Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, milyen wifi adapter van benne?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46252) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46251) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Dell Wireless 1390 WLAN MiniCard, Wireless 1490 Dual-Band WLAN MiniCard, Wireless 1505 Draft 802.11n WLAN Mini-Card, Wireless 1395 WLAN MiniCard, Dell Wireless 13xx, 14xx, 1505 MiniCard,

Ennyit találtam,nem tudom ebből ki lehet-e deríteni?

(#46253) sebyoz válasza csixy (#46238) üzenetére


sebyoz
csendes tag

Köszke, ez valamelyest lendített a dolgon, de azt hiszem, hogy mindenképp befektetek egy új routerbe, ami tudja szimultán a 2,4 és 5 Ghz-t is. Amikor a UPC-s modemet átkapcsoltam 5 Ghz-re ég és föld volt a különbség, viszont van itthon néhány eszköz, ami nem tudja még az 5 Ghz-t...

Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget!!!

EHH

(#46254) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, kérnék kis segítséget.

Korábban T-s előfizunk volt 30as nettel és 3 boxxal, akkor egy modem volt amire voltak a boxok kötve plusz egy tplink wifi router, így volt net. Nem volt rossz csak lejárt a hűség, jól megnyomták a havi díjat.

Újra lett kötve ezúttal 120as net maradt a 3 box. A modemet kicserélték egy Hg8245h-ra. Ezen van a 3 box de a szerelő erre rakta a tplink routert is. Amióta az új előfizu van, használhatatlan a net, egyszerre két gépen youtubozni felejtős, korábban ezzel nem volt gond. Gondoltam kiveszem a tplinket, hiszen a huawei is wifis, de elég vegyesek a visszajelzések, szerintetek? Illetve már próbálkoztam, de a huawein nincs net, akkár mit állítok, a wifi kapcsolat működik,de internet nincs. :F

Az élet nem habostorta.

(#46255) csixy válasza toldy (#46254) üzenetére


csixy
addikt

A PPPoE kapcsolatot vissza kell írni az ONTba,

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46257) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez több típus is, konkrétan kellene, hogy a tiedben melyik van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46258) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46257) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sajnos több infot nem találtam a neten róla.

(#46259) Prosector válasza Gubek-Einste (#46246) üzenetére


Prosector
addikt

Igen, a QoS-rol beszeltunk mar az N18U topikban is, csak sajnos nekem a 200as downloadbol 20at csinal, es nincs bekapcsolva a CTF.

(#46260) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46258) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gépben kellene megnézni, hogy milyen adapter van benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46261) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem....

Adott egy a T-Home által a szolgáltatásukhoz biztosított ZTE Home Gateway Speedport Entry 2i wifi router.

A router szerint van internetkapcsolat, de sem a laptopon, sem a telefonokon nem lehet elérni az internetet... (1 laptop és 2 telefon osztozik a hálózaton, mivel a TV kb. 4 hónapja még csak nem is látja, bár korábban az is hibátlanul működött - igaz ez UTP kábellel van összekötve a routerrel). Sok esetben az eszközök szerint van internetelérés, de a böngészőben már egyáltalán nem, vagy csak ritkán töltődnek be az oldalak, illetve egyéb inetrnetalapú szolgáltatások sem működnek. Ha esetleg mégis működne, akkor is botrányosan lassú a hálózat! Megjegyezném, hogy az eszközök még csak nem is egyszerre vannak hálózaton, hogy esetleg ez nem tetszene a routernek....

Próbáltam már újraindítani a routert, de a hiba ugyanúgy megmaradt...

Mi lehet a probléma?

(#46262) kepp11


kepp11
újonc

Sziasztok.]Windows 10 volt a laptopomon, majd ráraktam a windows 7-et. De sehogy se tudtam rácsatlakozni a wifire mert nem jelezte ki. Majd újra ráraktam a 10-et és ott minden további nélkül már a telepités közbe feltudtam csatlakozni. Majd most újra a 7-et mert egy kisebb dolgom van amit csak 7-el tudok de kéne hozzá net, de még mindig nem jó...egyszerűen nem találja a wifit, pedig maximum fél méterre van tőle a router. Azt is próbáltam,hogy átvezetem kábelal..de egyáltalán nem történt semmi amint átdugtam. Mi a probléma vagy a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#46263) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46260) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha jól látom sima n wifi,ez kezelni fogja az 5GHz routert :F

(#46264) mezis válasza kepp11 (#46262) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! A laposod-hoz való driverek vagy a chipkészlet gyári drivereinek felrakása.
(Nem csak az ETHERNET és WiFi kontrolleré !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46265) mezis válasza LantosBerry8 (#46261) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Láthatnánk valamit az éteredből ?

mezis

(#46266) LantosBerry8 válasza mezis (#46265) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Szia!

A Telekom nevű eszköz az enyém:

(#46267) mezis válasza LantosBerry8 (#46266) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobbra fent a "Három nővér" (csík) menüben kapcsold be az "Advanced" üzemmódot, aztán lent középen a "2,4GHz Channel"-t és rögtön világosabb lesz minden. (Nincs kedvem a fejszámoláshoz, lemaradt AP- saccolgatásához.)

(A MAC addresseket nem szükséges firkálnod, az még akkor is megfejthető, ha egyébként az AP megpróbálja elrejteni...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46268) LantosBerry8 válasza mezis (#46267) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ok! A mac adresseket azért satíroztam, mert az összefoglalóban írták, hogy ne legyen látható... - egy másik topicban

[ Szerkesztve ]

(#46269) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band, 2x2:2 MIMO képességű adapter.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46270) Gubek-Einste válasza LantosBerry8 (#46268) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég telitett a körzet de még talán ez a legjobb, fix-en van beállítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46271) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46269) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vagyis? :B Bocsi nem vagyok valami expert hálózat témában.

(#46272) LantosBerry8 válasza Gubek-Einste (#46270) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Auto módban van, de mindig az 1-es csatornát használja...

(#46273) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46271) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band - 2,4 és 5 GHz is működőképes eszköz

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46274) Gubek-Einste válasza LantosBerry8 (#46272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fix-áld le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46275) LantosBerry8 válasza Gubek-Einste (#46274) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Akár 1-esre is?

(#46276) Gubek-Einste válasza LantosBerry8 (#46275) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg az tűnik a legoptimálisabbnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46277) LantosBerry8 válasza Gubek-Einste (#46276) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

és a band módot 20 vagy 40 MHz -re? vagy maradhat auto állásban?

(#46278) Gubek-Einste válasza LantosBerry8 (#46277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább 20 legyen mert akkor kisebb a zavar.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46279) LantosBerry8 válasza Gubek-Einste (#46278) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Akkor a többi így jó lehet?

(#46280) mezis válasza LantosBerry8 (#46279) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmi mást nem kell állítani.

Még kísérletezhetsz a WiFi routernek alkalmasabb hely keresésével.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46281) LantosBerry8 válasza mezis (#46280) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Ok! Köszi mindenkinek a segítséget, egyelőre úgy tűnik működik a dolog :)

(#46283) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46273) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen a segítséget,akkor beújítok 5GHz wifit,hátha jobb lesz a helyzet mint most.
Van egy másik notim is,ez is tudja majd a dual band-et?(ez jóval újabb)

(#46284) Gyurka6 válasza ToBeY (#46283) üzenetére


Gyurka6
őstag

A b/g/n-es M2 adapter nem valószínű (kellene egy a is, szerintem).

Gyurka

(#46285) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nincsen konkrét típus így nehéz megmondani, Aida64 vagy hasonló programmal nézd meg milyen wifi adapter van benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46286) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46285) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Realtek RTL8192EE Wireless LAN 802.11n PCI-E Network Adapter PCI

(#46287) steffe8101


steffe8101
csendes tag

sziasztok!

Érdeklődnék,hogy egy T-home-os modem ami ad wifi jelet azt szeretném fogni máshol egy wifis routerrel,de ugy hogy a befogott wifi jelet küldje tovább szintén wifin és kábelen is...
Milyen wifis routert kell vennem ehhez??
extendert vagy wds bridge??vagy mit kell tudni a routernek??

VAgy mi lenne a legegyszerübb megoldás erre??

(#46288) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46286) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem dual band az wifi adapter.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46289) Gubek-Einste válasza steffe8101 (#46287) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami neked kell az a repeater bridge mód, jellemzően csak CFW alatt érhető el ez a funkció. Kétféleképpen szokott megvalósulni, első esetben valósan megy a wifi-s és kábeles osztás, a másik esetben kliens bridge + VAP megoldással történik meg.
A WDS a nem szabványos volta miatt elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46290) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46288) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez fura mert egy viszonylag újabb lenovo L440 notiról van szó.
A másik meg egy 10éves dell 1310,de a dell a lényeg az van messzebb és csak wifin.

(#46291) ToBeY válasza ToBeY (#46290) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Találtam egy tesztet az l440-ről ami szerint támogatja az 5GHz-et

"The state-of-the-art Advanced-N 6235 Wi-Fi module from Intel's Centrino line is used in the ThinkPad L440. It supports the Wi-Fi 802.11 a/b/g/n standard, and dual-streams (2x2). This enables transmission rates of up to 300 Mbps. Besides that, it supports dual-band, and can be used in both the 2.4 GHz and 5 GHz mode. That also contributes to speed, among other things, and can thus reduce possible data congestion. The 5 GHz band also has the advantage that it is not (yet) as busy, and thus contains fewer sources of interference"

(#46292) Gyurka6 válasza ToBeY (#46291) üzenetére


Gyurka6
őstag

Láthatod, hogy a/b/g/n módot tud, ebből az a jelenti, hogy 5GHz-en is megy. [a 8192DE megy két sávon (gondolom a d duál) az EE nem] kártya tipusra keress rá. Nem akarom a kedved elvenni ...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#46293) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!

Adott egy kétszintes családi ház. Egyik sarkában van egy dolgozószobában az internet forrása. Jelenleg egy tplink wr841n osztja szét. Kábelen kapja az ott lévő PC, minden más wifin. A nappaliban elég gyenge már a ejl és a konyhában is, az emeleten néhol nincs is.
A nappaliban a TV dual bandes, a mobil eszközök, laptopok pedig jellemzően nem azok.
Vidéki családi ház, nincs a közelben másik wifi.
Falakból van bőven.

Mindenhol stabil net kéne. Követelmény még az is, hogy a TV a PC-ről le tudja játszani a filmeket, szakadás-mentesen. No és persze nem lenne baj, ha az udvaron is lenne jel, ami azért macerás most, mert az udvar a ház túlsó felén van, ergo 3-4 falon át kell mennie a jelnek.

Minél olcsóbban kéne megúszni a dolgot.

Köszönöm.

(#46294) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy adott egy társasház. Azon belül 1 szinten van 2 lakás, melyek között van egy lakás (természetesen több fallal), a bejárati ajtók vaskos, több ponton záródó masszív ajtók.

A lényeg az lenne, hogy a két lakás egyikéből kellene az internetet vezetékek nélkül a másikba juttatni, úgy hogy 1 lakás több fallal, valamint a masszív ajtók az útban vannak.
Ahová be van kötve a net, ott egy gigabytes Asus router a jel szolgáltatója, a fogadó egy tp-link router, mely szintén vezeték nélkül továbbítja a már így is gyenge jelet a számítógépnek.
A számítógépből egy usb-s kábeles wifi lóg ki.

Routerek, fogadó gép alaplapjának, valamint a fogadó gépből kijövő usb wifi pontos típusát egyelőre nem ismerem. Amint megtudom őket, azonnal megosztom, hogy ezzel is jobban átlássátok a helyzezet.

Tehát így néz ki a jelenlegi "rendszer/hálózat".

Néha egész gyors a net, van, hogy akár 8 mega is jön, de van, hogy 0,1-2 mega!!! Feltöltés azért általában 3-5 mega szokott lenni. Gyakran szakadozik a szolgáltatás.

Egy stabil rendszert szeretnék csupán, a gyorsaság nem lényeg, le és fel is 3-4 mega már elég. A lényeg a stabilitáson van!

Van erre valami megoldás? Bármi érdekel!
Nagyon köszönöm előre is a segítségeket! Nagy szolgálatot tenne, ha tudnátok mondani valamit.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46295) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-t át kellene helyezni központibb helyre.
Szükség szerint újabb eszköz beüzemelése a teljesebb lefedettség érdekében.
Amit lehet azt kábelen bekötni, tévét ajánlatos így használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46296) Gubek-Einste válasza Fr@nkieWilde (#46294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az lenne ha a másik lakásban is előfizetne a lakó.
Sajnos wifi-vel ezt a helyzetet nem lehet megoldani, továbbra is instabil lehet, kábelezést kellene valahogyan megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46297) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46295) üzenetére


jambiyya
őstag

Nagyon vidék, és valami fura helyi szolgáltató, szóval a dolgozóban maradnia kell egy routernek, mert valahogy az is része a játéknak.
És sajna a vezetékezés sem megoldható könnyen.
Első körben arra gondoltam, hogy a ház egy központibb részébe kéne átlőni a jelet a dolgozószobából, és abból kaphatna a TV és a mobilok is. Csak gondolom 2 wifis kapcsolaton keresztül már nem lesz az igazi.

Esetleg a konnektoros megoldással átlőni a TV-hez, és ott egy router? Csak az meg drága úgy.
Vezetékezést nagyon nem szeretné a tulaj (após).

(#46298) Fr@nkieWilde válasza Gubek-Einste (#46296) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm.

Valami jel-erősítő van? Nem tudna egy ilyesmi segíteni?
Nem tudom, hogy társasházban mennyire megengedett a furkálás, meg vezetékezés hosszan. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46299) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46297) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsen olcsó és jó megoldás erre a helyzetre, valamit be kell áldozni a cél érdekében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46300) Gubek-Einste válasza Fr@nkieWilde (#46298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel van egy lakás útközben így repeater használata elég bizonytalan, pont a köztes lakásban kellene elhelyezni az ideális eredmény érdekében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.