Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) feelmt válasza handbrake (#47200) üzenetére


feelmt
tag

Igen, de az a baj, hogy a router mellet ahol elvileg nem zavar be semmi ott sem jó

(#47202) mezis válasza feelmt (#47201) üzenetére


mezis
nagyúr

Hol készültek a "mérések" ?

Mérj a router (antennáinak) közelében is. (Kapcsold ki addig a routert.)

(Van egy olyan sejtésem, hogy a szomszédok WiFi-jei a routered környezetében is zavarnak.)

mezis

(#47203) feelmt válasza mezis (#47202) üzenetére


feelmt
tag

Ez 5.0ghz az első képen látszik hogyan mértem, másodikon az a printscreen ami a gépen van ( csak igy jobban látszik ) 2.4 et átraktam anno másik frek-re legszélre ahol üresebb ( most ott van a tplink csak nincs bekapcsolva ) de ott is ugyan ez volt ez igy szép hogy 100 ( bár 100 meg 120 között ilyen közelről azért szerintem nagy külömbség ) de ha kicsit távolabb megyek nagyon romlik még nyílt térben is

[ Szerkesztve ]

(#47204) mezis válasza feelmt (#47203) üzenetére


mezis
nagyúr

A 6-os csatornán van zavar rendesen. A "szélen" meg a "mentsvarunk" fog zavarni.

Zavar: A közeli frekvencián működő erős "idegen" WiFi-k nem csak interferenciával okoznak problémát, hanem a WiFi routerednek egy kis időre az általuk küldött csomagokkal is foglalkozni kell. Csak addig, amíg kiderül, hogy nem neki szólt. Ha sűrűn jönnek ilyen csomagok (nagy a forgalom a szomszédoknál is), akkor nagyobb a zavar.

A TP-Link nem WR841 ? Verzió száma ? (Azért kérdezem, mert esetleg a "mentsvarunk" repeatereként egy darabig sokat javíthatna a lefedettségen. Amíg a szomszédok nem kezdenek a magasabb csatornán is nyomulni...)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47205) feelmt válasza mezis (#47204) üzenetére


feelmt
tag

Ott akkor a mentsvárunkat lekapcsolnám és nem zavarná tehát vagy ez vagy az volt, hogy ott ment, de a telekomos ha még a közelben a 2.4 hozta is az elvárt sebesség közli sebességet, távolabb elvérzett, hiába volt az viszonylag üres sáv, illetve a telekom szakadozik is, szóval a telekomos abban a helységben ahol van a router hozza a 110-120Mbps 2.4-en ( de ez ritkább inkább 100 körül ) másik szobában ahol használnám ott meg nem igen ( jellemezően 50-60Mbps ) és még szakadozik is. Tehát itt jönne a megoldás, hogy akkor vennék másik saját router nagyobb jelerőséggel pl, aztán ott a jobb szélső üresebb csatornákon vagy az 5.0ghz-en, de ha a telekomos router-be hozzákötöm az enyémet alapból lassú tehát hiába vagyok 1cm az antennátol a legtisztább sávban akkor is 50-60Mbps

(#47206) feelmt válasza mezis (#47204) üzenetére


feelmt
tag

WR841N ver 10.0 a tp link :)

(#47207) mezis válasza feelmt (#47206) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a klienseken működik az 5GHz, akkor 5GHz-es WiFi AP-kkel (routerekkel) rakd tele a lakást, lehetőleg UTP kábellel kapcsolódva a szolgáltató modem routeréhez vagy egymáshoz. Ez hosszú távon megoldást jelenthet.

mezis

(#47208) tsteve válasza feelmt (#47203) üzenetére


tsteve
senior tag

https://kozosseg.telekom.hu/blogs/entry/9-sagemcom-fst-3686ac-egy-%C3%BAj-rem%C3%A9ny/?page=1

A Telekom közösségi oldalán a fenti linken tárgyalják a Sagemcom nyűgjeit, van neki bőven egyébként. :(
Addig azonban nem lehetsz 100%-osan biztos a dolgodban amíg egy másik (5 gigás) routerrel meg nem nézed, mi a helyzet.
Javaslom előbb tehát a tesztet egy másik (5 gigás) router-rel, s utána merülj csak bele a Sagemcom nyűgjeibe, így jó pár felesleges "kört" sprórolhatsz.
Ha pedig mind 5 gigán, mind 2.4 gigán gyengébb a sebességed másik routerekkel is, akkor vagy belenyugszol, vagy felderíted a zavarforrást, ami lehet pl. egy állandóan működő klimaberendezés is a közelben vagy ezernyi más dolog..de ekkor sajnos át kell kábelezned a házat mindenképpen, s további wifi routerek kellhetnek a "gyengébb" szobákba.

[ Szerkesztve ]

(#47209) feelmt válasza mezis (#47207) üzenetére


feelmt
tag

És erre tudsz ajánlani konkrét eszköszt? ebben annyira nem vagyok otthon köszi!

(#47210) feelmt válasza tsteve (#47208) üzenetére


feelmt
tag

Mindenképp ezt fogom tenni, kölcsön nem tudok kérni de max veszek egy másik routert,
De igen pont ez a baj, hogy ha tudnám kikerülném az egészet a fenébe de nem lehet mindenképpen csak ugy van net ha bedugom a sagemcom-ba, viszont így a wifi meg lassú lesz :/ pedig ha ott a sagemcom tudja a 110-120Mbps-t tehát ott nem zavarja semmi akkor a saját routeren is menni kéne ezen a sebességen

[ Szerkesztve ]

(#47211) tsteve válasza feelmt (#47210) üzenetére


tsteve
senior tag

ha attól lassul be a wifid, hogy "bedugod" a lan-t a sagemcom-ba akkor ott valami más probléma is lehet...pl. az eszközöd a lan kábel másik végén egy botnet háló tagja, stb....ezt eddig nem mondtad, s igy más a leányzó fekvése.. vagy a tp-linkre gondolsz itt?
ha erős vmi a zavaró jel, vagy túltelitett a sáv, akkor nem fogod elérni a 120-at a falakon túl soha...egyik routerrel sem, de még a routerek közelében sincs erre sok esélyed

[ Szerkesztve ]

(#47212) feelmt válasza tsteve (#47211) üzenetére


feelmt
tag

Ugye itt iptv is van, és 1 szabad port van a sagemcom-on ( lan 1 ) oda dugom a tp-linket és így a tp-link wifi sebessége lassú közvetlenül mellete is, azért indult el benne, hogy valami baj van mert ugye szakadozott a sagemcom wifije, hiába jöttek ki töbször is le se... mindíg kitaláltak valamit miért rossz ( pedig amugy volt hogy a tv is elment, meg megált az egész ugy ahogy van.. ) ezért dugtam a szabad lan portba az én routerem ami már bizonyított csak ezzel a sebességel meg használhatatlan, és azért gondolom, hogy nem valami zavar van, mert a telekom wifi hálozata ( 2.4-5.0 is ) a router mellet legalább még ha néha is de hozza a 120Mpbs-t ( jelemzően inkább 100 de akkorsem 50-60 mint a szinétn ugyan olyan pár cm távolságról mért tp-linknél ami máshol müködött szóval elvileg biztosan jó ) tehát mintha valamiért nem tetszne neki hogy másik router is rá van dugva

(#47213) tsteve válasza feelmt (#47212) üzenetére


tsteve
senior tag

pedig vmi komoly zavar ill sávtelités (is) van felétek mindenképpen, ha már 1 falon túl felére csökken mindkét router esetén a sebesség 2.4-en....nagyon durva vastag fal okozhatna csak ilyet...az hogy a routerek közvetlen közelében jó ill. jobb a sebesség, az is természetes..
csinálj 2-3 sebesség és ping tesztet tp-link nélkül és tp-linket rádugva a sagemcomról (szignifikáns valóban a változás?)
a mérőeszköz (pl. telefon) helyzete ne változzon a tesztek alatt..

[ Szerkesztve ]

(#47214) feelmt válasza feelmt (#47212) üzenetére


feelmt
tag

Egy kis erősebb teszt: így néz ki a teszt a készülékekkel, mindent kihuztam csak a router megy, mikor az egyik ment a másik ki volt kapcsolva

Első teszt: telekom 2.4

Második teszt telekom 5.0

Haramadik telekom lekapcsolva mentvárunk tplink megy csak 2.4-en

(#47215) tsteve válasza feelmt (#47214) üzenetére


tsteve
senior tag

- a telekom router-ről mérve mekkora wifi a sebesség, ha a a tp-link is rá van dugva? mert mintha ez lett volna az (egyik) gondod...van lassulás rádugott tp-link esetén az ábrához képest? (mi a lassulás lényege pontosan?)
- a méréseket mekkora távolságról készítetted? hány fal volt a routerekig?
- a két sebesség közel egyforma 2.4-en, pedig a telekom router egy agyonzavart csatornán dolgozik..nem hinném hogy vele van gond.

szerk:
látom már: routerek mellől mértél..ok

[ Szerkesztve ]

(#47216) feelmt válasza tsteve (#47215) üzenetére


feelmt
tag

1. ha a tp-link rávan dugva vagy nem az nem számít, a sebességek ugyan ezek a gond, hogy még ha valami baj van a sagemcom-al akkor legalább a tp-linket lehessen használni, de amint látod nagyon nem hozza az elvárt sebességet.

2. ahogy a képeken látszik ugy csináltam ott közvetlen közelről mértem, először a 2.4 telekomot ( az eredményeket képeken belinkeltem ) aztán telekom 5.0ghz, aztán a telekom wifi kikapcs tp-link ( csak az hogy ne zavarjon semmi ) rádugva a sagemcom-ra 2.4-en.

(#47217) feelmt válasza tsteve (#47215) üzenetére


feelmt
tag

Igen de ettől függetlenül : digi-tv nél voltam másik lakás ugyan ez a tplink rádugva a bevezetett lan kábelre jött a 120Mbps wifin, nem volt szakadás, most vagy a telekom wifi megy ( 2.4 ) és van amikor olyan kedve van megy 120Mbps közvetlen közelről wifin, távolabb ( pár méter 1db tégla fal ) fele sebbesség, szakadás óránként kb
vagy a tplink rádugva sagemcom ( telekom off ilyenkor a wifi részre ) közelről sem jön a megfelelő sebesség, annyi, hogy mondjuk ez sosem szakad így meg.

(#47218) feelmt válasza feelmt (#47217) üzenetére


feelmt
tag

Tehát valami csak van a sagemcom-al ha 1, ő szakad a tplink nem, 2, zavar ide oda néha megy 120Mbps vele wifi-n, de ha rádugok másik rutert - hogy ne szakdjon ... - az már az adott eszközön amit rádugtam nem, csak fele sebességel. ottvan a legszélső jobb oldali csatorna 13. szerintem ott nem kéne hogy akkora zavar legyen hogy közvetlen közelről fele sebesség legyen csak

[ Szerkesztve ]

(#47219) tsteve válasza feelmt (#47216) üzenetére


tsteve
senior tag

ok egyszerű: a tp-link "jó" csatornahelyen van, nem szakadozik annyit...a sagemcom pocsék csatornán van...
-
OK, ez alapján én továbbra is azt mondom, hogy még esetleg egy 5 gigás második router kell ideiglenesen teszt célból...ha ott sem jön be a magasabb sebesség, akkor nem sokat tehetsz csak egy újrakábelezés és extra routerek lesz a megoldás...elég telitett a 6-os csatorna, sztem csoda hogy ennyit is hoz a sagemcom ezen a csatornán...a tp-link sem hoz többet, pedig jobb csatornahelyen van sokkal..a 2 közti kapcsolat sem lehet a hunyó, hiszen lan-on hozza a 120 mbitet a rendszered...ha mégis a sagemcom lenne a bűnös, az az 5 gigás teszten kibukik majd, s akkor irány a telekom belső sagemcom fóruma, ahol kivesézik rendesen ezt a routert....

próbáld csak ki a tp-link-et is a 6-os csatornán, simán lehet hogy ott ő is szakadozni fog, nem keveset...cseréld meg a két csatornát a sagemcom és a tp-link kötzött, s nézd meg utána melyik szakadozik jobban

[ Szerkesztve ]

(#47220) feelmt válasza tsteve (#47219) üzenetére


feelmt
tag

Köszi! a másik 5ghz rutert ugy teszteljem, hogy rádugom a sagemcom-ra vagy ap-ként ?
Próbáltam már a sagemcom-ot a mostani tplink csatornáján is amugy ott is szakadozott

https://www.aqua.hu/d-link-ac750-dual-band-10100-router-kulso-antennaval-dir-809e-426706.html ez jó lehet ?

[ Szerkesztve ]

(#47221) tsteve válasza feelmt (#47220) üzenetére


tsteve
senior tag

teszt esetén sztem ennek nincs jelentősége, hogy milyen mód, működnie kell mindegyik módban...de előbb próbáld meg a két csatornát megcserélni a sagemcom és a tp-link közt, melyik szakadozik jobban onnantól kezdve,,,a tp-linket is nézd meg a 6-oson...s ha tényleg szakadozik mindenütt a sagemcom, akkor irány a telekom belső fóruma, ezzel (is) sokat foglalkoztak ott korábban...

[ Szerkesztve ]

(#47222) Gubek-Einste válasza feelmt (#47220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC750-es eszköz nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47223) ArthurShelby válasza Multibit (#46915) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Végül az Azurewave AW-CE123H tényleg megoldás a problémára, így bizonyított nálam, hogy jobb mint az intel 7260.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47224) Multibit válasza ArthurShelby (#47223) üzenetére


Multibit
veterán

:C

Én nem játszom, tehát nálam nem gond, ha megnő egy kis időre a ping. Minden fontos (stabilitást, nagy sebességet igénylő) tevékenység kábelen megy, wifi-t csak böngészéshez használok. Ezért vagyok elégedett az Intellel. Egyébként megnéztem hogy viselkedik sorozatos pingeléskor a két kártya, az Azurewave tényleg jobb e tekintetben.

(#47225) ArthurShelby válasza Multibit (#47224) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én is csak néha napján (amikor van rá időm), és csak a régi kedvencemmel (cs1.6). Most meg annyi bajom van, hogy túl messze vagyok a routertől, és így jön be egy-két lag (de legalább ha közelebb megyek itt megoldódik a probléma).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47226) Multibit válasza ArthurShelby (#47225) üzenetére


Multibit
veterán

de legalább ha közelebb megyek itt megoldódik a probléma
Egy kábel csodákra képes ;]

(#47227) ArthurShelby válasza Multibit (#47226) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A következő lakásban, vagy felújításkor tuti kiépítem majd.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47228) feelmt


feelmt
tag

Üdv! hogyan tudok beállítani egy tplink-wr841n router-t accespoint-ként ? Olvastam neten hogyan kell, de azt nem értem, hogy ha nekem a "fő" routeren 196.168.0.1 az ip mit állítsak be az ap ruteren static ip-címnek ? ( asszem így kell ) dhcp-t kikacsoltam és nem a wan-portba dugtam a netet hanem az egyik lan-ba, illetve most akkor 2 külön külön hálozat lessz, vagy 1 ? köszi!

[ Szerkesztve ]

(#47229) Gubek-Einste válasza feelmt (#47228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47230) farkas-j válasza feelmt (#47228) üzenetére


farkas-j
őstag

"A segéd router egyik LAN portjába kötjük a fő router LAN portjából jövő kábelt. A segéd routerben a DHCP beállításoknál ki kell kapcsolni a DHCP szolgáltatást, mert az IP kiosztást a fő router fogja végezi. Ha ezt nem tesszük meg, összeakad a két router és működésképtelen lesz a hálózat! A LAN beállításoknál fix IP címet kell adni a segéd routernek (most már AP-nak), a fő router alhálózati tartományában. Ez az egységes alhálózat miatt szükséges. Ezt az IP címet a fő routerben le kell foglalni a segéd router számára, a LAN-os MAC címe alapján. (Általában address reservation a menü neve). Ha ez esetleg nem lehetséges mert pl. nincs ilyen opció a fő routerben, akkor olyan IP címet kell választani a kiegészítő routernek, ami kívül esik a fő router DHCP tartományán. Erre azért van szükség, hogy a fő router még véletlenül se ossza ki a segéd router IP címet más eszköznek.

Egy példa: ha a fő router IP címe 192.168.0.1 a DHCP tartománya 192.168.0.100 - 192.168.0.255 ebben az esetben a segéd routernek pl. adhatunk 192.168.0.2 -es IP címet. Adhatunk neki IP címet a 192.168.0.100 - 192.168.0.255 tartományban is, csak akkor le kell neki foglalni a MAC címe alapján ezt az IP címet a fő routerben, nehogy más eszköz kapja ezt meg. Én ez utóbbi megoldást javaslom, ugyanis találkoztam már olyan esettel, hogy ha a segéd router IP címét nem a fő router DHCP IP tartományából adtam meg, akkor elérhetetlen volt a hálózaton a segéd router konfigurációs felülete. A két router WiFi csatornáit úgy kell megválasztani, hogy ne azonos csatornán legyenek, mert akkor zavarják egymást, csökken a sávszélesség (sebesség). Arra is ügyelni kell, hogy a környező idegen WiFi csatornákkal se ütközzenek."

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47231) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!
Laptopról (windwos 10 pro)szeretnék tartalmat lejátszani Bubbleupnp-vel. Fel is tettem a szerver progit, elő is jön a filmnél a jobb klik dlna mód át is nyomja a tv re chromecast2 vel a képet de nincs hang.
Esetleg valami kodek pack kell a windwoshoz?

(#47232) george6109


george6109
csendes újonc

Kedves Fórumozók!
Érdeklődöm , hogy az alábbi WI-FI hálózat kialakítása lehetséges-e?
TP -Link Router- ehhez egy TP-Link AP (cliens üzemmódban vezeték nélkül) -ehhez csatlakozik egy újabb TP -Link AP ( AP üzemmódban vezetékkel az előző Ap -hez) + ehhez az AP -hez további 2 dbTP -link AP csatlakozna szintén AP üzemmódban( vezeték nélkül) . Ez a 2 db AP vezetékes üzemmódot biztosítana 2 db kamerának.
Milyen beállítások szükségesek ( SSID, titkosítás stb) Lehet mindenhol ugyanaz az SSID, illetve a jelszavak ?
A választ előre is köszönöm.

(#47233) Gubek-Einste válasza castiels (#47231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem wifi gond így nem ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47234) Gubek-Einste válasza george6109 (#47232) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható, a router router módba menjen.
AP1/AP3/AP4 client bridge, AP2 AP.
Lehet mind a router és mind az AP2 azonos SSID/jelszó pároson de a csatorna az ne legyen azonos.
Az AP-kat pedig így állítsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47235) ZackMarley


ZackMarley
csendes tag

Sziasztok!

Olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van két üzlethelyiség. Az egyikben már be van kötve az internet, vannak routerek is stb. A másikban nincsen semmiféle hálózat kiépítve, és azt szeretném hogy az egyik üzletből a másikba átsugározzam valami módon a jelet és ott akár egy WDS Bridge segítségével szétosszam az üzlet számára. A két helyiség között kb. 60m távolság van, nem igazán nyílik rá tiszta ráláthatóság. Nézegettem a TP-LINK TL-ANT2424B nevezetű antennát, de nem vágom, hogy hogyan működik, ha felrakom az első boltban akkor a másodikban is szükségem lesz egy ugyanilyenre a jel vételéhez avagy simán tud kommunikálni egy routerrel?
Bármilyen megoldást örömmel fogadok :DD

Válaszaitokat előre is Köszönöm!

(#47236) yanna


yanna
őstag

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem van. Létezik olyan hogy x router és y wifi kártya (laptop) ki nem állhatják egymást?

Az x routerrel sok minden más eszköz tökéletesen együttműködik, a y wifi kártyás laptop több más wifi hálózattal nagyon jól működik, de egymással nem hajlandóak. A hálózatot látja ugyan a laptop, de állandóan azt mondja, hogy erre a hálózatra nem lehet csatlakozni.
Hibaelhárítás semmit nem old meg, hol a router újraindításra hivatkozik, vagy azt mondja, hogy nincs a hatótávolságon belül hálózat, pedig látja, hisz minden próbálkozás után mondja, hogy erre a hálózatra nem lehet csatlakozni.
Eszköz típusokat nem tudok, ha fontos megtudom valamikor, bár a tesóm már nagy ívben le akarja tojni.

(#47237) george6109 válasza Gubek-Einste (#47234) üzenetére


george6109
csendes újonc

Köszi a választ..

(#47238) MarkusSchulz


MarkusSchulz
aktív tag

Sziasztok fogalmam sincs, hogy hol írjak erről. Úgy gondolom lehet hogy itt jó helyen van.

Elég sokat keresgéltem googlen és egyéb oldalakon, de még nem nagyon találtam meg a nagyon egyszerű és nagyon olcsó megoldást.

Szeretném az asztali számítógépemet vezeték nélkül átvinni a képet esetleg a hangot tévémre (játék miatt)

A HDMI kábel kizárva nagyon a legvégén hagynám, ha nem sikerül (15 méter).

Itt most az fordult meg a fejembe, hogy ha beszereznék egy elég erős 3.0 USB Wifi 5Ghz adaptert az asztali géphez és ezzel csatlakoznék rá a tévére (elméletileg nem lehetetlen) Valakinek erről tapasztalata van? Egyéb ötlet?

HDMI Stickek? Jó árban vannak, de fogalmam sincs, hogy működik. HDMI Stick a tévébe + ez a fentebb említett usb wifi adapter.

Jelenleg ez nem tesztelt és csak ötlet --> Monflo-val -> PC-ről a notebookra --> notebookról a tévére.

Köszönöm a segítségeteket és az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#47239) Gubek-Einste válasza ZackMarley (#47235) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen tiszta rálátás akkor teljesen bizonytalan lesz az eredmény. Mi van a két helyszín között mint zavaró tényező?
Távolsági linket mindig eszközpárral oldunk meg.
WDS-t nem érdemes használni.
Alapvetően egy ilyen rendszert kellene kiépíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47240) Gubek-Einste válasza yanna (#47236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetséges, sok esetben inkább beállítás/driver gondra vezethető vissza.
Pontos eszköz típus nélkül nem lehet mit mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47241) Gubek-Einste válasza MarkusSchulz (#47238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legbiztosabb megoldás a HDMI kábel lenne.
Ezt nem olyan egyszerű megoldani mivel mindkét eszköznek támogatni kellene az átvitelt.
Miracast irányában lenne érdemes elmenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47242) MarkusSchulz válasza Gubek-Einste (#47241) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

A tévén és a számítógépen a Plexet használom így gondolom a támogatottság meglehet, bár ez DLNA. 1000mbit mellet tökéletes minden. Igen a Miracast, de ahhoz ugye kell egy erős usb wifi adapter.

Aaa eddig erősen hajlok a direkt kötésbe, nem adom fel :D

Próbálkozok DLNA-n átvinni esetleg a a képet. Találtam egy programot, nem tudom mit alkothat (TVersity Screen Server)

[ Szerkesztve ]

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#47243) ZackMarley válasza Gubek-Einste (#47239) üzenetére


ZackMarley
csendes tag

A két helyszín között épületek vannak, kb 3.

(#47244) Gubek-Einste válasza ZackMarley (#47243) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen esélytelen ebben az esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47245) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

1-2 napja állandóan megszakad a net. 38 napja ment a router (WR1043ND v3; 3.16.9 Build 150729 Rel.36137n), gondoltam újraindítom, de nem tűnik valami jónak. :F

Itt van a napló, valaki lát valamit?

179 Apr 30 09:14:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
178 Apr 30 09:14:00 IPv6 NOTICE Run cmd dhcp6c -c /tmp/dhcp6c.conf -I eth0.2 -p /tmp/dhcp6c.pid eth0.2 OK.
177 Apr 30 09:14:00 IPv6 INFO DHCP6C main loop running.
176 Apr 30 09:14:00 IPv6 INFO Fork a child process to communicate with httpd.
175 Apr 30 09:14:00 IPv6 INFO Generated a new DUID: 00:01:00:01:20:98:67:57:ec:08:6b:a4:cd:f3
174 Apr 30 09:14:00 IPv6 INFO wide-dhcpv6: Get a hardware address on device eth0.2 successfully.
173 Apr 30 09:14:00 IPv6 INFO wide-dhcpv6: get hardware ID on device eth0.2.
172 Apr 30 09:14:00 IPv6 INFO DHCP6C: Actual network device is eth0.2, DUID type is 0.
171 Apr 30 09:13:57 IPv6 NOTICE Reset DHCPv6 information.
170 Apr 30 09:13:57 IPv6 NOTICE Dhcp6c is timeout.
169 Apr 30 09:13:26 IPv6 NOTICE Run cmd dhcp6c -c /tmp/dhcp6c.conf -I eth0.2 -p /tmp/dhcp6c.pid eth0.2 OK.
168 Apr 30 09:13:26 IPv6 INFO DHCP6C main loop running.
167 Apr 30 09:13:26 IPv6 INFO Fork a child process to communicate with httpd.
166 Apr 30 09:13:26 IPv6 INFO Generated a new DUID: 00:01:00:01:20:98:67:36:ec:08:6b:a4:cd:f3
165 Apr 30 09:13:26 IPv6 INFO wide-dhcpv6: Get a hardware address on device eth0.2 successfully.
164 Apr 30 09:13:26 IPv6 INFO wide-dhcpv6: get hardware ID on device eth0.2.
163 Apr 30 09:13:26 IPv6 INFO DHCP6C: Actual network device is eth0.2, DUID type is 0.
162 Apr 30 09:13:24 IPv6 NOTICE Reset DHCPv6 information.
161 Apr 30 09:13:24 IPv6 NOTICE Dhcp6c is timeout.
160 Apr 30 09:12:53 IPv6 NOTICE Run cmd dhcp6c -c /tmp/dhcp6c.conf -I eth0.2 -p /tmp/dhcp6c.pid eth0.2 OK.
159 Apr 30 09:12:53 IPv6 INFO DHCP6C main loop running.
158 Apr 30 09:12:53 IPv6 INFO Fork a child process to communicate with httpd.
157 Apr 30 09:12:53 IPv6 INFO Generated a new DUID: 00:01:00:01:20:98:67:14:ec:08:6b:a4:cd:f3
156 Apr 30 09:12:53 IPv6 INFO wide-dhcpv6: Get a hardware address on device eth0.2 successfully.
155 Apr 30 09:12:53 IPv6 INFO wide-dhcpv6: get hardware ID on device eth0.2.
154 Apr 30 09:12:53 IPv6 INFO DHCP6C: Actual network device is eth0.2, DUID type is 0.
153 Apr 30 09:12:51 IPv6 NOTICE Reset DHCPv6 information.
152 Apr 30 09:12:51 IPv6 NOTICE Dhcp6c is timeout.
151 Apr 30 09:12:48 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
150 Apr 30 09:12:45 DHCP NOTICE Dynamic IP(DHCP Client) obtained an IP successfully

[ Módosította: Intruder2k5 ]

.

(#47246) farkas-j válasza MarkusSchulz (#47238) üzenetére


farkas-j
őstag

Én ere a célra egy EZCast adaptert használok. Kb. 2 éve vettem egy ilyet. Sajnos most már duplája az ára. Ez kétféle módon tud csatlakozni a PC-hez. Lehet direktben, és be lehet jelentkeztetni a helyi hálózatba, és így hálózaton keresztül is tud kapcsolódni a PC-hez. Ha neked képernyőtükrözésre vagy kiterjesztett asztalra van szükséged mozgóképhez, akkor mindenképpen olyat keress, ami az 5GHz-t is támogatja. Mivel az enyém csak 2,4GHz-en működik, így teljes képernyős filmezésnél beszaggat képernyő tükrözésnél. Én előadásokhoz vettem PowerPoint-hoz. Ott tökéletes. DLNA üzemmódban viszont tökéletes a videó átvitel. Pl itt nézz körül.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47247) Gubek-Einste válasza Troy. (#47245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen nettel van használva?
Kábelen és/vagy wifi-n van a gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47248) MarkusSchulz válasza farkas-j (#47246) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

Szuper ezt én is nézegettem már, mindenképp az 5ghz kell az 1000mbit mellé. A teljes asztalt akarom tükrözni vele. Viszont ebből kettő kell? Egy a tévének egy az asztali gépnek? Vagy csak az asztali gépnek? Fogalmam sincs hogy működik ez a kütyü :D.

[ Szerkesztve ]

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#47249) Xpod válasza Troy. (#47245) üzenetére


Xpod
addikt

Üdv,

voltam ebben a cipőben én is. Nekem csak firmware csere segített.
Esetleg próbáld meg, hogy másik DNS szervert használsz.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#47250) Troy. válasza Gubek-Einste (#47247) üzenetére


Troy.
addikt

Kábelinternet. 80mbit/10mbit.
Kábelen és Wifin is gond van.
Eszközök így vannak kötve: [Modem] ----kábel-----[TP-link 1043ND V3]----kábel----[D-link dgs 1008d]-------kábel-----[TP-link TL-WA701ND]

Itt van néhány újabb sor:
198 Apr 30 18:10:45 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
197 Apr 30 18:09:34 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
196 Apr 30 18:08:41 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.106
195 Apr 30 18:08:41 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 8C:EB:C6:69:8C:5E
194 Apr 30 18:05:46 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.108
193 Apr 30 18:05:46 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 00:1F:33:FE:10:71
192 Apr 30 18:05:09 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.101
191 Apr 30 18:05:09 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from FC:64:BA:AD:A2:02
190 Apr 30 18:01:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
189 Apr 30 17:57:35 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
188 Apr 30 17:55:37 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.104
187 Apr 30 17:55:37 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 2C:59:8A:1D:3E:E9
186 Apr 30 17:46:56 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.102
185 Apr 30 17:46:56 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 98:0C:82:28:0F:36
184 Apr 30 17:41:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
183 Apr 30 17:38:10 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.105
182 Apr 30 17:38:10 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 20:7D:74:83:84:3D
181 Apr 30 17:37:20 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
180 Apr 30 17:27:35 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
179 Apr 30 17:26:25 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.103
178 Apr 30 17:26:25 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 78:2B:CB:91:3F:F2
177 Apr 30 17:23:58 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.107
176 Apr 30 17:23:58 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from A0:8D:16:BE:BC:82
175 Apr 30 17:21:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
174 Apr 30 17:13:10 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.105
173 Apr 30 17:13:10 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 20:7D:74:83:84:3D
172 Apr 30 17:08:40 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.106
171 Apr 30 17:08:40 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 8C:EB:C6:69:8C:5E
170 Apr 30 17:07:31 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.101
169 Apr 30 17:07:31 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from FC:64:BA:AD:A2:02
168 Apr 30 17:07:19 DHCP NOTICE Dynamic IP(DHCP Client) obtained an IP successfully
167 Apr 30 17:07:19 DHCP INFO DHCPC:GET ip:d9151a7f mask:ffffff00 gateway:d9151afe dns1:3e4dde5a dns2:d915101b static route:0
166 Apr 30 17:07:19 DHCP INFO DHCPC Recv ACK from server afb0001 with ip d9151a7f lease time 21600
165 Apr 30 17:07:18 DHCP INFO DHCPC Send REQUEST to server afb0001 with request ip d9151a7f
164 Apr 30 17:05:46 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.108
163 Apr 30 17:05:46 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 00:1F:33:FE:10:71
162 Apr 30 17:01:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
161 Apr 30 16:58:00 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.104
160 Apr 30 16:58:00 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 2C:59:8A:1D:3E:E9
159 Apr 30 16:57:35 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
158 Apr 30 16:51:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
157 Apr 30 16:49:19 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.102
156 Apr 30 16:49:19 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 98:0C:82:28:0F:36
155 Apr 30 16:41:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
154 Apr 30 16:36:32 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
153 Apr 30 16:35:17 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
152 Apr 30 16:32:39 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
151 Apr 30 16:31:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
150 Apr 30 16:27:35 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
149 Apr 30 16:26:25 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.103
148 Apr 30 16:26:25 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from 78:2B:CB:91:3F:F2
147 Apr 30 16:26:21 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.107
146 Apr 30 16:26:21 DHCP INFO DHCPS:Recv REQUEST from A0:8D:16:BE:BC:82
145 Apr 30 16:26:21 DHCP INFO DHCPS:Send OFFER with ip 192.168.0.107
144 Apr 30 16:26:20 DHCP INFO DHCPS:Recv DISCOVER from A0:8D:16:BE:BC:82
143 Apr 30 16:22:39 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
142 Apr 30 16:21:24 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
141 Apr 30 16:21:06 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 78:2B:CB:91:3F:F2
140 Apr 30 16:20:13 DHCP INFO DHCPS:Recv INFORM from 00:24:1D:DB:CA:82
139 Apr 30 16:13:10 DHCP INFO DHCPS:Send ACK to 192.168.0.105

Xpod: Hello!

Esetleg tudsz ajánlani egy stabil firmware-t?
üdv.

[ Szerkesztve ]

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.