Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) xxxx.x válasza Romanow (#45948) üzenetére


xxxx.x
tag

BlueScreenview - kilistázza, hogy mi okozhatta a problémát

(#45952) mastermich86 válasza szabonagyur (#45944) üzenetére


mastermich86
újonc

C-media driver. ( nem tudom, talán az alaplap autoinstall-ja tette fel a driver-t )
Tápegységből több is volt már nálam, többet is próbáltam.
A memóriákat nem egyesével, dual channel-be benne volt mindkettő modul a számítógépben.
A videókártyát kivettem, átkötöttem az alaplapi csatlakozóra. Egyelőre hiba nem jelentkezetett, 1 napon belül mindenképpen szokott, holnap estére kiderül.

Ha nem jön elő a hiba, érdemes berakni abba az alaplapi Slot-ba egy Radeon HD4850-es kártyát, csak a teszt végett? ( régi videókártyám )

Lenne még valami, nem tudom fontos-e, a gép procijának gyári hűtőjére azt mondják intelligens vezérlésű, viszont bootolás közben ( 10-ből 5 alkalommal ) CPU FAN error hibaüzenettel indul, nem pörög fel a ventillátor. Persze nem mindig van ez így és ha már megy, akkor hallom, hogy időnként kisebb, időnként nagyobb fordulatszámon forog. A házban lévő összes többi ventillátor ( 3db ) indul egyből, amint tápot kapnak. ( persze ezek házventillátorok )

Köszönöm.

(#45953) szabonagyur válasza mastermich86 (#45952) üzenetére


szabonagyur
félisten

C-Media: az hangk kártya driver, nem használtál korábban másik hangkkártyát?

Memóriákat egyesével kellene tesztelni, együtt sokszor nem adja ki a hibát.

A videókártya akkor holnapra akár ki is derülhet, másik belerakhatsz de lehet sima driver hiba is...

A CPU-Fan error pedig nem a legjobb hír azért... attól, hogy inteligens még pörögnie illene, sőt induláskor szokott gyorsabban kicsit h ami por van lerázza... az inteligens inkább arra vonatkozik, hogy a fordulatot szabályozza ahogy kell.

Gép BIOS legfrisebb? Ezt csak stabil rendszer mellett szabad frissíteni, különben kuka a gép...

Hirtelen így ennyit kéne lecsekkolni. Amikor hiba van akkor mindig ez a táp volt a gépben? Ha nem a többi milyen fajta?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45954) mastermich86 válasza szabonagyur (#45953) üzenetére


mastermich86
újonc

Nem használtam, egyből a Xonar-t építettem be a gépbe.

Az az igazság, hogy akárhogy nyúzom most, illetve nyúzza a gépet a feleségem, nem akar újraindulni és máskor viszont ezt sokkal hamarabb el tudtuk érni. ( ha nem akartuk akkor is )
Arra akarok kilukadni, hogy valószínűleg nem fog újraindulni, stabilnak tűnik.

Tegnap tettem fel a legújabb BIOS-t az EZ FLASH-el.

Tápok közül egyre nagyobb került be, tipp gyanánt, hátha a táp. ( Gigabyte Superb460(régi tápom), volt egy új Chieftec 500-as tápom(CTG50080P), a legújabb most ez a Gigabyte Superb E620W )

Érdekes amúgy, hogy egy fél órát, 3/4 órát játszottam, a kártya az Én szememmel szépen hozta azt, amit elvárok tőle, nem volt lefagyás, semmi. Ennek ellenére egyéb helyen ilyen problémát okozhat? Csak arra gondolok, hogy játék közben, amikor szükség van teljesítményre, akkor jól működik, egy mindennapi használat során megnyitott youtube videó betöltésekor pedig újraindul a gép? Előfordulhat ilyen?

(#45955) szabonagyur válasza mastermich86 (#45954) üzenetére


szabonagyur
félisten

Simán lehet driver hiba vagy bármi, azért is írtam nem feltétlenül a kártya a hibás. A táp dologra meg kérdezz rá a tápos témában, hogy a használt tápok elegek e egyáltalán.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45956) Romanow válasza xxxx.x (#45951) üzenetére


Romanow
csendes tag

Szia!

Nincs húzva semmi, minden normál értéken van ...

Ez a bluescreen-em :

"A jó barátság a pontos elszámolásnál kezdődik"

(#45957) Romanow válasza szabonagyur (#45950) üzenetére


Romanow
csendes tag

"A jó barátság a pontos elszámolásnál kezdődik"

(#45958) szabonagyur válasza Romanow (#45957) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bluescreenview segítségével kéne a képet berakni ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45959) Romanow válasza szabonagyur (#45958) üzenetére


Romanow
csendes tag

Remélem ezt kérted, nem igazán ismerem ezt a programot, nem is tudtam hogy van ilyen ... :F

Azért köszi!

:R

"A jó barátság a pontos elszámolásnál kezdődik"

(#45960) Sub-ZeRo válasza Romanow (#45959) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A windows mókolt?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45961) LonGleY válasza Sub-ZeRo (#45960) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez miért lényeges mindig? Ha nem ilyen átszabott telepítőből került fel, akkor teljesen mindegy, hogy miként lett aktiválva.

[ Szerkesztve ]

(#45962) szabonagyur válasza LonGleY (#45961) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak tudod ha meg nem kérdezzük meg sosem derül ki a dolog, hogy mókolt vagy nem... azért nem kell egyből neki esni az embernek. Amúgy jelen esetben mivel a tcpip dolog is mutat kékhalált akár még az aktiválás is lehet problémás hiszen ugye sokan a KMS cuccot használják ami ugyebár hálózati kapcsolatot is emulál... csak ezért lényeges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45963) #85154688 válasza Sub-ZeRo (#45960) üzenetére


#85154688
törölt tag

ÁÁÁ... :Y Hogy lenne az. Gondolom a Windóz 7 Gémer Edisönről van szó. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45964) Romanow válasza szabonagyur (#45962) üzenetére


Romanow
csendes tag

Szerintem Az. Windows 7 Ultimate , nem Gémer edition

Mit tudok vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

"A jó barátság a pontos elszámolásnál kezdődik"

(#45965) #85154688 válasza Romanow (#45964) üzenetére


#85154688
törölt tag

Mi az, hogy "Szerintem Az"....Kíváncsi leszek a többiek mit szólnak ehhez a hozzáálláshoz...szabonagyur: Gyere haver aztán rakjál rendet.... :K

LonGleY : Szerintem kezd el előkotorni a fiókból az érintetlen MSDN-es windóz telepítők linkjeit, hogy elküld neki privátban, mert ebből úgyis rencer újratelepítés lesz ahogy elnézem. :K

[ Szerkesztve ]

(#45966) Sub-ZeRo válasza LonGleY (#45961) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem is az a lényeg most itt, hogy miként lett aktiválva, hanem milyen gémer hülyeségű kiherélt rendszert használ, ha, olyat használ.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45967) Jhonny06 válasza LonGleY (#45961) üzenetére


Jhonny06
veterán

+1

Működés szempontjából abszolút semmi jelentősége nincs, hogy tört Windows-t használ-e valaki, mivel az is hibátlanul működik, ez nem okoz ilyen jellegű rendszerhibákat. Csak fölösleges flame keltés, úgyis veszekedés lesz a vége, semmi értelme felhozni.

(#45968) szabonagyur válasza Romanow (#45964) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyelőre fogalmam sincsen mit kéne ezzel kezdeni (feltéve ha nem akarok paraszt lenni egyből...) mivel ahogy látom simán közbeszólhat, hogy Nero-ból is valami ezer éves verzió van rákényszerítve a rendszerre.

Hardver elvben rendben van...

Szoftveresen mindent felraktál a gyártói oldalakról vagy csak ahhoz amihez úgy gondoltad, hogy kell?
Mit használsz víruskergetőnek?

A bad poolos hibákból jelölj ki egyet és arról rakd be a képet, mivel a felső amit mutatsz az egy másik.

(#45967) Jhonny06: tehát a gépnek semmi baja, a KMS emulálásnak köze sem lehet a tcpip-s hibáknak... Honnan tudod milyen hülyeséggel van aktiválva? Nem valami mindent feltörve stb... és ahogy írt a kolléga a mókolás volt a kérdés első körben nem maga az aktiválás ;)
De várjuk a megoldásokat is ;)

Meg ugye az sem aktivátor hiba volt amikor vagy itt vagy a 8.1 témában valakinek már vagy 50 hálózati kapcsolata volt a hálózatoknál és nem ment a gép emiatt sehogy... csak ugye az is a KMS miatt volt ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45970) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdvözlet!

Érdeklődnék, hogy mi a mostanság javallott backup eszköz, amivel a komplett C rendszerpartícióról (telepített programok/beállítások) vagy csak magáról a rendszerről tudnék egy image-t csinálni, hogy újratelepítés alkalmával rögtön visszakerüljön, ne kelljen több órát elbohóckodni.

Köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#45971) szabonagyur válasza ra^ven (#45970) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

Legegyszerűbb szerintem a Macrium Reflect.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45972) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali
Hogy lehet azt megcsinálni, hogy a D-meghajtóról C-re lehessen tárhelyet átrakni ?

[ Szerkesztve ]

(#45973) xxxx.x válasza Mbenyo97 (#45972) üzenetére


xxxx.x
tag

A "tárhely" alatt mit értesz?

Partíció átméretezése Lemezkezelővel

[ Szerkesztve ]

(#45974) szabonagyur válasza Mbenyo97 (#45972) üzenetére


szabonagyur
félisten

hello

ha a De nem törölhető teljes egészében akkor külső programmal lehet megoldani, pl a paragon partition manager, de ez nem 3 perces folyamat azt tudd előre.
Mivel a C-t bővíted ilyenkor neki amellett, hogy a d-t zsugorítja a lemez elején álló cuccokat át kell pakolnia onnan és utána ha meg lesz a hely ki lehet terjeszteni a c-t.

(#45973) xxxx.x: ez ide most nem jó. ez csak akkor menne ha mondjuk 1 partició van és abból akarsz a végére egy újat vagy
a c-ről d-re akarsz rakni helyet.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45975) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!

Momentán 26 gigás a w7-em. 64 bites. oem home premium azt hiszem. Van rá mód, hogy ezt csökkentsem? Gyakorlatilag semmi nincs rá telepítve. :U Van erre jó leírás?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45976) Fire/SOUL/CD válasza Vladi (#45975) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha 8GB RAM van a gépedben, akkor még érthető. Ha nem használod a hibernálást, akkor tiltsd le(admin parancssor és powercfg -h off és restart) ill. a virtuális memória méretét is korlátozhatod, állítsd fixen pl 2048MB-ra(ez utóbbit csak akkor, ha valóban 8GB RAM-od van ÉS nincs olyan szoftvered, ami felzabál mindent)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45977) Vladi válasza Fire/SOUL/CD (#45976) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi megnézem a hibernálást, bár rémlik, hogy ssd miatt tiltottam.
A pagefile eredetileg hdd-n volt. Az kivettem de egy másik partícióra tettem át. Ez se foglal már. Ramom csak 4 giga van. :(

Egyedül játékra van fenntartva a w7 nálam.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45978) Fire/SOUL/CD válasza Vladi (#45977) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy W7 Ultimate x64, az kb 5,5GB-t telepít, plusz ehhez jön a fizikai memória kétszerese. Esetedben egy tiszta telepítést követően (4GB RAM mellett), max 13GB foglalást jelent, 26GB egy "gyakorlatilag semmi sincs telepítve" állapotú W7 Home Premium-nál, 4GB mellett kizárt...

Nézd meg mely mappák a legméretesebbek, lehet, hogy az a pár játék, amit telepítettél, az foglalja a helyet(ami természetes, mert a W7 önmagában biztosan nem :N )

UI: Esetleg a böngészők mocskait, a TEMP-t stb stb területeket is kitakaríthatnád pl a CCleaner-el.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45979) Mbenyo97 válasza szabonagyur (#45974) üzenetére


Mbenyo97
aktív tag

Idáig jutottam el, de most a szabad területet (zöld csík) kéne a C-hez hozzá rakni csak most azt nem tudom, hogy hogyan kell :( valakii tudja ?

(#45980) szabonagyur válasza Mbenyo97 (#45979) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elolvastad amit írtam neked nagyokos? NEM, innentől nem érdekel a dolog... Leírtam mindent érhetően, azt is, hogy kolléga hülyeséget linkelt be. Nem fogom egész nap a számat jártatni csak azért mivel amit leírok úgysem olvasod el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45981) Fire/SOUL/CD válasza Mbenyo97 (#45979) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lemezkezelővel sehogy nem lehet kivitelezni, több okból sem
1. A szabad terület nem a C és a D partíció közt helyezkedik el
2. A D az logikai meghajtó, kiterjesztett partíción, a C meg elsődleges. Még ha az 1. pont igaz is lenne, akkor sem lehetne kivitelezni lemezkezelővel. (Amúgy már XP-nél sem szerettük a kiterjesztett partíciót, meg a logikai meghajtókat, nem hogy napjainkban... ;] )

Megfelelő particionáló proval lehetséges csak, de ezt már írták korábban is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45982) Jhonny06 válasza Vladi (#45975) üzenetére


Jhonny06
veterán

Eressz rá egy CCleaner-t, nálam anno 13GB szemetet talált. :DDD Azóta minimum hetente 1X lefuttatom. Sok temp file, VGA driver telepítője, .torrent file-ok, rengeteg fölösleges szemét gyűlik össze egy gépen sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#45983) DS39 válasza Mbenyo97 (#45979) üzenetére


DS39
nagyúr

OFF kérdés:
melyik időjárás kiegészítő (Firefox) az, ami a képen látható? :B

(#45984) Vladi válasza Fire/SOUL/CD (#45978) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig de, momentán így fest:
link.

Hibernálást letiltottam, page másik partíción. Ahogy néztem a winsxs mappa foglal 16 gigát. Az mi?
Rendszer visszaállítást nézem még meg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45985) NEMO1968 válasza DS39 (#45983) üzenetére


NEMO1968
őstag

Khmmm...khmmmm!!!
Lehet hogy csak én nem látom,....de hol a kép? :F ;] :D

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45986) DS39 válasza NEMO1968 (#45985) üzenetére


DS39
nagyúr

Mbenyo97 hsz-ére válaszolva tettem fel a kérdést, akkor szerinted hol a kép? :U
(az ő hsz-ében :D)

[ Szerkesztve ]

(#45987) Vladi válasza Vladi (#45984) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt találtam. link

Az azért "vicces", hogy a disk cleanup program nevet lefordítják lemezkarbantartóra. csak, hogy könnyen megtaláljam. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45988) Fire/SOUL/CD válasza Vladi (#45987) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, lemezkarbantartó, majd meglátjuk mennyivel tudja csökkenteni a méretet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45989) NEMO1968 válasza DS39 (#45986) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jajjj!!! :B :W
Na most kell aludni menni :D !
Bocsi!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45990) Vladi válasza Fire/SOUL/CD (#45988) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nah megcsináltam. Most van 8 giga szabad helyem. Valami 4-et felszabadított, a winsxs még mindig 12 giga. :DDD

Kérlek mond, hogy törölhetem. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45991) kepeszt


kepeszt
tag

Sziasztok!
Van a win7ben olyan alkalmazás, ami egy előre beállított eseményről értesítést engem pl az asztalon?

(#45992) Vladi válasza Vladi (#45990) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Lefutott a cc is, jutalmam további 500 mega hely. Feladom. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45993) Fire/SOUL/CD válasza Vladi (#45992) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos azt nem javasolhatom, hogy töröld ki a WinSXS mappa tartalmát, mert abban nem lenne örömöd :DDD
(W8.x alatt a DISM paranccsal szépen kordában lehet tartani, de W7 alatt ismeretlenek azok a paraméterek, amiket a DISM-hez meg kellene adni. Nálam W8.1 x64 Pro alatt ~18GB-ból csinált 7GB-os mappát, ami teljesen jó)

UI: Bízom benne, hogy azért ennek az üres helyért folytatott küzdelemnek van értelme is, nehogy kiderüljön, hogy amúgy meg egy 2TB-os HDD-d van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45994) Vladi válasza Fire/SOUL/CD (#45993) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

No mindegy, köszönöm a segítséget. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45995) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#45993) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, SSD, akkor nem szóltam.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45996) Vladi válasza Fire/SOUL/CD (#45995) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen, 30 gigás partíción lakik, egy 128 gigás samsung ssd-n. A legutóbbi frissítésnél ledarálta a szabad helyét 400 kbytera. :DDD Ezért kellett kis helyet csinálni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45997) pendre54 válasza Fire/SOUL/CD (#45993) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Hasonló a szitu, mint a kollégánál. Júniusban lett a Win 7 újratelepítve alaplap+proci csere miatt. A 60 GB-os SSD-n a rendszertelepítés+az általam használt progik felrakása után kb. 31 GB szabad hely volt akkor úgy, a hibernálást rögtön kikapcsoltam, a rendszervisszaállításra meghagytam 3 GB-ot. Most jelenleg már csak 22,6 GB szabad helyem van úgy, hogy azóta kb. 6-8 kisebb helyigényű progi lett csak felrakva, főleg zenehallgatással összefüggésbe(Foobar2000, Spotify, stb.)
Az összes olyat, amit itt javasolni szoktak a helyfelszabadítás okán, azokat rendszeresen elvégzem, és mégis 6 hónap alatt kb. 8 GB-nyi hely "eltünt". Egyelőre ugye nincs gond, de az ilyen ütemű hízás, egy kicsit zavar.
Amit észrevettem, hogy az nvidiás cuccok nagyon helyigényesek. Itt van pl. a Program Files/Nvidia Corporation mappán belöl az Installer2-es mappa, csak ebben majd 2 gigányi cucc rakódott le.
Állítólag az ebben lévő motyók törölhetők biztonsággal, ehhez kérnék egy megerősítést, illetve ha van még más egyéb ezzel összefüggő cucc, ami szintén törölhető, akkor megköszönném a javaslatot.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45998) twinx


twinx
csendes tag

Sziasztok.
Win7 telepitése sikeres volt.
De a 4. ujrainditás után,nem tölti be az asztalt és az ikonokat.
Csökkentett módban hibátlanul megy.
Plz help :)

(#45999) #85154688 válasza twinx (#45998) üzenetére


#85154688
törölt tag

Videjókártya megy ahogy kell?

(#46000) twinx válasza #85154688 (#45999) üzenetére


twinx
csendes tag

Igen,még annyi hogy a monitor nem ugyan az,mint amin telepitettem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.