Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) Oryxtor2 válasza Intruder2k5 (#46099) üzenetére


Oryxtor2
újonc

120-as netem van.

Akkor minél előbb megpróbálok beszerezni egy megfelelő routert, de most a csatornaváltással rendesen működik minden! (az 1-es csatornát eddig nem próbáltam, de az inSSIDer-ben látva, mennyien vannak azon, amin én, váltottam és így jónak tűnik.) Remélem így is marad egy darabig!

Köszönöm a segítségeteket!

(#46102) csixy válasza Oryxtor2 (#46101) üzenetére


csixy
addikt

Kerüljed az Asus RT-AC1200G+ routert és az RT-n12+ sem ajánlott.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46103) jambiyya


jambiyya
őstag

Az jutott eszembe, hogy ha veszek egy dual bandes routert, akkor az lehetséges-e, hogy a régi routert (tplink wr841n) beállítom az új PC mellé wifi stick helyett. Vagyis képes kapcsolódni a "fő" routerre, és kábelen adni netet a PC-nek? Így spórolnék 10k-t a dualbandes wifi sticken.
Azt vettem észre, hogy a jelenlegi 2.4Ghz-es hálózaton ha a TV-n wifivel, plexen filmet nézek és akadozik, akkor ha a mobilon kikapcsolom a wifit,akkor elmúlik az akadozás. Fenti megoldással ezt is megoldanám.
Vagy ez így hülyeség?

(#46104) user12 válasza jambiyya (#46103) üzenetére


user12
őstag

Szia

Működőképes megoldás lehet, de én azt furcsállom, hogy egy stream-elés mellett plusz egy klienssel akadozik az átvitel. (hacsak nem bluray-t szeretnél nézni a TV-n, akkor oké).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#46105) jambiyya válasza user12 (#46104) üzenetére


jambiyya
őstag

30-50GB-os mkv-ről van szó, és elég zsúfolt a wifi térkép. :(

(#46106) macskacsa


macskacsa
csendes tag

Helo,
Lenovo g580 hoz sehogy sem tudok működő wifi drivert találni.
Intel Wimaxot és a support.lenovo-sat is telepítettem de semmi se történik. Biosban is engedélyezve van a wifi de az ikonja se látszik.
honnan tudok letölteni egy működő drivert?:R

windows.old mappában meg tudom nézni hogy eddig milyen driver volt ? (újratelepítettem a laptopot)

[ Szerkesztve ]

(#46107) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem tud kliens módot így CFW-t kell felrakni rá, hogy működjön az amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46108) Gubek-Einste válasza macskacsa (#46106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen wifi adapter van a laptopban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46109) user12 válasza jambiyya (#46105) üzenetére


user12
őstag

Akkor valószínűleg ennyi a max, amit abban a környezetben tud nyújtani :(
Kérdés, hogy az új routerrel mennyiben lesz jobb a helyzet, mert a routert ugyebár kicseréled, de a TV-ben ugyanolyan vételi és átviteli képességű eszköz marad.
Én személy szerint vagy "normál" UTP kábelt tennék a TV-router közé vagy powerline megoldásban gondolkodnék. Tudom, hogy praktikusabb és esztétikusabb is wifin, de így gyakorlatilag bármilyen minőségű filmet meg tudsz nézni akadozástól mentesen.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#46110) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46107) üzenetére


jambiyya
őstag

Innen letöltöm a v9-hez valót és flashelem a böngészős felületről? Izgi, el is romolhat? Legalább van tétje. :)

szerk: wow, érdekes egy felület ez :)

[ Szerkesztve ]

(#46111) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, innen lehet leszedni vagy pedig feltehet Gargoyal-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46112) korysoft


korysoft
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni tőletek. 200 megás Digi netem van, amit szeretnék wifin keresztül a lehető legnagyobb mértékben kihasználni. Hogyan lehet az, hogy a régebbi TP-LINK TL-WR841N típusú routerem a routertől 1m távolságban szobán belül 84 mega letöltést ad speedtesten a laptopomon, az újonnan megvásárolt ASUS RT-N18U ugyanitt meg csak 51 megát. Pedig utóbbit sokan dícsérik, hogy nagyobb letöltésre képes N-es szabványon. Valamit elronthattam? Kérlek benneteket, hogy segítsetek nekem. Köszönöm előre is.

(#46113) Gubek-Einste válasza korysoft (#46112) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen wifi adapter van a laptopban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46114) krealon válasza korysoft (#46112) üzenetére


krealon
Topikgazda

"200 megás Digi netem van, amit szeretnék wifin keresztül a lehető legnagyobb mértékben kihasználni. Hogyan lehet az, hogy a régebbi TP-LINK TL-WR841N típusú routerem a routertől 1m távolságban szobán belül 84 mega letöltést ad speedtesten a laptopomon, az újonnan megvásárolt ASUS RT-N18U ugyanitt meg csak 51 megát. Pedig utóbbit sokan dícsérik, hogy nagyobb letöltésre képes N-es szabványon. Valamit elronthattam?"

A wifi sebesseg titka, a kapcsolati sebesseg.

(#46116) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Elmegy néha wifin a netem (kapcsolódva marad,kis sárga háromszög a wifi ikonnál, 78Mbps). Sűrű a wifis környezet, de ez nem magyarázza. Főleg, mert ha csinálok egy le-fölcsatlakozást, utána jó lesz.
Fix ip van kiosztva.
Mi lehet a probléma?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46117) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen router van használatban?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46118) q2w3


q2w3
senior tag

Sziasztok!

2 éve használok egy Tp Link Archer C5 -öt, viszont az utóbbi időben kb hetente elmegy az 5ghz-es sáv, illetve alkalom adtán teljesen le is fagy és kábellel se lehet használni. Próbáltan a logokat nézni, de nem ír semmilyen hibát. Ha újraindítom akkor megint jó. Lefrissítettem a legújabb szoftverre, így már ritkábban csinálja, de 1 hónap múlva lejár a garancia.
Szerenintetek ez hibának számít vagy örüljek hogy ,"csak" 2 hetente kell újra indítani?

(#46119) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#46117) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ilyen a környezet.
De csinálta ezt már 3-4 méterre is a szobában az asus ac87u-től 2.4ghz-n

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46120) Gubek-Einste válasza q2w3 (#46118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy reset-et csinálhatnál még.
HIba is lehet de kisebb neki a valószínűsége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46121) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen környezetben semmit sem szabad várni :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46122) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#46121) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azt értem, hogy szennyezett az éter, csak furcsa, hogy a problémát egy újracsatlakozás megoldja. Meg az is furcsa, hogy abban a szobábn is előjött, ahol ez a csúcs router van. A csatlakozási sebesség meg jó.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46123) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46122) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az erősen szennyezett környezetben teljesen kiszámíthatatlan, hogy milyen lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46124) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#46123) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mit jelent az a kéknél, hogy a csatorna 4+8?

(dicsekvés képen enyém az a nagy középen :)) )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46125) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt, hogy két csatorna van használatban vagyis elérhető a 300 Mbps-s link sebesség lehetősége.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46126) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni a WPA2 Enterprise titkosítást otthon.
Windows 10 alá tudnátok ajánlani ingyenes RADIUS szervert?

Köszi.

Üdv,
Gábor

(#46127) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Nem tudom jó topikba írok-e, de azért lenne egy kérdésem. Adott két laptop (mind2 hp) amik nem bírnak egy adott wlan-ra felcsatlakozni. Más telefon és laptop igen. A hp laposok azt írják, hogy nem azonosított hálózat, és hogy nincs internethozzáférés. Ami igaz is, tényleg nem lehet netezni vele. Már töröltem az adott hálózatot a tanult listából, de ami furcsa, hogy nem dobja fel a gép (win 7), hogy otthoni/munkahelyi/nyílvános hálózaton vagyok-e, amikor felcsatlakozok.

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46128) olloczky válasza olloczky (#46127) üzenetére


olloczky
senior tag

Bocsi, kimaradt, hogy más wlanokra fel tud csatlakozni. A hálózaton nincs semmilyen MAC cím vagy ip cím korlátozás

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46129) mezis válasza olloczky (#46128) üzenetére


mezis
nagyúr

Adapter beállításoknál tiltsd le az IPv6-ot. Hátha.

mezis

(#46130) FingR86


FingR86
őstag

sziasztok egy kérdésem lenne.

TP-Link 940N v1.5 (300Mbps) wifin keresztül 40-45Mbit-et tud kiszórni egy 80Mbit-es kábel netből.
Ez így jól működik ?

(#46131) Gubek-Einste válasza n1nja (#46126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért szeretnéd megtenni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46132) Gubek-Einste válasza olloczky (#46127) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen router van használatban?
Milyen típusúak a laptopok és milyen wifi adapter van bennük?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46133) Gubek-Einste válasza FingR86 (#46130) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46134) olloczky válasza Gubek-Einste (#46132) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen
Cisco AP (pontos típust nem tudom)
hp 250 ralink rt3290

köszi mezis kipróbálom de már csak a jövő héten fogom tudni :/

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46135) Gubek-Einste válasza olloczky (#46134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártói/chipset wifi driver van használatban vagy az OS sajátja?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46136) And válasza FingR86 (#46130) üzenetére


And
veterán

A wifi kapcsolat is minimum kétoldalú, így azt sem árt tudni, hogy a kliens mire képes. Ha az csak 150 Mbps-t tud (azaz nem MIMO-s), akkor rendben is lehet. Amúgy a 940N konkrétan 450 Mbps-es (3x3:3 konfiguráció), viszont csak egysávos, 2,4 GHz-es.

(#46137) FingR86 válasza Gubek-Einste (#46133) üzenetére


FingR86
őstag

ha haza megyek megnézem ezeket a beállításokat, ami most fejből rémlik.

SSID: TP-LINK_940N
jelszó: 13 karakter egyben, egy ehhez hasonló szó, teljesen ékezet nélkül: "otthonnetwork"

Channel: auto
Mode:11bgn mixed
Channel Width: automatic
Max Tx Rate:300Mbps

használt eszközök: laptop, chuwi vi10 tab, one+3 teló, samsung j5 2015

és ha közvetlenül mellette állok az eszközökkel (0 fal), akkor sem mutat többet 45Mbitnél a speedtest.

kisvárosban, kertes lakásban van a router. nem is nagyon lát a teló más hálózatokat, talán csak 1et.

szóval a szavaidból kivéve a router beállításai a szarok.

[ Szerkesztve ]

(#46138) Gubek-Einste válasza FingR86 (#46137) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csatorna legyen fixen 1 és 11 között, a szélesség 40 MHz.
Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen wifi adapter is van a laptopban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46139) FingR86 válasza Gubek-Einste (#46138) üzenetére


FingR86
őstag

amint haza értem meglesem és írom.

a O+3 meg ezért nem tudná ? [link]

az írják nem tudja a MIMO-t csak a SISO-t.

rémlett vmi ilyesmi még régebbről a O+3 fórumról

ChannelBondingMode24Ghz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46140) FingR86 válasza Gubek-Einste (#46133) üzenetére


FingR86
őstag

inSSIDer

jelenleg ez a mostani állapot, minden az eredeti beállítással automatán.

(#46141) n1nja válasza Gubek-Einste (#46131) üzenetére


n1nja
tag

Kíváncsiságból + annak a legendának a végére szeretnék pontot tenni, hogy ezzel a titkosítással az arra alkalmas eszközök jobban roamingolnak.
Cégnél nincs gond az AP-k közötti váltással.

(#46142) Gubek-Einste válasza FingR86 (#46140) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég tiszta a helyzet, ez nem okozhat gondot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46143) Gubek-Einste válasza n1nja (#46141) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a titkosítás miatt megy a roaming, hanem mert az AP-kat egy controller vezérli és az biztosítja az egységes wifi hálózatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46144) n1nja válasza Gubek-Einste (#46143) üzenetére


n1nja
tag

Milyen controller?

(#46145) Gubek-Einste válasza n1nja (#46144) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan eszköz amelyik elvégzi a wifi hálózat irányítását, ez lehet egy szerven futó program is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46146) n1nja válasza Gubek-Einste (#46145) üzenetére


n1nja
tag

Hol találok ilyen programot?

(#46147) Gubek-Einste válasza n1nja (#46146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adott AP-khoz sajátját kell erre a célra használni, csak a nem otthoni kategóriás eszközöknél van ilyen lehetőség, pl Ubiquiti UniFi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46148) n1nja válasza Gubek-Einste (#46147) üzenetére


n1nja
tag

Otthoni környezetben hogyan lehet elérni a legjobb eredményt?

(#46149) Gubek-Einste válasza n1nja (#46148) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy router módú eszköz és ha szükséges akkor további eszközök AP módban üzemeltetve az optimális lefedettség/sebesség érdekében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46150) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok. intel centrino advanced-n 6205 300mbit és egy TP-LINK TL-WR841ND 300mbit közt mennyinek kellene lennie a maximális sebességnek? ~60mbit amit bír közvetlen rálátással. Ez kb várható? Illetve melyik eszköz lehet a gyenge láncszem? A laptop vagy router?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.