Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) Game-over


Game-over
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségéteket:

Adott egy HG8245H telekomos router, ami wifin tud 50 Mbps-ot, de most növeltük meg a netünket 120-ra, és ezt szeretném wifin is elérni, nem csak kábelesen.

Van itthon egy TP-Link TL-WR841N router, ezt átállítottam switch módba az itt leírtak alapján, de max 40-50-et tud szolgáltatni wifin a router közvetlen közelében (a telekomos routernél kikapcsoltam a wifit és minden mást is kihúztam, hogy ne használja a hálózatot).

Tudnátok segíteni hogy én rontok el valamit vagy ennél jobb router kell-e?

(#46902) krealon válasza Game-over (#46901) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Adott egy HG8245H telekomos router, ami wifin tud 50 Mbps-ot, de most növeltük meg a netünket 120-ra, és ezt szeretném wifin is elérni, nem csak kábelesen."

Ehhez szukseges (!):
- 2 antennas kliens (telefon, tablet, notebook, stb.)
- zavarmentes 2.4 GHz-es sav (ne legyen masik wifi halozat eszlelheto, es egyeb 2.4 GHz-es eskoz se legyen hasznalatban)
- es a fenti ketto mellett letrejott valodi 300 Mbps kapcsolati sebesseg (40 MHz-es csatornabeallitas mellett lehetseges).

Ha barmalyik hianyzik, akkor tipikusan max 144 Mbps kapcsolat epul fel, amin a 40-50 Mbps atvitel kivalo erteknek szamit.

120 Mbps stabil atvitele csak AC szabvanyu eszkozok kozott szokott megvalosulni. Az AC szabvany csak 5 GHz-en mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#46903) Gubek-Einste válasza Game-over (#46901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46904) Game-over válasza Gubek-Einste (#46903) üzenetére


Game-over
aktív tag

Először is krealon és Gubek-Einste köszönöm mindkettőtök válaszát!

krealon: Nem adott minden feltétel (szerintem), lentebb részletezem a helyzetem

Gubek-Einste: Itt van a hálózat annál a gépnél, ahova kellene a 120 Mbps [link]

A házunk fa és betonyp lapból van, a bekötési pont a földszint egyik sarkában van, ahol meg kellene a wifi az 9 méterrel odébb és egy szinttel feljebb a másik sarokban.

Igazából azért merült fel ez a kérdés, mert amit írtam az emeleten kellene gyorsabb internet egy asztali gépnél, és hogy most melyik egyszerűbb/költséghatékonyabb: odavezetni UTP kábelt vagy egy erősebb/jobb router.

A telekomos router tud 30-35 Mbps-ot az emeleten, a router mellett pedig 50-et.

Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
kis és nagybetű + számok
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?
Levelone WUA-0603 (tudom nagyon gagyi, de eddig tudta a maximumot amit a szolgáltató adott, ezért nem kellett jobb)
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
OS sajátját

(#46905) Gubek-Einste válasza Game-over (#46904) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át az 1-es csatornára a wifi-t.
Mindig gyártói/chipset driver-t érdemes használni.

melyik egyszerűbb/költséghatékonyabb: odavezetni UTP kábelt vagy egy erősebb/jobb router.
Mindig a kábelezés a jobb megoldás!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46906) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni mert már nincs ötletem és pár hete nem boldogulok ezzel a problémával:

Hálózati megosztó: TP-LINK AC 750
Wifi stick: TP-LINK TL-WN821N
Internet sebesség: 100/50

Novemberben lecseréltem a GIGABYTE GA-B85M-D3H (4690, 2x4gb DDR3) egy Msi Mortar B 150M (i7 6700, 4x4Gb DDR4) konfigra (minden más hardver maradt).
Ekkor nem telepítettem újra a Windows-t (Win 7 64bit) pedig tudom alaplap cserénél illő lett volna. Nem is volt vele baj minden úgy működött ahogyan kell.
Január közepe körül úgy adódott hogy Windows 10-re kell cserélnem és ugye nem is árt az új laphoz új Windows.
Feltettem de ekkor a számítógépen az internetkapcsolat (térerő) jelben néha felbukkant a sárga felkiáltójel random időközönként és nem volt internet. De semmihez nem nyúltam és helyre is jött. Amióta újra tettem sosem volt olyan gyors az internet mint azelőtt! És ha nem volt sárga felkiáltó jel akkor is sokszor nem volt internet. Feltettem a Windows 7 legutolsó kiadását (nyári frissítésekkel) de ugyan ezt produkálta. Hátlapi USB3-ra van csatlakoztatva de mikor USB2-re átteszem akkor ismét jó egy darabig, majd ott is el kezd jelentkezni ez a probléma. Kipróbáltam TP-LINK TL-WN721N stickel is ugyan azt csinálja.
Laptopra feltettem mindkét stick driverét a laptop belső wifijét letiltottam hogy így teszteljem a hálózatot és minden tökéletes gyors és nem szakadozik.
Ismét Windows 10-et tettem fel és talán kicsivel jobb lett de előjött a hiba pár óra után (addig gyors volt és nem is szakadozott). Csak az alap driverek vannak fent + Utorrent, Google Chrome, NOD.
Eldöntöttem hogy lecserélem az alaplapot, mert Gigabyte alaplappal jó volt. Ezért MSI-t eladtam és vettem egy Gigabyte GA H170-D3H lapot. Ezzel mikor beindítottam a gépet ugyan úgy előjött a hiba :W és már az agyvérzés környékez! Feltettem a legfrissebb Windows 7 (2017.02 havi) de szakad a jel és baromi lassú 20-30 másodperc mire bármilyen internetes oldalt betölt.

Mi lehet a probléma? Ötlete van valakinek?

Arra gondoltam hogy megpróbálom feltenni azt a Windows 7-et ami a laptopomon van (2015.02 havi), mert lehet valami frissítés kavar be?! Jól gondolhatom?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46907) Zoll21


Zoll21
tag

sziasztok, kérnék egy kis segítséget, vettem egy asus rt-n12+ routert,be is lett üzemelve egy 15/3MB internettel, de 6 méteren belül már felé akkora a jelerősségem, vályog házunk van felújítva, és 60cm a fal. Valami beállítás lenne rossz vagy a fal miatt ennyit tud?
segítségeteket előre is köszönöm

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#46908) Találtgyerek válasza Zoll21 (#46907) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy TP-link W8901GB routerem. Egyfolytában reklámoldalalak és hirdetések jönnek fel netezés közben.
Wifin és vezetéken is előfordul.Telefonon és Pc-n is csinálja. Más wifihálózaton nem fordul elő,csak ha erre a routerre csatlakozom.
Tűzfal be van kapcsolva a router beállításaiban. Valakinek van ötlete,hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?
Válaszokat előre is köszönöm!

06-3o/9759I39

(#46909) Gubek-Einste válasza dewil666 (#46906) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a router?
Próbáld meg kivezetni a gépház mögül az adaptert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46910) Gubek-Einste válasza Zoll21 (#46907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A vályog a wifi nagy ellensége így emiatt van a jelentős jelvesztesség.
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46911) dewil666 válasza Gubek-Einste (#46909) üzenetére


dewil666
őstag

TP-LINK AC 750

Már az összes USB csatlakozóban kipróbáltam. Ugyan az a hiba.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46912) Gubek-Einste válasza dewil666 (#46911) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez csak a wifi-t jelöli de azon belül van többféle eszköz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46913) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A jelenlegi intel ac7260-mat cserélném. A letöltési sebesség megvan, de ping néha nagyon megugrik. A problémája, hogy kb 2-5 percenként végig nézi a környéken lévő összes wifi jelet (ezzel eszméletlen nagy terhelést okozva saját magának ami ping megugrással jár) [link]

Egy intel ac8265 a kiszemelt (pl mu-mimo miatt), vagy ennek már visszafele nem kompatibilis a laptopnál csatlakozója? Illetve még a lefogatásnál lehetnek problémák. (Ehhez esetleg átalakító?)
[link]
[link]

Vagy legyen a linkben megoldásként szereplő Azurewave AW-CE123H? (ehhez nem tudom hol találok rendesen drivert, az intel-ben kicsit jobban megbízok valamiért)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46914) Game-over válasza Gubek-Einste (#46905) üzenetére


Game-over
aktív tag

Köszönöm a segítséget, akkor marad végül a kábel :R

(#46915) Multibit válasza ArthurShelby (#46913) üzenetére


Multibit
veterán

kb 2-5 percenként végig nézi a környéken lévő összes wifi jelet
Ez a feature - emlékeim szerint - letiltható az adapter beállítások Speciális fülén. Most nincs itthon az AC7260-at használó laptopom, de holnap meg tudom nézni konkrétan ezt a beállítást.

Vagy legyen a linkben megoldásként szereplő Azurewave AW-CE123H?
Akár lehet az is :) Nekem van ilyen kártyám (is). Semmivel sem jobb, mint az AC7260. Ez nem az Azurewave kritikája, hiszen kiválóan működik. De kiválóan működik az AC7260 is :K

Korábban az AC7260 a céges Dell laposomban üzemelt, majd - miután leléptem attól a cégtől - átkerült egy régebbi gyártású Toshiba Tecra-ba. Most a Toshibában az Azurewave van, az Intel AC7260 meg a Lenovo X200s laptopomban teszi a dolgát.

(#46916) ArthurShelby válasza Multibit (#46915) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem tiltható le, csak az alapbeállításról (3-mas) át lehet állítani a barangolást 1-esre. De így lesz 2-5 percenként lag (ami játéknál iszonyú zavaró). Másnak is volt ilyen kártyája, és ugyanilyen problémája volt. Regeditben sem lehet kikapcsolni (ScanWhenAssociated 0).[link]
Mint mondtam a leöltési sebesség általában jó (kivéve mikor barangol).

A fő kérdésem, hogy visszafele van e kompatibilitás? (az ac8265 belemegy-e a foglalatba, és ott működik e)?

Drivered honnan volt az Azurewave-hez? Mert kb nekik nincs rendes honlapjuk.

Én is áttenném az ac7260-at másik laptopba (hp 6910p, csak még a bios-t kell moddolnom a whitelist miatt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46917) Multibit válasza ArthurShelby (#46916) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, nem emlékszem a pontos beállításra (ma hozom haza a Lenovot).
A 8265-öt nem ismerem.
Az Azurewave-hez Broadcom BCM94352HMB néven keress drivert!
Nem nagy ügy a BIOS heckelés, a Lenovom esetében is erre volt szükség a whitelist miatt. Arra figyelj, hogy a BIOS frissítő utility milyen platformra való! Nekem csak és kizárólag 32 bites Windows alól ment.

(#46918) Soma01


Soma01
veterán

Viszonylag szélsőséges hőmérsékleti, de száraz körülmények közé (padlás) milyen switch-et ajánlotok? (8 portost, minél olcsóbbat) Ahogy néztem, 0-40, 0-50 Celsius fok a működési tartományuk átlagosan. Szerintem ez kevés, nincs valami szívósabb?

Lehet nem 100%ban illik ide, de mivel kültéri dobozokba is szoktak ilyet rakni wifi routerek, anennák mellé, gondoltam megkérdezem itt is. De berakom egy másik témába is a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#46919) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Üdv!
A segitségeteket szeretném kérni.
Szükségem lenne egy repeater képes routerre, mindezt lehetöleg minél költség hatékonyabban.

Elöre is köszönöm!

(#46920) Gubek-Einste válasza Soma01 (#46918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT jobb lett volna.
Vannak kimondottan kültéri használatra szánt switch-ek is, nem olcsóak de a dobozolásos megoldás is járható út.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46921) Gubek-Einste válasza Irmscher 353 (#46919) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Milyen router van használatban?
A legolcsóbb ilyen típus az Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46922) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

WDS-t próbálok beállítani, van egy openwrt Tp-Link wdr3500 és egy gagyi Tenda W311R+.
Odáig már eljutottam, hogy szépen kapcsolódik ide-oda attól függően hol vagyok, de internet elérést nem sikerült csiholni a 2. routerhez (client-WDS) csatlakozva.

Annyi lehet a gond, hogy 2 külön márkájú eszközöm van?

(#46923) Gubek-Einste válasza Torry (#46922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.
Pontosan mik a beállítások a két eszközön?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46924) Torry


Torry
addikt

R1-OpenWRT-TP-Link wdr 3500
R2-Tenda W311R+ gyári firm

R1 sima WDS-ként beállítva, WPA-PSK/WPA2-PSK mixed, AES force (tenda ezt támogatja). R2-t pedig miután beállítottam a WDS-t scan-el lőttem össze. Wifi jelszó beállítások ugyanazok.

Esetleg próbáljam meg titkosítás nélkül?

Viszont most úgy látom, hogy a Tenda nem osztja az IP-t miután kilőttem a DHCP-t. Akkor ezek szerint mégsincs meg a kapcsolat a két router között?

(#46925) Irmscher 353 válasza Gubek-Einste (#46921) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Családi ház. A földszinten van a upc (TC7200u) routere, s a pincében szeretnék egy eszközt,amire tudok utp-vel csatlakozni. Vasbeton födém van, de a telefonok jelenleg is könnyedén fogják a jelet a pincében. Födémet inkább nem vésnék, ezért gondoltam valami hasonló megoldásra.

(#46926) Gubek-Einste válasza Torry (#46924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Képernyő mentést mutass a beállításokról.
A másodlagos eszközben érdemes kikapcsolni a DHCP-t, ha nem feltétlenül szükséges akkor ne legyen dupla NAT a rendszerben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46927) Gubek-Einste válasza Irmscher 353 (#46925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás lenne a kábelezés de ha nem akarod megcsinálni akkor próbálkozhatsz a vezeték nélküli összeköttetéssel is.
Olyan helyre kell tenni a másodlagos eszközt ahol még az eredeti jel még jól vehető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46928) Torry válasza Gubek-Einste (#46926) üzenetére


Torry
addikt

DHCP-t kikapcsoltam a 2. routeren.
Miután ezt megteszem, nem érem el sem a LUCI-t, sem a Tenda-t.

server wds
serwer wds2
client wds1
client wds2

(#46929) Gubek-Einste válasza Torry (#46928) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elsődleges eszközben is megadtad a másodlagos eszköznek a MAC címét?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46930) Torry válasza Gubek-Einste (#46929) üzenetére


Torry
addikt

Az kimaradt, viszont nem is találom hol kellene.

(#46931) Torry válasza Torry (#46930) üzenetére


Torry
addikt

A BSSID sort nem hozza fel :(

(#46932) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Nemrég költüztünk panelba és az lenne a gondom, hogy a lakás legtávolabbi pontján, már gyenge erősségűnek érzékelik a kütyük a wifi jelet. Ilyesmi routerem van, csak nem ilyen batár antennákkal.
Milyen jel erősítő lehetőségeim vannak? Panel lévén biztos macerásabb a helyzet. Pár év múlva felújítunk, akkor központi helyen lesz a wifi router, addig kell egy ideiglenes megoldás.
:Y

bocs, nem vagyok otthon a témában, esetleg ilyesmi kell nekem?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46933) Gubek-Einste válasza _stick_ (#46932) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a használt router?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Milyen jel erősítő lehetőségeim vannak?
A legjobb megoldás egy kábeles kapcsolattal beállított másik wifi router AP módban.
Második a repeater eszköz telepítése, pl Asus N12 D1, a közvetlenül konnektorba dugós eszközöket inkább kerülni kellene.
Az antenna csere nem a legjobb ötlet, főleg nem panelos/társasházi környezetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46934) _stick_ válasza Gubek-Einste (#46933) üzenetére


_stick_
őstag

Amikre tudok válaszolok most. A többinek holnap utánanézek. :B
Az SSID csak kisbetű, ékezet és szám nélkül. A jelszó egy számsor.
Kliens eszköz: 2 dell laptop win 7-el (beépített adapterrel), 3 androidos okos (samu-huawei-asus), a PC-re már kábellel van csatlakoztatva, korábban egy tp-link antennás adapter volt, és közvetlenül a router mellett kb 20%-al gyengébb volt a letöltés. Egyébként a letöltési sebesség csak a PC-nél érdekes, a többi eszköznél inkább a folyamatos kapcsolat.
:R

[ Szerkesztve ]

(#46935) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Remélem itt tudnak segíteni, mert én nem vagyok szaki. Van otthon netem, amit a ház közepén elhelyezett tp-link wifi router szór. A lakáson belül jó a jel, nem ez lesz a téma, mert nekem olyan gondom van, hogy 300 méterre van egy kis kertem ahol szeretném fogni ezt az otthoni internetet, a mobilon, tableten, áram nincs a telken tehát így kell kalkulálni, s sajnos nem teljes a rálátás, vannak házak, fák, de gondoltam nem lehetetlen.

Az elképzelésem az volt, hogy veszek egy erős kültéri range extendert amit otthon kirakok a tetőre az antenna árbócra, s az majd jó messzire ellöki nekem az otthoni netet, hogy fogjam a 300m -re lévő telken.

Na vettem ma egy Tp-link CPE210 eszközt [link] Erre ma ahogy próbálgatom a range extender funkcióját, arra jöttem rá, hogy itt valami nem stimmel, mert ez távolról vesz és közelre szór stratégiával dolgozik!:( S nekem meg pont fordítva kellene!! Hogy a közelben lévő wifit vegye és azt távolra juttassa el!
Vagy valamit nem jól állítottam be rajta? Rengeteg állítási lehetőség van. Vagy nem jó eszközt vettem? Hogy lehet megoldani akkor(akár más eszközzel) a leírtakat, hogy közelből vegyen és azt távolra juttassa el elv menjen?

Köszönöm szépen!

(#46936) Gubek-Einste válasza Ferenc. (#46935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Távolsági linket mindig eszköz párral oldunk meg így a telekre is kellene egy másik ugyan ilyen eszköz és egy másik amelyik a helyi wifi-t biztosítja.
A megvett eszköz kábellel kellene bekötnöd a házban lévő router-be és AP módban használni, hogy eljuttasd a jelet a telekre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46937) Ferenc. válasza Gubek-Einste (#46936) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi a segítséget! Tehát ha jól értem akkor nem is a range extender(repeater) funkcióját kell használnom, hanem az AP módot, így kábellel veszi a netet a routerből és azt ő wifin keresztül messzire továbbítja, igaz? Így máris az az elv valósul meg ami nekem kell, hogy közelről vesz(vezetéken), és távolra szór (wifin). S akkor a telken ha szerencsém van menni fog a net. (Igaz a feltöltésre kíváncsi leszek, mert vissza is kéne juttatni a jelet, nem csak befogni igaz? S gondolom ezért kellene a telken is egy ilyet elhelyezni, s oda egy repatert plusszba).

(#46938) mezis válasza Ferenc. (#46937) üzenetére


mezis
nagyúr

Az áram ellátást is meg kell oldanod a telken. (PoE: Feszültség tartomány: 16-27VDC)
És az AP-nek is (WiFi router). Bizonyára 5 - 9V közötti feszültséget kell számára biztosítanod. Fogyasztásra meg összesen 10 - 20W-al.
Közvetlen rálátás hiányában szerencse is kell a kapcsolathoz vagy elegendően magas torony. :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46939) Gubek-Einste válasza Ferenc. (#46937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy napelemes rendszerrel tudnád üzemeltetni az telki eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46940) Ferenc.


Ferenc.
tag

Köszönöm a többi hozzászólást is, megoldom majd az áramellátást.

Most viszont így hogy felmerült az AP lehetőség, máris nem értek valamit.
Tehát ha az A pontban ahol majd vezetékkel hozzákötöm az internetet adó routerem a tp-link kültéri cpe210 -es eszközhöz ami majd AP módban elkezdi a wifit lőni, arra rá lehet kapcsolódni közvetlen majd mobillal vagy táblagéppel, tehát erre az "Ap wifi jelre", vagy az nem ad internetet kapcsolódás után? Mert most a neten olvasgatva azt olvasom ha AP -t hozok létre arra a másik oldalon is AP -vel kell kapcsolódni, ami majd onnantól majd csak vezetékes kiszolgálást tesz lehetővé, ami nagyon nem jó nekem.
S akkor olvasok itt WDS módról is meg Bridge.. de már fogalmam nincs mit kell csinálni akkor.

A lényeg, hogy az A pontból ahol van az internet elkéne lőni a wifi jelet 300 méterrel odébb, de úgy hogy a B pontban egy repeater lesz beállítva, hogy az is wifin szórja ott tovább, azaz legyen minden vezeték nélküli.(Vezetékjkel max annyit tudok megoldani hogy az A pontban a routertől az AP-ig vezeték kell s ez ok).

De a kérdés az, hogyha az A pontban létrehozom akkor ezt az AP módot, azt B pontban egy range extender tudja fogni ezt az Ap wifi jelet és az wifin tovább szórni a telken az internetet? Tehát semmi vezeték már.

[ Szerkesztve ]

(#46941) Gubek-Einste válasza Ferenc. (#46940) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A házas oldalon AP, a telki oldalon kliens mód kell.
A telekre kell egy másik CPE ami kapcsolódik a házon lévőhöz, innen kábel megy egy AP eszközbe ami szórja a jelet a telken.
Egy ilyen rendszert kell kialakítani. Korábban is linkelhettem volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46942) Ferenc. válasza Gubek-Einste (#46941) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi szépen, nagy vagy! Egyből értek most már teljesen mindent! Remek kép és leírás!

S akkor most jövök rá, hogy jó nagy hülyeségeket kérdeztem az előbb, dehát kezdő vagyok!:) Viszont egy este alatt nagyon sokat tanultam, s menni is fog az egész. Vennem kell akkor még egy tp-link cpe210 -es eszközt, s megvan a két AP , meg már van egy range extender ami a B oldalon a 2. készülék és kész is. Na meg kell egy rakat utp patch kábel, cat6 ha lehet, hogy 100 mega fölé mehessen az adatátvitel.
(Bár nézem, hogy a routereken meg a range extenderen is 10/100 megabites LAN portot ír, így akkor nem fog menni rajta 100 megánál több, de sebaj, s elég a cat5 kábel.)

Egy valamire leszek még kíváncsi, a ping időre, így hogy gyakorlatilag 4 eszközön át megy a jel mire az A -ból a kívánt B -re megérkezik, s hogy az eredeti ping mennyit romlik majd.

[ Szerkesztve ]

(#46943) And válasza Ferenc. (#46942) üzenetére


And
veterán

"[..] gyakorlatilag 4 eszközön át megy a jel mire az A -ból a kívánt B -re megérkezik, s hogy az eredeti ping mennyit romlik majd."
A ping miatt nem fájna a fejem. Ezen az alapon a hagyományos AP-kliens kapcsolatnál is két eszközöd van, itt azon felül lesz egy újabb wifi-link. Ha a kapcsolat vételi szintje jó, és nincs egy rakás idegen hálózat a környéken, ezzel nem lesz gond, a mai kültéri eszközök kellőképpen gyorsak ahhoz, hogy a ping növekedése észrevehetetlen legyen. Ami gond lehet, hogy a CPE210 csak 2,4 GHz-en működik, így wifi-vel zsúfolt területen nem feltétlenül lesz tiszta az átvitel, főleg a legnagyobb kapcsolódási sebességen, ami 40 MHz-es rádiós sávszélt igényel.

(#46944) mezis válasza Ferenc. (#46940) üzenetére


mezis
nagyúr

".... B pontban egy range extender tudja fogni ezt az Ap wifi jelet és az wifin tovább szórni a telken az internetet?"[
Bár a használható megoldást már megkaptad, ehhez magyarázatul: Lehet, hogy az A pontból eljut valamicske jel a talaj közeli laposhoz, okoshoz, de ezt az erősen irányított A pontbeli antennának és a rákapcsolt 500mW-nak köszönheted. Mekkora jelet fog kapni a laposod, okosod max 100mW-ot gömbsugárzó, antennájától ? Vagyis a kérésed a laposról, okosról nem fog eljutni az A pontig../OFF]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46945) _stick_ válasza Gubek-Einste (#46933) üzenetére


_stick_
őstag

A routerem típusa: TP-link WR841ND, csak az antenna kisebb, kb 17cm. Tegnap rosszul írtam, nagybetű az SSID én vagyok a piros, TP-LINK.
A router-es szobában:

Legmesszebb a routertől:

(#46946) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ajánlanátok USB-s 150Mbit/s adaptert vagy PCI 300Mbit/s wifi kártyát?
Most hétvégén kellene BP-i átvétellel akár apróról is, vagy ha bolti cucc, akkor benéznék.
Keretösszeg max 4k.
Előre is kösz! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46947) Gubek-Einste válasza _stick_ (#46945) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon zsúfolt a környezet, sok mindent nem lehet itt tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46948) Gubek-Einste válasza flymi (#46946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46949) _stick_ válasza Gubek-Einste (#46947) üzenetére


_stick_
őstag

A téma összefoglalóban van ez a kép. Ha levehet következtetni az antenna méretéből és a sugárzás szögéből, akkor nekem az 5db-es lehet. Érdemes lenne legalább az egyiket 7db-esre, vagy nagyobbra cserélni?

(#46950) Gubek-Einste válasza _stick_ (#46949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az antenna fizikai mérete nincsen arányban a nyerseségével.
Mindegyik antennának azonosnak típusúnak/nyerességűnek és azonos helyen kell lennie.
Mivel ennyire zsúfolt a környezet így az antenna csere nem segítene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.