Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) flash- válasza And (#46792) üzenetére


flash-
veterán

a router közelében nincs gond, de egy vékony fallal arrébb már igen...
ennyire béna lenne ez a telekomos D-Link wifi router?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46852) Gubek-Einste válasza george6109 (#46850) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú eszközökről van szó és mik a beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46853) Gubek-Einste válasza flash- (#46851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem a legjobb de a környezeti tényezők sokat számítanak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46854) george6109 válasza Gubek-Einste (#46852) üzenetére


george6109
csendes újonc

Az alábbi eszközök vannak:
Wifi router: TP-Link WRL 841
AP1 : TP-Link 701 ND ( régebbi gyártmányú) cliens módban lövi a jelet - AP 2 -re ,IP Cím 192.168.1.250
AP 2 : TP -Link 701 ND ( újabb lekerekített élű) Acess point üzemmódban , vezetékkel összekötve AP 1 -el
IP Cím: 192.168.0.250.
Ha megpingelem a 192.168.1.250 (AP1) akkor visszajönnek az adatcsomagok, ellenben a 192.168.0.250 ( AP2) megpingelésekor nincs válasz ,azaz nem jönnek vissza az elküldött adatcsomagok.
Az AP1 , AP2 , Wi-Fi router ugyanazon SSID -t jelszót kapott .Ha kimegyek a Wi - Fi -router hatótávolságából nem lehet az internetre felmenni.
A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#46855) Gubek-Einste válasza george6109 (#46854) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legyenek egy alhálózatban az eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46856) george6109 válasza Gubek-Einste (#46855) üzenetére


george6109
csendes újonc

Hali!
Köszi a választ. Mivel én nem igazán vagyok profi ebben, lehetne egy kicsit részletesebben leírni, amolyan "lámáknak " szólóan?Egyébként ha eltávolodom a wifi routertől és nézem a jelszintet az AP 2 -ről, ott is 70%-al jön( a sárga mező közepe wifi -analyzer progiban) mégsem tudok fellépni a netre, azaz olyan mintha nem állna át automatikusan az AP 2 -re a rendszer.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#46857) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Kertesbe lesz nemsokára bekötve a digi 1000-es net ehhez szeretne az informatikában nem jártas ismerősöm egy megfelelő, erősebb szórással bíró routert.
Sajnos azt sem tudjuk jelenleg milyen van. Ő 50km -rel odébb lakik a lányát meg nem érdekli csak legyen wifi.
Tudom, hogy ez kb semmi információ de milyen routert érdemes megvennie?
Nem töltögetnek és egyszerre max 5 kliens lenne rajta a hálón.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#46858) mezis válasza anonymus89 (#46857) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Egyelőre semilyet. A szolgáltató bizonyára WiFi-s routert fog üzembe helyezni, az lefedi majd a ház egy részét. A többit majd a tapasztalatok birtokában.

Úgy általában nincsen erősebb szórású WiFi router. Legalábbis legálisan. Törvény védi a lakók egészségét, emiatt a gyárak 100mW-ot engednek kisugározni az antennáról.

A csatlakozó PC-ken, egyebeken is múlik, hogy milyen WiFi routert érdemes venni. (Nagyobb sebességhez kell az 5GHz is.)

mezis

(#46859) anonymus89 válasza mezis (#46858) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia, köszönöm a válaszod!
Nekem az a tapasztalatom a TP-LINK Archer C5 Routerrel, hogy ugyanoda helyezve ugyan azokkal a beállításokkal kisebb területet tud lefedni mint a 941ND és a 1043ND. Sok beállítási lehetőséget végig próbáltam de sajnos szerintem "gyengébb" mint az elődök. Upc 120-as net 2.4ghz-en

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#46860) Gubek-Einste válasza george6109 (#46856) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden eszköz legyen a 192.168.0.x alhálózatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46861) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#46859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46862) george6109 válasza Gubek-Einste (#46860) üzenetére


george6109
csendes újonc

Hát most aztán végképpen elvesztettem a fonalat....
Be szeretnék lépni vezeték nélkül wifin a TP -link 701Nd -s routerbe( IP cím az alján : 192.168.0.254 ,Acess point üzemmódban, de nem megy.
Ezzel sem tudok mit kezdeni , hogy minden eszköz legyen a 192.0.x alhálózatban, hiszen a másik Acess point alján meg ez az IP cím van : 192.168.1.254 , de abba legalább be lehet lépni wifin.
Szval tudom , hogy itt igazán profik vannak , de én csak " műkedvelő vagyok" és kellene valami "szájbarágós" leírás. Tehát a hálózat így nézne ki:
Wifi router -- vezeték nélkül csatlakozik rá az Acces point 1 client módban -- vezetékkel tovább a következő AP 2. - höz ( ugyanaz a típus , csak más elérési címe van ) . Ez az AP2 vezeték nélkü Acess point üzemmódban szórja tovább wi fin a jelet.
Akkor tehát a menet így nézne ki
1 először felprogramozom az AP 1-et client módra SSID , jelszó megegyezik a wifi routerrel
2. Felprogramozom az AP 2-őt , Acess point üzemmódba
3. AP1 - AP 2 összekábelezése.
4.Hogyan tovább?????
Köszi a választ előre is.

(#46863) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#46861) üzenetére


anonymus89
addikt

Időközben rájöttem köszönöm!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#46864) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Sziasztok! Van egy szolgáltatótól (Telekom) kapott Speedport W 724V Type Ci típusú modem-router kombónk.
A WiFi képessége valami katasztrofális. Egy szobában vagyok vele, az asztalnál, ahol van az eszköz stabil a WiFi, ha ágyból akarok netezni telefonnal, akkor folyamatosan megszakad a kapcsolat. Kb. 5-10 percig megy, aztán eldobódik a jel, ilyenkor ha belépek a telefon WiFi kezelőjébe nem is látja azt a hálózatot, várni kell, mire újra meglátja, vagy közelebb kell vinni a telefont a modemhez. Ha kimegyek a szobából, és mondjuk behajtom a szobaajtót, akkor meg kb már nincs is hálózat. Gondoltam arra is, hogy a telefon hibája, de nem. Az előző modem-routernél is ez a telefon volt és azzal az egész alsó szinten volt WiFi. Átállítottam már 11-es csatornára, mert van egy másik router a közelben, gondoltam hátha zavarják egymást, de nem. A jelerősség is össze-vissza ingadozik, míg a másik routernél viszonylag stabil.
Van valami megoldás a problémára vagy muszáj leszek beruházni egy normális routerre, ha stabil WiFi-t akarok?

(#46865) kovbandi82 válasza BrukoMisike (#46864) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

amikor telekomos voltam, Nekem is voltak gondok vele wifi jelerősség téren. Jeleztem a szolgáltató felé, de úgy, hogy szakad is, mint Neked. Cserélték egy másikra, de ugyanolyan hitvány volt. Mivel ezért nem cserélték, mondván ez van ennyit tud, kénytelen voltam routert venni egyet.

(#46866) ArthurShelby válasza BrukoMisike (#46864) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én ezzel a routerrel rengeteget szívtam anno. Beállítasz valamit, elmented, de a gyakorlatban nem biztos hogy beállítja. Lehet kell neki még 5 perc, vagy egy újraindítás, de leginkább sok türelem.

Nálam egyébként pppoe passthrough módban ment, így mögé lehet tenni egy routert router módban. Így elviselhetőbb.
Nem jó ezt mondani, hogy vegyél egy normális routert (én az asus n12 d1-et ajánlom), de kb ez a megoldás.
Ha szeretsz telefonálni és harcias vagy, akkor lehet ki tudsz sírni egy másik routert (kérdezd meg, a t topikban melyik a legjobb) (gondolom vdsl-en vagy). A speedport entry 2i valamivel jobb (azért itt se számíts csodára), és van még valami huawei, de biztosabbat a topikjában mondanak.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46867) mezis válasza BrukoMisike (#46864) üzenetére


mezis
nagyúr

Szomszédokkal és árnyékolásokkal egyéb energia leszívásokkal mi a helyzet ?

Működik más, "láthatatlan" vezeték nélküli eszköz a közelben (füles, egér,.....) ?

mezis

(#46868) BrukoMisike válasza mezis (#46867) üzenetére


BrukoMisike
tag

WiFi analyzer van a telefonomon, nincs semmi zavaró vezeték nélküli cucc a közelben, egy Zio router volt, de átállítottam a az én routerem csatornáját 11-re, így nem zavarják egymást. De átállás után is ugyanaz a helyzet, asztalnál, ahol van a router folyamatos a wifi, ha 2-3 méterre elviszem a telefont, akkor már hajlamos megszakadni.

(#46869) Gabesz87


Gabesz87
addikt

A következő lenne a kérdésem: a lakásban a hálónkban van a router és a HGW (router AP módban, csak wifit szór). A nappaliba a lakás másik végén, házimozi rendszert tervezek, és mindenképp hálózatos erősítőt szeretnék. Még nem tudom pontosan milyet, de ha esetleg olyat veszek, ami még nem wifis, akkor LAN-on kéne netet vinnem rá valahogy. Gondoltam a powerline adapteres megoldásra, de aztán eszembe jutott, hogy otthon van a korábbi routerem, egy TP-Link TL-WR941ND. Nem tudom, jól gondolom-e, de ha erre felteszek egy CFW-t, megoldható, hogy wifin keresztül csatlakozzon a routeremre, és így LAN-on netet adhasson az erősítőnek? Nem tudom, ehhez hogy kell beállítani? AP-ként? És mindez úgy, hogy az IP-t mindennek a HGW adja.

[ Szerkesztve ]

(#46870) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ha az alábbi kép jelenik meg egy Netgear WNR2000v2-es router beállításánál, akkor azt jelenti, hogy ez az eszköz beállítható repeaterként vagyis hogy csak simán bedugom a konnektorba ahol még jó vétele van a forrás eszköz jelének és ez veszi azt és kiterjeszti a jelét? Vagy ahol bedugom a konnektorba ott is kellene hogy legyen lan kábel ami a forrás routerből jön? Gondolom sebességet nem emel rajt csak kiterjeszti hogy pár méterrel arrébb is lehessen fogni?

Kép

[ Szerkesztve ]

(#46871) rolko válasza mezis (#46858) üzenetére


rolko
őstag

A tetőn lèvő mobilos RRU-k meg tolnak 80-120W-al, a lakók egészsége miatt ;]

(#46872) krealon válasza Gabesz87 (#46869) üzenetére


krealon
Topikgazda

"eszembe jutott, hogy otthon van a korábbi routerem, egy TP-Link TL-WR941ND. Nem tudom, jól gondolom-e, de ha erre felteszek egy CFW-t, megoldható, hogy wifin keresztül csatlakozzon a routeremre, és így LAN-on netet adhasson az erősítőnek?"

Megoldhato, de a 941-nek tobb fele hardver verzioja is letezik, igy nem mindegy, hogy melyik verziot teszed fel.

A "legegyszerubb" a Gargoyle firmware hasznalata lenne.

"Nem tudom, ehhez hogy kell beállítani?"

Bridge / repeater uzemmodba.

(#46873) mezis válasza Gabesz87 (#46869) üzenetére


mezis
nagyúr

Mozi ? Akkor drót. :K (UTP kábel, nem powerline !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46874) Gabesz87 válasza mezis (#46873) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, tudom, a legjobb az lenne, ha az egész lakáson áthúznék egy UTP kábelt, de nem szeretnék most ilyen nagy munkába belefogni (kialakítani normálisan, hogy ne csak lógjon itt-ott láthatóan, na meg ajtóknál átfúrni a falat stb.). Eddig is úgy filmeztünk, hogy vinyón/pendive-on vittem a gépről a lejátszóra az anyagot. Túléljük ezután is. Ill. amíg nem lesz NAS (de ez még nem a közeljövő). Feleségem egyébként sem engedné. A házimoziba is alig-alig akar belemenni, nagyon ellenzi :D

(#46872) krealon:
v3.6-os. Egyszer már raktam rá CFW-t, ha jól emlékszem, DD-WRT-t, azt hiszem. Akkor az volt a cél, hogy a wifi erősségét megnöveljem a nappaliban, de az istennek nem boldogultam vele. Egy másik router (Asus N18U) megoldotta ezt a problémát, jobbnak bizonyult jelerősség szempontjából.
Tehát ez a bridge üzemmód kell nekem? Wifin szívja a netet, és továbbítja kábelen az eszközhöz. Azt nem akarom, hogy ez is szórjon wifit.

[ Szerkesztve ]

(#46875) mezis válasza Gabesz87 (#46874) üzenetére


mezis
nagyúr

Én nem a falat, az ajtófélfát fúrtam át. 14mm-es lyukon a csatlakozó is átfér.)

mezis

(#46876) Gubek-Einste válasza george6109 (#46862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kellene beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46877) Over567


Over567
aktív tag

UPC connect box-ban nem található Energiatakarékos WMM opció? Sehol sem találom.

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#46878) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46870) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a WDS mód ami nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.

Gondolom sebességet nem emel rajt csak kiterjeszti hogy pár méterrel arrébb is lehessen fogni?
Sőt alapból felezve lesz az elérhető link sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46879) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#46878) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Konkrétan kb íg nézne ki a terep. A Router 1 helyen van a telekomos modem és wifi eszköz, míg a fal másik oldalához át van kábelezve tehát oda a Router 2 helyre tudnék még max tenni egy másik routert. Az udvaron kb olyan 15 megás net van és szeretném ha gyorsabb lenne. Különböző színnel jelöltem az egyes helyiségeket.

kép

[ Szerkesztve ]

(#46880) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46879) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Távolabbra kellene helyezni eszközt ha az udvarra akarsz netet vinni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46881) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#46880) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Tudom, de sajnos vezetékkel csak odáig tudom megoldani, nem szeretnék körbekábelezni meg fúrkálni mindent. Esetleg a kék fekete találkozásánál van egy konnektorom amibe belehetne dugni egy eszközt ami a jelet erősítené vagy a sárga szürkéhez közelebbi részénél. Mit lehetne itt tenni szerintetek? Vagy egyáltalán milyen eszköz jöhetne szóba?

(#46882) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46881) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kell próbálni, hogy jobb a helyzet.
A Netgear-re lehet tenni Tomato-t és azzal már meg tudod oldani a rendes repeater módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46883) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#46882) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ilyenem van, amit most hírdetek, ez jó lehet arra a célra? Igaz én 5ghz-eset szeretnék majd ha ilyennel működne a dolog.

Edimax EW-7438rpn v2

(#46884) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet tenni vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46885) anonymus89 válasza anonymus89 (#46859) üzenetére


anonymus89
addikt

Milyen beállításokat nézzek meg esetleg?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#46886) SPeti1984 válasza Gubek-Einste (#46884) üzenetére


SPeti1984
senior tag

És a szolgáltató eszközén akkor legyen fix pl 1-es a csatorna meg a szélessége 40 mhz? Amúgy szomszédnak nincs routere tehát csak azt a jelet látom semmi mást. Vagy miket álítsak még be?

(#46887) Rockland


Rockland
tag

Heló!

Van egy ilyen modemem a Telekomtól "zte home gateway speedport entry 2i", ma hozták és az lenne a kérdésem hol lehet át állítani a wifi név/jelszót? :F

(#46888) mezis válasza Rockland (#46887) üzenetére


mezis
nagyúr

Az alján ? :D

mezis

(#46889) Rockland válasza mezis (#46888) üzenetére


Rockland
tag

Oké h ott a név/jelszó de én át aakrom állítani mert túl hosszú számok meg betűk :DDD :DD

(#46890) Rockland válasza Rockland (#46889) üzenetére


Rockland
tag

Már megvan :D

[ Szerkesztve ]

(#46891) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#46885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46892) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#46886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen legyen fix a csatorna és lehet 40 MHz a szélesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46893) george6109 válasza Gubek-Einste (#46860) üzenetére


george6109
csendes újonc

Akkor volna valami gyógyír a korábbi kérdésemre?

1 először felprogramozom az AP 1-et client módra, SSID , jelszó megegyezik a wifi routerrel
2. Felprogramozom az AP 2-őt , Acess point üzemmódba SSID , jelszó megegyezik a wifi routerrel
3. AP1 - AP 2 összekábelezése.
A DHCP mindkettő AP -ben kikapcsolva.
4.Hogyan tovább????? Milyen IP címe legyen a routernek ( 192.168.1.1) , AP 1 -nek , AP 2 -nek ?
vagy mi a teendő még.
Annyi még , hogy AP 2 -nek már adtam más SSID -t is , de ha a laptoppal ráléptem erre a kiszolgálóra akkor sem lehet felmenni a netre.
Köszi a választ előre is.

(#46894) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tp-Link 941ND gyári fw-el is beállítható client bridge módra? Mert ITT találtam egy leírást, ami ezt írja le, hogy kell, viszont úgy látom, ebben van egy lépés, hogy bepipálja a WDS bridging opciót. Ha jól tudom, ez azonban felezi az átviteli sebességet, nem?

(#46895) mezis válasza Gabesz87 (#46894) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem. Felezheti, harmadolhatja, negyedelheti,..... Térerő és szomszédfüggő.

mezis

(#46896) Gabesz87 válasza mezis (#46895) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, de ha jól láttam - nem értek annyira hozzá, tehát nem biztos, hogy jól írom - van a WDS mód, és a Client Bridge. És az előző az, ami felezi a sebességet alapból. Erre még nyilván rájön a környezeti tényező. De most akkor ami nekem ideális lenne, a Client Bridge, megvalósítható gyári fw-vel, vagy kell a cfw? Ez esetben melyik? Úgy látom 941ND v3-as verzióhoz van gargoyle fw, amit tegnap ajánlottak itt (nem tudom most hirtelen, hogy te, vagy vki más). Lehet, hogy majd akkor megpróbálkozom azzal.

[ Szerkesztve ]

(#46897) And válasza Gabesz87 (#46896) üzenetére


And
veterán

Lásd: [link]. A gyors adatlap a TL-WR941-hez sem említi kifejezetten a kliens-működés meglétét. A WDS pedig nem önmagában a neve miatt felezi a maximális átviteli sebességet, ez egyáltalán nem magától értetődő dolog. A sebesség feleződése akkor következik be, ha a routernek kétszer kell a rádió közegben 'megjáratni' az adatokat.
Ilyen felezős működési módok a következők:
- wifi-kliens és másik wifi-kliens közötti átvitel, ha ugyanarra az AP-re (hálózatra) csatlakoznak,
- vezeték nélküli jelismétlés: függetlenül attól, hogy az egyes kliensek a végpontokon milyen (vezetékes vagy wifi) kapcsolatban vannak a hálózattal, ha útközben van egy jelismétlő. Az is mindegy ebből a szempontból, hogy a repeater milyen megvalósítású: akár univerzális, akár virtuális AP-s, akár WDS-jelismétlésről van szó, a felek között a sebességcsökkenés mindenképp bekövetkezik a jelismétlés elve miatt.
Nincs ilyen jellegű, ismétlésből eredő feleződés (mivel nincs ismétlés) az alábbi esetekben:
- átvitel wifi-kliensgép és AP (internet) között,
- wifi-kliens és az AP-re vezetékkel kapcsolódó másik kliensgép között,
- bridge módú vezeték nélküli összeköttetésben lévő felek között: ez sem függ attól, hogy a hídkapcsolat hogyan épül fel, akár AP <--> kliens kapcsolat (ez már volt), akár WDS-be kapcsolt, de nem jelismétlésre, hanem különálló hálózatot összekapcsolására használatos bridge-eszközökről van szó,
- egymással vezetékes kapcsolatban álló gépek között (naná, ebben az esetben nincs útközben semmilyen wifi-átvitel).

(#46898) Gubek-Einste válasza george6109 (#46893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan abban az alhálózatban legyenek minden amiben a wifi router is van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46899) george6109 válasza Gubek-Einste (#46898) üzenetére


george6109
csendes újonc

Hali!
Köszi a sok jó tanácsot , így megoldódott a probléma.

(#46900) tpeter77 válasza Gabesz87 (#46874) üzenetére


tpeter77
addikt

Álmennyetetre beszéld rá, s az alatt ígan bekábelezheted utp-vel a lakást, amikor szabadságon vagy, az asszony meg dolgozik.
Saját tapasztalat, észre sem ette a változást D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.