Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) mttssz válasza #85154688 (#46700) üzenetére


mttssz
senior tag

Elég sok mindent meg lehet oldani elég gyorsan, egyszerűen és ingyenesen, mégis elég sokan döntenek úgy hogy ennek ellenére is megveszik. :K

(#46702) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Üdvözlet!

Melyik windowst érdemes feltelepíteni a 7-esből ami a legtovább bírja? Ultimate-re gondoltam, van valami tweakelt darab ami tovább bírja mint fél év, és töredezettségmentesítő programot milyent érdemes használni hozzá? Auslogics disk defrag egy f*s, lassabb lett tőle a gép nem hogy gyorsabb. :(

(#46703) szabonagyur válasza imyourfriend (#46702) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmilyen tweakelt nem ajánlott, és azt rakd fel amelyiket megvetted. Ha meg csak virágbolti akkor teljesen mindegy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46704) #85154688 válasza mttssz (#46701) üzenetére


#85154688
törölt tag

Jól van öcsém értelek én, de szerintem ez a két kérdező csávó max. akkor fog pénzt adni eredeti win7-ért ha szépen elkéred tőlük a bankszámla számukat aztán mindkettejüknek fejenként átutalod egy-egy win7 árát....Érted haver én most kimondottan erre a két csávóra fókuszálva firtatom itt a témát, nem úgy általánosságban. Kapise???? :) Szerk: Na úgy látom újabb warez kérdés bukkant fel imyourfriend (amúgy heló öcsém) jóvoltából...Akkor miről is beszélünk töki?

[ Szerkesztve ]

(#46705) imyourfriend válasza szabonagyur (#46703) üzenetére


imyourfriend
őstag

Az a gond, hogy a windows frissítései után már az is egy kalap szar lesz. MSDN-t, vagy melyiket érdemes letölteni majd beírni az eredeti CD kulcsot hozzá? A frissítéseket tiltsam le? :)

(#46706) DS39 válasza imyourfriend (#46702) üzenetére


DS39
nagyúr

de mi ez hogy a legtovább bírja? mit? nem vágom. ne telepíts rá mindenféle kétes eredetű szoftvert, akkor nem kell félévente újrahúzni egyiket sem.
a másikra: Piriform Defraggler

(#46707) #85154688 válasza DS39 (#46706) üzenetére


#85154688
törölt tag

Hát mit mit mit tesó? Az aktivátor 180 napra azaz fél évre aktiválja be a wint. Erre értette... Hagyjuk is ezt a témát itt szerintem... :K

[ Szerkesztve ]

(#46708) szabonagyur válasza imyourfriend (#46705) üzenetére


szabonagyur
félisten

dehogy lesz baja a Winnek ha felfrissül. De mivel vannak ezek a hülye nézeteid már alapból úgysem fogod azt csinálni amit leírunk, felesleges körök.

ave

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46709) DS39 válasza #85154688 (#46707) üzenetére


DS39
nagyúr

értem már. ;) ettől függetlenül még lehet szarrá is telepíti :DDD

(#46710) ledgeri válasza imyourfriend (#46702) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Defragban mennyire vagy nyitott, és hozzáértő?
(ha mindkettőre az a válasz, hogy nagyon - nagyon akkor ajánlom a mydefragot Ezzel ingyenesen megcsinálhatod a saját mappa- vagy fájlprioritásod alapján a saját defrag-sémádat. [mi kerüljön előre, középre, hátra, nagy fájlok legvégébe, méret, név, stb-k alapján sorrendezve oda vissza] én most készülök megcsinálni az enyémet, de a fórumbában van kismillió már kész, és személyreszabható.)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46711) qqcqqc válasza #85154688 (#46704) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam is van AIO telepítő. Az elmúlt 2 hónapban 3 laposon is használtam. A sajátom recovery-je sima win7 (a boltban én voltam az első, aki nem vistával vette ezt a lapost) saját kulcsom használtam a HP verziómhoz. Haver megvette az 5 éves céges laptopját a hozzá járó pro oprendszerrel. Mindkettőnél kb 1/2 nap lett volna a frissítés. A harmadik esetnél a gépen volt egy 32 bites win7, ezt telepítette a bolt legálisan, és a gépben volt 8 GB ram.....
Igazi warez hasznosítás volt mindegyik :C

Kést se vegyél, nem csak kenyeret lehet vele vágni, hanem embert is ölhetsz vele....

[ Szerkesztve ]

(#46712) imyourfriend válasza ledgeri (#46710) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egyáltalán azt akarom először elkerülni, hogy i7-4790-el + hyperx 120gb ssd-vel ne akadjon be a gép ha épp gondol egyet. Ez a windows most 8 napos, de ma délelőtt be szerettem volna ütni start menübe a számológép szónak első pár betűjét majd meg is akadt az S betűnél a történet 2-3 mp-re. Pedig van rá telepítve egy hallgatói creo 3.0 egy auslogics disk defrag és egy eredeti far cry 4. Lehet hogy az auslogics sz*rja tette ezt a rendszerrel? Nyitottnak nyitott vagyok ilyen téren, de előbb ezt kellene kiküszöbölnöm valahogy. Vagy elfelejteni a programot és azt használni amit ti ajánlotok vagy újrahúzni és fel sem tenni az auslogics programját hanem ezt a mydefragot.

(#46713) szabonagyur: Utána nézek akkor a drivereknek, köszönöm. Alig két hetes a gép így hardver gond kizárva. off.

[ Szerkesztve ]

(#46713) szabonagyur válasza imyourfriend (#46712) üzenetére


szabonagyur
félisten

Arra a gépre, (de sokkal lassabbakra is) ha normálisan fel van telepítve minden akkor mindegy mit raksz rá nem szabad megakadni. ott gyökeres probléma lehet már. Driver hiány, gagyi Windows stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46714) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ez valóban igaz. avagy kamu hír? [link] Segítségeteket előre is köszönöm!

(#46715) DS39 válasza JokerMaffia (#46714) üzenetére


DS39
nagyúr

igaz. mostantól csak biztonsági javításokat kap a Win 7.
egyéb feature-ök nem kerülnek majd bele, mint anno a lemezkarbantartó által törölhető Windows Update-k, vagy későbbiekben kijövő új IE verziók.

(#46716) VoidXs válasza DS39 (#46715) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ja, hogy ilyenek is jöttek ki :D De semmi nagyobb, mint pl a 8.1 update 1-ben?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46717) ledgeri válasza DS39 (#46715) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor ami eddig kijött frissítés, az ezután is meglesz (reinstall elött állok), de ezután csak kicsiny foltozgatások jönnek? (gondolom, de inkább rákérdezek...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46718) VoidXs válasza ledgeri (#46717) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Meglesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#46719) szabonagyur válasza ledgeri (#46717) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írja a cikk: frissítések továbbra is jönnek majd a frissítő keddek alkalmával, csak új funkció nem lesz már a Win7ben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46720) ledgeri


ledgeri
nagyúr

(#46718) VoidXs & (#46719) szabonagyur

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46721) ledgeri válasza ledgeri (#46717) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mégegy kérdés: A meglévő frissítéseket, most nem lövik le.. ok. De mikor fogják? (mikor eléri azt a stádiumot, amit az XP a múlt évben?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46722) kraftxld válasza ledgeri (#46721) üzenetére


kraftxld
nagyúr

2020 Január 14 [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46723) ledgeri válasza kraftxld (#46722) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#46724) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Van rá mód a Windows 7-ben, hogy a processzoraffinitás beállítását rögzítsem?

(#46725) brd válasza Zaji (#46724) üzenetére


brd
nagyúr

start /? (/affinity) (Tehát ezzel indítod a programot, vagyis nem megjegyzi, hanem eleve úgy indul el. Ha ennél kényelmesebbre vágysz, akkor ott a Process Lasso, kis kényelmetlenségért cserébe ingyen is használhatod.)
Microsoft termék, úgyhogy a felhasználóbarátság az egekben, bináris (ill. hexadecimális) módon kell megadni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#46726) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy a frissen telepített win7 ultimate vajon miért nem látja a bedugott netsticket.
más pendrive megy, netre wifin és kábellel is felmegy, de hiába rakom be a netsticket semmi nem történik, mintha nem is észlelné.
Valakinek hasonló tapasztalat / megoldás?

Előre is köszi!

(#46727) LonGleY válasza mrmrg (#46726) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha leírnád, milyen net, milyen stick, lehet előrébb lennénk.

(#46728) mrmrg válasza LonGleY (#46727) üzenetére


mrmrg
tag

T-mobilos, zte netstick.
Másik laptop tökéletesen látja, tehát nem a stick hibás.
A laptop is lát minden más usb eszközt, tehát nem fizikai hiba

[ Szerkesztve ]

(#46729) mezis válasza mrmrg (#46726) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad több csatlakozón is ? (Hosszabbító kábel nélkül.)

mezis

(#46730) mrmrg válasza mezis (#46729) üzenetére


mrmrg
tag

igen, több csatin is.
bedugom, pittyen mint mikor csatlakoztatsz valamit, majd pittyen mégegyet, mintha le is választanád.

(2 egyforma netsickkel is ugyanezt csinálja)

(#46731) rgeorge válasza mrmrg (#46730) üzenetére


rgeorge
addikt

Volt korábban más usb modem a géphez csatlakoztatva/telepítve.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#46732) mrmrg válasza rgeorge (#46731) üzenetére


mrmrg
tag

Ugyanez volt használatban a win reinstall előtt is.

(#46733) cigam válasza mrmrg (#46726) üzenetére


cigam
félisten

Eszközkezelőben rendben megjelenik? Driver?! 32 vagy 64bit.
Mi változott?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46734) mezis válasza mrmrg (#46732) üzenetére


mezis
nagyúr

Alaplapi driverek fent vannak ?

mezis

(#46735) AntiAtom


AntiAtom
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Az asztali gépem kitalálta, hogy jelszót kell módosítanom, ebben csak az a probléma, hogy eddig nem adtam meg egyet, belépéskor sem kért semmit (nem én telepítettem). Ment a telefon, aki csinálta nem állított be semmit. A probléma, hogy új jelszót nem tudok megadni a régi nélkül. Felajánl egy lehetőséget jelszó kiadási lemez készítésére de azzal nem tudom mit kéne kezdeni, hogy beléphessek. Ötlet?

(#46736) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Egy laptopról van szó.
Támadt egy kis problémám win7 telepítéssel. Leformázom, elindítom a telepítést, szinte befejezi a telepítést, de amikor kijön, hogy a frissítések telepítése és még pár kalibrációs dolog, akkor kapok egy szép kékhalált. Többszöri alkalommal és ugyanott.
as
Utána újraindul és kiírja, hogy nem lehet folytatni a telepítést.
a

Tudnátok javasolni valamit, mit tehetnék, hogy sikerüljön feltelepíteni a windowst?

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#46737) Zaji válasza brd (#46725) üzenetére


Zaji
őstag

Pontosan hol tudom így elindítani?

(#46738) Taylor007s


Taylor007s
csendes tag

Üdv!
Remélem jó helyen teszem fel a kérdést. :)
Ha upgradelni szeretnék egy windows rendszert akkor mire van szükségem az upgrade-hez?
Tételezzük fel hogy a laptomom alján ott a matrica és azzal a kóddal bektivált windows 7. A termékkulcson kívül kell valami más?

Előre is köszönöm!
Bálint.

(#46739) szabonagyur válasza Taylor007s (#46738) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg megvenni azt amire akarsz, vagyis az Upgrade rendszert. (Nyugi Win10re még fél évig nem tudsz ha erre irányulna).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46740) nszero


nszero
csendes tag

Hello

Egy kétmagos laptop 320GB hdd vel és 2GB memóriával került hozzám.
Win 7-et akartam telepíteni rá USB pendriveról mivel nincs benne DVD meghajtó.
Sikerült bootolni a win 7-tel a pendriveról.
Windows 7 dowload tool-lal csináltam bootolható pendrivot.
Ami probléma volt. USB3 portról nem akart betölteni a telepítő.
Át kellett tennem egy USB2-es bemenetre.
Ezt követően a következő üzenetet kaptam mikor partícionálni akartam a HDD-t.
A telepítő nem tud létrehozni rendszer partíciót, vagy nem találja.
Egy csomó megoldást kipróbáltam pl diskpart -ot, töröltem a partíciós táblát.
A probléma megoldása egyszerű volt.
A pendrive USB3 -as.
A telepítő tökéletesen lefutott USB2-es pendriv-ról.

(#46741) krealon válasza Baggio04 (#46736) üzenetére


krealon
veterán

"IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Stop 0x0000000a
"

Driver- vagy memoria hiba szokott az elsodleges forrasa lenni.

Teszteld a memoriat programmal (pl MemTest86+), legalabb 24 oran at.

(#46742) brd válasza Zaji (#46737) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos csak parancssorban, batch-ből. Így az eredeti program helyett pl. ezt kell elindítanod (írd át a batch-re az indítandó programot a parancsikonban, a batch az egy .bat-re végződő szöveges file - ami most neked lényeges belőle :) - tehát az alábbit tartalmazó neve lehet mondjuk WinRARaff.bat):
start /affinity c "C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe"
Ezzel a 2-3-as (0-tól kezdődik a számozás) magon futhat csak a WinRAR. Fontos, hogy a parancssorban ott legyen az indítás helyén az eredeti program könyvtára (ahogyan az eredeti parancsikonban is van, pl. a fenti programnál ott nálam "C:\Program Files\WinRAR" van, ez csak akkor érdekes, ha esetleg külön parancsikont használsz a batch-es indításnak, és nem az eredetit írod át). A batch-et teheted a program indítókönyvtárába, de figyelj rá, hogy oda csak admin joggal futó programból tudsz írni (alapesetben).

The only real valuable thing is intuition.

(#46743) Zaji válasza brd (#46742) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm!
Lehet lesz még kérdésem. :)

[ Szerkesztve ]

(#46744) mrmrg válasza mezis (#46734) üzenetére


mrmrg
tag

eszközkezelőben minden oké, telepítő cd-ről minden alaplapi driver felment...

(#46745) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Hali.

Nerm tudom jó helyre írok-e de azért próba cseresznye.

Eredeti Windows 7 Home Premium 64 bit-et szeretnék venni apróról. Van is egy OEM verzió ami elvileg aktiválatlan még. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek meg szabad-e venni? Mi lehet a következménye ha esetleg mégsem aktiválatlan a cucc? Szabad-e egyáltalán OEM rendszert venni apróról?

Másik:

Angol verzió-s dobozos rendszer ugyanilyen áron jobb vétel lenne? Lehet nyelvcsomagot leszedni a rendszerhez?

[ Szerkesztve ]

(#46746) mezis válasza 2thletme2day (#46745) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak annyit tudok, hogy az EU-s törvények lehetővé teszik a használt szoftverek adás-vételét. Még akkor is, ha ez nem tetszik a szoftver készítőjének. Ezt is csak a médiából tudom.

Ha mégsem aktiválatlan, akkor reklamálhatsz az eladónál. Ha olyan az eladó, akkor mondhat olyat, hogy Te akarod már másodszor is aktiválni. Mert onnantól, hogy átadta neked a kódot, akár percek alatt megtörténhet az aktiválás. Nem tudok olyan lehetőségről, hogy le lehetne kérdezni egy aktiválás dátumát.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46747) szabonagyur válasza 2thletme2day (#46745) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A kulcs nem nyelv vagy bit függő, egyedül a verzió (mint HP, Pro, stb számít).

Apróról max akkor szabad ha kapsz eredeti számlát, matricát, stb illetve adás vételit is iratsz az illetővel. Ha ezeket tudod teljesíteni akkor talán...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46748) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Váratlanul beleszaladtam egy kékhalálba. Ezt tudom mutatni erről, ha valaki jó a kódfejtésben, és esetleg rájön, hogy mi az oka, annak előre köszönöm az infót.

Még annyi infót, hogy feltelepítettem egy régebbi játékot, a Bad Company 2-öt, és játék közben ért utol a dicstelen halál, esetleg lehet hozzá köze?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#46749) szabonagyur válasza pendre54 (#46748) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nvidia driver probléma elsőre, rosszabb esetben hardver.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46750) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Mostanában előfordul, hogy csak úgy kékhalált produkál a gép. Legutóbb ezt akkor tette amikor a vezeték nélküli USB Wifi adatrert ki majd újra bedugtam. Most leszedtem a BluescreenView-t és ott azt írja, hogy eddig mindig az athurx.sys volt a hibát előidéző driver.

Mit tudok tenni azért hogy megszűnjenek ezek a random kékhalálok?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.