Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) scarabeus86 válasza Gubek-Einste (#46349) üzenetére


scarabeus86
tag

Átállítottam a routert. Csatorna mostmár 2+6 dual, a sávszélt fix 40-re nem lehet, csak 20/40MHz-re: [kép]
Két analizálóval is megnéztem, elvileg erős a jel: [kép] és a másik [kép]. Sajnos ugyanúgy 52Mb/s a max. Pintgestet is csináltam, stabil a hálózat. Itt van mindkét eszköz 1 méteren belül a routertől, a gépházon kívül semmi sincs köztük. Ilyen adaptert használok, ez az asztali gépbe van hátul bedugva 3.0-s USB csatlakozóba. A notim adaptere ilyen. Semmilyen más zavaró eszközt nem használok, sem bluetooth-ot, sem vezetékes telefont, mikrohullámú sem megy ami esetleg bezavarná. Egyik szomszéd UPC wifi jele átjön valamennyire, más semmi, mert nem panelben vagyok.

YAS-dude: A routerrel lesz a gond, mert pont egyszerre 2 eszközön mértem a sebességet. Egyik eszközön mondjuk 35, a másikon 15 Mbit, tehát összesen jön ki az 50.

(#46352) ArthurShelby válasza YAS-dude (#46350) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam a egy 150Mbit-es wifi kártya (intel n2230) 2.4GHz-en a router mellett 95-öt tudott Connectboxxal, asus ac87u-val 100 körül, egy elég zsúfolt wifis környezetben.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46353) ArthurShelby válasza scarabeus86 (#46351) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Próbáld meg lecseréltetni a upc-s router Connectbox-ra, ha jól tudom a 120-as nettől már jár ingyen.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46354) scarabeus86 válasza ArthurShelby (#46353) üzenetére


scarabeus86
tag

Az lesz, telefonon mondták hogy lecserélik 3-4 napon belül. Szerintem a Fiber 60-as csomagból is azért lett 50, mert a régebbi UPC routerek WiFi-je ezt még éppen elbírja.
Érdekesség: a konyhában 3-4 megabittel gyorsabb a net a notbookon, mint a szobában a router mellett. Talán a téglafal erősíti a jelet. :)) Vagy a szomszéd wifije, a konyhában a legerősebb a jele.

(#46355) Gubek-Einste válasza scarabeus86 (#46351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét adapter csak N150-es így ennél többre nem is lehet számítani, több csak akkor lenne ha legalább N300-as adapterre cserélnéd.
Ráadásul az ilyen körömpiszok méretű adaptereknek nagyon rosszak a vételi tulajdonságai, legalább normál méretű adapter kellene használnod de inkább külső antennás típust.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46356) mezis válasza scarabeus86 (#46351) üzenetére


mezis
nagyúr

"...a gépházon kívül semmi sincs köztük. Ilyen adaptert használok, ez az asztali gépbe van hátul bedugva..."
Azzal tudnál még rontani a helyzeten, ha ALU fóliával körbetekernéd a PC a WiFi adapterecskéddel együtt. :DDD

Ha már ilyen kicsi vacakot sikerült venned, legalább egy USB hosszabbító kábellel keress neki alkalmasabb helyet. :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46357) scarabeus86 válasza mezis (#46356) üzenetére


scarabeus86
tag

Adapterecske... ezen jót derültem :DDD
Óccó volt, stabilan adja az 50-et, jó kis cucc. Előszedtem a méteres 10+ éves USB hosszabbítót, sosem használtam még. Ennél közelebb már nem is lehetne tenni a routerhez az adapterecskét: [kép] Igen, az a kis bolhafaroknyi mütyür a hosszabbító végén. Szerencsére a gesztenyék, makkok sem árnyékolják le, ugyanúgy stabil 51 Mbps. :)

Gubek-Einste: Köszönöm a válaszokat, azért hátha gyorsulni fog valamelyest a Connect Box-szal. Nekem elég ez is, többnyire asztali gépen netezek kábellel, úgy nincs gond. Elsősorban a leendő albérlők miatt lenne fontos a sebesség, ne panaszkodjanak itt nekem hogy hirdetésbe beleírom a 120-as netet, közben meg csak 50.

(#46358) theooracy válasza scarabeus86 (#46357) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv.
Ne reménykedj, Connect Box-szal sem lesz nagyobb a sebesség wifin...... :D
Már az 51 Mbps. is jó eredménynek minősül. 5 gigás beállításon hozza a 120-at, de már ha egy fal mögé mész, az sem. Csak közvetlen rálátással.

[ Szerkesztve ]

(#46359) scarabeus86 válasza theooracy (#46358) üzenetére


scarabeus86
tag

5 gigás adapterem egyáltalán nincs, hiába támogatja ez a régi router is.
Legalább eszközönként hozná a mostani 50-et, de ha 2 eszköz megy egyszerre akkor mindkettő 50 alá lassul, mintha a router sem bírná a tempót. Remélem C.Box-szal az eszközönkénti 50 Mbps meglesz azért. Szavam ne feledjem, le fogom írni a tapasztalataimat.

(#46360) Janusz001


Janusz001
őstag

Üdv, nos a wifi extenderrel továbbra sem boldogulok. Viszont van egy felesleges tplink wd1043 v3 as routerem. Megoldható az, hogy a telekom dlink wifi jelét befogom vele és továbbítom? Mintha lenne benne ilyen opció, csak azt nem tudom, vezeték nélkül működik -e.

(#46361) Gubek-Einste válasza Janusz001 (#46360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami gyári firmware-ben van lehetőség az a WDS de a nem szabványos volta miatt elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.
Tehetsz rá CFW amivel megvalósítható amit szeretnél vagyis a repeater mód használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46362) Janusz001 válasza Gubek-Einste (#46361) üzenetére


Janusz001
őstag

Egy próbát gondolom megér a gyári fw is, mert nem mókolt még. Melyik cfw -t ajánlod?

(#46363) Gubek-Einste válasza Janusz001 (#46362) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT ami ajánlatos lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46364) n1nja


n1nja
tag

Csak érdeklődnék: routerben a Wireless Statistics menüpont alatt a Current Status oszlopban némelyik eszköznél AP-UP, másikaknál STA-ASSOC állapotot mutat. Mi a különbség?

(#46365) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Üdv!
A jelerősségtől (dBm) mennyire függ a kapcsolati sebesség. Elég tömött a helyi éter, de tegnap este meghülyült a 2.4ghz, nem lehetett semmit tenni (próbáltam csatornát állítani, de mint halottnak a csók). A jelerősség nem változott a szokásostól (-50dBm, max -54dBm -inSSIDer mérés), viszont a kapcsolati sebesség lecsökkent a szokásosról (kb 110-120Mbps) 18-ra (illetve kevesebbre). A kapcsolat iszonyat insabil lett, kb alig lehetett valamit betölteni. Ilyenkor lehet hogy a vendéghálózat valamivel stabilabb, vagy csak placebo?

Azóta most megjault, előző este volt meghülyülve. De fogalmam sincs miért, és mitől javult meg. Próbálkoztam mindennel, újraindítása...

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46366) Gubek-Einste válasza n1nja (#46364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről van szó?
Ha lehet akkor mutass egy képernyőmentést róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46367) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router van használatban?

Ilyenkor lehet hogy a vendéghálózat valamivel stabilabb, vagy csak placebo?
Placebo

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46368) n1nja válasza Gubek-Einste (#46366) üzenetére


n1nja
tag

(#46369) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46367) üzenetére


ToBeY
nagyúr

band width-et 20 vagy 40-re kéne inkább állítani?

(#46370) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#46367) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
[link]

Milyen router van használatban?
Asus ac87u HGG fw

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46371) csixy válasza ArthurShelby (#46370) üzenetére


csixy
addikt

Hát ez rettenetes! A 2,4gigaherces tarományt felejtsd el! Marad neked az 5 gigaherc vagy az AC ha van hozzávaló kliensed!

#46369 ToBeY :
Ha tiszta az éter , akkor 40 , ha nincs hol jáccani, akkor örülj, ha valahova be tudod dugni a 20-at.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46373) Gubek-Einste válasza n1nja (#46368) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom, kérdezzél rá a TP-Link topikban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46374) laceb


laceb
tag

Sziasztok!
Az enyém vezetékes probléma, de találtam topikot hozzá!
Az alaplapom M5A99FX PRO R2.0
Hálózati kártya Realtek PCIe GBE Family Controller
120 mbit/s netes csomagunk van.A lányom laptopján a sebességmérés 124 mbit-et mért.A pc-n viszont ugyanazzal akábellel 80 mbit csak.
Hol és mit kell beállítani, hogy gyorsabb legyen?Vagy ez a max ennél a hálókártyánál?

Köszi :R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#46375) ToBeY válasza csixy (#46371) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez egy panelház teli wifi-vel.Eddig 40-en volt most leraktam 20-ra hátha jobb lesz.

(#46376) Gubek-Einste válasza laceb (#46374) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EZ jó is lesz ehhez a a kérdéshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46378) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Portot akarok nyitni, beállítottam statikus IP címet a laptopomra, ezt adtam meg forwardolásnál, illetve, hogy mindkét szabványra nyisson. Ennek ellenére külső online teszterek továbbra is zártnak látják.

[link]

mit rontok el?

a másik (nem nagyon értek a hálózatokhoz):

Nem kellene a routernek megadni azt, hogy a gépemen beállított IP címet ne ossza ki más MAC címmel rendelkező masináknak? Arra is gondoltam, hogy jó lenne, ha a gépemen nem kéne beállítani statikus IP-t, hanem a routeren belőni, hogy az adott MAC címre foglalja le az egyik IP címet és mindig azt osztaná ki, ha az adott MAC című kliens címet kér a routertől. (Arra is lenne megnyitva az adott port, a többi MAC-re meg másik portok.) Ez így nem megy? Nem kéne belőnöm a több kliensen a statikus IP-t, ha a router mindig az adott MAC címre az adott IP-t osztaná ki. A MAC címeket meg ugye látom a web felületen.

Hülyeségeket beszélek? :)

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46379) Gubek-Einste válasza spe88 (#46378) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg jól van beállítva a port forward.

Nem kellene a routernek megadni azt, hogy a gépemen beállított IP címet ne ossza ki más MAC címmel rendelkező masináknak? Arra is gondoltam, hogy jó lenne, ha a gépemen nem kéne beállítani statikus IP-t, hanem a routeren belőni, hogy az adott MAC címre foglalja le az egyik IP címet és mindig azt osztaná ki, ha az adott MAC című kliens címet kér a routertől. (Arra is lenne megnyitva az adott port, a többi MAC-re meg másik portok.) Ez így nem megy? Nem kéne belőnöm a több kliensen a statikus IP-t, ha a router mindig az adott MAC címre az adott IP-t osztaná ki. A MAC címeket meg ugye látom a web felületen.

Hülyeségeket beszélek?
Egyáltalán nem, sőt pontosan így kell csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46380) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Helló urak!

Egy Asus RT-N12 D1 típusú wifi router üzemel itthon és az lenne a kérdés, hogy van egy régebbi gép, amit szeretnék a hálózathoz csatlakoztatni (wifivel, mert kábellel nem megoldható), ehhez kéne valami olcsó használt, de megbízható PCI csatis wifi háló kártyát szerválni, legalábbis erre gondoltam én, nem igazán értek hozzá. Van ajánlott típus, vagy tök mindegy milyet veszek? Vásárlási keret max 2-3k. Egy 775-ös konfigba kéne.
Előre is kösz a segítséget! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46381) spe88 válasza Gubek-Einste (#46379) üzenetére


spe88
senior tag

Ezt az adott MAC címre milyen IP-t osszon ki a router, ezt melyik menüpont alatt keressem Dlinkeknél, komolyan végignéztem, de nem igen találtam semmit. (Mondujk már nagyon este volt.:)) Volt ott minden a MAC szűréstől elkezdve minden, de az nem, hogy erre a MAC-re ezt told ki. Minden router tudja ezt?

@flymi : USB-s wifi nem jó? Egy ezres aztán nem kell mókolni annyit. Gondolm annyira azért nem régi, hogy ne legyen rajta USB. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46382) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Nagy az én bajom... :DDD

Átköltözünk másik házba, és jelenleg még nincs behúzva a szobába semmiféle csatlakozó, csak wifi van
..
Szóval kellene egy wifis kártya az asztali gépbe.

Tudtok ajánlani egy jót ?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#46383) Oliver2017


Oliver2017
újonc

Üdv mindenkinek! Van egy TP-LINK Archer T2UH AC600-as típusú Wifi vevőm amin jelenleg egy TL-ANT2408CL típusú 8dBi antenna van amit szeretnék lecserélni egy TL-ANT2409A típusú 9dBi antennára.
Érdemes lecserélni, éréhező lesz közöttük a különbség, miben jobb mint az egyszerű antenna.

(#46384) mezis válasza Oliver2017 (#46383) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Az biztos, hogy érezhető lesz a különbség. Az első körsugárzó (vertikális irányból "lopja" az elektromágneses hullámokat), a második szektor antenna, ami meg a háta mögé alig sugároz.

(Az AC600-asod nem csak vevő, de adó is. Az antenna iránykarakterisztikája adás és vételi üzemmódban is ugyanolyan.)

mezis

(#46385) mezis válasza asuspc96 (#46382) üzenetére


mezis
nagyúr

flymi is:

Igen, USB-s WiFi adaptert, lehetőleg nem valami
körömpiszoknyi antennásat.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46386) flymi válasza mezis (#46385) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. Kicsit konkrétabban? Van ajánlott márka, típus?
Írtam keretösszeget is.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46387) mezis válasza flymi (#46386) üzenetére


mezis
nagyúr

[link], [link]

mezis

(#46388) flymi válasza mezis (#46387) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Oké, máshogy kérdezem, ezek közül melyik?

Asus WL-138G V2 a link nem a v2-re mutat, ez a "sima" verzió, nem tudom, mi a különbség kettejük közt.
Asus PCE-N15

Asus USB-AC51
TP-Link TL-WN422G

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46389) asuspc96


asuspc96
senior tag

ASUS USB-AC56 vs TP-LINK Archer T4U AC1200 ? :F

Engem jobban vonz az antennás megoldás, mert hát ugye a fizikát nem lehet megtréfálni :DDD

Megéri vagy az már túllő az "átmeneti megoldás" kategóriáján ? :F

(#46390) mezis válasza flymi (#46388) üzenetére


mezis
nagyúr

No és melyik ezek közül, amelyik USB-s és nem kis ...csánnyi méretű ? :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46391) flymi válasza mezis (#46390) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor a TP-Link lesz és talonba veszek egy kártyásat is, mert hát sosem lehet tudni... :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46392) Gubek-Einste válasza spe88 (#46381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leginkább a LAN beállítások között kell keresni, pl Pre-assigned DHCP IP Addresses néven vagy valami hasonló. Mutass egy képernyőmentést a LAN beállításokról.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46393) Gubek-Einste válasza flymi (#46391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

G-s adaptert nem veszünk 2017-ben!!!

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46394) spe88 válasza Gubek-Einste (#46392) üzenetére


spe88
senior tag

ezeket találtam.
Nem láttam olyat, hogy adott MAC címhez adott IP-t osszon ki.

Amúgy a port nyitásra is még mindig closed-ot ír ki az online tester...
Statikus IP-re állítottam a laptopot (IPv4) ezt megadtam a router webfelületen adott portra, de semmi. Hihetetlen, hogy mindennel csak a szenvedés megy... :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46395) flymi válasza Gubek-Einste (#46393) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46396) spe88 válasza flymi (#46395) üzenetére


spe88
senior tag

A g-s szabvány már elég régi, mai gyors sávszéleknek már nem igen elegendő, átlag kb. 20 MBitet tud, ez meg csökkenhet, ha interferencia van, vagy sok kliens csatlakozik ugyanarra a hálóra. Ha valami 8-10 MBites netet akarsz megosztani jó a g-s Wifi is, de manapság már minimum n, amit tudnak is nagyjából a vevők/adók. Persze sok csak papíron, a gyári wifis T-comos modemet (vmi Dlink, 704 talán), ha nem állítottad át, hogy csak g-n küldjön, akkor folyamatosan ledobált. Szóval még ma is csak a jó minőségű routerek viszik ki frankón az n-t. Ha valami mini antenna nélkül vevőd van sanszos, hogy nem túl stabil lesz a kapcsolat. De ezek csak saját tapasztalatok, nyilván van akinek tökéletesen működik egy olcsó darab is. Sok midnentől függ. Szerintem ere gondolt, aztán javítson ki valaki, ha mégse... :)

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46397) flymi válasza spe88 (#46396) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezért mondtam, h nem értek hozzá.
Az asztali gép és a lapos kábelen kapja a netet, párom tabletéhez vettük a wifis routert meg a telefonomhoz, ennyi. Nincs több felhasználó.
De szeretnék a régebbi játszós gépnek is netet adni, de annál nem jó a kábeles megoldás, mert még nincs fix helye sem. Eddig is csak úgy tudtam használni, h kihoztam a pallásról és beraktam a másik mellé, de ez változni fog.
Egy wifi adapter (pci/usb) meg mindig jól jön, nem kell 10k+ legyen az ára, de ne is dobálja el a netet, ha a másik szobában ott a router.
Elegem lett a kábelrengetegből. Telefon/netkábel, modem, router, adapter, töltő, tévé... Tiszta dzsungel.
Ezért is szeretnék kérni néhány típust, ami belefér az alacsony költségkeretbe és mégsem fogom kitépni tőle a hajam.
Az Asus router teszi a dolgát, elégedettek vagyunk vele. Még a földszinten is 1-es, 2-es erősségű a jel a 4-ből. Jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46398) Gubek-Einste válasza flymi (#46397) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14 jók lesznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46399) bakonyip95


bakonyip95
tag

Sziasztok!
Egy iskolában lévő wifi hálózat fejlesztését szeretném kivitelezni. Jelenleg a jó öreg linksys routerek üzemelnek wifi ap-ként. Ezek eléggé öregek már, illetve a bejövő 100/100-as netet nagyon nem szolgálják ki, így szeretnénk valami megbízható és gyorsabb adatátvitelő eszközöket beszerezni. Jelenleg kb 10 eszköz üzemel.

Milyen routereket/ap-ket ajánlotok amellyel tudnánk minőségi ugrást csinálni?
Jelenleg a kollégiumomba is fejlesztették a wifi-t, ott Mikrotik RBwAP2nD eszközöket szereltek fel, ezek jók lehetnek vagy másban gondolkodjak?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#46400) Gubek-Einste válasza bakonyip95 (#46399) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a másik helyen beüzemelt MikroTik is, esetleg Ubiquiti UAP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.