Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) szabonagyur válasza SirKero (#46800) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na elvben pont ilyet csinál a vírus, email mellékletként érkezik a fájl ami a vírus is. Elvben ez az: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46802) SirKero válasza szabonagyur (#46801) üzenetére


SirKero
őstag

Nem szoktam idegentől jött e-mailt megnyitni :( és "váltságdíj" követelés sem jött eddig :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46803) szabonagyur válasza SirKero (#46802) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na akkor legalább az kizárható. A fájlok előnézetét meg tulajdonságait sem látod?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46804) Zaji válasza brd (#46797) üzenetére


Zaji
őstag

Akkor most minden egyes programhoz kéne csinálnom egy ilyen .bat file-t?
A program legyen Firefox, amihez így néz ki "C:\Program Files\Mozilla Firefox" az indítás helye.

(#46805) SirKero válasza szabonagyur (#46803) üzenetére


SirKero
őstag

A tulajdonságokat jobb egérgombbal meg lehet nyitni általános - megosztás stb ( itt akartam levenni az írásvédettséget ) erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46806) szabonagyur válasza SirKero (#46805) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, hogy itt látod e az adatokat. Dokumentumnál a szerzői adatok, képeknél felbontás ilyesmi.
Másolni sem tudod őket? Esetleg csökkentett módban?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46807) psg5 válasza baboss (#46796) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, megpróbálom óvatosan :)

F.K.T.

(#46808) SirKero válasza szabonagyur (#46806) üzenetére


SirKero
őstag

Van amit nem enged megnyitni ( mappát ) vagy a tulajdonságokban 0 bájt méretet ír . Kép dokumentum nincs bennük 99% iso. Másolni sem lehet csökkentett módban sem.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46809) szabonagyur válasza SirKero (#46808) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaaa hogy iso... Vírusírtó ki be kapcsolása? Nem tudom mit használsz hozzájuk de lehet a ISO kezelő fogja meg néha.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46810) SirKero válasza szabonagyur (#46809) üzenetére


SirKero
őstag

Most új win7 van a gépen még direkt nem tettem fel semmit csak total commander és az avast van azt futtattam le de az nem talált semmit.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46811) psg5 válasza baboss (#46796) üzenetére


psg5
veterán

Még egy: Mennyire kell félni, hogy instabil lehet tőle a rendszer?

F.K.T.

(#46812) szabonagyur válasza SirKero (#46810) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor passzolom. esetleg adatmentős témákban kérdezz rá a dologra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46813) LonGleY válasza psg5 (#46811) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha egyszer partíciót törölsz és illesztesz hozzá egy meglévőhöz sikeresen, az nem szól bele a rendszer dolgába. Nem lesz semmi instabil.

(#46814) psg5 válasza LonGleY (#46813) üzenetére


psg5
veterán

Köszi ez megnyugtató.

F.K.T.

(#46815) olivera88


olivera88
veterán

Állítottam a felbontáson nagyobbra és összeesett a kép, egy centis fekete rés van a monitor mindkét szélén, felül meg van 2 centis is. Ez mitől van?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46816) SirKero válasza szabonagyur (#46812) üzenetére


SirKero
őstag

Úgy néz ki megoldódik a helyzet :DD De azért jó lenne tudni a hiba okát is :K

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#46817) szabonagyur válasza olivera88 (#46815) üzenetére


szabonagyur
félisten

Állítsd be a monitoron, valószínűleg nem tudja automatán kezelni ezeket a dolgokat, illetve nem volt még beállítva egyszer sem az asztal. Legtöbbször monitor auto gombja elég, ha nem részletes beállítások vagy vga beállítások.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46818) olivera88 válasza szabonagyur (#46817) üzenetére


olivera88
veterán

Mármint a felbontást? Mert a monitoron nem találtam ilyent.

Szerk: Szélesség meg hosszúság beállítás van a monitoron, ha ezt modositom akkor felbontád attól marad ugye?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46819) szabonagyur válasza olivera88 (#46818) üzenetére


szabonagyur
félisten

A monitornak van egy menüje amibe be tudsz lépni, ott lehet szélre kihúzni körben az asztalt. Ahogy írtam Auti gomb is van a legtöbb monitoron, vagy belépsz a VGA beállításaiba és ott is lehet tologatni az asztalt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46820) psg5 válasza baboss (#46796) üzenetére


psg5
veterán

Kötetet töröltem (ahol a win8 volt), de sem a C:-nél sem a D:-nél nem tudom kiválasztani a partíció kiterjesztését (ott van de inaktív) valamit még kellene csinálni?
Most zöld kerete van ennek a törölt kötetnek, hogy szabad terület? Töröljem ezt a partíciót?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46821) olivera88 válasza szabonagyur (#46819) üzenetére


olivera88
veterán

Ez őskövület monitor. :DDD Találtam az NVIDIA control panelben ilyent, méretezési mód oldalarányban van, átettem teljes képernyőre akkor se javult meg. A nativ felbontás meg 1024 x 768 azt irja, az mit jelent?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46822) szabonagyur válasza olivera88 (#46821) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt, hogy olyan felbontást erőltetsz amit amúgy nem szeret a monitor. A natív az amit a gyártó is megad. Nekem is volt régi CRT aminek 1024x768 volt a hivatalos max de ment 1182*864 van milyen felbontás van.
Amúgy ezer éves crt-n is tudod állítani az asztal szélességét, azoknál volt pont a leglényegesebb, új monitorok digitális csatlakozással automatán állítják.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46823) olivera88 válasza szabonagyur (#46822) üzenetére


olivera88
veterán

Értem, köszi. A Win sugó szerint 1280*1024 az ajánlott 17-19 es CRT monitorokon. Ezek szerint mégse. Akkor majd szélesítek a monitoron.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46824) szabonagyur válasza olivera88 (#46823) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az egy dolog, hogy az az ajánlott de ha nem tudja akkor nem tudja. Nekem volt Belinea 10 20 10, tudja az előbb említett extra felbontást de 1024x768 az amire tervezték.
Win8nál már ajánlott a 768p vagy nagyobb monitor de ha nincs akkor is megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46825) psg5 válasza psg5 (#46820) üzenetére


psg5
veterán

Segítséget szeretnék kérni.
Letöltöttem az Easeus-t mert win 7 alól nem boldogulok (most még újraindítom a gépet hátha utána lehet win alól is kiterjeszteni, vagy az hülyeség?). Itt mit tegyek, hogy a már törölt kötetet hozzácsapjam a D:-hez?

F.K.T.

(#46826) sfdrakex válasza psg5 (#46825) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mennie kell lemezkezelőben W7 alól is, de csak közvetlen a D előtti utáni részt tudsz hozzá csapni. Ha van a D és a törölt kötet között egy E pl akkor nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46827) brd válasza Zaji (#46804) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, amit így szeretnél indítani.
Akkor az úgy jó. Ajánlom még1x a pause-os megoldást (és az ablak tartalmának bemásolását ide, hogy lássuk, mi a hiba)...

The only real valuable thing is intuition.

(#46828) psg5 válasza sfdrakex (#46826) üzenetére


psg5
veterán

Van a C: utána a törölt kötet és utána a D:

Így nem fog menni?

F.K.T.

(#46829) sfdrakex válasza psg5 (#46828) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Úgy mennie kellene. Lemezkezelőben is, de easussal is, fogod és a D-t kiterjeszted a törölt részre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#46830) psg5 válasza sfdrakex (#46829) üzenetére


psg5
veterán

No win alól sehogy sem metn az easussal sikrült úgy néz ki, rendben van.

Még egy van amit nem értek. Egy idő után, mindegy, hogy xp-m volt vagy win 8 amikor tölt be az op rendszer a tálcán lévő ikonok valamint az asztaliikonok elöször fehér üres ikonképek és folyamatosan veszik fel a megfelelő alkalmazás indítóképét.
Ez mitől van? Lehet-e változtatni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46831) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

2 vagy több gépre win7-et lehet kapni valahol??
én csak 1 gépeset találok..

köszi

(#46832) szabonagyur

kár

akkor 2 db 1 gépeset kell venni??

[ Szerkesztve ]

(#46832) szabonagyur válasza petya2012 (#46831) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Volt régen Win7 HP 3 gépre de már szerintem nincs, igazából a Win7 is eléggé kifutó a boltokban.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46833) kraftxld válasza psg5 (#46830) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakj be egy képet, hogy mit mutat a lemezkezelő vagy az EaseUS, mert így kb Budapest TV-s távgyógyítás effektus van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46834) psg5 válasza kraftxld (#46833) üzenetére


psg5
veterán

Köszi :) Közben rendben már minden (megtrötént a partíció hozzáadása a D:hez), már csak az alábbi kérdésre keresem a választ (bár ennek nincs köze a partícionáláshoz):

"Egy idő után, mindegy, hogy xp-m volt vagy win 8 amikor tölt be az op rendszer a tálcán lévő ikonok valamint az asztaliikonok elöször fehér üres ikonképek és folyamatosan veszik fel a megfelelő alkalmazás indítóképét.
Ez mitől van? Lehet-e változtatni?"

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#46835) ledgeri válasza LonGleY (#46791) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Volt már, hogy kellett, meg fix mérettel kvázi heti vészmentés +1 biztonsági faktor... (ha egyikből sem a legerősebb, sőt lehet, hogy csak léleknyugtató) Na de kérem: 920-930 Gigából (1TB-os HDD-m van) csak telik ;]

( most szedegetem, tisztítgatom a merevlemezt, és látom, hogyan tűnnek el a hülyeséggel terhelt 100 gigák... bőség zavara, de az is igaz, hogy nincs olyan, hogy ne lehessen megtölteni egy HDD-t, bármekkora is az..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46836) seederking


seederking
őstag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem,hogy csak nekem tűnik soknak a windows-om helyfoglalása vagy valóban valami nem kerek..?

A temp,internet temp mappák össz 30mb.
Win 7 ultimate 64 sp 1

Alábbi képeken látható + a win-en belül bekarikáztam a nagy helyet foglaló mappákat.(Gb)
Az alsó képen látható "winsxs" mappán belül 18266!! mappa van 10xMb méretűek.
Ez normális?

(#46837) LonGleY válasza seederking (#46836) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam 22 GB a Windows főkönyvtár frissített Win 7 Ultimate x64-en, kikapcsolt hibernációval meg rendszervédelemmel. Az Installer mappa 2,9 GB, de ez nagyban függ attól, hogy mit toltál a gépre (ennek nagy részét itt az Office 2007 pakolta be). Szerintem a 26 nem vészes egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#46838) vlevi válasza seederking (#46836) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az alsó képen látható "winsxs" mappán belül 1"
Igen.
A Winsxs mappában azért van annyi file, mert mindenféle dll-ek, runtime környezetek rengetegféle verzióját tárolja azért, hogy mindegyik alkalmazás a neki leginkább kompatibilis változatot tudja megkapni belőle.

(#46839) seederking


seederking
őstag

Èrtem,akkor "elfogadható" ha jól veszem ki a szavaitokból.
Köszönöm.

(#46840) akos3 válasza baboss (#46785) üzenetére


akos3
addikt

Nagyon köszönöm!
Úgy csináltam mindent ahogy leírtad és csómócsómó gigák szabadultak fel :) Már csak abban reménykedem, h nem törlődött semmi lényeges :D Vagy legalábbi olyan nem aminek észreveszem a hiányát :D

. Mit javasolsz, érdemes csökkenteni a lemezterület használhatóságának kapacitását? Vagy inkább csináljam meg ezt sűrűbben?

Törlés előtt ennyi volt a rendszerfilok. Elég brutál ahhoz képest, h szűk egy hónapos a gép

Törlés után meg ennyi:

ja és ezek után akkor érdemes még kikapcsolni a hibernálást? Ha kikapcsolom a normál alvó funkciót nem befolyásolja ugye? :U

[ Szerkesztve ]

(#46841) LonGleY válasza akos3 (#46840) üzenetére


LonGleY
veterán

Az alvó módot nem befolyásolja.

(#46842) Zaji válasza brd (#46827) üzenetére


Zaji
őstag

Ezt írja ki:

(#46843) brd válasza Zaji (#46842) üzenetére


brd
nagyúr

Ja, a 0-nak nincs értelme. Mi volt azzal a szándékod?

The only real valuable thing is intuition.

(#46844) Zaji válasza brd (#46843) üzenetére


Zaji
őstag

Nem azzal adom meg, hogy melyik processzort használja?

(#46845) akos3 válasza LonGleY (#46841) üzenetére


akos3
addikt

Ok, köszi.
Akkor ha nem használom külön a hibernálást akkor simán kikapcsolhatom/törölhetem, igaz? :)

(#46846) brd válasza Zaji (#46844) üzenetére


brd
nagyúr

De. Nem olvastad a belinkelt oldalt? Binárisan kell, fordítva megadni (tehát a végén van a 0-ás mag, utána balra az 1-es stb.), és ahol 1 van, azon futhat, tehát pl. a bináris 101 (opcióként ezt az /affinity után 5-ként kell beírni, mert hexaként az egyenlő a bináris 101-gyel) azt jelenti, hogy a 0-ás és 2-es magon futhat (0-tól kezdődik a számozás), vagy pl. a 11001 (ezt az /affinity után 19-nek kell beírni) azt jelenti, hogy a 0, 3 és 4-es magokon futhat.
Szerk.: a 0, így opcióként azt jelenti, egyik magon sem futhat (nincs 1-re állított bit).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46847) LonGleY válasza akos3 (#46845) üzenetére


LonGleY
veterán

Persze.

(#46848) Zaji válasza brd (#46846) üzenetére


Zaji
őstag

Azt most olvastam el.
És ezután, hogy fog nekem ezzel a .bat fájllal indulni a firefox? Most néztem a feladatkezelőben a firefox már csak az egyik magot használja. (két mag van a gépben).

(#46849) baboss válasza akos3 (#46840) üzenetére


baboss
őstag

Elnézést ha nem tudtam válaszolni egypár kérdésre,de ne volt időm a gép elé üllni.
Ha telepítesz egy programot akkor visszaállítási pont jön létre.Ez arra jó ha elrontasz valamit (törölsz mappát, adatot stb vagy nem működik rendesen az OP akkor a mentett visszaállítási pontok listájából kitudod választani azt a dátumot amikor még jó volt az OP,vagy megvolt még a törölt mappa stb.Én 10%-ra szoktam beállítani,ez x GB a meghajtó nagyságától függően.Ha 120GB az SSD vagy a HDD akkor 10%=12 gb,de ezt az értéket úgy állítod be ahogy akarod.Ha megtelik ez a 12 GB akkor az OP automatikusan törli a dátum szerint legrégebbi visszaállítási pontot.Ha nagyon nagy értéket adsz meg neki akkor sok helyet elfog venni a meghajtóról,viszont sokkal régebbi mentett időpontra visszatudod állítani az OP-t.A visszaállítási pont törlésével nem törölsz semmit minden marad ahogy most használod az OP-t,de nem fogod tudni visszaállítani egy régebbi időpontra mer törölted.Tehát ha törlöd a visszaállítási pontokat akkor a törlés időpontja lesz az egyetlen visszaállítási pontod.
Ha kell a hely az adathordozón akkor kikapcsolhatod a hibernálást,ha nem akarod azt használni,és elég csak az alvás.Ha kikapcsolod akkor az alvást nem befolyásolja.

(#46850) brd válasza Zaji (#46848) üzenetére


brd
nagyúr

Csinálsz neki parancsikont (jobbgomb a .bat file-on és Parancsikon létrehozása), vagy az eredetit (ami eddig indította a Firefoxot) átírod (a Target - magyarul talán Cél - sort, itt a .bat legyen az .exe helyett).

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.