Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) Gubek-Einste válasza Grande Ale (#47600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lenne látni a helyi viszonyokat + a használt kliens eszközökről/adapterekről sem ártana info.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47602) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Van egy régi, Fujitsu Siemens Amilo Li 2727-es notim.
Most tettem rá újra XP - t. Sp3-al.
Találtam hozzá drivereket is. A wifi hálózatok viszont valamiért nem látszódnak.
Tudnátok ebben tanácsot adni?
Köszönöm szépen!
Így néz ki a dolog:

Nem látszódnak a wifi hálózatok

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#47603) Kasya


Kasya
nagyúr

Leszedtem az inSSider-t, de inditas utan ez fogad. Mit tudok tenni?
Sose volt meg fent... Nem ingyenes?

(#47604) Kasya válasza Kasya (#47603) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megoldottam...

(#47605) Gubek-Einste válasza teo77 (#47602) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről. Müködő wifi-s eszközről
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Milyen router-ekkel van használva?
Milyen wifi adapter van benne és milyen driver-t tettél fel?

Én inkább valamilyen Linux-ot használnék XP helyett.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47606) Gubek-Einste válasza Kasya (#47603) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az újabbak nem, használd a régebbit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47608) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,
lehet már foglalkoztatok vele és csak én nem vettem észre a korábbi postok között....
Adott egy ASUS rt-n18u router, minek a Wifi jele nem ér el az udavon mindenhová. A rounter bent van a házban, az udvar legtávolabbi pontja a routertől durvén 40 m. Az udvaron diófa, bokor stb.
Gondoltam egyet és a régi TP-Link 1043ND-s routerem leporolom, DDWRT-t feltolom és kirakom a fedett teraszra mint egy WIFI repeater-t. Ehhez ezen video-t vettem alapul: [link]

A TP-Link jele el is ér addig ameddig szeretném, a két router kommunikál is egymással, az SUS dhcp-je klasszul ad is IP-t a TP-Linken keresztül érkező eszköznek, ami így ki is tud menni a netre. Viszont pár perc után a TP-LINK-en keresztül a net elérés megszűnik létezni. Vagy újra kell a wifihez csatlakozni, vagy a routert-t kell újraindítani.
Hol a hiba? A DDWRT firmware? Az ASUS-on is kellene vmit állítani?
Az ASUS és a TP-link azonos hálózatban vannak: 192.168.2.x

Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#47609) spe88 válasza nyimsolt (#47608) üzenetére


spe88
senior tag

nekem ilyen akkor volt, ha az adott router nem tudta normálisan kezelni az N-es wifi jelet.
milyen jelet kap a fix routertől? ha N-est, próbáld meg g-re állítani, nem a legjobb megoldás, de ha nem kezeli normálisan a TP-link akkor lehet baj. Régi routereknél előfordul hogy papíron kezeli az N-es jelet, de a gyakorlatban már nem túl stabil.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47610) nyimsolt válasza spe88 (#47609) üzenetére


nyimsolt
tag

Viszont ha a fix (ASUS) routert G-sre rakom akkor annak sebessége csak 54 Mbps lesz, ami egy cseppet meredek lépés egy 600 Mbps-re képes routertől. :)
A 1043ND 150 Mbit-es, tehát papíron tudnia kell az N-es jelet. Nekem az is elég lenne, ha a TP-link G-s jellel operálna, az udvar felől nem baj ha csak G-s sebességem van. Ezt hogy lehetne beállítani?
Ha más nem marad akkor kábelezni kell a kinti routerig....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#47611) spe88 válasza nyimsolt (#47610) üzenetére


spe88
senior tag

csak próbaképpen mondtam, hogy kiszűrjük a többi dolgot, nyilván a G-s jel nem megoldás.
Amúgy be lehet lőni a TPLINK adminefelületén, hogy milyen jelet küldjön, de az, hogy ez akkor is vonatkozik-e rá, amikor repeaterként működik azt nem tudom, talán.

Nekem amúgy csak így megy, N-es jelen folyamatosan ledobál és újra kell csatlakozni.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47612) nyimsolt válasza spe88 (#47611) üzenetére


nyimsolt
tag

Azaz Te a fix routert is visszaállítottad G-sre annak ellenére, hogy ez tudna N-t is? V1-es a 1043 szóval nem mai darab. Nem tudom milyen más viszonylag olcsó megoldás jöhetne még szóba mielőtt szétfúrom a házat a kábelek miatt.....

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#47613) spe88 válasza nyimsolt (#47612) üzenetére


spe88
senior tag

nekem a fix router az ami régi, szóval igen azt lőttem be G-sre, az új router meg a repeater. Próbáld ki aztán ha nem dobál le, akkor ez a hiba!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#47614) nyimsolt válasza spe88 (#47613) üzenetére


nyimsolt
tag

Amint hazaérek megnézem.
Ha nem megy akkor lehet beruházom egy ilyenbe: [TP-LINK TL-WA850RE]
MIt és hogyan tudhat ez amint a 1043ND nem tud?

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#47615) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

És nincs olyan jelerősítő, ami jól kommunikál az ASUS routerrel?

(#47616) Gubek-Einste válasza nyimsolt (#47614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábellel kösd össze az Asus-t a TP-Link-kel és a TP-Link AP módba legyen.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47617) Gubek-Einste válasza qpakcovboy (#47615) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pl egy Asus N12 D1 jó lenne vagy egy N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47618) nyimsolt válasza Gubek-Einste (#47616) üzenetére


nyimsolt
tag

Sziasztok,

Az Asus-t még nem raktam át G-re, de a Tp-Linken bármit állítok (N only, G, B/G stb) 1-2 perc és vége a dalnak.
Kábel lenne az igaz, de nagyon nehezen lenne csak megoldható ezért keresek wifis összeköttetést.

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#47619) Gubek-Einste válasza nyimsolt (#47618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47620) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket! Wifi repeatert keresek, tehát 1 eszközös megoldást. Jelenleg van egy tplink wa850re cuccom, hasonlót keresnék,de külső antennásat és erősebbet, ebay, banggood,bármi szóbajöhet!

A wa850re-vel érdekes a helyzet, mert az adott körülmények között 3-as "jelszinttel" (ledek szerint) veszi a jelet, a ping érdekes módon szinte tökéletes, pl 8.8.8.8-ra is 20-40ms.. viszont ha 'terhelem', tehát elkezdek oldalakat nézegetni, megáll a forgalom, csak 3-4 refresh-re töltődik be egy website.

Ki milyen repeatert javasol? koszonom!! :)

(#47621) mezis válasza kiskakas (#47620) üzenetére


mezis
nagyúr

Az első fele neked is szól.

mezis

(#47622) nyimsolt válasza Gubek-Einste (#47619) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,
egy vert salak 40-es fal van a buliban illetve az udvaron diófa, ilyen-olyan fa stb. Az udvar felé az utolsó ablak ahová még tenni tudom a routert az kb 5-6 méterre van az ASUS-tól. Ha ott van a TP-Link akkor a jel az udvaron már remek (csak jelenleg nem stabil).
Ez a jelenlegi helyzet, az én WIFI-m a Sunci. A vezérlő csatorna a 6-os.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#47623) Gubek-Einste válasza nyimsolt (#47622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47624) nyimsolt válasza Gubek-Einste (#47623) üzenetére


nyimsolt
tag

Tény, hogy 6 éves a router, a tápja még az eredeti.
Hogy lehet kideríteni, hogy a táp és/vagy a kondik miatt szakad meg a Client Bridge-es kapcsolatom?

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#47625) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Van egy UPC -s Cisco wifi router a családban amit az utóbbi időben kezdett rakoncátlankodni. Kaptunk helyette egy másik wifis routert (brandet nem tudok, egy nagyobbacska fehér furcsa alakú izé). A régiről kábel lehúz, újra rádug. Én nem állítottam semmit a gépemen (win7) sehol csak beírtam a felh.nevet meg jelszót és használtam. Viszont nem az igazi. Sokszor csak tölt tölt és tölt és a végén hibát dob. Kell valamit állítani vagy mi lehet a baj? Telóról jó viszont.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47626) ArthurShelby válasza Nerazim (#47625) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha fehér, akkor connect box lesz (compal ch7465lg). [link]
Első körben nézd meg, hogy ipv6-os e az ip címed. Ha igen, akkor a 1221-en kérd vissza az ipv4-et.
Próbálj ki másik csatlakozót is a routeren. Volt már, hogy valakinek hibás eszköze volt.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47627) Nerazim válasza ArthurShelby (#47626) üzenetére


Nerazim
őstag

Igen ez az. Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsot. Kipróbálom. Remélem bevállik :D
Egyébként erre miért van szükség az ipv4 vs ipv6 cserére?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47628) ArthurShelby válasza Nerazim (#47627) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A upc-nek nem jó az ipv6-ja. Sok rá a panasz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47629) Gubek-Einste válasza nyimsolt (#47624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Cserével lehet a legbiztosabban megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47630) mezis válasza Nerazim (#47627) üzenetére


mezis
nagyúr

Fogytán a globális IPv4-es cím. IPv6-al meg minden fűszál megcímezhető

A PC-n meg tiltsd le az IPv6-ot. Elég lesz az alhálódba az IPv4 is. Az legalább működik...

mezis

(#47631) Nerazim válasza mezis (#47630) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Ezt, hogy tudom megtenni? Sajnos ehhez abszolút láma vagyok.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47632) mezis válasza Nerazim (#47631) üzenetére


mezis
nagyúr

WinXX: Start - Vezérlőpult _Hálózati és megosztási... - Adapterbeállítások - Tulajdonságok - TCP/IP

mezis

(#47633) Nerazim válasza mezis (#47632) üzenetére


Nerazim
őstag

Hálás köszönet érte :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#47634) zorzy4 válasza Gubek-Einste (#47552) üzenetére


zorzy4
őstag

Megnéztem, ugyan az a csatorna. Abszolult érthetetlen, jelismétlőn is csatlakozik, csak nincs net, azt írja.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#47635) zorzy4 válasza krealon (#47533) üzenetére


zorzy4
őstag

Bár a beépített vezérlő jó, mert, minden más wifin van net, megpróbáltam külső, adapter teleíteni. Persze az istennek sem ment.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#47636) zorzy4 válasza zorzy4 (#47635) üzenetére


zorzy4
őstag

Közben a harmadik sticket sikerült telepíteni és lám megy.
Köszönöm, mindenkinek aki segíteni próbált.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#47637) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!
Új router beüzemelésénél adódott problémám.
Adott volt egy régi ASUS RT-N10E router aminek kicsi volt a hatótávolsága. Nagyon rossz volt e lefedttség, mert a szobában 4 m-rel arrébb nem lehet lapotopon FHD videót nézni. Ezt cseréltem le egy kicsit nagyobb TPLINK TL-WR841N (ver.11) típusú routerre. Megcsináltam a gyors beállításokat, és a router közelében nagyon szépen működött minden. Viszont a laptop a szobában alig fogott belőle valami és nagyon sokszor el is szállt a net. Máskor pedig simán mentek a FHD videók. A Routerről ethernettel ment egy PC-be is a net és ott nem volt semmi gond. Mi lehet a probléma?

Előre is köszönöm.

(#47638) safy


safy
tag

Sziasztok.
wifi routert szeretnék venni media tartalmak streamelésére. Vezeték nélkül működik az egész hálózat a lakásban/panel/. Hd filmek is átjátszásra kerülnének. A net 100-as az invitel től. Mi lenne a legmegfelelőbb ezekre a célokra max 15-20 ezer forintig?
Köszönöm!

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#47639) ZephX válasza ZephX (#47637) üzenetére


ZephX
senior tag

Igazából az a probléma, hogy 5 percig van jó net és mehet a letöltés utánna meg hirtelen minden 0. Ezután újra... :(

(#47640) ZephX válasza ZephX (#47639) üzenetére


ZephX
senior tag

És lefagy tőle a Google chrome. ami nagyon különös. Bocsi az új válaszért csak kifagyott a net és már nem tudtam szerkeszteni.

(#47641) Gubek-Einste válasza ZephX (#47637) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?
Gyárói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47642) Gubek-Einste válasza safy (#47638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47643) ZephX válasza Gubek-Einste (#47641) üzenetére


ZephX
senior tag

Egy kertes házban működik a wifi, néha a szomszéd wifije fogható, de nagyon ritkán és 4-5 évig ezzel nem volt baj. A router a nappaliban van egy monitor és egy nyomtató között. Ez előző is ott volt... A szoba ahol a laptop van kb. 4 méterre van és köztük igazán nincs teljes fal csak maximum egy. Egy beépített szekrény van ami az előző routernek nem okozott gondot.
A név és jelszó csak ékezet nélküli karaktereket tartalmaz.
A csatorna kiosztás automatikus.
A driver a legújabb Tplinkes ami telepítve volt, nincs is újabb.
Egy Cisco modemből jön a net amire rá van kötve.

A ennek a Tplinknek a pár évvel ezelőtti változatával simán meg ugyanaz a laptop vastagabb falnál, nagyobb távolságra több zavaró tényezővel.

A kép a régi hálózatról készült, mert az újról nem tudnám elküldeni.

(#47644) tpeter77 válasza ZephX (#47643) üzenetére


tpeter77
addikt

Most is ez a helyzet, azaz a routertől 4 méterre csak -63dB a jelerősség?! :F
Miből vannak a falak?

(#47645) ZephX válasza tpeter77 (#47644) üzenetére


ZephX
senior tag

most konkrétan ahol ülök ott -70. A pozitív értékek számítanak jónak? Egyébként a falak normál téglából vannak egysorosak semmi speckó. Valami 30mbites sz*ar Tkomos netünk van de ez nem indokolná, hogy ennyire rossz legyen.

(#47646) krealon válasza ZephX (#47643) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A router a nappaliban van egy monitor és egy nyomtató között."

A router antennai akkor mukodnek hatekonyan, ha viszonylag szabad terben vannak.

5 dolog, ami javithatja a wifi-d sebesseget

(#47647) Gubek-Einste válasza ZephX (#47643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legyen fix-en 1 és 11 között a csatorna.
A gépben lévő wifi adapternek a drive-ét kérdeztem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47648) ZephX válasza Gubek-Einste (#47647) üzenetére


ZephX
senior tag

A gépben lévő wifi driverje a legfrisseb gyári.
Azzal sajnos tisztában vagyok, hogy nincs jó helyen.

Viszont egy régebbi laptoppal nem volt probléma. Most az új laptopommal volt iszonyatosan gyenge a jel ezért lecseréltem a Tplin routerre. Ezzel lett mégrosszab és csak szakadozott.

Miért jó, ha csak fixen 1 és 11 között van?

(#47649) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Okostelefonom wifin keresztül csatlakozik a hálózathoz, de vannak bizonyos programok, játékok, amiket nem tudok működésre bírni, mert "connection error" hibaüzenetet kapok. Ez általában akkor fordul elő, mikor külső szerverhez csatlakozna az adott program. Nem a router beállításaival van a probléma (ASUS RT-N18U), mert kiiktattam a hálózatból a routert, és közvetlenül a UPC által kapott modemre csatlakoztam rá, és így is ugyanabba a problémába ütköztem.Vírusírtót leszedtem, akkor is fenn áll ez a probléma.
Szolgáltatói DNS-t használtam, aztán kipróbáltan custom DNS-t is, de probléma megmaradt.
Minden más eszköz rendben van (ezzel sem volt gond, egyik napról a másikra nem működött, és semmi hálózati dologhoz nem lett nyúlva). Viszont más hálózatra csatlakozva rendben van minden. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#47650) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.

Ez az antenna alkalmas wifi vételre? [link]
Tábla csokiért be tudm szerezni, vajon jobb lesz mint a router gyári antennája?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.