Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Adott egy TP link AC 750 router, amivel az bajunk, hogy tégla építés századfordulós bérházban, gyengébb jelet produkál, mint a korábbi gagyi telekomos speedport. Állítólag ezek gyárilag le vannak húzva teljesítmény szempontjából, hogy ne 100%on adjanak. Hol tudom ezt megnézni állítani? Nem találom a kezelői felületen.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#47352) ArthurShelby válasza rolko (#47350) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És ha a ház kapna egy rendes villámvédelmet? Akkor nem kéne miden egyes cuccot külön kihúzni a konnektorból (nem értek hozzá, csak kérdezem).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47353) Gubek-Einste válasza zorzy4 (#47351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem lehet wifi teljesítményt állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47354) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#47353) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#47355) Panthera válasza Zwodkassy (#47343) üzenetére


Panthera
őstag

Ha egy kültéri IP kamerát akarok megvédeni, arra is jó ez az Ubiquiti? Csak tervezem a vásárlást, sima UTP kábelt használnék (föld alatt lenne vezetve, de gondolom ez mindegy).
Ezt a protectort a router és a kábel közé kell tenni vagy közvetlen az eszköz (kamera) elé - a hosszú kábel összeszedheti a túlfeszültséget?

Szerk.: Ja most látom, hogy itt is az eszköz előtt van közvetlen a képen.

[ Szerkesztve ]

(#47356) handbrake


handbrake
csendes tag

Üdv!

Ha adott 2 egyforma TP-link router WR840ND, amik Bridge módban vannak, 30-33% jelszinttel kapcsolódnak, miért van hogy a 120 Mbit-ből csak 30 Mbitet tudok a Bridge vevő oldalán mérni. Mind a két oldalon úgy van beállítva a router, hogy a WIFI része csak a Bridge kommunikációt szolgálja. Az adó routeren nincs más UTP-n kapja a netet, a Vevő oldalon egy másik router szórja a netet. Ott a wifin is csak ez a 30 mbit mérhető, ugyan ez a vevő oldali routerből UTP-n kivéve gépre kötve is ennyi. DHCP-t az Adó router osztja. Mág ha felezi is kevés a 30 a 120-ból, ami a T-s routeren mérve 80 - 90 Mbit tud. Így most ez le van harmadolva.....

Más: Volt egy kis időm, így végre tudtam tesztelni a kültéri Ap-et. ( Ubiquiti Nanostation 5 "54mbps" és Loco).
Asztalon összelőttem egy mini hálózatot. A sebességgel nem voltam kibékülve. Tudom, hogy a WDS lefelezi a sebességet, de így se értettem igazán. Ha a beépített tesztelővel néztem se volt meg az 54 Mbps pedig egymással szemben voltak az asztalon. Elfáradtak az eszközök? Van valami más mód, hogy az AP-k kommunikáljanak egymással, vagy valami beállítás trükk? Az AP-nek csak ez a feladat lesz szánva áthidalják a 300 méteres távolságot, a többit a routerek végzik majd. ( Netmegosztó AP WDS , Vevő Station WDS)
TP-linknél ( 2 router) jártam ugyan így, ott a sebesség akkor emelkedett, mikor a DD-WRT fel lett telepítve.

Várom az ötleteket!

Köszönöm :DD

[ Szerkesztve ]

(#47357) kaciokos válasza kaciokos (#47337) üzenetére


kaciokos
őstag

Azóta is teszteltem egy csomót, jelenleg itt állok: ha Androidos klienssel WiFi-n csatlakozok, és SMB-vel másolok, akkor a másolás nagyon lassú, kb. 10 Mb/s. Ha ebből a három feltételből bármelyiket megváltoztatom, már felgyorsul a folyamat. De ha ez a három paraméter megvan, akkor mindig lassú.

Ebben a hármasban tesztelve:
- 4 Android-os eszközzel: Samsung S7 Nougat, Samsung A3 2016 Marshmallow, Sony Z1 Compact Lollipop, noname media box Lollipop
- 4 különböző routerrel: TP-Link WDR3600 OpenWRT, TP-Link WR842ND OpenWRT, TP-Link MR3220 gyári FW, D-Link DWR-921 gyári FW
- 3 különböző forrással: Synology DS215j NAS, noname PC, Lenovo i5 PC

A három feltételből SMB-t nem tudom lecserélni, mert pont az a cél, hogy menjen. Ha az Android a ludas, azon úgysem tudok segíteni. Viszont azon gondolkodtam, hogy az általam kipróbált WiFi routerek mindegyike viszonylag alsópolcos. Elképzelhetőnek tartjátok, hogy egy bika router beszerzése javítana a helyzeten? Emlékeztetőül, ha Internetről töltök le mondjuk Google Drive-ról, simán csorog 70 Mb/s-al, ami kb. a többi komponens elérhető gyakorlati maximuma, szóval a kérdés az, hogy elképzelhető-e, hogy a TP-Link WR842ND gyengesége okozza azt, hogy SMB-vel ennyire lassú a másolás.

(#47358) rolko válasza Panthera (#47355) üzenetére


rolko
őstag

Az utp kábelt kint el kell felejteni, csakis kültéri FTP kábel ajánlatos, még akkor is ha KPE/védőcsőben megy. Az IP kamera elé kellene rakni, ott ahol van földelési pont. Mert egy csavar lesz a vezető a földpont és az Ubnt SP között.

legelek: villámvédelem a házon ebben az esetben nem nagyon ér semmit, mert ezek a tüskék az áram szolgáltató hálózata felől jönnek. Ez ellen egy túlfesz levezetőt lehetne alkalmazni a villany óra szekrényben a bejövő megszakító után. Egy fázisra pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47359) Multibit válasza kaciokos (#47357) üzenetére


Multibit
veterán

Nem értek az Androidhoz, ezért lehet, hogy hülyeség amit mondok. Nem tud az a droid kliens NFS megosztást kezelni?

(#47360) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Beüzemeltem két egyforma C7 routert.
A két router wifi nevei és jelszavai egyezők.
Kérdésem az lenne, hogy a kettő működhet-e azonos csatornán, vagy külön-külön csatornát használjon mind a két router?
köszi.

(#47361) kaciokos válasza Multibit (#47359) üzenetére


kaciokos
őstag

File másolásra használhatnék is SMB-től eltérő protokollt, pl. FTP, WebDAV, ezek nálam kb. 3-4x gyorsabbak az SMB-nél, de SMB-nek ven pár előnye, media lejátszó appok is általában csak ezt támogatják, ezért szeretném azt megoldani, hogy SMB-n is normális legyen a sebesség.

(#47362) tpeter77 válasza tpeter77 (#47360) üzenetére


tpeter77
addikt

ja még egy kérdés (egyik munkatársamtól):
Bridge üzemmódban tudom használni a routereket? Tehát ha vándorlok az épületben akkor automatikusan váltson köztük?

(#47363) handbrake válasza tpeter77 (#47362) üzenetére


handbrake
csendes tag

Ha a nevük ugyan az, és ugyan azon a csatornán is vannak, az eszköz magától váltani fog.

(#47364) tpeter77 válasza handbrake (#47363) üzenetére


tpeter77
addikt

Aha, tehát beállíthatom mindkettőt ugyanarra a névre és csatornára? Ezt nem tudtam. Szuper! :)
A csatorna terheltségről hamarosan csinálok képeket és délután felrakom.

(#47365) yanna válasza Gubek-Einste (#47240) üzenetére


yanna
őstag

Nem hagyott nyugodni a dolog és próbálkozásaim alapján megszületett a megoldás, pontosan ugyan így.

(#47366) Kal-El válasza Gubek-Einste (#47342) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ezek a routerek jobbak, mintha külön 2 USB adaptert vennék?
Nem szokott szakadozni a net rajtuk? Az fontosabb, hogy stabil legyen, minthogy gyors.

(#47367) Panthera válasza Gubek-Einste (#47342) üzenetére


Panthera
őstag

"Legolcsóbb egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne, mivel gyári firmware-rel nem tudnak kliens módot így CFW-t kell használni."
Most esett le, hogy ez két router akkor gyárilag nem használható access pointként (van már router a rendszerben). Ez a CFW nagyon bonyolult annak, aki még nem csinált ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#47368) handbrake válasza Panthera (#47367) üzenetére


handbrake
csendes tag

Bonyolultnak nem az, ha olyan típus amit UTP-ről fel lehet "frissíteni". Csak a lépéseket kell betartani. A visszaállás a nehezebb a gyárira, de még nem kellett ilyet elkövetnem. Garancia természetesen ugorhat ilyenkor. Előnyére legyen írva, hogy sokkal több mindent tudsz állítani, és nagyobbak a lehetőségek. ezt mindenkinek magának kell mérlegelni....

(#47369) And válasza tpeter77 (#47364) üzenetére


And
veterán

Ebben azért ne bízz túlságosan. Ha két szimpla - soho-kategóriás, házi használatra szánt - router van azonos csatornán WDS-link nélkül, akkor lényegében két 'idegen' wifi-hálózatot hoznak létre, mivel nincs tudomásuk egymás működéséről. Hiába teszed azokat ugyanarra a csatornára, hiába állítasz be rajtuk azonos SSID-t és titkosítási eljárást ugyanazzal a megosztott kulccsal, attól az még két külön hálózat marad. Épp ezért egyáltalán nem szerencsés azonos csatornára állítani sem két ilyen routert, mert éppen úgy zavarhatják egymás forgalmát, mint a szomszéd hálózata a sajátodat. A szakadásmentes váltás pedig végképp nem fog csak úgy, minden további nélkül működni közöttük (ennek mellesleg semmi köze a bridge-módhoz). Ilyen üzemmód házilag csak WDS-linkkel képzelhető el, erre pedig alapban nem minden router képes, és eleve csak azonos chipsetek és firwmare-ek alatt van rá esély.

(#47370) Gubek-Einste válasza Kal-El (#47366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első sorban nem kell driver problémától tartani, másodsorban könnyebben lehet ideális helyre tenni.
Ha körülmények megfelelőek akkor stabilan fognak működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47371) Gubek-Einste válasza Panthera (#47367) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP-ként lehet őket gyári firmware-rel is használni, az Asus ráadásul dedikált AP és repater móddal rendelkezik, csak kliens módot nem tudnak.
Manapság már elég könnyű a firmware csere, az Asus előnye, hogy van benne recovery mód így szinte lehetetlen téglázni.
Garancia sem gond mert vagy vissza lehet tenni a gyári firmware-t, vagy annyi tönkre ment, hogy nem lehet kideríteni mi volt rajta.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47372) Panthera válasza Gubek-Einste (#47371) üzenetére


Panthera
őstag

Az külön tetszik az Asus-ban, hogy dedikált gomb is van rajta a váltáshoz.

Egy vezetékes router-re szeretném rákötni. Már többen segítettetek itt, de ahogy megemlítetted ezt a kliens módot, elbizonytalanodtam, hogy egyáltalán jó lesz-e nekem valamelyik eszköz. Az jó, ha tudja CFW-t, de egyelőre ha nem muszáj, nem szórakoznék vele. Akkor megvehetem?

(#47373) Panthera válasza Panthera (#47372) üzenetére


Panthera
őstag

Pontosítok, amit én néztem az az Asus RT-N12+! Ha esetleg lenne különbség...

[ Szerkesztve ]

(#47374) krealon válasza Panthera (#47373) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Pontosítok, amit én néztem az az Asus RT-N12+! Ha esetleg lenne különbség..."

RT-N12 D1
- Broadcom chipset
- Tobbfele alternativ firmware elerheto
- beavalt, ezert ajanlott tipus

RT-N12 Plus
- Realtek chipset (pontosabban Mediatek, aki felvasarolta a Realtek-et)
- Padavan firmware van csak ra
- ujabb, kevesebb a vele kapcsolatos tapasztalat, ezert nem kimondottan ajanlott, radasul a korai verziokkal eleg sok volt a problema.

Gyari firmware eseten, a kezelofeluletuk azonos kinezetu / viselkedesu.

(#47375) tpeter77 válasza And (#47369) üzenetére


tpeter77
addikt

Két darab Tp-link Archer C7 routert vettem, ezeket szeretném WDS Bridge módban használni, hogy automatikusan váltson egyik jelről a másikra a telefon/laptop. Igen, a C7 menüjében van "Enable WDS Bridging" opció, megnéztem.
Csak az egyik routeren kell engedélyezni a WDS Bridge módot, vagy mindkettőben?
Ez a beállítás, jó lesz, vagy finomítsak rajta?
A szolgáltatói fő router legyen R1. Itt van engedélyezve a DHCP, LAN1-2 portokon pc-k vannak, a Wifi tiltva van.
R2 modem a telefonvonalat állítja elő koax kábelen jön a jel, ez a router mást nem csinál... össze sincs vezetékezve az R1-el utp kábellel.
R3 és R4 router az Archer C7, ezek vannak csatlakoztatva a szolgáltató router LAN3-4 portjaihoz.
R3 ip címe fixen 192.168.0.10, a dhcp tiltvan van, itt bekapcsolom a Wifit, beállítok egy SSID nevet és jelszót.
R4 ip címe fixen 192.168.0.20, a dhcp tiltott, ugyanazt az ssid nevet és jelszót beírom mint az R3-nál és engedélyezem a WDS Bridging opciót. Ekkor a "Survey" gombbal kiválasztom a listából az R3 router SSID-ját.
Ez így működni fog?

Körbejártam az épületet és lőttem képeket az épületben mért jelszintekről és csatornák terheltségéről.
KTK a két routerünk jelszintje, most automata csatornán vannak és a WDS nincs engedélyezve.
Melyik csatornát használjam?

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#47376) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#47375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel általánosan elég teritett a környezet így szinte teljesen mindegy, hogy melyik lesz.
A csatorna mindenképpen legyen fix.
WDS-nél mindkét eszközön aktívnak kell lennie a beállításnak és kölcsönösen meg kell adni egymásnak a MAC címet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47377) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#47376) üzenetére


tpeter77
addikt

3-as csatornát beállítom fixre, úgy látom az van a legkevésbé lefoglalva.

Tehát a két AP módban működő al router beállításainak kölcsönösen azonosnak kell lenniük:
wifi ssid névnek és a megosztott WDS Bridging alatt megadott ssid névnek egyezniük kellé és a Survey gombbal egymást kel kiválasztani a menüben.
Ha így kell, akkor holnap délelőtt kipróbálom.

(#47378) Panthera válasza Gubek-Einste (#47371) üzenetére


Panthera
őstag

Belekavarodtam ebbe a router cserébe: ha az otthonit kicserélem az Asus D1-re, akkor a mostani D-Link DIR-600-nak tudnia kellene AP módban működni. :) Szerinted ez ennél is lehetséges?

(#47374) krealon: Köszönöm, akkor marad a D1!

[ Szerkesztve ]

(#47379) Gubek-Einste válasza Panthera (#47378) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden wifi router tud AP-ként működni, így kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47380) madle


madle
őstag

Sziasztok,

a problémám nem átlagos wifi router-es gond lenne, segítségre lenne szükségem a témában. Adott egy autó diagnosztikai interfész ami hivatalosan tud Wifivel is kommunikálni. Egyben rendeltünk egy csomagót, az interfészt, egy HDD-t amin előre telepített Windows van, és az eszközhöz való szoftverek, valamint kábelek. A HDD-t kifejezetten DELL D630 laptophoz telepítették, mi is ebbe tettük bele és minden eszközt lát is a rendszer.

MB STAR C5 Mercedes diagnosztika, ez a wifi beállításának útmutatója.

Követtem az útmutatóban mutatott dolgokat, LAN lábellel csatlakoztattam az eszközt a laptophoz, viszont ott van problémám, hogy létrehozok a mellékelt szoftverrel egy vezetéknélküli pontot "Road24" néven szintén, mint a videóban. WEB/HEX kódolással 26 karakteres jelszóval.
Ahogy ezt mutatja is a videóban, innentől csatlakozhatnék az eszközhöz wifin. Viszont magát a Road24-es helyet látja, de nem tud csatlakozni, ha ráhúzom az egeret azt írja "nincs jel."

Az lehetséges, hogy nem szór wifi jelet az eszköz? Vagy a laptop Wifi driverét kellene átállítani, hogy tudjon erre csatlakozni?

Előre is köszönöm aki tud valami ötletet mondani a dologgal kapcsolatban.

(#47381) mezis válasza madle (#47380) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"...autó diagnosztikai interfész..."
Mi a pontos típusa, hol található róla leírás ?

mezis

(#47382) madle válasza mezis (#47381) üzenetére


madle
őstag

(#47383) mezis válasza madle (#47382) üzenetére


mezis
nagyúr

A zöld kábel való a DELL laposhoz való csatlakoztatáshoz ?

mezis

(#47384) madle válasza mezis (#47383) üzenetére


madle
őstag

Igen, azzal a sima LAN kábellel van összekötve, amíg konfigurálnám a wifit, kábelen egyébként hibátlanul működik is az eszköz, csinált is vele a szerelőm egy Mercedest és tokéletes. Igazság szerint neki rendeltem, és neki keresem a megoldást a dologra.

(#47385) mezis válasza madle (#47384) üzenetére


mezis
nagyúr

A WiFi kapcsolatot a C5 MB... és Dell laptop között kellene létrehozni az UTP kábel kiváltására ?

mezis

(#47386) madle válasza mezis (#47385) üzenetére


madle
őstag

Így van! Elvileg működnie kellene, de valamiért nem csatlakozik rá, mikor létrehozom a videó szerinti wifi elérhetőséget.

(#47388) mezis válasza madle (#47386) üzenetére


mezis
nagyúr

A DEL laptopon is beállítottad az Ad-hoc WiFi kapcsolatot ? (Nincs hangulatom egy ilyen gyenge videóhoz.)

mezis

(#47390) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#47376) üzenetére


tpeter77
addikt

szia!

Tegnap nem volt lelki erőm beszámolni a fejleményekről, most megteszem, a helyzet a következő.
szolgáltatói Arris router nem sugároz wifit, ezen megy a dhcp, rajta lóg LAN3-4 porton a két C7-es router AP módban.
Ha bármelyiken (vagy mindkettőn) bekapcsolom a WDS Bridge módot, azonnal összeakadnak, a wifi jel eltűnik, zavarják egy mást. (persze a Wifi Analyzer látja, mindkettő ugyanazon a csatornán sugároz de valamiért a telefonok nem látják egyáltalán a jelet).
WDS módban a két router azonos csatornára áll be, hiába volt fix 4-es és 10-re csatornára téve.
Vajon mi lehet a gond? Talán azért nem megy, mert mindketten AP-ban működnek (fix ip cím, dhcp tiltása)?
A videókban amiket végignéztem, a fő router wifi jelét másolta le a Bridge router, de itt nálunk ugye a szolgáltatói router, amibe be vannak kötve nem szór wifi jelet.
A két AP router nincs kábelesen összekötve.

Működne egyáltalán a híd módszer rendesen? Ugyanis az épület egyik végéből látom a másikba végigsétálva a jelszint a maximális -40dB értékről -70dB értékig zuhan (Wifi Analyzer szerint).

Jelenleg AP módban szórja mindkettő a jelet, az egyik 4-es, a másik 10-es csatornán. Így minden szuper.

(#47391) Gyurka6 válasza tpeter77 (#47390) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
"A két AP router nincs kábelesen összekötve."
De igen:
"rajta lóg LAN3-4 porton a két C7-es router AP módban."
(igy értelmetlen a wds, szerintem)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#47392) Birki válasza Gubek-Einste (#45265) üzenetére


Birki
tag

A segítségeknek hála működött egy többé-kevésbé használható hálózat. Most meg kellett bolygatni és az új felállásban sok próba után úgy tűnik, csak fix IP-t kell adni valaminek. Na, de minek!? :)

Adott egy nagy ház, UPC modem osztja a netet, DHCP-t használ.
Kert végében, kis házban, számítógép beépített routere veszi a jelet meglepően jól, stabilan. Internetelérés szuper rajta. (gépen OSX fut és szintén DHCP-t használ)
OSX hálózati kábellel csatlakozik ASUS AC58U router LAN portjához, ami Acces Point-ra van állítva. Osztja is a netet kis házban TV-nek, mobilnak.
Routerhez szintén LAN-on keresztül csatlakozik NAS szerver. TV-n látszódik a NAS-on lévő média és kapja az internetet.
Szóval minden szuper volt, aztán valami történt és OSX már nem osztott ki IP-t AC58U-nak így azon nincsen net, TV sem kap internetet és NAS sem érhető el sehonnan.
Gondolom nem jó az, hogy UPC modem és OSX is DHCP-t használ, de nem tudom kinek-minek adjak fix IP-t??

Segítenétek?

Szerintem...

(#47393) krealon válasza Birki (#47392) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Szóval minden szuper volt, aztán valami történt és OSX már nem osztott ki IP-t AC58U-nak "

Tehat a baj az OSX-es geppel van, hiszen egyeb valtozas nem tortent.
Ezugyben egy OSX guru-hoz kellene fordulnod, en sajnos nem tudok segiteni.

(#47394) Gyurka6 válasza Birki (#47392) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Szerintem az osx-nek adj fix ip-t.

Gyurka

(#47395) Gubek-Einste válasza Gyurka6 (#47394) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fix-en használt eszközöknek érdemes MAC cím alapján fix-ált IP címet osztani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47396) Gyurka6 válasza Gubek-Einste (#47395) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nálam így is van.
Nézem és mégsem így van, a fixek a nem kiosztható tartományban vannak, a többiek meg kapják ami jut.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#47397) Birki válasza Gubek-Einste (#47395) üzenetére


Birki
tag

(#47393) krealon: Bár ilyen egyszerű lenne! :)

(#47394) Gyurka6, (#47395) Gubek-Einste:
Én is ilyesmire gondoltam. OSX Ethernet csatlakozójának fix IP-t adok és DHCP-t kikapcsolom?
Minden felhasználónak FIX IP-t adok a UPC routeren?

Szerintem...

(#47398) Gyurka6 válasza Birki (#47397) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azt kellene tudni, hogy az osx-es gépen csak átmegy a net vagy router is egyben ill. az asus hogyan csatlakozik a szolgáltatói cucchoz (azt írod, hogy most elérhető az osx-en a net, a többin meg most nem?)
Mind a két megoldás jó lehet, ha nincs közben címfordítás.
(Mivel az osx-es cuccról nem tudni mit csinál.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#47399) Birki válasza Gyurka6 (#47398) üzenetére


Birki
tag

Mivel a WIFI jelen keresztül vett netet meg kell osztani az ethernettel, routerként is üzemel, hiszen DHCP-t használ. (kép 1) Vagy rosszul gondolom?
OSX-en most van net, máshol nincsen.
Az ASUS routert OSX alól nem érem el, és bár ismerem az IP címét, nem tudok belépni a beállításaiba.
Telefonnal és TV-vel elérem az ASUS-t, de nincsen net. A NAS-t viszont látja a TV.

Kapcsoljam ki a WIFI DHCP-jét, az ethernetét pedig állítsam be a képen látható módon? (kép 2)

Szerintem...

(#47400) Gyurka6 válasza Birki (#47399) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ez most az osx elérése az internet felé (ha jól értem), a router 192.168.0.1 címe az upc-routeré? (első kép)
A másodikon lenne a továbbítás? (nagynak látom a maszkot). Én úgy értem, itt is bemenetre van beállítva, nem tovább osztásra.
Az asust milyen címen érnéd el?

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.