Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) szabonagyur válasza 7Sony7 (#46449) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha lassú akkor minek dual rendszer? XP fel vagy Linux és csá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46452) 7Sony7 válasza quailstorm (#46450) üzenetére


7Sony7
addikt

quailstorm; szabonagyur: Köszi.
Azért szeretnék dualt, hogy ne vesszenek el az eddigi cuccok, mentések. Azt sem tudom, hogyan lehetne mindent, ami kell, visszaállítani.
Úgy értettem, hogy a meglévő windows 7 mellé tehetek-e fel simán XP-t, vagy kell valami trükközés?

Amúgy mit jelent ez az "XP integrált áprilisi " ?

-

(#46453) quailstorm válasza 7Sony7 (#46452) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szét fogja túrni a Win7 bootloaderjét. meg lehet próbálni, de aztán ha a Win7 indítási helyreállítása se lesz elég, magadra vess.

XP innen Benne van az összes kiadott frissítés (majdnem az összes). Csökkenti a telepítés után eltöltendő időt.

(#46454) 7Sony7 válasza quailstorm (#46453) üzenetére


7Sony7
addikt

"Szét fogja túrni a Win7 bootloaderjét" - Köszi, ilyesmi miatt kérdeztem. Akkor csak tiszta telepítés lesz, ha nagyon ráérek majd.
Nagyon bambának érzem magam, de a link alapján kiválsztom, ami nekem kellene, de csak valami fórum oldalra visz, nem találom, hol kell letölteni.? :F

-

(#46455) DS39 válasza 7Sony7 (#46454) üzenetére


DS39
nagyúr

én se használtam még a linkelt oldalt, de ezt találtam: [link]

(#46456) 7Sony7 válasza DS39 (#46455) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszi.

-

(#46457) quailstorm válasza 7Sony7 (#46454) üzenetére


quailstorm
nagyúr

regisztrálj az oldalra
tudod, amit azért is tettél, hogy velem társaloghass
ééérted

(#46455) DS39: ingyé is adják, 1,5 megás sávszéllel biztosan, vagy magyar torrentoldalakon keresztül
ez már kicsit szürkezónás amúgy, de mindig a fulltotál legális tart a legtovább és van vele a legtöbb szopás. A kulcs a lényeg úgyis...
XP telepítő az megette azt a kulcsot amim van eredeti, szal no para.

[ Szerkesztve ]

(#46458) Doky586 válasza 7Sony7 (#46454) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Külön hdd-re telepíted a másik oprendszert.. és ezalatt minden más hdd/ssd-t lehúzol !
Ezután az alaplap bootmenüjéből választod ki melyik hdd bootoljon. Ez egyszerű és tiszta módszer, semmit se tesz tönkre.

Másik módszer a VirtualBox vagy VMware alatt futtatott másik oprendszer, de ez nem lassú gépekre való.

[ Szerkesztve ]

(#46459) quailstorm válasza Doky586 (#46458) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy utána már hozzá tudja adni a WIn7 bootmenüjéhez, és nem kell a BIOS-szal vergődni.
Ezt a verziót csináltam már és működik.

(#46460) 7Sony7 válasza Doky586 (#46458) üzenetére


7Sony7
addikt

Ez tűnik a leggyorsabb módszernek. Köszi.

-

(#46461) 7Sony7 válasza quailstorm (#46459) üzenetére


7Sony7
addikt

Azt hogy kell? ( Bocsi, de kb 5 éve már csak annyit nyúlok a géphez, hogy bekapcsolom a kölköknek.)

-

(#46462) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!
Felteszem a kérdésem ide is, hátha...
Milyen videókártyát ajánlanátok, aminek a drivere telepíthető Windows 7 x64, x86 alá, de XP-s driver!?! Használt, és új is érdekelne!
Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#46463) Doky586 válasza quailstorm (#46459) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell semmilyen fileon változtatni a módszeremhez !
Ha nem az alapértelmezett oprendszert akarod bootolni akkor megnyomod indításkor az alaplap leírásában megadott funkciógombot (nálam pl az F11) és kiválasztod a másik lemezt azaz a másik OS-t. Kényelmes. az OS-nek ehez semmi köze, nincs kompatibilitási problem...

(#46464) szabonagyur válasza h1ght3chzor (#46462) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mire kell, mennyiért, milyet csatlakozással?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46465) h1ght3chzor válasza szabonagyur (#46464) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Semmi extrára, PCIE, és vga kimenet is elég bőven. Ha létezik amit most is lehet kapni modern, az szuper lenne, garis, de használt is érdekel! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#46466) szabonagyur válasza h1ght3chzor (#46465) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vegyél egy Geforce 210-et az jó lesz. AMD oldalon lehetnek chipset problémák ha nagyon régi gépbe kerülne bele esetleg. Amit ajánlottam FHD filmhez is elég, extra táp sem kell, erre jó, pár e Ft újonnan is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46467) quailstorm válasza 7Sony7 (#46461) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ezt lekapod, elindítod Win7-en, hozzáadod az XP-t, cső
(#46463) Doky586: nyomogassa az F11-et a rosseb

VGA kérdésre, még a Titan is támogatja az XP-t.

[ Szerkesztve ]

(#46468) 7Sony7 válasza quailstorm (#46467) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm. Jó cucc. :R

-

(#46469) Doky586 válasza quailstorm (#46467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nyomogassa az F11-et a rosseb"

Miért, te mit nyomogatsz helyette? ja hogy az a másik gomb neked szimpatikusabb... :F ok

(#46470) DS39 válasza Doky586 (#46469) üzenetére


DS39
nagyúr

amit ajánlott sokkal kényelmesebb megoldást nyújt az OS váltásra, mivel nem kell figyelni hogy gép start után a másodperc tört része alatt benyomjon egy gombot mondjuk. (hanem simán bejön egy menü, mindig, ahol lehet választani)

[ Szerkesztve ]

(#46471) quailstorm válasza Doky586 (#46469) üzenetére


quailstorm
nagyúr

a választ a hsz-ed alatt olvashatod, nekem ezzel nincs dolgom, DS39 tökéletesen megírta

[ Szerkesztve ]

(#46472) Doky586 válasza DS39 (#46470) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

amit ajánlottam sokkal kényelmesebb megoldást nyújt az OS váltásra, mivel nem kell várakozni 10-20-30 másodperceket mielőtt elkezdődik az OS betöltése.. (a 90% gyakorisággal használt rendszer esetén)

(#46473) quailstorm válasza Doky586 (#46472) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ki a lőcsös genny várja azt ki? Ott ülsz előtte oszt nézed? Láttam már ilyet, de szőke volt, ortopédus, középkorú, és nő.
De ha véletlen nem az indul, amit akarsz, akkor a te variációddal egy komplett indítás leállítást kell várni, vagy szabálytalanul leállítani.
Itt meg nem tudsz félrenyomni.

(#46474) Doky586 válasza quailstorm (#46473) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor újra kérdem: te mit nyomogatsz F11 helyett? ja hogy az a másik gomb neked szimpatikusabb..
Nyilakat és entert...? Mennivel egyszerűbb: nekem semmit se kell nyomni az esetek 90%-ban. A maradék 10% esetén pedig csak ott ülsz előtte és nem nyomod meg vagy rosszat nyomsz és más indul..? ugyanott vagy.. bootolhatsz újra.

Egyszerűen csak előítéleteid vannak a két módszer közt, egyik se rosszabb mint a másik: csak más..

[ Szerkesztve ]

(#46475) quailstorm válasza Doky586 (#46474) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egyszerűen nem vágod, hogy egy oprendszerválasztó képernyőnél annyi időt állítasz be, amennyit akarsz, a BIOS POST meg többnyire RÖVID?

(#46476) Doky586 válasza quailstorm (#46475) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem akarod megérteni nem is fogod. Az előítéleteid rabja vagy.

(#46477) quailstorm válasza Doky586 (#46476) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Örülök neki hogy próbálsz győzködni egy olyan komát, akinek 6 oprendszer és 3 bootloader van a gépén, de elárulom, nem fog sikerülni. Tételezzük fel hogy van egy "icike picike" tapasztalatom olyanokról, amiről neked fingod sincs. (pl.: oprendszerek nem időrendi egymás utáni telepítése utáni helyrepofozás, meg egyáltalán, sok OS együttélése)
CSŐ

[ Szerkesztve ]

(#46478) #22237440


#22237440
törölt tag

Van egy apró problémám amit az Asus notbook topikban taglaltam, mert inkább oda tartozik. Billentyűzet etvasz, na mindegy. A lényeg, hogy annak nyomán indultam el és találtam egy oldalt ahol szerepelt néhány parancs. Az egyik parancs a lemezkarbantartóhoz vezetett. Alább látható ábra érdekes szemléltető, ámbár a fent említett problémám nem oldódott meg ettől. :DD Amúgy az egész oldalt nem linkelem, mert billentyűzet problémát oszt, de itt vannak amit lefuttattam: cleanmgr, sfc /scannow, restorhealt s végül resmon

Van akinek hasznára válhat. Endzsoj. :K

(#46479) DS39 válasza Doky586 (#46476) üzenetére


DS39
nagyúr

tegyük fel, hogy fut egy Win7 és most be akarok lépni egy másik OS-be, újraindítok. a notebookomon reboot után, szinte azonnal (emberi érzékeléssel mérve) elindul az alapértelmezett OS, utána hiába nyomsz F akármit, buktad, mert megint rebootolnod kell. ha netán a bios-ba akarok belépni, reboot után még a fekete képernyőnél (nem ad videójelet) elkezdem nyomkodni a gombot, hogy ne késsem le. ez elég frusztráló tud lenni.
ezt a játékot ritkán kell megtenni, de egy OS váltásnál ne kelljen már versenyt játszani. csinálsz egy boot menüt, beállítod 10mp-re mondjuk, ez kényelmes időt ad bármely felhasználónak arra, hogy váltson, azt amit szeretne. ha meg nem akarok váltani, akkor rábökök az enterre. (standard startnál meg ha benyomom a gépet, és elmegyek onnan, hadd töltsön be, nem fogja sokkal lassítani ezt a folyamatot)

[ Szerkesztve ]

(#46480) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

lenne egy számotokra alapszintű kérdésem

a windows 7-nél lehet valahol úgy újraindítani a gépet,hogy egyből csökkentett módban induljon újra??(a vírusírtóhoz kell)
mert nekem nem mindig sikerül az F8-at nyomkodva :(
és ugyanez érdekelne a választómenü is(F12),bár ez általában bejön

köszi szépen a választ

(#46481) szabonagyur válasza petya2012 (#46480) üzenetére


szabonagyur
félisten

msconfigot elindítod ott van szelektív mód, asszem az lesz a csökkentett mód megfelelője.

A választó menüt az nem tudod így, de a BIOS-ban van talán delay beállítási lehetőség, hogy meddig látod a képernyőt indításkor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46482) petya2012 válasza szabonagyur (#46481) üzenetére


petya2012
őstag

köszi szépen

lehetne mégegy kérdésem a pen-ről való win7 telepítésével kapcsolatban ha tudnál segíteni?
azt írja,hogy kell a net keretrendszer a telepítésnél
de hogy tegyem rá a telepítés előtt a net keretrendszert a gépre-ezt nem értem igazából

köszi

(#46483) Doky586 válasza DS39 (#46479) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem magyarázod?? én ismerem mindkettőt, de nekem az F11 jobban tetszik mert egyszerűbb.
Ehez semmi file szerkeszgetés nem kell.. OS tipustól, telepítési sorrendtől nem függ. Nem írtam hogy ez jobb vagy az jobb. Miért kéne korlátozni a kérdező választásának szabadságát ? Miért akarjátok ezen módszert eltitkolni / kérdezőt korlátozni?

(#46484) szabonagyur válasza petya2012 (#46482) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nem teljesen értem most...

Mihez kell a .Net keretrendszer?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46485) petya2012 válasza szabonagyur (#46484) üzenetére


petya2012
őstag

lehet elnéztem és a progihoz kell

[itt írja a közepe felé]

(#46486) szabonagyur válasza petya2012 (#46485) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen a programhoz kell, tehát a rendszeren amin csinálod a telepítőt azon legyen fent, de ha felrakod a Win7 USB toolt ki is írja ha kell neki valami még ;) Arra figyelj, hogy ha 64 bites telepítőt akarsz akkor ezzel 32 bitesről nem fog menni, illetve Win8 alól sem, arra más program ajánlott, egyik pl. Rufus

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46487) petya2012 válasza szabonagyur (#46486) üzenetére


petya2012
őstag

64 bites van most fennt

külső dvd meghajtórol szoktam feltenni a op.rendszert és ma az istennek nem akart elindulni a %-os rész,már tiszta ideg voltam :D

ezért gondoltam,hogy rádobom egy pen-re a képfájl-t és legközelebb kipróbálom pen-ről telepíteni,bár még sose csináltam ;)

egyébként most egy AIO-teszek rá,amin 32 és 64 bites is van,az oké lesz rá ugye??

azért,mert olyat töltöttem le

[ Szerkesztve ]

(#46488) szabonagyur válasza petya2012 (#46487) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem nagy dolog. ISO fájl kell hozzá, berakod a programban, USB a gépbe, next next next vár és kész. Gép újraindít boot során USB választása és minden ua. mint amúgy. ;)

Minek neked AIO? Felesleges... mondjuk sokszor a program el sem fogadja a nem MS ISO-kat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46489) AstraCDX válasza AstraCDX (#46448) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Sajnos nem volt más megoldás, újra kellett telepíteni a rendszert .

Csak ezzel állt helyre a kevert angolnyelvi anomália után a rend .

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#46490) viperabácsi válasza petya2012 (#46487) üzenetére


viperabácsi
addikt

Üdv
Én próbáltam AOI-s pent csinálni lefagyott a telepítés valamiért(rufus-al csináltam) , utána csináltam egy pent a nekem kellő rendszerrel és úgy működött.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46491) viperabácsi válasza viperabácsi (#46490) üzenetére


viperabácsi
addikt

AIO

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46492) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
van 2 kijelzőm, az egyiken mstsc, a másikon excel táblázat. mstscből kikattintva "random" 1-2-4-6x visszaugrik aktívra a remote ablak. elmondhatatlanul idegesítő. nem napi 3x kell átkattintanom az egyikből a másikba tehát megoldást követel.
rövid példa: remote ablakban van egy számsor copy. excel táblázatba paste. de az egérrel kattintanom kell 4-6x mire a kívánt excel táblázat aktív lesz.
ennek a window management vagy mi a tököm szolgáltatásnak a kikapcsolása nem segít.

Dirr

(#46493) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Ha a win7 alatt kicserelem az alaplapot es a procit, azt elvileg gond nelkul tuleli a rendszer ugye? ;) Core i5 1156-bol lesz core i7 1366.

Koszi!

(#46494) petya2012 válasza Lauda (#46493) üzenetére


petya2012
őstag

szió

hát nem vagyok egy nagy guru

de szerintem ha cserélsz alaplapot,akkor újra kell telepíteni mindenféleképpen :)

(#46495) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Ezt mi okozhatja tegnap óta írja ezeket :F
Drivereket újraraktam,de nem segített.

(#46496) konci79 válasza konci79 (#46495) üzenetére


konci79
őstag

Plusz eddig megnyitott mindent,most ez is így kezd,ha lehet köze az előbbihez:
Meg akartam nyitni valamit,és ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#46497) SchumiBácsi válasza Lauda (#46493) üzenetére

Túlélné ha pontosan ugyanarra cserélsz. Csináltam ilyet még Windows XP-vel, de ha más típusra cserélsz akkor újra kell telepítened, elvileg meg fogja hálálni ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#46498) #22237440 válasza konci79 (#46495) üzenetére


#22237440
törölt tag

Lehetőleg ne ugyanazt az illesztőprogramot telepítsd vissza, amivel nem működik. :) Nem a megfelelőt telepítetted és szerintem azért van. Te kerestél rá a programokra vagy egy segédprogrammal? Kattints jobb egérgombbal az eszközkezelőben a hibás illesztőprogram nevére, majd "Illesztőprogram frissítése" vagy "Eltávolítás", majd bármilyen letöltött driver telepítésén kívül próbáld az eszközkezelőből újratelepíteni. Megtörténhet, az OS megtalálja magának ami kell.

(#46499) konci79


konci79
őstag

Bár ezt te nem tudhatod,de a jó drivert tettem fel...
Eltávolítás megoldotta,viszont a másik probléma még fennáll,eddig megnyitott mindent,most felajánlja a képen látható dolgot,de csak ez jelenik meg:

(#46500) Lauda válasza petya2012 (#46494) üzenetére


Lauda
félisten

petya2012, SchumiBácsi

Koszi! Pedig semmi kedvem telepitgetni. Azert megprobalom, ha elindul elindul, ha nem akkor telepitek. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.