Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) akos3


akos3
addikt

Sziasztok.
Nem tudom, jó helyre írok..
HDD-n létrehoztam egy mezei mappát. Azonban akármit csinálok rajta/benne (másolok, új mappát hozok benne létre, törölök..) minmdig rendszergazda jogosultságot kér. A HDD-n lévő többi mappánál nem. Hogyan tudnám beállítani, h ez se kérjen?

(#46402) brd válasza akos3 (#46401) üzenetére


brd
nagyúr

A Biztonság fülön hozzáadod teljes joggal a magyarul talán Felhasználók (angolul Users) csoportot.

The only real valuable thing is intuition.

(#46403) akos3 válasza brd (#46402) üzenetére


akos3
addikt

Nem negedi menteni a módosításokat. Azt írja, hogy a hozzáfárás megtagadva :S

szerk:

Lehet azzal összefüggésben, hogy 1-2 program oda lett feltelepítve (mmint azt a mappát állítottam be)?

[ Szerkesztve ]

(#46404) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy kérdésem. Adott egy GA-J1800N-d2h alaplap. A fő gondom, hogy a bios helyett egyből egy uefi shell-be dob és nem tdok belépni a biosba. Hiába rakok az ssd-re rendszert. Nem indul automatikusan csak a shell jönbe. Ezután persze, ha beírom az "exit" parancsot szépen indul de ez így nem jó.

Egy hasonló illető ezt a választ írta:

"Vagy én vagyok béna, vagy nem működik a BIOS UEFI kompatibilitási üzemmódja. A jelenség annyi, hogy bármiről bebootol a gép az USB-s pendrive-tól a DVD-ig kivéve a merevlemezt függetlenül attól, hogy SATA 2/3-as vagy SSD/hagyományos merevlemezről van szó. A BIOS bedob egy UEFI shell-be ami a még GRUB-hoz szokott lelki világomnak is sok volt. Néhány óra szenvedés után az egyetlen megoldás az lett, hogy új GUID-os partíciós táblát kellett csinálni." by ipon

Kérdésem, hogy miként kellene ezt a guid-os partíciós táblát létrehoznom?

Köszönöm,

István

(#46405) mttssz válasza peto.istvan (#46404) üzenetére


mttssz
senior tag

Azt jelenti, hogy a jelenleg MBR (Master Boot Record) partíciós táblájú merevlemezt GPT (GUID Partition Table) formátumúra kell formázni. Ez teljes adatvesztéssel jár (ha nem tudsz windowsba bootolni, vagy átrakni a HDD-t egy másik gépbe és ott megcsinálni.) Itt van a leírás adatvesztéssel és adatvesztés nélkül. (Az első módszerhez szükséged lesz egy Windows telepítő médiára is, ahol a shift + F10 kombóval előhozott parancssorba írod a megadott parancsokat.)

(#46406) peto.istvan válasza mttssz (#46405) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

:R :R

(#46407) brd válasza akos3 (#46403) üzenetére


brd
nagyúr

Az önmagában nem, viszont ha valami meg van nyitva onnan (fut a program), annak a jogait nem tudja változtatni. De akkor csak az az adott file nem módosítható akkor éppen, amire írja.

The only real valuable thing is intuition.

(#46408) akos3 válasza brd (#46407) üzenetére


akos3
addikt

Ez érdekes. Mert Legalább 4 programot kidobott ami miatt nem tudta megcsinálni. Ebből egy futhat, de azt is leállítottam ideiglenesen (Avast). Sem a picasa, sem az office, sem winrar nem futott és még is hibát ír ki... :F
Igazából annyira nem fontos, mert egész sokmindent enged így is csinálni, ha rányomok h rendsezrgazdai jogosultságom van, csak azért furcsa....

(#46409) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! van egy frissen telepített win7-em, ha a frissítéseket nem rakom fel, akkor gyorsabb lesz a rendszer? vagy ez a nem ajánlott kategória? meg hát ugye a szabad területnek is jót tenne (p4 3ghz, 2gb ram, 32 gb ssd)

köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#46410) quailstorm válasza neil_mullen (#46409) üzenetére


quailstorm
nagyúr

gyorsabb nem lesz, legfeljebb csomó minden nem megy, és legalább olyan jól fogsz állni biztonsággal mint XP-vel :DDD
inkább használj egy integrált telepítőt, a helyet azt értem, bár lemezkarbantartó van

(#46411) akos3 válasza quailstorm (#46410) üzenetére


akos3
addikt

ehhez kapcsolódóan lenne ge ykérdésem:
A lemezkarbantartó a (C.)-n többek között 3 nagyobb méretű filet is talált.
Temporary Internet Files 132 MB
Ideiglenes fileok 148 MB
Miniatűrök 40 MB

Mivel jár ha ezeket kitörölöm? Észreveszek vmi változást? (a helynövekedésen kívül)

(#46412) LonGleY válasza akos3 (#46411) üzenetére


LonGleY
veterán

Az ideiglenes fájlok - mint a nevük is mutatja - ideiglenesek, csak 1-1 programtelepítés közben kellettek. Az internet temp is ilyen, hogy az előzőleg betöltött weboldalak ideiglenes fájljait jelentik. Ezek nyugodtan törölhetők (amúgy tök picik ahhoz képest). Ha nem IE-t használsz, akkor még jól jöhet a CCleaner is, az az egyéb böngészőket meg programokat is megbízhatóan takarítani tudja. Érdemes felrakni a Windows update-eket is, az után a lemezkarbantartóban ismét találsz majd takarítható dolgokat (az SP1 után win update-tel frissül maga az lemezkarbantartó eszköz is, hogy tudja ezt).

[ Szerkesztve ]

(#46413) akos3 válasza LonGleY (#46412) üzenetére


akos3
addikt

Értem köszi.
(Amúgy IE-t használok :) )
És a miniatűrök törlése mivel jár? Elfelejti az eddig betöltött miniatűröket? És ha újra arra állítom akkor megint helyet foglalnak? Vagy az mit jelent pontosan?

(#46414) LonGleY válasza akos3 (#46413) üzenetére


LonGleY
veterán

A miniatűrök azok a mappákban megjelenített képek, videók előnézeti képei. Biztosan megfigyelted már, hogy ha olyan mappát nyitsz ki, amiben nagyon sok kép van, nem egyből látod az előnézetet, hanem akkor generálja le élőben. Nyugodtan gyomlálható az is, max újratölti őket, ha ismét egy ilyen albumot nyitsz meg.

[ Szerkesztve ]

(#46415) quailstorm válasza LonGleY (#46414) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennek ellenére én a miniatűröket nem szoktam törölni, kevés helynyereség, sebességvesztés terhe mellett. Lassú HDD-m van...

(#46416) LonGleY válasza quailstorm (#46415) üzenetére


LonGleY
veterán

Néha nem baj az. Úgyse mindig ugyanazokat a képeket nézi az ember.

(#46417) akos3 válasza LonGleY (#46414) üzenetére


akos3
addikt

Jó hát ha úgy is újra betöltődnek akkor felesleges törölni őket :D Úgy is mindig miniatűr nézetet használok.
Csak azért kérdezem, h miket lehet törölni mert SSD elég véges tárhellyel rendelkezik.
De akkor az előbb említett 2 helyet lehet h törlöm majd..

(#46412) LonGleY

Most látom a módisításod. Fenn van az SP1, így biztos már mindent lát. Előtt enem tudom miket látott mert 3 hetes a rendszer :) Feltehetőleg ezért is kevesled az internetes file-okat..

[ Szerkesztve ]

(#46418) neil_mullen válasza quailstorm (#46410) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

köszi a választ, gondolom maga a rendszer ettől sem lesz gyorsabb. ha ezt az integráltat tudom akkor a másik gépen nem telepítem órákig a telepítéseket :O lehet megfontolandó lenne az xp-re visszaváltani? (akkor meg a trim a problémás)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#46419) quailstorm válasza neil_mullen (#46418) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem hiszem hogy kéne xp esetleg hddre dual boot
a géped határeset, én már win7eznék rajta

(#46420) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Lehet-e a Windows 7-re "Témát" tenni, mint az XP-n ?

Ha igen melyik mappába tegyem a Themes mappát, Program Files-be, vagy a Program Files (x86)-ba ?

Vagy tök mindegy ?

Üdv.

Astra

(#46421) szabonagyur válasza AstraCDX (#46420) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Olyan jellegű témát lehet rakni mint amik vannak beépítve is. A többihez külső segédprogram kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46422) AstraCDX válasza szabonagyur (#46421) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem egészen értem .

Milyen jellegű a beépített, és milyen a többi téma, illetve milyen külső segédprogram kell hozzá ?

Üdv.

Astra

(#46423) szabonagyur válasza AstraCDX (#46422) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezek az alap témák:

Itt lehet letölteni hozzá, vagy más oldalakról is lehet tölteni amiket csak simán dupla kattal hozzá tudsz adni. Ha máshogy vagy még jobban akarod módosítani ahhoz kellenek külső programok, mint anno a Windowsblinds és társai.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46424) LonGleY válasza akos3 (#46417) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, épp azt írtam, hogy az SP1 óta frissült az lemezkarbantartó eszköz is... A lényeg, hogy hadd dobálja fel a rendszer a frissítéseket.

(#46425) AstraCDX válasza szabonagyur (#46423) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Köszönöm az info-t ! :R

Túrom a témákat !

Üdv.

Astra

(#46426) vlevi válasza AstraCDX (#46425) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windowblinds nelkul a windows temazas tulajdonkeppen kimerul az ablakkeret szine, a hatter es a hangok varialasaban.

(#46427) VeryByte válasza szabonagyur (#46400) üzenetére


VeryByte
őstag

SSD-t talán azért kímélik, mert a lapozófájl fix méretű, előre lefoglalt, és nagyjából kb. ugynazokra a helyekre ír folyamatosan, és ha jól tudom ez nincs jó hatással az SSD egészségére, ahol limitált az írások száma.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#46428) szabonagyur válasza VeryByte (#46427) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én ezt mindet megértem, de! közel egy éves az SSD-m 10,5-11TB írás van rajta és kutya baja, átlag felhasználónak ennnyi kb évek alatt jönne össze még lapozófájllal is. Mire ez kimúlik már 2szer ki lesz cserélve, hiszen annyit fejlődik a technológia, annyival olcsóbbak lesznek a nagyobbak. Bejönne valami normális árú 512-es én a HDD-től is megszabadulnék a notimban.

Meg amúgy ha már ennyire kikímélem, hogy se lapozófájl, se hibernálás semmit nem rakok rá akkor minek vettem meg? Ezek a lényegesek, hogy gyorsan történjenek meg. Ha a rendszer reakció ideje nem érdekelne akkor jó lenne a HDD is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46429) VeryByte válasza szabonagyur (#46428) üzenetére


VeryByte
őstag

Van igazság abban amit írsz.

Mondjuk én most egy WD féle hibridet használok (A fene se tudja a nevét, 120SSD+1TBHDD egy házban)
Na itt azért áttettem a lapozófájlt a HDD-re, már csak helyhiány miatt is.
(Sok marhaság van a C-n nálam.)
Ja, és ha Windows-ra bíztam (8.1), ő is így csinálta.

[ Szerkesztve ]

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#46430) szabonagyur válasza VeryByte (#46429) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze mert hybrid cuccod van, de pl nekem is 8.1 és SSD+HDD és csak SSD-re rakja. Ha van elég memória a gépben akkor érdemes amúgy is levenni 1GB körülire a lapozófájlt, ha meg kevés a memória és kell a lapozó lehet nem árt annyira ha SSD-ről olvassa. De továbbra is 1-2 éves és a 128-256-os SSD-vel lesz tele a használt piac, és árban senkit sem fog érdekelni, hogy melyik mennyit használt mivel lesz bőven, tehát gazdaságosan eladni is lehetetlen lesz. Nézd meg ott a sok alig használt 64-es a kutyának sem kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46431) VeryByte válasza szabonagyur (#46430) üzenetére


VeryByte
őstag

Persze, mondom, hogy igazad van és egyet is értek. :)
Csak próbáltam megérteni a dolgot.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#46432) szabonagyur válasza VeryByte (#46431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szokásos mende-mondák, hogy nem bírja majd meg így meg úgy... de akkor tényleg mire van? A 5sec betöltésre?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46433) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Valamelyik téma átállított néhány nyelvi beállítást angolra, és nem tudom hogyan állíthatnám vissza magyarra . :W

A startmenüben a Kellékek-ből Accesosies lett .

A számítógépben a Kedvencek még magyar, de alatta már Desktop, Downloads, RecentPlaces van .

A Könyvtárak még magyar, de alatta már Documents, Music, Pictures, Videos van .

Hogyan tudom ezeket mind visszaállítani magyarra ?

Üdv.

Astra

(#46434) szabonagyur válasza AstraCDX (#46433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miket allitgattal? Tema honnan volt? Amugy ez nem ritka..tema nelkul is elojohet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46435) peto.istvan válasza AstraCDX (#46433) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Rendszervisszaállítás megoldja. Ott kiderül, hogy mi okozta.

(#46436) AstraCDX válasza szabonagyur (#46434) üzenetére


AstraCDX
senior tag

A személyre szabás, témák mellett rányomtam a további témák az interneten .

"Amugy ez nem ritka..tema nelkul is elojohet." :W

Hogyan tudom visszaállítani ? Vissza lehet egyáltalán ?

Windows 7 Professional, Service Pack 1 .

Már teljes újratelepítésen agyaltam, mert megőrjít ! :W

Próbáltam a rendszervisszaállítást, de ki van kapcsolva, így kaptam .

Üdv.

Astra

(#46437) szabonagyur válasza AstraCDX (#46436) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most miért olyan nagy baj ha máshogy írja ki? A legtöbb mappa amiről szó van amúgy is angolul van a rendszerben csak intézőben magyarul mutatja őket. Ha felraksz majd egyes programot, játékot az is ugyanúgy átállíthatja. Szerintem felesleges hülyeség foglalkozni vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46438) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Gondoltam, hogy váltok nyelvcsomagot angolra, majd vissza magyarra, és visszaáll a rend .

De a Windows 7 Professional-ban nem tehetem ezt meg . :(

"Ha a Windows Ultimate vagy Enterprise kiadását használja, az elérhető nyelvi csomagokat a Windows Update segítségével töltheti le."

Ez nálam nem elérhető . :(

Üdv.

Astra

(#46439) szabonagyur válasza AstraCDX (#46438) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy nem érhető el... de nem tudom mi ezen az akkora nagy gond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46440) AstraCDX válasza szabonagyur (#46439) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nekem gond .

Nem ez az alaphelyzet, nem így volt, zavar, szúrja a szemem .

Valami elállította .

Nincs megoldás arra, ha valami elállította, akkor egy másik valami visszaállítsa ?

Lehetetlen, nincs erre megoldás ?

Vagy a teljes újratelepítés, egy ilyen kicsi hülyeség miatt ?

Üdv.

Astra

(#46441) szabonagyur válasza AstraCDX (#46440) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írták fentebb rendszer visszaállítás,,,

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46442) AstraCDX válasza szabonagyur (#46441) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Nem műxik, ki volt kapcsolva, így kaptam a gépet . :(

Létezik egyéb megoldás ?

Üdv.

Astra

(#46443) szabonagyur válasza AstraCDX (#46442) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy át is tudod nevezni őket a sajátgépnél.

A kellékek jó kérdés.

Na ezért kell kikapcsolni a visszaállítást ha valami baj van nehogy legyen egyszerű megoldás... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46444) Doky586 válasza AstraCDX (#46442) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legközelebb NEM kapcsolod ki... ez jó emlékeztető volt.

(#46445) rgeorge válasza AstraCDX (#46442) üzenetére


rgeorge
addikt

A mappanevek nyelvi megfelelői a desktop.ini fájlokban vannak, valahogy így:
[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21761

Nézd meg, nálad mi van ezekkel a fájlokkal a kérdéses mappákban. A példa a "c:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\Desktop.ini", ez a Kellékek név megfelelője.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46446) AstraCDX válasza rgeorge (#46445) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Vannak a rendszerben desktop.ini file-ok, de a C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\ mappában éppen egy sincs .

Ez lehet a hiba, hogy nincs ott desktop.ini file a megfelelő tartalommal ?

Üdv.

Astra

(#46447) rgeorge válasza AstraCDX (#46446) üzenetére


rgeorge
addikt

Tekintve, hogy abban a fájlban lenne benne a lokalizált neve a mappának, igen, ez a gond.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46448) AstraCDX válasza rgeorge (#46447) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Tettem neki oda egy desktop.ini-t, meg bele ezt : [.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21761 .

Majd újraindítás, de sajnos semmi sem változott . :(

Üdv.

Astra

(#46449) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Win 7 van a gépemen, de régi már, és lassú. Hogyan tudnék legegyszerűbben dual win XP -rendszert csinálni?

-

(#46450) quailstorm válasza 7Sony7 (#46449) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó lenne tudni mit akarsz.
Látatlanban, adatmentés, particionálás.
XP integrált áprilisi fel
win7 integrált fel
örül

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.