Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) n1nja válasza krealon (#47900) üzenetére


n1nja
tag

Természetesen nem csodálkozom, csak azt nem értem, hogy ugyanazon a telefonon miért annyival kevesebb.
Laptopon 94mbps, ugyanakkora távolságra az AP-tól.

(#47902) mezis válasza LilProphet90 (#47892) üzenetére


mezis
nagyúr

Van élet a 6-os csatornán kívül is. Pl. az 1-es.
Ha nem használod, kapcsoltasd le a UPC Wi-Free-t.

mezis

(#47903) krealon válasza n1nja (#47901) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Laptopon 94mbps, ugyanakkora távolságra az AP-tól."

A tavolsagtol fuggetlenul meg sok parameter van hatassal arra, hogy az Access Point es a kliens eszkoz kozott mekkora kapcsolati sebesseg alakul ki. A wifi atvitel gyorsasaga alapvetoen ettol fugg.

(#47904) magicbox


magicbox
senior tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Adva van egy Philips smart tv, amelyen csak ethernet port van. Létezik olyan eszköz ami a wifi jelből, ami mindenhol van a lakásban, képes hagyományos ethernet kimeneten netet adni a tv-nek? Legjobb egy acces point lenne, hogy abban a szobában picit javítsa a wifi jel erősségét, mert a média box, ami a tv-re van kötve az pedig wifis. Jó lenne viszont a tv smart funkciót is használni. Remélem érthetően sikerült leírnom a gondomat :) Bocs, ha láma a kérdés, de minden ötletet köszönök! :R

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#47905) mezis válasza magicbox (#47904) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! A jelismétlők (repeater) közül soknak van LAN portja, ahová UTP kábellel lehet csatlakozni.
Aztán nehogy lassú legyen a kapcsolat, merthogy a "WiFi nem kábel" !

mezis

(#47906) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv! Asztali gepemmel atkoltoztunk masik szobaba! Wifi stickkel szeretnek netre csatlakozni! Kerdesem hogy milyet erdemes venni? Meg a letoltesi sebesseg wifin is megvan ami vezeteken?

Ezt néztem ki ez 300 mbpses! Ez jó vagy ettől komolyabb kell?

[link]

Battletag: hojszi#2983

(#47907) mezis válasza Intel fan11 (#47906) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! [link]

mezis

(#47908) tpeter77 válasza mezis (#47902) üzenetére


tpeter77
addikt

"Ha nem használod, kapcsoltasd le a UPC Wi-Free-t."

és ezt hogy kell?

(#47909) Intel fan11 válasza mezis (#47907) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt értem, hogy a wifi nem kábel és ne is várjak olyan sebességet! Asszony laptopjával nem szokott panaszkodni h lassú a net. Töltögetni is szokott! 50 megás a net otthon! Viszont ezt a jelismétlőt nem vágom, hogy működik! Wifi stick elég olcsó ez a tp linkes 300mbps sebességű nekem jó lehet asztali géphez? Nem szeretnék mennyezetet fúrni, hogy 1 kábelt átvigyek a szobához. Szebbnek ítélem a wifis csatlakozást!

Battletag: hojszi#2983

(#47910) magicbox válasza mezis (#47905) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm! Esetleg te melyik típust ajánlanád szívesen? Tudom, hogy nem lan sebességem lesz, csodát se várok.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#47911) Intel fan11 válasza mezis (#47905) üzenetére


Intel fan11
őstag

Jelismétlővel jobbán járnék mint wifi adapterrel?

Mondjuk 1 ilyen?

[link]

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#47912) Gubek-Einste válasza magicbox (#47910) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami neked kellene az a kliens-híd, gyári firmware-rel szinte egyáltalán nem támogatott így CFW-t kell használnod, Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND lenne az ajánlott eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47913) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47911) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kliens módú eszköznek az az elönye, hogy sokkal nagyobb rugalmassággal helyezhető el mint egy wifi adapter de nem minden eszköz képes gyári firmware-rel a kliens/kliens-híd módra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47914) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47913) üzenetére


Intel fan11
őstag

Huu. Ramnezve ez most mit jelent? Telekomos Zte h368n tipus digitalis elosztom van! Ehhez jo lehet ez a tplinkes wifi jelerosito? Vagyis nekem a vezetekes csatlakozo resze miatt kell h az asztali gepem menjen igy! Kb 5 meter a tavolsag. 2 fal valasztja el a gepem a digitalis elosztotol!

Battletag: hojszi#2983

(#47915) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47914) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A nézett eszköz csak repeater és AP módot tud de neked kliens kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47916) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47915) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem ertem amit irsz! Linkelsz olyat ami nekem jo? Mire valo az rj45os csati rajta? Nem arra hogy radugom a gepem es lesz rajta net?

Battletag: hojszi#2983

(#47917) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47916) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AP módra és konfiguráció van a LAN port.
Ahhoz, hogy az eszköz wifi-re tudjon kapcsolódni és ezt a LAN felé megosztani, kliens módot kell ismernie amit a 850RE nem tud.
Ami tudja gyári firmware-rel az a TP-Link TL-WA801ND, CFW-vel Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND is használható lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47918) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47917) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tp link honlapjan a tl wa850re tipusra azt irja h vezetek nelkul kapcsolodik a halozathoz felerositve a jelet + egy eszkozt tud kapcsolni az erhernet csatlakozon keressztul. Akkor mi az igazsag?

Mondjuk nekem nem routerem van, hanem tkomos digi eloszto zte h368n. Ezzel nem tudom osszehangolni az a baj? Mert tplink honlapja szerint hangolasnal wps gombot kene nyomni de az en digi elosztomon nincs ilyen gomb. Ezek vannak csak

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#47919) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tulajdonságai között csak az AP és a Repeater mód szerepel de a leírás és az emulator alapján a repeater valójában inkább Repeater-Bridge vagy Bridge with AP akarna lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47920) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47919) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ap az mi?

Battletag: hojszi#2983

(#47921) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Access Point vagyis a kábelen jövő netet wifi-siti.

Mondjuk nekem nem routerem van, hanem tkomos digi eloszto zte h368n. Ezzel nem tudom osszehangolni az a baj? Mert tplink honlapja szerint hangolasnal wps gombot kene nyomni de az en digi elosztomon nincs ilyen gomb. Ezek vannak csak
A középsőnek kellene lennie a WPS-nek de inkább manuálisan állítsd be webadmin felületen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47922) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47921) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem kotozkodni szeretnek de a tp link honlapja szerint meg keppel is mutatja hogy a wa850re vezeteknelkul csatlakozik a halozathoz melynek jelet felerositi plusz 1 eszkozt lehet ethernet csatin a halozatba kotni. Sztem nekem ilyen kell! Nem o csinal wifi jelet hanem meglevot erositi fel es szorja! Nem jol latom?

Battletag: hojszi#2983

(#47923) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AP mód az amikor a kábelből lesz wifi.
Repeater mód amikor amikor veszi az eredeti jelet, megismétli és még kábelre is megtörténik a leosztás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47924) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47923) üzenetére


Intel fan11
őstag

Amugy elovettem a digi eloszto konyvet jol mondtad a kozepso gomb a wps. Tudja a wps modot a digi elosztom. De akkor amire nekem kell jo wa850re repeater nem? Vagy most nem ertem. Azt irtad ez nekem nem jo!

Battletag: hojszi#2983

(#47925) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47924) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek szerint jó lesz de továbbra is a manuális konfiguráció az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47926) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47925) üzenetére


Intel fan11
őstag

Vasarnap delutan szeretnem megvenni a mediamarktba! Manualis hangolason ugy erted h belepek a digi eloszto fejebe ip cimmel es ott lesz wps hangolas lehetoseg?

Battletag: hojszi#2983

(#47927) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47925) üzenetére


Intel fan11
őstag

A TL-WA850RE egy fali elhelyezhetőségű eszköz, amivel kényelmesen megnövelheti meglévő Wi-Fi hálózatának hatótávolságát. A 300 Mbps N-es sebesség, a Hatónövelőgomb az apró méret és a fali kivitelezés igazán egyszerűvé teszi a hálózat kiterjesztését. Mi több, Ethernet csatlakozása lehetőve teszi, hogy a TL-WA850RE hálózati kártyaként viselkedjen, és a vezetékes eszközöknek vezeték nélküli elérést biztosít.

Vezetékes kapcsolat

Átalakíthatja a növelőt egy vezeték nélküli adapterré az ethernet csatlakozónak köszönhetően, így lehetőség nyílik, hogy olyan eszközöket is, mint pl.: Blu-ray lejátszó, játékkonzol, DVR vagy okosTV, a Wi-Fi hálózathoz csatlakoztasson. Ugyanekkor a készülék továbbra is megosztja a Wi-Fi hálózatot.

Írtál olyat h nekem kliens kell! Ez nem az? Mi az a kliens? Csak biztos, akarok lenni benne, hogy amit veszek olyan ami kell!

Szóval gyakorlatilag másik szobába került az asztali gépem kb 5 méterre a digitális elosztótól, de ott nincs vezeték kiépítve! Ezzel az eszközzel rátudok csatlakozni a digi elosztóra és ethernet porton netet biztosítani az asztali gépemen!

Battletag: hojszi#2983

(#47928) ArthurShelby válasza Intel fan11 (#47922) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Látszik, hogy nem értesz hozzá, de azért kicsit kötözködsz.

Először is, tegyük tisztába a fogalmakat.

Ap (access point) mód: ezt a fő routerra csatlakoztatod vezetékesen és ez tovább osztja a netet vezetéken, és wifin (létre hoz egy másik wifi hálózatot). (szóval elviszed a vezetéket olyan helyre, ahol már nincs wifi jel, és ott létre hozol egy újabb wifi-t).

Repeater mód (jelismétlő mód): olyan ap, ami wifin kapja az internetet és wifin is szórja tovább (illetve valamelyiknél vezetéken is lehet). Mivel a netet wifin kapja, és wifin adja tovább így feleződik a sebesség (mivel csak egy rádiós egység van benne). Ezt olyan helyre kell helyezni, ahol a fő router wifi-jének még jó a jelerőssége (a repeater is jól kapja a jelet, amit aztán tovább szór).

Kliens mód: a netet wifin kapja, és vezetéken adja tovább. Előnye a repeater-rel szemben, hogy nem felezi a sebességet, hátránya hogy nem szórja tovább a wifi-jelet.

A wps gomb arra van, hogy a hálózathoz könnyebb legyen csatlakoznod (ne kelljen manuálisan beírni a wifi jelszót). Egyébként meg sokan kikapcsolják a routerben ezt a funkciót, mert biztonságilag nem javasolt.("a manuális konfiguráció az ajánlott")

A wa850re egy repeater (illetve tud ap módot is, ezért van rajta az ethernet csatlakozó) (az, hogy a repeater módban működik-e az ethernet csatlakozó kérdéses).
Viszont az ilyen falba dughatós repeaterek általában nem ajánlottak a topikban, mert a konnektor általában közel van a födémhez (ami árnyékol), illetve a falban lévő vezetékek is árnyékolnak kicsit. A külső antennás verzióik már egy fokkal jobbak.
Általában egy normális routert ajánlott venni (ami gyári fw, vagy cfw-vel több módot tud).
Ezért kaptad ezt az ajánlást:
"Ahhoz, hogy az eszköz wifi-re tudjon kapcsolódni és ezt a LAN felé megosztani, kliens módot kell ismernie amit a 850RE nem tud.
Ami tudja gyári firmware-rel az a TP-Link TL-WA801ND, CFW-vel Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND is használható lenne."

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#47929) Intel fan11 válasza ArthurShelby (#47928) üzenetére


Intel fan11
őstag

Őszintén szólva nekem van otthon egy tp 841ND routerem mióta a telekom adta a digi elsoztót nem használom! Ezzel a routerrel megtudom azt oldani, hogy a digielosztórol át vegye wifin a netet. Lan portrol pedig az asztali gépembe adná a netet? Hogyan tudom ezt beállítani?

Viszont ez wifis router szóval az átvett wifi jelet ő tovább is szorná?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#47930) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel erre nem alkalmas, CFW-t kell rá tenni.
Milyen verziós a router (alján a matrica)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47931) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47930) üzenetére


Intel fan11
őstag

Inkabb lefenykepeztem! Ha jol latom 7.2 es verzio. Mit kell pontosan csinalnom vele?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#47932) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be az OpenWRT topikban és megmondják, hogy hogyan tudod megcsinálni amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47933) drzozo


drzozo
senior tag

Asztali számítógépbe lenne szükségem USB-s WIFI adapterre, mert az UTP kábelt nem tudjuk elvezetni kényelmesen egy több szobás apartman-ban. Fontos, hogy legyen Win 10 driver hozzá, és 10k alatt legyen ár. Holnapi / legkésőbb hétfői vásárlás lenne.

Böngészésre, youtube-ra, letöltésekre, néha kis multi-ra (ha kivitelezhető).

Melyik ajánlott? Egyelőre az Asus USB-N13-mat néztem ki magamtól.

[ Szerkesztve ]

(#47934) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Remélem,hogy jó helyen érdeklődök. Tegnap elhalálozott a routerem,és ma vettem egy újat. Típusa: ASUS RT N-12 300Mb. Létezhet olyan,hogy a gyereknél a gép eddig USB-s wifivel ment és most nem megy?Minden mással működik,csak az USB stick nem! Esetleg be kell állítani valamit a routeren? Köszi előre is. :F :R

(#47935) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Az összefoglaló szerint a wifi csatorna beállításnál megnéztem az inSSIDer 3 progival a csatornám és eléégé rossz helyen van.El olvastam az összefoglalót,de azt nem találom le írva hogy hogyan tudnám át állatani a megfelelő helyre az upc wifis modemet.Másik kérdésem hogy javítana e a jelen ha az upc álltal adott wifis modem mellé be iktatnám az itthon lévő tp link wr740n routerem-Köszi előre is.

(#47936) kromatika


kromatika
veterán

Bocsánat a router tipusa TP-LINK TL-WR841N

(#47937) Intel fan11 válasza Gubek-Einste (#47932) üzenetére


Intel fan11
őstag

Esetleg te nem tudod h tudok firmwaret frissiten mert nem valaszoltak a topicban!?

Battletag: hojszi#2983

(#47938) Gubek-Einste válasza drzozo (#47933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?

Ajánlottak: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14
Dual band képességgel: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47939) Gubek-Einste válasza Pehi (#47934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A wifi csatorna 1 és 11 közötti?
Milyen típusú a problémás wifi adapter?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Pontosan milyen típusú a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47940) Gubek-Einste válasza kromatika (#47935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típus a szolgáltatói eszköz?
Javítani a helyzeten ha külső antennás eszközt használnál, így kell bekötni a jelenlegi mellé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47941) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#47937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Idővel majd fognak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47942) Pehi válasza Gubek-Einste (#47939) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. A router ASUS,a wifi stick DS-link. Eddig semmi baj nem volt vele. Ma vettem a routert,és nem megy a stick. Az egész lakásba,mindenhol megy a net.( laptop,telefonok,tabok). Csak az usb wifi nem megy.

(#47943) kromatika válasza Gubek-Einste (#47940) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm az upc modem mellé be kötöttem a TP-LINK TL-WR841N routert.így már sokkal jobb a jel.A progi most ezt mutatja enyém az Alex nevű eszköz.Ez igy most jó csatornán van?Ha nem akkor hogyan állítsam át?

(#47944) Gubek-Einste válasza Pehi (#47942) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérlek válaszoljál a feltett kérdésekre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47945) Gubek-Einste válasza kromatika (#47943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon zsúfolt a környezet, itt sok jóra nem lehet számítani, végig kellene próbálni az összes csatornát 1 és 11 között.
Webadmin felületen kell beállítani mint minden mást is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47946) Pehi válasza Gubek-Einste (#47944) üzenetére


Pehi
senior tag

A kérdésemben leírtam kb. a felét amire visszakérdezel. Ne haragudj!Csak segítséget kértem! Belekezdek! A router egy ASUS RT N 12 300Mbit. A wifi stick Ds-Link Wireless N usb adapter 150Mbit. A wifi csatornát bármire állítom akkor se jó. Amúgy auto-n 6os-on van. Fal nincs egy szál se,mert kb 1 méterre van a router. Eddig tökéletesen ment a másik szobából,most se onnan,se helyben nem megy. Ma vettem a routert,eddig egy TP-Linket használtam,de megadta magát. Mind a saját,mind az OS által használt driverrel sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#47947) Gubek-Einste válasza Pehi (#47946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

N12-ből több verzió is van, az adapterből is kellene a típus szám.
Gyártói/chipset driver-t tegyél fel/frissíts.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#47948) Pehi válasza Gubek-Einste (#47947) üzenetére


Pehi
senior tag

Dobozra ASUS RT-N12+Wireless-N300 van írva. Az Usb Stick : DS-Link DS-WN150N. Driver a legfrissebb.

(#47949) kromatika válasza Gubek-Einste (#47945) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm szépen azt melyik értékéből látom majd probalgataskor hogy melyik a legjobb jobb?

(#47950) Pehi válasza Gubek-Einste (#47947) üzenetére


Pehi
senior tag

Hogy tudnám én ezt a routert újra konfigurálni? Úgy értem,hogy előlről kezdeni mindent? Reset?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.