Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) n1nja válasza Gubek-Einste (#46149) üzenetére


n1nja
tag

Ez megvan, de a roaming nem mindig a legjobb. Erre valami ötlet?

(#46152) Gubek-Einste válasza kmisi99 (#46150) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően ebben a helyzetben a két eszköz pont passzol egymáshoz így egyik sem, bár a wifi adapter dual band, a router pedig csak 2,4 GHz képes de ez még nem akadály.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy N300-as linken a környezeti iszonyoktól függően 80-100 Mbps mehet át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46153) Gubek-Einste válasza n1nja (#46151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos otthoni környezetben nincsen erre nagyon megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46154) kmisi99 válasza Gubek-Einste (#46152) üzenetére


kmisi99
addikt

Heló!

A környezet társasház szóval akad egy néhány wifi.
Jelen helyzetben közvetlen rálátás és kb 3 méter levegő gátolja a wifit semmi fal stb.
Itt van a képernyő mentés az inSSIDer ből. [link] (itt a tplink-et kell nézni mert átírtam a teszt erejéig, de így se jobb a sávszél.)
SSID és a jelszó mind csak angol ABC és szám, viszont mindkettő eléggé hosszú. 10+ karakter.
A csatorna automatikusan van választva a routerben.
Gyártó drivere van fenn. Nálam ~60mbit jön át barátnőmnek ~71mbit, hasonló kategóriás gépek, csak nálam win 10 van ami wifi terén borzasztó nálam.

[ Szerkesztve ]

(#46155) mezis válasza kmisi99 (#46154) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg fix 6-os vagy 7-es csatornát kisebb "arccal" (20MHz).
Csodát ne várj, vedd az irányt az 5GigaHertz felé.

(És nem millibit, hanem Megabit Mbps ;] )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46156) csixy válasza kmisi99 (#46154) üzenetére


csixy
addikt

Ebben a zsúfolt környezetben eleve csak 20megaherces sávszélességgel próbálkoznék. A csatornákat egyenkét kipróbálnám külön-külön a 3. és a 9. között.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46157) kmisi99


kmisi99
addikt

Fix 7 ex csatorna és fix 20mhz eredménye ~70-75mbit lett. Szerintem itt ez a csúcs. Igen tudom kell az 5gHz, de a letöltő szerver az kábelesen gigabiten kapja a hálót, csak a laptopok wifi sebességét szerettem volna maximalizálni.

(#46158) blu79


blu79
addikt

Sziasztok! , ma keptam egy routert D-Link , de nem tudok kapcsolodni a 192.168.0.1 hogy az Admint álitsam be...
Tudnátok segiteni mit kell csinálni?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#46159) csixy válasza blu79 (#46158) üzenetére


csixy
addikt

Szia! Milyen D-link routerről van szó?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46160) blu79 válasza csixy (#46159) üzenetére


blu79
addikt

Szia, GO-RT-N300 , de lehet hogy csak hagynom kell pár órát hitelesitésre... nem?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#46161) blu79 válasza blu79 (#46160) üzenetére


blu79
addikt

Megvan! hitelesitette magát :) már jó, ha probléma lenne visszajövok :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#46162) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Két szintes családi házban az emeleten van a router, méghozzá egy TP Link AC1350. Ez az egész házban szépen osztja is a jelet, mindenhol értékelhető a wifi. Viszont most szeretnék egy androidos tv boxot (Beelink MXIII II) beüzemelni, aminek híresen gyenge a wifije. Az eszköz a földszintre fog kerülni, és attól tartok, hogy kizárt, hogy megfelelően működjön. (Sajnos vezetéken nem megoldható a net.) Nézegettem jelerősítőket, powerline megoldásokat, access pointokat. Mi lenne az ideális megoldás?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#46163) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

Azt hogyan tudom megnézni azt, hogy a netet más is használja? pl szomszéd lopja?

(#46164) kmarci25 válasza AMDPista (#46163) üzenetére


kmarci25
veterán

A routered beállításaiban kutakodj a vezeték nélküli résznél. Ott meg fogod találni a csatlakoztatott eszközöket, innen már csak be kell azonosítanad őket.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#46165) AMDPista válasza kmarci25 (#46164) üzenetére


AMDPista
tag

pontosan hol kell megnézni?

tplink tl-wr1043nd routerem van

(#46166) Gubek-Einste válasza kmarci25 (#46162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú a router? C58/C59/C60?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Nézegettem jelerősítőket, powerline megoldásokat, access pointokat. Mi lenne az ideális megoldás?
Környezettől függ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46167) Gubek-Einste válasza AMDPista (#46165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Wireless/Wireless Statistics menüpont alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46168) AMDPista


AMDPista
tag

sziasztok

egy amatőr kérdés

routerhez frissíteni kell a firmware-t?

ha igen akkor az miért kell?

(#46169) Intruder2k5 válasza AMDPista (#46168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell, csak ajánlott. Sokszor vannak benne hibajavítások, amik időközben felmerült biztonsági lyukakat foltoznak be. Persze érdemes megnézni az új firmware mellé kiadott change log-ot, és az alapján el lehet dönteni, hogy van-e benne számodra szükséges, hasznos változás.

(#46170) AMDPista válasza Intruder2k5 (#46169) üzenetére


AMDPista
tag

ok, köszi

még egy kérdés

játék közben a ping felmet 500 fölé, van hogy 999, ez mitől lehet és mit lehet csinálni, eléggé szaggat a játék

(#46171) Intruder2k5 válasza AMDPista (#46170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt ennyiből nem lehet megmondani, millió oka lehet. Elsőként ha fontos a ping, akkor wifi helyett kábelt használnék, főként ha nem is tiszta az éter, tehát van más wifi hálózat is a sajátodon kívül, vételkörzeten belül. Másrészt befolyásolhatja a hálózaton más kliens is, például ha az öcskös nekiáll közben torrentezni a másik szobában, vagy egyszerűen csak letöltöget egy-egy nagyobb file-t. Már akár egy nagyobb, 10-20MB-os weblap megnyitása is okozhat pillanatnyi kiugrásokat a pingben. És persze lehet nem is nálad van a hiba, hanem mondjuk a szolgáltató hálózatában, vagy éppen a szerver oldalon.

(#46172) ArthurShelby válasza AMDPista (#46170) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Először a router kezelőfelületéből pinggelj, ha az jó, akkor mehetsz tovább az eszközök felé, és talán a végén megtalálod hogy hol a hiba.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46173) kmarci25 válasza Gubek-Einste (#46166) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi a választ, hétvégén tudok mérni, majd meglátom, mit mutat a dolog. Még lehet, hogy írok. :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#46174) boskorelli


boskorelli
tag

Sziasztok! 

UPC WIFREE hálózat ügyben kérnék segíséget. A munkahelyemen van ilyen hálózat de az asztalom kívül esik a hatókörön. Az extender-el és repeater-el sajnos nem lehet megnövelni a hatósugarát, de azon gondolkodom hogy [ezzel az eszközzel] esetleg antennaként befognám a jelet és egy UTP kábelen eljuttatnám egy [ilyen eszközig] amit AP módra kapcsolva esetleg adna wifi jelet. Ez esetleg így működhet? Vagy ha más eszköz kell hozzá akkor arra kíváncsi vagyok!

Elnézést ha kicsit bonyolultan írtam le, és ha nem is jó topicba, de hátha valakinek van tapasztalata. Hozzáteszem, hogy a hálózatos dolgokkal kapcsolatban elég felszínes a tudásom.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#46175) Gubek-Einste válasza boskorelli (#46174) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A titkosítás miatt nem könnyű megvalósítani amit szeretnél, OpenWRT-vel meg lehet oldani amit szeretnél.
A kinézett eszközök helyett inkább vegyél 1-1 TP-Link 841ND-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46176) boskorelli válasza Gubek-Einste (#46175) üzenetére


boskorelli
tag

Először is köszönöm a gyors választ!

Tehát a TL-WR841ND-ből kell 2db? És ha megvan akkor hogyan tovább? A 2 eszköz amit belinkeltem rendelkezésemre áll ezért gondoltam azokra. A WIFREE hálózatra pedig regisztrálta vagyok, és ha elmegyek a folyosó másik végére ott tudom fogni a jelet és automatikusan csatlakozik is. A WA850RE elvileg tud wifi antennaként működni ( legalábbis én így értelmeztem a rajzot a TPLINK oldalán ).

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#46177) Gubek-Einste válasza boskorelli (#46176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor mind a kettőre OpenWRT kellene tenned, a WA850RE mindenképpen mert csak így tud kapcsolódni a Wi-Free-re, a MR3020 maradhat gyári de ha már a másikon lecserélted akkor ezen is megteheted.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46178) boskorelli válasza Gubek-Einste (#46177) üzenetére


boskorelli
tag

És ez mennyire bonyolult, mármint a telepítése?

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#46179) Gubek-Einste válasza boskorelli (#46178) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontos segítségért nézzél be az OpenWRT topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46180) csixy válasza boskorelli (#46178) üzenetére


csixy
addikt

A hardver verzió sem mindegy!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46181) enterlaci válasza enterlaci (#45527) üzenetére


enterlaci
senior tag

Tényleg egyszerű és nagyszerű repeater ez az Asus N12 D1, ma hoztam haza. Köszi a segítséget Gubek-Einste!

Egy kérdésem még lenne, a barangolási asszisztens pontosan hogyan működik? Jó lenne ha a kliensek átállnának a router adására a lakás némely pontján.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#46182) Gubek-Einste válasza enterlaci (#46181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy bizonyos jelszint alatt automatikusan lerúgja magáról a kliens eszközt ezzel segítve, hogy a jobb vételi értékkel rendelkező eszközre lehessen átállni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46183) enterlaci válasza Gubek-Einste (#46182) üzenetére


enterlaci
senior tag

Valószínűleg ez a bizonyos jelszint meg van minden helyiségben, ám a speedtest-es tesztek alapján jócskán sebességet veszítek. Marad a kézzel váltás?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#46184) mezis válasza enterlaci (#46183) üzenetére


mezis
nagyúr

"Valószínűleg...."

Biztos ?

mezis

(#46185) enterlaci válasza mezis (#46184) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ó! Stimt! Kösz!
..úgy látszik félig aludtam az előbb még :B
A link így már működik.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#46186) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok e...
Adott egy WDR 3600 router, és egy viszonylag nagyobb lakás alsó szintje, a routertől legtávolabbi szobában (kb három fal választja el őket) pedig van egy asztali gép, egy WDN 4800-as hálókártyával és két db MEDIA-TECH MT4221 erősítő antennával, azonban mostanában néha több perc is míg betölt egy oldalt, és így is gyakran előfordul, hogy eldobálja a jelet, vagy van kapcsolat, de mégsincs net, néha az is előfordul, hogy sárga felkiáltójel látható.
Ugyan ebben a szobában mobilról szinte mindig jó a net.
Előfizetés egy Fiber Power 500, szóval sebességügyileg nem lehet gond illetve az eszközök sem a leggagyibbak.
Az imént mért speedtest eredmény 6/4 ami viccnek is rossz (néha 30/20-at mértem, ami azért már jobbnak mondható)
Router reset természetesen megtörtént!

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy az internetkapcsolat a leggyorsabb és legstabilabb legyen a lakásban?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#46187) Gubek-Einste válasza enterlaci (#46183) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, akkor marad a kézi váltogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46188) Gubek-Einste válasza kerxy (#46186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi adapteren három antenna van így mindegyiknek azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük.
A használt antenna 2,4 GHz-s de a wifi adapter dual band így nem megfelelőek egymáshoz.
A gyári antennákkal (3 db) milyen a helyzet? 2,4/5 GHz-n is nézd meg külön-külön!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46189) kerxy válasza Gubek-Einste (#46188) üzenetére


kerxy
senior tag

Iponban ajánlották az antennákat a hálókártyához :F
Egyébként a három gyárival is ugyan ez a helyzet, azért cseréltem le őket, mert ezzel javulást vártam.

Mind a két frekvencián próbáltam egyébként, kb ugyan az a tapasztalat. KH2 illetve KH5 a két hálózat ami hozzánk tartozik.
inSSIDer így látja két különböző időben: [link]

(#46190) farkas-j válasza AMDPista (#46163) üzenetére


farkas-j
őstag

Android eszközre ajánlom pl. a Fing nevű appot. Ezzel láthatod az összes aktív, és a router legutóbbi indítása óta feljelentkezett (akár éppen passzív) eszközt is.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46191) Gubek-Einste válasza kerxy (#46189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel elég nehéz megoldani a gyári antennák kivezetését így az adapter kellene lecserélned egy USB-sre vagy pedig egy olyanra amelyiknek gyárilag van kivezetése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46192) mezis válasza kerxy (#46186) üzenetére


mezis
nagyúr

"Mit lehet tenni annak érdekében, hogy az internetkapcsolat a leggyorsabb és legstabilabb legyen a lakásban?"

1.: Amit lehet UTP kábellel.
2.: 5 GHz
3.: Kísérletezhetsz a 7 - 10 csatornákkal (nem lesz sokkal jobb).
4.: Ha nincs rá szükséged, kikapcsol(tat)od a Wi-Free-t. (Van ott nélküle is elég katyvasz az éteredben.)

mezis

(#46193) kerxy


kerxy
senior tag

Köszi a válaszokat!
Kábelezés sajna nem megoldott, nem tudnám hol elvezetni.
Az 5 GhZ olyan gyenge a jel, hogy most éppen jelenleg nem is látja... :(((

Új adapterként mit ajánlanátok?

Köszi még egyszer :R

(#46194) sebyoz


sebyoz
csendes tag

Sziasztok!

Több fórum összefoglalóját elolvasva és nemileg visszaolvasgatva szinte biztos vagyok benne, hogy mi a problémámra a megoldás, de azért leírom Nektek miket tapasztalok, mivel nem érzem magam expertnek a témában...

Adott egy UPC által adott UBEE márkájú modem / wifi router, illetve egy Fiber Power 30-as internet előfizetés.
Az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy mobiltelefonon / tableten való netezéskor pl. egy weboldal címét beírva a böngésző elkezdi a töltési folyamatot és ezt követően van hogy 10-20 másodpercig semmi nem történik, csak ezután kezdi el ténylegesen betölteni az adott tartalmat, míg mobilnetre váltva ilyet nem tapasztalok.

A Wifi Analyzer alapján a körzetemben van 10 hálózat (+6 UPC WiFree...), így nincs olyan csatorna, amin én egyedül jól tudnék forgalmazni, ezért jól sejtem, hogy a megoldás a problémámra csak az lehet, hogy bridge módba vágom a UPC-s routert és veszek egy olyan WIFI routert, ami szimultán tudja a 2,4 és az 5 GHZ-et is?

Ha szerintetek ez sem segít, akkor nem költenék rá, de ha van rá esély, hogy egy 444.hu nem 30 másodperc alatt és egy Instagram kép nem 15 mp alatt fog betöltődni az APP megnyitásától számítva, akkor legyetek szívesek nekem ajánlani egy routert 20 e HUF-ig bezárólag. (tekintettel arra, hogy a jövőben komolyabb netcsomag is szóba jöhet majd)

Előre is nagyon köszi a segítséget!

'napot!

EHH

(#46195) ArthurShelby válasza sebyoz (#46194) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Attól függ mekkora a lakás, mert ugye az 5ghz hatótávja kisebb, mint a 2.4ght-é. Persze akkor az 5ghz-t nemcsak a routernek, hanem az eszközöknek is tudnia kell.
Egyébként ez a 10-20 másodperc várakozás milyen messze van a routertől? A router mellett mi a helyzet?

Nálam egyébként a laptop a 888.hu-t betölti mint a szélvész :DDD :DD (csipkelődés off)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46196) libus


libus
őstag

Üdv!

Grid antennával veszem az Internetet (kb.200m) egy TP-Link 743ND-vel, amin OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 van.
A minap egyik este elég sokszor volt áramszünet, és kb. azóta megvan keveredve a router! :O
11. csatorna van beállítva annak a routernek ahonnét kapom az Internetet. De a 743nd elérhető wifi hálózat keresésekor 7. csatornának látja :Y
Ezért nagyon gyenge jelet vesz! Eddig semmi baj nem volt....
Megpróbáltam már resetelni többször is a routert, de semmi változás, akkor is 7. csatornának látja a 11. csatornát! :(
Valami ötlet még a reseten kívül?

A fő routernél megvan a teljes sebesség kábelesen is és wifin is, de 743nd-vel se wifin, se kábelen nincs meg a sebesség. :(

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46197) zileut


zileut
tag

Wi-Fi stabilitással lenne egy kis gondom, sajnos csak időszakosan tudok max. sebességgel letölteni (torrent), többször lecsökken a felére-harmadára.

[ Szerkesztve ]

(#46198) ArthurShelby válasza zileut (#46197) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen messze vagy a routertől? Milyen router milyen wifi kártya?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46199) zileut válasza ArthurShelby (#46198) üzenetére


zileut
tag

Kb. 5-6 m,
wifi kártya: Qualcomm Atheros AR5007EG,
router: TL-WR340G/TL-WR340GD

(#46200) sebyoz válasza ArthurShelby (#46195) üzenetére


sebyoz
csendes tag

Szia!

50 nm a lakás, téglaépítésű,de nem túl vastag falakkal, a kliensek viszik az 5 Ghz-t, csak
1 eszköz van, ami nem, ezért gondoltam,h párhuzamosan kéne szórnia mindkét sávon a
leendő routernek.

Ezt a routertől 3 méterre tapasztalom, az fent van a szekrény tetején én meg a kanapén ülök :)
A vicc,h sokszor pl. a kádban, ami kétszer ilyen messze, egy fallal elválasztva van jobban müxik,
mint így, hogy rálátok a routerre...

THX!

EHH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.