Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) krealon válasza zileut (#46199) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Wi-Fi stabilitással lenne egy kis gondom,
[...]
router: TL-WR340G/TL-WR340GD
"

Nem csoda, hogy gondod van vele.
Ez a router megerett a cserere.

(#46202) Gubek-Einste válasza kerxy (#46193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Új adapterként mit ajánlanátok?
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC66/AC68/AC88

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46203) Gubek-Einste válasza sebyoz (#46194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti?
Pontosan milyen kliens eszközök vannak használatban?

Jó ötlet a szolgáltatói eszközhelyet a saját router használata, eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46204) Gubek-Einste válasza libus (#46196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46205) Gubek-Einste válasza zileut (#46197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire van belimitálva a sebesség/szál szám a torrent kliensben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46206) zileut válasza Gubek-Einste (#46205) üzenetére


zileut
tag

nincs limitálva a sebesség/szál

(#46207) libus válasza Gubek-Einste (#46204) üzenetére


libus
őstag

Kb.4-5 éves lehet.
Nemrég megpróbáltam azt, hogy újra tettem a 743nd-re a OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 fw-t, azóta elfogadható a sebesség, de még nem az igazi. Ugyanis fw újratelepítés után is 7. csatornának látja a 11. csatornát. :W :U
Ez miatt nem az igazi még a sebesség? Szerinted?

Mégegy észrevétel:
A 743nd után egy Asus AC68U router van.
Ha a 743nd-ből mérek sebességet kábelesen, akkor elfogadható a sebesség, de nem az igazi, s gondolom ez az miatt van, mert 11. csatorna helyett 7. csatornának látja a főrouter (N18U) wifijét.
Ha a 68U-ból mérek kábelesen sebességet, akkor az drasztikusan alacsony sebességet mérek! Wifin is ez a helyzet!
A 68U-n is volt már NVRAM törlés is meg újra is raktam arra is a 132-es Tomatót, de nincs javulás.
Amint visszadugom a 743nd kábelét a laptopba, kb. 1 perc múlva megint azt az elfogadható sebességet mérem! :U :F

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46208) Gubek-Einste válasza zileut (#46206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az baj, be kell limitálni mert a torrent könnyen megfekteti a router-t, főleg ha ilyen öreg és gyenge.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46209) Gubek-Einste válasza libus (#46207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz bele a 743ND-be és tápjába, hogy mi a helyzet.
Meg van a tiszta rálátás a 743ND és az N18U között?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46210) libus válasza Gubek-Einste (#46209) üzenetére


libus
őstag

Oké, belenézek, de mit kell látnom, ha mondjuk rossz a táp?
Tiszta rálátás van! Már több éve onnan kapom, eddig nem volt ilyen, probléma.
De ez a hiba az áramkimaradások után jelentkezett. Nem egyből, hanem egyik napról a másikra.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46211) Gubek-Einste válasza libus (#46210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Púpos kondikat kellene első sorban keresni de tegyél be ide képet róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46212) kerxy válasza Gubek-Einste (#46202) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi :)

Akkor jobban járok, ha a WDN 4800 pci-os hálókártya helyett benevezek az általad említettekre?
TP-LINK Archer T4U AC1200 szimpi árban és tudásban, ezzel akkor valószínűsíthető az előrelépés? :)

:R

(#46213) libus válasza Gubek-Einste (#46211) üzenetére


libus
őstag

Rendben. Holnap tudom már csak, mert most melóba kell mennem. :((( :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46214) Gubek-Einste válasza kerxy (#46212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 4800-nak jobb a MIMO képessége de a T4U AC volta miatt jövőt állóbb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46215) kerxy válasza Gubek-Einste (#46214) üzenetére


kerxy
senior tag

Akkor lehet bepróbálom azt.
Egyértelmű, hogy az 5Ghz-et kéne használnom a gondtalan működés miatt, főleg hogy az nem nagyon van a környéken, csak az eddigi eszközök azt vagy fogják vagy nem.
Kicsit tanácstalan vagyok mindenesetre, mert idegesítő, hogy néha egész jól megy a net, néha pedig szakadozik...
:R

(#46216) zileut válasza Gubek-Einste (#46208) üzenetére


zileut
tag

melyik az a paraméter ami ilyen elavulttá teszi?

(#46217) Gubek-Einste válasza zileut (#46216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kora, SoC-ja és főleg a G-s wifi-je.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46218) libus válasza Gubek-Einste (#46211) üzenetére


libus
őstag

Amúgy mire tippelsz, hogy miért a 7. csatornának látja a 11. csatornát?
Vagy ezt a hibát egy esetleges router "elfáradás" okozhatja?

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46219) Gubek-Einste válasza libus (#46218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem tudom miért van így.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46220) libus válasza Gubek-Einste (#46219) üzenetére


libus
őstag

Lefotóztam, de nem látszódik púposodás a kondikon.
Miértem ma reggel is egy speedtestet, és régi megszokot sebesség volt (30/5) :K
Pedig most is 7. csatornának látja a fő router 11. csatornáját! :U
A 68U-n is jött kábesen is és 5Ghz wifin is az a sebesség, amit a 743nd-n mértem. De 68U-n 2.4Ghz-en csak 3/4-et mérek. :(((
Pedig nem csak azon a csatornán mértem, amin eddig is volt, hanem végigpróbáltam az összes csatornán is.
A 743nd kavarhat be neki? Mert ugye a 743-as nem azt a csatornaszámot látja ami a valós.
Lehet ki kellene próbálni a gyári szoftverével a 743-at.
Talán kiderülne, hogy hardver gond van-e ez mögött, vagy szoftveres.
Akkor a képek a 743nd-ről:

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46221) zileut válasza Gubek-Einste (#46217) üzenetére


zileut
tag

Kipróbáltam a vezetékes internet mellett is a letöltést (routerból kihúztam, direktbe a gépre kötöttem a LAN kábelt), így is hasonló veszít a sebességéből.

(#46222) And válasza libus (#46220) üzenetére


And
veterán

Ez az anomália a csatornaszámokkal nem azért van véletlenül, mert a te kliensed visszaállt 20 MHz-es rádiós sávszélességre? Valamiért nem tűnik véletlennek a négy csatornányi különbség, annyi szokott lenni 40 MHz-es módban az elsődleges és másodlagos csatornák között, amit például "7+11"-ként indikálnak a wifi scanner programok is.

(#46223) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv a hálozatos topikbol átlinkelem mert ott nem reagál rá senki , hátha itt kapok választ.
A probléma

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46224) Gubek-Einste válasza libus (#46220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát a gyári firmware-rel is, valamint Gargoyal-lal is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46225) Gubek-Einste válasza zileut (#46221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor ez ennyi amennyi :(

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46226) Gubek-Einste válasza viperabácsi (#46223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nem írt senki mert talán nincsen ötlete.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46227) libus válasza And (#46222) üzenetére


libus
őstag

Ez van megadva a fő routeren, amelyiktől kapom az Internetet:

Ezt mutatja a 743nd wifi scanner (a legelső a fő router), és 7. csatornának látja a fő router 11. csatornáját!
Pedig mindig 11. csatornának látta eddig. Most nem tudom mi ez nála? :F

Ez pedig az AC68U 2,4Ghz Wifi beállítása:

Én már végigpróbáltam az AC68U-n, a 40Mhz alatti és feletti csatornákat, meg 20Mhz is az összes csatornát, de 2,4Ghz-en csak max. 3/4 a sebességem! :W

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46228) Gubek-Einste válasza libus (#46227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Le kellene jelszavazni a fő router-t!!!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46229) libus válasza Gubek-Einste (#46228) üzenetére


libus
őstag

Nem kell! :N
Az direkt van nyitva, hogy bárki használhassa! :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46230) libus válasza Gubek-Einste (#46228) üzenetére


libus
őstag

Elmentem a fő routerhez, és csináltam wifianalyzer-el mérést:

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46231) libus


libus
őstag

Nemrég kipróbáltam azt is, hogy a 743ND routerre visszatettem a gyári szoftvert, de az is 7. csatornának látja a fő router wifijét ami 11. csatornára van állítva! :U :F
Úgyhogy vissza is tettem a 743ND-re a OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 szoftvert.
Azóta az AC68U-n megvan az a sebesség kábelesen is és 5Ghz-es Wifin is, amit a 743ND vesz a fő routertől!
De 2.4Ghz-en nem akar jó lenni a sebesség! :( De miért nem??? :O

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46232) Gubek-Einste válasza libus (#46231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC68U mellett milyen a wifi helyzet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46233) libus válasza Gubek-Einste (#46232) üzenetére


libus
őstag

1 wifi van csak ami a szomszédba van, és az 1. csatornán van!
Kertes házban lakom és 3 fallal odébb van a szomszéd wifije. Úgyhogy nincs az AC68U közelébe.

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#46234) ace05


ace05
senior tag

Üdv

A fő routerem egy tplink 1043nd v2. Mellette megy még egy tplink wa 901nd ap. Az ap repeater ként megy. Azt, hogy tudnám beállítani, hogy az ap-ra csatlakoztatott eszközök rálássanak a hálózatra ? Mert pl használnék egy vezeték nélküli egér programot androidos telón, de a telefon nem lát rá a gépre.

(#46235) Gubek-Einste válasza ace05 (#46234) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy alhálózatra kell tenni mindkét eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46236) zileut válasza Gubek-Einste (#46225) üzenetére


zileut
tag

Csak az a furcsa, hogy hetekkel ezelőtt még semmi probléma nem volt, sőt korábban dupla ilyen sávszélesség mellett is gond nélkül lehetett letölteni.

(#46237) sebyoz válasza Gubek-Einste (#46203) üzenetére


sebyoz
csendes tag

Szia!

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök? - Ez egy téglaépítésű társasház a IX. kerületben a József Attila lakótelepen, szóval egymás szájában lakunk, a falak téglák, de nem vastagak, kb 20 cm. Mivel 50 nm a lakás, a routertől legtávolabbi ponton is csak 1 fal választja el az eszközöket.

Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről. - https://drive.google.com/file/d/0B-yGeAnLCh-_WkdlcnpaVzJVeVU/view?usp=sharing

Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok? - angol ABC kis- nagybetűi + számok a jelszóban

A használt wifi csatorna fixen 1 és 11 közötti? - igen, automatikus kiosztással

Pontosan milyen kliens eszközök vannak használatban? - iPhone 5S, iPhone 7, iPad mini 2, LG G4 (+2 laptop, de az egyik kábelen csatlakozik, a másik pedig teljesen jól muzsikál ugyanazon a wifin, amin a telefonok, tabletek elvéreznek)

Jó ötlet a szolgáltatói eszközhelyet a saját router használata, eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.
- OKOK, köszi, elolvasom és kérek tanácsot a másik fórumban!

Nagyon köszi a segítséget! :R

EHH

(#46238) csixy válasza sebyoz (#46237) üzenetére


csixy
addikt

A 3-mas csatornát próbáld 20 megaherces sávszélességgel és az automata kiosztást felejtsd el.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#46239) mezis válasza sebyoz (#46200) üzenetére


mezis
nagyúr

",,,,A vicc,h sokszor pl. a kádban, ami kétszer ilyen messze, egy fallal elválasztva van jobban müxik,
mint így, hogy rálátok a routerre..."

Bizonyára a szomszédaid sem a fürdőszobát szórják meg WiFi-vel.
Megoldás: WiFi routert a fürdőszobába, kb ajtónyílás magasságába (hogy a lakásba is "belásson"). :DDD

mezis

(#46240) MaCS_70 válasza mezis (#46239) üzenetére


MaCS_70
félisten

A rádiójelek nagyon vicces, értelmezhető kereteken belül kiszámíthatatlan jelenségeket tudnak produkálni.

A 80-as években egy ideig pl. a pesti Duna-part néhány házában szobaantennával lehetett fogni az osztrák tévéadást. Mint kiderült, a János-hegyi Erzsébet-kilátó egyik szerelvényén kapott gellert valamilyen irányított adás, és pont oda vetített egy nagyon keskeny nyalábot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46241) mzso


mzso
veterán

Ha egy wifi routerben RADIUS hitelesítést használnék akkor tudnék időben hozzáférést limitet szabályozni? Vagy azt a mindenképp a wifi routernek kéne tudnia?

Sajna a routeremben nem nagyon látok ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#46242) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mitől lehet hogy újraindítom a routert tökéletes a sebesség(130mbit),de egy idő után elkezd csökkeni.(most 78mbit,de volt hogy lesett 5mbit-re).

[ Szerkesztve ]

(#46243) Prosector


Prosector
addikt

Hello

Ugralhat a pingem attol(en kabelen vagyok), hogy wifin kereszul letoltes megy kozben egy masik geprol?

Ugyanaz a router szolgalja ki mind2 gepet, ha ez fontos.

(#46244) Gubek-Einste válasza mzso (#46241) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Magában a router-ben kell az ilyen korlátozást beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46245) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46242) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen router van használatban?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel használod?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46246) Gubek-Einste válasza Prosector (#46243) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ha nagyon lefoglalja a másik kliens eszköz a router-t/sávszélességet, megoldás erre a QoS használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46247) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46245) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy panelházban lakom és a kisszobában van a router,de a nagyszobába a laptopra már nem jön már át nagyon (130mbit-ből max 30-40mbit ha minden ideális)
Viszont ha leesik a router sebessége(digis zte) 60-70mbit-re kb használhatatlanná válik a net (2 vasbeton fal van közte)
Igen az SSID csak angol abc (kisbetűk-nagybetűk számok vegyesen)
Ez most közvetlen a router mellett mértem,nem a nagyszobában ahol igazán rossz...
[kép]

(#46248) ToBeY válasza ToBeY (#46247) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A kép újra.[kép]

(#46249) Gubek-Einste válasza ToBeY (#46247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ilyen szennyezett környezetben nem érdemes semmit sem várni, 5 GHz-re átállás vagy kábel használata ilyenkor a megoldás.
Esetleg egy saját router stabilabb lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46250) ToBeY válasza Gubek-Einste (#46249) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egy régebbi noti (dell vostro 1310) nem tudom ha vennék egy saját 5GHz routert akkor jobb lenne-e a helyzet?
Kábelezésre én is gondoltam,csak az elég macerás...

*Hol tudom megnézni hogy milyen wifi adapter van benne?Neten nem nagyon találtam róla semmit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.