Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) Xpod válasza dmad (#47050) üzenetére


Xpod
addikt

MAC cím szűrés van?
Milyen titkosítás van a wifi-n?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#47052) dmad válasza Xpod (#47051) üzenetére


dmad
aktív tag

Mac szűrés kikapcsolva, WPA2 titkosítás..
De már próbáltam úgy is, hogy kikapcsoltam a titkosítást.
Akkor is csak molyol, aztán kiírja, hogy nem tud kapcsolódni az alapértelmezett hálózathoz.
Már azt is többször próbáltam, hogy elfelejtetem vele a hálózatot, akkor újra kéri a jelszót, de nem csatlakozik... :W :W

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#47053) Xpod válasza dmad (#47052) üzenetére


Xpod
addikt

A hálókártyának van saját kezelő programja?
Ilyesmivel akkor találkoztam, mikor egy régebbi broadcom-os hálókártyával kellet win xp-s gépe wifire kötni.
Csak úgy ment, hogy a hálókártyához adtak egy kezelő progit és abban adtam meg a wifi adatokat.

Illetve még egy kérdés, a router az B/G vagy N only beállítással van konfigolva?
Megpróbálnám, hogy b/g vagy b/g/n módot állítanék be.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#47054) dmad válasza Xpod (#47053) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszi a segíteni akarást. :R
Nincs saját kezelőprogramja, csak a drivert tettem fel.
A router mixed módban van, 2 beállítás van benne, vagy mindhárom (b,g,n), vagy csak n.

Élj úgy, hogy.......

(#47055) Gubek-Einste válasza dmad (#47054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csatorna 1 és 11 közötti?
Gyártó/chipset driver-t tettél fel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47056) dmad válasza Gubek-Einste (#47055) üzenetére


dmad
aktív tag

Igen (auto-n van, de már próbáltam kézzel állítani 1-9 között, de nem segített...)
, és igen (elvileg a latest driver van fent).
Minden más wifivel kommunikál, legyen az router, vagy telefonról megosztott hotspot...
Csak ezzel a nyomorult UPC-vel nem akar.
Természetesen az UPC ügyfélszolgálat szerint a laptop nem jó.... :W

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#47057) Gubek-Einste válasza dmad (#47056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47058) dmad válasza Gubek-Einste (#47057) üzenetére


dmad
aktív tag

Igen, már gyárilag az UPC adja meg.

Élj úgy, hogy.......

(#47059) richfuel


richfuel
csendes tag

info, megosztom, hátha valakinek hasznos lehet: UPC Wi-Free átfordítható saját hálózatba, tovább osztható Soft AP-vel.
TP-link TL-WN722N Soft AP módjával próbáltam egyszerre több eszközzel a Soft AP oldalon. Gond nélkül megy.

(#47060) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Végre jó hírem a 300 méterrel odébb internetezérsől. A tp link cpe 210 -eket sikerült jól belőni, meg beállítani s mostmár a 30 megás netből 16 megával stabilan netezek 300 méterrel odébb, persze a tetőre vannak feltéve hogy egymásra nézzenek Ap- Klient módba, a B pontban pedig egy ap/repeater szórja a netet wifin, ami a Kliensbe csatlakozik ugye. Itt nem egészen értem, hogy miért van az hogyha maga a Kliensbe csatlakozok vezetékesen akkor a laptop hoz 25 megát a 30 -ból, de ha rárakom ezt a wifi ap/repeater eszközt, akkor a B pontban a net sebessége márcsak 16 mega wifin. Nem értem, ha egyszer a Kliens már befog 25 megát 300 méterről, akkor miért nem tudja azt 1 méterrel odébb oda adni a wifis eszköznek, mert valahol elveszik pár mega de nem baj, ez legyen a legkevesebb, a lényeg hogy jó a helyzet.

A cpe210 azért lett ideális választás, mert utp kábellel hosszabbítható akár 60 méterig, s ott nincs jelveszteség sem. Így ezért esett végül erre a választás.

S az elmúlt napokban a beállításaival kísérleteztem, s szerencsére azt kell mondjam, hogy jó hírem van most már. Sikerült stabil, gyors internet elérést létrehozni 300 méterrel odébb, ami elsőnek nem sikerült, mert nem voltak jók a beállítások. Elsődleges is ,hogy irányított antennánál nagyon pontosan kell belőni őket, hogy egymásra nézzenek, ha pár fokot eltérünk, már nem lesz olyan jó a jel, még ha lehetne is. A második amit ki próbáltam, hogy a cpe210 -ben a 20/40Mhz -es channel with értéket fix 20mhz -re állítottam, így jobb lett az átviteli sebesség. (10 Mhz-nél még stabilabb jel volt de már kisebb sebesség.)

(#47061) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!
Lehet buta kérdés lesz, de ...
Egy eszköz MAC címét miként tudom megszerezni, ha nem tudok hozzáférni az eszközhöz?
Mobiltelefonrol lenne szó.
Üdv!
Máté

(#47062) tpeter77 válasza Cimbooora (#47061) üzenetére


tpeter77
addikt

wifi menüpontban keresd, ott találhatod.
Androidos teló esetén a Haladó / speciális részben látszik a MAC cím.

(#47063) Cimbooora válasza tpeter77 (#47062) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Az a helyzet, hogy nem tudom kivitelezni, hogy a telefonba megkeressem ezt, mert nincs itt. IP címet tudok róla, ha esetleg ezzel előrébb lennék.

(#47064) Gubek-Einste válasza Cimbooora (#47063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha meg tudod nézni a router-ben akkor a log alapján kikerül, hogy amikor aktív volt az eszköz akkor milyen IP címet milyen MAC címhez volt kiosztva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47065) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#47047) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, de ugyanez a felépítés máshol 0-24-be megy már 1 éve... :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47066) csabyka666 válasza richfuel (#47049) üzenetére


csabyka666
addikt

Igazából van olyan eszköz az utolsó routeren, amin jön rendesen a vezetékes sebesség, mellette egy másikon már nem. Ez a bajom, hektikus az egész, és nem tudom, miért ilyen... :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47067) MaCS_70 válasza richfuel (#47059) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon jól hangzik -- leírnád egy kicsit részletesebben?

Pontosan mit és hogyan tudtál megoldani?

Mi éppen arra pályázunk, hogy mivel nincs más internetforrás, a környező Wifreet kéne bevezetni a helyi hálózatba, de még csak ott tartunk, hogy a routerek nem ismerik a Wifree hitelesítési eljárását.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47068) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#47065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok rejtélyes dolog van, minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47069) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#47067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

OpenWRT alatt megoldható a Wi-Free tovább osztása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47070) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#47069) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszi, ez megvan -- csak éppen a wifi nem igaán működik az N18-ason OWRT-vel -- amennyire tudom.
Nem az én játékom, csak közvetítek.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47071) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#47070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kell venni egy olcsó OpenWRT kompatibilis (akár használt) router-t ami felcsatlakozik a Wi-Free-re, egy másik pedig osztja helyben a wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47072) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#47071) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amennyire tudom, a LAN-oldal annyira nem is érdekes, úgyhogy az OpenWRT-képes alap router is elég lehet.
Annyiban vagyok érintett, hogy az N18-ra én beszéltem rá a barátomat -- mentségemre szolgáljon, hogy N66-ot akart venni eredetileg, használtan és drágábban, és a wifrees mizériáról nem tudtam.

A gond annyi, hogy az illető tart az OpenWRT-től, úgyhogy minden megoldás érdekes lehet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47073) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#47072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg tudtommal nincsen más megoldás a Wi-Free tovább osztására mint az OpenWRT-s eszköz használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47074) richfuel válasza MaCS_70 (#47067) üzenetére


richfuel
csendes tag

Semmi extra, primitív módszer.
Fogsz egy PC-t két wifi adapterrel, az egyik kliens a másik a softap.
A klienssel csatlakozol a Wi-Free-e és megosztod rajta az internetet a softap felé.
A laptopomon próbáltam. (Win10)
A beépített wifi adapterrel csatlakoztam a Wi-Free-re, A TP-link adaptert pedig a saját utilityben átkapcsoltam softap üzemmódba. A softap-re pedig felcsatlakoztam mobilokkal. Átjött a teljes 10/1 Wi-Free brutális :) sávszélesség.
Gondolom, ha a LAN-ra normál AP-t raktam volna, afelé is megosztható a net.
Valami alacsony fogyasztású miniPC-vel lenne érteme 24/24 órás üzemet kialakítani, távoli asztallal.

(#47075) MaCS_70 válasza richfuel (#47074) üzenetére


MaCS_70
félisten

richfuel, Gubek-Einste, köszönöm!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47076) Gyurka6 válasza MaCS_70 (#47070) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Úgy látom, az n18-ra ddwrt van, dir825 tudja a wi-free-t vele lan-on tovább küldeni.

Gyurka

(#47077) Gubek-Einste válasza richfuel (#47074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell ehhez semmilyen utility, a windows is tudja alapból ez, soft AP.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47078) jasohn


jasohn
tag

Sziasztok, milyen wifi repeater-t ajánlanátok egy max. 25 (általában 10 fogyasztó) eszközt kiszolgáló hálózathoz?
A routerünk egy MikroTik RouterBoard 951g-2hnd.

(#47079) Gubek-Einste válasza jasohn (#47078) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U jó lesz ide.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47080) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

szeretnék wifi jelet erősíteni a házban mert a vastag falakat nem viszi tovább a PR telekom gyári routere. Legalább 20m távolságra lenne szükségem és ehhez mit ajánlotok? Kössek be egy erősebb routert, vagy ezek a wifi jel erősítők jók valamire?

Köszi

(#47081) mezis válasza jófejsrác (#47080) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

UTP kábel + WiFi routerek (AP-k). :K

mezis

(#47082) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, egy TP-LINK TL-WR1043ND v2.1 és egy intel centrino advanced-n 6205 300mbit közt, közepesen zsúfolt környezetben, kb mennyi lehetne a maximális wifi sávszélesség? Jelenleg a legkevésbé zsúfolt csatornán egy TP-LINK 841N-el ~60mbitet lehet kipréselni. De a gyári Telekom-os Gigabites router tud 70+-et is csak az instabil wifi terén.

(#47083) psefever


psefever
újonc

Sziasztok!
Kb két hónap múlva lesz esedékes, hogy Telekom internetet + IPTV-t köttessek a házba.
Nos a kérdésem a következő: szeretném, hogy a kertben lévő fedett kiülőben is legyen wifi (bográcsozás + sörözés közben is lehessen zenét hallgatni). Tervben a 20 Mbit/s net lenne gyorsító opcióval. A kertben lévő hely nincs túl közel a router-hez, kb. 20-30 méter légvonalban. Milyen range extendert ajánlanátok ehhez a projekthez? Vagy milyen alternatívát?
Köszönöm a válaszokat!

(#47084) powerup2


powerup2
addikt

Olyan routert keresek ami akár gigabites nethez is jó dual band-es és minél nagyobb területet fedjen le tudja az ac szabványt . Családi házat kéne lefedni két színt 90nm2 alapterület plusz jó lenne ha a teraszon is lenne normális net főleg ha nyáron az ember telefonnal vagy macbook-al ki akar ülni és netezni. Jó pár eszköz használná a netet asztali gép 3 notebook 3 telefon és tablet.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#47085) kircsike válasza powerup2 (#47084) üzenetére


kircsike
tag

Nem írtad hogy mennyit szánsz rá.
Netgear R7000 Nighthawk-ot javaslom, bivaly erős a Wi-Fi-je saját tapasztalatom alapján és nagyon szépen muzsikált nálam amíg azt használtam.
Na most az ára nem TP-Link kategória. :D

[ Szerkesztve ]

(#47086) krealon válasza kmisi99 (#47082) üzenetére


krealon
Topikgazda

"közepesen zsúfolt környezetben, kb mennyi lehetne a maximális wifi sávszélesség? Jelenleg a legkevésbé zsúfolt csatornán egy TP-LINK 841N-el ~60mbitet lehet kipréselni. De a gyári Telekom-os Gigabites router tud 70+-et is csak az instabil wifi terén."

Ennyi a teteje.
A 841-es (helyesen) valoszinuleg 20 MHz-es csatornaszelesseget hasznal, igy osszejohet 144 Mbps link, amin terhelt kornyezetben 60 Mbps atvitelnel tobbet nem fog tudni.

A telekomos router valoszinuleg 40 MHz-es csatornaszelesseget hasznal, igy osszejohet akar 300 Mbps link is, de a sok kulso Access Point (router) miatti utkozeesk lerontjak a stabilitast.

Stabil vagy gyors wifit szeretnel? A valasztas a tied.

(#47087) powerup2 válasza kircsike (#47085) üzenetére


powerup2
addikt

Miért milyenre tértél át ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#47088) kmisi99 válasza krealon (#47086) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem száz százalék, de a telekomos eszköz szerintem 20Hz-en volt. De ha 40-en volt akkor megmagyarázza az instabilitást. Akkor lehet nem ruházok be komolyabb routerbe, hanem kihúzok kábelt a telekomos gigabites eszközből oda ahol kevés a mostani router.

(#47089) jófejsrác válasza mezis (#47081) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Szia,

ezt úgy érted, hogy vegyek egy plusz routert és csak kvázi toldjam meg utp kábellel a kívánt helyre? Így akkor ezek a wifi jel erősítők nem alkalmatlanok vagy jobb a plusz router? :))

(#47090) Gubek-Einste válasza psefever (#47083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel kihúzása és egy AP módú eszköz beüzemelése lenne legoptimálisabb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47091) Gubek-Einste válasza jófejsrác (#47089) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a legbiztosabb megoldás a lefedettség javítására.
A repeater-ek alapból felezik az elérhető link sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47092) mezis válasza jófejsrác (#47089) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

Legolcsóbb, legbiztosabb megoldás. Csak switch-ként szokás beállítani, de bármikor használható WiFi routernek is. (Pl. problémád van a jelenlegi routerrel és ki kellene próbálni egy másik routert.)

mezis

(#47093) jófejsrác válasza Gubek-Einste (#47090) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Elnézést de mi az az "AP módú" eszköz? :B

(#47094) mezis válasza jófejsrác (#47093) üzenetére


mezis
nagyúr

Hozzáférési pont (vezeték nélküli). Access Point.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47095) jófejsrác válasza mezis (#47094) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Grr, azt hittem ez valami eszköz :D. Köszönöm a válaszokat, akkor így járok el. :))

(#47096) kircsike válasza powerup2 (#47087) üzenetére


kircsike
tag

ASUS RT-AC87U

(#47097) Multibit válasza kircsike (#47096) üzenetére


Multibit
veterán

Az miben jobb, mint az R7000?

(#47098) kircsike válasza Multibit (#47097) üzenetére


kircsike
tag

Van rá jól működő gyári alapokra épülő alternatív firmware.
Kb. ennyivel.
A Wi-Fi-je a Netgear Nighthawk-nak erősebb ez tuti.

(#47099) Multibit válasza kircsike (#47098) üzenetére


Multibit
veterán

Értem. Kösz! (Netgearre van Tomato)

(#47100) handbrake válasza Ferenc. (#47060) üzenetére


handbrake
csendes tag

Nekem lassan 3 éve megy így egy kis "hálózatom".
Ami most már 3 routerből álló lett. A-B WDS.ben van összekapcsolva itt csak N-es szabványt használva fix csatornán! A-n használva van a wifi is kívül ritkán. B router csak a A routerrel kommunikál WIFI-n. B routerből UTP-n ha laposba nézem a 30 Mbit-ből van 1,8 Mb/s igazán jó esetben, viszont C routerbe ami B-ből UTP-n megy már nincs meg annyi sem... Fene se érti. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.