Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) farkas-j válasza MarkusSchulz (#47248) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy darab kell belőle a TV-be. A PC-re egy kezelőszoftvert kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47252) MarkusSchulz válasza farkas-j (#47251) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

Rendben köszi! :)

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#47253) Daemos


Daemos
tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni.

Van egy (T-home-Sagemcom) Modem-Wifi routerem ami a ház egyik sarkában van bekötve. Viszont a ház másik sarkában az eszközök nem veszik a jelet. Ehhez vettem egy egyszerű jelerősítőt (Netis E1+) amit csatlakoztattam Sagemcomra de egy idő után, amit a Netis sugároz egyszerűen el dobják az eszközök majd fel se tudnak csatlakozni rá!

Tudtok segíteni benne hogy milyen beállítást kell alkalmazni vagy mi lehet a probléma ?

Üdv:
Daem

(#47254) Gubek-Einste válasza Daemos (#47253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően az, hogy egy ilyen kicsi repeater-t vettél, az a fő gond.
Milyen helyen/távolságra van elhelyezve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47255) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Van egy szobával feljebb egy TP-Link WA830RE Range Extender, ami kábellel csatlakozik a routerhez. Viszont azt marhára nem értem hogy a 80 megás netnél a telefonról mérve miért csak ilyen 25 megabit környéke van meg a Range Extender közvetlen közelében?

A range extender 4-es csatornán van a router pedig a 12-es csatornán. És nincs más 2.4GHz-es wifi a közelben.

iPhone 13 Pro Max

(#47256) Daemos válasza Gubek-Einste (#47254) üzenetére


Daemos
tag

Szia.

1 szobával arrébb van a repeater, korábban egy másik modem/router páros volt (TLWR-841N) és azzal működött rendesen. Ebből gondolom hogy ez az új router amit a t-home hozott abba van valami olyan beállítás :Y

(#47257) Angelo69


Angelo69
senior tag

A segítségeteket szeretném kérni, a következő dologban.

Adott a Digi hálózata, amire egy TP-Link Archer C7 van kötve.
Mivel nagy házról van szó, az épület másik felébe már nem lehet fogni a jelet, ezért kábelt húzok ki, és oda is lesz rakva egy router.

(jelismétlővel már próbáltam, de nem hozott sikert)

Mivel sok eszközt használnak, és nem ritkán egy időben, arra gondoltam, hogy érdemes lenne e Asus RT-AC87U tenni második routerként, vagy elegendő egy 2. Archer C7 a ház másik reszebe?
A kábel a meglévő TP-Link Archer C7-ből lesz kivezetve.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#47258) Gubek-Einste válasza Angelo69 (#47257) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha az Asus mellett döntesz akkor az legyen az elsődleges eszköz, a meglévő pedig a másodlagos.
Elég lehet egy újabb C7 is ha a jelenlegi kiszolgálja az igényeidet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47259) Angelo69 válasza Gubek-Einste (#47258) üzenetére


Angelo69
senior tag

Az a gond, hogy pont a második lenne a fontosabb.
Ronthatja a hatékonyságot, ha a TP- Linkre van kötve az Asus?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#47260) Troy. válasza Troy. (#47245) üzenetére


Troy.
addikt

Esetleg erre valaki? Ötlet? Vagy nem ebben a topikban kellene feltenni a kérdést?
Két hónapos a router és eddig nem vettem észre ilyen gondot.

napló:
53 May 1 16:19:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
52 May 1 16:15:20 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
51 May 1 16:15:19 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
50 May 1 16:14:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
49 May 1 16:13:45 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
48 May 1 16:09:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
47 May 1 16:05:19 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
46 May 1 16:04:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
45 May 1 15:59:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
44 May 1 15:55:19 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
43 May 1 15:54:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
42 May 1 15:54:01 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
41 May 1 15:52:59 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
40 May 1 15:51:35 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
39 May 1 15:49:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
38 May 1 15:45:20 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
37 May 1 15:44:58 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
36 May 1 15:43:45 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
35 May 1 15:41:35 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
34 May 1 15:40:12 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82

Mindkét MAC cím asztali géphez tartozik, ami kábellel csatlakozik a hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

.

(#47261) Intruder2k5 válasza Troy. (#47260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek csak a DHCP szerver log-jai, de ezek egy LAN-on lévő gép és a router közti kapcsolathoz köthetők, ennek semmi köze a nethez. Mellesleg csak INFO üzenetek, tehát nem hibára utalnak. Amikor megszakad, akkor több kliensen is lehet tapasztalni egyszerre a szakadást? Milyen net? DHCP vagy PPPoE? A router előtt esetleg van modem, vagy HGW is?

[ Szerkesztve ]

(#47262) Gubek-Einste válasza Angelo69 (#47259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lenne gond, csak érdemes a legerősebb eszközt elsődlegesnek használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47263) Troy. válasza Intruder2k5 (#47261) üzenetére


Troy.
addikt

A router naplójában csak ezek vannak, semmi más (DHCP log). Úgy vettem észre, hogy több eszközön is megszakad. Kábelnet. A router előtt van egy Cisco EPC3208G.

.

(#47264) Intruder2k5 válasza Troy. (#47263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routerben feltehetően van valamilyen státusz oldal, ahol meg tudod nézni, hogy mióta aktív a WAN kapcsolat. Ha ott nem látod a szakadozást, akkor keress egy kábelTV-s topikot, akár a szolgáltatód topikját, ahol segítenek a modem ügyében, lehet DOCSIS oldalon vannak problémák. Minden esetre nem hiszem, hogy ez WiFi probléma lenne, lévén a két kliens is kábellel csatlakozik a hálózathoz, így itt elég off.

[ Szerkesztve ]

(#47265) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok!
furcsa problémával jöttem hozzátok.
kezdem is a problémámmal szóval már több mint 1 hónapja hálózat felújítás van nálunk és azóta sz@rakodik a nettünk. amikor jó a net akkor megvan 240/40mb net facebook, youtube illetve pár weboldal tökéletesen működik viszont például mint a ph/ma működőképes. tökéletesen tudok böngészni olvasgatni rajta viszont amint írok valamit is akkor elkezd gondolkozni majd 1 perc múlva hogy az oldal nem működik :F gondoltam semmi gond majd wifin akkor megoldom hát tévedtem ott is ugyan ez a hiba van. kezdtem beletörődni hogy biztos azért ilyen mert szar a net és csak néha néha engedi elküldeni az üzeneteket. de ma ismét felfedeztem azt hogy telefonon pl viber/spotify/zedge wifin kersztül nem tölt be semmit se viszont amint átváltok mobil netre minden jó és szép.
remélem sikerül megérteni a problémámat és tudtok rá valami megoldást mert már az őrületbe kerget :W
előre is köszönöm a segítségeteket :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#47266) Troy. válasza Intruder2k5 (#47264) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi!

.

(#47267) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az Uraknak!

Tudnátok ajánlani egy wifi jelerősítőt ami a elég jó a kategóriájában? A rászánt összeg 10.000Ft. Előre is köszönöm.

3dfx, gone but never forgotten...

(#47268) yanna válasza Gubek-Einste (#47240) üzenetére


yanna
őstag

Köszönöm! Amennyiben aktuális lesz ismét jelentkezem.

(#47269) pigsty


pigsty
aktív tag

Szervusztok!

Aktuálisan magyar (bp-i) boltból kapható termékek közül milyen USB-s Wifi adaptert ajánlotok jó szívvel ... ami megy/mehet Xp-vel? Utóbbi nem feltétlen feltétel, csak jó lenne, akinek veszem.
Tp-link itt is ajánlott gyártó?
No és ilyen picinyke adapterek (mint pl TENDA W311MI) ajánlottak távolabbi wifi routerekhez - tehát másik lakásban, másik emeleten van PC és router? Attól félek, nagyobb antenna kell azért. Alapvetően régi építésű, tégla épületről van szó. Okostelóval 70-85dB körüli jelet fogtam...

köszönöm válaszokat előre is, üdv!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#47270) mezis válasza pigsty (#47269) üzenetére


mezis
nagyúr

- TP-Link WN722N

- Amelyik WiFi adapternek olyan pici a micsodája, attól csodát ne várj. :D
(Egy jó antennánál nincs jobb erősítő.)

mezis

(#47271) pigsty


pigsty
aktív tag

Ez jó lesz,köszönöm,
igen, max wireless egérhez jók az usb mini-nano-k. ;)
ott azért kell antenna nyereség a vételhez.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#47272) Xpod válasza Troy. (#47250) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv,

Nekem V4 van. Arra egy LEDE verziót raktam fel.
Egyébként itt a PH!-n van külön topikja ennek a routrernek.

https://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/friss.html

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#47273) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Van egy Huawei Mifim. A laptop néha eldobja a hálózatot, ez miért lehet? Mit állítsak be a mifi beállításaiban?
Autom. WLAN kikapcsolása: (külső áramforrás nélkül)
Automatikus leválás ideje (perc) ezek mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#47274) Troy. válasza Xpod (#47272) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi, közben megtaláltam!

.

(#47275) Gubek-Einste válasza akos86 (#47267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47276) Gubek-Einste válasza castiels (#47273) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47277) Retro11


Retro11
senior tag

Sziasztok,

Tudna valaki ajánlani antennát [ehhez] az alaplaphoz? A gyári antennái nincsenek meg sajnos és nem találok hozzá sehol. Illetve a csatlakozó típusában sem vagyok biztos, ez inkább a nagyobbik gond.

Segítségeteket, előre is köszönöm.

(#47278) Greenbook válasza Retro11 (#47277) üzenetére


Greenbook
tag

RPSMA csatlakozó van rajta de itt meg tudod nézni a csatlakozód típusát pontosan.

http://csatlakozok.atw.hu

(#47279) Retro11 válasza Greenbook (#47278) üzenetére


Retro11
senior tag

Az oldal nem jön be sajnos. Tehát nekem kettő darab RPSMA Male csatlakozóval rendelkező antennát kell keresnem (Dual band). Mit ne mondjak, annyira nem nagy a választék ebay-en.. :U
Tudnál ajánlani egy konkrét tipust esetleg? Ezt váltanám le, tehát túl nagy elvárásaim nincsenek egyébként. Azt tudom, hogy ez a mostani stick eléggé instabil. Főleg ezért is gondoltam arra, hogy beszerzek antennákat az alaplapi wifihez. Nem tudom, egyáltalán megéri-e. :U

Köszönöm segítséged! :R

[ Szerkesztve ]

(#47280) castiels válasza Gubek-Einste (#47276) üzenetére


castiels
addikt

SSID jelszó: nagybetűk és számok.

2,4

(#47281) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Ha szeretnék egy nem Wifi képes eszköz és a routerem között Wifi kapcsolatot kialakítani, akkor a következő eszközzel ezt meg tudom oldani?

[link]

Köszönöm

(#47282) Xpod válasza hitman77 (#47281) üzenetére


Xpod
addikt

Ez arra nem alkalmas szerintem.
Inkább egy USB-s stick-et használj erre a célra.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#47283) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Gigabyte B250 alaplaphoz tudtok ajánlani PCI-E Wifi vagy Wifi és BT kártyát, ami működik vele? Próbáltam a TP-Link TL-WN851ND-t, de megfagy a gép, ha beillesztem.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47284) And válasza hitman77 (#47281) üzenetére


And
veterán

Ha arra gondolsz, hogy LAN-kábellel csatlakoztatod a nem wifi-képes, de LAN-porttal ellátott hálózati eszközödet ehhez a repeaterhez, ami wifi-kliensként kapcsolódik a wifi-s routeredhez, akkor a válasz: igen. Működik kliensként, azaz fel tud csatlakozni vezeték nélkül a routeredre, és van egy darab LAN-portja, amelyen ki tud szolgálni egy vezetékes eszközt.

(#47285) mezis válasza petymeg (#47283) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. USB-s WiFi adaptert. :K

mezis

(#47286) mezis válasza castiels (#47280) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért pont a 6-os csatorna ? Mert ott van az egyetlen jelentős térerővel vehető idegen AP ? :F

Van ennek a sw.-nek sokkal könnyebben kezelhető grafikus felülete is...

Működik a közelben más vezeték nélküli eszköz is (egér, füles,...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47287) castiels válasza mezis (#47286) üzenetére


castiels
addikt

9-esre tettem, 1-9 ig engedi.

Állandóan megakasztja a streameést chromecaston a tv-n, 5.0 GHZ is.. meg letöltésnél is.. Lehet a laptop nem szereti a huawei mifit.

Nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

(#47288) mezis válasza castiels (#47287) üzenetére


mezis
nagyúr

(#47289) Gubek-Einste válasza petymeg (#47283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ekkel van használva?

PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

A TP-Link TL-WN851ND PCI-s adapter.
Az ajánlottak közül csak az Asus PCE-AC55BT tartalmaz Bluetooth-ot is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47290) castiels válasza mezis (#47288) üzenetére


castiels
addikt

Nehéz kieszelni melyik lehet a gond...

(#47291) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
2 kérdés.
1. Ha egy router repeaterként funkcionál, akkor meg lehet változtatni a csatorna számát?
Konkrétan egy Asus N18U a fő router, és egy Asus n12+ a repeater.
Az N12-nél sehol nem találtam erre lehetőséget.
Illetve a kérdés csak akkor érdekes, ha ezek ketten zavarhatják egymást, ha egy csatornán dolgoznak...
2. Az N18U-val a legnagyobb sebesség amit látok a klienseknél 210Mbps, ez normális?
Ha ideteszem mellé az N12+-t, akkor is csak 144Mbps a sebesség...
Ami még érdekes, hogy van egy Tp-Link repeater is a hálón, kb 4 méterrel meg 2 fallal odébb, és azon jobb a jel, mint az N12-n...legalábbis a mellékelt kép alapján.
Ha valaki tudna segíteni...
Köszi.


.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#47292) MaCS_70 válasza dmad (#47291) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mivel egy rádió van benne, csak ugyanazon a csatornán tud adni, amin vesz -- mivel repeater.

Az elsődleges wififorás tehát egy adott csatornán sugároz, a repeater nyilván azonos csatornán fogja a jelet, begyűjt pár csomagot, aztán (más rádiója nem lévén) szintén azonos csatornán kiadja azt, amit begyűjtött. Mivel tehát vagy ad, vagy vesz, az effektív sebessége minimum megfeleződik.

Elvi akadálya talán nincs annak, hogy a vételi és a sugárzási üzemmód váltásakor csatornát is váltson, de ezt ilyen gyorsan vélhetően nem annyira triviális megoldani egy olcsó eszközben.

Lehet persze, hogy van ilyen, de nekem még nem tűnt fel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47293) dmad válasza MaCS_70 (#47292) üzenetére


dmad
aktív tag

Koszi.
Akkor ez a része rendben van így.
:R

Élj úgy, hogy.......

(#47294) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#47292) üzenetére


MaCS_70
félisten

Apropó repeater:

Az lenne a nagy kérdésem, hogy a gyakorlati tapasztalatok szerint mennyire fogja meg az alaphálózatot egy olyan repeater, amitől éppen senki nem kér adatot, mert eleve senki nem csatlakozik hozzá, vagy ugyan van csatlakozó kliens, de az éppen nem kér forgalmat.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47295) handbrake


handbrake
csendes tag

Üdv Srácok!

Kérdés: Van olyan köztetek aki UBIQUITI kültéri AP eszközre telepített már DD-WRT-t?

KÖszönöm

[ Szerkesztve ]

(#47296) petymeg válasza mezis (#47285) üzenetére


petymeg
addikt

Ilyenem van, azt gondoltam a PCI-E-s az erősebb, de ha nem, akkor hagyom a cserét a fenébe.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#47297) Xpod válasza handbrake (#47295) üzenetére


Xpod
addikt

Van némi tapasztalatom Ubiquti-val. Mi értelme a DD WRT-nek? Bukod vele a központi managementet.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#47298) And válasza MaCS_70 (#47294) üzenetére


And
veterán

A repeater logikailag egy kliens, tehát alapesetben - érdemi forgalom nélkül - ugyanannyi ráhatása van az alaphálózatra, mint egy egyszerű kliensnek. A 'túloldal', vagyis a logikai AP (amely a 'megismételt' hálózatot létrehozza) ilyenkor csak minimális forgalmat ad a maga beacon / szinkronizáló adatcsomagjaival. Valós forgalom esetén pedig nem csak magának a repeaternek lehet visszahatása as eredeti hálózatra, hanem a távoli - repeaterre kapcsolódó - klienseknek is, mert esetenként azok is produkálhatnak valamekkora értékelhető jelet az első AP-n vagy wifi-routeren, amely viszont ezeket a jeleket nem értelmezi, hiszen egy 'idegen' hálózathoz tartoznak, vagyis számára megnő a zaj / interferencia szintje. Legalábbis ha nem WDS repeaterről van szó.
#47292: "Elvi akadálya talán nincs annak, hogy a vételi és a sugárzási üzemmód váltásakor csatornát is váltson, de ezt ilyen gyorsan vélhetően nem annyira triviális megoldani egy olcsó eszközben."
Azon felül, hogy a csatornaátkapcsolási időtartam sok nagyságrenddel nagyobb annál, mint ami az észrevehetetlen (vagyis számottevő lassulást nem okozó) váltáshoz kellene, nem is igazán nyernénk vele sokat. Hiszen egyetlen rádióval akkor sem volna lehetséges egy időpillanatban a szimultán adás és vétel, ha azok külön csatornán működnének, így pedig a sebesség feleződése megmaradna. Ezen csak egy két különálló eszközzel (kliens + AP) felépített jelismétlő tud segíteni. Nem tudom, hogy ilyen létezik-e gyárilag, de egy szimultán kétsávos router elvileg képes lehet ilyesmire, legfeljebb a 'megismételt' hálózat nem csak, hogy nem ugyanazon a csatornán, de egyenesen az eredetitől eltérő sávon lesz.

Mod. #47297: az engem is érdekelne, hogy mit lehet ezzel nyerni. Sok éve használom a dd-wrt-t és az Ubiquiti kültéri eszközeit is, de utóbbi fw-e is elég jó, és sok mindent tud. Ráadásul a Ubi cuccokra telepíthető dd-wrt verzió nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#47299) MaCS_70 válasza And (#47298) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm!

Amiért kérdezem, az a következő:
Használni sosem használtam repeatert, de több helyen állítottam be. Azt tapasztaltam is, hogy ha a repeatert használó távolabbi eszközök komolyan forgalmaznak, az elég erősen vissza tud hatni az alaphálózatra is, amit én a TCP/IP adatstruktúrájával magyaráztam.

Most viszont jött egy panasz (személyesen tán a hétvégén tudom megnézni a helyzetet), hogy ha be van dugva a sima konnektoros repeater, akkor az egész wifis hálózat sebessége megfeleződik, pedig a repeaterre kapcsolódó egyetlen eszköz éppen csak vegetál, annyit forgalmaz, mint amennyi a hálózati kapcsolat fenntartásához kell.
Mivel ez így nekem nagyon nem kerek, ezért kérdezem, hogy lehetséges-e az, hogy a repeater valamiért "rátelepszik" a hálózatra, és minden csomagot elkér, hogy megcsócsálja és továbbadja, akkor is, ha azokat tőle nem kérik.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47300) Xpod válasza MaCS_70 (#47299) üzenetére


Xpod
addikt

Kábeles kapcsolat nem megoldható a két hálózati eszköz között?
Esetleg Powerline nem játszhat?

Az ilyen wifis hidaknak akkor van értelme, ha a hálózati eszközök 5GHz-en beszélgetnek, a kliensek meg 2,4GHz-en.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.