Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) flymi válasza Gubek-Einste (#46398) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#46402) csl1982


csl1982
tag

Sziasztok,

a következő hálózati kérdésben kérek szépen segítséget.

Adott két ház, a távolság kb. 30m
1. "Szerver" oldal: modem -> TP-Link 1043ND v1 router az ablakban, irányított antennákkal, a házban csak kábeles kapcsolat kell, működik is
2. "Kliens" oldal: a padláson belül, de beltéri falakon kívül egy Asus RT-N18U router repeater módban a saját antennáival veszi a jelet, és adja kábelen és jó lenne, ha adná wifi-n is

Jó idő esetén, és ha nincs wifi-s eszköz a kliens routeren, akkor átjön a 60/5-ből speedtest szerint 35/5, viszont rosszabb idő esetén már hektikus a dolog, sok elveszett csomag, stb, illetve ha az Asus-on van WIFI-s eszköz, akkor hajlamos belassulni, megállni, stb.

A fő cél a vétel "kisimítása" lenne, hogy rosszabb körülmények között se legyen sok elveszett csomag.
Ha megoldható, akkor az is jó lenne, hogy kliens oldalon a wifi osztás is működjön, jelenleg megy 1-2 percig, utána 10-20mp szünet (nem kell újra csatlakozni a wifi-hez, csak nincs forgalom), és ez ismétlődik, az a gyanúm, hogy az Asus nem bírja a repeater módot teljes mértékben.

Milyen irányba érdemes menni? Rakjak irányantennát az Asus-ra is? (De ekkor bukom a többi eszközre a wifi-t)
Ajánlottátok a TP-Link CPE210-et (vagy hasonlóakat), rakjak egy ilyet, ez kliens módban venné a jelet, és ezt kössem rá az Asusra is, ami sima AP-ként működne?

Köszi!

(#46403) MaCS_70 válasza csl1982 (#46402) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha az N18 repeater-üzemmódban van, akkor ugye eleve wifin is "továbbítja" a jelet, ami értelemszerűen sávszélesség-feleződéssel jár.

A felvázolt konfiguráció elég bizonytalannak tűnik.

A 1043-ason pontosan milyen antennák vannak?
Az N18 milyen beállításokkal működik?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46404) csl1982 válasza MaCS_70 (#46403) üzenetére


csl1982
tag

A sávszéllel meg tudok barátkozni, ha lenne 20/5, de az alacsony pinggel, vesztség nélkül, az már jó. (De ha van jó eséllyel megvalósítható fejlesztési ötlet, az is érdekel!).

A 1043-on tl-ant2406a antennák vannak. A saját antennáival használva épp tudott csatlakozni rá az Asus, de sokszor dobálta a kapcsolatot, ezekkel sokkal jobb a helyzet.
Az N18 milyen beállításaira vagy kíváncsi? Repeater módban nincs sok állítási lehetőség, WIFI ugyanarra az ssid-ra állítva, mint a 1043, IP címe fix, gateway a 1043-ra mutat.

(#46405) MaCS_70 válasza csl1982 (#46404) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azért nem volt tiszta, mert az írtad, hogy jó lenne, ha az Asus wifin is OSZTANÁ a jelet.

Ebből a tl-ant2406a antennából ugye három csatlakozik a 1043-ashoz?

Én a repeateresdit elfelejteném, amúgy értelemszerűen a pinget is drasztikusan rontja a jelismétlés.

A korrket megoldás az két egymással szembe fordított AP lenne, ami persze drága, bár a relatíve kis távolság miatt megoldható helyettesítő eszközökkel is -- kérdés, hogy megéri-e. A két AP kb. 30-35e Ft-ba kerül és jól fog működni.

Mondok egy nem teljesen korrekt, de nálam működő példát hasonló esetre:

A netet fogadó házban működik az N18, az ablakon kilátva simán van annyira erős a térereje, hogy a melléképületet jó minőségben elérje. A melléképületre ki van akasztva egy TP-Link kültéri AP, ami (a wifi felől bridge-módban) UTP-n csatlakozik a melléképület routerére, ami már vidáman oszt tovább wifit, UTP-t. A lényeg az, hogy a melléképület két egysége ugye két rádiót tartalmaz, ezért nem kell jelet ismételni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46406) csl1982 válasza MaCS_70 (#46405) üzenetére


csl1982
tag

Igen, 3 egyforma antenna.

Tehát ha jól értem így nézne ki a két része a hálózatnak, ugye?
Ház1: internet ->(UTP)-> AP(szerver) ->(UTP)-> 1043
Ház2: internet ->(UTP)-> AP(szerver) ->(wifi)-> AP(Kliens) ->(UTP)-> N18U

Tudnál ajánlani típust? A CPE210-et is ebben a topikban találtam, az ajánlott? Vagy van jobb/újabb?
Ezeknél mire érdemes figyelni? Elég erősek, nem kell külön antennát csatlakoztatni?

(#46407) MaCS_70 válasza csl1982 (#46406) üzenetére


MaCS_70
félisten

A CPE210 kifejezetten jó lehet erre a célra, sokan az Ubiquity eszközöket részesítik előnyben. Ezek a saját irányított antennáikkal kilométerekre elforgalmaznak, mi már hoztunk össze velük stabil Csopak-Siófok kapcsolatot.

A folyamatábrádat viszont nagyonnem értem.

Nálam ez van:

1. Internet -> WAN(N18)wifi
2. wifi(AP)UTP -> UTP(1043)wifi/UTP

Az igazán korrket ez:

1. internet -> WAN(N18)LAN -> LAN(AP1)wifi
2. wifi(AP2)UTP -> UTP(1043)wifi/UTP

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46408) csl1982 válasza MaCS_70 (#46407) üzenetére


csl1982
tag

Ok, akkor értem, csak azon gondolkoztam, hogy az nem jó-e, hogy a szerver AP-t közvetlen a modemre kötöm. Vagy akkor azt terhelném a teljes hálózat kezelésével, ugye?

A CPE210 és 510 között jól látom, hogy csak a szabvány a különbség? Kertvárosi rész, így a környéken csak 4-5 wifit látok telefonnal (2.4-ből 3-4, 5GHz-esből 1-et alig). Érdemes az 510-eset venni, vagy jó a 210-es is?

Ha a mostani 2 eszköz helyére kerülnek az AP-k, akkor is jól fog valószínűleg működni? (Ablakban az egyik, padlástérben a másik). A kültéri felszerelést nem tudom, hogy mikorra tudom megoldani (még szigetelés, festés van hátra, stb.)

(#46409) MaCS_70 válasza csl1982 (#46408) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán jön nekem át, hogy mit csinál Nálad a szerver...

közvetlen rálátással 20-30 méteren az 5 GHz-nek is illik működnie, de az elhelyezésre a wifi érzékeny. Nem lehet megmondani, hogy honnan hogyan fog működni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46410) csl1982 válasza MaCS_70 (#46409) üzenetére


csl1982
tag

A "szervert" úgy értettem csak, hogy a küldő oldal, az az AP, amelyik nem kliens :)
De azt hiszem értem, mi merre, hamarosan beszerzek két ilyen szerkezetet.

Köszi a segítséget!

(#46411) MaCS_70 válasza csl1982 (#46410) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bár a korrekt megoldás a kettő, a Te esetedben lehet értelme megpróbálkozni az eggyel is -- mivel megvan egy sorozatnyi igen fasza antennád! Pénzbe ugye nem kerül elsőre eggyel kevesebbet venned, és a 1043-as ezekkel az antennákkal és egy CFW-rel akár be is válhat -- nyilván csak 2,4 GHz-en.
Egy próbát szerintem megér...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46412) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem.

Adott a gépem (adataimnál), melyre a netet egy TP-Link WN821N V3. (Atheros 7015) usb-s wifi szolgáltatja.

A netem 50/15-ös.

Az asztali gépemen Win10 X64 van, de bármit is csinálok, 50/1,5 Mbps fölé sehogy sem megy.

Laptopban tökéletesen működik. (Lenovo T400, Windows 8.1 x64)

Kipróbáltam a gépet egy D-Link Powerline adapterrel, ezzel sem megy 1,5 Mbps fölé a feltöltés. A laptopban ez is tökéletesen működik.

Mi lehet a probléma?

A Tp-Link adapterhez nincs gyártói Win10 driver, csak a windows beépítettje.

Egyszerűen nem tudom, hogy mit lehetne csinálnom, hogy menjen normális sebességgel a feltöltés is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.
Thomas

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#46413) Gubek-Einste válasza csl1982 (#46410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ilyen rendszert kellene kialakítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46414) Gubek-Einste válasza Thomas1 (#46412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

INNEN töltsd le az AR9287-hez való driver-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46415) Thomas1 válasza Gubek-Einste (#46414) üzenetére


Thomas1
őstag

Szia!

Köszönöm a választ de az én adapterem nincs benne a támogatásban.
AR5xxx után AR9xxx típusok jönnek.

Próbáltam a listában lévő 3 Tp-Link driverrel is, de azok sem működnek.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#46416) Gubek-Einste válasza Thomas1 (#46415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked az AR9287-hez való driver kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46417) Thomas1 válasza Gubek-Einste (#46416) üzenetére


Thomas1
őstag

Szia!

Nem működik vele.

"Az eszköz nem indítható el" hibát dob.

Üdv.
Thomas

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#46418) user12 válasza Thomas1 (#46412) üzenetére


user12
őstag

Szia

Ezzel [link] próbáld meg :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#46419) Gubek-Einste válasza user12 (#46418) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem fog működni mivel a v3 Atheros chip-es, a v5 pedig Realtek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46420) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérésem lenne hogy tudnátok ajánlani egy külső wifi antennát ami mondjuk nekem a ház sarkától 100 méterre elér egy wifis kamerát szeretném a laptopot összekötni kamerával.Köszönöm

(#46421) MaCS_70 válasza vadasz70 (#46420) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mimdkét oldalt erősítened kell.
A kaáerára kell egy erősen irányított antenna, a ház oldalá szintén. De a háznál mibe dugod? A routerbe nem, mivel abba egyforma antennák kellenek, úgyhogy kell egy AP is. Ha ez megvan, jó eséllyel működhet, ha mégsem, akkor AP a kamerához is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46422) vadasz70 válasza MaCS_70 (#46421) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Én úgy gondoltam h a routerből viszek ki egy kábelt a ház sarkára és oda rakom az antennát és a kamerának is van saját antennája és így össze jöhet a vétel nem jól látom nem nagyon vagyok ebben benne.

(#46423) MaCS_70 válasza vadasz70 (#46422) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rossz ötlet, hacsak nem egy egy amtennás routert szánsz dedikáltan erre, ami ugye maga az AP. A router antennáinak egyformáknak és egy helyen kell lenniük!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46424) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Egy TP-Link TL-WA801ND AP-t szeretnék PoE-val ellátni. Ezt milyen módon kell megtenni? Láttam már olyat, hogy csak egy ilyen kis kütyüvel megy. Akkor elég ez, vagy az itt található felső 2 eszköz közül kell valamelyik? Utóbbinál, mi a különbség a tápfeladó és a tápleválasztó között?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46425) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#46422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről és milyen kameráról van szó?
Meg van a két helyszín között a tiszta zavarmentes rálátás?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46426) Gubek-Einste válasza olloczky (#46424) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a v2 PoE képes így csak tápfeladó kell hozzá.
Tápfeladó - áram és net kábel a bemenő oldal
Tápleválasztó - áram és net kábel a kimentő oldal

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46427) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e azt amit, de...

szóval segítsen már valaki. Mondjuk lesz 1 szolgáltató, aki majd adja hálózatot és....

2-3 max. hd tv (nettel, filmekkel) 1 pc és vagy 4-5 mobil. Ezt kell majd kiszolgálni. A kérdésem: mi az a minimális le és feltöltési sebesség, amivel ez teljesen zökkenőmentesen működhet ?

:R

(#46428) olloczky válasza Gubek-Einste (#46426) üzenetére


olloczky
senior tag

Danke :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46429) vadasz70 válasza Gubek-Einste (#46425) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Hát egyszerű routerről van szó tp-linkwr741nd rálátás meg van kamera még nincs meg például egy ilyenre gondoltam [link]

(#46430) Thomas1 válasza Gubek-Einste (#46419) üzenetére


Thomas1
őstag

Valóban nem jó a v5-ös driver hozzá.

Most kipróbáltam közvetlen kábelkapcsolattal (kb. 10 m), és úgy is max. 1,5 Mbps a max. feltöltés. Laptoppal tökéletesen megy 15 Mbps-al.

Szóval nem is a wifi a gond, hanem valami Windows beállítás.

Mi lehet a gond?

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#46431) mezis válasza Thomas1 (#46430) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki egy Live Linux-al.

mezis

(#46432) Gubek-Einste válasza #73959936 (#46427) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehéz ezt megmondani, függ a használat mértékétől, melyik eszköz milyen tevékenységet végez, a videók milyen bitrátával mennek.
Manapság 30 Mbps alá nem érdemes adni de ha van lehetőséged akkor 100 Mbps alá nem adod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46433) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#46429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az lenne ha beszereznél 2 db kültéri antennával egybeépített AP-t ami fent tartja a kapcsolatot a két helyszín között, erre csatlakozna rá a kamera az egyik oldalon, a másikon pedig menne a kábel a router-be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46434) Thomas1 válasza Thomas1 (#46430) üzenetére


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Megoldódott a probléma! Cfosspeed volt a hiba oka. Előző netem 20/1,5 volt, ahhoz használtam és most amint uninstalláltam, rögtön helyre is állt a sebesség, megy az 50/15.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv.
Thomas

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#46435) vadasz70 válasza Gubek-Einste (#46433) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Tudnál mutatni egy ilyen eszközt hogyan néz ki ?

(#46436) lck válasza Thomas1 (#46434) üzenetére


lck
senior tag

A cfosspeed kikapcsolt forgalmalakítása mellett kellett volna néhány speedtest mérést futtatni. Cfos észrevette volna hogy nagyobb a sebesség. Utána hozzáigazodott volna.

(#46437) #73959936 válasza Gubek-Einste (#46432) üzenetére


#73959936
törölt tag

Oké, majd lesz lehetőségem, és élni fogok azzal, amit írtál.
:R

(#46438) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Tégla építésű házba, DIGI 200/100-as internetet szeretnénk WiFin megosztani. A távolság a router és a bejárat között kb 6m (és van közte egy fal), valamint az emeletre is fel kellene küldeni a jelet, ami szintén hasonló távolság. Milyen routert javasolnátok ennek megvalósítására? Értelemszerűen minél erősebb jelre lenne szükség. 5Ghz-es AC-s WiFinek erősebb jele van? Sajnos nem tudok sokat erről. Tehát egy erős routerre lenne szükség, és egy USB-s WiFi adapterre, mert az egyik gép egy PC. Egy ilyen 2000mW-os adapter elegendő lenne? [link]
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#46439) MaCS_70 válasza The.Bali (#46438) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 5 GHz "ereje" törvényszerűen kisebb. A két szintes lefedettség 5 GHz-en már elég necces lehet.
Nézz át a 'Milyen routert?' topicba pár további paraméter mehadásával Gubek-Einste 'falak száma, anyaga' kezdetű listája alapján!

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46440) Gubek-Einste válasza vadasz70 (#46435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez jó is lenne a számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46442) tiop


tiop
tag

Üdv.
Van egy Linksys 54G wireless ethernet bridge amit szeretnék használni,a problémám az hogy a laptopok látják de a telefonok nem.Nem értem miért lehet ez.Köszönöm a segítséget.

(#46443) mezis válasza tiop (#46442) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Talán az okosoknak túl magas a frekvencia (csatorna: 1 - 13). [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46444) tiop válasza mezis (#46443) üzenetére


tiop
tag

Köszönöm.
Letöltöttem a WiFi Analyzer. progit.Az látja is a Linksyst,átállítottam a csatornát lejebb is feljebb is de továbbra is a helyzet változatlan

(#46445) mezis válasza tiop (#46444) üzenetére


mezis
nagyúr

" ...laptopok látják de a telefonok nem..."
WiFi Analyzer: mobil alkalmazás. Akkor most "látja" a mobilod és csak a kapcsolódás sikertelen ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46446) tiop válasza mezis (#46445) üzenetére


tiop
tag

A laptopokon látszik,működik. A telefonokon a beállítások menüben a wifik között nem látszik.A WiFi Analyzer progi látja.

(#46447) Gubek-Einste válasza tiop (#46446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik csatornára van beállítva?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46448) tiop válasza Gubek-Einste (#46447) üzenetére


tiop
tag

Üdv.
Végigpróbáltam a összes csatornát.
SSID:Linksys
védelem nincs.

(#46449) Gubek-Einste válasza tiop (#46448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tegyél rá egy próba erejéig egy WPA2-PSK + AES jelszót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46450) tiop válasza Gubek-Einste (#46449) üzenetére


tiop
tag

Nincs csak wep.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.