Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) Intruder2k5 válasza Kuter (#46750) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem új keletű a dolog.

Egyébként ha esetleg ASUS routerrel fut bele valaki ilyenbe, ott van lehetőség a WPS gombot bekapcsolás előtt, és boot-olás közben nyomva tartva, törölni az NVRAM-ot, vagy reset-elni a routert. És ez a funkció a CFE-ből megy, tehát elvileg firmware-től függetlenül működik.

(#46752) Kuter válasza Intruder2k5 (#46751) üzenetére


Kuter
senior tag

Még mindig aktív a kis görény. Dózsakertbe vissza járó volt az egyik routerhez (Bella) direkt nem lett vissza állítva ezidáig. Bejött a csapdába :) csak még nem tudja. "vagyis most már tudja"
Remélem olvassa a kisgörény is. :)

Üdv Kuter

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#46753) Multibit válasza Kuter (#46752) üzenetére


Multibit
veterán

Kis tetü, az biztos, de itt az alapprobléma az alapértelmezett jelszavas és a WEP kódolású (hogy a nyitottról már ne is beszéljek)! Vagyis az is hibás, aki a kis görény keze alá dolgozik azzal, hogy lesz..ja az alapvető biztonságot. Javaslom a szokásos intézkedéseket és a rendszeres jelszócserét :K

(#46754) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez már simán büntetőjogi kategória mert teljes egészében kimeríti a számítógépes rendszer biztonsági intézkedéseinek kijátszását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46755) ArthurShelby válasza mezis (#46748) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miután újra települt a driver kerestettem a windows-zal frissítést, de nem talált (illetve megnéztem a frissítési előzményeket is.
Aztán ellenőriztem a pinget, és jó volt.
Egyéb ötlet?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46756) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#46754) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sőt, az "Információs rendszer vagy adat megsértése" tényállás valósul meg, annak is valamelyik minősített esete, így akár öt évig is terjedhet a kiszabott szabadságvesztés.

MaCS

Btk.:
Információs rendszer vagy adat megsértése
423. § (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki
a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza, vagy
b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,
bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(3) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény jelentős számú információs rendszert érint.
(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt közérdekű üzem ellen követik el.
(5) ...

Információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása
424. § (1)168 Aki a 375. §-ban, a 422. § (1) bekezdés d) pontjában vagy a 423. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő
a) jelszót vagy számítástechnikai programot készít, átad, hozzáférhetővé tesz, megszerez, vagy forgalomba hoz, illetve
b) jelszó vagy számítástechnikai program készítésére vonatkozó gazdasági, műszaki, szervezési ismereteit más rendelkezésére bocsátja,
vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) ...
(3) ...

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46757) tpeter77 válasza tpeter77 (#46743) üzenetére


tpeter77
addikt

sziasztok,

Két nagy online boltból kaptam ajánlatot a következőkre:
Asus RT-AC1250G
D-link dir-860L
Tenda AC15 AC1900
TP-Link C7 AC1750
UniFi AP Lite
Melyikből lesz elég kettőt vennem a korábban belinkelt irodaházba? Lásd a fotót a 46726 hsz-ban.
köszi!

(#46758) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#46756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Köszi, évek óta nem olvastam már a Btk ide vonatkozó részét :R

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46759) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#46757) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus RT-AC1250G - nincsen ilyen eszköz, AC1200G+ van de nem ajánlott
D-Link DIR-860L - B1 CFW-vel
Tenda AC15 AC1900 - nem ajánlott gyártó
TP-Link Archer C7 - rendben van
UniFi AP Lite - üzleti környezetbe ajánlott

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46760) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#46758) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem muszáj... :)

Egyébként bámulatos a cím, ugye? "Információs rendszer vagy adat megsértése" A becsületsértés rokonesete, csak számítógéppel... :D

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46761) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#46760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Anno a főiskolán szerzőjog sértésből szemináriumi dolgozatot írtam, érdekes egy szabadon választott tantárgy volt :))

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46762) #76545280


#76545280
törölt tag

Kedves Barátaim

Egy hosszú folyosón kellene kialakítanom egy wifi láncot, de nem találom a megoldást.

A lényeg: szeretnék egy olyan wifi hálózatot, amiben van egy fő router, és arra wifin csatlakozik egy hozzáférési pont, amelyhez mégegy és mégegy. Persze az nem jó ha minden AP a nagy routerre csatlakozik, szeretném ha láncolatot alkotnának. Nézelődtem a netttten, de mindenhol csak olyan rajzokat látok ahol egy fő router van, és egy "extender". Azt sem tudom, hogy ezek a konnektoros kompakt jelerősítők képesek a láncolatra, de leginkább azt nem, hogy mi ennek a funkciónak a neve? Tudtok ajánlani konkrét típust, ami láncolatba csatolható? Pár hozzászólásnak nagyon örülnék :)

(#46763) krealon válasza #76545280 (#46762) üzenetére


krealon
Topikgazda

"szeretnék egy olyan wifi hálózatot, amiben van egy fő router, és arra wifin csatlakozik egy hozzáférési pont, amelyhez mégegy és mégegy. Persze az nem jó ha minden AP a nagy routerre csatlakozik, szeretném ha láncolatot alkotnának."

Nem, nem szeretnel ilyet.
Majd rajossz, hogyha az AP-k egymassal kommunikalnak, akkor masra nem marad idejuk.
A jo megoldas az, ha az Access Point-ok a helyi halozathoz csatlakoznak kabelen, es egy kozponti vezerlo egyseges halozatot alakit ki beloluk.
Koltseghatekony megoldas: Unifi Access Point-ok + helyi szerveren vezerloszoftver. Ha nincs helyi szerver, akkor Cloud Key-el megoldhato a vezerles.

(#46764) #76545280 válasza krealon (#46763) üzenetére


#76545280
törölt tag

Köszönöm a tanácsot. Ahogy látom, nem épp a legolcsóbb (mert hogy vehetnék ennyiből 8 db routert is), de ezek szerint Te ezt javaslod. Köszönöm!

(#46765) #76545280 válasza #76545280 (#46764) üzenetére


#76545280
törölt tag

...Mármint 3 db árából jön ki a 8 db olcsó router...
Nincs szerverem, de gondolom egy egyszeri telepítés elegendő, nemde?
Tehát ha van egy "sima" (UPC) routerem, azzal ez a (3) eszköz tudna kommunikálni, ha egyszer "be van lőve" a rendszer? Mert ha ehhez még egy külön szervert is be kell kötni, az túlzás volna.

(#46766) krealon válasza #76545280 (#46765) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Mármint 3 db árából jön ki a 8 db olcsó router."

Persze.
Viszont a sok olcso router az nem kepes "egyuttmukodni", hogy szakadasmentes atallas legyen, ha a kliens eszkoz mozog az Acess Point-ok kozott.

A sok olcso router felfuzve, kenytelen ugyanazon az 1 radiocsatornan forgalmazni.
Tehat ha a kliens eszkoz a 3-ik AP-re csatlakozik, akkor a kommunikacio igy megy.
Csatornahasznalat:
- Kliens1 (K1) --> AP3
- AP3 --> AP2
- AP2 --> AP1
- AP1 --> router
azutan a valasz:
- router --> AP1
- AP1 --> AP2
- AP2 --> AP3
- AP3 --> K1

Ez annyit tesz, hogy amig egy adatcsomag es a vetelenek visszaigazolasa megerkezik addig a radiocsatorna 8 alkalommal kerul hasznalatba. Emiatt az egysegnyi adatra eso csatornakapacitas is a legjobb esetben is a 8-adara csokken.
Es itt csak 1 db klienssel szamoltam. Ha tobb kliens egyszerre esik neki a "halozatnak" akkor gyorsan hangzavarba fullad a probalkozas.
A vezeteknelkuli atvitelnel amugy is eleg sok a hibalahetoseg, de ha ez meg hatvanyozod is, akkor ne szamits semmi jora.

"Nincs szerverem, de gondolom egy egyszeri telepítés elegendő, nemde?"

Ha nincs szerver, akkor egy Cloud Key kepes vezerelni az Unifi AP-okat.

Az Ubiquiti kinalja a legolcsobban a kulcsrakesz wifi halozati infrastrukturat.
Egy Cisco rendszer kb egy nagysagrenddel (10x) dragabb.

De ha az Ubi draga, akkor csak barkacsolos modszerek leteznek, ami vagy sikerul, vagy nem (az utobbi valoszinubb, ha nem vagy radiotechnikai profi).
Neked kell dontened, mit akarsz:
- keves tudas, keves ido, "sok" penz --> mukodo rendszer
- sok ido, keves penz --> tanulas es egyedi "barkacs" rendszer
- keves tudas, keves penz --> nem mukodo rendszer.

(#46767) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#46759) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
A legegyszerűbben működtethető és beállítható megoldást keresem, mert csak két eszközre lesz anyagi keretem,
nem lesz plusz switch, vagy PoE-s berendezés, csak mobiltelefont és laptopon fogjuk időnként használni a netet.
Ha kettő darab TP-Link Archer C7-t veszek, remélem, hogy beszórja elegendő jelszinttel a folyosót.
Még nem volt időm megnézni a kezelésit, hogy tud-e AP-ként is működni.

(#46768) #76545280 válasza tpeter77 (#46767) üzenetére


#76545280
törölt tag

Köszönöm, én azt választom, amit javasoltál.
Ez a cloud key még nem tiszta számomra, ahogy látom ez egy kis készülék, amit be kell majd a routerbe csatlakoztatnom.

(#46769) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#46767) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden router tud AP módban müködni, ha nincsen bennük dedikált AP mód akkor így kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46770) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#46769) üzenetére


tpeter77
addikt

köszönöm!
Kerestem, de nem találtam, hogy a D-LINK DIR-860L Wireless AC1200 készüléknek mekkora a sugárzási teljesítménye.
TP-LINK Archer C7 AC1750 esetében:
CE:
<20dBm(2,4 GHz)
<23dBm(5 GHz)
FCC:
<30dBm

Segítenétek megmondani, hogy a Dir-860L teljesítménye mekkora?
hálás köszönet.

(#46771) Intruder2k5 válasza tpeter77 (#46770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#46772) Ennemy


Ennemy
újonc

Sziasztok! Egy meglehetőssen idegesítő hibában kérném a segítségetek. Adott egy asztali gép ami wifi adapterrel csatlakozik az internethez. Van egy laptopunk ami szintèn wifivel kapcsolódik ugyan ahhoz a hálózathoz. Ha bekapcsoljuk mind a két gépet egy pár perc múlva a laptop megadja mágát (totál fagyás). Még akkor is ha nem letöltést indítok a gépen csak éppen a neten nézegetek. Ha valakinek van ötlete kérem ossza meg velem. Köszi

(#46773) tpeter77 válasza Ennemy (#46772) üzenetére


tpeter77
addikt

Nem lehetséges, hogy a lapos is ugyanazt az ip cimet kapja meg, mint az asztali gép?

(#46774) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Ha kettő vagy több kapcsolaton keresztül érem el egyszerre az internetet, hogy/hol tudom beállítani, melyik legyen az alapértelmezett? (W7)

Előre is köszönöm! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46775) Gubek-Einste válasza Ennemy (#46772) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen wifi adapter van az asztali és milyen a laptopban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46776) Gubek-Einste válasza TESCO-Zsömle (#46774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak az egyik kapcsolathoz adsz meg alapértelmezett átjárót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46777) TESCO-Zsömle válasza Gubek-Einste (#46776) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez pontosan mit jelent? Egyik kapcsolathoz sem adtam meg semmit, plug'n'play a dolog. Csak a WiFi kérte a jelszót és kész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46778) Gubek-Einste válasza TESCO-Zsömle (#46777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan, hogyan is néz ki nálad a helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46779) TESCO-Zsömle válasza Gubek-Einste (#46778) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Adott két modemrouter két külön szolgáltatóval.

#1-esen Digi jön, erre vagyok én egyedüliként bekötve vezetékkel.
#2-esen Telekom, ide van fater és a TV bekötve vezetékkel.

Én WiFi-n rá vagyok csatlakozva #2-esre is, hogy öreghez tudjak kapcsolódni otthoni csoporton keresztül.

A gép vmiért a WiFi kapcsolatot tette meg alapértelmezett internetelérésnek és a legtöbb programot magától erre irányítja, ami főleg játékoknál bajos a magasabb ping miatt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46780) Gubek-Einste válasza TESCO-Zsömle (#46779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd át a sorrendet olyanra, hogy a vezetékes legyen az elsődleges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46781) tpeter77 válasza Intruder2k5 (#46771) üzenetére


tpeter77
addikt

Köszi szépen, ezek szerint egyezik a teljesitményük.

(#46782) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#46771) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Max 100 mW a törvényileg engedélyezett egy routernél, nem?
Asus topikban volt szó anno tx power növelésről, és hogy a hgg fw ezt tudják, mert amerikában több az engedélyezett.
Vagy rosszul emlékszem?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46783) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#46782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ettől azért általában minden router többet tud, de szoftveres úton le vannak korlátozva.

(#46784) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Tudna valaki nekem Tonze AW-6200R-el kapcsolatban segíteni? Elfelejtettem a jelszavát mert már régen használtam. Reset-eltem, de nem akar helyreállni. A default elvileg a 192.168.2.1, de nem tudom elérni és a wifi-je sem kapcsol be, semmilyen ssid-t nem látok.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#46785) Gubek-Einste válasza Laca0 (#46784) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolattal sem megy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46786) Laca0 válasza Gubek-Einste (#46785) üzenetére


Laca0
addikt

Annyi már kiderült, hogy nem sikerült a hard reset, mivel most látom a wifi ssid-t. A régit....
Kábelen továbbra sem érem el a 192.168.2.1-es címen, de azt biztos, hogy korábban megváltoztattam. Azért nem érem el ezen.
Viszont nem tudom akkor, hogy hogyan kell hard reset-et végezni. Amit találtam leírást, abban annyi van, hogy több mint 4mp-ig nyomjam a reset-et. Ezt már vagy 20* megcsináltam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#46787) mezis válasza Laca0 (#46786) üzenetére


mezis
nagyúr

WnetWatcher.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46788) csixy válasza Laca0 (#46786) üzenetére


csixy
addikt

Hogy akarod elérni ? Wifin-e avagy LANon ?
NATol , vagy switch AP módban van most?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46789) Laca0 válasza csixy (#46788) üzenetére


Laca0
addikt

mezis!
Köszi! Szuper program! Ezzel már biztosan megtalálom az IP címét.

csixy!
AP módban van. A wifi jelszót elfelejtettem, ezért kábellel próbálkozom.
De most már nem fog menni, majd csak a jövő hét végén.
Addig is köszönöm mindenkinek a segítségét!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#46790) csixy válasza Laca0 (#46789) üzenetére


csixy
addikt

Akkor nézd meg a másik routerben a device list táblázatot, vagy esetleg kutakodj a reserved IP címek között.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46791) flash-


flash-
veterán

van egy érdekes dolog:

két szobával arrébb van egy wifi router, telefon látja de nem tud rá csatlakozni csak keresés van.
wifi analyzer androidos program szerint -80dbm a jelerősség.

asztali géppel, a "világ végéről" 7db-is antennával tudtam simán csatlakozni még -80 dbm-es wifire, igaz 3-4 megabit volt a sebesség..

előbbi gond az a telefon hibája lehet? rossz a teló sw-hw?
vagy nincs ilyen egyértelmű recept hogy x dbm-nél még lehet x dbm-nél már nem lehet csatlakozni?
eszköze válogatja?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#46792) And válasza flash- (#46791) üzenetére


And
veterán

1.) Természetesen nincs egységes recept, merthogy az egyes wlan-eszközök (beleértve a klienseket is, mint a telefon vagy az asztali gép akármilyen csatolójú wifi-adaptere) érzékenysége nem egyforma.
2.) A térerőt "mérő" programok által visszajelzett érték sok esetben egy lyukas garast sem ér (mod.: egyedül a nagyobb vagy kisebb típusú relatív indikáció hihető, mondjuk maximum keresésekor a telepítési / használati hely megállapításához), ebből az indikált értékből kár lenne bármilyen következtetést levonni vagy arra számítást alapozni. Ez természetesen nem a szoftver hibája, az csak a hardvertől, klienstől kapott értéket jeleníti meg. A dBm-ben kijelzett vételi szint abszolút érték ugyanis nagyságrendeket tévedhet a valósághoz képest.
3.) Egy telefon antennájának teljesítőképessége nyilván nem mérhető egy külső, az átlagosnál valamivel nagyobb antennáéhoz.
Ezektől függetlenül a gondot persze okozhatja szoftveres vagy konfigurációs probléma is (például: hitelesítés / kódolás típusa, megosztott kulcs 'egzotikus' karakterekkel, minimális térerősséghez kötött kapcsolódás, szélső csatorna, akármi). Egyébként meg nyitva hagytad azt a meglehetősen fontos kérdést, hogy a telefon a router közelében, normális vételi szintnél képes-e a kapcsolódásra, vagy úgy sem működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#46793) maathe


maathe
senior tag

Hogyan lehet megoldani azt, hogy ne lehessen elérni a router admin felületét? Tehát még csak a bejelentkezés se legyen elérhető.

(#46794) Intruder2k5 válasza maathe (#46793) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyári szoftvert futtató routerek esetén ilyen opció nem szokott lenni. Persze ha okosított eszközről van szó, a mindenféle WRT firmware-ek alatt le lehet lőni a webszervert, ami az admin felületet kiszolgálja. Gyári firmware esetén annyit tehetsz, hogy a portot elállítod a default-ról, így nagyjából lehetetlen lesz azt megtalálni annak, aki nem ismeri.

(#46795) maathe válasza Intruder2k5 (#46794) üzenetére


maathe
senior tag

Úgy néz ki, hogy szerencsém van. TP-LINK TL-WR940Nv3-nál (gyári fw) van egy olyan funkció, hogy Local Management. Itt meg lehet adni max. 4 MAC címet, így csak ezek eszközök tudják elérni a routert.

[ Szerkesztve ]

(#46796) Ennemy válasza Gubek-Einste (#46775) üzenetére


Ennemy
újonc

Tp-link a router, tp-link az hálózati kártya az asztaliban. Egy Lenovo laptop, majd megnézem milyen wifi van benne. Én is gondolkodtam rajta hogy ip cím összekeveredik de automata kiosztásnal ez nem lehetne...

(#46797) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek a WNR2000v2 wifi routert lehet valahogy repeaterként működtetni? Szeretném ha az udvaron is lenne wifi nyáron és van egy ilyen eszközöm és ha belehetne állítani az szuper lenne.

(#46798) mezis válasza SPeti1984 (#46797) üzenetére


mezis
nagyúr

UTP kábel kihúzható az eresz aljáig ?

mezis

(#46799) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Konfig

fix router: D-Link DI-704
repeater router Tenda 1203 Dualband
Dell 7520 laptop

Helyzet:

wifi 2,4Ghz g jelet szór a fix router, erre csatlakozok a repeaterrel, a repeaterre csatlakozok a laptopommal.

Probléma:

1. mindig a fix router admin felületére akar belépni a rendszer, ha a repeaterre csatlakozok akkor is.
2. nem látja a laptop az 5G jelét a repeaternek? Egyszerre nem tud 2,4G-t továbbtolni 5G-re a router? Vagy egyáltalán kezeli a wifi 5G-t a laptop, sok minden nekem derült ki a specifikációból.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46800) Gubek-Einste válasza Ennemy (#46796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusúak a TP-Link-ek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.