Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ha egy új eszközt csatlakoztatok a Windows-hoz USB-n keresztül,gond-e az,ha türelmetlen voltam,és megnéztem az értesítési területen,mi történik?(Azt hittem,nem csinál semmit sem,azért néztem meg.)
Mármint pont akkor kattintottam oda,amikor az a jelzés jelent meg,hogy illesztőprogramot telepít az új eszközhöz.
Tehát ez"ártott"-e a feltelepített illesztőprogramnak vagy valaminek?
Bocsánat,ha nagyon hülye a kérdés.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#45202) szabonagyur válasza Kezdő vagyok (#45201) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem baj.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45203) Kinder


Kinder
senior tag

Sziasztok!

A valutaváltó 35 napja nem frissít.
Láttam a keresővel, hogy november elejétől már kérdezgetitek, de megoldást nem találtam.
Gondolom, ahogy a gadgeteket sem támogatja már az MS, lassan a működésük is megszűnik.
Kár, jó volt.

(#45204) olivera88


olivera88
veterán

Érdekes dolog történt velem. Az alaplap CD vel lévő VIA HD Audio drivert akartam feltelepíteni, mivel az első jack be nem működött füles. Telepítettem is, újraindítást kért. Újraindult, Win nem töltődni be, dobni kék halál. :W A következő újraindításnál írta h Windows nem bírt betöltődni amit új driver v hardver telepítése okozhat, és csináljak indítási javítást. Ok, le is futtattam. Azt írta ha sikeres volt, akkor be fog töltődni gond nélkül.
Újra indítottam, aminek az eredmény az lett h be se bootolt a HDD amin a Windows és a Linux disztroim vannak. :W :W Szétcseszhette a grubot? V mi történhetett? Helyette a 2 es HDD töltött be amin egy Debian Wheezy van.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#45205) forras2 válasza NEMO1968 (#45200) üzenetére


forras2
őstag

Sokszor be van lassúlva a gép, de cefet mód. Először arra gondoltam, hogy kevés a V.memória. De nem, 4 GB ram mellé 6 GB van beállítva. Aida64-be beépített rendszer stabilítás tesztet elindítottam, és kb 2,5-3 perc után elment a kép, és lefagyott a gép. Újra indítottam, és nem adott képet, helyette 3 hosszút sípolt. Ilyet még nem hallottam, ezért toltam neki 1 bios resetet. Onnantól kezdve bekapcsoltam, semmi kép, hanem 9 rövid sípolás. Az meg ugye memória hiba. Kivettem őket, megpucoltam az érintkezőit, vissza tettem, és most jó. De többször is előfordult már tegnap óta, hogy lefagyott, restart után pedig jött a 9 rövid sípolás. Ilyenkor ramokat megnyomkodom, és megint jó a következő ilyen "rakoncátlankodásáig".

(#45206) szabonagyur válasza Kinder (#45203) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írod az történt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45207) olivera88 válasza olivera88 (#45204) üzenetére


olivera88
veterán

Erre valakinek ötlete? Halvány gőzöm sincs mi történhetett...

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#45208) forras2 válasza olivera88 (#45204) üzenetére


forras2
őstag

Próbáltad bekapcsolás után nyomogatni az F8-at?
Ott bejön 1 menü, kiválasztod a csökkentett módot, és az említett drivert törlöd. Nálam is volt ilyen probléma, és így sikerült vissza csinálni mindent a régi kerékvágásba :K

(#45209) olivera88 válasza forras2 (#45208) üzenetére


olivera88
veterán

Nem próbáltam. De mit próbáljak rajta mikor egyáltalán nem indul el. Közbe próbáltam egy hibajavítást csinálni. Ami persze nem sikerült. Csináltam egy képet róla. BadDrivert ír a a probléma aláirás 07 nél. Akkor rossz driver lehet valóban? [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#45210) olivera88 válasza forras2 (#45208) üzenetére


olivera88
veterán

Persze el se jutok Windowsig, a grub se jön be. Így nem hinném h érvényes az f8.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#45211) olivera88


olivera88
veterán

Na sikerült elindítani a Win-t. Beimportáltam Debian grubjaban az első merevlemezen lévő OS ket. És igy elindult a Windows gond nélkül. Meg előjött egy ablak arról h mitől lett a behalás előtt kék halál.
[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#45212) qqcqqc válasza olivera88 (#45210) üzenetére


qqcqqc
őstag

live linux alól próbáld meg a grubot rendbe rakni első kőrben.
Utána már legalább lesz valami működő rendszered és már egy fokkal nyugodtabban fogsz gondolkodni :)

szerk: látom magadtól is megtetted az első lépést :)

[ Szerkesztve ]

(#45213) NEMO1968 válasza forras2 (#45208) üzenetére


NEMO1968
őstag

Érzésem szerint ez már nem WIN 7 probléma.

Azért ne siess annyira a RAM cserével.Annyit megtehetsz,hogy kikapod az egyik RAM-ot,teszteled,ha hibázik,átteszed másik slotba.Ha úgy is kijön a hiba,ugyanezt eljátszod a másik RAM-al.

Szerintem inkább itt érdeklődj a hardveres szakiktól.
De lehet hogy itt is tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45214) forras2 válasza NEMO1968 (#45213) üzenetére


forras2
őstag

Most így utólag gondolkodva, nem biztos, hogy ram hiba. AMD procim van, és itt ugye a prociban van a ram vezérlő, így az is lehetséges probléma.

(#45215) NEMO1968 válasza forras2 (#45214) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na igen.
Döglődő HDD,RAM,RAM slot,RAM vezérlő,CPU melegedés,még a GPU hiba is beleférhet.
Szerintem ne itt offoljuk a topicot,fáradj át a hardveres kollégákhoz.
Nem írtad ugyan,hogy laptopról vagy asztaliról van-e szó,de az asztaliaknak is van külön hardveres topicja.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#45216) cool13


cool13
őstag

Sziasztok!
Ilyen billentyűt használok. Logitech Y-US76A. Nem is oly régen ment, most valamiért nem működik a multimédiás vezérlés része. Nem lehet a + gombokkal hangerőt növelni, csökkenteni. Számológépet és a többit sem nyitja meg a megfelelő gomb megnyomására. Szeretném ismét használni. Van valami megoldás erre. Tudnátok ötleteket adni mit tegyek?
Köszönöm!

(#45217) olivera88 válasza olivera88 (#45211) üzenetére


olivera88
veterán

Újra raktam a grubot az 1 es HDD re, és jó lett, most már arról is bootol. Tehát nem Win gond volt.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#45218) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Üdv.

Olyan problémám van hogy a gyárilag telepített win7-es notebookom újra akartam telepíteni rendszerképből. Indító lemezzel elkezdtem, fel is ismerte a külső adattárolót amin van a a rendszerkép, elkezdte telepíteni, de megállt valami hibára hivatkozva. azóta nincs win7em. Honnan tudom ezt pótolni? A volnalkód, termékkulcs kód a gép alján félig meddig látható csak. Hogy tudom igazolni hogy legálisan volt op rendszer a gépen?. Gyári lemez nem volt mert előre telepített volt a rendszer. Újan vásároltam a gépet.

(#45219) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Van egy könyvelőgép egy ssd-vel és egy hdd-vel. Szeretném elmenteni az egész ssd tartalmát, ha valami gond lenne akkor vissza lehessen hozni az adatokat. Mivel csináljam, a win7 biztonsági mentése jó vagy más kell?

Az élet kegyetlen .

(#45220) LonGleY válasza lsc (#45219) üzenetére


LonGleY
veterán

Macrium Reflect Free

Még mindig ez az aktuális verzió.

[ Szerkesztve ]

(#45221) lsc válasza LonGleY (#45220) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez tud magyarul? Az nem okoz gondot ha a vinyón egy xp rendszer van ami kellene? Nem gond, van másik vinyó amire mehet a mentés.

Az élet kegyetlen .

(#45222) LonGleY válasza lsc (#45221) üzenetére


LonGleY
veterán

Angol, és egyfájlos mentést csinál a kívánt partícióról (a 100 megás részt is kijelölve kell hagyni mentéskor).

(#45223) lsc válasza LonGleY (#45222) üzenetére


lsc
nagyúr

Megpróbálom, köszi.

Az élet kegyetlen .

(#45224) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!

Van egy elég nagy bajom. Windows 7 64bit-em van. Ma miután letette magát a monitor alvóba, próbáltam bejelentkezni a fiókomba, de a bejelentkező képernyő villog, a jelszót be sem tudom írni (nem is látom a lehetőséget), az egér homokórát mutat.

Próbáltam a következőket:
-beírni a jelszót, és entert ütni

csökkentett módban el tudom indítani, ott a következőket végeztem el:
-letöröltem a videókártyát az eszközkezelőből
-letöröltem a Catalyst-et (visszatelepíteni viszont nem tudtam)
-Malwarebytes-t és HitmanPro-t lefuttattam
-a jelszót eltávolítottam a fiókomból, de ezt követően sem indul el, villog a bejelentkező kék képernyőnél normál módban
-ccleaner-rel az összes automatikusan induló programot letiltottam
-átdugram más csatlakozóba a billentyűzetet és az egeret

Sajnos semmi sem használt. Tudtok esetleg valami megoldást?

(#45225) szabonagyur válasza Santosh (#45224) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha van integrált VGA akkor dedikált ki majd arra dugd át a géped.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45226) Santosh válasza szabonagyur (#45225) üzenetére


Santosh
tag

Köszi a tippet, sajnos nincs integrált vga-m. Asus Sabertooth 990fx alaplapom van.

(#45227) szabonagyur válasza Santosh (#45226) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert ha csökkentett módban megy a VGA de amúgy nem, illetve hogy a Catalyst sem akar visszamenni erősen hardver hibára utal. Kéne egy csere VGA.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45228) Santosh válasza szabonagyur (#45227) üzenetére


Santosh
tag

Köszi! Garis a videókártyám, HD 7770-es.

(#45229) szabonagyur válasza Santosh (#45228) üzenetére


szabonagyur
félisten

A csere VGA-t arra értettem, hogy kizárni a hibát 100%-ra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45230) Santosh válasza szabonagyur (#45229) üzenetére


Santosh
tag

Köszi a segítséget, végül kiderült, hogy a Bitdefender okozta a problémát.

(#45231) bunygyi


bunygyi
tag

Sziasztok!
A gépemet csak böngészésre( odafigyelve!) és WOT játéra használom,
fél éve raktam újra, és ezidáig nem jöttek a felugró villogó ablakok,
Fel telepítettem egy felirat programot ( persze már töröltem)
és jönnek ajtostúl az oldalakon.
Mit tegyek?

(#45232) szabonagyur válasza bunygyi (#45231) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézd meg mit telepítettél még a felirat programmal együtt ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45233) bunygyi válasza szabonagyur (#45232) üzenetére


bunygyi
tag

Programoknál néztem mind a hármat töröltem.Összesen van 13db.

[ Szerkesztve ]

(#45234) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Ha most szeretnék legális Windows 7 pro/home x64-et venni, azt hol tudok?

Összeraknék egy gépet és ahhoz kellene...

Van erre valami mód?

Köszönöm!

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#45235) szabonagyur válasza bunygyi (#45233) üzenetére


szabonagyur
félisten

Böngészőben nézd meg a bővítményeket, hogy ott nincs e valami extra, automatikus indítást is nézd meg.

@(#45234) Cold5: szinte bármelyik számítógép boltban, van pár nézz körül.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45236) Zola007


Zola007
veterán

Hello
nem nagyon találok napok óta megoldást a problémámra.
Excel és word között kell adatokat másolgatnom össze-vissza
minden 4-5.-nél feldobja, hogy "nem sikerült üríteni a vágólapot" vagy a "vágólap nem nyitható meg"
leokézom, utána megy tovább, majd ismét

Mi lehet a gond?
Guglival nem jutottam eredményre

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45237) bunygyi válasza szabonagyur (#45235) üzenetére


bunygyi
tag

Szia, visszanézve láttam bemásoltál (monitor képet)
képet (#45114) hogyan kell? :R

(#45238) szabonagyur válasza bunygyi (#45237) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nyomsz egy print screen gombot és beilleszted paintba majd elmented vagy használod a képmetsző gombot és azzal elkészíted majd szintén lemented.

itt amikor írod a hozzászólást a szövegdoboz alatt van egy Új kép feltöltése a szöveghez rész, az alatt a fájl kiválasztásával kiválasztod a képet, bepipálod a Konvertálás JPG formátumra** részt, hogy ezzel se legyen baj, majd nyomsz egy OK gombot. Ha ez meg van lesz egy ilyen rész: Feltöltött kép karbantartása
itt a A kép elérhetősége alatt rányomsz, hogy beillesztés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45239) bunygyi válasza szabonagyur (#45238) üzenetére


bunygyi
tag

Köszönöm.
Ahogy végigolvastam nem bonyolult csak gyakorolni kell!
Még egyszer köszönöm :R

(#45240) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Adott 1 nyomtató, amit hálózaton keresztül használ 3 szgép, és a nyomtató egy routerről van megosztva. Csak vázoltam a dolgot, valószínű semmi köze nem lesz a hibához, mert szerintem az lokális, és a windows háza táján kell keresni.
Szóval 2 gépről tökéletesen működik a nyomtatás, a 3.-nál pedig gondok vannak, holott tegnap estig az is jó volt, és senki nem piszkált semmit benne, csak neteztek és officeoztak.
Ha nyomtatni szeretnének pl word-ből, akkor a win közli, hogy nincs telepített nyomtató. Megnéztem a nyomtatók menüt, ugyan ott van, de valami nem stimmel, hiányos a menü, nincs például nyomtató tulajdonságai: kép
Próbáltam a nyomtatási várólista szolgáltatást újraindítani, nem az újraindítás lehetőséggel, hanem rendesen a leállít-vár-majd indít módszerrel, utána megjelent a teljes menü. Ha nagyon gyors voltam még bele is tudtam lépni a tulajdonságokba, de ha nem, akkor már csak azt az üzenetet kaptam, hogy bocsi, de nem fut a várólista szolgáltatás. (Ha be is jutottam, akkor is leállt a szolgáltatás, tehát pl tesztoldal már nem jött ki, mert hibát dobott.) Visszanéztem a Szolgáltatások ablakba, ott az állt fut, de frissítettem, és akkor már azt írta, hogy le van állítva. Tehát itt a szolgáltatással lesz vmi gubanc, reboot is volt már.

Van ötletetek? Távolról Teamviewerrel tudom piszkálni a gépet.

Update: reboot után sem indul el a szolgáltatás, pedig automatikusra van állítva. Kézzel elindítva ugyanaz a hibajelenség, mint amit korábban leírtam.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45242) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#45240) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Update2: sfc/scannow lefuttatása megvolt, ép minden rendszer fájl.

Valamint észrevettem, hogy nem idő-alapú a dolog, mármint nem időhöz kötött, hogy mikor áll le a szolgáltatás indítás után, hanem akkor, amikor először használnám, tehát pl mikor megnyitom a nyomtatók ablakot. Ezt onnan tudom, hogy szolgáltatás indítás után kitartóan nyomkodtam a jobbklikk frissítést 2 percen keresztül, és nem ált le, majd 1 fél pillanatra felvillantottam a nyomtatók ablakot és mire visszaléptem frissítés után már nem futott. Egyértelmű windows hiba, de mit lehetne tenni a reinstallon kívül, mi okoz ilyet? Víruskeresés mindjárt végez, eddig semmi, de nem is tartom valószínűnek.

És az előző postból lemaradt a kép:

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45243) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Van egy gondom. Nem tudom újratelepíteni a gépet. Akár hányszor megpróbálom mindig azt írja ki a telepítő, hogy "A windows nem tud partíciót létrehozni." Nem értem miért. Kivettem a merevlemezt beraktam egy másikat, de semmi. Azzal sem ment. Gondoltam lehet amikor az iso-t írtam ki akkor rontottam el valamit. Újraírtam kipróbáltam megint nem működött. Pedig ezzel az iso-val raktam fel korábban is a gépet. A gépen a legújabb bios van (UEFI) Visszaállítottam alap beállításokra, de így sem engedte.

Már kezd elegem lenni ebből a sz@r gépből. 3 éve vettem, de a 14 éves gépemmel nem volt ennyi gond mint ezzel a PC-nek nem nevezhető gönccel. :O

Azért is akartam újratelepíteni a gépet, mert mindig lefagyott. Beraktam egy másik HDD-t azzal nem fagyott le. Azt akartam kipróbálni, hogy ha újratelepítem az megoldja-e a problémát. A sok fagyás ahhoz vezetett, hogy sikerült a gépnek egy RAW kiterjesztésű partíciót létrehozni a 750GB-os külső lemezemből.

(#45244) #65388800 válasza #65388800 (#45243) üzenetére


#65388800
törölt tag

érdekes az xp egyből felment nem sírt össze vissza mint a 7. Most megpróbáltam azt hogy akkor elindítom a 7-est hátha feltelepíti magát, de megint ugyan ott elkezdett sírni.

(#45245) #65388800 válasza #65388800 (#45244) üzenetére


#65388800
törölt tag

az xp valamiért megoldotta a problémát. Most meg valamiért elindult a telepítő, de csak DVD-ről.

(#45246) rgeorge válasza A_ScHuLcZ (#45242) üzenetére


rgeorge
addikt

Eseménynapló?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45247) A_ScHuLcZ válasza rgeorge (#45246) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Jogos, azt elfelejtettem nézni, délután/este rápislogok, mikor legközelebb hozzá tudok férni a géphez.

Vírus, malware nincs rajta, scannelés megvolt, és a rendszer fájlok is épek a vizsgálat szerint.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#45248) AlyrArkhon válasza A_ScHuLcZ (#45247) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

felhasználói/hálózati korlátozás? az 'alap' MS rendszerek (xp, 'home' stb verziók) nem kevés helyen 10 felhasználóra vannak korlátozva. ha azon a rendszerrészen, amin a nyomtató van, ilyen található, akkor könnyen belefuthatsz ebbe a korlátba, főleg ha sok olyan 'felhasználó' (folyamat) van, akire/amire nem is gondolsz.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#45249) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

tanácsot szeretnék kérni. adott egy régi FuSi laptop, T5200-es cpu, 512 ram és egy intel gma 950 chipset van benne. nem egy hardcore konfig, de elpusztíthatatlan. úgy alakult, hogy szükség van rá, hogy Win 7 legyen rá telepítve, de ram bővítés kiesik a keretből.

kérdésem a következő:

be lehet úgy állítani(butítani) az OS-t, hogy elfutkorásszon rajta használhatóan? sok évvel ezelőtt volt már rajta egyszer, de akkor nagyon kis szenvedős, lassú volt. csak néha web böngészésre kéne, illetve 720p, ritkán 1080p tartalmak tv-re játszása lenne a feladata.

köszönöm előre is! :R

ui.:

van 32 - 64 bit között különbség, ami nekem számíthat?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45250) Sub-ZeRo válasza hoffman_ (#45249) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Neked nem kell a 64 bit. Inkább egy linux kellene rá, mert a 7 alatt 2 napig nem fogod bírni... Esetleg valami kiherélt 7-et keress valahol, de akkor már ide hiába jössz segítségért, nem fogsz kapni... Alapelvek, stb.
Szóval egy linuxszal próbálkozz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.