Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) D5 válasza D5 (#45437) üzenetére


D5
aktív tag

Az xbootmgr-re sikerült egy etl file-t kreálnom, amiben azt látom, hogy a kb. 75-80 sec idő van a session init-ben (SMSS.exe).

ezzel mit lehet csinálni?

(#45452) Winnie The P válasza #41133696 (#45438) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hm nekem nem talál semmilyen frissítést a WU! Nekem még az 5.1.30514.0-ás verzió van a gépen. Tudnál adni valami linket ahonnan le tudom manuálisan szedni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#45453) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

adott egy Acer Aspire E1-532 noti...egy 500gb-os vinyóval...sikeresen megosztottam a formázásnál...egy 100GB-os és ami maradt...kisebbikre ment a Win 7 SP1 64 bit...telepítés sikeresen lezajlott, de a saját gépben csak azon meghajtót látja main van az op.rendszer???
A másikat nem sajnos...
Valakinek ötlet hogy ez miért van?

WOT: kissio

(#45454) D5 válasza Dr.Én (#45453) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!

A kötet "unallocated". Start menű, számítógép, jobb klikk, Kezelés. Itt keresd meg a lemezkezelést.

(#45455) Dr.Én válasza D5 (#45454) üzenetére


Dr.Én
veterán

köszönöm a gyors segítséget, így már látja mindkettőt...
ezer hála :R :R :R :R :R :R :R :R

WOT: kissio

(#45456) D5 válasza Dr.Én (#45455) üzenetére


D5
aktív tag

Szívesen. :K
Engem is eléggé idegesített, amikor még nem tudtam a megoldást.

(#45457) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm mondta, hogy a 64 bites office-okat nem ajánlja, és Win7 esetén a 2013-ast sem, mert hogy bugos nagyon. Ti hallottatok már ilyesmiről?
Most húztam újra a Win7-et (x64 Prof) a laptopjaimon, és dilemmázok, hogy melyik Office-t tegyem fel (MSDN-accountból, szóval semi törés meg ilyesmi).

(#45458) Dr.Én válasza D5 (#45456) üzenetére


Dr.Én
veterán

eddig ilyen problémám soha nem volt asztali gépnél, most jött elő ennél a notinál
de legalább megint tanultam valami újat... :R

WOT: kissio

(#45459) LonGleY válasza Dr.Én (#45458) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezért jó, ha már a telepítőben kialakítod a partíciót a maradéknak is, de utólag is ugyanaz a végeredmény. :]

[ Szerkesztve ]

(#45460) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni a következő problémámmal kapcsolatban.
Eltávolítottam a párom gépemről az Internet Explorer-t (Vezérlőpult - Programok - Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása).
Azóta az Intéző minden egyes mappát, amit dupla kattintással nyitok meg, új ablakban nyitja. A Mappabeállítások-ban a "Minden mappa ugyanabban az ablakban nyílik meg" illetve a "Megnyitás dupla kattintással (kijelölés egy kattintással)" opciók vannak beállítva.
A másik tünet, hogy a services.msc parancsot a Futtatás-ba beírva pedig "Az MMC nem fog futni az internet explorer 5.5-nél korábbi verziójával." hibaüzenetet kapom, így a Szolgáltatások meg se nyílik.
Tegnap próbáltam újratelepíteni az Internet Explorer-t, de mindig azt írta, hogy az Explorer egy másik verziója már telepítve van, vagy pedig hogy az Explorer egy másik verziójának a telepítése még nem fejeződött be - már nem emlékszem pontosan.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

(#45461) Sub-ZeRo válasza tisszekreny (#45460) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszervisszaállítás egy korábbi időpontra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45462) tisszekreny válasza Sub-ZeRo (#45461) üzenetére


tisszekreny
tag

Ki van neki kapcsolva a Rendszervédelem, így nincsenek biztonsági mentések.

(#45463) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Ismerősömnek olyan gondja lenne, hogy valamiért feljön neki a tálcán kis ablak, hogy nem eredeti a windows. Már kért új kulcsot a telefonos ügyfélszolgálaton és továbbra is kidobja azt neki. Mit lehet ilyenkor még tenni? :F

(#45464) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Történt úgy, hogy egyszer csak elfogyott a szabad hely húgomnál a C: meghajtón.
Anno mindent átirányítottam: képek, doksik, lapozófile, töröltem a tempeket mindenhonnan.
Fölösleges program nincs fent, arra gondolok lehet valamelyik program vagy maga a rendszer frissítette magát automatikusan ez eredményezhette.

A kérdés az lenne, hogy beépített lemezkezelőben egyik partíció zsugorítása majd a másik kiterjesztése/hozzácsatolása megoldás lehet-e, illetve nem jár-e ez adatvesztéssel?
Vagy partition magic lenne jobb megoldás?
Gondoltam 30 gigat egyikből lecsípnék és hozzácsatolnám a C: hez ha lehet ilyet csinálni.

Előre is köszönöm szépen.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#45465) quailstorm válasza ra^ven (#45464) üzenetére


quailstorm
nagyúr

lehet megoldás, anno Herby csinált belőle YT videót, onnan tudom
de én sokkal jobb szeretem, ha nem fut az az OS, aminek a partícióhatárait tologatom

tempet, appdatát, program filest nézzed

mennyi volt a C eddig?

(#45466) DS39 válasza ra^ven (#45464) üzenetére


DS39
nagyúr

ha amiből le akarsz csípni közvetlen mellette lévő partíció, akkor lehet. normál esetben megcsinálja hibátlanul, de azért én a fontosabb dolgokról csinálnék backupot.
amúgy most mekkora helyen van a rendszer?
mert lehetne hiberfájlt, lapozófájlt (ezt inkább minimumra venni) kikapcsolni, és egyéb dolgokat takarítani.
+ rendszer alap esetben havonta frissíti magát, és készülnek rendszer-visszaállítási pontok is, ettől fogyhatott el a hely, illetve letöltések, böngészési gyorsítótárak.

[ Szerkesztve ]

(#45467) ra^ven válasza quailstorm (#45465) üzenetére


ra^ven
senior tag

52gigát hagytam neki anno.

Rajta kívül nem csinált más ilyet? Laptopról van szó, vinyót így nem tudom kiszedni, tudom, hogy partition magicnek van bootolható verziója is, de őszintén azt a programot is csak egyszer használtam életemben.
Az általad említetteket néztem, gyomláltam, kb 300 megát tudtam elérni.

@DS39: Mellette lévő partíció, C és D van. Lapozó a kezdetek óta D-re van beállítva.
Rendszer visszaállítás is pipa.
Nem találtam régebbi visszaállítási pontot, de ahogy néztem nincs bekapcsolva autó létrehozása.
A kérdés melyik program preferált, a saját lemezkező, vagy partition magic?

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#45468) DS39 válasza ra^ven (#45467) üzenetére


DS39
nagyúr

én csináltam olyat, hogy a 100 gigás rendszerpartíciót lezsugorítottam 70-re, a gyárival, de a D-hez hozzáadni már nem tudtam, mert az csak a tőle jobbra eső szabad helyre tud kiterjeszteni, ehhez a művelethez az Easeus Partion Magic-et használtam. (utóbbi jobb választás az egész műveletre, de azért tényleg csinálj vmi backupot, féltett családi fotók, munkahelyi fájlok, stb. ne emiatt vesszenek el)

[ Szerkesztve ]

(#45469) Glaz-dozfhut válasza ra^ven (#45467) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Lomtár, lapozófájl, win update biztonsági mentések, rendszermentések és a hibernáció. A rejtett mappákat nézted? Mint User fájlok és ProgramData mappa.
Ami miatt írok, hogy már többször előfordult nálam, amikor külsős partíció-átméretező programot használok, azt az általam használt Norton Internet Security nagyon nem tolerálja. Egyszerűen elhal, mindig újra kell telepíteni.

- Glaz-doz-fhut -

(#45470) quailstorm válasza ra^ven (#45467) üzenetére


quailstorm
nagyúr

foggalmam sincs, de nem is érdekel, annyira csak specifikus esetekre jó a gyári
minitool partition editort kirakod pendrive-ra, oszt uccu neki

(#45471) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv.

Windows 7 Home premium hogy lehet upgrade-elni professional-ra?

Üdv.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#45472) Sub-ZeRo válasza tisszekreny (#45462) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemez be, javítás, vagy valami hasonló a neve és hátha megoldja a gondot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45473) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani pár programot a vírusírtókon kívül, amivel a gépem tisztán tudom tartani? Most töröltem le egy tucat nem használt programot, de biztos hagytak valamit a gépen itt-ott. Ki mire esküszik, hogyan tartjátok karban a Windowsotok? :)

(#45474) ra^ven válasza Zedz (#45473) üzenetére


ra^ven
senior tag

Komplett securityből a Bitdefendert preferálom, illetve spybot search&destroy.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#45475) LonGleY válasza ra^ven (#45474) üzenetére


LonGleY
veterán

Én egyiket sem. Nagyon nem. Ezek különben sem karbantartók.

Zedz: A komplett karbantartáshoz elég a CCleaner meg a manuális nézelődés. Ez utóbbit egyik program sem fogja helyetted megcsinálni. Nincs mindenre jó registry meg fájltakarító. Ha rendes, tiszta rendszert akarsz, akkor telepítsd újra... ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#45476) Kácsa válasza F_Zolee (#45463) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Próbáljátok meg a következőt: #45389.

ZoLee

(#45477) F_Zolee válasza Kácsa (#45476) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi, megnézzük.

[ Szerkesztve ]

(#45478) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Üdv!

Windows 7 Pro. Ha készítek egy hálózati backup-ot egy Notebookra telepített rendszerről, majd a rendszerlemezt (HDD) kicserélem SSD-re. Újra telepítem a win7-et (DVD-ről) majd megpróbálom a hálózati backup-ról visszaállítani a rendszert, akkor mi fog történni? Alignment rendben lesz?
Egyáltalán megéri, vagy inkább telepítsem manuálisan a programokat/drivereket?

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#45479) qqcqqc válasza bolcsodal (#45478) üzenetére


qqcqqc
őstag

HA van bacup minek telepíted újra.
HA megfelelő programot használsz a visszaállításnál nem lesz gond.

(#45480) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Van egy laptopunk amihez járt a win7. Vásárláskor telepítőlemezt nem kaptunk, csak kódot. Most szeretnénk leformázni a gépet, meg particionálni a vinyót, de ehhez kellene egy legális win7 telepítőlemez is. Lehet ilyet letölteni? A microsoft oldalon sehol se találom :( Vagy ilyenkor mit lehet tenni?

Köszönöm

(#45481) spiritex válasza Nauda (#45480) üzenetére


spiritex
veterán

Nem a lemeznek kell legálisnak lennie, hanem a kódnak. Bárhonnan szerzel egy win7-et és a legális kódoddal aktiválod.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45482) bolcsodal válasza qqcqqc (#45479) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mert nem a teljes image-et akarom visszaállítani....nem akarok költeni Fizetős backup programokra, pláne ellopni nem akarom őket.

Az újratelepítést a megfelelő alignment miatt gondoltam fontosnak.

CSak azt nem tudom, hogy ha visszaállítom a rendszert akkor elcseszi-e az SSD alignment-et...? :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#45483) spiritex válasza bolcsodal (#45482) üzenetére


spiritex
veterán

A Macrium Reflect Free egyrészt ingyenes, másrészt jó lesz az alignment is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45484) bolcsodal válasza spiritex (#45483) üzenetére


bolcsodal
addikt

OK! És Windows alól ez nem működhet saját backup-pal?

They drew first blood....

(#45485) Nauda válasza spiritex (#45481) üzenetére


Nauda
tag

Köszi. Még egy kérdés. Ha home kódunk van, akkor egy ultimate telepítő ok lesz?

(#45486) szabonagyur válasza Nauda (#45485) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lesz oké, HOME verzióhoz Home telepítő kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45487) F_Zolee válasza Kácsa (#45476) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt írja fent van és akkor se jó. Mondtam neki szedje le akkor hátha...

(#45488) szabonagyur válasza F_Zolee (#45487) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kolléga nem használ esetleg más nem eredeti MS terméket aktiválva más módszerrel?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45489) spiritex válasza bolcsodal (#45484) üzenetére


spiritex
veterán

Sose használtam még...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45490) F_Zolee válasza szabonagyur (#45488) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez egy jó kérdés, nem tudom. Azt mondod ilyesmi gond lehet?

(#45491) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Win 7-et szeretnék telepíteni egy Dell Precision 670 szrver gépre, eddig nem volt benne SATA HDD most bekötöttem egyet a SATA1 portra, win telepítő azonban nem látja telepítéskor a merevlemezt! Kéri az illesztőprogramot amit nem igen találok sehol! BIOS-ban látja hibátlanul a HDD-t!
Valakinek valami ötlet?

(#45492) spiritex válasza F_Zolee (#45490) üzenetére


spiritex
veterán

Ez egy létező win7 probléma:
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45493) szabonagyur válasza F_Zolee (#45490) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak tippelek, hogy azért dobja ki mindig, hogy az eredeti sem eredeti mivel van valami program ami nem csak a pl. Office-t legalizálja hanem úgy all-in mindent.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45494) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ez micsoda?


Hogyan oldhatnám meg?

(#45495) kispx válasza DrojDtroll (#45494) üzenetére


kispx
addikt

A keretre kattints duplán.

(#45496) DrojDtroll válasza kispx (#45495) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#45497) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Valaki tudja, hogy milyen progit tudok használni egy enyhén túlméretes win7 64 képfile csökkentésére? Beleintegrált frissítésekkel 4.7GB körül van ezt szeretném 4.38GB körülre csökkenteni...RT 7 Lite progival valamiért bénázok nem tudom a végén a képfile-t létrehozni

(#45498) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, ha megosztok egy mappát majd leveszem róla a megosztást azt a kis lakatot el lehet tüntetni valahogyan?

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#45499) Gézengúz válasza Gézengúz (#45497) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megvan a mappaszerkezet, csak a progi valamiért nem akarja elmenteni iso formában, valaki tudna segíteni, hogy tudok ebből bootolható-kiírható állományt készíteni?

(#45500) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Egy működő leírást tudnátok adni usb 3.0-ról telepíthető win 7 képfájl készítéséhez?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.