Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46797) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem de CFW-vel alkalmas lenne a feladatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46802) Gubek-Einste válasza spe88 (#46799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

G-s jelet jó jó ötlet repeat-elni, legalább N-est kellene.

1; Eszerint állítsd be a Tenda-t.

2; Vagy egyáltalán kezeli a wifi 5G-t a laptop, sok minden nekem derült ki a specifikációból.
Csak mindent kiderül a specifikációból, nem dual band adapter van benne így ezért nem tud csatlakozni az 5 GHz-s wifi-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46803) SPeti1984 válasza mezis (#46798) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Sajnos nem mert a szobában van a modem és a konyhán keresztül kellene húzni hogy a teraszhoz jussak. Ezért gondoltam egy vezeték nélküli dologra. Amúgy van egy Edimax ew-7438rpn v2-es jelerősítőm, de hiába állítom be valamiért épp csak erősít rajt vagy még gyengébb is mint a sima modem jele. pl ahol a modemnél a letöltés pl 18mbps ott az erősítőé meg csak 8-10, pedig ott van tőlem kb 3m-re az erősítő bedugva. Szóval nem értem inkább gyengíti minthogy erősítené a jelet. Azon gondolkodom hogy eladom hátha valakinek sikerül jól beállítania vagy működésre bírnia én meg vennék egy tplink vagy nevesebb eszközt.

(#46804) Laca0 válasza SPeti1984 (#46803) üzenetére


Laca0
addikt

Akkora nagy átverések ezek a "jelerősítők"... lehet, hogy a "jelerősítő" mellett "erős" jelet érzékelsz, de ha az AP és a "jelerősítő" között nagy a távolság, sok a fal, úgyis gyenge lesz az átvitel. Kidobott pénz az egész!
Egy powerline adapterrel százszor többet érsz. Csak normális minőségű elektromos hálózat kell hozzá és ki kell hagyni az elosztókat, hosszabbítókat. A legolcsóbb Tenda cucc is viszi a fullhd-s filmeket is.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#46805) SPeti1984 válasza Laca0 (#46804) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ez a powerline dolog érdekelne, hogy működik ez? A házban 2 éve lett minden vezeték újrahúzva a falakban, tehát az nem lehet gond, mármint annak a minőségével.

(#46806) Laca0 válasza SPeti1984 (#46805) üzenetére


Laca0
addikt

Legalább 2 egység kell hozzá. Az egyiket bedugod a konnektorba a router, switch mellett, vagy bármelyik fali utp aljzatod mellett és egy utp kábellel összekötöd vele (router, switch vagy aljzat). A másikat meg a végberendezés mellett bedugod a konnektorba és összekötöd az eszközzel egy utp kábellel.
Ha párban veszed, már gyárilag párosítva van, nem kell semmit sem csinálni. Ha nem menne egyből, akkor mindkettőn meg kell nyomni a párosító gombot és összepárosodnak. Kész is van.
Van olyan eszköz is, hogy van benne egy beépített wifi AP is, így nem csak kábellel tudsz rácsatlakozni, hanem kapsz egy -valós- wifi extender-t. Ehhez általában wps-el lehet csatlakozni, de van lan-on konfigurálható is.
Röviden ennyi.
A lényeg, hogy T elosztókat, hosszabbítókat nem szabad használni, közvetlenül a fali aljzatba kell dugni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#46807) SPeti1984 válasza Laca0 (#46806) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Akkor bukta, mert sajnos mindegyik szekrénynek van hátfal és onnak hosszabbítós elosztók lettek felhúzva a tv-nek meg minden későbbi eszköznek és minden szekrény össze van csavarozva szóval esélyem sincs a fali aljzatba bedugni semmit sem.

(#46808) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46803) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A repeater alapból felezi az elérhető az elérhető link sebességet.
Olyan helyre kell tenni a repeater-t ahol az eredeti eszköz jele még jól vehető.

Laca0
Nem jelerősítő, hanem jelismétlő az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46809) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#46808) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Olyan helyre tettem ahol 68%-os volt a jel. A könyvében az van hogy legalább 60% legyen ezért tettem oda, de majd próbálkozok még vele.

(#46810) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább valamilyen telefonos wifi scanner programmal keressél neki valami jobb helyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46811) spe88 válasza Gubek-Einste (#46802) üzenetére


spe88
senior tag

Sajnos a gyári router nem stabilan osztja az n-es jelet, ezért oszom a g-st, a kábelezésnek meg fizikai korlátai vannak. Viszont most, hogy átállítottam az R2 LAN IP-t, hogy el tudjam érni valamiért nincs internet. DNS nem válaszol. Lehet a g-s repeat az oka? DNS.es instabilitást régebben tapasztaltam, csak akkor épp az említett n-es jelet nem tudta szórni az R1 router. (Akkor még csak egy router volt.)

Bridged successfully in WISP mode. Trying accessing the Internet

És nem történik semmi.

Mit csinálok rosszul?

Köszi

screenshot

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46812) FNZ


FNZ
őstag

hali!

egy usb sticket kellene vennem, hogy ne kelljen a lakást körbekábelezni a számítógéphez.
jól gondolom, hogy inkább valami ilyen antennás sticekt, mint antenna nélkülit vegyek?

van valami ajánlott márka vagy típus?

[ Szerkesztve ]

(#46813) Gubek-Einste válasza spe88 (#46811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg a Client + AP beállítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46814) Gubek-Einste válasza FNZ (#46812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól gondolod, az ilyen köröm piszok méretűt semmiképpen se.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Milyen router-rel lenne használva?

Ajánlottak:
Csak 2,4 GHZ képes: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band képességgel: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46815) FNZ válasza Gubek-Einste (#46814) üzenetére


FNZ
őstag

hali!

panel, 2 fal, kb.6 méter és egy tp-link 841n-es router

(#46816) Gubek-Einste válasza FNZ (#46815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14 megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46817) FNZ válasza Gubek-Einste (#46816) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi megnézem

(#46818) fjellape


fjellape
csendes tag

Sziasztok,

UPC 500as csomagjához keresek asztali gépembe egy usb wifi stick et amivel meg is szólal a net ezen a sebességen. Most egy TL-WN823N van a gépben elvileg 300mbit et tudna de nem hoz le csak 50-60mbit et. Frissitettem drivert, probáltam konfiguralni h legalább 300 on megszólaljon de nem sikerült. Speedtest.net en néztem sebességet, ott adott le 50-60mbit et. Iphone vitte ahogy kell a speedtest es app el.

Hogy tudom beállítani a fent említett wifi stick et h leadja azt a 300mbit et?
Másik h melyik az a stick ami vinné az 500+mbit et is? (Ezt néztem: Asus USB-AC54 vagy AC55?)

Please help! :C

(#46819) FNZ válasza fjellape (#46818) üzenetére


FNZ
őstag

ahogy te is írtad, a 300 az elméleti sebesség, a gyakorlati max sebessége az, amit használsz

[ Szerkesztve ]

(#46820) ArthurShelby válasza fjellape (#46818) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez, antennával kivezetve a gépház mögül.
500Mbit-et átvinni wifin keresztül nehéz, ezt még árnyalja a távolság, a falak, és a környező wifik.
Örülj, ha 300 átmegy. Egyébként is fölöslegesen sok az 500 szvsz (nekem is 500-as netem van, de 240 is elég lenne).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46821) Gubek-Einste válasza fjellape (#46818) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 300 Mbps az csak a link sebesség, a mérhető adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban, egy N300-as linken, a környezeti viszonyoktól függően, 80-100 Mbps tud átmenni.
Milyen router van használatban?
A teljes sebességhez min egy AC1200 vagy jobb wifi képességgel rendelkező eszközpár szükséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46822) Multibit válasza fjellape (#46818) üzenetére


Multibit
veterán

melyik az a stick ami vinné az 500+mbit et is?
:N
Ahogy a régi reklámban elhangzott: Ugyan már királylány... :D

Neked is azt tudom mondani, mint a többi wifi-fetisisztának, hogy ezeket a csomagokat kábeles működésre szánták. Wifi-vel a gyakorlatban, életszerű körülmények között megközelíteni is nehéz az 500 Mbps-t (nem véletlen a kiemelés, felesleges nyomatni a "másfélméterrearoutertől" speedtest eredményeket).

(#46823) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Itthon van egy asus N18U routerem, a gondom az, hogy zywall vpn kliensel kéne tudnom felmenni egy cégnek a szerverére, de itthoni wifin keresztül nem megy. Más wifiről megy, mobilnetről megy. A routeren lecseréltem a gyári fw-t HGG-re, semmi sincs a routeren beállítva, csak a wifi, az ip tartományt megváltoztattam és néhány port forward a távoli elérés miatt.

Van valami ötletetek, hogy merre induljak el, mi lehet a hiba oka?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46824) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Van egy Tp-Link TL-WDR4300 -as Routerem.
Milyen jelerősítőt /jelismétlőt / repeater-t tudnátok ajánlani hozzá?
Rá szánt összeget max 10e HUF környékére pozicionálnám (ha belefér)

Nincs nagy elvárásom, csak szeretném a jelszórást 3-4 m-rel kitolni.
A router és a jelerősítőt, jelismétlőt (új eszközt) ugyanabban a légtérben helyezném el, csak az egyik ami adott (a router) a nappalis konyha egyik sarkában van, és az új eszközt a ház közepére, másik végébe szeretném rakni, hogy nagyobb legyen a vételi kör.

A két eszköz között kb 7-8 méter lenne maximum.

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#46825) Tanisz válasza Tanisz (#46824) üzenetére


Tanisz
senior tag

Vagy esetleg vegyek egy olcsóbb routert és azt használjam erre a célra? :)

Melyik a jobb választás, jeltovábbító, vagy egy olcsóbb router?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#46826) mezis válasza Tanisz (#46825) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábellel össze tudod kötni a két eszközt ?

mezis

(#46827) krealon válasza Tanisz (#46824) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Van egy Tp-Link TL-WDR4300 -as Routerem.
Milyen jelerősítőt /jelismétlőt / repeater-t tudnátok ajánlani hozzá?
Rá szánt összeget max 10e HU
"

Ennyibol csak 2.4 GHz-es Repeaterre futja.
Az ASUS RT-N12 D1 router kepes jelismetlokent mukodni (es jol csinalja), valamint 8e Ft korul kaphato.

Jelismetlo hasznalata eseten erosen ajanlott a router-en (az Access Point-on, aminek a jelet ismeteljuk) fix-re allitani a wifi radiocsatornajat.

(#46828) Tanisz válasza mezis (#46826) üzenetére


Tanisz
senior tag

Sajna nem, vagyis macerásan összetudnám, de pont a kábelezést akarom elkerülni.

(#46827) krealon : az nem baj, ha 2400 MHz-es, azért kellene, hogy a napelem inverterének wifi moduljának legyen elég erős jele.
Így is van jel, csak gyenge és nem akarom, hogy gond legyen belőle.

Ez nem lenne elég a célnak?? Semmi extrára nem gondoltam.

Ezt ajánlod ugye?

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#46829) Tanisz válasza Tanisz (#46828) üzenetére


Tanisz
senior tag

Bocsi, rosszat linkeltem másodszorra, erre az Asusra gondoltam.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#46830) krealon válasza Tanisz (#46828) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ez nem lenne elég a célnak? (TP-LINK TL-WA850RE N300)"

Elvileg eleg, de
- csak konnektorba csatlakoztatva mukodik, igy nehez neki megfelelo poziciot tallani.
- zart keszulekhaz miatt melegszik, a varhato elettartam 2-3 ev
- a belso antennak max 2 dBi-sek, igy a veteli erzekenysege csapnivalo.

"Ezt ajánlod ugye? (Asus RP-N12 300Mbps)"

Ez ugyanaz a kategoria mint az elozo.

Erre gondoltam: ASUS RT-N12 D1
Ebben az a jo, hogy
- routerkent,
- Access Point-kent
- es jelismetlokent is kivaloan uzemel.

A jellismetlo uzemmod beallitasa kb ennyi:
Varazslo kihagyasa --> Adminisztracio --> Uzemmod --> Jelismetlo --> Halozat keresese --> Kivalasztas --> Jelszo megadasa --> Mentes.

Szerk:
(#46829) Tanisz
Igy mar stimmel, de az e-digitalnal van olcsobb forras.

[ Szerkesztve ]

(#46831) Tanisz válasza krealon (#46830) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi a segítséget :R
Szerintem ez marad, amit ajánlottál, mégiscsak egy router, később tudom normális routerként is használni, ha kell :)

Az extreme-et csak azért szoktam linkelgetni ,mert viszonylag normális szűrőjük van, meg nekem átlátható az az oldaluk, itt-ott van véleményezés is (bár nem mindig releváns, vagy érdemes odafigyelni rá) :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#46832) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Mi a véleményetek erről a routerről?

Tp_link Archer C60 AC1350

Gondoltam eladom az Edimax edimax ew-7438rpn v2-es jel kiterjesztőmet és inkább tennék hozzá és vennék egy ilyen eszközt ha szerintetek megbízható.

(#46833) woodworm válasza SPeti1984 (#46832) üzenetére


woodworm
veterán

Bár a szakértők nem ajánlják, el tudom fogadni, hogy 100-as lan mellett szüksége lehet valakinek ac-s wifi-re. De ez rettentő drága a kihasználhatatlan tudása ellenére.

(#46834) SPeti1984 válasza woodworm (#46833) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ez ténleg igaz, benéztem mert ugye 125 megás net van ahhoz meg akkor gigás lan kellene gondolom, hogy tudja a 125-öt szórni mert így csak kevesebbet tudna nem? Mert van a Sagem telekomos modem amiből átjön a kábel a másik szobába és ott szeretném rádugni ezt a routert.

(#46835) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Esetleg ez?

D-Link DIR-842

(#46836) fjellape válasza ArthurShelby (#46820) üzenetére


fjellape
csendes tag

Szia, köszi a választ. Elég lenne esetleg egy [ilyen] is? Valójában 240 es a net csak kaptunk 6 hónap dupla sávszélt. De az sem bánnám ha a 240mbit et kitudnám hozni a jelenlegi [stick] el? Vagy stick sehogy nem adja ezt le? 240et sem? Kb. 2-3 méter lehet a router és gép között, csak egy gipszkarton fal van a kettő között. Ugyan ott ülve ahol a gép van telefon lehozza a sebességet gond nélkül.

Köszi a többi választ is. :R

(#46837) MaCS_70 válasza fjellape (#46836) üzenetére


MaCS_70
félisten

Arra vigyázz, hogy a legjobb eszköz is vacakká változik, ha leárnyékolod. Erre pedig komoly az esély a PCI-os kártyákkal, hiszen maga a PC háza igen remek árnyékoló eszköz...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46838) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46835) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem olyan rossz de annyira nem is jó, másodlagos eszköznek/AP-nak megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46839) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#46837) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári kiszerelésben jár az adapter mellé kábeles dokkoló így azzal ki lehet vezetni a gépház mögül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46840) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#46838) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Vagy milyet tudtok ajánlani 15 ezerig erre a célra? Most 120-as net van, de hosszútávra vennénk tehát nyáron már 300-as lesz és később ha emelhetjük akkor szeretnénk ha bírná a router is.

(#46841) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46842) Over567


Over567
aktív tag

Üdv!

Van egy connect box-om és szeretnék segítséget kérni az optimális beállításokhoz. Most elég gyenge a Wifi jel a házban és nem tudom lehet e valamit vele trükközni. Köszönöm.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#46843) Gubek-Einste válasza Over567 (#46842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46844) Over567 válasza Gubek-Einste (#46843) üzenetére


Over567
aktív tag

Vályogház, kb 20M széles, ez 4 szobára van osztva balról jobbra a Box a 3.-ban van. Tehát jobbra 1 falon kell átjutnia balra pedig ha teljesen a végébe akarom fogni akkor 2 falon. (Tudom hogy a vályog nagyon eszi de az Inviteles ZTE routerrel jobb volt a jel, jelenleg az eggyel mellette lévő szobában tegnap alig tudtam fogni. Sokszor le esett 2 csíkra a telón a jel és ott már alig alkotott valamit.)

Mérések.

SSID Csak angol ABC betűi. Jelszó pedig Angol ABC betűi és számok.

Gépbe vezetékesen jön a net a connect box-ból de egyébként az alaplapom ott egy Asus M5A97 EVO R2.0 Win10-el és a gyártói lan driver van fent. Ezen kívül még 2 Horizon box-ba megy lan kábel.

UPC-s topikban azt írták hogy kapcsoljam ki az energia takarékos WMM-et viszont hiába néztem át minden beállítási menüt semmi hasonlót nem találtam.

Furcsaságnak még felsorolnám hogy diagnosztika kidobja a connect box-nál hogy a vezetékes kapcsolatok ellenőrzésénél problémát talál. De persze azt nem tudja meg mondani miért. :DDD

Ha valamit nem jól csináltam bocsi pótolom. :R Előre is köszönöm.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#46845) mezis válasza Over567 (#46844) üzenetére


mezis
nagyúr

Vályog ház: a falaka szinte bármivel fúrhatók, ami keményebb a vajnál, vagyis UTP kábellel WiFi AP-kel mindenhová.
A mennyezet lehet, hogy jobban átengedi a WiFi-t, vidd fel a padlásra a WiFi AP-ket...

mezis

(#46846) Over567 válasza mezis (#46845) üzenetére


Over567
aktív tag

Húh az picit zsebbe nyúlós lenne. Egyenlőre annyit szeretnék tudni hogy minden frankón van e beállítva illetve hogy ez a WMM vagy micsoda hol a francba kikapcsolható mert sajnos sehol sem találom a beállításokban. Egyáltalán van e ilyen benne. :Y

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#46847) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Mitől lehet az hogy 120-as telekom netnél a modem össze van kötve cat6-os 1 méteres kábellal a szomszéd szobába egy Tp-link 1043nd v1-es routerrel ami szintén gigás és 300mbps-es és telón ha mellette állok csak 40-50 mbps netet mér, míg a modemnél meg kb 72-t ami 1 fallal arrébb van. 5g-re állítva a telót meg 126mbps. A környéken más wifi jel nincs is mivel nincs a szomszédnak. Ja és nem lakok még ott tehát mikró semmi nincs áram alatt. Ennyivel rosszabb lenne a 2.4 mint az 5g? Meg ez a tplink ennyivel gyengébb hogy nem adja a 120-as netet???

(#46848) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46847) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46849) spe88 válasza Gubek-Einste (#46813) üzenetére


spe88
senior tag

Sajnos ugyanaz a helyzet. A fix router admin felületét látja a hálózat a repeaterét nem.
A fixet 192.168.0.1-en hagytam, a repeatert 192.168.0.5-re állítottam. A DHCP-t a repeateren tiltottam, a fixen pedig 192.168.0.10-től kezdődik a kiosztás.

Mindegy használom így. Végül is a repeater fogja/küldi a jelet, csak nem tudok rá belépni, csak ha resetelem, letiltom a laptoon a wifit és kábellel felcsatlakozom a repeaterre. Ez egy opció van jelengleg

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46850) george6109


george6109
csendes újonc

Tisztelt fórum-kollegák!
Az alábbi problémám lenne :
Egy wifi -router jele 2 Acess pointal ( client -AP kapcsolat) került " kiterjesztésre". egy IP kamerát szogál ki internet jellel. egész idáig jól működött, most egyszerre nem megy.
A kameránál 58-60 dBm jelet mérek a wi-fi analyzer programmal. A laptopon a kamera helyszínén nem lehet internet oldalakat megnyitni.
Az acess pointok közelében a Firefoxxal nem tudok belépni vezeték nélküli üzemmódban a 192.168.0.254 -es Acess -point beállítási oldalra.
A segítséget előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.