Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Gubek-Einste válasza mexel (#46649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kliens módú eszközt szeretnél használni akkor a legegyszerűbb megoldás egy sima wifi router CFW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46652) farkas-j válasza Gubek-Einste (#46651) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem értem, hogy egy "nem hozzáértőnek" miért ajánlgattok CFW-es routert pl AP-ként való használathoz? Van több router is ami alapból tudja ezt az üzemmódot. Pl a a TP-Link TL-WR843 , a TP-link TL-WR743 is ilyen, de az ASUS-nak is van ilyen készüléke. Egy kezdőnek sokkal egyszerűbb, mint a frimware hekkelgetés.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46653) And válasza farkas-j (#46652) üzenetére


And
veterán

1.) Egy CFW-vel felvértezett router alapszintű beállítása lényegében nem feltételez több ismeretet, mint a gyári FW-rel szerelt típusoké. A lehetőségek száma nyilván nagyobb 3rd-party firmware alatt, de ez nem jelenti azt, hogy mindenhez kötelező hozzányúlni.
2.) A kolléga nem AP-módhoz ajánlja a CFW-t, hanem kliens-módhoz, amit egy csomó - főleg régebbi router - nem ismer. Az AP-módot ugyanis minden router támogatja, ha nincs "dedikált" AP-mód, akkor annyit vesztünk a hiányával, hogy például a WAN-port nem használható LAN-ként.

(#46654) farkas-j válasza And (#46653) üzenetére


farkas-j
őstag

Igazad van, rossz volt a megfogalmazáspm. Az általam említett routerek kliens módban is működnek. A vőmnek én üzemeltem be egy 743-ast a PC-jéhez, mert nem volt lehetőség kábelezésre. A hozzáértés a frimware frissítéshez (is) kell. Ezt kevesen vállalják be.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46655) mexel válasza Gubek-Einste (#46651) üzenetére


mexel
veterán

Hogy érted hogy kliens módú eszközt szeretnék használni? Miért fontos a custom fw? Írtam, hogy mi lenne amit szeretnék, egy wifi routertől távol lévő gépet szeretnék nettel ellátni. Jelenleg egy pci kártya van benne de azt cserélni kellene valamire. Arra vonatkozott a kérdésem, hogy egy sima wifi router működik-e vevőként. Nem akarom továbbosztani, semmit, csak arra az egy gépre.

(#46656) V/ válasza mexel (#46655) üzenetére


V/
titán

sima wifi router működik-e vevőként. Igen.

(#46657) mexel válasza V/ (#46656) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm!
Nem vagyok teljesen laikus, bár ez a router dolog nem erősségem. A CFW-vel sincs gondom ha az muszáj, csak eddig sok infót olvastam, egyik helyen hogy egy sima router is jó arra amire nekem kell és sok helyen azt mondják hogy nem.
Próbáltam leírni mit szeretnék de talán nem érthető :)

Valami faék egyszerű módon kellene feltennem a kérdést:
Van egy gép ami egy régi PCI kártyával és antennával fogja a wifi jelet. Ezt a kártyát ki kell vennem a gépből és más kell helyette. Van ott egy használaton kívüli tlwr340gd router. Jó lenne erre a célra? Nem akarom a netet továbbosztani, semmit nem akarok vele, csak arra az egy gépre kábellel netet úgy, hogy a router legyen a vevőegység és a gépet kábellel rákössem.

Milyen üzemmód kell ehhez? Kliens? Bridge?

(#46658) Intruder2k5 válasza V/ (#46656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem minden wireless router ismeri a kliens módot.

(#46659) V/ válasza Intruder2k5 (#46658) üzenetére


V/
titán

Akkor le vagyok maradva, mert 10 éve nem került olyan a kezembe.
Az említett TL-WR340GD tudja WDS wireless bridge provides seamless bridge to expand wireless network

[ Szerkesztve ]

(#46660) And válasza V/ (#46659) üzenetére


And
veterán

A WDS aztán minden, csak nem kliens! Nagyon nem az, mert eleve nincs szabványosítva, úgyhogy csak azonos chipsetek (és firmware-ek) alatt szeret működni. A TL-WR340 user guide-ja nem tartalmazza ugyan magát a WDS-szót, viszont azt írja, hogy: "The APs can communicate with each other in Bridge mode unless they know each other’s MAC address." Ez pedig erősen WDS-re utal, mivel a kilens-mód eleve nem AP-k összeköttetésére szolgál, és kliens működésnél (AP <--> kliens kapcsolatnál) soha nincs is szükség az eszközöknél egymás MAC-címének kölcsönös megadására (a MAC-szűrés más lapra tartozik, de az ugye nem erről szól). A TL-WR340 mellesleg nem kompatibilis egyik 3rd-party / custom FW-rel sem.
Mod.: mexel, tehát arra a kérdésre, hogy "[..] egy sima wifi router működik-e vevőként.", a válasz az, hogy ez egyáltalán nem biztos. Amelyik nem multifunkciós, vagy nem tehető CFW-vel azzá, az erre nem képes, a TL-WR340G sem támogatja. (Rádiótechnikailag minden wifi adó és vevő is, de ami neked kell, az a kliens-mód, azzal lehet egy AP-re / wifi-routerre felcsatlakozni. A belső wifi-kártyák, szimpla USB-s adatperek is kliens-eszközök, már ami a működési módjukat illeti.)

[ Szerkesztve ]

(#46661) V/ válasza And (#46660) üzenetére


V/
titán

Minden bizonnyal igazad van, de sokan használják ezt a routert úgy, ahogy ő szeretné. Úgy emlékszem én is valamikor.
De nem szállok vitába senkivel, hogy routert nem lehet máshogy használni csak routerként. Úgy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#46662) And válasza V/ (#46661) üzenetére


And
veterán

Még egyszer: a TL-WR340G (és egy csomó hasonló, régi router) nem tudja a kliens módot, pont. Amit tud, az a WDS-bridge, amely segítségével rá tud kapcsolódni más AP-re, de csak akkor, ha a következő feltételek teljesülnek:
- azonos chipset, vagy legalábbis azonos WDS-implementáció (ez fw-függő is lehet),
- egymás MAC-címének megadása a routereken,
- az előbbi értelmében a 'másik' routernek - az eredeti AP, amelyre kapcsolódni szeretnénk - is támogatnia kell a WDS-t,
- legfeljebb WEP titkosítás húzható rá a kapcsolatra.
Na most egy szimpla kliensnek az előbb felsoroltak közül egyikre sincs szüksége, illetve nem kell leragadnia a WEP-nél (ez is megoldásfüggő, van olyan firmware,a mely alatt WDS-nél is működik a WPA/WPA2). Tehát nem, ez továbbra sem egy mindenre jó kliens-megoldás! Még többi infó: [link].

(#46663) V/ válasza And (#46662) üzenetére


V/
titán

Oké, még több infó.
Rendben egyetértek veled, nem lehet csak szögelésre használni, mint kalapács.

[ Szerkesztve ]

(#46664) dethroner


dethroner
veterán

Tiszteletem Uraim!
Mivel nem találtam külön hálózati kártyás topikot, itt tenném fel a kérdésem. Van egy laptop, ami eddig szinte fixen 72Mbps linksebességgel csatlakozott a wifi hálózathoz. Próbáltam ezt valahogy feljebb állítani, hátha sikerül. Nos, persze hogy nem, sőt, rosszabb lett :F Szóval az volna a tisztelettel kérésem hogy berakom ide képen azt a felületet amit piszkáltam, megtennétek hogy megírjátok melyik beállítást mire rakjam, mert persze az adapter alaphelyzetbe állítása nem hozza meg azt az eredményt (szerintem nem is nyúl ezekhez)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46665) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#46658) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak hogy én is értsem. A kliens mód a repeater/media bridge mód?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46666) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#46665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több féle elnevezésben is szerepelhet kliens mód, pl.:

WISP mode (Wireless Internet Service Provider)
Wireless client mode
Wireless ethernet bridge mode

Ezek mind a három olyan beállítás, ahol a router wifi interfésszel csatlakozik egy másik access pointra, csak még az első két beállítás NAT-ol is, a harmadik nem. A repeater nem kliens mód, a média bridge az általam említett harmadik funkció.

(#46667) Gubek-Einste válasza V/ (#46663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt a repeater funkcióról van szó alapvetően.
Még a TP-Link esetében sincsen olyan, hogy az összes típusnál azonos lenne a WDS kezelése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46668) Gubek-Einste válasza dethroner (#46664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a wifi adapter?
Milyen router van használatban?
Mik a router-en a wifi beállítások?

A 40 MHz-s lehetőség legyen aktív.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46669) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#46666) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azt hittem a repeater és a media bridge ugyanaz, csak a bridge-nek van usb-je is.
Egy n12 d1-ben van gyárilag is client mode, vagy csak custom firmware-vel?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46670) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46669) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Media bridge a kliens mód egyik megnevezése.
Az N12 D1 gyári firmware-ében csak router/AP/repeater mód van, Tomato alatt van a többi is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46671) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#46669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem is van egy RT-N12 D1-em, de sosem láttam a gyári fw-jét, így ezt nem tudom, de Tomato-ban biztosan van, kliens, és wireless ethernet bridge is.

A media bridge módban működő eszköz nem NAT-ol, az tulajdonképpen csak oda-vissza alakítja a wifi és a kábeles jelet az eszközök között.

[ Szerkesztve ]

(#46672) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Ha usb stick-el ( wn722n ) wifin kapcsolódok a routerhez, a képen jelölt sebesség miért több mint kábelen ??
Hogy van ez ?? Kábelen az alaplapi van használva.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46673) dethroner válasza Gubek-Einste (#46668) üzenetére


dethroner
veterán

Laptopban van, Broadcom BCM4313. Tp-link 1043v3. Openwrt van, bgn mix, wpa2, aes titkosítás.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46674) MaCS_70 válasza And (#46660) üzenetére


MaCS_70
félisten

"The APs can communicate with each other in Bridge mode unless they know each other’s MAC address."

És ez így volt valamilyen eszköz leírásában??? :Y
Vajon hogyan fordíthatták...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46675) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#46671) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat (neked is Gubek-Einste), ma is tanultam valamit. :)

Egyébként a wifiről van valahol jó cikk magyarul? (esetleg angolul a wikipedia-n kívül)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46676) Gubek-Einste válasza rostiron (#46672) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Független egymástól a két kapcsolat típus.
A wifi-n a link sebesség van jelölve amivel a két eszköz összekapcsolódott, a mérhető sebesség ennél jóval kevesebb lesz mivel a mérhető adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban. Gyakorlatban egy N150-es linken 40-50 Mbps mérhető sebességre lehet számítani.
A kábeles kapcsolat esetében valósan meg is lesz a kijelzett sebesség.
Milyen router van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46677) Gubek-Einste válasza dethroner (#46673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennél az adapternél a 72 Mbps a max link sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46678) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#46675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan miről szeretnél olvasni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46679) rostiron válasza Gubek-Einste (#46676) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Tplink 841ND

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46680) ArthurShelby válasza Gubek-Einste (#46678) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyrészt jó lenne, ha a fejemben össze állna minden.
Pl hogy mit jelent a 20/40 sávszél a 2.4 ghz-nél, 20/40/80 5ghz-nél, hogy mitől függ/miben más ami nem csak 150Mbit-et tud, hanem 300-at is, és azt hogyan.
Hogy mennyire érvényesül a fizikából itt, hogy E=h*f (enegergia egyenlő planck állandószor frekvencia (a frekvenciát itt csomószor v-vel jelölik)), vagyis hogy minél nagyobb a frekvencia, annál nagyobb az energiája (wifi teljesítménye).

Jobb lenne magyar nyelvű, azt könnyebben/jobban megértem talán (kevesebb energiát kéne belefeccölni a megértésbe), de gondolom magyar nyelvű nem nagyon van, így marad az angol.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46681) dethroner válasza Gubek-Einste (#46677) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, erre már magam is rájöttem. De anélkül hogy tiszteletlen lennék, megkérlek olvasd el újra a hozzászólásom/kérdésem ;)
link

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46682) V/ válasza dethroner (#46681) üzenetére


V/
titán

Ez ha a routerben engedélyezve van a 40 Mhz akkor a BCM4313GN 150-el mehet, 144-t írt ki ehhez a kártyához ugyanennél a fajta routernél. A routeren nem automata a sávszélesség, hanem ahol a 40-is szerepel és ha van Enable SpeedDoost (Up To 450Mbps) azt jelölni kell

(#46683) dethroner válasza V/ (#46682) üzenetére


dethroner
veterán

Engedve van a 40MHz, de mégis csak 72Mbps volt a max amivel csatlakozott. De sajna már az is csak álom sebesség, ugyanis a linkelt képeken található beállításokban sikerült úgy belepiszkálnom, hogy ugrál a vonalsebesség és talán max 35-el csatlakozik, aztán ez néha lemegy akár 5,5-re is. Szóval mire állítsam a kártyán azokat a beállításokat, hogy legalább a korábbi stabil 72Mb kijöjjön?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46684) V/ válasza dethroner (#46683) üzenetére


V/
titán

Az első a 40MHz Intoleráns az letiltva legyen.
A XPress (TM) technológia engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

(#46685) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a segítségeket a router ügyben, ha odakerülök megnézem mit lehet vele csinálni.
Milyen pci kártya lenne javasolt win10 alá ami jól működik, stabil és jó a vétel vele?
Valami ilyesmi, pontosan melyiket érdemes?

(#46686) And válasza ArthurShelby (#46680) üzenetére


And
veterán

A rádiós / spektrális sávszélesség alapjaiban határozza meg az átvihető bitsebességet. Az egyes üzemmódoknak (wifi-szabványoknak, modulációknak) meg van egy úgynevezett spektrális hatásfok nevű jellemzőjük. Ez megmondja, hogy adott bitrátához mekkora analóg sávszélességet kell elfoglalnia a rádiófolyamnak. Erről több infó itt: [link]. Látható, hogy pl. a 802.11g szabvány esetén ez az érték 2,7 bps/Hz, vagyis a rendelkezésre álló 20 MHz-es analóg spektrumon 54 Mbps-es fizikai jelzési sebesség (szimbólumsebesség) vihető át. Az adatráta kétféleképp növelhető: vagy megnöveljük az analóg (rádiós) spektrum szélességét, vagy olyan modulációt / üzemmódot választunk, amelynek jobb a spektrális hatásfoka. Az egymás utáni wifi-szabványok általában mindkét lehetőséggel élnek, így jönnek ki a 20 MHz-es (még a 802.11b szabvánnyal képbe került) rádiós sávszélesség többszörösei. Aztán be lehet vetni azt a trükköt is, hogy se a spektrális hatásfokot (modulációt), se a rádiós sávszélt nem növeljük, viszont több 'párhuzamos rádiófolyamot' (spatial stream-et) alkalmazunk, és így növeljük a sávszélességet. Ez egy viszonylag bonyolult trükk (spatial multiplexing) eredménye, és azzal a megkötéssel jár, hogy az egyes párhuzamos - mégis ugyanazt a spektrumrészt vagy csatornát - rádiófolyamokat térben szét kell választani, azaz külön antennákra kell vezetni mind adó-, mind vételi oldalon. Ez a MIMO lényege: az eredetileg csak az üzemmódtól és rádiós spektrumszélességtől függő adatráta az antennák számának többszörözésével növelhető. A MIMO a 802.11n-szabvánnyal jött a képbe, a 300 Mbps jelzési bitrátájú és afeletti sebességű üzemmódokkal. A 150 Mps-es - MIMO nélküli, csupán egyetlen stream-et használó - mód 40 MHz rádiós sávszélességet igényel, az 'eredeti', 20 MHz-es spektrumon ennek az értéknek csak a fele vihető át.
(Az E= h*f Planck-féle összefüggés nem igazán tartozik ide, mivel az az adott frekvenciájú / hullámhosszúságú foton energiáját adja meg, a wifiénél nagyságrendekkel magasabb frekvencián. A wifi teljesítményének ehhez nem sok köze van, az adott teljesítménnyel kisugárzott 2,4 és 5 GHz-es hullámok időegység alatt ugyanannyi energiát továbbítanak.)

(#46687) dethroner válasza V/ (#46684) üzenetére


dethroner
veterán

Sose ment 72 fölé a vonalsebesség, a router gyári fw-ben meg nm volt SpeedDoost lehetőség, bár én is olvastam valahol ilyet, de nem találtam. A 1043 v2-ben van ilyen, de az enyém v3-as és nincs benne. Megcsináltam amit javasoltál, de így is nagyon ingadozó volt, így inkább előkerestem a telepítő CD-t és újratelepítettem. Most sokkal stabilabb. És hiába tettem a routerben a 40MHz-re, a kapcsolatot továbbra is csak 20MHz-es látta. Mindegy, így marad.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46688) krealon válasza dethroner (#46687) üzenetére


krealon
Topikgazda

"És hiába tettem a routerben a 40MHz-re, a kapcsolatot továbbra is csak 20MHz-es látta."

A 40 MHz uzemmodnak csak akkor van ertelme, ha a felhasznalt frekvenciasav kelloen tiszta.

A 2.4 GHz-es ISM savban rengeteg eszkoz (nem csak wifi) dolgozhat, es ezek mind-mind zavar(hat)jak a wifi atvitelt.
Volt egy eset korabban, ahol egy vezeteknelkuli videojel-tovabbito lehetetlenitette el a wifi kommunikaciot. De vannak mas esetek, ahol wifi eszkoz zavar egyeb atvitelt.

Meg kell erteni, hogy a wifi, nem kabel.

5 egyszeru tipp, a jobb wifi halozatert.

(#46689) V/ válasza krealon (#46688) üzenetére


V/
titán

17-en vagyunk a "wifi-n" így körbe a szomszédság.Ha a routerem 20 MHz-el szór, akkor az eszközeim legjobb esetben is max. 54-el kommunikálnak.
Ha 40-re állítom 130-300-ig ugyanebben a felállásban, attól függően hogy milyen kártya csatlakozik.
A 17 router az most akkor kellően tiszta? Szerintem kell az a 40 MHz. 2*20 a csak több mint az 1*20.

[ Szerkesztve ]

(#46690) And válasza V/ (#46689) üzenetére


And
veterán

Az a baj a 40 MHz-es sávszélességgel a 2,4 GHz-es sávban, hogy a rendelkezésre álló sávrész jó 2/3 részét elfoglalja (a két szélső csatorna névleges frekvenciája között mindössze 60 MHz a távolság). Azt pedig, hogy a szomszédos wifi-k mennyire befolyásolják a te kapcsolatod minőségét, a darabszámukon felül a térerejük is jelentősen meghatározza. Ha annak a 17 'idegen' hálózatnak a jele mind -85 dBm alatti szinttel lenne vehető nálad, akkor nem sok vizet zavarnának. Csakhogy elég kicsi az esélye, hogy mind ennyire kis jelszinttel ér el hozzád. Ha pedig már 2-3 szomszédos AP jele is összemérhető a tiéddel, vagy annál nem sokkal gyengébb, ráadásul szépen el vannak osztva a sávon belül, akkor az nem szerencsés helyzet.

(#46691) V/ válasza And (#46690) üzenetére


V/
titán

Van mindenkinek teljesítménye. Nekem a számok alapján nem ugyanez a következtetésem. Ha 20 akkor fele annyi, ha 40 akkor megfelelő.
Ha az 5 GHz-n (ahol senki sincs) 20-ra veszem, nagy mértékben csökken az átviteli sebesség, ha 80 akkor meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#46692) krealon válasza V/ (#46689) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ha a routerem 20 MHz-el szór, akkor az eszközeim legjobb esetben is max. 54-el kommunikálnak."

User error. 20 MHz savszelesseg mellett, N-es uzemmodban, SISO (1 szalas) atvitelnel elvileg 72 Mbps link erheto el.

"Ha 40-re állítom 130-300-ig ugyanebben a felállásban, attól függően hogy milyen kártya csatlakozik."

130-300 Mbps kapcsolati sebesseg, az 2 antennas klienseknel jelenthet 20 - 40 MHz uzemmodot.

De ha tenyleg 17 halozat latszik a kornyekrol, akkor boritekolhato hogy a 300 Mbps linken sem lesz gyorsabb az atvitel, mint a 130 Mbps kapcsolatnal, mert atvitel kozben nem lesz tarthato a 40 MHz uzemmod, es az eszkozok automatikusan atkapcsolnak a kevesebb kulso zavarral terhelt 20 MHz-es modra.

"A 17 router az most akkor kellően tiszta?"

Nem.
17 halozat az maga a "hangzavar".

"Szerintem kell az a 40 MHz. 2*20 a csak több mint az 1*20."

Matematikailag tobb a 2x20 mint az 1x20, de radiotvitelnel a 2x2 gyakran 4 helyett csak 2 vagy 1.

(#46693) V/ válasza krealon (#46692) üzenetére


V/
titán

Megnéztem a linket, minek idézel így User error?
Egy 63 karakteres WPA2-PSK AES van használva. Nem egészen értem.
A magasabb sebesség nem a 20 MHz miatt van, mert azt eleve kizáratom.
Tény az hogy stabilak és gyorsak a kapcsolatok 40 MHz-et használva.
Túl van tárgyalva a téma. Részemről köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#46694) ArthurShelby válasza And (#46690) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól értem, az 1-es és 13-mas (vagy 14-es) csatorna között 60MHz különbség van?
És ha túl sok a wifi, akkor azért kell átállítani 20MHz-ra, mert a saját csatornánknál jobban átlógok másik csatornára?
Ha 40GHz-n van és nem 20GHz-n akkor nagyobb úgymond a hibalehetőség is? Szóval ha egy tartomány foglalt, és ott zavarnak a 40GHz-n belül, az a teljes kapcsolatot (nem csak azt a szálat, tartomány) öli meg?

Még az első hosszabb válaszod emésztem :).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46695) Tomtailor85


Tomtailor85
senior tag

Valakinek van upc connect boxa? 500 megás netem van most vettem hozza tplink ac600-as wifis usb vevőt, de alig jön kb 50megával. Mi lehet a gond?

(#46696) MaCS_70 válasza Tomtailor85 (#46695) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akár az is lehet a gond, hogy Nálad ez ennyit tud.

Ez pontosan milyen TP-Link eszköz?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46697) Tomtailor85 válasza MaCS_70 (#46696) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Tplink ac600. Tuti nem azzal van a gond hanem vmilyen beállítással. Csak még nem jöttem rá..

[ Szerkesztve ]

(#46698) MaCS_70 válasza Tomtailor85 (#46697) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ha nincs valami durva árnyékolás, ennek illene többszörösnek lennie...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46699) Gubek-Einste válasza mexel (#46685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46700) Gubek-Einste válasza dethroner (#46681) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az adapter csak 72 Mbps-s link sebességre képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.