Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) petymeg válasza Gubek-Einste (#47146) üzenetére


petymeg
addikt

Szia!

most egy TP Link TL-WN721N van a gépbe dugva, jól megy vele a net, azaz maxon veszi az UPC-s routerről az adást.
Csak gondoltam új géphez dukálna vmi beépített antennás.

Itt a kép:

A piros a miénk.

Azt mutatja ez az analyzer, hogy csatornát is váltani kellene. Abban tudsz segíteni, hogy kell?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47152) ArthurShelby válasza petymeg (#47151) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem kell másik csatorna, pont jó. A másik wifi is te vagy a upc wi-free-vel.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47153) TheProb válasza Intruder2k5 (#47148) üzenetére


TheProb
veterán

Kliens, bennem teljesen az volt, hogy a Note 4-emben már ac-s adapter van, de elvileg "csak" n-es. Megnéztem most muter Mi4c-vel, ebben ac-s adapter van, ha minden igaz. Ezzel már 56/76-ot mértem, bár fura, hogy az ups több.

(#47150) legelek: Jelenleg így néz ki a "környék", ennek fényében lehet ki van maxolva a sávszég.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#47155) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#47148) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az jutott eszembe, hogy mi van akkor, ha bekapcsolom az összes guest hálózatot a routeren így "szennyezve az étert"? Emiatt az összes auto módba lévő eszköz inkább átmenne másik csatornára, nekem meg nagyobb terem lenne (és engem ugye a saját wifi guest nem zavarna).

Ez mennyire jó ötlet (számomra)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47156) Roshan


Roshan
tag

Hali, digi 500as netem van, szeretnem a wifimet kicsit feltuningolni a gepbe hogy kitudjam hasznalni rendesen a sebesseget!
jelenleg intel Dual Band 7260 wifi kari van a gebe,(Laptop) ennek a max speedje 867 Mbps, tudnatok olyat ajanlani ami ennel tobbet tud, nem lenne baj ha maradna a 2 antennas, de ha ezek ennyit birnak akkor johet 3 as antennas is!
http://www.ebay.com/itm/40cm-MHF4-Antennas-AW-CB160H-Broadcom-BCM94360HMB-802-11ac-1300Mbps-BT-4-0-Card-/252212490257?hash=item3ab9093011:g:-MUAAOSwcBhWbpI9
Ezt mar probaltam de ettol osszefosta magat a gep, felforrosdott es kekhalal.
Az ado egy TP Link ac 5400as router
Nemtudom mennyit birhat el a gepem de szeretnem a maxot kihozni belole!
Config:
Asus k52jr laptop
8 gb ddr3 ram
128 gb ssd
2 tb hdd
intel core is 5 proci (elso generacios)
Elore is koszi a segitseget!

(#47157) Intruder2k5 válasza TheProb (#47153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Telefon, telefon, de sajnos ezek nem a sebességről híresek, jellemzően mindben 1x1:1MIMO WiFi adapter van, még ha ac szabványos is. Meg aztán hiába is lenne ac-s, ha a router csak n szabványt ismer. Ha komolyabb sebességet akarsz, akkor kell egy legalább 2x2:2, de még inkább 3x3:3 MIMO-s notebook.

És igen, sajnos elég zsúfolt a környék, a 70Mbps itt már jó eredménynek mondható.

[ Szerkesztve ]

(#47158) Gubek-Einste válasza petymeg (#47151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy legalább N300-as adapter szerezzél be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47159) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#47155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ne próbálkozzál ezzel, az eredménye bizonytalan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47160) Gubek-Einste válasza Roshan (#47156) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van három antenna a laptop-ban?
Ellenőrizni kell, hogy mely kártyákat támogatja a laptop?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47161) And válasza ArthurShelby (#47155) üzenetére


And
veterán

(Attól, hogy bekapcsolod a vendéghálózatokat, szoftveres AP-kat, a valós forgalom ugye egyáltalán nem fog növekedni - vagyis csak nagyon minimális mértékben -, ha azokon nem zajlik hasznos adatcsere. A csatornaszámuk és adott pontban a vételi jelszintjük pedig ezeknek a virtuális wifi-hálózatoknak megegyezik az alap wifid tulajdonságaival, vagyis egyáltalán nem 'szennyezik' jobban az étert a letiltott állapothoz képest.)

(#47162) Roshan válasza Gubek-Einste (#47160) üzenetére


Roshan
tag

2 van benne, azert irtan hogy jobb lenne valami 2es

(#47163) Gubek-Einste válasza Roshan (#47162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor sajnos nagyobb sebességet nem fogsz tudni elérni cserével.
USB-sből van 3x3 MIMO képességű, pl Asus USB-AC68 vagy TP-Link Archer T9UH.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47164) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#47144) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Semmi gond nincs csak furcsálltam, hogy elkezd csökkenni telóval mérve a sebesség. Laptoppal (Lenovo Thinkpad T440p) viszont megy 100-125 között.

(#47165) Roshan válasza Gubek-Einste (#47163) üzenetére


Roshan
tag

Kiprobalok egy 3 antennasat, intelbol melyiket erdemes?

(#47166) dmad válasza Gubek-Einste (#47145) üzenetére


dmad
aktív tag

Kedves Gubek!
Megvettem az Asust, most megpróbálnám a Linksyst "tuningolni".
Itt megtaláltam a hozzávaló Tomato verziókat, de fogalmam sincs melyiket tegyem rá.
Tudnál segíteni?
És ha felmegy, akkor mit kell bekapcsolni rajta, hogy adja-vegye a wifi jelet??
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#47167) python1


python1
veterán

Üdv Mindenkinek!

Turbózni szeretném az otthoni WiFi hálózatomat,szerintetek ez járható út lenne? A szolgáltatótól kapott routerre szeretném kötni,vagy elég ez a megoldás is,vagy melyik lenne a jobb?

Válaszokat előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#47168) dmad válasza dmad (#47166) üzenetére


dmad
aktív tag

Úgy néz ki sikerült megoldanom... :)

Élj úgy, hogy.......

(#47169) dmad válasza dmad (#47168) üzenetére


dmad
aktív tag

Nem, mégsem sikerült...
Ez alapján próbáltam, de nem akar menni...
Nem fogadja el a jelszót a repeaterkent használt routerre csatlakozásnál, le dobálja a netről magát a második router...
Szóval nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#47170) Gubek-Einste válasza Roshan (#47165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen három antenna a laptopban akkor teljesen felesleges olyan kártyával próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47171) Gubek-Einste válasza python1 (#47167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47172) Gubek-Einste válasza dmad (#47169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tomato-val kapcsolatban itt érdeklődjél inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47173) Roshan válasza Gubek-Einste (#47170) üzenetére


Roshan
tag

Mivel egyszer mar vettem 3 antennast ezert tudom hogy azt is adnak hozza, nem nagy dolog behuzni meg 1 kabelt..:)

(#47174) Gubek-Einste válasza Roshan (#47173) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem csak kábel kell, hanem a kábel végére antenna is.
Tehetsz egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47175) python1 válasza Gubek-Einste (#47171) üzenetére


python1
veterán

Családi házba menne,az alsó szinten van a szolgáltatótól kapott router a felső szintet szeretném erősíteni.A falak anyaga tégla/gipszkarton.
Elméletileg bármilyen megoldás megfelelne,csak legyen stabil amennyire lehet.
Jelenleg sajnos nem tartózkodom otthon,tehát mérésre nincs lehetőségem,de az biztos,hogy iszonyat ramaty a WiFi az emeleten.
Ja igen a router, Telekom által forgalmazott routerről lenne szó,ami most nem ugrik be,hogy mi is valójában.
Ennek a probléma anyagi ráfordítására 50e forintot gondoltam,így első nekifutásra.

[ Szerkesztve ]

(#47176) petymeg válasza Gubek-Einste (#47158) üzenetére


petymeg
addikt

Egy ilyen pl?

[link]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47177) Gubek-Einste válasza python1 (#47175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legoptimálisabb megoldás egy kábel felhúzása az emeletre és ré kötni egy AP módú eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47178) Gubek-Einste válasza petymeg (#47176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet de érdemes az antennákat lecserélni, TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47179) ArthurShelby válasza And (#47161) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kérdés, hogy mit néz egy router, mikor auto-ra van állítva.
Mac címek számát a csatornán, a körülötte levők jelerősségét, a zavarást (milyen gyorsan/minőségben érkezik meg a jel)?
Vagy ez routerenként változik?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47180) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#47179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-e válogatja, hogy mennyire működik ez a funkció de ajánlatosabb manuálisan beállítani és ellenőrizni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47181) python1 válasza Gubek-Einste (#47177) üzenetére


python1
veterán

Köszi,az lesz! :R

És esetleg ajánlanál valami komolyabb,megbízható AP módú eszközt?
Vagy jobb lenne egy komolyabb router AP módban?

[ Szerkesztve ]

(#47182) Gubek-Einste válasza python1 (#47181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U ha elég a csak 2,4 GHz használata, ha kellene dual band akkor Asus N56U, AC-val Asus AC58U vagy TP-Link Archer C5/C7. Az Asus eszközeiben van dedikált AP mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47183) python1 válasza Gubek-Einste (#47182) üzenetére


python1
veterán

Köszönöm a választ! :R

Valószínű,hogy Asus AC58U-t választom,elméletileg ez a legerősebb,de az Asus N56U-is megfelelő leht.Az utóbbit többen szerették,több az elégedett felhasználó,igaz,hogy az AC58U-val még kevesebb a felhasználói tapasztalat.

Most még annyit kérdeznék,hogy 1db elég lehet,vagy a biztonság kedvéért vegyek kettőt mondjuk az Asus N56U-ból?

(#47184) tpeter77 válasza python1 (#47183) üzenetére


tpeter77
addikt

Vegyél egyet, és ha kevés, akkor később vehetsz még egyet. Na?

(#47185) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Szeretném használni az alaplapomra integrált wlan-t, ami egy AC-s hálókártya. A kérdésem, hogy van egy TP-Link 8dbi-s antennám, ami vezetékes és könnyen tudom állítani, viszont az alaplapi kártyán 2 antenna kivezetés van. Lenne még egy 8dbi-s antennám, de az csak simán felcsavarható. Előnyöm vagy hátrányom származna belőle, ha mindkettőt használnám? Értem itt, hogy olyan 50mbit/s-ot tudok most fogni egy emelettel lejjebb a routertől ( 120mbit-es netből ) ezzel az az egy antennával. Ha esetleg felcsavarnám a második antennát ez az érték jobb, vagy rosszabb lenne? Illetve elég nehézkes lenne a második antenna állítása a gépből kilógó sok kábel miatt.

(#47186) Nagynozi válasza Nagynozi (#47185) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Közben egy másik kérdésem is akadt, talán ez szülte az elsőt... a lényeg, hogy az egyik antenna kimenetre rákötöm az antennát, tökéletesen működik a a wifi, ha a másikra, akkor abszolút nincs jel. A leírás alapján az intel hálókártya wifi és bluetooth is egyben, akkor az egyik antenna a wifi-ért felelőls, a másik a bt-ért? Intel Dual Band Wireless AC 3160....

(#47187) mezis válasza Nagynozi (#47186) üzenetére


mezis
nagyúr

"...az egyik antenna a wifi-ért felelőls, a másik a bt-ért? "

2,4GHz-en biztosan nem. Jó neki ahhoz a WiFi 2,4GHz-es antennája.

Az 5GHz-es sávról nem találtam leírást, de bizonyára ott is hasonló a helyzet.

Talán kellene még pár alkatrész a két antenna használatához vagy szoftveresen kellene bekapcsolni.

mezis

(#47188) Nagynozi válasza mezis (#47187) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Egy egyszerű alaplapra integrált wifi adapter-ről lenne szó! Itt az alaplap leírása: [link] Valószínű, hogy az antennabemenet rossz? Mert csak a használható antenna portra van rákötve antenna és a gép érzékeli mind a 2,4ghz-es, mind az 5 ghz-es hálózatomat.
Minden driver frissítve...

(#47189) And válasza Nagynozi (#47186) üzenetére


And
veterán

Az biztos, hogy az Intel AC3160 nem támogatja a MIMO-t (párhuzamos, külön antennákat igénylő stream-eket), vagyis a wifi-jének egy időben csak egy antennára van szüksége a működéshez. Itt: [link] azt is említik, hogy bár a chipset eredeti leírása szerint a diversity-mód (átkapcsolás az alacsonyabb vételi bit-hibaarányt produkáló antennára) támogatott, ehhez képest a tapasztalatok azt mutatják, hogy ez em igaz, és az egyik antennát valóban kizárólag a bluetooth-hoz használja.

(#47190) Nagynozi válasza And (#47189) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm a választ/válszokat.
Akkor megnyugodtam, mert relatíve jó sebességet tudok produkálni így is, bluetooth-ot meg nem használok.

(#47191) Gubek-Einste válasza Nagynozi (#47190) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyárilag milyen antennákat kaptál hozzá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47192) Nagynozi válasza Gubek-Einste (#47191) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

2 pici antennát.... 3dbiset talán.

(#47193) Gubek-Einste válasza Nagynozi (#47192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel/talp nincsen hozzá?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47194) Nagynozi válasza Gubek-Einste (#47193) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Nincs, egyszerű alaplapi integrált hálókártyáról lenne szó Intel Dual Band Wireless AC3160 2 antennával. És most egy darab 8 dbi-s talpas TP-Link antennával működtetem egy portra rácsavarva, mert a másik nem működik!

(#47195) castiels


castiels
addikt

Ha adott egy Huawei 5577 mifi ami 5ghz-en sugároz, és egy telefon amiben ugyanez az adatmegosztó telenor 4g-s net, és az meg 2.4 ghz en sugároz ez így megoldható? Tehát látható lesz egy ugyanazon a hálón levő 2.4 és egy 5.0 ghz es wifi is? A laptop az 5.0 ghz re csatalkozna a telefonok meg a 2.4 re.
Tehát úgy fog működni mint egy 4G-s szimultán router ami tud 2.4 és 5.0 ghz et is egyszerre?

(#47196) Gubek-Einste válasza castiels (#47195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel két különböző eszközről van szó így nem lesz semmilyen kapcsolat közöttük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47197) castiels válasza Gubek-Einste (#47196) üzenetére


castiels
addikt

:(

(#47199) feelmt


feelmt
tag

Üdv! lenne egy problémám : a telekomos gyári sagemcom wifi router amióta megvan dobálja a hálozatot ( tehát az eszközön egyszer csak lecsatlakozik, aztán vissza kell rá csatlakozni, vagy ujraindítani ) illetve abban a helységben ahol van 2.4ghz és 5.0 ghz is hozza a 120Mbps-t ( ennyi a netem max sebessége ) de máshol egy közeli szobában ez már jóval gyengébb 50-60Mbps körüli. Ez az egyik gond, hogy milyen routert vegyek ami normális szétszorná a jelet az egész házba. A másik pedig ami miatt még kérdéses az egész, hogy van egy tp-link rw831 routerem-ami másik helyen más szolgáltatóval szépen müködött, de itt hiába mérem közvetlen a mellete a sebességet, nem hozza a 120Mbps-t, ilyenkor ugye a telekomos router lan-1 portjára van kötve dhcp-vel ( bár probáltam statikus címmel is ). Tehát kérdés még hogy ha vennék egy másik routert hogyan értem el hogy rendesen müködjön. Ha valakinek van ötlete köszi! itt egy kép a szobábol a csatornákról ( 2.4 a telekomos mentvárunk - mert ez legalább nem szakadozik :) - a tplink )

router mellől

[ Szerkesztve ]

(#47200) handbrake válasza feelmt (#47199) üzenetére


handbrake
csendes tag

Szerintem ha nincs szükség az 5 GHZ-re kapcsold ki. A 2.4 ghz-n a router mellett hozza amit kell, de a másik szobában nem, mert valószínűleg a fal "fog" rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.