47843) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Van egy régi hp notebook-om (hp nc6400), amin 3 op-rendszer van (win8.1, xp, ubuntu). Van egy nem használt wifi kártyám (intel ac7260), amit beletettem (és a moddolt bios miatt már a whitelist-tel sincs baj). Viszont xp-n nincs driver az ac7260-nak.
Hogyan tudnék valahogy drivert buherálni rá (pl win7-ről xp-re, vagy inf-fel...)?
Esetleg valami driver kereső programmal? (erre tippek)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47844) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nemrég váltottunk új csomagra a UPC-nél, net is jobb lett 30 --> 120 -as (az új TV csatornák aktívak már,de net még mindig a régi) Mértem: 22 le 1,5 mbps felfelé. Sajnos a router többet nem tud lefelé Wifi-n, közvetlen kábellal összekötve van meg a 30 kbps, Wifi-vel ennyi.
Azért a feltöltési sebességnek emelkednie kellett volna nem?
Aztán egyszer majd beszerzek egy új routert, esetleg ajánlást megköszönöm.
(Újraindítottam minden eszközt)

Technicolor TC7200.U modem
TP-Link TL-WR740N Wifi router

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#47845) Elemental


Elemental
addikt

Amúgy tök érdekes dolgot tapasztalok. Eddig 2 router adta a házban a wifit (kb 200nm, két 30cm-es fal, és jópár 10-es válaszfal). Mióta kiesett a csatasorból a 1043 (ap módban volt), és csak az arcsi c7 üzemel a ház egyik sarkában, sokkal stabilabb a wifi. A ház minden pontjában van folyamatosan, eddig a két roterrel állandóan le fel csatlakozott. Már épp elhatároztam, hogy veszek egy harmadik routert.

(#47846) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen router, ha veszek hozzá egy 16 dBi antennát (innen apróról), jelentős hatótáv növekedésre tehetek szert? :F

thx!

(#47847) Anubis_9 válasza Mukucs (#47846) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem ilyen router van. Vettem hozzá 3 db nagy antennát, amit említesz, de sajnos szinte semmivel sem lett jobb a hatótáv. :((( De pont a napokban rendeltem egy Asus routert, de repeaterként használnám, állítólag ez a legjobb megoldás a hatótávnövelésre.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#47848) Gubek-Einste válasza zoltanz (#47844) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47849) Gubek-Einste válasza Mukucs (#47846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztosan nem.
A valós 16 dBi-s antenna egy kültéri használatra szánt 1,5 méteres rúd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47850) mezis válasza Elemental (#47845) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen csatornákon (frekvenciákon) nyomultak a WiFi routereid ?

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.