Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) Gubek-Einste válasza Tomtailor85 (#46697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen típusú az adapter? T2U vagy T2UH vagy T2UHP?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
2,4 vagy 5 GHz-n használod? N vagy AC módban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46702) And válasza ArthurShelby (#46694) üzenetére


And
veterán

"Ha jól értem, az 1-es és 13-mas (vagy 14-es) csatorna között 60MHz különbség van?"
Igen, pontosabban a csatornák 'közepe' között, hiszen a csatorna kifejezés nem egyetlen konkrét frekvenciát jelöl (egy nulla sávszélességű frekvencián nem lehet adatot átvinni), hanem egy kis sávrészt. A 2,4 GHz-es sávon a kijelölt csatornák 5 MHz-enként követik egymást. Ez azért vicces dolog, mert már a legelső, jobban elterjedt wifi-szabvány, a 802.11b - 11 Mbps jelzési sebességgel - is 20..22 MHz-es spektrális szélességet igényelt, azaz legalább négy csatornányit. Ezért szokás azt mondani, hogy átfedés nélküli csatornákból - legalább öt csatornányi különbséggel - mindössze három darab fér el a 2,4 GHz-es sávon. Ez pedig kizárólag a 20 MHz-es spektrumszélességű csatornákra vonatkozik. 40 MHz-es csatornából mindössze kettő fér el a sávban úgy, hogy nincsenek egymásra ráhatással, és ez is csak úgy lehetséges, ha ez a két 'széles' csatorna a sáv két szélén van. A 2,4 GHz-es sávban 40 MHz-es rádiós sávszélességet kizárólag a 802.11n szabvány támogat (két darab hagyományos, négy csatorna távolságú 20 MHz-es csatorna összefogásával), a régebbiek (b/g) szerencsére csak a 20 MHz-es módot ismerték, az újabb ac-szabvány pedig csak 5 GHz-en létezik.
"Ha 40GHz-n van és nem 20GHz-n akkor nagyobb úgymond a hibalehetőség is? "
Ezek az értékek gondolom MHz-ek akartak lenni. Mint eddig kiderült, a nagyobb csatornaszélesség kevesebb átfedés nélkül használható csatornát jelent. Ha az idegen hálózatok átfedésbe kerülnek, annak az eredménye valamilyen interferencia lesz, amire a hálózati eszközök a bitráta (és ezzel a felhasznált spektrum) csökkenésével és/vagy csomagismétlésekkel reagálnak. Az eredmény mindkét esetben a hasznos adatforgalom lassulása lesz. Minél nagyobb az átfedés és minél közelebb van egymáshoz az átfedésbe kerülő hálózatok jelszintje, az eredmény annál rosszabb lesz.
Ahogy növekszik a wifi-hálózatok darabszáma és az azoktól elvárt hasznos átviteli ráta, úgy nő a felhasznált rádiós sávszélesség is, hiszen a spektrális hatásfok és a MIMO-adatfolyamok darabszáma nem növelhető a végtelenségig, csak egyre nagyobb kompromisszumok (mint például a zavarérzékenység és a szükséges jel/zaj viszony növekedése, MIMO esetén egyre több különálló antenna) árán. Így lesznek a sávok egyre telítettebbek, és így lesz kénytelen az adatátvitel egyre magasabb frekvenciájú sávokat elfoglalni a jövőben, amelyeken 'elegendően nagy' csatornaszélességek is használhatók lesznek.

(#46703) Tomtailor85 válasza Gubek-Einste (#46701) üzenetére


Tomtailor85
senior tag

Pontosan Tp-LINK Ac600 Archer T2U. Jelenleg a router előtt vagyok! :) 5ghz-en megy. Arra még nem jöttem rá, hogy hogy kell ac módban üzemelnie. A jelszó kisbetű,nagybetű és számok.

(#46704) mexel válasza Gubek-Einste (#46699) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a kimerítő választ! :R
Egy TL-WN851ND lenne olcsón használtan, az gyengébb darab?

(#46705) Gubek-Einste válasza Tomtailor85 (#46703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Úgy tudod AC módban használni ha mindkét eszközben engedélyezve van az AC.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46706) Gubek-Einste válasza mexel (#46704) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lehet de ki kell vezetni az antennáit, mind a kettőt!!!, a gépház mögül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46707) mexel válasza Gubek-Einste (#46706) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem a régi kártya kivezetett antennája jó lesz. Amit Te linkeltél azt is ki kellene vezetni gondolom.

(#46708) Gubek-Einste válasza mexel (#46707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a régi kártyán mennyi antenna is van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46709) mexel válasza Gubek-Einste (#46708) üzenetére


mexel
veterán

1

(#46710) Gubek-Einste válasza mexel (#46709) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor szerezzél be ugyan abból még egyet vagy 2 db TP-Link TL-ANT2405C-t vagy TL-ANT2408C-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46711) Peat911


Peat911
újonc

Sziasztok!
A következő problémában szeretném kikérni a véleményeteket:
Miskolci tégla lakásban lakom.
Netem: 100/100PRO Digi
Routerem: TL - WR940N
Aktívan csatlakozik rá 2 telefon és egy lapos, ritkán egy xbox.
A lapos egy HP Elitebook 2540P ami elég régi így a gyorsabb letöltés miatt vettem hozzá egy TL - WN823N adaptert. Router és adapter között nincs fal, távolságuk durván 3 méter.

Az eddigi adatok tudatában ezek a letöltési eredmények szerintetek korrektek?

Speedtest a laposon Down 90Mb/s, Up 60Mb/s
Tényleges letöltési sebesség adapter nélkül a laposon: 1.8 - 2Mb/s
Adapterrel: 9-10 Mb/s

Előre is köszönöm a segítséget.
u.i. : A router én setupoltam, esetleg ott is lehetnek problémák.

(#46712) Gubek-Einste válasza Peat911 (#46711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?

Az ilyen méretű wifi adapterek nem sokat érnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46713) ArthurShelby válasza Peat911 (#46711) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én a stick-et hanyagolnám (sokkal rosszabb az antennája, mint egy laptopnak). Nem tudom milyen wifi kártya van a gépedben, meg kéne nézni az eszközkezelőben. Itt vannak a lehetőségek, hogy milyen lehet benne. Ha nem a broadcom 4322agn, és nem az intel n-6200, akkor én kicserélném valamelyikre a 2 közül (inkább az intelre). Ezek már tudják az n szabványt, és az 5GHz-t is (bár a routered nem tudja az 5GHz-t jövőre nézve jó lesz).

Egyébként nagyon kevés az adapter nélküli sebesség. Itt valami beállításbeli probléma is lesz. De ehhez kéne pár infó.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46714) the_one


the_one
tag

Szeretném kicserélni az Acer TM 5710-es (kissé öreg, de még remekül működő) laptopomban a wifi kártyát. Most egy Intel 3945ABG modul van benne, az Aida64 szerint PCI Express 1.0 x1 csatlakozóban. Jó volna egy 5Ghz Dual Band AC képes modulra cserélni, de a neten ilyen típusból csak a "rövidebb" változatokat találom.
Pl. egy Intel AC3160-ast működésre lehet bírni ebben a régi laptopban?

[ Szerkesztve ]

(#46715) ArthurShelby válasza the_one (#46714) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A kártya mérete ha jól látom más (a régi hosszabb), így pl a lefogatással (lecsavarozással) már helyből gondok lennének. Nem tudom itt hogy van ennél a laptopnál van-e whitelist.
Meg ha kicseréled, akkor inkább egy intel ac7260 legyen szerintem. Ha a belső kártyát cseréled mindenképp oszd meg majd az eredményt/tapasztalatokat, bár én nálad elég szkeptikus vagyok.

Ha váltani szeretnél akkor nagyobb eséllyel fognak itt még ajánlani usb-s wifit (minél nagyobb annál jobb, mert annál nagyobb benne az antenna).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46716) V/ válasza the_one (#46714) üzenetére


V/
titán

Van átalakító is amivel "nagyobbá" tudod tenni, filléres tétel külföldön, kérdés az, hogy az antennák elég hosszúak-e lejjebb érni.
Másrészt az operációs rendszerre is figyelni kell, pl. az Intel Intel 4965AGN-t Windows 10-n már nem támogatott és kék-halállal kiakad, kénytelen voltam venni egy Intel Centrino Ultimate-N 633ANHMW-t, az meglepő módon a Win 8.1 driverrel megy Win 10 alatt normálisan.

(#46717) the_one válasza V/ (#46716) üzenetére


the_one
tag

Közben megrendeltem egy Intel 7260 Dual Band wifi kártyát! Első lépésben a lányom gépében cserélném a benne lévő AC 3160-ast.
Ezt szeretném majd betenni az Acer TM 5710-be, remélem sikerül az átalakítós megoldással.
Az Acer TM 5710-en még Windows XP-t használok. :B

[ Szerkesztve ]

(#46718) antiochiai


antiochiai
újonc

sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.
Vezeték nélküli hálózatot építenénk ki, és szükségem lenne ehhez két routerre vagy kettő AP-re.
Nem tudom hogy járnék jobban, ha a szolgáltatói modemet két Access Pointtal osztom szét, vagy ha két routert vennék e célra.
Anyagilag, valamint megbízhatósági szempontok miatt melyikkel járnék jobban?
50 méter hosszú folyosón betonépületben kell üzemeltetni a berendezéseket, milyet ajánlanátok?
Jövőre való tekintettel olyat választanék, ami egyszerre tudja a 2.4GHz-es és az 5GHz-es készülékeket ellátni. (Tipikusan, a legtöbb telefon 2.4GHz-en, de némely HP laptop 5GHz-en wifizik).

köszönöm a segítséget!

(#46719) Gubek-Einste válasza antiochiai (#46718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes két router-t használni erre a célra AP módban.
Mennyi kliens eszközhöz kellene?
Milyen netsebesség mellé?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46720) antiochiai válasza Gubek-Einste (#46719) üzenetére


antiochiai
újonc

Minél olcsóbban kellene kihozni a dolgot, de megbízhatóság oltárán jó lenne nem spórolni.
Nem tudom 15k környékén beszerezhetők-e normális routerek vagy AP-k.
Kliens kb 20 okostelefon, és 3-4 laptop. Sebesség jelenleg 20Mb/s, de a későbbiekben bővíteni szertnénk (pl. digi olcsóbb mint a jelenlegi ott már 100-as a legkisebb sebesség).
köszi.

(#46721) Greenbook válasza antiochiai (#46718) üzenetére


Greenbook
tag

Itt érdemes körbenézni ha valóban megbízható AP eszközöket keresel, amik az említett mennyiségű kliens eszközt ki is tudják szolgálni.

:K

http://csatlakozok.atw.hu

(#46722) Gubek-Einste válasza antiochiai (#46720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért dual band eszközt nem fogsz kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46723) V/ válasza Gubek-Einste (#46722) üzenetére


V/
titán

A D-Link DIR-842-es router, TP-LINK Archer C2 AC750, D-Link DIR-860L azok nem jók? (16k,15k,17k)

(#46724) rolko válasza V/ (#46723) üzenetére


rolko
őstag

D-LINK-ből a DWL-6600 és 6610 AP-k ajánlottak. Ezek bevált dual bandos Ap-k, megfelelő D-Link switchel meg is lehet őket hajtani nem kell a saját tápfeladóját használni.
Ajánlott még a Cambium Networks cnPilot E400 AP-k, ezek képesek MESH hálózat kialakítására is.
Ezen kívül még, elég jó ár/érték arányban az UBNT Unifi termékcsalád, ill a visszafogott dizájnjával a MikroTik HAP család.
Igaz, ezek egy sem a legolcsóbb kategória, de sajnos a normális és menedzselhető WiFi-s eszközöket meg kell fizetni. De ezek eszközök árai meg sem közelítik pl a Ruckus Wireless-ét, ahol maga 1 évre a liszensz többe kerül mint a felsorolt eszközökből bármelyik.

[ Szerkesztve ]

(#46725) V/ válasza rolko (#46724) üzenetére


V/
titán

Hát céges viszonylatban lehet hogy olcsó az 50-100k-s eszköz. Kérdés hogy mennyit szán rá, 300-400k-ból már jó hálózatot alakíthat ki. Bár 20 okostelefon és 3-4 laptop esetén lehet, hogy olcsóbban is kihozható. Egyidejűleg nem valószínű a 24 eszköz 867 Mbps sebességű használata, ha bejövő meg 20.
Félre értelmeztem a kérdését, amikor ezt olvastam ezek szerint: Minél olcsóbban kellene kihozni a dolgot, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#46726) tpeter77 válasza Gubek-Einste (#46722) üzenetére


tpeter77
addikt

ok, akkor mennyiért kapok duálost?
mindegy hogy AP vagy router, csak stabil legyen.

V/
igen jól látod: Minél olcsóbban kellene kihozni a dolgot.
Ez a sok telefon nem folyamatosan fog a neten lógni, max. szinkronizálják páran a leveleiket, felnéznek a FB-ra, ilyesmi, de állandóan nem lesz terhelve a vonal.
Alapvetően a pc-kkel dolgozunk, telefonon max az értesítések jönnek, nincs is ideje neteznie a legtöbb embernek, az elméleti max terhelést adtam meg. A gyakorlati terheltség ennek a negyede lehet maximum!
40 méteres folyosó elején és végén 1/3 - 1/3 pontjaiban helyeznénk el két AP-t vagy routert.
Milyen eszközöket ajánlanátok? 50k alatt kellene maradni, ez nagyon a plafon... és ha lehet csak 2 eszközt vennénk.
A szolgáltató ad egy 4 portos routert, a többit nekünk kell megoldanunk. Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#46727) V/ válasza tpeter77 (#46726) üzenetére


V/
titán

Most milyen az internet csatlakozás sebességed? Azt akarod megosztani, vagy az említett eszközeid fognak egymásközt kommunikálni? A 25 wifis eszköz egyszerre történő használata az elég kemény feladat stabilitás szempontjából, de két felé osztva szerintem nem igazán kell horror árú eszközben gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#46728) tpeter77 válasza V/ (#46727) üzenetére


tpeter77
addikt

20 Mb/s a net sebessége, és az említett eszközök egymással NEM fognak kommunikálni.
kösz a segítséget!

ui.
az antiochiai is én volnék, csak elfelejtettem átjelentkezni. pardon.

[ Szerkesztve ]

(#46729) Gubek-Einste válasza V/ (#46723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C2 nem ajánlott, a D-Link DIR-842 AP-nak még elmegy, a DIR-860L B1 CFW-vel ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46730) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#46728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

rolko írt már pár ötletet, azokból lenne érdemes szemezgetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46731) tpeter77 válasza rolko (#46724) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Az UBNT Unifi és MikroTik HAP termékcsaládból melyek azok, amik megbízhatóak?
Ezeknek az ára is elfogadható, sajos az általad említett két másik nem fér bele a keretbe.
köszi.

Gubek-Einste!
D-link DIR-860L gyári szoftverével van valami gond? Mert árban ez igen megnyerő!

[ Szerkesztve ]

(#46732) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#46731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az UBNT és a Mikrotik esetében teljesen mindegy melyiket veszed meg mert jó lesz mindegyik.

A D-Link-nek nem a legjobb a gyári firmware, CFW alatt sokkal jobban használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46733) rolko válasza tpeter77 (#46731) üzenetére


rolko
őstag

Bármelyik márka megbízható, elég stabil eszközök, nálam van olyan AP ami közel 1 éves uptime-al van. Szal max akkor kell újraindítani ha fw update szükséges.
Olyan eszközt kellene választani ami majd a nagyobb be tápot is kiszolgálja majd, ill bármilyen felmerülő plusz igényt ki tudjon szolgálni a közel jövőben. Mert inkább most kerüljön többe mint 1-2 év múlva cserélni mindent. Ill ha bármi hiba van (pl freki váltás) távolról is elérhető legyen.

Unfi-ből az AC Lite ami megfelelő lehet. Ehhez ugye kell a controller szoftverét futtató eszköz (pc, szerver, cloud key, stb). Ezzel szemben a MikroTik-nél nincs ilyen megkötés, viszont ez kicsit több tudást igényél a routerOS miatt, és kinézetre puritánabb, standard router kinézetű az Unifi csilivili - világítós mennyezetre szerelhető kivitelével szemben. MT-nél a HAP AC lite (viszont csak: single channel 5GHz és 10/100 eth) és HAP AC is jó lehet.

A darabszámot illetően, hogy mennyi AP-t kellene lerakni, ismerni kellene az iroda nagyságát, falakat, környezeti tényezőket és az éteri viszonyokat is.

[ Szerkesztve ]

(#46734) spe88


spe88
senior tag

Probléma: Nem tudok belépni a router beállítási felületére, mert nem látja a Win a routert.

Intézkedések:

1. Wifi billentyűzeten letilt
2. Router kábellel rákötöt WAN portba
3. 192.168.0.1 illetve 192.168.1.1 címen próbálom elérni
4. PC reboot
5. Router reboot
6. Router reset
7. Hibakereső indít
8. Router led check (minden releváns led ég)
9. Router kábellel rákötöt LAN portba
10. kábel csere
11. Comod letilt
12. ipconfig /release
13. ipconfig /renew

Konfig

Dell Inspiron 7530
Win7 64b
Tenda 1203 Dualband
Comodo AV+tűzfal
Google Chtome

Screenshot

beállítások
diagnosztika után

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46735) tpeter77 válasza spe88 (#46734) üzenetére


tpeter77
addikt

Comodo tűzfal tiltása vagy a szóban forgó IP cimek engedélyezése után sem éred el az admin felületet?

(#46736) spe88 válasza tpeter77 (#46735) üzenetére


spe88
senior tag

végén letiltottam már a teljes COMODO-t tűzfallal, mindennel, de úgy sem jött össze!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46737) tpeter77 válasza rolko (#46733) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia,
D-link DIR-860L lesz a befutó, a gyári szoftverével remélem minden jól működik, egyelőre azzal használnám, aztán megpróbálom az egyikre felrakni a B1 CFW firmwaret.
Ezt a gyári oldalról el lehet érni vagy ez utólagos szoftver?

(#46738) Gubek-Einste válasza spe88 (#46734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen IP címet kapott a gép?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46739) Gubek-Einste válasza tpeter77 (#46737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A CFW azt jelenti, hogy custom firmware vagyis harmadik fél által készített, OpenWRT alapú megy fel rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46740) farkas-j válasza Gubek-Einste (#46722) üzenetére


farkas-j
őstag

Talán mégis: TP-LINK Archer C2 AC750

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#46741) woodworm válasza farkas-j (#46740) üzenetére


woodworm
veterán

A mostani előfizetéséhez talán megfelelő lenne, ha elfogadja a kompromisszumokat, de ha a digi felé kacsintgat, ott hamar elfogyna az az eszköz és újra csere előtt állna, immár tényleg magasabb árkategóriában.

(#46742) spe88 válasza Gubek-Einste (#46738) üzenetére


spe88
senior tag

[link]

talán ez segít...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46743) tpeter77 válasza tpeter77 (#46726) üzenetére


tpeter77
addikt

szóval, itt a móricka-rajzom az irodaházról.
Nettó 40 méter hosszú a folyosó, az elején és a végén az 1/3 - 1/3 pontokba terveztem elhelyezni a két AP-t vagy routert.

Beton falak, 12 és 20 cm közti vastagsággal, valamint 1-2 irodában csak gipszkarton fal van.
Álmennyezet felé tenném a routereket, hogy ne csúfoskodjanak.
Remélem elég lesz kettő darab D-Link DIR-860L router hozzá, hogy ellássa minden helységet megfelelő jelszinttel.

(#46744) Gubek-Einste válasza farkas-j (#46740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC750-es eszközök nem ajánlottak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46745) Gubek-Einste válasza spe88 (#46742) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez alapján az Ethernet adapter csak egy automatikusan felvett címmel rendelkezik vagyis nincsen kapcsolatban a router-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46746) spe88 válasza Gubek-Einste (#46745) üzenetére


spe88
senior tag

Ezt, hogy tudnám orvosolni?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#46747) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Olyan problémám van win8.1-en, hogy az ac7260-as wifi kártyám néha ilyeneket eredményez:

Ha az eszközkezelőben eltávolítom az illesztőprogrammal együtt az ac7260-as hálózati kártyát, akkor egy idő után újra települ magától az illesztőprogram, és a ping is stabil 10-es (jó) lesz.

Mi okozhatja ezt, hogy adott időközönként újra kell tenni a drivereket?
Windows frissítést nem talál jelenleg, és most jó a ping is (szóval win frissítés sem lehet).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46748) mezis válasza ArthurShelby (#46747) üzenetére


mezis
nagyúr

? Win frissítés ?

mezis

(#46749) mezis válasza spe88 (#46746) üzenetére


mezis
nagyúr

PC-n tiltsd le az IPv6-ot és a WnetWatcher-el kutakodj a hálózatodon. (Jó lesz az drótosra is.)

mezis

(#46750) Kuter


Kuter
senior tag

Sziasztok.
Tatabányán valaki szórakozik a nyitott és alapértelmezett jelszavas,és a wepkódolású routerekkel.
Amire teheti dd-wrt rak fel a kispöcs. Lejelszavazta ,ocsmány és nyomdafestéket nem tűrő wifi neveket állít be + "a hardveres resetet tiltja ha dd wrt van rajta" .
Ezúton közlöm vele ha elkapom megetetem vele a wifi antennáját csak aluról.
Aki meg porul járt annak meg segítek vissza állítani a routerét ingyen (rs232).
Egy kérésem van aki megjárta és ha elkapod te is etesd meg az antennáját de csak aluról mert állítólag ez a fajta csak azt szereti.

Köszönöm.

Üdv Kuter

Privátban kereshettek.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.