Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) Gubek-Einste válasza gozmozdony0 (#46547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 11-esen kisebb a zavar mértéke, ilyen környezetben érdemes az összes csatornát végig próbálni, hogy melyiken jobb a helyzet. 1 és 11 között érdemes használni a csatornát mert sok eszköz nem jól vagy egyáltalán nem kezeli a 12-13-as csatornákat.
3 méter még belefér, termesztésen minél rövidebb a toldás annál jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46552) Gubek-Einste válasza dredbiro (#46548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van rá lehetőség de mivel többnyire illegális módszerekkel menne ez csak így itt segítséget ez ügyben nem fogsz kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46553) Gubek-Einste válasza deseoakos (#46549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS a nem szabványos volta miatt elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.
Így kellene beállítani.
Nem megoldható, hogy a két eszközt kábellel kötöd össze?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46554) deseoakos válasza Gubek-Einste (#46553) üzenetére


deseoakos
csendes tag

Köszönöm a választ, részletes leirásnak tünik, hétvégén ha lesz idöm neki is esek.

(#46555) dethroner


dethroner
veterán

Beszereztem egy TP-link 841-es routert és WDS-ként megy. A térerő remek, a sebesség sem csökkent drasztikusan, azonban egy dolgot nem értek. Valamiért a WDS-ként üzemelő routert szereti a telefon jobban. Hiába a fő router mellett van mégis inkább a másodlagoshoz csatlakozik, ami egy fallal odébb van. Wifi analizer is azt mutatja hogy a fő routernek erősebb itt a térereje, mégis a másodlagoshoz kapcsolódik, ami csak 2 vonást hoz itt a fő router mellett. Ha olyan távolságra megyek, ahol már a másodlagos router nagyon halvány, ott szépen felmegy a fő routerre, de ha visszajövök pár métert és beér a másodlagos hatókörébe, nem számít hogy a fő router még mindig sokkal erősebb, már bújuk is a WDS bridge-hez. Van erre valami javaslat?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46556) Gubek-Einste válasza dethroner (#46555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú az elsődleges eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46557) dethroner válasza Gubek-Einste (#46556) üzenetére


dethroner
veterán

1043 V3

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46558) Gubek-Einste válasza dethroner (#46557) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a WDS beállítások a két eszközön?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46559) dethroner válasza Gubek-Einste (#46558) üzenetére


dethroner
veterán

Két tökegyforma telefon van itthon, egymás mellé tettem, egyik egyik, másik a másik routerhez csatlakozik ugyanazon a helyen. Mondjuk ott mindkét router egész jó erővel sugároz.
Van olyan hogy WDS Mode, amiben van auto, wds1, wds2 a legördülőben. Ezek mik, mi a különbség köztük?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46560) Gubek-Einste válasza dethroner (#46559) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét eszközön meg kell adni a WDS beállításokat, nem csak a másodlagoson, így kellene beállítani.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46561) woodworm válasza Gubek-Einste (#46560) üzenetére


woodworm
veterán

Ebben a leírásban olyan routereket köt össze, ahol az elsődleges routerben semmit sem kell állítani az általános wifi beállításokon kívül.

(#46562) mamago1972


mamago1972
tag

Sziasztok,

az egyik helyiségben gyenge a wifi vétel. Vennék ide egy jelerősítőt, de bizonytalan vagyok. Ha vegyek egy ilyet, az bármilyen routerrel együtt működik, vagy csak a márka egyezőség esetén? Vagy vegyek egy plc-ét, ami wifi képes is?

Do I make myself clear?

(#46563) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Egyik kolegám szeretné a szomszédja wifijét használni a beleegyezésével, de egyikük sem tudja megnézni a kódját.
Egy Speed Port w724V jelű routere van.
Miként lehetne megnézni a kódját a routerben?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46564) Gombinyó válasza makoss (#46563) üzenetére


Gombinyó
őstag

Routeren nem igen lehet. Csatlakoztatott eszközön megoldható (Windows esetén biztos).

(#46565) mezis válasza makoss (#46563) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy internet böngészővel be kell jelentkezni a routerhez és ott a WiFi beállításokná (16. oldal)l vagy kiolvasható illetve módosítható. A WiFi-n való bejelentkezés gyárilag beállított password-je újabban az adatlapján megtalálható szokott lenni.

mezis

(#46566) makoss válasza Gombinyó (#46564) üzenetére


makoss
addikt

És hogyan?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46567) mezis válasza makoss (#46566) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábellel a 192.168.1.254 címen. Password a 13. oldalon.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46568) Gombinyó válasza makoss (#46566) üzenetére


Gombinyó
őstag

5 sec google. [link]

(#46569) makoss válasza mezis (#46565) üzenetére


makoss
addikt

És ezt a kódot kell a mobilba is beütni ha akar netezni wifin?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46570) Gubek-Einste válasza mamago1972 (#46562) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelismétlő, nem jelerősítő.
Jó lesz a repeater eszköz, bármilyen másik eszközzel együtt tud működni a sima repeater módú eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46571) mamago1972 válasza Gubek-Einste (#46570) üzenetére


mamago1972
tag

Köszönöm szépen válaszodat.

Do I make myself clear?

(#46572) dethroner válasza Gubek-Einste (#46560) üzenetére


dethroner
veterán

Néhány dologtól eltekintve úgy volt beállítva. Annyi volt a különbség, hogy én nem adtam meg a másodlagos routerben az alapértelmezett átjáró és másodlagos DNS pontban a fő router ip-jét és hogy a másodlagos router ip címe nem egyel volt nagyobb ahogy a leírás említi, hanem a fő router 192.168.0.1 míg a másodlagos 192.168.0.109, de ez nem tudom okozhat-e bármi hibát, mindenesetre átállítottam. Azon kívül minden ugyanaz volt, én a másodlagos routeren kikapcsoltam a DHCP-t és ugyanazt a hálózatnevet szórja. Majd tesztelgetem és meglátjuk mi a helyzet.
Van viszont egy korábbi dühítő problémám, ami a két itthon (ugyanazon típusú) telefonnal jelentkezik. Néha a telefon elveszíti a wifi-t. Látszólag jó, sőt, a wifi hálózat erejét jelző kis pálcikák szépen csökkennek vagy nőnek attól függően ahogy mozgok a lakásban, a wifi analizer is mutatja a hálózatot, a telefon szerint kapcsolódva van, sőt, a router is látja a kapcsolódott wifi eszközök között. Ám a routerben pingetve a telefont nem érkezik vissza válasz. Ez úgy néz ki hogy már fent van a hálózaton a telefon, aztán egyszer csak fogja magát és nincs net. Mindegy hogy mesze van a routertől, vagy ott van 1 méterre tőle, ez néha bekövetkezik. És ilyenkor csak az segít ha a telefonban újraindítom a wifit. Ez nem hinném hogy router gond lenne, ugyanez volt WDR3600-nál is, aztán már a második 1043V3 routerem van, mindkettővel megvolt a hiba. Sőt, amikor elhoztam a most WDS Bridge-ként működő 841N-t, azzal is kipróbáltam, dettó ugyanaz. Néha sima böngészés közben is belefutok a hibába, de leginkább most azt vettem észre, ahogy tesztelgetem a WDS-t, hogy a lakás több pontjában ellenőrzöm a lefedettséget, sebességet mérek és a speedtest alkalmazás használata közbe bukik ki a hiba. Előfordul máskor és más alkalmazás futtatása közben is, de most ez a speedtest-es ez nagyon sokszor generálta a hibát. Többnyire a letöltést megméri és a feltöltés megkezdése már nem megy neki. A letöltés tök jó, a ping is normális, de amikor a feltöltést kezdené nem indul el a teszt, várakozik egy darabig, majd kiírja hogy network communication issues. És ez után már semmi, se böngésző, se YT app, semmi nem éri el a netet, újra kell a telóban a wifit indítani. És ezen a problémán a WDS bridge sem segített, pedig halványan reménykedtem hogy a jobb lefedettség megoldhatja. :F
Van valami ötletetek, mit lehetne ezzel a hibával kezdeni, vagy ez a telefon(ok) hibája?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46573) Gubek-Einste válasza dethroner (#46572) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a másodlagos router ip címe nem egyel volt nagyobb ahogy a leírás említi, hanem a fő router 192.168.0.1 míg a másodlagos 192.168.0.109, de ez nem tudom okozhat-e bármi hibát, mindenesetre átállítottam.
Nem számít, lényeg, hogy ugyan abba az alhálózatba legyenek.

Van valami ötletetek, mit lehetne ezzel a hibával kezdeni, vagy ez a telefon(ok) hibája?
Máshol rendben van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46574) dethroner válasza Gubek-Einste (#46573) üzenetére


dethroner
veterán

Hol/hogy máshol? Ha úgy érted, akkor a telefont nem szoktam más wifi hálózatban használni. Majd néhány hét múlva tesztelgetem a muterék wifijén. Van itthon egy laptop, de sajna olyan ritkán van használva, meg nem tudnám mondani hogy volt-e ilyen gond vele, de szerintem nem. Telefon hardveres hiba lenne?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46575) makoss válasza mezis (#46567) üzenetére


makoss
addikt

Sikerült megoldani, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#46576) Gubek-Einste válasza dethroner (#46574) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, úgy gondoltam, hogy másik wifi hálózaton használtad-e.
A telefon hibát azzal lehet elsősorban kiszűrni, hogy máshol is így viselkedik-e.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46577) dethroner válasza Gubek-Einste (#46576) üzenetére


dethroner
veterán

Ki fogom próbálni, de arra még várnom kell. Mondjuk az itt található kb 26 hálózat biztos nem tesz jót.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46578) Gubek-Einste válasza dethroner (#46577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is okozhat komoly gondokat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46579) spe88 válasza Gubek-Einste (#46550) üzenetére


spe88
senior tag

De az, nem nagyon akar működni. Amit írtál az jó lehet, de nem akarok költeni megint egy másik routerre, viszont, amit először mondtál, azzal kapcsolatban olyan kérdésem lenne, hogy a repeater routerre rá lesz kötve a NAS. Ahol nagy tempót akarok, amit 5 Ghz-en menne, na most ez gyakorlatban annyit jelent, hogy ha wifin kersztül rácsatlakozok az 5Ghz-re, akkor nem tudok netezni, mert azt meg a 2,4-en tolja tovább.

Jól mondom? Be lehet úgy lőni, hogy ne kelljen váltogatnom a repeater router által kiadott 2 jel közt? Rövide, hogy amit kap jelet a fix routertől 2,4-en azt 5Ghz-en tolja tovább? Ilyenkor az 5Ghz-re csatlakoznák a klienssel és akkor gyorsan tudok másolni a NAS-ról is és közben a net is megy ha lassan is, de legalább megy.

Ez megoldható?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46580) dethroner válasza Gubek-Einste (#46578) üzenetére


dethroner
veterán

Vajon mi különbség lehet a választható WDS1 és WDS2 mód között?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46581) Gubek-Einste válasza spe88 (#46579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a dual band eszközök esetén függetlenek egymástól a két sávra kapcsolódó kliens eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46582) Gubek-Einste válasza dethroner (#46580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46583) spe88 válasza Gubek-Einste (#46581) üzenetére


spe88
senior tag

Azt értem, hogy függetlenek, tehát tud kezelni egyszerre több különböző frekvenciájú klienst is a router, de a laptopban lévő wifi hardver is elbírkózik azzal, hogy az egyiken a netet kapja a másikon a helyi hálózatra van felcsatlakozva?

Lehet csak félreértem, amit írtál... :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46584) djdna


djdna
csendes újonc

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy a szomszédunk megengedte, hogy használjam a wifijét. Laptoppal gond nélkül sikerül kapcsolódni, de a pc-n egy tp-link wn821n adapterrel próbálkoztam. Sikerült is kapcsolódni de annak a sebessége csak 6Mbps volt. A routeren átállítottam a QoS Type-ot Disable-re, de így viszont az adapter már nem is látja a hálózatot. A router egy ZTE Speedport Entry 2i. Lehet esetleg más beállítási lehetőség ami gátolhatja a csatlakozást?

(#46585) Gubek-Einste válasza spe88 (#46583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, egyszerre csak az egyik hálózatra tud felcsatlakozni a kliens eszköz, mind a kettő helyi hálózat a számára.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46586) Gubek-Einste válasza djdna (#46584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46587) djdna válasza Gubek-Einste (#46586) üzenetére


djdna
csendes újonc

A router és az adapter közt két utcafronti fal (kb. 30 cm) van és kb. 20m távolság.
Az SSID jelszó 16 szám karakterből áll
Az adapterhez a gyártó driverét használom, de csak a drivert. A csatlakozás manager nem telepítettem fel.

(#46588) djdna válasza Gubek-Einste (#46586) üzenetére


djdna
csendes újonc

(#46589) spe88 válasza Gubek-Einste (#46585) üzenetére


spe88
senior tag

Hm sejtettem, akkor az megoldható-e, hogy a 2,4 GHz-es jelet, amit kap a fix routeről, azt 5Ghz-esként tolja tovább? Akkor ezt az egy jeelt kéen használnia a klieyeknek.
Esélytelen?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46590) Gubek-Einste válasza spe88 (#46589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másodlagos eszközre csatlakozva mindegy, hogy melyiket használod de mivel a két eszköz között 2,4 GHz-n megy a kommunikáció így optimálisabb lenne a másik sávnak a használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46591) Gubek-Einste válasza djdna (#46587) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon gyenge az a jelszint, próbáljál az adapternek egy jobb helyet találni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46592) Larsyy


Larsyy
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne,hogyan tudok belemenni a második, ill. harmadik routerem beállítási felületére?
Adott három router:"A","B",és "C".Az első IP címe:192.168.0.1.Ezzel nincs is semmi gond,beütöm,megjelenik,minden ok.De a második,ill. harmadik beéllításait hogyan tudnám megnézni?
Most kaptam egyet,amit switch-ként használok,de csak egy resetet csináltam neki mielőtt beüzemeltem volna.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#46593) Gubek-Einste válasza Larsyy (#46592) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kellene beállítani őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46594) Larsyy válasza Gubek-Einste (#46593) üzenetére


Larsyy
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

(#46595) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
PPPoE, Dynamic vagy Static IP címet érdemes használni, routerhez?

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#46596) togyerl


togyerl
csendes tag

Sziasztok

Kérdésem a következő lenne prtelekom a szolgáltató és van egy thomson tc2700u router a problemam hogy ha megy a wifi akkor a digitalis adas teljesen szetesik a tvn, ha kilovom a wifit es csak lanon megy tökéletes.
Van egy asus routerem es gondoltam lanon rakapcsolom a thomsonra es az szorja a wifit, de a konfigolassall elkadtam az asus rtn12d1 routerben.a dhcp meg ip ket mire allitsam?

(#46597) Gubek-Einste válasza ACAB95 (#46595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A netkapcsolat típusa szerintit kell használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46598) Gubek-Einste válasza togyerl (#46596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Adminisztráció/Üzemmód menüpontba állítsd be az AP módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46599) dethroner


dethroner
veterán

Én most már a hajam kiszedem. A múlt héten elég jól sikerült összehozni a WDS-t, csak én hülye piszkálgattam, mert nem akart elég fürgén routert váltani a wifi eszköz ha a másik már erősebben szórt. És addig sose állítottam be, de akkor a logout-os cikket böngészve beállítottam az al routerben a DNS-t. Na azóta nem tudom felépíteni újra a kapcsolatot. Már reseteltem mindkét routert, már az összes különböző (mert többféle leírás van ám :o ) leírást kipróbáltam, de nem. Mindkét router külön-külön jól megy, de amint elindítanám a WDS-t, egyből dől az egész, wifi meg lehasal. A telefon néha a hitelesítéssel küzd, néha csak simán nem csatlakozik, pedig látja mindkét router jelét, néha a WDS-ként beállított router DNS hibát dob. Komolyan mondom, amíg nem nyúltam a DNS-hez és nem állítottam át az átjárót, minden klappolt. Azóta meg semmi, pedig már annyi mindent megpróbáltam.

Na, most talán úgy néz ki hogy megy, de hogy :Y Most a 1043 amit fő routerként használnék, ez megy WDS-üzemmódban, a 841 amit másodlagosnak vettem ez meg fő routerként. És mindkettőn a DNS 0.0.0.0. Az átjárok pedig mindkét routeren a saját IP címük. Ez már a sokadik verzió amit látok, eddig mindenhol azt olvastam hogy az átjáró az mindkét routeren a fő router IP címe legyen. Nálam meg úgy nem volt jó, csak így :U
Komolyan mondom, ha a 841N-nek nem 94Mbps volna a maximuma, hagynám így a francba.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46600) Big Mama


Big Mama
újonc

Sziasztok, kérdésem a kévetkező. A házban van egy wifi router, de ezen eszkoz nem tud megfelelő jelerősséget produkálni a ház minden pontján. Szeretnék még néhány ilyen ezközt elhelyezni, hogy ezt a problémát orvosoljam. :)) Hogyan tudnám azt elérni hogy az összes routerem egy ugyanazon név alatt fusson, illetve hogy teszem azt egy okostelefont az erősebb jelnek megfelelelően átadja a másiknak? Elnézést, hogy nem a megfelelő szakszavakat használtam, nem vagyok szaki.
:R Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.