Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) BTom1970


BTom1970
tag

Sziasztok!
Hogyan tudok egy olyan routerbe lépni ami egy másik mögött van?
Tehát a gép csatlakozik egy routerre, majd ez a router egy másikra.
Ez a másik gép osztja a címeket.
Be lehet mindkét routerbe lépni?
Köszi!

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#46602) Gubek-Einste válasza dethroner (#46599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tegyél a 841N-re CFW-t és használjad rendes repeater módba, a WDS-t pedig felejtsd el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46603) Gubek-Einste válasza Big Mama (#46600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router ami használatban van?
A legjobb megoldás az lenne ha kábellel kötnéd be az újabb eszközöket a meglévőre, így kell beállítani a másodlagos eszközöket.
Egységes hálózat kezelés nem lesz mivel nem lesz menedzselt hálózat így addig nem lesz váltás ameddig meg nem szakad a már kapcsolódott kapcsolat. Vannak egyedi gyártói megoldások amelyek egy bizonyos jelszint esetén eldobja a kapcsolatot de ez nem általános.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46604) Gubek-Einste válasza BTom1970 (#46601) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kellene beállítani a másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46605) dethroner válasza Gubek-Einste (#46602) üzenetére


dethroner
veterán

Van magyar nyelvű CFW 841N V9-re? Ha repeater-ben megy, akkor lehet ugyanaz a wifi hálózatnév?
De amúgy hogy a picsába van az, hogy elindítom, minden jó, aztán át akar lépni a telefon a másik routerre és akkor vége. Nem tudom, vagy IP-t nem kap, vagy hálózatra nem tud felmenni van a tököm tudja, de sokakna megy, nálam meg a szívás van.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46606) Gubek-Einste válasza dethroner (#46605) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A magyar nyelv szinte egyáltalán nincsen (Asus gyáriban van).
Nem tudom miért nem megy az elsődleges eszközzel e telefon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46607) dethroner válasza Gubek-Einste (#46606) üzenetére


dethroner
veterán

Úgy próbálgatom most, hogy wan kábel be a 1043-ben, az wifin adja a mellette lévő 841-nek wds-en, és a 841-be csatlakozik a pc lanon. Csak úgy tudok a pc-re így netet tenni, ha a 841-en kikapcsolom a wifi security-t. Így most a telefonok is tudnak csatlakozni és tudok váltani a routerek között, egyből csatlakozik, holott korábban ez is nagy gond volt, hogy a routerek között vagy nem ment, vagy csak nehézkesen váltott a telefon. Nem értem, minden biztonsági beállítás ugyanaz, angol ábécé és számok, wpa2 aes. Nyitva azért nem hagyom, de azért érdekes hogy ez így jónak tűnik.

suste fórumtárs csinált a 1043-hoz fw-t, amiben volt magyar nyelv. Reménykedem hogy a 841-hez is lenne magyar nyelvű cfw.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46608) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Van agy Asus RT-AC68U routerem. Sajnos az asztali géppel csak Wifi-n keresztül tudok rácsatlakozni, úgyhogy egy értelmes adaptert keresek hozzá, ami mondjuk egy betonfalon keresztül még tudna kb 250-300 Mbit-et (1 méter, és egy betonfal választja el a gépet és a routert egymástól). Van valami ajánlott darab?
Ha rossz helyen járok, akkor elnézést, nem tudtam hova menjek ezzel a kérdéssel. A router topikjából elküldenek..:)

Köszönöm!:)

(#46609) Gubek-Einste válasza laci06 (#46608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46610) mezis válasza laci06 (#46608) üzenetére


mezis
nagyúr

Vásárlás előtt nézd meg az éteredet valamivel. Lehet, hogy az 5GHz-en maradt már csak szabad frekvencia...

mezis

(#46611) laci06 válasza mezis (#46610) üzenetére


laci06
senior tag

Most 2.4GHz-n vagyok, és nincsen baj, vagyis megvan időszaktól függően 40-80Mbit, egy TP Link 821N-el, de szeretném feljebb tolni, illetve én is 5GHz-n gondolkodok mostmár. Vastag betonfalak vannak mindenfele, jól árnyékolnak ha jól tudom. Ez jó is a szomszédos hálózatok miatt, de emiatt is váltottam az 1043ND-ről, az már két belső betonfalon meg 10m-en nem nagyon tudott átmenni.

(#46612) mezis válasza laci06 (#46611) üzenetére


mezis
nagyúr

Beton falon keresztül, öt szomszéddal körbetapétázva elég reménytelennek tűnik a 200Mbps.

mezis

(#46613) V/


V/
titán

Köszönettel fogadnák tanácsokat egy D-Link DIR-842-es router finomhangolásával kapcsolatban. Mindkét frekvencia (5Ghz és a 2,4Ghz) lenne használva.

(#46614) csixy válasza V/ (#46613) üzenetére


csixy
addikt

Itt van a topicja.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46615) V/ válasza csixy (#46614) üzenetére


V/
titán

Köszönöm az információt, azt már megnéztem, nem véletlenül írtam ide. Tudok keresni a Prohardver topikokban.

[ Szerkesztve ]

(#46616) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem! Most kötötték be a upc fiber power 500-as netet. A problémám az, hogy a Samu S6-os telóm sebességmérésnél 350mb/s-t mutat a laptopom amibe qualcomm atheros ar9485 wifi vevő van az kb 50mb/s-et. A tulajndonságoknál látom, hogy 72,2mb/s-re le van korlátozva vagy ennyit tud! Mi lehet a megoldás, hogy a laptopon ki tudjam használni az 500mb-os netet? Csak wifi jöhet szóba!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#46617) V/ válasza Tomtailor85 (#46616) üzenetére


V/
titán

Az a kártya N-es és 300 az elméleti határa. Be kellene állítani. Milyen laptop? Milyen op.rendszer? Másrészt elszokták felejteni a a szerelők a 40 Mhz-t bekapcsolni az eszközön.

[ Szerkesztve ]

(#46618) Tomtailor85 válasza V/ (#46617) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Win 8.1 64bit. Asus X552We típusú!

(#46619) Tomtailor85 válasza V/ (#46617) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Hogy tudom beállítani?

(#46620) V/ válasza Tomtailor85 (#46619) üzenetére


V/
titán

Mit adtak a UPC-sek? Annak a menüjében. Ha Connect Box akkor itt a leírás
A Csatorna sávszélességet célszerű 40MHz-re állítani, a maximális átviteli sebesség érdekében résznél

[ Szerkesztve ]

(#46621) Tomtailor85 válasza V/ (#46620) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Az újfajta connect boxot adták.

(#46622) Gubek-Einste válasza V/ (#46613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mire vagy kíváncsi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46623) Gubek-Einste válasza Tomtailor85 (#46616) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ezzel a kártyával nem lesz több mivel csak 1x1:1 képességű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46624) V/ válasza Gubek-Einste (#46623) üzenetére


V/
titán

Ezt nem értem. N-es a kártya és csak 72,2mb/s tud ?

(#46625) Tomtailor85 válasza Gubek-Einste (#46623) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Akkor van valami más megoldás amivel ki tudnám használni a sávszélességet?

(#46626) Gubek-Einste válasza V/ (#46624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40 MHz-s szélesség mellett tudna 150 Mbps-s link sebességet is de a mérhető sebességed nem lenne több.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46627) Gubek-Einste válasza Tomtailor85 (#46625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy a kártyát cseréld ki, macerásabb, vagy pedig vegyél egy USB-s adaptert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46628) V/ válasza Tomtailor85 (#46625) üzenetére


V/
titán

Megnézted hogy a 40 van beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#46629) V/ válasza Gubek-Einste (#46622) üzenetére


V/
titán

DIR-842
Ha IPv4 Multicast Streams és a IPv6 Multicast Streams engedélyezve, akkor mit változtat a kapcsolaton?

(#46630) Tomtailor85 válasza V/ (#46628) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Igen 40-re állítottam be és nincs változás...

(#46631) Gubek-Einste válasza V/ (#46629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg az IPTV forgalom simán megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46632) Tomtailor85 válasza Gubek-Einste (#46627) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Usb adadpter melyik lenne a jó ami ki tudná használni a sávszélességet?

(#46633) Gubek-Einste válasza Tomtailor85 (#46632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46634) Tomtailor85 válasza Gubek-Einste (#46633) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Köszönöm! Utánanézek! :)

(#46635) V/ válasza Tomtailor85 (#46634) üzenetére


V/
titán

USB 3-ast keress, ha 200-nál nagyobb sebességet szeretnél.

(#46636) Tomtailor85 válasza V/ (#46635) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Mindenképp olyat keresek. Ha már előfizetek rá akkor ki akarom használni! :D

(#46637) Intruder2k5 válasza V/ (#46629) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben nincs a routeren keresztül vezetve IPTV stream, úgy nem kell aktiválnod ezt az opciót. Ha mégis van és nem aktív az opció, úgy a broadcast multicast forgalom akár teljesen le is blokkolhatja a routert.

(#46638) V/ válasza Intruder2k5 (#46637) üzenetére


V/
titán

Köszi, már meg is léptem.
Most, hogy kiderült hogy a TV wifije ismeri az 5Ghz-t, akkor nyilván csak bekapcsolom.
Itt szerencsére nincs telítődés, csak az én eszközeim használják.
Az előző sebesség probléma egyik oka szerintem az volt, hogy az egyik szomszéd azzal szórakozik, hogy ua. wifi csatornákat adja meg az ő routerjének, amit én. Tegnap 3* cseréltem, ő is.

(#46639) bajzal


bajzal
őstag

Digi-s Huawei router-t nézegetem.. DHCP-t.
Azt néztem, hogy a bérlési idő 3 nap, tehát 3 napig van ugyan az a címe egy eszköznek.
Itt ez azt jelenti, hogy most az utóbbi 3 napon belül már ennyi eszköz kért címet a routertől?
Ja meg az én PC-mnek beállítottam fix címet. a .3-asat. De nem történt semmi. Újra kéne indítani a routert? A DHCP .2-től oszt címeket, ilyenkor azokat a címeket, amiket beállítok fixen, mint pl: most a .3-at, akkor azokat kihagyja?

[ Szerkesztve ]

(#46640) Intruder2k5 válasza V/ (#46638) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen, de előfordulhat, hogy majd ott is be kell állíts egy fix csatornát, mert a teljes 5GHz-es sávnak országonként, régiónként, csak egy része használható jogi szabályozásból kifolyólag, nálunk pl. az alsóbb tartományok. Sajnos pontos csatornaszámot nem tudok fejből mondani, ennek utána kellene nézni, de a lényeg, ha a router AUTO beállításon esetleg egy magasabb számú csatornát választ, akkor elképzelhető, hogy az EU-s kliensek nem is fogják látni azt. Ez így van egyébként a 2.4GHz-es sávon is, de ott a szerencsésebbek közé tartozunk, mert itthon 1-13 közt használhatók a csatornák, csak a 14-es van tiltva, még pl. USA területén 1-11 az engedélyezett. Mondjuk vannak bőven kliensek itthon is, főleg mobil eszközök, amik csak az 1-11 csatornákat ismerik.

A szomszéd nagyon unatkozhat, ha erre van ideje. Elvileg van ugye az AUTO beállítás a csatorna választásnál, de sajnos a gyakorlatban az a tapasztalat, hogy olyankor sem a környezeti helyzet függvényében választ a router csatornát, csak egy gyárilag előre meghatározott, 1, 6, vagy 11 csatornára áll be, függetlenül attól, hogy az szabad-e.

(#46641) laci06 válasza Gubek-Einste (#46633) üzenetére


laci06
senior tag

Esetleg a D-Link DWA-192-t ismered? Neten egész jókat olvasok róla, elvileg AC56 szint, és ha nő a távolság, akkor elkezd jobb is lenni nála a tesztek alapján. Árban kb ugyanaz lenne.

(#46642) Gubek-Einste válasza bajzal (#46639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ja meg az én PC-mnek beállítottam fix címet. a .3-asat. De nem történt semmi. Újra kéne indítani a routert?
Nem árthat.

A DHCP .2-től oszt címeket, ilyenkor azokat a címeket, amiket beállítok fixen, mint pl: most a .3-at, akkor azokat kihagyja?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46643) Gubek-Einste válasza laci06 (#46641) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ismerem de ha jók róla a vélemények akkor egy próbát megérhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46644) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a TP-Link WR340GD routert lehet használni wifi vevőként? Ha minden igaz, tud kliens módot, az kell hozzá ugye? Egy nagyon régi wifi vevő kártya van egy gépben, amihez nincs már normális 8-as 10-es driver, viszont van egy ilyen router feleslegesen. Megoldható ezzel a dolog? Ha igen hogyan?

Vagy ezzel nem is megy mert Client bridge mód kellene és ez nem tudja?
Akkor milyen wifi kártyát javasoltok külső antennával ami jó?

[ Szerkesztve ]

(#46645) mexel


mexel
veterán

Még valami: nem jobb egy használt olcsó router ami tudja a vevő funkciót is mint egy kis usb-s vagy pci-s kütyü?

(#46646) Gubek-Einste válasza mexel (#46644) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt a típust nem tudod erre a célra használni.

Még valami: nem jobb egy használt olcsó router ami tudja a vevő funkciót is mint egy kis usb-s vagy pci-s kütyü?
Jobb megoldás lehet régebbi, minimum N-es típust CFW-vel használni.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típusú router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46647) mexel válasza Gubek-Einste (#46646) üzenetére


mexel
veterán

Most még ez az említett router megy, de pár napon belül új UPC wifi-s routert hoznak, nem tudom milyet adnak optikához. A ház kb 120 nm és a fő adó rputer az egyik végen, a másik gép amihez kell a net a másik vgéén van a háznak. 3 szoba, pár fal van közte. Most a TP-LINK WR340GD adja a jelet és egy régi PCI kártya van a másik gépben egy külső vezetékkel ablakpárkányba rakott kb 10 cm-es antennával, de a kártya régi és állandóan driver hibák vannak mert már nem támogatja semmi. E helyett kellene valami ami erősebben veszi a jelet, stabilan. Arra gondoltam valami régi router ami tud ilyet az jó lenne. Milyen funkció kell ehhez?
Mérést nem tudok mert még nem vagyok ott, jövő héten megyek, és teljesen más lesz a jel erősség az új UPC routerrel valószínűleg mint a jelenlegi TP-LINK-el, azt nem tudom milyen irányba megy el. Most aránylag stabil és jó a jel, ilyen gond nem volt. Max ha az UPC-s router gyenge lesz ugyanúgy utána rakhatom a mostani 340GD-t és mehet tovább, de akkor is kell valami a gépbe vevőként, a régi kártyát kukázni kell mert win10-re lesz frissítve a gép és nagy eséllyel nem fog menni a dolog.

( nem tudom mi az hogy cfw-vel használni)

(#46648) Gubek-Einste válasza mexel (#46647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW - nem az eszköz gyártója által készített firmware
Ez a router-t is ideje lenne lecserélni mert már leszolgálta az idejét, főleg az új net mellett már nem lesz képes teljesíteni az igényeket.
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND jó lesz, mindkettőre kell CFW majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46649) mexel válasza Gubek-Einste (#46648) üzenetére


mexel
veterán

Alapból nem kell router mert az egyik gép kábellel van kötve az upc-s routerhez, a másikhoz kellene egy vevő kártya. Ezt szeretném minél olcsóbban megoldani. Mivel most még csak sima modem volt a szolgáltató részéről így kellett a wifis tp-link ami eddig hiba nélkül működött, de ezentúl az lehet hogy nem kell ha normális routert hoz az upc.
A gépbe viszont kell valami amivel lehet fogni a jelet, mert a régi pci vevő kártya nem lesz jó. Ahelyett kell valami.
Tehát nem routert keresek, hanem megoldást a vevő részre.

[ Szerkesztve ]

(#46650) mexel


mexel
veterán

Most valami Ralink RT6 valami van benne ha jól emlékszem, így néz ki kb.
Sajnos nincs normális driver már hozzá, őskövület darab.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.