Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) mezis válasza dethroner (#46499) üzenetére


mezis
nagyúr

? Túlvezérlődne a WiFi vevője ?

Próbáld bemérni, hogy milyen közelségig (térerőig) még nincs gond.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46502) szamoxi


szamoxi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Thomeos adsl net, ami kb 15 mbit...hozzá kaptam egy zte speedport entry 2i nevezetű csodás routert. A kérdés, hogy ennél a routernél esetleg valakinek tapasztalata, hogy hogyan tudnám a wifi sebességet lekorlátozni? Köszönöm

(#46503) dethroner válasza mezis (#46501) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt a túlvezérlődést nem igazán értem :U
Pont arra céloztam hogy a távolság nem minden esetben okozza a hibát. Néha 2 méterre is bekrepál, néha csak ha több vasbeton fallal odébb van. Teljesen random az egész.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46504) mezis válasza dethroner (#46503) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédok mennyire uralják a légteredet ? (A WiFi routered környékét is !)

(Túlvezérlés: "...A látni vágyó napba nem tekint;...". A fény is elektromágneses hullám, receptoraid (antennáid, jelerősítőid) inkább a kisebb "térerő" feldolgozására vannak felkészítve.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46505) dethroner válasza mezis (#46504) üzenetére


dethroner
veterán

Nagyon szép idézet, magam is elmerengek rajta :R

Akkor lássuk. Enyém a pirossal jelzett "Zoli router" hálózat. Első képek a router mellett készültek.

Ezek pedig a legtávolabb a routertől, ahol már tényleg alig használható a hálózat a telefonon.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46506) APONE


APONE
tag

üdv!! Lenne egy olyan kérdésem hogy a laptopot próbáltam a tvvel össze kötni wifin keresztül (DLNA)
de sajnos a 720p és az 1080p filmek akadnak elég erősen.. a upc wifis modem az biztosan bírja, sajnos a laptop wifije csak 48mb bír vagy is annyi mérek a teszten.. szerintetek mekkora wifi kapcsolat kell egy 1080p mkv-nak wifin átküldeni? két programmal is próbáltam mindkettővel akad ,(serviioval és universal media serverrel is) átkódolva is akad sokszor nem mindíg sikerül az 5éves laptopnak az sem.. :R egy ilyen USB sticken gondolkozok csak nem tudom milyen sebességű lenne jó hozzá... :R

(#46507) Gubek-Einste válasza dethroner (#46498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz megmondani, repeater módban max 150 Mbps-s link sebesség jönne össze mivel az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND is N300-as.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46508) mezis válasza dethroner (#46505) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ilyen légtérben szerencse dolga a WiFi kapcsolat a 2,4GHz-es sávban. Legalábbis amíg van áram a szomszéd lakásokban.... :DDD
Ha kicsi a forgalom a szomszédoknál, akkor akkor stabilabb lehet, vagyis végig próbálhatod az összes csatornát, meg az összes órát. A hajnali 3 órát javaslom! ;]

mezis

(#46509) dethroner válasza Gubek-Einste (#46507) üzenetére


dethroner
veterán

És ez a valóságban milyen valós netsebességet jelentene? Tudom hogy nincs rá tutibiztos érték, de azért valami sejtés azért? :)
És a 740-as TP-link nem jöhetne szóba wds esetén? Mert az azért olcsóbb lenne picit.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46510) Gubek-Einste válasza asuspc96 (#46500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bocs, hogy korábban nem válaszoltam, valami miatt átsiklottam a kérdésed felett :W

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?
Mind a kettő ott van az ajánlottak között.

Ja igen, ezek között mi a különbség ?
/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Alapvetően az antenna mérete/kialakítása a különbség a T4U-k között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46511) Gubek-Einste válasza szamoxi (#46502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Telekom topikban kérdezzél erre rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46512) Gubek-Einste válasza APONE (#46506) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a felbontás számít, hanem a bitráta.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú szolgáltatói eszköz van használatban?
Milyen wifi adapter van a laptopban?
A tévé is wifi-n keresztül kapcsolódik?
Próbáltad már kábelen is?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46513) Gubek-Einste válasza dethroner (#46509) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy N150-es kapcsolatot 40-50 Mbps ami jellemzően összejön.
A 740N is jó de akkor csak fele akkora sebességre lehet alapból számítani az N150-es volta miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46514) dethroner válasza Gubek-Einste (#46513) üzenetére


dethroner
veterán

Tehát ha N150 képes a másik router, akkor a jellemző 40-50Mbps fog csökkenni. És ha N300-as a másik router, akkor lehet számolni közel a duplájával, vagyis a 80-100megás sebesség fog ugyanúgy csökkenni/feleződni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46515) rolko válasza dethroner (#46514) üzenetére


rolko
őstag

A gondodra a megoldás a Cambium cnPilot E400. Tud MESH-t, ekkora interferenciában is szépen dolgozik, egyetlen hátránya hogy nettó 50k/db.

(#46516) Gubek-Einste válasza dethroner (#46514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módban lenne meg a 40-50 Mbps, repeater-ként ennek a felére lehet számítani jó esetben, vagyis Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND esetén repeater-ként 150 Mbps-s link sebesség, TP-Link 740N esetén 75 Mbps.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46517) APONE válasza Gubek-Einste (#46512) üzenetére


APONE
tag

köszi letöltöttem/feltelepítettem a InSSIDer ...de hogy kell ezzel mérést csinálni nagyon nem megy :F

upc connect box van használatban!

[ Szerkesztve ]

(#46518) mezis válasza APONE (#46517) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Vagy tologatod az egeret és kattintgatsz.... :D

mezis

(#46519) rooney8


rooney8
aktív tag

sziasztok

egy kis segítséget szeretnék kérni. novemberben költöztem be egy panel lakásba és azóta a wifi nagyon sok esetben használhatatlan. olvastam az összefoglalóban, hogy a csatornák állításával kiküszöbölhetem az interferenciát - mert ha jól sejtem ez itt a probléma - viszont akármire állítom, ugyanúgy használhatatlan az egész. most 6-os csatornát állítottam be, mert ennél legalább vannak időszakok, mikor teljes sebességgel megy a wifi.

itt az inssider képe: [kép]

itt a modem beállításai: [kép]

itt pedig egy speedtest, hogy milyen sebesség van jelenleg:[kép]

a net az 30 megabites, a modem egy szobával arrébb van, ha jó minden, akkor 25 megabitet sikerül elérnem.
a modem típusa ubee evw3226 (upc-s modem, wifi-t is ez sugározza). mikor átállítottam 5ghz-re, akkor minden jó volt, viszont több eszköz is van a lakásban, ami nem támogatja az 5ghz wifi-t, így ez sajnos nem megoldás. van valami tanácsotok, hogyan tudnám megoldani a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#46520) dethroner válasza Gubek-Einste (#46516) üzenetére


dethroner
veterán

Ha jól olvastam akkor korábban azt írtátok hogy repeater használata esetén a fő router hatótávja esetén is feleződik asebesség. Most valahol azt olvastam hogy a repeater-ről a routernek fogalma sincs, sima kliensnek veszi. Ha így van, akkor miért feleződne a wifi sebesség a routerhez csatlakozik a teló? Nem csak akkor kéne sebességcsökkenéssel számolni, ha a repeater adja a jelet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46521) Gubek-Einste válasza rooney8 (#46519) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Saját router használata talán segíthet, ami támogatja az 5 GHz az azon menjen, ami nem az pedig marad 2,4-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46522) Gubek-Einste válasza dethroner (#46520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elsődleges eszközre csatlakozó kliens eszközöknél nincsen csökkenés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46523) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni aki ért a vezeték nélküli hálózatokhoz, hogy van egy nagyobb telek házzal amit be kéne wifi-vel szórni, hogy mindenhol legyen kellő jelerősség, s ehhez van 3db Tp-link 841N router. A kérdés az lenne, hogy a eddig úgy csinálták meg, hogy mindegyik routernek külön nevet adtak 1-2-3 , de most véletlen kettőnek ugyan az a neve, s azt vettem észre, hogy a mobil nem jelez kettő ugyan olyan nevű wifit, az miért van? Miközben a wifi analiser program androidon szépen mutatja hogy két ugyan olyan nevű wifi van persze különböző erősséggel. S azt vettem észre, hogy szépen megy át egyik routerről a másikra épp amelyik erősebb a kettő közül, de valójában foigalmam nincs melyik routeren vagyok épp mert a nevük ugyan az, ez jó is lenne amúgy, mert így nem kell bajlódni mint eddig hogy a másik nevűre kelljen átmenni ha a másik már gyenge.

Kérdésem tehát az mivel nem értünk hozzá, hogy mi van ha a 3 routernek ugyan az lesz a wifi neve ami egy hálózaton (t-home routerről) megy? Akkor összesen lesz mindössze 1 wifi jel (a 3router hatósugara beéri egymást tehát félreértést elkerülve eddig 1-2-3 nevű wifi jel látszódott is különböző erősségekkel). De azt vettem észre ha ugyan az a neve két routernek nem jelöli külön jelekként a mobil wifit ha nézem. Amúgy jó is lenne ha csak 1 jel jelenne meg wifinek, pedig az 3 routerből jön össze, mert akkor nem kell bíbelődni a külön nevű wifi jelekkel, csak ezt nem értem ,hogy ez hogy lehetséges? S addig nem merem mindet átnevezni ugyan arra a névre míg meg nem tudom, hogy az nem okoz galibát.

Azt is kérdezhetném, hogy kell lefedni egy nagy területet épülettel több wifi routerrel úgy, hogy egy neve legyen az egésznek 1 wifi jel megjelenítéssel, s automatikusan mindig azon a routeren legyen rajta amelyik erősebb. Ez lenne a megoldás arra ha mindet ugyan arra a wifi névre állítom?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46524) Gubek-Einste válasza Ferenc. (#46523) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz semmilyen gond abból ha több eszköznek is ugyan azt az SSID/jelszó párost adod meg de a csatornák azok legyenek különbözőek.
Teljesen automatikus átállás nem lesz mivel nincsen központi hálózat irányítás.
Az eszközöket kábellel kötöd össze akkor így állítsd be a másodlagosakat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46525) rooney8 válasza Gubek-Einste (#46521) üzenetére


rooney8
aktív tag

ha jól értem, akkor a upc mellé üzemeljem be a saját routeremet? a upc-s modemet állítsam át 5 ghz-re a sajátomat pedig 2,4-re?
így nem fogja egymást zavarni a két wifi? (bár az egyik 5 lesz, a másik pedig 2,4)
illetve az ip kiosztást meg tudja csinálni automatán a két router?

(sajnos a upc-s modem nem tudja a dual band-et, én is arra gondoltam először)

[ Szerkesztve ]

(#46526) Gubek-Einste válasza rooney8 (#46525) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem teljesen, a UPC-s eszköz menjen bridged módba és a saját router kezelje a teljes hálózatot.
Természetesen nem fogja zavarni egymás a két wifi hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46527) hazafy


hazafy
csendes újonc

Sziasztok ha valaki monda nekem okosat megköszönném :D Probléma a következő inviteles ZTE modem csere volt ismerősöméknél utána lepik telefonok minden wifin keresztül kapcsolódik semmi gond.. pár hét után az egyik lepi (Dell Vostro 2520) nem látja a hálózatot de szomszédét igen minden más készülék működik rendesen... kábelesen csatlakoznak működik két hetet és nem lát hálózatot.. elhozzák hozzám nálam kapásból wifi csatlakozás gond nélkül és kábelesen is... elviszem cégemhez onnan viszik el a lepit haza, azért itt is megnézem wifit lát csatlakozik gond nélkül. Mindenhol Inviteles hálozat volt. Hazakerül a wifi semmi ugyanúgy, elfelejtettem vele a szóban forgó hálózatot de semmi, eszközkezelőben minden rendben van. Nem volt mostanában frissítés sem. Invitelesek azt mondják bentről megnézték minden rendben van... Valakinek tipp? :)) Modem lett áramtalanítva úgy sincs változás...

(#46528) mezis válasza hazafy (#46527) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Kezdjük ezzel.

mezis

(#46529) Gyurka6 válasza hazafy (#46527) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Esetleg a 12, 13-as csatornán van a router, a dell kártya meg 11-ig megy?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#46530) hazafy válasza mezis (#46528) üzenetére


hazafy
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat :) Gyurka6 -nak is. Továbbítottam az illetékesnek amit javasoltatok még az este.. Közbe annyi fejlemény hogy kijön mégis az Invitel mert az a modem az ő tulajdonuk bla bla ment a duma miután lett közölve hogy ok megoldjuk mi magunk... Valami olyat mondott a szerelő de ez már 2 szájon keresztül jött " elfelejtette a modem a gépet" :C Ha van valami fejlemény azért lehet leírom :D Köszönöm addig is.. :DD

(#46531) rooney8 válasza Gubek-Einste (#46526) üzenetére


rooney8
aktív tag

az a baj, hogy a saját routerem csak 2,4ghz-et tud. egyébként egy tp link wr340gd-ről van szó.
vagy ha az kezelné a hálózatot, így is stabilabb lenne, mint a upc-s modem?

(#46532) gozmozdony0


gozmozdony0
csendes tag

Sziasztok!

Telekomos internet lett bevezetve a lakásba és sajnálatos módon wifivel kell fognom az internetet.Az lenne a problémám, hogy sokszor eldobja a jelet a gép, vagy csak szimplán olyan állapotba kerül mintha nem lenne internet a wifi hálozaton pedig telefonon tökéletesen van net.Speedtestel mindig változó sebességet mérek hol 50-60 mbps-t hol 20-30. Ha hátsó usb portba rakom az adaptert gyakorlatilag használhatatlan a net de viszont ha az előlapi portba csatlakoztatom akkor "teljesen jó". Mitől lehet ez? Az usb adapterem már 6-7 éves vagy több.Az lenne a probléma ?

A router amiről jön:huawei hg8245h
az usb wifi adapterem:tp-link tl-wn721N

Előre köszi a segítséget!

(#46533) csixy válasza gozmozdony0 (#46532) üzenetére


csixy
addikt

Gondolom, hogy gyermekkorodban játszottál bújócskát. Ha egy jó széles fa mögé álltál, akkor nem látott a hunyó. Hát ez a baj a hátfali usb porttal , ha csak közvetlenül a wifi dugót dugod bele, merthogy maga a géptest (vaslemez gépház) leárnyékolja a router irányába. A megoldás az, hogy a wifi dugót USB hosszabbítóba kell beledugni és így mobilizálva oda tenni, ahol jó a wifi kapcsolat.

A másik ok a változó wifi kapcsolatra az lehet hogy a környezetedben mások is használnak wifit és az éter ki van tömve elektromos wifi szmoggal, ami zavarja a kapcsolatodat. A teendő itt van leírva például.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46534) Gubek-Einste válasza rooney8 (#46531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt semmiképpen se használd csak önmagában, alaposan megértett már a cserére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46535) Gubek-Einste válasza gozmozdony0 (#46532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46536) gozmozdony0 válasza Gubek-Einste (#46535) üzenetére


gozmozdony0
csendes tag

A router és az én wifi adapterem között egy fal van max 10 cm vastag de szerintem még annyi se.Légvonalba nézve adapter és a router között egy 5-6 méter lehet.A fal anyagát nem tudom megmondani de ez egy lakótelepi lakás ha ez segít :D .A jelszóba angol abc betűi vannak.Inssider alapján 3-as csatornán van.Gyártói drivert telepítettem mert anélkül nem ismerte fel a win10 az usb-t.

(#46537) mezis válasza gozmozdony0 (#46536) üzenetére


mezis
nagyúr

USB hosszabbítóval keress még jobb helyet a WiFi adapternek.
Ugyancsak próbálj jobb helyet találni a WiFi routernek. (Néha 5 - 10cm is sokat jelenthet.)

mezis

(#46538) gozmozdony0 válasza mezis (#46537) üzenetére


gozmozdony0
csendes tag

Érdemes másik usb adaptert vásárolni vagy teljesen megfelelő ami van ?

(#46539) mezis válasza gozmozdony0 (#46538) üzenetére


mezis
nagyúr

Előbb ezzel a két WiFi-s eszköz helyével kísérletezz.
Ha mégsem lennél elégedett az eredménnyel, akkor 5GHz-es sávot kell birtokba venned.
Annak első lépése lehet egy kétsávos WiFi adapter. (A 2,4GHz-en lehet, hogy semmivel sem lesz jobb.)

mezis

(#46540) gozmozdony0 válasza mezis (#46539) üzenetére


gozmozdony0
csendes tag

Az 5GHz-es sáv csak akkor van ha tudja a routrerem, nem ?

(#46541) Gubek-Einste válasza gozmozdony0 (#46540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, minden eszköznek ismernie kell.
Tedd át 11-re a csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46542) rooney8 válasza Gubek-Einste (#46534) üzenetére


rooney8
aktív tag

Esetleg tudsz ajanlani egy routert? Dual band lenne akkor igazabol fontos, szerintem masra nincs szuksegem. Lenyeg, hogy minel olcsobban szeretnem meguszni a cseret:)
hasznalt eszkozt is szivesen veszek, sot...:)

(#46543) Gubek-Einste válasza rooney8 (#46542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46544) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Kéne egy kis segítség, minél jobban utána néztem annál jobban nem vágom mit kéne cisnálnom.

Adott:

D-Link DI-704 Wifi AP modem funkcióval (továbbiakban: modem)
2,4g, 20Mhz, fix csatorna, g szabvány (n-nel instabil)

Tenda F1203 Wifi AP (továbbiakban: repeater)
Dual Band 1200mbps Repetidor Wifi Repeater 2.4g 5.0g 11ac

NAS
IP kamera
3laptop
3telefon stb.

Cél

a modemből kijövő wifi jelet inputként használná a repeater és szórná tovább erősítve.

2-2 laptop-teló használná a modem jelét az enyém meg a nagy sebességű repeatert. A nagy sebesség nyilván a belső hálózatra értem (NAS stb.) ezért is kell tulajdonképpen, hogy repeaterként működjön, nem azért mert gyenge a modem jele.

Ahogy olvastam:

1. minden hálózatnak ugyanaz lesz az SSID-je. Tudtommal alapból 2 van a repeaternek meg egy 1 a modemnek, ez hogy fog összejönni?
2 engedélyezni kell mindkét AP felületén a repeater funkciót, a modemnél base point, másiknál repeaterként
3 egymás MAC címét meg kéne adnom, de hol? Bridginget találtam csak a modemnél.
4 meg kell változtatni a repeater LAN IP címét, ennek nem szaabadna ütközni a modem által kiosztható tartományból, mert akkor a repeater WAN és LAN IP címe egyezne, jól mondom? Azt meg nem tudom belőni a modem felületén, hogy a repeater WAN MAC címére mindig csak ugyanazt az IP-t ossza ki, egyszerűen nem találom a funkciót.
5 Ez a megváltoztatott IP lesz az alapértelmezett átjáró azokra a kliensekre, amik a repeater jelét fogják? Ha igen, akkor minden gépen fix be kell lőni, hogy az legyen az alapértelmezett? Ha ezt nem teszem meg, akkor nem tud felcsatlakozni a kliens, nem hinném?
6. a DHCP-t le kell állítani a repeaternél. Ez esetben már érthető az előző kijelentés, de ez kötelező? DHCP nélkül, hogy fognak rácsatlakozni más eszközök?
7. Más csatornát kell belőni a repeaternek, hogy kerüljük az interferenciát, ha úgy is 5g-n használom, akkor ez kihagyható nem?

Nagy vonalakban valaki leírná? Alap szinten azért értek hozzá, de ez így most sok volt :) .
Köszi

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46545) Gubek-Einste válasza spe88 (#46544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

G-s hálózatot nem érdemes repeater-elni mert alapból is max 20-22 Mbps-t tud, repeater-en keresztül pedig alapból feleződni fog a link sebesség de a környezeti viszonyoktól függően ez még kevesebb is lehet. Emiatt érdemes lenne lecserélni a D-Link-et valami másik eszközre, lehetne a Tenda az elsődleges eszköz is és az új pedig a másodlagos repeater üzemmódú.

1; A 2,4 GHz-s egyezni fog, egyezniük is kell de a másodlagoson az 5 GHz állítható lesz.

2; A másodlagoson csak a 2,4 GHz-n kell repeater beállítás, 5 GHz-n AP lesz.

3; Ott kell megadni.

4; Fix-en állítsd át a másodlagosnak a LAN IP címét, WAN IP címe repeater módban nem lesz.

5; Az elsődleges eszköznek a LAN IP címét kell megadni alapértelmezett átjárónak.

6; Igen, a repeater-en ki kell kapcsolni a DHCP-t, az elsődleges eszköztől fognak IP beállítást kapni.

7; Azonos csatornán kell lenniük 2,4 GHz-n mert különben nem működik a kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46546) spe88 válasza Gubek-Einste (#46545) üzenetére


spe88
senior tag

Köszi, nagyjából most már tiszta, nem is gondoltam a sebesség feleződésre, pedig logikus. Tendan nincs koax bemenet szóval az nem fog menni, fizikai korlátai is vannak. N-nel meg nem megy jól a dlink, az ISP meg nem csereli le, nekik a szerzodesben csak az van, hogy kábellel kell biztosítani a szolgaltatast. Amúgy is hoznanak max egy másikat, ami szintén kuka. Gyárilag nem az igazi.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46547) gozmozdony0 válasza Gubek-Einste (#46541) üzenetére


gozmozdony0
csendes tag

11-es csatorna nem zsúfolt? mert ahogy nézem 4-en is vannak a 11-es csatornám. Illetve egy 3m hosszú usb hosszabbító ront valamit a sebességet?

(#46548) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok. Van valamilyen lehetőség arra hogy a routerem álltal biztosított wifi hálózatán történő beszélgetéseket valahogy vissza tudjam olvasni? Nagyon fontos lenne, válaszokat előre is köszönöm.

Good hunting,STALKER !

(#46549) deseoakos


deseoakos
csendes tag

Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Van egy Tp-link archer c5 típusú touterem, ami tudja az AC1200 szabványt. Kötöttem a T-home-nál 1 Gigás netet, ami mellé adtak egy D-link dir842 típusú routert. Gondoltam ha már van, beállítanám reapeternek hogy nagyobb területet fedjek le jó jelerősséggel. Próbáltam, hogy ugyan azt a hálózat név és jelszó párost állítom be mint a másik routeren, valamint a dhcp-t kikapcsolva 192.168.0.50- re állítva az Ip címet ( a gyártó honlapján erről találtam videot), de ennek ellenére sem szórja a netet. Hatótávon belül volt elhelyezve a dir 842-es router. Tehát ebben kérnék segítséget hozzáértőktől, hogy melyik routeren mit kéne pontosan beállítani, hogy a másik is szórja netet.

(#46550) Gubek-Einste válasza spe88 (#46546) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A modem véletlenül nem DCM-704?
Megoldás lehet ha a szolgáltatói eszközön letiltod a wifi-t, saját router-t router módban utána kötöd, a saját router WAN IP címe le lesz fix-álva és DMZ-be téve a szolgáltatói eszközön, beszerzel egy rendes router-t elsődleges vagy másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.