Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) Pehi válasza Gubek-Einste (#47947) üzenetére


Pehi
senior tag

Köszi a segítséget! elölről kezdtem a router konfigot,és fogalmam sincs hogy hogyan,de jó lett! :R

[ Szerkesztve ]

(#47952) krealon válasza kromatika (#47949) üzenetére


krealon
Topikgazda

"azt melyik értékéből látom majd probalgataskor hogy melyik a legjobb jobb?"

A kapcsolati sebesseg erteke mutatja, hogy mekkora az ateresztokepessege az adott csatornanak.

(#47953) mezis válasza tpeter77 (#47908) üzenetére


mezis
nagyúr

1221.
Csak az ügyfél szolgálatnak van rá jogosítványa.

mezis

(#47954) tpeter77 válasza mezis (#47953) üzenetére


tpeter77
addikt

Köszönöm!

(#47955) kromatika válasza krealon (#47952) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm tehát akkor a signál mezőben lévő szám /,jelen esetben nálam akkor a minuz 50/ minél alacsonyabb annál jobb.Csak azt nem értem nálam a csatorna számát miért 8 ill 12 vel mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#47956) Gubek-Einste válasza kromatika (#47955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, minél nagyobb, annál jobb mivel negatív előjellel szerepelnek az értékek. Pl a -50 jobb érték mint a -80.
Ha nem állítottad fix-re a csatorna számot akkor magától állt be erre az értékre, érdemes a csatorna számot fix-en 1 és 11 között tartani mert sok eszköz nem szereti/tudja kezelni a 12-13-ast.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47957) kromatika válasza Gubek-Einste (#47956) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a részletes választ. :R

(#47958) kromatika válasza Gubek-Einste (#47956) üzenetére


kromatika
veterán

Be léptem a TP-Link router felóletre de sajnos nem találom a wireles hol lehet be állítani hogy a router melyik csatornán legyen.Csak egy chanelt látok amit nem a maximumra hanem a 8 ra raktam,ami ugye a hozzáférhetőség számát jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#47959) Csabi1984 válasza kromatika (#47958) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia a Channel az nem a hozzáférhetőség számát jelöli hanem a "csatornát" amin használni szeretnéd 1-12 ig vagy amennyit enged max!

(#47960) kromatika válasza Csabi1984 (#47959) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Értem köszi.Akkor át állítottam 3-as ra.A jel továbbra is minusz 50 ,de a hármas csatornán a közelben nem látok senkit aki zavarna. Érdemes még tovább állítgatnom hogy hagyjam így?

[ Szerkesztve ]

(#47961) Gubek-Einste válasza kromatika (#47960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld végig az összeset, hogy melyiken milyen a sebesség/stabilitás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47962) kromatika válasza Gubek-Einste (#47961) üzenetére


kromatika
veterán

Ok. :R

(#47963) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47941) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sikerült van internet az asztali gépemen! Ki próbáltam letöltéssel is olyan mintha kábelen töltenék! Ne haragudjatok, hogy értetlen voltam :) Most boldogság van! :)

Battletag: hojszi#2983

(#47964) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

AC-s WiFivel (tehát tud 5GHz, ugye) rendelkező laptop tud csatlakozni a MikroTik U5HnD-mre? a/n 5GHz tud a U5HnD. Nem igazán otthoni téma, tudom :D

(#47965) ArthurShelby válasza MineFox54 (#47964) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen. Ami ac-t tud, tud n-et is. Csak lusták feltüntetni a b/g/n-t az ac mellé.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47966) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Milyen USB-s wifi adaptert tudnátok javasolni, amivel ki tudnám használni a UPC Connect Box-ot.
A 50 megás internet előfizetésem van, viszont a gépeim között a belső hálózaton rendszeresen mozgatok nagy fájlokat.

Jelenleg Tp-Link TL-WN722N USB-s adaptert használok, de ez sajnos nem tudja az 5GHz-et, így cserélni szeretném.
Max. 15e FT-ot szánok rá.

(#47967) Gubek-Einste válasza biega (#47966) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

Ajánlottak: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47969) emrik


emrik
csendes tag

Sziasztok.

Egy kis segítség kellene. Van egy wifi jel ami annyira gyenge, hogy telefonon/laptopon is csak egy bizonyos pontban lehet fogni. Ha már megmoccansz nincs jel, annyira gyenge.

Kínai mini routerral próbálkoztam, de nem veszi a jelet ahová tenni tudom. (ez volt csak itthon fölöslegbe)
Most egy ilyet néztem ki, de feleslegesen nem akarom megvenni.

Tehát milyen wifi eszközt tudnátok javasolni, ami tovább szórná a jelet? Fontos hogy kicsi legyen.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#47970) Gubek-Einste válasza emrik (#47969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsi eszköz = kicsi teljesítmény
Ha tényleg olyan gyenge a jel akkor csak rendes méretű, külső antennás eszközzel lenne érdemes próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47971) Multibit válasza biega (#47966) üzenetére


Multibit
veterán

gépeim között a belső hálózaton rendszeresen mozgatok nagy fájlokat
Ehhez én USB nélküli UTP kábelt ajánlok ;]
A wifi lassú és le kell mondanod a full duplexről. Beleölhetsz ezreket a dologba, csak önmagad szivatod.

[ Szerkesztve ]

(#47972) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Tudnátok segíteni?

Miért nem csatlakozik a notebook automatikusan az otthoni Wi-Fi hálózathoz? (Acer Aspire ES 15 ES-533-P19U, Windows 10 Home alkotói frissítéssel)

A számítógép ismeri a hálózatot, mégsem csatlakozik hozzá automatikusan. Minden bekapcsolás után kézzel kell kiválasztanom az otthoni Wi-Fi hálózatot. (a jelszót nem kéri, tehát azt nem felejti el, és jelzi hogy vannak elérhető hálózatok, az automatikus csatlakozás be van pipálva) :(((

Újraindításkor ez a hiba nem jön elő, kizárólag ki-be kapcsolás után.

-a Wi-Fi modul driverét frissítettem, de nem változott a helyzet.

-elfelejttettem a géppel a hálózatot, majd újra felvettem, semmi nem változott.

-a Wi-Fi modult energiatakarékosság miatt nem kapcsolhatja ki a gép, (kivettem a pipát)

Mit lehetne még megpróbálni? :F

(#47973) ArthurShelby válasza V-I-D-A (#47972) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez szerintem windows bug.
Távolítsd el az eszközkezelőben a wifi kártyát driver-rel együtt, majd telepítsd újra! (így minden elmentett wifi jelszót elvesztesz látszólag, ezzel meg tudod nézni a jelszavakat).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47974) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! TP-LINK WD 1043 routerhez keresek jelerősítőt, mivel a ház felső szintjén található asztali gépen elég gyakran szakadozik az internet. Fiber power 250 UPC internettel rendelkezem. Előre is köszönöm a segítséget

(#47976) Storms


Storms
őstag

Üdv
Olyan kérdésem lenne, hogy a wifi sebesség 150Mbps-ről állandoan pár perc után visszaugrik 72.2-re.
UPC Ubee routerről van szó, 20/40Mhz-re van állítva a csat. sáv. szél. A speciális beállításokba az energiatakarékos WMM ki van kapcsolva. Ez miért van? Miután visszaugrik 72.2-re állítgatom az energiatakarékos WMM-et bekapcsolásra majd kikapcsolásra így visszaugrik 150Mbps-re de utána pár perc múlva megint visszamegy 72.2-re. Csatornákat is már állítgattam de hiába. A jelerősség -55 és -57dBm között szokott lenni.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#47977) krealon válasza Storms (#47976) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Olyan kérdésem lenne, hogy a wifi sebesség 150Mbps-ről állandoan pár perc után visszaugrik 72.2-re.
UPC Ubee routerről van szó, 20/40Mhz-re van állítva a csat. sáv. szél. A speciális beállításokba az energiatakarékos WMM ki van kapcsolva. Ez miért van?
"

Mert a 40 MHz-es csatornaszelesseg terhelt kornyezetben automatikusan visszaall 20 MHz-re.

(#47978) Storms válasza krealon (#47977) üzenetére


Storms
őstag

Tehát olyan csatornára kell állítani ami nincs a környéken? Bár szinte az összes csatornát végigpróbáltam. És így 72.2-n azért sokkal lassabb az internet sebesség.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#47979) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Üdv

Leszögezném, hogy laikus vagyok a témában, így ha butaságot kérdezek, akkor javítsatok nyugodtan ki.

Szóval van egy Thomeos 50+50 Mbites netünk (Huawei HA-35-11es DSL/LTEs hibriddel vezetékes+mobilnet). A ház 146 m2 és az alsó szinten rettentő gyengén/vagy egyáltalán nem fogja a wifi jelet. Ha tudnátok ajánlani jelerősítőt vagy más megoldást emberi áron azt megköszönném.

A lényeg annyi lenne, hogy az alsó szinten a netsebesség a sima netezéshez elég legyen, letöltés már nem lenne ott. Előre is köszi.

(#47980) krealon válasza Hokunda (#47979) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A ház 146 m2 és az alsó szinten rettentő gyengén/vagy egyáltalán nem fogja a wifi jelet. Ha tudnátok ajánlani jelerősítőt vagy más megoldást emberi áron azt megköszönném."

En az ASUS RT-N12 D1 tipusu routert ajanlanam, ami az Adminisztracio --> Uzemmod menuben egyszeruen atkapcsolahto Jelismetlo / Repeater uzemmodra.
Mivel nem konnektorban ulo tipus, igy - a kb meterni tapkabelnek koszonhetoen - viszonylag konnyu pozicionalni, hogy jol vegye a Huawei router jelet.
Szukseg eseten routerkent es Access Point-kent is hasznalhato.

Jelenleg 8 eFt korul kaphato.

(#47981) Gubek-Einste válasza Tappancs2001 (#47974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

Alapból egy Asus N12 D1 megfelelő lehet ami gyári firmware-rel repater képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47982) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Az alaplapi Intel Dual Band Wireless-AC 3160-as wifi adapterem vacakol, tulajdonképpen mióta megvettem az új számítógépet, vettem hozzá egy 8dbi-s TP-Link antennát, amit vezetékkel bárhova helyezhetek, a probléma az, hogy így működik szépen és 120 Mbit/s-os netből 70-80 átjön, de van, hogy egyszerűen nem működik, akkor használok egy régi USB stick-et, ami megbízható, de nem gyors és nem támogatja az AC formátumot.

A kérdésem az lenne, hogy a TP-Link Archer AC2600-as routerhez, milyen USB 3.0-ás AC Wifi adapter illene, amihez felhasználhatom a már meglévő 8dbi-s TP-Link antennámat? Válaszokat előre is köszönöm.

(#47983) And válasza Nagynozi (#47982) üzenetére


And
veterán

(Mindentől függetlenül: mivel a TP-Linknek nincs kétsávos kivitelben 8 dBi-s /omni/ antennája - legalábbis a weblapjukon ilyesmi nem található -, a 802.11ac-s működés általa nem igazán támogatott, mivel az utóbbi szabvány 5 GHz-en megy. Közelről természetesen nincs probléma, működhet 'valamennyire', de az a megadott nyereség kizárólag a 2,4 GHz-es sávra igaz, 5 GHz-en abból nem sok marad.)

(#47984) Nagynozi válasza And (#47983) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Ebben az esetben, csak annyi tanácsot kérnék, hogy milyen USB stick-et ajánlasz, ami 2,4 ghz-en és 5 ghz-en is szépen tud kommunikálni a routeremmel ( 2,4ghz-en ha egy távoli gépbe dogom be és 5 ghz-en, ha egy közelibe ).

[ Szerkesztve ]

(#47985) Gubek-Einste válasza Nagynozi (#47984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Ajánlottak: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47986) Nagynozi válasza Gubek-Einste (#47985) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Ezzel azl[adapterrel] fix helyen, egy vastagabb tégla és egy vékonyabb tégla falnyira a routertől, ilyen a jelerősség.

2,4 ghz-en a sebesség:

5 ghz-en a sebesség:

Elviekben ez az adapter nem tudja az AC-t, de mégis mutatja a program, hogy AC a jel. Amúgy a net 120/10-es! csnetwork1 a 2,4ghz-es, csnetwork2 az 5ghz-es sáv.

Még annyit, hogy jelenleg 8 eszköz csatlakozik a routerre, ebből 2 5 ghz-en ( beleértve az én gépemet is ) és 6 2,4 ghz-en.

[ Szerkesztve ]

(#47987) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
Van A lakás és B lakás (bérházak) egy belvárosi út két oldalán. A lakásban van internet előfizetés (upc 30Mbps). A 2 lakás között van 200m, a fák lombja ágai miatt nem tiszta talán teljesen a rálátás (de majd még egyszer leellenőrzöm ha ott vagyok). Lehetséges valahogy A-ból átlőni irányított antennával B-be?
B-ben nem kell gyors internet (5Mbps is elég, ha stabil). Költséghatékonyság, a táv és a tiszta rálátás hiánya miatt 2.4GHz-re gondoltam. Van itthon elfekvőben egy tp-link 741nd (1 antennás, cserélhető antenna) routerem (ha ez segít faragni a költségeken).
Meg lehet egyáltalán ezt valahogy oldani? (fákat nyilván nem metszhetem meg, telített sajnos 2.4GHz-es sáv -társasházi környezet)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47988) Gyurka6 válasza ArthurShelby (#47987) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Sok jóra ne számíts, kb 40-50m szilvafa közel 0 átvitel...

Gyurka

(#47989) ArthurShelby válasza Gyurka6 (#47988) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igazából sejtem, hogy ez lesz ( félek nem éri meg elkezdeni befektetni rá, úgy sem lesz jó eredmény).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47990) Gyurka6 válasza ArthurShelby (#47989) üzenetére


Gyurka6
őstag

Amennyiben nem tudsz külső ap-ket kölcsönkérni, fölöslegesnek gondolom egy fillért is rákölteni.
(Kb. 3-400m diófák-templomtorony, reggel 5kor 5-10percig él a net, este 9körül szintén, tavaszig még működgetett.)

Gyurka

(#47991) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Sziasztok!

Van egy d-link dwr-116 routerem amin keresztül mobilnetet osztok meg. Erre szoktam csatlakozni telefonokkal az asztali géppel meg tabletekkel.
Mikor mobil eszközzel csatlakozom a hálózatra és kimegyek a hatósugárból majd vissza akkor a mobileszköz már nem tud újra csatlakozni a hálózathoz.
Két különböző eszközzel is próbáltam és mindegyiknél ez a probléma. Csak akkor tudok újra csatlakozni ha újraindítom a routert.
Az asztali gépnél nincs ilyen problémám ha kikapcsolom és vissza akkor sem.

Van valakinek valami ötlete mi lehet a gond?

Köszi

(#47992) Gubek-Einste válasza DAVID0000 (#47991) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset + manuális újra beállítás volt már?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47993) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Egy gyári FW-s 940N és egy OpenWRT-s 841N között hogyan alakítsak ki roamingot? Vezetékes hálózat van a két eszköz között, úgyhogy a 841N csak AP :)

Köszi!

(#47994) minimalboy


minimalboy
csendes tag

Hello. Irányított antennáról van valakinek valami véleménye? Sávszélesség megmarad? Mennyivel növeli meg a hatótávolságot?

(#47995) Gubek-Einste válasza minimalboy (#47994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Típustól függ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47996) Gubek-Einste válasza MineFox54 (#47993) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen lehetőség nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47997) MineFox54 válasza Gubek-Einste (#47996) üzenetére


MineFox54
őstag

Tehát nem tudok "egységes" hálózatot kialakítani a két cuccal, úgy hogy vezetékes kapcsolat van köztük? :(

(#47998) Gubek-Einste válasza MineFox54 (#47997) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47999) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

win10 alá milyen megbízható 300-as usb-s wifi-adaptert ajánlanátok egy TPLink WN823N helyett? (sajnos többször előfordult már, hogy lefagy - ilyenkor csak a kihúzás segít rajta)
a router egy Fritzbox 3270.

köszi!

(#48000) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

oly kérdésem lenne, lehetséges e valami úton módon megoldani, hogy fel tudjam kelteni a szüleimnél lévő, alvó állapotban lévő gépeket?

néha nagy szükségem lenne rá, hogy a teamviewert tudjam futtatni.

15" macbookok dokkolva, áramforráshoz + ext. monitorhoz csatlakoztatva.

A hálózatot illetően a gépek wifin keresztül csatlakoznak (5ghz), Asus routerek vannak + egy synology NAS.

markbellus.hu 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.