Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) szabonagyur válasza castiels (#45300) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó a gyors is, nem érdemes órákat várni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45302) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok...

nagyon belassult a gépem,nem volt rá panasz sosem,egy kis cc clener,reg clener,avg futtatás,néhány magától települt kéretlen program levétele,után rendbe szokott jönni,de most nem igazán segített.
Van valakinek valami hasznos tippje,mit tegyek ?nincs lelkierőm újra rakni...,elvileg a 9 éves gyerekem leugrik a gépemről karácsony környékén és és akkor fertőzheti az sajátját,de addig is rendbe kéne hoznom.

nem egy mai gép,tudom,de a netezésre bőven jó és pont csak az lassú.

(80 megabit es net,8 gb ram,ssd,e8200) chrome,és mozzila böngésző egyaránt csiga lett

köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#45303) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok!

A Rendszergazda topicban feldombtam egy kérdést. Esetleg hátha itt tud rá mondani valaki valamit.

Kösz.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#45304) mezis válasza gti16v (#45302) üzenetére


mezis
nagyúr

Telepíts még egy Process Hacker 2-t, azzal könmyebben látszik ha a processzort foglalkoztatja valami. (Ha AdobeFlashPlayer, csukd be a böngésző reklámos ablakait.)

Más: Régebben "percrekész" volt az alanti kisalkalmazás. Mostanában meg egyáltalán nem frissít. Mit lehet tenni ?

mezis

(#45305) szabonagyur válasza mezis (#45304) üzenetére


szabonagyur
félisten

Alkalmazás kuka, már egy hónapja írjuk lassan, hogy nem megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45306) gti16v


gti16v
őstag

Akkor várom a tippeket,még.köszönöm...
Amúgy a böngészés botrány inkább.

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#45307) Sub-ZeRo válasza mezis (#45304) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kb. 40 napja nem frissül valamiért. Szerintem MS-nél van baj.,..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45308) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hali!

Hogyan lehet egy csatlakoztatott wifi hálózatot törölni a gépről?

Köszi

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#45309) xxxx.x válasza Mela Kehes (#45308) üzenetére


xxxx.x
tag

Jobb clikk a kapcsolatra -> tulajdonságok -> automatikus csatlakozás elöl vedd ki a pipát + írj be egy rossz jelszót (biztonság fül alatt)

(#45310) xxxx.x válasza Mela Kehes (#45308) üzenetére


xxxx.x
tag

A szebb megoldás:

Hálózati és megosztási központ -> Vezeték nélküli hálózatok kezelése -> Hálózat eltávolítása (jobb clikk az adott hálózatra)

(éjjeles vagyok és még egy kicsit kába :) )

[ Szerkesztve ]

(#45311) szabonagyur válasza xxxx.x (#45309) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy belép a hálózati és megosztási központba, majd bal oldalt vezetéknélküli hálózatok kezelése és törli ami nem kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45312) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Köszi mindkettőtöknek. :R

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#45313) #41133696


#41133696
törölt tag

Aktuális:

(#45314) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

Valakinek van tippje ilyen problémára?

Vásároltam egy Microsoft Sculpt Mobile billentyűzetet, amit hozzápárosítottam a számítógéphez(win7 ultimate sp1 64-bit) sikeresen. Automatikusan feltelepítette az illesztőprogramot a windows, megjelent a billentyűzet bluetooth eszközökben, illetve az eszközkezelőben. Eddig ok. Innentől viszont a billentyűzet nem használható. Ugyanúgy pirosan-zölden világít, mint a párosítás előtt és amit a legjobban furcsállok az az, hogy pontosan 1 perc múlva a párosítást követően leválasztja a párosított eszközök közül.

Ilyet én még nem láttam. Hozzáteszem, hogy az androidos telómmal, illetve egy másik 32bites windows-os gépen tökéletesen működik azután, hogy a rendszer feltelepítette az illesztőprogramot.

Kikapcsolt wifi-router mellett is ugyanez történik, tehát nem nagyon léphet fel port ütközés sem. A bluetooth beállítások alapértelmezetten vannak, tehát csatlakozhatnak hozzá eszközök.

(#45315) Cidan válasza Cidan (#45314) üzenetére


Cidan
tag

Update:

Azt vettem még észre, hogy a telefont ugyan hozzátudom párosítani a számítógéphez bluetooth-on, viszont nem tudok fájlt küldeni/fogadni a gépen.

(#45316) #41133696 válasza #41133696 (#45313) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát minimális pucolni való akadt utána :D

(#45317) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! Hogyan lehet a meghajtók ikonját cserélni? Fent volt a Sentinel és azóta az alap ikonok vannak a meghajtóknál. Fehér lehajtott sarkú négyzet, benne egy kis ábra. Nem nagy gond, de érdekelne.

(#45318) szabonagyur válasza ignisz (#45317) üzenetére


szabonagyur
félisten

Visszarakod a sentinelt, abban ki kapcsolod a megfigyelést meg ilyeneket majd kilépsz belőle teljesen és letörlöd.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45319) ignisz válasza szabonagyur (#45318) üzenetére


ignisz
senior tag

Megpróbálom. Köszönöm.

(#45320) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy nagyon ragad és nehezen tölti be az oldalakat a gépem és elég sűrűn
nem válaszol felirat jön ki. Víruskereső futtattam de nem talál semmit.Van valami ötletetek mit kellene megnézni? Nem tudom hogy jó helyre írtam-e Köszönöm

(#45321) szabonagyur válasza vadasz70 (#45320) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Esetleg próbálj routerben másik DNS-t beállítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45322) Bigiboy77


Bigiboy77
tag

Sziasztok! Van egy Gigabyte alaplapom integrált hangkártyával.(realtek) Bármit csinálom nem szól. Azt jelzi ki, hogy Digital outputon szól. De akárhová dugom semmi. Gyári drivert raktam fel. Próbáltam már windows 7 és windows 8 on is. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#45323) elodman


elodman
aktív tag

AVE!

Lenti gépen mennyire lenne lassú a csak Netezésre használt Win 7 és
driver ügyben nem lenne-e meglőve?

Thanx!

--------------
Gép típusa: Compaq nx 7010

Processzor: 1600 MHz

Verzió: x86 Family 6 Model 9 Stepping 5

Akt. sebesség: 1590 MHz

Telepített memória: 1,5 GB

(#45324) VeryByte válasza elodman (#45323) üzenetére


VeryByte
őstag

Elgurul, de azért egy kicsi memória még nem ártana bele.
Driver-ek szerintem megoldhatóak, most nem néztem végig részletesen.

A netezés pedig sajnos a rengeteg flash tartalom miatt már nem a kis igényű dolgok közé tartozik, erről le kellene már szokni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#45325) elodman válasza VeryByte (#45324) üzenetére


elodman
aktív tag

Danke sehr!!

Akkor e Win7 csak a 100% MS office compatibiltás miatt teszem fel,
Nethez pedig vmi Linux-ot, hátha gyorsabb lesz.

Melyik Win7 javasolt? Home / Ultimate? Utóbbi állítólag RAM zabáló, de magyarítható.

(#45326) VeryByte válasza elodman (#45325) üzenetére


VeryByte
őstag

Így van, Ultimate magyarítható, de egyszerűbb, ha szerzel magyar home-ot. A kulcsok nyelvfüggetlenek.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#45327) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Azoktól kérdezném, akik mélyebben ismerik a Win 7 lelkivilágát. Van ez a Driver Booster2 progi, ami ugyan sok vizet nem zavar, de időnként figyelmeztet, hogy vannak olyan driverek nálam, amik állítólag nem a legújabbak. A Win júniusban lett teljesen újrarakva alaplap+proci csere miatt, tehát fél éves csak.
Ezekkel van nyűgje:


A Win megy rendesen, tehát ha nem muszáj nem piszkálnám, de azért érdekelne a hozzáértők véleménye, amit előre is köszönök.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45328) szabonagyur válasza pendre54 (#45327) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

A kérdés kimaradt.... de nem nem kell csak azért frissíteni mert van újabb.... amúgy az a progi sem sok mindenre jó én leszedném.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45329) LonGleY válasza pendre54 (#45327) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem az ilyen progik felejtősek... Esetleg nézz utána manuálisan, hogy az alaplapodhoz vagy a LAN porthoz van-e új driver. A chipset szoftvert és a VGA drivert is jobb, ha kézzel pakolod fel. Számítani a listázott elemek frissítése amúgy nem fog.

(#45330) pendre54 válasza szabonagyur (#45328) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, nyilván arra lennék kíváncsi, hogy frisítsek vagy ne. Itt vannak pl. ezek a PCI szabványos PCI-PCI hidak, ISA híd, assetudom, hogy mik ezek? ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#45331) LonGleY válasza pendre54 (#45330) üzenetére


LonGleY
veterán

A chipset részei. A program baromságokat ír. A legnagyobb előrelépés az lenne, ha megkeresnéd az alaplapod hivatalos driveroldalát, illetve ha leszednéd ezt a programot a fenébe.

(#45332) szabonagyur válasza pendre54 (#45330) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam, hogy nem kell frissíteni csak azért mert van frissebb belőle... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45333) KakarotHUN


KakarotHUN
újonc

Sziasztok!
Nem találtam sem igazolást, sem cáfolást a kérdésemre (ami szerintem működik), ezért megkérdezem a nagymenőket is!

Tudok egy másodlagos Vinyóra installálni Win7-et, úgy, hogy az majd egy másik gép fő vinyója lesz?

Unokaöcsémnek állítok össze gépet, a HDD már megjött, de sok tartozék még nem, ezért gondoltam megspórolok időt, és otthon berakom a saját gépembe a vinyót, feltelepítek rá amit tudok (Win, Office, játétkok, stb) és majd ha jövő hét folyamán összeáll a gép, akkor csak be kell rakni, esetleges hiányzó Drivereket felrakni és kész is. Az én fejemben ez működik, főleg, hogy Win7-ben már nem olyan macerás a driver és az "automatikus-felismerések" mint XPben.

Tapasztalat, ötlet, tippek, stb? A két gép perifériája hasonló lesz (x64 stb., de nekem Intel van, neki AMD lesz)

Köszi előre is!

(#45334) szabonagyur válasza KakarotHUN (#45333) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Majd ha meg lesz a gép felrakod rá a WIn7-et...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45335) sanzi89 válasza KakarotHUN (#45333) üzenetére


sanzi89
addikt

Én nem erőltetném... Elvileg működni fog, de szerintem nem szerencsés egyáltalán.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#45336) KakarotHUN válasza sanzi89 (#45335) üzenetére


KakarotHUN
újonc

én sem érzem a legjobb megoldásnak, csak az a baj, hogy a héten van időm rá, jövő héten meg nincs...

(#45337) sanzi89 válasza KakarotHUN (#45336) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor próbáld meg, de lehet utána kezdheted elölről az egészet... Vagy véletlenszerű, megmagyarázhatatlan hibákkal fogsz találkozni a használat során.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#45338) szabonagyur válasza KakarotHUN (#45336) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tehát ígyis úgyis fel fogod rakni, meg fogod próbálni mivel csak most van időd rá... :U Várunk jövőhéten a nem induló Windows 7 problémával ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#45339) qqcqqc válasza KakarotHUN (#45333) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez a nekem intel neki ájemdé, na itt lesznek gubancok.
A telepítés még menni fog, de azzal mennyit nyersz? A frissítések után a te géped driverei lesznek, átrakod a másikba és a megnyugtató kék környezet után elborítja a vörös köd. Hát szerintem itt lesz az első kékhalál és utána az újratelepítés.
Saját tapasztalat az, hogy intel-intel vagy amd-amd váltásnál működik, még ha foglalatot is váltasz, de ez az intel-amd kb olyan, mintha vérátömlesztésnél rossz rh faktort kapnál.

(#45340) KakarotHUN válasza qqcqqc (#45339) üzenetére


KakarotHUN
újonc

Na egy ilyesmit szerettem volna hallani, köszi szépen qqcqqc, mindenkinek, mint mondtam, én is bizonytalan voltam, de gondoltam hátha van valakinek épkézláb tapasztalata itt és lám van! :)
Köszi nektek is Szabonagyur és Sanzi.
(Tudjátok hogy van ezzel az idő dologgal, amikor pici hülyeség nem működik és éjfélig csak kutatsz megoldás és driver frissítés után, mert másnapra meg kell lennie, ezt akartam volna elkerülni, de hála az infóknak, akkor valahol megpróbálok extra pár órát jövő héten kiszorítani.)

(#45341) rgeorge válasza #41133696 (#45313) üzenetére


rgeorge
addikt

A KB3004394 frissítést nem nagyon javaslott telepíteni. Nálam szétverte a VirtualBox-ot, három órámba telt, mire kiderítettem, hogy ez a gond, így rákeresve persze már könnyebb lett volna (persze a rendszervisszaállítás nem ment a tegnapi állapotra, így egyenként kellett leszednem a mai frissítéseket).
Valószínű, csak az x64 bites frissítéssel van a baj.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45342) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Van egy 25 gigás rendszer partíció, amit kezd kinőni a gép gazdája. Szeretném megnövelni.Lecsíptem 40 gigát egy másikból a windows 7 lemezkezelőjével, de nem engedi a kötet kiterjesztését. A korábbi meghajtóhoz vissza tudnám tenni, de nekem a rendszerpartícióra kellene. Tudtok valami megoldást erre?

(#45343) rgeorge válasza szőröscica (#45342) üzenetére


rgeorge
addikt

MiniTool Partition Wizard Home Edition.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45344) szőröscica válasza rgeorge (#45343) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszi a linket. Valamiért nem tudom megcsinálni ezzel sem.
Jelenleg úgy néz ki a winchester, hogy van a 25 gigás c partíció, amin a windows fut. Van egy nagyobb D partíció, adatokkal, illetve van 40 giga formázatlan terület. Ezt a 40 gigát nem tudom ezzel a programmal sem hozzáadni. Lehet, hogy valamit rosszul csinálok?

Rámegyek a c meghajtóra, jobb klikk, extend. Kiválasztom, hogy az unallocated 40 gigát adja hozzá, a d-t pedig nullára húzom. Valamilyen okból mégis elkezdi a d meghajtót is resize-olni, és nem megy tovább, mert azt írja, hogy használatban van. Pedig a d-hez egyáltalán nem is kellene nyúlnia.

(#45345) kivlov válasza KakarotHUN (#45340) üzenetére


kivlov
aktív tag

Semmi gond nem lesz vele telepítsd fel rakd fel a szükséges programokat és utánna futtasd a sysprep-et apez alapjelyzetbe hozza a wint es mikor átrakod a másik gépbe csak driverezni kell oszt mehet...
Itt sokan rettegnek az amd-intel váltástól de ez már rég a múlté...még xp alatt is sokszor nem okozott gondot csak bizonyos lapoknál...

(#45346) vadasz70 válasza szabonagyur (#45321) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Nem hiszem hogy a hálózati routerrel lenne a gond mert van rajta egy másik gép is az teljesen jó.
De én nem vagyok nagy számítógépes ezt csak úgy gondolom.

(#45347) KakarotHUN válasza kivlov (#45345) üzenetére


KakarotHUN
újonc

hmm, köszi az infót, és szerinted megy minden programnál? Mert ha már belekezdek, akkor azt az 5-10 játékot meg programokat stb.-t is felraknám.

(#45348) rgeorge válasza szőröscica (#45344) üzenetére


rgeorge
addikt

Egy képet be tudsz illeszteni a partíciókról? Úgy könnyebb, most csak tippelni tudok, hogy valami ilyesmi lehet:
|C |D |Üres |
Ilyenkor a D-t át kell helyezni "jobbra", és az üres területre ki kell "húzni" a C-t:
1. lépés:
|C |Üres |D |
2. lépés:
|C |D |
A Partition Wizard mutatja a módosításokat, és csak utána hajtja végre egyben. Miután a D-t át kell helyezni, célszerű az ottani adatokat menteni előtte.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45349) szőröscica válasza rgeorge (#45348) üzenetére


szőröscica
addikt

De nem tudom a D-t sem mozgatni, mert a windows oda fosta a pagefile-t, mivel a c-n már nem fér el.

(#45350) rgeorge válasza szőröscica (#45349) üzenetére


rgeorge
addikt

A Partition Wizard tud bootoláskori módosítást is, nem ajánja fel ha a C:-n módosítasz?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.