Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) Gubek-Einste válasza tiop (#46450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?
Mi a pontos típusa?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46452) tiop válasza Gubek-Einste (#46451) üzenetére


tiop
tag

Linksys WET54g wer.3.1

(#46453) Gubek-Einste válasza tiop (#46452) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetséges, hogy az eszköz túl régi már a mai eszközök számára és ezért nem megy a csatlakozás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46454) csixy válasza Gubek-Einste (#46453) üzenetére


csixy
addikt

TKIP-et tud.link

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46455) G@ben


G@ben
addikt

A routerem alkalmanként eldobálta a netet kábelen és wifin is, ki lettek cserélve rajta a kondenzátorok és most szeretném tesztelni, hogy megjavult-e. Van olyan program, ami folyamatosan kommunikál a telefonnal és közben lejegyzi, ha megszakad a kapcsolat?
Pl éjszakára bekapcsolva hagyom és reggel megnézem az eredményt.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#46456) tiop válasza csixy (#46454) üzenetére


tiop
tag

Nem

(#46457) Gubek-Einste válasza G@ben (#46455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router és mennyi idős?
Folyamatos ping a router admin IP címére jó teszt lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46458) G@ben válasza Gubek-Einste (#46457) üzenetére


G@ben
addikt

5 éves TP-Link WR-740N.
És ezt a folyamatos pinget hogy lehet megcsinálni? Gépen egyszer meg tudom csinálni, de folyamatosan nem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#46459) Gubek-Einste válasza G@ben (#46458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ping -t paranccsal lehet megcsinálni, Ctrl + C-vel lehet befejezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46460) G@ben válasza G@ben (#46458) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm, el is indítottam! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#46461) mezis válasza tiop (#46452) üzenetére


mezis
nagyúr

Telefonok máshol, másik WiFi-hez tudnak csatlakozni ?

mezis

(#46462) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Esetlegesen tudtok mondani olyan routert (nem mifit),amibe van sim kártya foglalat és 4g-tud!?

tl-mr6400 ezt találtam,létezik ennél olcsóbb darab? :R

(#46463) dethroner


dethroner
veterán

Üdv!
Remélem nem mosolyogtok meg ha nagy hülyeséget kérdezek. A lakás egyik része eléggé gyengén van ellátva wifi jellel és ezen szeretnék javítani. Egy repeater beszerzésén gondolkodom. De az volna a kérdés, hogy az ismétlő a router által sugárzott ssid-t használja, vagy saját hálózatot hoz létre? Szóval ha a routerhez csatlakozik a telefon, aztán átsétálok vele a lakás másik pontjába ahol már a repeater adja az erősebb jelet, akkor újra kell csatlakozni, vagy nincs tennivalóm, mert a hálózatnév ugyanaz?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46464) Gubek-Einste válasza Kisfundy (#46462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46465) Gubek-Einste válasza dethroner (#46463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet ugyan az és különböző is az SSID/jelszó.
Újra csatlakozás lesz mert két külön wifi hálózat fog működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46466) tiop válasza mezis (#46461) üzenetére


tiop
tag

Igen.

(#46467) mezis válasza tiop (#46466) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor az lesz, amit már írt Gubek-Einste, hogy a WiFi routered túl öreg.
Milyen üzemmódban képes sogározni ? ("b", "g", "n" )

mezis

(#46468) MaCS_70 válasza dethroner (#46463) üzenetére


MaCS_70
félisten

A repater legyen az utolsó megoldási ötlet, ha már minden más elfogyott! Ez egy szükségmegoldás, mivel rátelepszik a forrás-wifire, és azonos csatornán megismétli annak a jelét.

Próbáld meg kiokoskodni, hogy mi az árnyékolás oka, lehet-e variálni az elsődleges wififorrás helyét, és ha nem, sokkal inkább egy vezetékkel etetett AP-t próbálj üzembe állítani!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46469) dethroner válasza MaCS_70 (#46468) üzenetére


dethroner
veterán

Egyszerűbb megoldás sajnos nem igazán jöhet szóba. Csináltam egy gyors rajzot a lakásról.

Panel lakás, remek vasbeton falakkal. Piros vonal a bejövő utp kábel, a csillag a router helyét jelöli, az ellipszis az a terület ahol szinte használhatatlan a wifi. A telefon két sávot ugyan mutat a hálózatra, de ez többnyire 1 megabit alatti sebességet jelent, gyakran el is dobálja a kapcsolatot. A kék ponttal jelzett helyen van egy fali konnektor és azt gondoltam hogy oda beillesztve valami olcsó (valószínű ebay-ről vett kínai) ismétlőt javulhatna a helyzet. Volt egy rövid időszak, amikor két router volt itthon, akkor a piros háromszöggel jelzett helyre beraktam ezt a másik routert és wds bridge-ként használtam. Sajnos rövid már az agyam, de azt hiszem hogy akkor ez javított a lefedettségen.
Miért baj az, ha azonos csatornán ad az ismétlő és a router? Legalább könnyebb a wifi eszköznek csatlakozni ha váltania kell, nem?
Mi a jelentős különbség a repeater és a wds bridge között? Mert nézegettem a kínai csodákat és látom hogy tudnak ezek működni router, repeater,bridge és AP módban is. Az én esetemben melyik lehetne a jobb? Sajnos vezetéket kihúzni a holt területre lehetetlen, nagyon szűk így is a konyha, nem tudnám elhelyezni a vezetékes eszközt.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46470) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Van valakinek tapasztalata, SIM-kártyás, akkus Routerrel-Modemmel?

Lista ezek közül kellene dönteni, hogy melyik lenne a jó darab.

Van esetleg ajánlott tipus?

Köszi a segítséget. :R

(#46471) MaCS_70 válasza dethroner (#46469) üzenetére


MaCS_70
félisten

A routert nem tudod jobbra, az átjáró felé mozgatni? Az a gond, hogy a jelnek kvázi le kell vágnia a sarkot, ami értelmetlenül jelent két fali áthaladást.

A piros háromszögtől balra is jobb helye lenne a routernek (router alatt az elsődleges wifiegységet értem).

A másik ötlet, hogy ahogy jön a kábel, úgy vele párhuzamosan mehet is a másik, és függőleges fal közepén lehetne egy AP -- nem mondom, hogy nem ágyúval verébre, de még mindig jobb, mint a repeater, arról nem is beszélve, hogy kb. azonos eszköz kellene hozzá. (Egy router repeaterként vagy AP-ként.)

Az azonos csatornával az a gond, hogy ha két adatfolyam azonos csatornán utazik, akkor logikailag kell szétválogatni őket, ami értelemszerűen a sávszélesség csökkenését jelenti. Némileg leegyszerűsítve: két azonos keresztmetszetű csövön azonos nyomással több vizet tudsz átjuttatni, mint egyen.

A WDS nem szabványos megoldás, azonos központi egységgel működő eszközök között működhet (elvileg tök különbözőek között is, de az már nagyon lottójellegű), de nem annyira, hogy előre meg lehessen jósolni.

A repeater úgy működik, hogy időosztást végez: hallgat, megjegyez, aztán a megjegyzetteket továbbítja. A bridge-nél elvben folyamatos az adatáramlás, de nehezen megjósolható a működése, stabilitása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46472) dethroner válasza MaCS_70 (#46471) üzenetére


dethroner
veterán

Hidd el, ha csak tudnám mozgatni a routert már megtettem volna :K Sajnos az a pont a legszélső, amit még tudok használni. Ott vagy egy fali polc a tévé alatt és oda van berakva. Mellette az ajtó irányába már csak a házimozi álló hangfala van, semmi olyan pont ahová rakhatnám a routert. A kábelezés ahogy már írtam sajna nem játszik, mert egyrészt nem folyosón elhelyezni az AP-t, nincs ott konnektor, a konyhában meg gyakorlatilag hely nincs ahová rakhatnám :( Az azonos csatornás példát értem, de mivel csak böngészésre, yt videók nézésére van használva a wifi hálózat, elképzelhető hogy a sávszélesség csökkenés még nem okozna akkora gondot.

Sajna fúrás, vezetékezés, router áthelyezés nem játszik. A router antennáit mozgatva sem tudok előrelépést elérni, csak rosszabb, mert így még az addig jól lefedett területeken is szarabb a jel.
Tényleg ennyire nem érnek semmit az ismétlők? Vagy csak neked van róla rossz véleményed? ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46473) MaCS_70 válasza dethroner (#46472) üzenetére


MaCS_70
félisten

Értem én értem, a lakás adta lehetőségek tudnak éppen annyira keményen működni, mint a fizika törvényei, és ebben a rendszerben kell megtalálni a kompromisszumot.

Én alapvetően repeaterellenes vagyok, de kétségtelenül vannak előnyei. Fontos, amit Gubek-Einste nem győz hangsúlyozni, hogy ha már repeater, akkor ne falba dugható miniantennás minivacak legyen, hanem jobban jársz egy olcsó, akár régi router felokosításával, ami nek rendes antennái vannak, és ki tudod emelni az árnyékzónából.
A megoldás hátránya a sávszélesség feleződése (az azonos csatorna miatt sajnos az alaphálózatra is van visszaható hatása), előnye az alacsony bekerülési költség.

Lehet viszont jó megoldás a powerline -- ami viszont sajnos drágább és talán még kiszámíthatatlanabb, mint a repeater. Ha viszont működik, akkor lehet jobb a wifinél és nem bántja az elsődleges wifit.

Bár a wifi kiszámíthatatlan (az árnyékolások és reflexiók döbbenetes trükkökre képesek), és a repeatert a jobb oldali fal felső harmadára tenném -- első próbaként. Az ajtón át innét rálát a routerre, a vasta vízszintes falon meg mindenképpen át kell látnia, ezt nem lehet megspórolni. De ez tényleg megjósolhatatlan.

Amúgy a 14 napos elállási lehetőség a nagy barátod... Erre van kitalálva.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46474) dethroner válasza MaCS_70 (#46473) üzenetére


dethroner
veterán

A régi router vásárlásán is gondolkodtam, de ahogy mondtam semmiképp nem tudom elhelyezni abban a helyiségben ahol a lefedettség szar, ott abszolút helyhiány van. Oda legfeljebb konnektoros megoldás jöhet szóba. Másik routert legjobb esetben abba a pontba tudnék helyezni, ahol már korábban is ment a bridge router, a piros háromszöggel jelzett pontba, a fal másik oldalára. Értem a repeater gyenge antennáit meg a savszél csökkenést, de a konnektortól számítva másfél méterre kellene elvinnie a jelet és ha a fő router által adott kb 75/50-es jelből a hol térben is megjelenne mondjuk 10/5 az már tökéletes lenne.

A 14 napos elállás nem jön szóba ebay esetén és elsődlegesen egy onnan beszerezhető eszközre gondoltam, mert túl sokat nem akarok költeni rá :B

Mondjuk ezen a powerline dolgon elgondolkodtam, TP-LINK TL-PA4010KIT ebay-ről 3700Ft.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46475) MaCS_70 válasza dethroner (#46474) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt, hogy mit hová tudsz felszerelni, csak Te tudhatod.

Az ebay-es eszmefuttatásodat viszont nem értem. Egyrészt azért, mert tapasztalataim szerint a Kínából rendelt használható hálózati eszközök gyakorlatilag a hazaiakkal vannak egy árban -- a jóval olcsóbbak az orosz rulett szintjén lehetnek jók.
Másrészt azért, mert hazai rendeléssel gyakorlatilag semmit sem kockáztatsz. Miért is ne kezdenéd ezzel???? :F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46476) tiop válasza mezis (#46467) üzenetére


tiop
tag

Hát lehet, b,g üzemodokat ismer.

(#46477) dethroner válasza MaCS_70 (#46475) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor mi javasolt döntés a kérdésben?
Régebbi router wsd bridge-ként? Vagy régi router és AP mód (már ha van lehetőség vezetéknélküli hálózatot AP-n tovább wirelesszelni) ? Vagy olvastam olyat is hogy régi routert lehet repeaterként használni? És akkor ezek közül valamelyik megoldással elhelyezni a piros háromszög pontban?
Vagy drágább, nem kínai repeater vásárlása, és azt használni abban a helyiségben, ahol a vétel gyengébb és a fali konnektorba dugva is jó lehet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46478) Gubek-Einste válasza dethroner (#46477) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen egy normál méretű típus használata lenne jó megoldás, pl Asus N12 D1 (gyári firmware-rel is repater képes) vagy TP-Link 841ND (CFW-vel tudja csak).
A konnektorosokkal az a gond, hogy gyengén is vesznek, a repeater üzemmód alapból link sebesség felezéssel jár így nagyon rossz tud lenni az elért eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46479) Gubek-Einste válasza Goblin12 (#46470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46480) mezis válasza dethroner (#46477) üzenetére


mezis
nagyúr

Panel és repeater ? Talán 5 GHz-en.
Van arról információd, hogy mi zajlik ott körülötted ?

mezis

(#46481) dethroner válasza mezis (#46480) üzenetére


dethroner
veterán

Panel bizony, és annyi a hálózat mint a rosseb. Sajna a telefonok itthon nem tudják az 5GHz-et, ezért is váltam meg a 3600-as TP-LINK-től, és vettem helyette egy 1043V3-at. Szóval 2,4GHz-en kell gazdálkodni.

(#46478) Gubek-Einste Ha routert használok repeaterként, akkor nem feleződik a sebesség, csak kis konnektoros megoldásokkal?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46482) MaCS_70 válasza dethroner (#46481) üzenetére


MaCS_70
félisten

A sávszélesség a repeater működési elve miatt feleződik. Ha routert használsz repeaterüzemmódban, ezen ugyan nem segítesz, de maga a jeltovábbítás minősége javul, jobb helyen, jobb antennákkal történhet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46483) dethroner válasza MaCS_70 (#46482) üzenetére


dethroner
veterán

Értem.
És a többi ilyen célra gyártott eszközzel mi a helyzet? Értem itt a powerline, AP, akkor vannak amit hatótávnövelőnek neveznek, és persze a bridge. Ezek bármelyikét használva feleződik a sebesség?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46484) MaCS_70 válasza dethroner (#46483) üzenetére


MaCS_70
félisten

Írtam már erről.

A powerline és az AP-s megoldás nem felezi a sávszélességet, mivel nincs bennük olyan szűk keresztmetszet, ami egyszerre csak egy irányban tudna működni. (A repeaternél azért van, mert egyszer az egyik, másszor a másik irányban jó a térereje.) Azt tehát tudja egy rádió, hogy ha vezetéken kapja a jelet, azt gyakorlatilag valós időben sugározza ki -- és fordítva is, a vett jelet is valós időben tudja kinyomni a drótra. A kettő egyszerre meg ugye a bridge, ami ezért valós idejű, csak kétséges, hogy összehozható-e.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46485) dethroner válasza MaCS_70 (#46484) üzenetére


dethroner
veterán

Vagyis amit lefedettségnövelőnek vagy range extender-nek írnak, azok sima jelismétlők?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46486) MaCS_70 válasza dethroner (#46485) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ha egy eszközről van szó, akkor jellemzően igen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46487) dethroner válasza MaCS_70 (#46486) üzenetére


dethroner
veterán

Tisztul a kép a fejemben :C
Vezeték nélküli AP képes vezeték nélküli kapcsolódni a wifi routerhez és wifin továbbítani a jelet? Szóval vezeték nélküli AP eszköz megnöveli, kiterjeszti a wifi hálózatot?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46488) Gubek-Einste válasza dethroner (#46487) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AP az kábelből csinál wifi-t, a kliens wifi-ből kábelt, a repeater wifi-ből wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46489) Kisfundy válasza Gubek-Einste (#46464) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

És esetleg olyan létezik amire lehetne külső nagyobb teljesítményű antennát csatlakoztatni a jobb vétel reményében!? (4G)

(#46490) Gubek-Einste válasza Kisfundy (#46489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46491) dethroner válasza Gubek-Einste (#46488) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm. Akkor a AP nem nekem való. Marad a powerline ha nem akarok jelentős sebességcsökkenést, ugye? Vagy egy WDS Bridge képes olcsóság.
Powerline-hoz mindenképpen két ilyen kütyü kell? Az egyikbe vezetéken megy a jel és a másik a konnektorból nyeri ki azt, amit az első betáplál?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46492) Gubek-Einste válasza dethroner (#46491) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS is egy fajta repeater, ott is van sebesség csökkenés.
Igen, a Powerline-hoz két egység kell, van olyan is amelyikből az egyik wifi-s így AP-két is tud müködni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46493) dethroner válasza Gubek-Einste (#46492) üzenetére


dethroner
veterán

Azért említettem meg a WDS-t, mert ezt már egyszer könnyen összehoztam itthon és úgy emlékszem volt vele javulás. De 10K fölötti routert nem akartam csak erre megtartani, jó lenne arra egy olcsóbb is.
De tovább szűkül a lehetőségem, most nézegetem hogy a kábelcsatorna amiben a madzagok futnak már nem tud több kábelt befogadni, így a powerline is ugrott sajna, pedig jól hangzott :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46494) Goblin12 válasza Gubek-Einste (#46479) üzenetére


Goblin12
őstag

Köszi. :R

(#46495) dethroner válasza Gubek-Einste (#46492) üzenetére


dethroner
veterán

Ugye azt jól sejtem hogy mind a WDS, mind a repeater féle sebességcsökkenés a két eszköz közötti kapcsolat sebesség sebességére értendő? Tehát nem a routerem által most sugárzott 70/50 sebesség csökken a felére, hanem ha a két router mondjuk 150Mbit sebességű kapcsolatot épít ki egymás között, akkor az jelenti azt hogy a valóságban az csak ennek a fele? Tehát lehet hogy a most wifin mért sebesség nem, vagy csak nagyon kis mértékben csökken?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46496) Gubek-Einste válasza dethroner (#46493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Powerline az áram kábelen fut, nem kell újat elvezetni.

Ugye azt jól sejtem hogy mind a WDS, mind a repeater féle sebességcsökkenés a két eszköz közötti kapcsolat sebesség sebességére értendő?
Igen

Tehát lehet hogy a most wifin mért sebesség nem, vagy csak nagyon kis mértékben csökken?
Lesz jelentős sebesség csökkenés.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46497) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy ismerősöm otthon, csak wifin használja a routert 1043ND V3, és arra panaszkodik hogy amikor a gyerekek a neten játszanak, egy idő után elmegy a net. Kábelen jó, de wifin egyik telefonon és laptopon sem megy a net. Router újra indítás sem segít. Egy alakommal úgy jött helyre hogy a router felületén tiltotta, majd újra engedélyezte a wifit. ( A router restart sem segített :F :F )
Mi okozhat ilyet ?? Mi lehet a baj ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#46498) dethroner válasza Gubek-Einste (#46496) üzenetére


dethroner
veterán

Értem hogy a Powerline esetében a villamos hálózaton megy a jel, de a routerből a konnektorba dugott eszközhöz is el kell vezetni a jelet, és annyi szar van bedugva abba az elosztós hosszabbítóba ahol a router van, és annyi vezeték fut már a kábelcsatornában, hogy se új eszközt nem tudok a hálózatba dugni, se a kábelcsatornába nem tudom beleerőszakolni a lan kábelt sajna :F

Most TP-LINK 1043 V3 routerem van. Ha vennék egy 740 vagy 840-es TP-LINK, vagy egy asus rt-n12 -et, mekkora sávszélességgel tudnám ezeket csatlakoztatni egymáshoz? Kb 5 méter lenne a távolság és a telefonom 55dBm jelminőséget mutat abban a pontban.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46499) dethroner válasza rostiron (#46497) üzenetére


dethroner
veterán

Ugyanaz a routerem van és nálunk is előfordul(t) többször, hogy a routertől 2 méterre, tökéletes jel mellett, egyazon helyiségben a telefonok elvesztették a netet. Nem igazán tudtam rájönni mitől lehet, a laptop viszont soha nem csinál ilyet, csak a két kínai telefon. A legérdekesebb, hogy a router szerint a telefon csatlakozva van továbbra is és a telefon is mutatja folyamatosan a kapcsolat minőségét, tehát csatlakozva van, de netet nem tud megnyitni. Egy darabig kísérletezgettem pár dologgal és azt hiszem ha kikapcsoltam a biztonsági beállításokat akkor nem volt ilyen, de ezt nem tesztelgettem túl sokáig. Nekem annyitól helyrejön a kapcsolat ha a telefonon újraindítom a wifit. És nem csak ez a router, a korábbi 3600-as Tp link is ezt csinálta.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46500) asuspc96


asuspc96
senior tag

hali!

Tudna valaki dobni egy választ ? --> [link]

Én kezdek egyre jobban a TP-LINK Archer T4U AC1200 wifiUSB adapter felé hajlani, mivel szignifikáns különbség úgysincs a kettő között...csak egy kis lelki megerősítésre várok :DDD
ajánlottak között van úgyis...

Ja igen, ezek között mi a különbség ?
/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.