Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46299) üzenetére


jambiyya
őstag

Aha, oké,világos. Akkor egy központibb helyre valami jelerősítő megoldás lehet? Merre induljak?
Gondolom az eredeti helyre egy bika router nem jó, mert erősen fog sugározni, de 3-4 falat már az sem tud áttörni?

(#46302) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a wifi kétirányú kommunikáció így az egyik oldali erős eszközzel annyira nem mész semmire.
A jelenlegire CFW-t lenne érdemes tenni és repeater módban használni, elsődleges eszköznek pedig venni egy gigabitest.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46303) Fr@nkieWilde válasza Gubek-Einste (#46300) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Okés. köszi.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46304) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46302) üzenetére


jambiyya
őstag

Hétvégén meg is csinálom. Otthon az n56 szépen teszi a dolgát, köszi azt is. :)
Az elsődleges mindegy milyen ugye? Mármint nem kell dualbandes pl.

(#46305) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ami n-es és 300Mbps-os, az tudja az 5GHz-t is?

Mi a különbség egy pci, és egy pci-e wifi kártya között? Egy fujitsu d2312-a2 alaplapba melyik jó? Mindkettő?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46306) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Létezik/van olyan, hogy egy routert nem adóként, hanem vevőként tudok használni egy számítógéphez?
Szóval wifikártyaként, vezetékkel összekötve egy géppel.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46307) mezis válasza ArthurShelby (#46306) üzenetére


mezis
nagyúr

Repeater üzemmód.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46308) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#46305) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, az n-es wifi 2,4 GHz-en is elmegy, pl. Asus N18u.

A PCI is elég gyors egy nagy sebességű wifihez, nem ez lesz a szűk keresztmetszet. Az adott kártya paramétereit kell figyelni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46309) And válasza ArthurShelby (#46305) üzenetére


And
veterán

"Ami n-es és 300Mbps-os, az tudja az 5GHz-t is?"
Ez egyáltalán nem biztos, mivel maga a 802.11n szabvány nincs sávhoz rögzítve: támogatott lehet 2,4 és 5 GHz-en is. Abból, hogy két párhuzamos adatfolyamot használ (2x 150Mbps jelzési sebességgel), még nem következik, hogy melyik sávon üzemel, ezt az adott eszköz ismertetője / adatlapja árulhatja el.
#46306: Ez volna a kliens üzemmód, gyárilag multifunkciós routerek ismerhetik, vagy amelyikre rá lehet telepíteni 3rd-party firmware-t, az is.

(#46310) MaCS_70 válasza mezis (#46307) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem nem erre gondolt, hanem a wireless bridge üzemmódra, amit jellemzően CFW-rel tudnak a SOHO routerek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46311) MaCS_70 válasza And (#46309) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kliens-üzemmód nem azt jelenti, hogy a router a WAN-oldalt kapja rádión?

Legelek szerintem arra gondolt, hogy (al)hálózaton belül akar rádiós kapcsolatot, ami tudtommal a bridge.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46312) And válasza MaCS_70 (#46311) üzenetére


And
veterán

"A kliens-üzemmód nem azt jelenti, hogy a router a WAN-oldalt kapja rádión?"
A kliens-üzemmód alapvetően azt jelenti, hogy az eszköz egy meglévő AP-hez kacsolódik. Ezen belül lehet variálni, hogy legyen-e címfordítás, vagy ne:
- WISP-kliens: NAT-olós kliens, vagyis egy IP-címet mutat az AP (wireless ISP) felé, és ezt megosztja a LAN-portjain, vagy
- Kliens-híd: NAT nélküli kliens.
Maga a "bridge" kifejezés értelmezése - ahogy észrevettem - nem egységes az egyes gyártók / firmware-ek között: addig oké, hogy ilyenkor mindenki egy alhálózatban marad, de van olyan fw, amely alatt ez egyenesen WDS-módot takar, arról meg tudjuk, hogy nagyon nem szabványos. Egy szimpla, switch nélküli kliens-eszköznél, mint a PCI(E) kártya vagy egy USB kliens ez nem is kérdés, hiszen egy ilyen eszköz csak egyetlen kliensgépet tud kiszolgálni, amelyikhez fizikailag csatlakozik, vagy amelyikbe bele van szerelve. Tehát van a 'kliens', és amíg nem egyértelműsítjük, hogy milyen módú, addig mindkét lehetőség elképzelhető. Van, akinél kliens vs. WISP-kliens a felállás, itt a 'hagyományos', jelző nélküli kliens a híd-módú, másnál meg kliens vs. kliens-híd, itt előbbi a címfordítós (WISP) mód.

(#46313) MaCS_70 válasza And (#46312) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát igen, a nevezéktan... :)

Nálam most üzemel egy TP-Link AP, ami önálló, NAT-old alhálózatot létesít maga mögött, és simán az Asus routerem wifijéhez csatlakozik, amit a TP-Link simán Client Mode-nak hív.
Ha ugyanezt a drótozást külön alhálózat létrehozása nélkül, tehát a meglevő wifimet vezetéken továbbközvetítve állítom be, akkor az a Bridge with AP Mode névem fut.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46314) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem legyen rosszabb mint a másodlagos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46315) LantosBerry8 válasza mezis (#46280) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Router csere lett a vége, de ugyan olyanra cserélte a T.....

(#46316) olloczky válasza Gubek-Einste (#46135) üzenetére


olloczky
senior tag

Gyártói driver van rajta. Bocs, hogy ilyen későn válaszolok, de nem oldódott meg, röviden anniy, hogy hp 250es laptopok "X" wlan-ra nem csatlakoznak. "X" wlan-ra más eszköz tud csatlakozni, és a 250es gépek más wlanra tudnak csatlakozni. IPV6ot letiltva sem megy.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46317) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Wifi minőségének javítása miatt vennék pc-be PCI-E hálózati kártyát,melyiket vegyem ( 10000,- Ft körül)?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46318) Gubek-Einste válasza qantum (#46317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rell lenne használva?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46319) qantum válasza Gubek-Einste (#46318) üzenetére


qantum
senior tag

Szia! Huhhhh,elég részletes választ kaptam. Családi ház,40 cm téglafal,távolság 10 m, UPC CONNECT BOX, 5 szomszéd van egyik sem a hacker típus.
A PCE -t részesíteném előnyben (notebooknak van saját vevője).
Ezt a Gigabyte-ot néztem,pont azért amit írsz,az antenna miatt.
[link]

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46320) mezis válasza qantum (#46319) üzenetére


mezis
nagyúr

Előbb mérj, különben nagy csalódás érhet.

mezis

(#46321) qantum válasza Gubek-Einste (#46318) üzenetére


qantum
senior tag

TL- WN721N -nel

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46322) mezis válasza qantum (#46321) üzenetére


mezis
nagyúr

Én USB-et javaslok. Van abból is kétantennás, cserélhető antennás. Különben a kártyán lévő antennákat hozhatod ki az "árnyékból".
Az okos kb a leendő antennák környékén volt a "méréskor" ?

Mi ez a zsúfoltság az 1-es csatornán ?
Fogadd meg az okos tanácsát, válts a 11-es csatornára...

mezis

(#46323) RedSwallow


RedSwallow
tag

Sziasztok! Pénteken jönnek szerelni UPC-t, analógról váltok digital bronze csomagra és a net is változik 30-as Fiber Powerről 120-ra. Mivel a modem átkerül másik szobába és nem akarok kábelezni vettem egy Tenda W311MI sticket az asztali gépbe, ezt mértem vele: http://imgur.com/a/gpl2F
A bitrate nőni fog Connect Boxal vagy ez a stick maximuma? A signal level sem tűnik meggyőzőnek 20 cm-re a modemtől. Cseréljem szerintetek az adaptert?

(#46324) qantum válasza mezis (#46322) üzenetére


qantum
senior tag

"Az okos kb a leendő antennák környékén volt a "méréskor" ?" Na, ezt a mondatot nem értem, mi az okos? :)

"Fogadd meg az okos tanácsát, válts a 11-es csatornára..." Hogyan tudok 11-es csatornára váltani?
Egyébként nem a sebesség a legnagyobb probléma, hanem gyakran elveszíti a netet.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46325) csixy válasza qantum (#46324) üzenetére


csixy
addikt

A teló, amivel csináltad a mérést ....
A 11-es csatornára a routeredben kellene a wifit fixen átállítani, ne hagy automatikus beállításon a csatornát.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46326) qantum válasza csixy (#46325) üzenetére


qantum
senior tag

Nem telóval csináltam, PC és TP LINK TL-WN 721N-el. (ahogy írtam is)

A 2.4 GHZ a 11 és az 5 GHZ is a 36-os csatornán legyen?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46327) csixy válasza qantum (#46326) üzenetére


csixy
addikt

A 2,4ghz a 11-es csatornára legyen fixen "belőve" a routeredben! Még mindig nem tudjuk, hogy milyen routered van,de nyilván bejutsz a GUI-jába ha tudsz a 36-os csatornáról, mert emlékeim szerint a 721n csak a 2,4ghz-t tudja.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46328) qantum válasza csixy (#46327) üzenetére


qantum
senior tag

Írtam, UPC CONNECT BOX, igen a 721 csak 2,4-es. Akkor a 5 GHZ maradhat a 36 -on?

A 721-et szeretném lecserélni!

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46329) csixy válasza qantum (#46328) üzenetére


csixy
addikt

Amíg az 5ghz-hez nincs kliensed ,addig tökmindegy.

Akkor a connect boxban állítsd át fixen a 11-es csatornára a 2,4 ghz wifit.

Én is egy usb-s hálókarit ajánlanék neked, mert egy USB kábel segítségével oda teszed , ahol jó a működés. A beépíthető kari gondolatát vesd el! Esetedben ebben az árfekvésben jövőképileg is jó lehetne a számodra egy TP-link Archer T4U , vagy antennásban a ...T4UH.

Tenda W900U nem ajánlott, mert az linuxon nem megy, és még winnnyózban is a driveren felül még egy installált progi is kell hogy az AC-s része menjen.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46330) Gubek-Einste válasza RedSwallow (#46323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adaptert mindenképpen cseréld le mert egy ekkora méretűben az antenna szinte nincsen.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?

Új adapternek pedig:
Csak 2,4 GHz-s: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46331) olloczky


olloczky
senior tag

Erre valakinek van ötlete?

+ nincs MAC / IP cím korlátozás, a laposok más wlan-ra fel tudnak csatlakozni. SSID / jelszó csak angol abc karakterei. Cisco AP szolgáltatja a wlan-t, a laposok adaptere ralink rt 3290, gyártói driverrel felszerelve. ipv6 kikapcsolva az adapteren.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#46332) RedSwallow válasza Gubek-Einste (#46330) üzenetére


RedSwallow
tag

Nagyon köszönöm a választ :R holnap rámérek ha minden a helyére került.

(#46333) mezis válasza qantum (#46326) üzenetére


mezis
nagyúr

A WN721N-et próbáltad USB hosszabbító kábellel kedvezőbb pozicióba hozni ?

(Célszerű lenne a méréshez korábban ajánlott programok valamelyikét használatba venned.)

mezis

(#46334) qantum válasza mezis (#46333) üzenetére


qantum
senior tag

Igen, a jelerősségre maximálist mutat.

Ezt néztem még, mert ennek lehet mozgatni az antennáját. Gigabyte

Az ajánlott programmal csináltam.

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46335) mezis válasza qantum (#46334) üzenetére


mezis
nagyúr

Ott a számítógép háza mogött ugyan mozgathatod, abból nem lesz sok változás. Van rá esélyed, hogy hosszabbító kábellel kell majd kihoznod mindkét antennát a homályból.

(Van ám 3 antennás is, azokkal nem kacérkodasz ? :F :DDD ;] )

mezis

(#46336) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok, egy wifi extendert kellene belőnöm, egyelőre kevés sikerrel. Ha az extender saját gyors beállítását használom, akkor nem megy, hálózati témát nem nagyon vágom.

Tehát adva van egy telekomos d link dcm 704 es router, benne dhcp engedélyezve, starting local adress 192.168.0.201 , wifi repeaterben pedig local ip adress 192.168.10.201 , subnet 255.255.255.0, default gateway 0.0.0.0 , dhcp: server , dhcp range 192.168.10.200-192.168.10.250.

Valami gebasz lehet itt szerintem.

(#46337) qantum válasza mezis (#46335) üzenetére


qantum
senior tag

Azokkal nem, nem azon múlik, vagy igen? :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#46338) krealon válasza Janusz001 (#46336) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Tehát adva van egy telekomos d link dcm 704 es router, benne dhcp engedélyezve, starting local adress 192.168.0.201 , wifi repeaterben pedig local ip adress 192.168.10.201 , subnet 255.255.255.0, default gateway 0.0.0.0 , dhcp: server , dhcp range 192.168.10.200-192.168.10.250.
Valami gebasz lehet itt szerintem.
"

Nincs itt semmi gebasz.
Cimforditast vegzo (NAT-olos, sajat cimtartomannyal dolgozo) repeatert haszanalsz.
A legtobb olcso eszkoz igy mukodik.
Az egyetlen erthetetlen dolog, az a default gateway 0.0.0.0, de lehet, hogy ez annak tudhato be, hogy nem sikerult a d-link-hez kapcsolodnia.

A stabil jelismetles (repeat-eles, vagy tevesen "jel erosites") feltetele, hogy a bazis Access Point (router) fix csatornan mukodjon.

A repeater-t a bazis AP mellett erdemes felkonfiguralni, majd ha mar megfelloen mukodik, akkor keresni kell neki egy helyet, ahol meg stabilan eleri a bazis AP-t.

(#46339) Janusz001 válasza krealon (#46338) üzenetére


Janusz001
őstag

Nem állítom, hogy értem amit mondasz :) tehát akkor ebben a felállásban esélytelen? Mert néha működik, aztán belassul, nem megy, lecsatlakozik stb.
Másik helyen irodában is telekomos eszköz van, de ott be van iktatva egy tp link wifis router is, mert a t s eszközén nincs ott wifi. Nos arra a tplinkre simán felcsatlakozott az extenderem, lefutott a quick setup is és ment minden.
Jól értem, hogy akkor nekem is be kellene iktatni egy routert, bridge módban és erre csatlakozna az extender? Van itthone egy tplink 1043 as eszközöm, anno azért vettem, hátha nagyobb lesz a lefedettségem az antennái miatt, de nem vált be, nem használom már, ezért is újítottam egy extendert.

(#46340) krealon válasza Janusz001 (#46339) üzenetére


krealon
Topikgazda

"néha működik, aztán belassul, nem megy, lecsatlakozik stb."

Ez lehet attol is, hogy a router (pontosabban mondva a router-be epitett Access Point) csatornat valt es az "erosito" (ami gyakorlatilag jelismetlo (angolul repeater)), nem koveti a csatornavaltast, igy elvesziti a kapcsolatot.

"Jól értem, hogy akkor nekem is be kellene iktatni egy routert, bridge módban és erre csatlakozna az extender?"

Nem jol erted.
A lenyeg, hogy az eszkoz, amire a repeater csatlakozik, ne valtson menet kozben radiocsatornat.

"Van itthone egy tplink 1043 as eszközöm, anno azért vettem, hátha nagyobb lesz a lefedettségem az antennái miatt, de nem vált be, nem használom már, ezért is újítottam egy extendert."

A TP-link TL-WR1043ND egy jo kis eszkoz.
Ha meg nem tul oreg, akkor a legegyszerubb okositani OpenWRT-vel, es Suste kolega csomagjaival.

Ha mar mukodott 4-5 evet, akkor szuksegesse valthat a tapegyseg / a keszulekben talalhato elekrtolit kondenzatorok csereje. Az eloregedett kondenzatorok elso jele altalaban az, hogy a wifi mukodes instabilla valik.

(#46341) Janusz001 válasza krealon (#46340) üzenetére


Janusz001
őstag

v3 -as, 1 éves. Mindenesetre megpróbálom beüzemelni bridge módban és ahhoz csatlakozni. Nem értem máshol meg miért ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#46342) Janusz001


Janusz001
őstag

Nos a 1043 as al még annyira sem ment, nincs a routerben valami beállítás, hogy ne váltogasson? Ha egyáltalán ez a gond.

(#46343) krealon válasza Janusz001 (#46342) üzenetére


krealon
Topikgazda

"nincs a routerben valami beállítás, hogy ne váltogasson?"

A wifi beallitasok kornyeken kellene lenni olyan lehetosegnek, hogy "channel".
Ennek az erteke egy fix (lehetoleg 1 - 11 kozott, 2.4 GHz-es tartomany eseten) szam legyen.
Az "auto" beallitas szokta a problemat okozni.

(#46344) Janusz001 válasza krealon (#46343) üzenetére


Janusz001
őstag

Fixen van.

Szerintem itt tuti valami beállítás baj lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46345) Boki0022


Boki0022
csendes újonc

Sziasztok
Otthoni hálózatomon találkozok rendszeresen oda nem illő készülékekkel.
Megjelennek, és 1-2 perc alatt eltűnnek. UPC modem, Linksys router komoly jelszóval.
A router menüjében nem látom őket, de a total commander hálózatok részén megjelennek (IP cím nélkül)
A UPC Wifi-free lehet az oka?(IMG:/dl/upc/2017-02/16/634741_q5mmmjqpupnrcnqa_idagen_targy.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#46346) Gubek-Einste válasza Boki0022 (#46345) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Korábban, otthoni hálózatos topikban többször elő került a téma, hogy a Windows alatt a hálózati eszközök között fantom eszközök jelentek meg, valósan egyik sem volt a hálózaton de a helyzet kezelésére eddig nem találtunk megoldást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46348) scarabeus86


scarabeus86
tag

Sziasztok! 30/3-as csomagról váltottam 120/10-re, éjjel át is állt a router. Kábelen jön a sebesség, de wifin 52 Mb/s a max letöltés. A router a gyenge pont ez biztos, mert egyszerre több eszközön is próbáltam, és összesen volt 52 a max. Pedig az n szabványt támogatja a router. Ezek a wifi beállítások, valamiért mintha csak a g-t használná n helyett, annyira nem értek hozzá. Ha itt vegyesről átállítanám n-re, akkor menne a wifi maxon?

(#46349) Gubek-Einste válasza scarabeus86 (#46348) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A G-s szabvány esetén az elérhető sebesség, környezeti tényezőktől függően, 20-22 Mbps lenne így az 52-es érték bőven az N-es tartományban van.
A csatorna legyen fix-en beállítva a környezeti viszonyoknak megfelelően, a csatorna szélesség legyen 40 MHz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46350) YAS-dude válasza scarabeus86 (#46348) üzenetére


YAS-dude
őstag

A UPC topikban írtad, hogy nem tud a laptopod 5GHz-et, így az 52mbps lesz a max, amit wifin kihajthatsz belőle. Hiába connect box. Nálam is az van és ha 2.4GHz-en csatlakozom rá akkor 52mbit/s, ha 5Ghz-en, akkor jön a 120mbps amit az előfizetésem tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.