Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) üszök


üszök
őstag

Hol lehet kikapcsolni,hogy ne induljon újra a gép kékhalálkor? Nincs időm elolvasni mit ír olyan gyorsan ujraindul. Vagy naplózza ezeket valahová?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45052) rgeorge válasza üszök (#45051) üzenetére


rgeorge
addikt

Ezzel tudod megnézni: blue screen view.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45053) #39417856


#39417856
törölt tag


Sziasztok az opcionális frissítésekből érdemes valamelyiket feltelepíteni?

(#45054) LonGleY válasza #39417856 (#45053) üzenetére


LonGleY
veterán

A nyelvek vonalára jobb klikk, rejtés - így nem fognak megjelenni. A Silverlight-ra az emberek nagy részének semmi szüksége, a Security Essentials meg egy szar, azt uninstallálhatod is. A sima update-ek mehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#45055) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Beszéltünk a win8 topikban róla, hogy az enterprise lenne végül is jó nekem, mert annál van 90 napos próbaidőszak. Az ms honlapjáról akartam letölteni, csakhogy ott nincsen x86-os, csak x64-es, ami nekem nem jó, mert kis teljesítményű gépre lenne téve (még nem tudom pontosan milyen, de biztos, hogy nem lesz benne 3GB ramnál több). Szóval letöltök egy érintetlen .iso-t és meglepődtem. Enterprise és azt írja, hogy 10 nap van az aktiváláshoz. Tehát, akkor hol van a 90 nap? Direkt ezért töltöttem le és telepítettem fel próbaképpen. De még jó, hogy kipróbáltam, mert ezek szerint a 90 nap nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#45056) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#45055) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Megoldódott.

(#45057) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne a Windows 7 rendszerrel hogy újratelepítés után,grafikai hibák lesznek az asztalon,és ez integrált GPU és dedikált VGA kártyával is előjön. Az UEFI biosba kikapcsoltam az EPU módot,remélve hogy megjavul,de nem javult meg. (AMD APUs gép,A8-5600K)

Szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudnám megoldani a problémát.

(#45058) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt kértem tőletek segítséget, internet ügyben. Amikor is, böngészés közben weblapok nem jelenítődnek meg, ugyanakkor internet kapcsolat van, egyéb alkalmazások élnek, DNS szerver hibára gyanakodtam, másodlagos dns elérésként megadtam rooteremben a google dns címet, 8.8.8.8 illetve 8.8.4.4, ennek ellenére a helyzet változatlan.

Kipróbáltam más böngészőket, változás nem történt. Sokadik újraindításra sem, tényleges javulást csak a pc restartolása hoz, egy ideig. Kérdésem, van e köztetek, aki ehhez hasonló gonddal találkozott-e, ha igen mi a teendő? Esetleg ötletetek a gond orvoslására? A képen található hibakód ismerős valakinek? Köszönöm szépen.

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#45059) Ice&Lime válasza JokerMaffia (#45058) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ugye már nem létezik xp - win7 upgrade itthon.?

(#45060) brd válasza JokerMaffia (#45058) üzenetére


brd
nagyúr

Ha biztos vagy benne, hogy nem a router a hiba oka (add meg a gépen a DNS server címeket, és ne a routeren; és én a Google DNS-ei helyett inkább a 208.67.222.222 és 208.67.220.220 címeket javaslom, ezek az OpenDNS-hez tartoznak), akkor első körben vírus/kártevőkeresést javasolnék, de előfordulhat még a hálókártya (driverének) hibája is, bár ez ma már ritka.

De mindenek előtt ezt próbáld ki (utána újraindítás kell), ettől ugrik az összes hálózati beállítás, úgyhogy ha fix IP/GW mask van a gépen beállítva, azt írd fel, hogy be tudd újra állítani, mert elveszik.

The only real valuable thing is intuition.

(#45061) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám edódott egy teljesen szűz win7 32bites meg a 64bites változattal is leállítás után az alábbiakat írja ki:

amikor ki akarom kapcsolni a gépet kell vagy 10 perc mire kikapcsol azt írja ki h rendszer konfigurálásának előkészítése ez kb 1 percig utána meg folyamatosna h leállítás

már az asztal minden elment

csak az van h leállítás s mellette a windows 7- nek a töltés jelzője

meg a hdd led folyamatosan világít.

Konfiguráció:

Alaplap:
CPU típusa QuadCore AMD A8-6600K, 4200 MHz (42 x 100)
Alaplap neve Gigabyte GA-F2A55M-DS2 (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video,
Alaplapi lapkakészlet AMD A55, AMD K15.1
BIOS típusa AMI (05/29/2014)

Megjelenítés:
Videokártya AMD Radeon HD 8570D (512 MB)

Operációs rendszer Microsoft Windows 7 Ultimate 6.1.7600.16792 (Win7 RTM)
Dátum 2014-11-25
Idő 23:30

Valakinek ötlet?

Előre is köszi a segítséget!

(#45062) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy egy jogtiszta Windows mitől válhat "jogtisztátlanná"?
Működött már évek óta, erre egy ideje már reggel azzal fogad, hogy nem jogtiszta (fekete háttérkép, le lehet okézni, és akkor megy tovább).
Volt már kint az ember aki szállította a programokat, és újra beaktiválta. Ment egy napig, de azóta reggelente megint "hisztizik".

Ez a párom munkahelyén van. Minden jogtiszta, de most szívnak, mert a rendszergazda elutazott.
Mit lehet segíteni? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#45063) Ice&Lime válasza naja (#45062) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Van róla számla és a hozzá tartozó kulcs?
Illetve van a gépen matrica kulccsal?

(#45064) naja válasza Ice&Lime (#45063) üzenetére


naja
aktív tag

Gondolom igen. Konkrétan tudni vélem, hogy minden jogtiszta. De ezt már leírtam az előbb. Nagy cég, nem hinném, hogy ilyennel szórakoznának. Mivel nem vagyok ott, nem az enyém, ezért nem állíthatom ezt 1000000%-osan, de megbízom a páromtól hallottakban.
Ha kérhetem fókuszálni inkább a konkrét szoftveres problémára (jogtiszta windows mitől gondolhatja azt, hogy nem jogtiszta), és ne a jogi részére. Köszönöm...

(#45065) szabonagyur válasza naja (#45064) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet nem tudja a rendszer elérni az aktiválási kiszolgálót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45066) Ice&Lime válasza szabonagyur (#45065) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És ez előfordulhat akár többször is?

[ Szerkesztve ]

(#45067) szabonagyur válasza Ice&Lime (#45066) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért ne? Főleg ha a cégnél nem is a szimpla otthoni féle aktiválás megy hanem KMS vagy miylen szerverrel ott főleg gondolom.

Esetleg mivel céges szinten van valami éves licensz díj az is hiányozhat akár de ez csak rossz tipp ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45068) naja válasza szabonagyur (#45067) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi.
Mit mondjak neki, mire figyeljen oda, vagy mit derítsen ki? Arról van valahol valamilyen log file (netán hibaszám), vagy értesítés, hogy mi okozhatja a bajt?

[ Szerkesztve ]

(#45069) szabonagyur válasza naja (#45068) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben ha rámegy arra, hogy aktiválja ő maga kellene lennie hibának.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45070) üszök válasza rgeorge (#45052) üzenetére


üszök
őstag

Köszi,megnézem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45071) Fire/SOUL/CD válasza naja (#45068) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Windows pontos verzióját kell kideríteni, ami telepítve van, ugyanis az Enterprise változat(mennyiségi licences Ultimate, magánszemély nem veheti, min 5 gépes licenc) KMS vagy MAK aktiválású, ezt a felhasználó nem is tudja elvégezni, ez a rendszergazda hatásköre.
Ha nem Enterprise, hanem tipikusan Home Premium/Pro vagy Ultimate, itt is vannak különbségek az aktiválás tekintetében, pl hogy egy Ultimate változatot simán be lehet aktiválni(már ha az admin nem korlátozta ezt is) ha egy új gépre kerül(vagy kicseréltek bizonyos hardverelemeket a konfigban), míg Home Premium-nál ez nem feltétlen jön össze.

Szóval először a pontos Windows verziót kell kideríteni, viszont az is benne van a pakliban, hogy a rendszergazda nélkül nem tudtok tenni semmit.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45072) Doky586 válasza üszök (#45051) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

számítógép, jobbegér, tulajdonság, speciális, indításéshelyreállítás, automatikus újraindítás --> pipa kivesz..

(#45073) Spiggy válasza #65675776 (#1) üzenetére


Spiggy
csendes tag

Sziasztok!

SOS help kéne, mert kezdek idegrohamot kapni. Lenovo z50-70 laptop, freedos 123 InitDisk kernel version 1.1.26a

nagy nehezen rájöttem, hogy az fn gomb kell az f2 mellé, hogy végre meglegyen a bios...usb beállítva első helyre, boot usb engedélyezve, boot mood legacy support...

usb-n win 7, pendrive már volt boot usb driveként használva...mégis..akármit csinálok, mindig ez a xaros freedos jön be..mit kell tennem, hog végre elinduljon a win telepítő:???

kösi

(#45074) szabonagyur válasza Spiggy (#45073) üzenetére


szabonagyur
félisten

fast boot kikapcsolva? secure boot kikapcsolva? Illetve valamelyik gombbal bejön egy felugró ablak ahol ki tudod választani az USB eszközt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45075) Spiggy válasza szabonagyur (#45074) üzenetére


Spiggy
csendes tag

ezeket a legacy esetén nem lehet kikapcsolni, nincs ilyen opció :-) csak uefi esetén...úgy viszont win 7 telepítés nem megy...de valami elindul, viszont hamar behal .-(

(#45076) szabonagyur válasza Spiggy (#45075) üzenetére


szabonagyur
félisten

De legacy esetében el sem indul a telepítés? Ott valami a telepítővel lesz, próbáld ki egy másikkal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45077) Spiggy válasza szabonagyur (#45076) üzenetére


Spiggy
csendes tag

simán elindul ez a freedos :-) a telepítő jó, azon a gépen, amit most használok, ez a pen vitte fel a win7-et...

(#45078) Spiggy válasza Spiggy (#45077) üzenetére


Spiggy
csendes tag

senkinek semmi 5lete? :-(

(#45079) szabonagyur válasza Spiggy (#45077) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esetleg másik USB port? Gondolom a gépen van USB2 meg USB3, előbbit nézd meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45080) Spiggy válasza szabonagyur (#45079) üzenetére


Spiggy
csendes tag

már kipróbáltam mind3-ban :-) semmi változás... :-( a freedost letörölni nem lehet valahogy???

(#45081) szabonagyur válasza Spiggy (#45080) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak ha be tudsz bootolni. De ott valami beállítás nem lesz jó ez 100%. Amikor indítod a gépet és bejön az eszköz választó ott ki tudod választani az USB eszközt?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45082) JokerMaffia válasza Spiggy (#45080) üzenetére


JokerMaffia
tag

Szia !

Laptopoknál gyakori jelenség, winchester gyárilag úgy van megparticionálva több részre, hogy azt sima telepítő lemez formázásával ne legyen lehetséges. Erre megoldás, kiszedni gépből a winchestert, betenni másodlagos adattároló eszköznek, és így legyalulni róla mindent, Erre megfelelő szoftver itt található.
[link] Utána már ha pendriveről telepítesz bios lépés nélkül feltelepíthető adathordozóról az aktuális operációs rendszer. Samsung notebooknál így telepítettem.

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#45083) Spiggy válasza szabonagyur (#45081) üzenetére


Spiggy
csendes tag

igen, de semmi nem történik utána :-(

(#45084) szabonagyur válasza Spiggy (#45083) üzenetére


szabonagyur
félisten

BIOS tuti jól van beállítva? Elég érdekes, hogy sima bootot nem enged.
BIOS-ban boot részen ezek legyenek beállítva:
Boot mode: Legacy support
boot priority: legacy first
USB boot enabled

valamint az alsó részen vannak az USB cuccok, ott látni fogod a pendriveot is tehát legyen bedugva már indításkor, majd az F6 segítségével tudod legfelülre vinni.
És elvben olyat írnak, hogy az exit fülön alul van egy OS optimized defaults, na azt érdemes Win8-ra állítani.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45085) JokerMaffia válasza Spiggy (#45083) üzenetére


JokerMaffia
tag

Ha ezek után sem történik semmi, azaz olvasná az adatokat települne, de mégsem tud, ott BIOS beállítási gondok vannak, a hibát nem ott kell keresni, hogy most honnan települjön a rendszer, annak a megadási útvonaláról... Kép a Biosodról nincs? Valamit át kell állítani az biztos,olyan helyen ahol nem is gondolnád... Ez biostól függ azt látni kellene. A telepítést valami blokkolja.

[ Szerkesztve ]

(#45086) Spiggy válasza szabonagyur (#45084) üzenetére


Spiggy
csendes tag

Hm...pontosan ezek a beállitások vannak.... fn+f12-re pedig megjön a lista, ahol az USB az első, mégis a freedos indul... egyszerűen nem értem, de kellően felidegelt :-P

(#45087) Spiggy válasza JokerMaffia (#45082) üzenetére


Spiggy
csendes tag

Hát ha nem feltétlen muszáj, akkor a zsír új, garis gépet nem szedném szét első nap :-) a biosról nincs képem sajna... de minden úgy van beállítva, hogy elvileg mennie kéne... lásd kicsit feljebb...

(#45088) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy néha nem lehet megnyitni semmit, úgy értem pl: megakarnék nyitni egy szöveges dokumentumot, megfagy nem csinál semmit, újra indítani nem tudom, csak resetelni.
Lehetséges hogy már nagyon rá férne egy újra telepítés?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#45089) Lauda válasza Lauda (#44964) üzenetére


Lauda
félisten

Na megint eltunt egy visszaallitasi pont:

Ezek elott meg volt egy masik is:

Egesz egyszeruen nem ertem miert tunik el, pedig hely van neki, azota semmit sem telepitettem es szedtem le:

:W

Ha bepipalom a mutassa a tobbit is, akkor se jon elo masik pont. Na most miert tunik el es miert csak 1-1?

[ Szerkesztve ]

(#45090) brd válasza Lauda (#45089) üzenetére


brd
nagyúr

Nem indítasz néha XP-t is a gépen? Mert az ledúrja a Win7-es restore pointokat. Vedd el az XP-ben a betűjelet a Win7 partíciójától (ill. a többitől is, amit nem kell használj az XP-ben betűjellel), akkor nem csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#45091) üszök válasza Doky586 (#45072) üzenetére


üszök
őstag

Köszi ez így még jobb. El fogom tuni olvasni mi a problem. Bár a linkelt programban már megnéztem mit ír ki.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45092) Lauda válasza brd (#45090) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Nem, csak a win7 van a gepen!

(#45093) szabonagyur válasza Spiggy (#45086) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor ott a telepítő nem lesz jó, csinálj már egy újat USB-re.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45094) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

5 éve telepített Win7 rendszerem kezd idegesítően belassulni, szeretnék csinálni egy reinstallt, mint anno az XP-ben is lehetett. Azonban szégyenszemre nem találom a Win7-ben ezt hogy lehet megtenni. :DDD
Ha a javítást választom, ott csak olyanok jönnek fel lehetőségként, mint Indítási hibajavítás, Memóriahibák keresése, etc.
Ha meg telepítésnél a Frissítést választom, akkor hibaüzenetet dob vissza, hogy a rendszer újabb, mint a telepítendő, ezért nem frissíthető. :F

(#45095) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Érdekes módon kb 1 hete valami nagyon elkezdte enni a tárhelyemet és a memóriámat, folyamatosan foglal el helyet az ssd-mről és a Ramot is zabálja.
Virtualboxban 5 xp-t futtatok, de előtte nem volt semmi ilyen baj. Újraindítás után jó egy pár napig, de aztán elfogy a Ram, ráadásul az ssd-n is 1 GB helyem van már csak...
Mit gondoltok mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#45096) LonGleY válasza margithid (#45095) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha ramot is eszik, akkor meg tudod nézni a feladatkezelőben...

(#45097) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Lenne egy céges gép XP- vel és szeretném upgradelni WIN7-re... Ezt XP-n keresztül, lemez nélkül, online lehetséges?

Vagy csak win7 lemezzel? Ez ugyan itt van mellettem, de mintha hallottam volna olyanról, hogy akinek XP-je van az WIN7-re frissíthet... Ez téves infó?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#45098) szabonagyur válasza Sickboy25 (#45097) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha fizetsz érte lehet upgrade-t csinálni, vagyis szerintem már csak lehetett. Amire te gondolsz a Win7 Pro rendszerről való ingyenes downgrade jog lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45099) Sickboy25 válasza szabonagyur (#45098) üzenetére


Sickboy25
addikt

Aha értem, akkor valami stimmelt, csak épp ellenkezőleg :)

Itt van a win 7 OEM, csak gondoltam, megúszhatom a felhasználását és mehetne másik gépre! De akkor nem !

Köszönöm!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#45100) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Eladom a vinyómat melyen a rendszer is van és így az új vinyóra kellene win7-et telepítenem.
Kérdés:
Meg lehet oldani azt, hogy a jelenlegi rendszer teljes mértékben átkerüljön az új vinyóra? Nem szeretném újra végigcsinálni a procedúrát. Pl. mint androidnál cwm backup.
Milyen lehetőségek vannak?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.