Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Milyen jó/stabil ac-s wifi kártyát ajánlotok laptopba (pl ebay-ről beszerezni).
Az intel ac7260-nammal ping gondok vannak, egyébként sebességben jó lenne. De így nem tudok laptopon játszani, egyszerűen lehetetlen.
Ez sem segített. :(

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46052) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább USB-s adaptert vegyél, könnyebb beszerezni és nincsen whitelist gond sem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46053) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#46052) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak pl a laptopban van kiépítve antenna, ami minőségibb/jobb mint az usb-sé.
Egyébként nem is értem miért jó a whitelist a szivatáson kívül.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46054) farkas-j válasza ArthurShelby (#46047) üzenetére


farkas-j
őstag

Szia! Az ötlet nem rossz, anno utána is olvastam a dolognak, csak nem találtam megoldást rá. Nem találtam olyat sem, aki ezt már megcsinálta volna és működne is neki. Találtam Pesten egy szervizt aki ilyen hekkelésekkel is foglalkozik, de ezt a típust nem vállalták. Emiatt dobtam ezt a vonalat és lett külső eszközöm.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46055) imre123456 válasza Gubek-Einste (#46039) üzenetére


imre123456
csendes tag

Köszi akkor ez a megoldás lesz!

(#46056) ArthurShelby válasza farkas-j (#46054) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én megcsináltam (lenevo z500), és működik. Persze be voltam szrva rendsen, izgultam. Szóval olvass utána. Nekem az a honlap segített, amit az előbb linkeltem.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46057) zileut


zileut
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni,
A laptopon nem tudok netezni wifi keresztül, próbáltam újratelepíteni a wifi hálókártyáját, de nem segített.
A routerrel biztos nincs gond, mert mobilon, tablet-en gond nélkül lehet netezni.

(#46058) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46042) üzenetére


jambiyya
őstag

Köszi a választ.
Router és PC között 1 fal van, szomszédból van pár. Most hogy megnéztem azzal a progival, le is döbbentem picit.
Bal oldalon a rózsaszín lehet az enyém, mert ha router mellé teszem, az lesz a legnagyobb. Nevet nem ír hozzá, biztos azért, mert rejtett az SSID.
TP-Link 822N tetszik nekem, pl. az ára miatt. :)

szerk: tplink wr841n a router

[ Szerkesztve ]

(#46059) farkas-j válasza ArthurShelby (#46056) üzenetére


farkas-j
őstag

Finoman szólva kicsit hiányos az angolom, de azt látom, hogy a korábbi G510 white listára nem volt válasz. Én nem vagyok programozó vénájú, így elég rizikósnak tartom a BIOS-ban való turkálást. :(((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46060) Gubek-Einste válasza zileut (#46057) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ról és milyen wifi adapterről van szó?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46061) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46058) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt már csak 5 GHz-re átállás jelenthet megoldást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46062) zileut válasza Gubek-Einste (#46060) üzenetére


zileut
tag

Az eszközök egy szobán belül vannak.
router:Vodafone Mobile Wi-Fi R209-Z
a wifi adapter :Qualcomm Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
mindkettőnek gyári driver van fenn
az SSID/jelszó angol abc betűi és számok.

(#46063) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46061) üzenetére


jambiyya
őstag

Vagyis vegyek az ajánlott dual bandes wifi stickek közül egyet, és alkalomadtán cseréljem a routert egy dual bandesre? Utóbbiak közül ezek az ajánlottak??

(#46064) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46065) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sejtem, hogy hülyeség, de egy olyan ötlet jutott eszembe, hogy a lakásba, ahova nem ér el a wifi nem egy ethernet kábelt húzok ki és a végére teszek egy AP-t, hanem egy antennát viszek oda. Nem tudom, hogy a router 4 db antennája közül egyet kéne elvinni (külön van-e a 2.4 és az 5ghz), vagy kettőt, illetve el lehet-e mondjuk osztani.
Ez a felállás azért tetszene jobban, mert így csak 1 router lenne, és nem kéne az ap-k közt váltani (nincs átmenet).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46066) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#46065) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gubek-Eisnte nagyon sokszor leírta már, hogy az antennáknak egyformáknak és egy helyen kell lenniük, különben megőrül a menedzserszoftver, és semmire sem mész az egésszel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46067) Gyurka6 válasza ArthurShelby (#46065) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Az itteni 732 -es hsz.t követed, van esélyed rá, hogy működhet. ( Az antenna kábelezés nem igazán javasolt, bár az is jó lehet.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#46068) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#46066) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha erősebb antennával próbálkozok egy elég sűrű környezetben, az javít valamit?
Ha egy 2 dbi-s antennát lecserélek egy 5dbi-sre, az meglesz eredményben is legalább a duplája?
Illetve létezik 16dbi-s antenna, de az szerintem nem dual-os. Érdemes ezzel próbálkozni (pl a 4ből 2-t erre cserélni)

Nem értem ezt a wifit pontosan, összefoglalom, amennyire értem, javítsatok/egészítsetek ki!
Egyrészt van az antenna, hogy hány dbi-s, másrészt a routernak is van egy sugárzási teljesítménye (ezt valahol törvénytelenül lehet növelni) és a vevő eszköznek is kell fogni a jelet (visszakiabálás elv) (nyilván ennek is van sugárzási teljesítménye, és "dbi-s" antennája, csak ezeket a specifikációkat sehol sem jelölik). A router antennáit közel kell tenni (max 1-3m) (nagyobb antenna nagyobb zaj, nagyobb ellenállás), különben a router meghülyül. A router nyilván sokkal erősebben sugároz, mint a kliens (gondolom hasonló lehet a mobiltelefon hálózatoknál is).
Van zavarás is, mivel több wifi is lehet a környéken, és ezek csökkentik egymás teljesítményét. Lehet még egyéb akadály is (pl falak, vagy vezetékek/fémek, árnyékoló elemek).
Mit hagytam ki / írtam rosszul?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46069) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen környezetben csak az 5 GHz-re átállás és/vagy a kábeles segíthet, antenna csere nem.
Nem lehet előre megmondani, hogy milyen lesz a helyzet az antenna csere után de ilyen környezetben semmilyen javulás nem várható.
Valósan 15 dBi-s antenna egy másfél méteres kültéri használatra szánt rúd, beltéri használatúnál max 8-9 dBi-s ami valós.
Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindegyiket cserélni kellene megfelelőre vagy mindegyiken marad az eredeti antenna.

A router nyilván sokkal erősebben sugároz, mint a kliens (gondolom hasonló lehet a mobiltelefon hálózatoknál is).
Max 100 mW az engedélyezett egy routernél, a mobiloknak nagyságrendileg nagyobb.

Mit hagytam ki / írtam rosszul?
Nagyjából rendben van amit írtál, nem teljesen pontos de azért fedi a valóságot egyszerűen leírva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46070) capaszaju


capaszaju
tag

Sziasztok!
Mai napon cseréltek nálam wifis modemet a upc-sek (álló, fehér szinü connect box, remélem igy egyértelmü)

Probléma pedig, hogy az egyik laptop 25/10 Mbps-nél nem tud nagyobb sebességet wifin. (eddig ennek a dupláját tudta kb). Lenovo G770-ről van szó és Win7. Kábellel 90 Mbps körül van.

Próbáltam másik laptoppal is és egy Lg g3-al, ott megfelelően gyors. 120-as a net egyébként.
Ötletek? :) Köszi!

(#46071) Gubek-Einste válasza capaszaju (#46070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen wifi adapter van a laptopban?
2,4 vagy 5 GHz-n próbáltad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46072) capaszaju válasza Gubek-Einste (#46071) üzenetére


capaszaju
tag

Családi házról van szó, 4-5 m-re van a modemtől a laptop, kb féluton egy téglafal választja el.
SSID és a jelszó is rendben van, ahogy irtad.
Atheros AR9285 Wireless Network Adapter, laptop sw-ével használom.

Csináltam pár mérést, ugyanarról a helyről.
Lenovo g770 2,4 ghz
Panasonic CF53 5 ghz
LG G3 5 ghz

wifi analyzer 2,4 ghz
wifi analyzer 5 ghz

ssid: UPCF8EC82F
rádugtam próbaképp egy belkin n600 routert is, Lenovo laptoppal probálva valamivel magasabb sebességet el tudtam érni wifin, viszont még igy sem közeliti meg a "régi" upc-s modem sebességét.

(#46073) mezis válasza capaszaju (#46072) üzenetére


mezis
nagyúr

Régen is a 11-es csatornát használtad ?

mezis

(#46074) Gubek-Einste válasza capaszaju (#46072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem használod kapcsoltasd ki a Wi-Free-t.
Pontosan mit jelent a laptopi szoftvere?
Innen szedd le a driver-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46075) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46064) üzenetére


jambiyya
őstag

Tudom sóher vagyok (sajna muszáj), de miért nem ajánlott a TP-LINK Archer T2UH, miközben a drágább TP-LINK Archer T4UH már igen? A 600Mbit bőven elég lenne, ha csak ennyi.

(#46076) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mert az 600 Mbps a két sávra együttesen érvényes, 2,4 GHz-n 150 Mbps, 5 GHz-n 150/433 Mbp vagyis mindkét sávon csak 1x1:1 MIMO képességű (SISO).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46077) capaszaju válasza Gubek-Einste (#46074) üzenetére


capaszaju
tag

Lenovo supportról voltak a driverek, igaz ezek jó pár évesek már.
Felraktam a drivert, amit linkeltél, sajnos változatlan a helyzet.
wi free gondolod, hogy okozhatja ezt a sebesség csökkenést?

Kipróbáltam egyébként közben egy másik laptoppal is, szintén 2,4 Ghz-en, és ott is hasonlóan lassú volt. Ezzel a 2,4-es frekvencia nem akarja az igazát...

@mezis nem tudom, szerintem automatikus volt, mivel nem voltak gondok a sebességgel, nem is néztem

(#46078) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46076) üzenetére


jambiyya
őstag

Az arukereson és a boltokban ez egy fehér, 2 antennás cucc, a tplink oldalán meg egy fekete stick. :F

(#46079) Gubek-Einste válasza capaszaju (#46077) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

wi free gondolod, hogy okozhatja ezt a sebesség csökkenést?
Mivel zavarja a normál wifi-t így igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46080) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46078) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fehér a v1, a fekete a v2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46081) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46076) üzenetére


jambiyya
őstag

És az ASUS RT-N56U (ajánlott) mivel tud többet a fele annyiba kerülő asus/tplink dualband-es routerektől (amik nem ajánlottak)? Pl. az archer c25, c50, asus ac51u...
Bocs a hülye kérdésekért, elég sok pénz lesz ez, és hiába nézem a nyers számokat...

(#46082) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46081) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van amelyikhez képes a gigabites WAN/LAN portokban jobb, van, hogy jobb MIMO képességgel rendelkezik, erősebb SoC-ra épül, stb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46083) jambiyya válasza Gubek-Einste (#46082) üzenetére


jambiyya
őstag

Inkább leírom mire kell felkészülnie egy routernek nálunk:
-80/8 Mbit/s internet
-1db PC vezetékkel
-1db PC wifin (most rendeltem egy TP-Link Archer T4UH USB Wireless AC1200-t, köszi a tippet)
-1db smart TV (remélem tudja az 5GHz-et, de valószínűleg inkább nem)
-1db tablet +4db mobiltelefon (egyszerre ált. 2-3db)
-2db laptop (egyszerre ált. 1db)
-rengeteg wifi jel a szomszédoktól

Ha így is azt mondod, ne adjam az N56U alá, akkor rendelem is. :)
Ha valamelyik olcsóbb is kiszolgálna (archer c25, c50, asus ac51u...), annak azért örülnék.

(#46084) Gubek-Einste válasza jambiyya (#46083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem add alább, AC-sat vegyél ha már van AC kliens eszközöd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46085) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ha a routeren beállítok több vendéghálózatot is, azzal "rontom az étert", magyarán zsúfoltabb lesz a környezet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46086) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#46085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, mert ezek csak szoftveresen létrehozott virtuális AP-k, de ugyanaz a rádió, ugyanazon a frekvencián szórja azok jelét is, így nem okoznak interferenciát.

(#46087) EZoli72


EZoli72
újonc

Sziasztok!
Kérdésem lenne felétek. Vásároltam egy KYOCERA M354 típusú nyomtatót és wifin keresztül szeretnék rá csatlakozni. Hogy tudom megtenni? Mi kell hozzá hogy összetudjam kapcsolni az Internettel és a notebookkal?

(#46088) Gubek-Einste válasza EZoli72 (#46087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan ilyen típust nem találtam, csak M3540-t amiben csak LAN csatlakozási lehetőség van de mindegy is, a lényeg ugyan az:
- Csatlakoztasd az eszközt a router-re, ajánlott a kábel használata ha lehetséges.
- A kliens eszközre telepítsd a driver-ét.
- Vedd fel mint hálózati nyomtatót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46089) EZoli72 válasza Gubek-Einste (#46088) üzenetére


EZoli72
újonc

Ez rendben van, de Én a kábeles csatlakozást szeretném elkerülni a ruter és a nyomtató közt.
A kyocera M3540 ugyan az erről a gépről van szó.

(#46090) Gubek-Einste válasza EZoli72 (#46089) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor kell egy kliens módú eszköz, gyári firmware-rel kevés eszköz rendelkezik ilyen beállítással, többnyire csak a multifunkciós AP ilyenek. CFW-vel elég sok eszköz használható erre a célra.
Másik megoldás kimondottan nyomtató szerver beszerzése, USB portra csatlakozik a nyomtató szerver eszköz. Ezt a megoldás hanyagolnám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46091) Oryxtor2


Oryxtor2
újonc

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy napok óta nem tudom normálisan használni a wifi-t itthon, állandóan "elmegy", majd "korlátozott" hibaüzenetet ad. Ez már lassan 2 hete így megy. Amikor újraindítom a UPC-s modemet, utána 15-20 percig ismét tökéletesen működik minden, majd megint korlátozott üzemmódba lép az egész.

Vezetékes megoldással van internetem, de mivel a modem 1 szinttel lejjebb van, ezért elég kényelmetlen ez a megoldás, és nagy szükségem van a folyamatos internetre minden helyen a lakásban a munkám miatt.

Megpróbáltam minden lehetséges módon kijavítani a hibát, de egyik megoldás sem hozott sikert.
-kicseréltem a wifi router-t, hátha azzal volt a gond. NEM
-váltottam a beállításában csatornát, hátha más is azon van. NEM
-cseréltem kábelt, hátha szakadt. NEM
-próbáltam statikus IP vel, de úgy sem oldódott meg.

Ez az egész probléma egyébként egyik pillanatról a másikra jött elő, amikor pár órán keresztül nem volt UPC szolgáltatás. Voltam náluk is, hogy jelezzem a problémát, de azt mondták, hogy úgy látják, megfelelően működik minden.

Már kezd nagyon idegőrlő lenni ez az egész. Remélem lesz valaki, aki tud használható segítséggel szolgálni! Hálás lennék! :R

Segítségeteket előre is köszönöm!
(bocsánat, ha "zavaros" az írásom, de jelenleg is az agyvérzés közelében vagyok...) :W

(#46092) csixy válasza Oryxtor2 (#46091) üzenetére


csixy
addikt

Nem. Egyáltalán nem félreérthető amit írsz. Valószinüleg a szennyezett éter az ok.
LINK

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46093) Oryxtor2 válasza csixy (#46092) üzenetére


Oryxtor2
újonc

ha számít valamit, az RSSI érték folyamatosan ugrál. Egyszer 0, a másik pillanatban pedig -42

egyébként most, hogy az 1-es csatornán van, működik egy jó ideje...talán megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#46094) Intruder2k5 válasza Oryxtor2 (#46091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- Milyen saját routert használsz?
- Milyen típusú a UPC-s eszköz?
- A UPC-s eszköz bridge módban működik, vagy az is NAT-ol?
- Több WiFi klienssel is tapasztalható a hiba egy időben?
- Amikor korlátozott a kapcsolat, a router admin felületét eléred WiFi-n?
- Próbáltad már a Google DNS-t esetleg?

#46093) Oryxtor2

Ez bizony elég baj. Más routerek RSSI értéke is ugrál, vagy csak a sajátodé?

[ Szerkesztve ]

(#46095) Oryxtor2 válasza Intruder2k5 (#46094) üzenetére


Oryxtor2
újonc

A sajátom TP-Link TL-WR 340 GD, a UPC-s pedig Cisco EPC3208

Csak a saját routerem RSSI értéke ugrál.

Most, az 1-es csatornát használva működik.

(#46096) csixy válasza Oryxtor2 (#46095) üzenetére


csixy
addikt

Abban a kis szappantartóban már valószínűleg félig meg van sülve a professzor, nem is beszélve az elkókról.
Vegyél helyette legalább egy asus rt-n 12 d1-es routert.
Ott abban a környezetben egy dualbandos router 5 gigaherces részével többre mennél, de azzal meg nem tudsz falakat hatékonyan átlőni, tehát AC-s routerrel és hozzávaló klienssel többre mennél.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46097) Intruder2k5 válasza Oryxtor2 (#46095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor jó, bár véleményem szerint messze nincs akkora káosz nálad az éterben, ami indokolná azt, hogy rendszerint korlátozott lesz a kapcsolat. Sőt, igazából ezt semmi sem indokolja.

Az egy meglehetősen régi router, szerény képességekkel, nem épp fiber power nethez van kitalálva, bár a 30Mbps csomaghoz még határeset, talán elmegy. Ha gyorsabb neted van, el kellene gondolkodni a mielőbbi cseréjén.

(#46098) Oryxtor2 válasza csixy (#46096) üzenetére


Oryxtor2
újonc

Ismerősöm felajánlotta az Ő nem használt routerét, ami egy TP-Link TL-WR841N. Gondolom, akkor jobban járnék azzal, mint az én kis "szappantartómmal" !?

(#46099) Intruder2k5 válasza Oryxtor2 (#46098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ettől az is szerencsésebb lenne, de kérdés milyen neted van. Ha mondjuk 120 vagy 240Mbps, akkor az is kevés.

(#46100) csixy válasza Oryxtor2 (#46098) üzenetére


csixy
addikt

A 841n -es routeren ne felejts el majd a legújabb bootloaderes fw-ig felfrissíteni ,mert én legalábbis egy 740n-essel és egy 1043ND v1-essel is úgy jártam az ősi bootloaderrel , hogy az előzőleg beállított LAN alhálózat átkapcsolódott a WAN-on kapott alhálózatra . A fejem már félig szétpukkadt mire megsúgta valaki , hogy létezik ez a bug.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.